Nacisté uspořádali pochod k výročí hromadné vraždy v Oděse…


Včera(2.5.) jsem na jiném místě připomněl páté výročí oděsské tragédie – masového vraždění civilistů v tamním  Domě odborů rukama ukrajinských nácků. Nedělal jsem si iluze o atmosféře, v jaké pieta proběhne – nicméně z toho, co se tam dělo, docela mrazí – třebaže se náckové tentokrát omezili na vyřvávání nacionalistických hesel, pochodně a slovní výpady proti těm, kteří si k Domu odborů přišli připomenout památku přinejmenším čtyřiceti osmi – většinou zaživa upálených tam civilistů…

 Tak zvaný „Pochod ukrajinského pořádku“, organizovaný nacionalistickými organizacemi, prošel 2.května t.r. Oděsou. Píše o tom informační agentura „UNIAN“ s odvoláním na své zdroje.

https://www.unian.net/society/10536231-v-oon-schitayut-chto-ukrainskie-vlasti-ne-proveli-effektivnogo-rassledovaniya-tragedii-2-maya-v-odesse.html

Procesí nacionalistů, mezi nimi byli představitelé „Národního sboru“ a „Pravého sektoru“, startovalo v Centrálním parku, nesoucím jméno slavného ukrajinského literáta Tarase Ševčenka, aby po několika hodinách skončilo na Řeckém náměstí.

Pochodujících bylo, podle předběžných údajů,  kolem půldruhého tisíce https://www.youtube.com/watch?time_continue=719&v=CY_vcNM2jAs

Nacionalisté, oblečení do maskáčů, s ukrajinskými vlajkami a pochodněmi, prošli centrem Oděsy.

Ve skutečnosti ale už před sedmou hodinou ranní začali lidé přinášet květiny k ohrazenému někdejšímu Domu odborů. Provedli jakousi bohoslužbu, přišli příbuzní obětí. Lidí nebylo příliš mnoho, položili květiny, pokřižovali se a odešli… Policie zaznamenávala všechny, kdo prošli čtyřmi kontrolními stanovišti.

Zato nacionalistický sabat byl proveden velkoryseji. Procesí doprovázela silná a početná policejní ochrana, které bylo víc než samotných „čertů“, kteří po skončení nasedli do autobusů a zase pod policejní ochranou se rozjeli domů. Místní tvrdí, že všichni nebyli zdejší, ale svezli je z kirovogradské, Vinnické a Poltavské oblasti. Příští jejich „návštěva“ se dá očekávat ve svátek Dne vítězství 9.května. A zda i to proběhne v relativním klidu, tím si nejsem docela jist.

Typické je, že zatímco o zadržení nácků není nic známo, tak se ví, že byla policií zadržena patnáctiletá dívka – kvůli zakázanému sovětskému symbolu na tričku …

 

190503

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

39 reakcí na Nacisté uspořádali pochod k výročí hromadné vraždy v Oděse…

 1. vonrammstein napsal:

  To se divím, že u nás nezadrželi Noční vlky a okolí. Sovětskejch symbolů tam bylo víc než jich. Asi to u nás není zakázaný. Ale mít jedinej z nich něco, co by vzdáleně připomínalo svastiku, podívá se domů tak za pět let.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Až 90 % veškerého zpravodajského obsahu ve světě zpracují a zanalyzují každý den servery české společnosti Semantic Visions. Předvídají díky tomu rizika, vidí však i měnící se trendy v žurnalistice.
   „Celkem jde až o jeden milion zpráv denně v deseti světových jazycích včetně češtiny, čínštiny, japonštiny či korejštiny. Ředitel Semantic Visions František Vrabel díky tomu může sledovat nejen možná budoucí rizika, ale i vývoj světové žurnalistiky.“
   Tož zásadní výhodou je, že Semantic Visions není financována z našeho rozpočtu ale z rozpočtu aliance.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   To podstatné je že milion chvilek pro demokracii již používá upravené fotografie ale jsou mnohem mnohem sfušovanější než používá Progresívne Slovensko.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-smrdi-Klonovani-demonstranti-Cizinsky-a-Horky-siri-velmi-podivne-foto-ze-vcerejsi-demonstrace-proti-Babisovi-580570
   Tož nechápu jak je možné, že na Slovensku jsou neziskovky perfektně vybavené a státem servisované to samé v Česku a přesto je zde propastný rozdíl.

   To se mi líbí

 2. Cech napsal:

  Již v počátku WWII bylo snadné pro spojence Německa účastnících se operace Barbarosa, a to na Ukrajině, v Bělorusku a Pobaltí, kde jednotky Rudé armády představovaly nenáviděné okupační síly, protože Němci a jejich spojenci byli vítáni jako osvoboditelé. V Pobaltí a hlavně na Ukrajině vypukla povstání, která způsobila Rudé armádě velice vážné potíže a značně ovlivnila průběh následných střetnutí v její neprospěch.
  Proto také rozpad CCCP umožnil znovu seskupit a cíleně podporovat původní hnutí, která stála a bojovala na straně osy. Na Ukrajině se díky prozíravé manipulaci podařilo dát do stejné roviny nacismus a komunismus. Tato šablona je v současnosti celkem velmi úspěšně aplikována i u nás.
  Proto v současnosti je také divize SS Halič dávána za příklad bojové morálky a odvahy pro ATO.
  S odtajněním dokumentů British Home Office, které ukázaly, že britská vláda ochránila minimálně 9000 členů divize zbraní-SS Halič před možností je soudit v Sovětském svazu.
  Divize složená z asi 10 tisíc vojáků se rozhodla vzdát britským a americkým jednotkám a byla krátce poslána do internačního tábora Spittal an der Drau v Rakousku. Britská vláda v rozporu s dohodami, které učinila na Jaltě, odmítla repatriovat divizi Halič do Sovětského svazu a místo toho ji odeslala do jiného zajateckého tábora v Bellaria-Igea Marina v severní Itálii.
  Zde pak trojice význačných ukrajinských fašistů – Mykola Lebeď, otec Ivan Hryjok a biskup Ivan Bučko přesvědčili Vatikán, aby ve prospěch vojáků zakročil, když je biskup Bučko představil jako „dobré katolíky a zuřivé antikomunisty“.
  V současnosti se tato prozíravost Britské vlády plně osvědčuje a na Ukrajině, již mají tito přeživší status válečného veterána.
  No my jsme toto plně podpořili, naše ministerstvo zahraničí na čele s ministrem za (ČSSD) zákon ohledně jednotek bojujících na straně osy jako „účastníků boje za nezávislost Ukrajiny ve 20. století“ plně a standardně akceptovalo.
  Tož proto je oficielně pietní akce okolo Domu odborů v Oděse, pro naše ministerstvo zahraničí a vlastně tedy pro nás jako Česko nepodporovatelná.

  To se mi líbí

 3. Josef K. napsal:

  Za mne opět 5 hvězd. Znovu je ale vidět, že se zde vyskytli i příznivci McCainovy a Štětináčovy demokratizace Ukrajiny.

  To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Dík za článek. Je to smutné, ale tam to hned tak někdo dohromady nedá. U nás se o nějaký ten Majdaníček snaží Milion chvilek nenávisti a hned si ta chvilka ušila z ostudy kabát.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-smrdi-Klonovani-demonstranti-Cizinsky-a-Horky-siri-velmi-podivne-foto-ze-vcerejsi-demonstrace-proti-Babisovi-580570

  To se mi líbí

 5. vonrammstein napsal:

  Něco Vám připomenu z historie, Bavore, protože tady zřejmě funguje nějaká kletba Reflexu:
  Odešli jsme z Reflexu, když to převzal Šafr a zkurvil diskuse. Přelili jsme se k Ondysovi a po čase jsme odešli, když se tam zkurvily diskuse. Někteří z nás si mezitím založili vlastní blogy. A zbytek skončil u vlka na kose. I odtamtud jsme odešli, když se zkurvily diskuse.
  A víte Vy co? Zdá se mi, že se u Vás začínají kurvit diskuse.
  Apeluji na Vaši soudnost, pokud Vás už kletba nepřemohla. Pokud ano, obejdu se bez Vás stejně dobře, jako bez těch výše jmenovaných.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Musím říci, že jste mne docela pobavil VR připomínáte mi malé umíněné prtě, co ještě neumí reagovat na změny a tolerovat ostatní a vzteká se, že není po jeho . Teď prý se to nesmí, obvykle se to řešilo – vlažnou sprchou -a byl klid a taky nikomu to neuškodilo.
   To si říkáte rytíř? Váš názor Vám nikdo přece nebere – nepřesvědčuje Vás o opaku – vždyť tisíc lidí = tisíc názorů.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Vlažná sprcha? Když můj malý syn kdysi vztekal, šel tak jak byl – i oblečený – rovnou do studené. A byl klid. Dvakrát se to použilo, příště stačilo naznačit, že se půjde pustit voda. Rozhodně na to něm následky nezanechalo.

    To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Hm, změny k horšímu a tolerance útoků? Obama a Mutti by z Vás měli radost. Neměl bych v rámci genderkorektnosti napsat „měly“? Když už tu teda máme samý změny. Proč pak dodržovat pravidla pravopisu, žejo? Přece ZMĚNAAAA!!!!!

    To se mi líbí

 6. cobolik pacholik napsal:

  hele AFB,co sa deje kurva,pokoj a bratska laska nech je medzi namy, jasny vole….

  To se mi líbí

 7. Miluše napsal:

  Měli bychom se všichni zastydět, že se bavíme tímto stylem v den, kdybychom měli slavit tak významnou věc – osvobození a ukončení války. Vzpomenout na ty, kteří se z bojů nevrátili. Radovat se, že žijeme již 74 let v míru a vážit si toho. Je mi z toho smutno.

  Liked by 1 osoba

  • vonrammstein napsal:

   Osvobození a ukončení války mají na svědomí lidi, který „ještě neuměli reagovat na změny a tolerovat ostatní“. Cituji filosofku a historičku jaa.
   Mimochodem-nežijeme už docela dlouho v míru. Jenom ještě nežijeme v horký fázi války.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.