Návrat k církevním restitucím


Dne 8.listopadu 2018 jsem opustil církevní restituce článkem, který dle mého názoru  definitivně shrnoval všechny důvody, proč byl takový krok v rozporu se všemi historickými údaji i právem. https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2012/11/08/cirkevni-restituce-znovu-poctvrte-a-zrejme-naposled/

Dnes, kdy se podařilo (zatím) prosadit zdanění té nestoudné částky a kdy se objevují  fantasmagorické důvody pro ústavní stížnost, cítím potřebu se k tomuto tématu ještě vrátit.

Že sami stěžující si ústavní činitelé vlastně neví, na co si stěžovat, dokazuje existence dokonce tří podání. Jedno Parlamentní – je pravda, že poslanci musí postupovat samostatně – a dvě Senátní. Tam se KDU neshoduje se STAN a tak každý si nese na Ústavní soud svůj vlastní papír. Já jen doufám, že ÚS bude mít aspoň tolik rozumu, že sloučí všechna tři podání do jediného a nebude celý proces protahovat trojím jednáním.

Když se dostanou ke slovu odpůrci zdanění, začínají padat perly blbosti. Senátor Horník (STAN) obhajuje výši vymyšlené částky třeba tím, že „vyvlastnění“ církevní funkcionáři byli různě šikanováni, zavíráni a jinak postihováni. Jenže jsou snad oni církevní činitelé něčím výjimečným, že se na ně vztahuje jiný pohled než na skutečně vyháněné a skutečně vyvlastňované sedláky či řemeslníky a továrníky? Já se domnívám, že ti trpěli mnohem více než církevní činitelé a nikoho nezajímal jejich osud. Takže třeba tento důvod k přemrštěné ceně za neexistující vlastnictví rozhodně není.

A jen na okraj k tomu, jaký je rozdíl mezi pozemky a stavbami, které byly zabaveny sedlákům  i průmyslníkům a pozemky, které byly odebrány církvi, je přesně v oněch dvou pojmech. Zabavit lze pouze něco, co je výlučným vlastnictvím toho, jemuž bylo zabaveno. Odebrat lze pouze něco, co bylo zapůjčeno, svěřeno či pronajato tomu, komu se odebírá.

Církvi totiž žádný majetek zabaven nebyl, veškeré nemovitosti, které církev skutečně vlastnila, vlastnila stejně po celou dobu komunistického režimu. Církvi byly pouze odebrány majetky, které měla „od nepaměti“ pouze v užívání. A to počínaje královskými dary, což bylo součástí dohod mezi Přemyslem I. Otakarem a tehdejším papežem Inocencem III., které byly ve skutečnosti pouze zápůjčkami, přes josefínské reformy i pozemkovou reformu za První republiky.

Jen si nejsem jist, že tato fakta bude Ústavní soud schopen posoudit a třeba odůvodnění STAN smést se stolu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

76 reakcí na Návrat k církevním restitucím

 1. strejda napsal:

  Základem je otázka, který senát stížnosti bude posuzovat. Z poslední doby máme příklad opravdu zvláštního rozhodnutí, které kdyby se prosadilo, tak by znamenalo, že budeme muset neustále podepisovat různá prohlášení. Chceš jet autobusem do Prahy, tak musíš podepsat, že souhlasíš s misí do Afghánistánu. Chceš si koupit chleba, musíš podepsat, že nesouhlasíš se zdaněním církevních restitucí.
  Naše společnost se stále víc a víc rozděluje, to je neklamným znamenám přicházejících těžkých časů. Ti, co nad tím jásají, se jednou budou divit, kam až nenávist dojde.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   „Třeba lidi, kteří hlasují nějakým způsobem, i když vědí, že to není správné. Například v případě zdanění církevních restitucí spousta poslanců z ANO a jiných stran ze stranické kázně hlasovala pro zdanění, i když říkali, že vědí, že to je blbost a že to nemůže obstát u Ústavního soudu. Říkali si, my to odhlasujeme, beztak to Ústavní soud zruší,“ řekl a dodal, že takový přístup k demokracii je naprosto otřesný a zcela nezodpovědný. „To jsou největší nebezpečí. Zbabělost a pokrytectví jsou větší nebezpečí než zastaralá ideologie,“ myslí si.
   „Poměrně dlouho je u nás velká konjunktura, lidi vydělávají, a on všem lidem, někdy až trochu moc na hospodářské poměry, přidal na platech. Prostě rozdává všemi čtyřmi, tak je oblíbený. To není těžké, když vláda nemyslí na strýčka Příhodu, nemyslí na to, že přijdou také horší časy, a vydává stále víc, tak samozřejmě u neznalých lidí, kteří vidí jen svoji výplatní pásku, stoupá její oblíbenost,“ uvedl svůj pohled na věc.
   „Já v zásadě vítám, když se lidé starají a demonstrují za nezávislost justice. Ta je vždycky ohrožena. Zažil jsem, jak se vlády pokoušely přeměnit justici v politický nástroj, takže když si lidé uvědomují nebezpečí a demonstrují za nezávislost justice, je to zajisté velice prospěšné,“ okomentoval věc Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg.

   To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  K tomu se dá připojit jedinej rozumnej komentář: To nestojí za komentář.

  To se mi líbí

 3. Minorita napsal:

  Pro mne jednoznačně jedna z největších nestoudností po plyši, kterou tzv.demokraté prosadili … Samozřejmě myšleny tzv. Církevní restituce. Svým rozměrem, dosahem, možná ta největší … Nová tradice – odškodnit, vyplatit zloděje …
  V Bohemii ÚS svoji nestrannost vyjevil, tak snad jen podotknout : nic netrvá věčně …

  To se mi líbí

 4. jaa napsal:

  ABY TO NEBYLO TAK JEDNODUCHÉ
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bolton-iran-se-k-nam-nebezpecne-priblizuje-nejspise-chce-valcit/
  já myslela, že obě země mají mezi sebou oceán… to už neplatí? Ti Iránci jsou ale šikovní…. 🙂

  To se mi líbí

 5. Jiří Jírovec napsal:

  Je zapotřebí rozlišovat mezi vírou a jejím zneužitím pro manipulaci s lidmi. Víra odráží neuchopitelné. Mohu svým prostým selským rozumem věřit, že „tam nahoře cosi je“. Problém nastává v okamžiku, kdy se moc (lhostejno jestli šamanská, katolická nebo jiná) víry zmocní a udělá z ní doktrinu.

  Základní lež, která je bezostyšně opakována při každé bohoslužbě, je obsažena ve větě: „Slyšeli jste slovo boží“. Žádné takové neexistuje, vždy jde o slovo lidské, které povídkáři užili pro sestavení scénáře hrozeb, jimiž měla být vynycena poslušnost.

  Byl to člověk, který vymyslel pohádku o vyhnání z Ráje, o hrozbách krutých trestů na synech do čtvrtého pokolení, šílenost s ukřižováním vlastního syna, údajně kvůli spáse nás hříšníků, stavbu chrámů, které člověka dusí k zemi. Byl to člověk, který šířil náboženství ohněm a mečem, chamtivý po majetcích. Byl to člověk, který přepisoval desatero, jak potřeboval. Byl to člověk, který vedl náboženské války. Je to klér, který chce mít nohu ve všech dveřích a ohlupuje lidi žehnáním silnic, tunelů, lékařských přístroju a zbraní.

  Ohánět se komunistickým útlakem církevních funkcionářů je nehorázné, protože utrpení, k němuž došlo po roce 1948, je zanedbatelné ve srovnání s tím, čím se v historii častovali mocní ve jménu boha.

  Víra se obejde bez lesů, polí a jiných majetků. Obejde se bez zlatých kalichů, prstenů a symbolů moci. Víra ano, církev nikoli.

  vonrammsteine: Nenapadám Vaší víru, věřte v cokoli považujete pro sebe za užitečné. Dokonce s Vámi souhlasím, že současný papež je k ničemu. Jako první po katolickém bohu by měl vyobcovat z církve všechny šmejdy, kteří kolem dokola přivolávají válku. A měl by doporučit používání kondomů

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Správně. Já sám sebe považuji za „věřícího“. Jenže k tomu nepotřebuji žádné prostředníky. Protože ta víra je tzv. v mém srdci. A tam nemá přístup nikdo, kromě toho, komu věřím. Proto jsem tak naostřený proti církvím. Protože zneužívají víru jiných ke svému prospěchu.
   Já vím, že je to poněkud složitější. Ona církevní organizace sama o sobě potřebná je, už jako pomoc psychologa – kněze, jako charita – pomoc trpícím a našlo by se mnoho dalších případů, kdy je dobře, že existuje někdo, kdo má pro jiné pochopení. Ale k tomu nemusí mít zlato a drahé kamení.
   A co se týká církevních staveb, tak jedna zajímavost. Historická zajímavost. Kostel si postavili věřící, ale věž, tu stavěl donátor – místní pán, protože měla význam strážní. Že se z toho časem udělalo něco jiného, je zase zneužití situace. Proto ani obecné kostely nepatřily církvi. Té patřily pouze kostely klášterní.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Já věřila v člověka, jeho rozum, srdce a hrdost…., bohužel poslední léta ta má víra dostává čím dál víc na frak….

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Tak už přestaňte dělat chyby. Víra v člověka je vynález Satana.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Víte rytířu, s Vámi bych se nechtěla potkat až budete starý…. bude to čím dál horší…..

      To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      hele AFB,boh stvoril cloveka na svoj obraz,vsetko dookola je jeho obraz,len na danej holote,aby vedela rozlisit,prirovnal by som deti,su to nas obraz a len nase ucenie jich,da vysledok,pasuje do seba jak kurva,kazdy z nas maly boh,ale boha jeho poniektorych by som zajebal na mieste.vsetko aj prach,co poletuje okolo nas je boh,to jeho obraz nas obklopuje cely zivot,ja nic neporavujem,tak kaze ucenie.vsetkym pamatat,kazdy z nas len prach a do prachu pojde,len lenin na ploscadke vecne zivy a suhlasim ,ze jicko nenavidi krestanov z jeho clankov to bije do oci,to nijaky utok na jicko,to vyciti,aj ateista,bo viera a cirkev to rozdiel svetelnych rokov,ateisti veria nejakym stranam,ci svojmu konaniu,ktore prave teraz,picu vedia,co bude za chvilu,ci za rok,odkedy zijem akakolvek strana sa nedrzala svojej viery,ktora je pre cloveka,strany to take kurvy jak cirkev,bo boha nesluchaju ucenie,hlasaju ho tiez,ale skutek utek ,pise sa,ze boha sa treba bat,hned prehlasi nejaky erudovany,ze co to za debilina,statu sa tiez nikto neboji a ma tiez svoje pravidla,tak isto boh,ked konas jak ucil king,nemas sa coho bat a ja vidim,ze 90% holoty,co zije na zemi,ked bude nejaky sud,to bude koukat,bo cujem dnuka,ze nieco take je,tu mame pravo,inak by bol chaos,tak logicky aj po smrti moze byt nejaka rekapitulacia,to teda budem mal dojebane a to hezky…

      To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   S Nima opravdu nelze vyjít smířlivě. Je v Nich příliš nenávisti. Dokonce víc, než ve mně. A to už je hodně na pováženou.
   Moji víru napadáte soustavně dehonestačními články i diskusními příspěvky už roky-a to mluvím jen o tom, co jste publikoval tady. Tak buďte aspoň natolik rovnej, abyste veřejně nelhal. Pokud byste na tom opravdu trval, jsem ochotnej dohledat všechny Vaše protikatolický slinty včetně článků. který jste publikoval tady. Nechce se mi do toho, trvalo by to dlouho, ale pokud Vám to vypálí nebo naopak otevře oči, bude mi to stát za to.
   S Bohem se setkáte, bez ohledu na to, jestli tomu věříte. Už mi sice nedáte vědět, jaký to bylo, ale to poznání Vám z celýho srdce přeju.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Nevšiml jsem si, že by tady v Bavorově někdo napadal křesťanskou víru. Pokud je zde kritika, týká se katolické církve. Je proto mnoho důvodů, vesměs je dává církev sama, případně i věřící, kteří se neztotožňují se všemi jejímu aspekty. Někdo nemá rád papeže, jiný neschvaluje tzv. církevní restituce. Další mají jiné výhrady, ne příklad k církevnímu podnikání atd. Je to pochopitelné, církve jsou umělým lidským dílem. Víra je lidem – zdaleka ne všem – vrozena. Mnozí lidé ji ke svému životu potřebují. Proč ne, počínaje studánkami a konče nějakou imaginární všeobjímající autoritou.
    To nejhorší, co se v dnešní době může víře, nemluvě o církvích stát, je když netoleruje jiné víry, nemluvě nevěřící.
    Na příklad muslimská víra nemá centrální autoritu, ale vůbec neuznává ateisty. Je to mimo její vnímání světa. Proto je pro Evropu zcela nepřijatelná. Církev katolická po staletích vývoje pochopila, že jsou i ateisté a že se s nimi musí naučit žít. Má proto ve společnosti místo. Agresivní politikou ale o to místo pomalu přichází, znám řadu věřících, kteří ke své víře žádnou církev nepotřebují, mají ji v sobě.
    Tady ani nejde o smířlivost, ale o to naučit se žít s tím, že na rozdíl od dob minulých církev nemá všeobjímající autoritu a většina lidí v naší republice se bez ní obejde. Přitom nezavrhujeme anticko-křesťanské dědictví, které si po generace v sobě neseme. Tak jako křesťanství nahradilo antické mnohobožství – a nebylo to jednoduché – tak ateismus či soukromé víry – nahradí církve. Nemusí se to někomu líbit, to je pochopitelné, ale nic nezastaví, jako nezastavil starý Řím nástup církve katolické.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Už jsem tohle vysvětloval mnohokrát a nebaví mě to dělat pořád dokola. Když o to budete opravdu stát, tak si tu moji argumentaci najdete.
     Co se týče Jírovec, smrdí sírou. Není jen nekřesťan, je militantní antikatolík na hranici satanismu, ne-li za ní. Je mi jedno, co si o tom myslíte Vy nebo on nebo kdokoliv jinej. Pro tohle mám vyvinutej zvláštní smysl, kterej mě nikdy nezklamal.

     To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Ono je to strejdo malinko složitější, což určitě víte … Nicméně k onomu „uvědomění si“ křesťanských církví ( nešlo jen o církev katolickou );existence ateistů – to nebylo nějaké prozření církví, ale důsledek poslední náboženské války v Evropě, a to války 30-ti leté, respektive její na tehdejší dobu tragické následky v mnoha oblastech. Došlo k oddělení státu od církve, světská moc se emancipuje a vzdělání začíná být čím dál ďůležitější kartou.
     Tedy ne uvědomění si církví, ale zhodnocení a poučení světské moci, a de fakto potvrzení mocenské dominance.
     V běhu je Renesance a vlastně i Reformace …
     Ať už odlukou od státu, či „zachycením“ technické a myšlenkové renesance až revoluce islám neprošel, nebo alespoň ne tak masívním způsobem ( ach ano, nedělám si iluze o tom, že při „správné“ propagandě by nebylo ledacos možné i pod znakem kříže – aneb nejen středověk číhá ) .
     Dnes máme co dočinění s agresivní formou islámu, účelově probuzenou, a jako bič či rozvratnou sílu používanou naším – blbost, to byl jejich západ – západním, demokratickým světem, netřeba se zmiňovat.
     Dali tomu západní ideologičtí a strategičtí pucfleci pěkně na frak, dostali do pohybu desítky miliónů lidí, masivně podpořili a podporují fanatiky, rozvrátili zpětné vazby, suverénní státy fungující co by pojistky proti eskalaci fanatiků, de takto se snaží o likvidaci evropského obyvatelstva hromadným importem nekompatibilní masy ať už intelektuálně, vírou a sociálně k tomu.
     Víra je věc intimní, a katolická církev si za svou pověst, za to, jak je vnímána, může sama – nikdy se nestala vírou, respektive její kněží, tedy potažmo i víra, se nikdy nestali v Čechách obhájci plebsu tak, jako v okolních zemích…
     Rekatolizace , nabytí majetku v minulosti, a v drtivé míře hájení zájmů spíše germánských v průběhu staletí ono důležité podhoubí rozhodně nevytvořilo, a dnešní církevní realita , její vnímání, změnu rozhodně nepřinesou …

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Minorito, pokud se chceme dostat ke kořenům, musíme napsat několik knih. Dva tisíce let plus to před tím, je v životě lidském velmi dlouhý čas a událo se, jak také zmiňujete, mnoho událostí. Základní struktura náboženských procesů je nám známa a jde jen o jejich interpretaci. Třeba co bylo s rozmyslem, co bylo pod nátlakem a také co bylo jen „jako“.
      Mně šlo především o obhajobu pana Jiřího Jírovce. Co také napsat na tvrzení:
      „Je v Nich příliš nenávisti. Dokonce víc, než ve mně. A to už je hodně na pováženou“. U sebe má von pravdu, proč ne, zná se. Ale s nenávistí v srdci nemůže nic hodnotit, zaslepuje ho – každého by zaslepovala. Víra spojená s nenávistí je pohroma.

      To se mi líbí

 6. cobolik pacholik napsal:

  ja roman katolik,nemodlim sa,bohujem jak kurva,zabil by som bez problemu kurvu,krv,oblicku,by som dal,ak by mi jeblo v siske,treba dat chuju,jedno som daval a prestal,bo ma mali za kokota,krvnu drien som nemohol dat,bo nepasovala,dumam ,ze najaka moc je,bo to vsetko okolo mna a ja sam,neidem na vodne koleso,ci atomovy reaktor,nemienim o tyom polemizovat s ateistom,ci kymkolvek,bo to vedie taka dristacka do pice na raky,bo nemienim menit moje zdanie,mne pasuje,co hlavne cujem,ze nasa holota s vierou spjata tiscirocia,je to nasa kultura,toto k comu patrime,co nas budovalo stovky rokov,ateisti ,ci akykolvek isti boli vzdy a budu,dnesna doba doba kulturneho ekonomickeho a demografickeho obohatenia,to voda na mlyn pre krestanstvo,je blizko doba 11 storocia,ked sa islo mordovat neveriacu holotu,zvanu muslimska,bo tak nagazdoval demokrat,ze sa bude zase vrazdit,vid jebanie do iranu a pritom vahabista zo saudi arabie to prolhana kurva a nie perzan,ktoreho tiskaju k stienke,kto tu pise,ze katolicka viera je kokotina,sam kokot bo krestan z dzada pradzada,pepici jak antikristi,maju jedne z najkrajsich kostolov na svete a ked pisem na svete,tak na svete,mna cirkev vkurvia uz tym,zakladna, vec co ucil king of kings,pokora,laska ,stdriemost a chudoba a ked mu zacinka dukatom nedrzi sa ucenia toho,pre ktoreho je sluha,ale bude jebat mater,lepsie jak velitel lidovych milici,dodnes pamatam,co som bol uceny na nabozenstve,ani slova o mordovani a toho nie len vo mne,ale v kazdom najviac,nic mi to plane nedalo,sluchal som sluhu bozieho,ktory sa drzal ucenia jak ciganca cigankinej sukne,zakladna vec o tych restituciach malo sa rozhodnut v referende,jak povie holota,bo to hlas bozi,bo vastina tu prehlasuje,ze nejebe do katolikov,ale v duchu ich neznesie jak kurva,nepoculi ste bozie slovo,ale poukazanie na to,,ze vsetci sme dietky bozie a chuj s fararom.

  To se mi líbí

 7. Laco G. Mlynář napsal:

  Zajímavě se k církevním restitucím vyjádřil v rozhovoru na ČR Plus Janek Ledecký https://plus.rozhlas.cz/janek-ledecky-cirkve-povazuji-za-politicke-partaje-ktere-jsou-jen-obohacene-7898448. Pravdoláskařce a jazykošlapce Barboře Tachecí, která zásadně klade pouze návodné otázky, mimo jiné pravil. Před třicetiletou válkou (1618 – 1648) Byla struktura věřících v Čechách velmi zhruba 80 : 20 protestanti versus katolíci a to asi od husitských válek. Zhruba stejné to bylo s majetkovým rozdělením. Ale již v roce 1627, po vydání Obnoveného zřízení zemského, nebylo po protestantech téměř ani stopy, všechno bylo katolické, včetně majetku. A tak se Ledecký ptá, jak si katolíci mohou troufnout chtít něco zpět, když se k majetku dostali násilím? Věru Barborku vůbec nepotěšil.
  Tato argumentace mne nikdy nenapadla a ačkoliv Ledeckého nemusím, uznávám, že jednoduchou formou definoval zřejmou věc.

  To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Na „umělce“ velmi odvážné a nečekané …

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   To už je o něm známo dlouho. Stejnej antikatolickej chucpe jako Jírovec nebo třeba David Koller z Lucie. Nedá se jim pomoct, musí si to odtrpět.

   To se mi líbí

   • Laco G. Mlynář napsal:

    Ramsteine, můžete kromě posílání lidí do pekla věcně a inteligentně argumentovat?
    Ono není pravda těch 80:20 ve prospěch protestantů? Věcně prosím!

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Věcně nevím, jestli je to pravda.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Tady už člověk schytává minusy i za to, že poctivě přizná, že něco neví 😀 To je fakt na Chocholouška 😀

      To se mi líbí

     • Laco G. Mlynář napsal:

      Ale no tak Ramsteine. A googlit na internetu umíte alespoň jako můj osmiletý vnuk? Potom jistě snadno najdete informace, o kterých tu píšeme. Například:
      https://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/nabozenska-situace-v-16-17-stoleti-v-cechach
      http://www.christnet.eu/clanky/5230/rekatolizace_ceskych_zemi_jako_re_christianizace_a_re_inkulturace.url ,
      ale na netu je hafo dalších s podobnými informacemi.
      Jenže, že vy hledat ani nechcete, protože víte, jak by to hledání dopadlo?
      Tak znovu, 80:20 protestanti versus katolíci do roku 1627. Není to drzost, chtít nyní nějaké restituce? A netýká se to jen církví. Většina, po roce 1989 restitujících šlechtických rodů přišla k větší části svých majetků po roce 1627 také.

      To se mi líbí

      • Laco G. Mlynář napsal:

       Taky odpověď od slušného katolíka. Neboli, jsem bez racionálních argumentů, ale věřím v dogmata.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        To není jen otázka katolíků. Podobně se chová i „Milion chvilek“. Také žádné argumenty jen dogmata vyhlášená debilblokem

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Nikde není napsáno, že by katolík nemohl mluvit sprostě, praštit pěstí do stolu nebo třeba někomu rozbít hubu, pokud to vyhodnotí jako účelné. Slušnost měřím něčím jiným, než způsobem vyjadřování. Daleko důležitější je slušně jednat, než mluvit. Znám hodně lidí v tesilkách a košilích, o který bych si neopřel kolo. A pár nesympatickejch trhanů, za který bych dal ruku do ohně.

        To se mi líbí

       • Laco G. Mlynář napsal:

        Nejde o vaše sprosté vyjadřování, ale fakt, že vám došly argumenty a nejste to ochoten přiznat. To by se katolíkovi nemělo stát.

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Ale hovno. Argumentoval jsem roky a debilové jakoby neviděli a neslyšeli. Už mě to unavilo. Komu by se chtělo psát po padesátý to samý furt dokola.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale ve městech národů vám Pán, váš Bůh, dává jako dědictví, nenechávejte nic živého, co dýchá. Úplně je zničte – Hetejcům, Amorejcům, Kananejům, Perizejcům, Hevejcům a Jebuzejům – jak vám přikázal Hospodin, váš Bůh “(Dt 20,16–17).

        To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Jsem nevzdělaný v těchto věcech, takže mě vždycky zmate, když použijete protikatolický tam, kde bych čekal „protináboženský“. Jediné co vím, že catholicus značí „universální“. Můžete mi tu terminologii trochu přiblížit?

    To se mi líbí

  • anonymní napsal:

   Klause juniora Fiala a spol vyhodili pro reálné nic.
   Tak jsem zvědav.
   Případné trestní oznámení a návazné soudy, pokud tedy budou, můžou skončit až u toho Ústavního. A ten již rozhodl, že pokud prosazujete ten „správný“ názor, jste prakticky beztrestný.

   Odkazuji níže mimo téma církavních restitucí, k tématu sektorových daní. Chcípající Hamáčkovic kobyla navrhuje pro banky krotkou sektorovou daň 0,3%.
   A Lukáš Kovanda vyhrožuje následným zdražením úvěrů v řádu až 15%. Ještě že Viktor Orbán neměl takové poradce a sektorové daně zavedl. A z Maďarska není takový krmelec, jak z nás.

   https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/politici-kteri-volaji-po-sektorove-dani-bank-volaji-tim-padem-po-nizsich-starobnich

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Luk%C3%A1%C5%A1_Kovanda

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Na PL to je myslím podrobnější – dopolko mi to při návštěvě těch stránek rozšířilo zorničky … Kam až jsme došli, tedy ta tzv.slušná, lepšolidní entita, ausgerecht od modrých ptáků …
   A kdepak je Mirka a její „lekce etikety a etiky“ v politice …
   Nebo že by potajmu brousila ostrý břit z Tescomy 😁 ?
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podrezat-Zemana-jako-svini-vyzyva-funkcionar-ODS-A-s-nim-vsechna-smradlava-prasata-co-podporila-zdaneni-cirkevnich-miliard-581994

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Mne bábu urejpanou tak nějak napadá jediné…. mno… tedy o kolikpak se dostane do stranické kasy a na soukromá konta zainteresovaných míň, než kdyby …..
    Jinak to není možné..

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Popravdě takto na tento lapsus nenazírám, pro mne je to x-té veřejné otevřené vyhlášení války části společnosti, která volila či sympatizuje především – však víte s jakou dvojkou, nyní navíc s konkrétní výhrůžkou, a konkrétním popisem způsobu likvidace nejen části elektorátu ( to se opakuje ) , ale především vrcholového ústavního činitele, tedy prezidenta od člena politické strany, nota bene aktivního, i když už jen v komunálu.
     Máme tu další level, a této svoloči není nic cizí, včetně občanské války … Z mého pohledu by onen týpek už měl dávno podávat vysvětlení na služebně policie, což se nestane.
     Tedy by měl okusit mírnější svůj recept – výprask , páč pokud se tyto excesy na jednu adresu nechají bez reakce, těšme se na maďarský recept , těšme se na fakt, že část společnosti respektive s částí společnosti bude jednání hůře než s dobytkem …
     Těch slovních excesů fest přibývá, a hubu, neřku-li tlamu, si dnes směrem k hradu otevírá kdejaký nýmand , což je šokující …

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      No zde si dovolím oponovat, výprask to asi opravdu není řešení.

      Práce jednotlivých politiků pracujících ve prospěch ODS je velmi, velmi rozsáhlá a sahá přes všechny žánry, jak činohru tak i hudební.

      To se mi líbí

      • Cech napsal:

       Opět musím dát to celé, vypreparovat to podstatné okolo ODS se nepodařilo.
       https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/radek-banga-fanousci-ortel-pavel-novotny-soud.A180410_153817_lidicky_iri

       To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Chápu Cechu 😉, a velmi dobře vím – jen onen „donátor“ alias umělecko-kavárenský deus ex machina je, řekl bych, takový putovní ve smyslu dočasnosti, ve smyslu střídání stráží, tedy kdo bude on line v ten moment mocenským, tichým garantem zmrdů , jejich skutků a zvratků.
       Banga by přes tu svoji drzou hubu potřeboval řádně potěhem. Nicméně je to obyčejná filcka, profi cigoš.
       Modří ftáci to „hrnou“ – myslím tím jejich standartní lobotomii ve velkém -> podřezávají prezidenta, prsí se ústavní stížností na zdanění „Druhé Bílé Hory“ , Pavlík Novotný z huby vypouští jeden zvratek za druhým, Fiala je užvaněný šašek, a celkově jsou na tom s intelektuálním nábojem stejně ja socani, tedy temno …
       I když jsou škodná, gauneři a kolaboranti, český volič je teprve mazec, a klidně jim to hodí a hází … Bohužel, a nejen jim …

       To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Jistý problém je v technckém provedení, ODS nařizuje Prezidenta Zemana podřezat, no a tento styl atentátu je sice standardní pro naši současnou muslimskou entitu ale ta zase nehodlá podporovat křesťanskou víru.
   Pokud současná ODS s panem Fialou na čele nevyzve ke katolickému džihádu na prezidenta zemana, je jeho podřezání jako svini málo pravděpodobné.
   Jistý obrat nastane až ODS vyzve k usmrcení prezidenta klasickými prostředky, tak jak je v naši západní civilizaci zvykem. Pravděpodobně tedy bude ODS opravdu nucena přehodnotit svoji výzvu k atentátu na prezidenta a nechát jej pouze zastřelit, vyjde ji to mnohem levněji než tato výzva ke katolickému džihádu.
   Tož dle mého názoru je ODS v současné době po odchodu Klause ml. poněkud rozkolísaná a proto ta výzva na podřezání prezidenta jako svini a ne výzva k odstranění zastřelením.

   To se mi líbí

 8. cobolik pacholik napsal:

  keby sa tak jebalo o restituciach,ci nabitiu bohatsva o sion brothers,to by bolo kviku,ze biznis za holocaust to len ojeb obeti,ktore zahynuli jak parchavy psi a na ktorych si sion brothers buduje svoj sion dream,co kopa chazarikov prekukla a ked otvoria picu na ten vyjeb,to neziaduce osoby pre israel.

  To se mi líbí

 9. tata napsal:

  pane vonrammstein
  Jen dokazujete jak fanatismus naprosto zatemní mozek a bohužel od toho neubrání sebechytřejšího člověka.Jestli tady někdo rozsévá nenávist a zlobu tak jste to v první řadě VY,tO CO PROŠLO VÁM tak to si zde nikdo jiný nemohl dovolit.A Vy JSTE PŘESNĚ ten zařný příklad proč tvrdím že víra se snadno překlene ve fanatismus,je tolik důkazů ve vašich reakcích že to je naprostý pravý opak co tvrdíte o víře.Vy představujete přesně jen opačný pol,toho co vyčítáte třeba komunistům z 50 let.Ano oni se také zpronevěřili tomu dobrému co vté myšlence je a přesně tak VY činíte z prezentací víry naštěstí nemáte tu moc ani přiležitost to uvést do praxe.Mezi Vámi a jimi z 50 let je rozdíl oni tu moc dostali a chrame se aby takový hlasatelé Vaší víry tu moc dostali nebyl by žadný rozdíl

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tato, to, že někdo je fanatik, ještě neznamená, že bych jej musel mazat. Ano, souhlasím s vámi, že některé příspěvky jsou „na hraně“, ale většina z nich vypovídá o jejich autorovi. Jinak jste naprosto přesně připomenul, co dokáže fanatismus. Nicméně já přidám i akci polských kněží, kteří ze stejných důvodů nechali spálit Harry Pottera, a Bolka a Lolka chtěli zakázat, protože se jednalo o dva kluky, což mohlo(?!) vyvolat dojem, že jsou teplí. A středověký hon na čarodějnice byl také výsledkem fanatismu. Nejhorší je, když se katolický fanatik ohání muslimským fanatismem. Ve skutečnosti je nebezpečné obojí. Víra se totiž s fanatismem nesmí slučovat.

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Jsem prostě klikař.

   To se mi líbí

 10. tata napsal:

  Pane Bavor TO CO MU ZDE prošlo nebylo myšleno na Fanatismus ale jak často zde urážel,VÍM ŽE VTOMTO SE NESHODNEM ale šéf jste VY, BOHUŽEL on je přesně to co mi odrazovalo věřit té víře,arogatnost a vždy to byli lidé co o sobě prohlašovali jak jsou odanní své víře,trochu to mohu srovnávat jak jsem v mladí také propadl své víře naštěstí včas jsem se spamatoval a nemám na triku nic za co bych se styděl.Bohuže každé propadnutí jakékoliv viře je zhoubné a to jsem naštěstí poznal brzo

  To se mi líbí

 11. cobolik pacholik napsal:

  tato radsej taky katolik jak AFB a nie slusna holubici povaha,co hocijaky system nejak preklepe a nikdy neuspini.

  To se mi líbí

 12. cobolik pacholik napsal:

  bo kurva on je zaruka,ze bude davat pozor na svoj kraj a ked bude treba,tak vie aj strelit,bo slusnaci,cely cas dumaju,prave take kurvy jak AFB,to sol pre cesko.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.