Třetí světová (válka) cizíma rukama


Půjdou hrozivé gruzínské nebo bulharské válečné rybářské lodě do útoku na Krymský most?

Stálá představitelka USA v NATO prohlásila, že se na dvoudenním summitu šéfů zamini členských zemí bude jednat o zadržování Ruska v Černém moři. Američané se spojenci mají v úmyslu garantovat bezpečné proplutí ukrajinských lodí Kerčským průlivem a Azovským mořem. Začnou snad 3.světovou válku?

 Docela nedávno jsem psal, že v USA nezůstali slušní „kremlologové“, a zbylí se stále mýlí ve svých prognózách. Nedokázali propočítat ruskou reakci na Majdan, neočekávali, že se zamícháme do syrského konfliktu, nyní nejspíš přichází Venezuela… No, co naplat, něco dělat musí!

Američané vymysleli mazaný tah

Dnes (článek vyšel už 4.4.-pozn.překl.) ve Washingtonu začíná dvoudenní summit ministrů zahraničí členských zemí NATO, o kterém jsem psal v souvislosti s tureckým gambitem kolem koupě S-400 od nás. Později pochopíte, proč je to důležité připomenout. Před zahájením porady stálá představitelka USA v organizaci Kay Bailey Hutchison na brífingu pro zahraniční novináře prohlásila, že: NATO se chystá ochránit Ukrajinu.

„Jde o balíček opatření, která upevní rozvědku, vzdušnou rozvědku, a rovněž předpokládá vyslání velkého množství lodí zemí NATO do Černého moře, aby zabezpečily bezpečný průjezd ukrajinských lodí Kerčským průlivem a Azovským mořem: – řekla.

Podle jejího názoru, jsou kroky organizované NATO, důležité pro země sousedící v černomořském regionu s Ruskem. Konkrétně jmenovala: Rumunsko, Bulharsko, Ukrajinu a Gruzii.

Všimněte si, že v seznamu chybí Turecko, přestože má nejdelší černomořské pobřeží a nejsilnější flotilu v regionu. Nejspíš tedy bylo ze seznamu loajálních spojenců vyškrtnuto – v každém případě, přechodně.

Co tato hrozba znamená?

Vše je prosté: Američané se pokusili dotlačit k provokaci Anglii a Francii (zřejmě lákavými návrhy), ale dostali košem. Teď budou zpracovávat země černomořského regionu – ty vyjmenované.

Půjdou tedy gruzínské nebo bulharské válečné rybářské lodě do útoku na Krymský most? Upřímně řečeno, silně pochybuji. Svoje přístavy pro dotankování fregat svého Pána a vládce poskytnou, ale bojovat proti Rusku odmítnou. Američané a Britové stále více snaží přivázat se v Oděse, ale východněji svůj hašteřivý nos z nějakého důvodu nestrkají.

Hegemon se nedokáže pořádně orientovat ani ve svém podbřišku, tak jak v Černém moři…?

Představuji si, jak bude probíhat summit šéfů zamini ve Washingtonu. Budou sedět, poslouchat válečnické řeči Američanů, ale v hlavách jim bude kolovat myšlenka: – to zrovna – donutili jste nás uznat Juana Guaidó, ale sami se do Venezuely bojíte strčit nos. Teď chcete, abychom svoje lodě nastrčili pod ruské rakety. To nám tak ještě chybí, abychom za vás tahali kaštany z ohně…?

Nahlas tuto otázku ale nepoloží nikdo. Vazalové se ale stávají velmi neposlušnými – to je pravda.

 Zdroj:  https://pavel-shipilin.livejournal.com/979797.html

Překlad: 190406

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

27 reakcí na Třetí světová (válka) cizíma rukama

 1. strejda napsal:

  Zadržování Ruska v Černém moři je jen propagandistický žvást. Černé moře je rybník plně ovládaný Ruskem. To je trvalá geopolitická realita potvrzená návratem Krymu Rusku.
  Pro NATO má Černé moře především význam z hlediska průzkumu a také umožňuje nosičům raket s doletem 500-2500 km proniknout až k centru Ruska. Ovšem jen v případě, že loď nebude zničena v první minutě války či ještě o chvíli dříve. A v tom je kámen úrazu. Zde opravdu může být rozbuška III. světové války. Na rozhodování nebudou minuty, ale vteřiny.
  Je to hra s ohněm.

  To se mi líbí

 2. lujjza napsal:

  OT – jen připomenutí
  12. 4. 1961 – Jurij Alexejevič Gagarin – první člověk ve vesmíru

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Děkuji, tak si najdu a poslechnu „Dobrý den…… 😉 .

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Jj.
   Taky Bratříček má dneska narozeniny. 75. Na zdraví!

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Kupodivu si ten den pamatuji, chodil jsem do první třídy a hlásili nám to školním rozhlasem. Hodně jsme o tom se spolužáky „diskutovali“.
   Je zvláštní, že mi to tak pevně utkvělo v paměti, úplně se vidím v té lavici s Vlastíkem Brotánků, Milošem Kočkou a Vláďou Rýglem, a slyším ty naše moudra.

   To se mi líbí

  • g.hrosik napsal:

   Nojo, rusové k tomu vylepili roztomilej „multík“:

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Burana jsem viděl před 10 lety v leteckým muzeu na západě Německa. Myslím, že říkali, že je to 1 ze dvou zachovaných kusů.

    12. duben si taky pamatuju ze školy, stejně jako to, že si Jurij Alexejevič „na orbitě“ zpíval tuhle písničku pro děti.

    To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Jestli tam přijede i Petříček, tak se Rus má na co těšit. Samozřejmě hodně záleží na tom, jaké instrukce dostane od Pocheho.

  To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  To podstatné je že :
  „Na shromáždění v Caracasu ve středu 10. března venezuelský opoziční vůdce Juan Guaidó pochválil stálou radu Organizace amerických států (OAS) za uznání svého vyslance Gustava Tarra jako oficiálního zástupce Venezuely.“
  No a u nás doma je to asi tak stejné :
  „Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová po svém vítězství v přímé volbě navštívila Prahu. Poslanec TOP 09 a někdejší ministr zahraničí Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg s ní taktéž i povečeřel. Na tomto pro Mgr. Zuzanu Čaputovou významném setkání byl i ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, významný filozof a kněz Tomáš Halík ale také i hudebník Michael Kocáb. Večer pak Čaputová v rámci své navštěvy vyslechla koncert legendárního amerického zpěváka Boba Dylana v Lucerně.“
  Následně nyní po stabilizaci poměrů na Slovensku, již mohl Maroš Šefčovič v rámci Junckerovy komise celkem snadno předložit RF ultimátum ohledně severního proudu 2 v podobě nezbytnosti jediné dohody a to v rámci jediného možného jednání jak Ruska tak i Ukrajiny a Evropské unie a to tak aby vyhovovalo na jedné straně jak EU a Ukrajině tak na druhé straně se s tím musí smířit i RF. Jiná cesta chce li RF dopravovat plyn do EU severním proudem 2 pro RF neexistuje zdůraznil pan Maroš Šefčovič.
  “ Severoatlantická aliance v odpovědi na nehorázné a vrcholně agresivní chování Ruska v posledních letech přirozeně posílila svou přítomnost v Černém moři, zdůraznil generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg. Dále podotkl, že totální ruské nerespektování hranic sousedních zemí se týká nejen Krymu a východu Ukrajiny, ale současně i Abcházie a Jižní Osetie.Rusko musí okamžitě ukončit své uznání obou území. A stáhnout své síly z těchto gruzínských regionů.“
  Tož toto vše jsou jednotné kroky nás a naší aliance na čele s USA, která je schopna prosazovat naši politiku ve všech pro USA zajmových regionech. Takže o nějaké neposlušnosti jakýchsi alianci nerespečktujících vazalech nemůže být řeč, jsou to pouze a jen vlhké sny Павла Šиплина nic víc.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Pouze abych nezapoměl na další velmi podstatnou věc :
   Slovenský nejvyšší soud začal projednávat návrh generálního prokurátora Jaromíra Čižnára na rozpuštění parlamentní krajně pravicové opoziční strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby. Zástupce prokuratury ve zdůvodnění návrhu zmínil zejména programové teze LSNS vůči početné romské menšině a údajné snahy strany odstranit v zemi demokratický režim.
   Jak je patrné tak vítězství Mgr. Zuzany Čaputové na Slovensku má velmi ozdravující ale hlavně i povzbuzující vliv na slovenskou justici, která se konečně dostala do rukou Progresívného Slovenska, jež je také jediným slovenským zástupcem součástí evropské frakce liberálů ALDE.
   Proto i přes nějaké ty drobné protesty sympatizantů bude opravdu s vysokou pravděpodobností Kotlebova-Lidová strana zrušena.
   No a následně tak jak je z jednání Mgr. Zuzany Čaputové patrné, tak pokud se jí podaří zastabilizovat svým přímým,rázným a hlavhně slušným jednáním současnou nevyváženou situaci v Česku, bude možné zrušit i obdobnou českou stranu kterou je SPD Tomia Okamury.
   Tož postuláty paní Kristýny Mertlové, mezi něž patří na prvním místě „My máme justici“ a které do svých pusluchačů vtlouká CEVRO jsou přímo spojeny s realitou a proto pravdivé.

   To se mi líbí

  • vera napsal:

   Tak, neposlušnost vazalů nemívá dlouhého trvání. Ale můžou si vybrat – buď přes uši, nebo těsněji ke žlabu.
   Jako třeba Ecuador. Naprosto čistou náhodou den poté, co předali Assengeho britským úřadům, …“Mezinárodní měnový fond schválil pro Ekvádor čtyřletou půjčku ve výši 4,2 miliardy dolarů, která je součástí širšího balíčku pomoci na podporu programu vládní reformy hospodářství.
   Washingtonský věřitel souhlasil s podmínkami financování koncem minulého měsíce a konečné schválení představenstva MMF v pondělí vydalo první splátku ve výši 652 milionů dolarů.“

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    No co, asi náhoda ne?
    Zázraky se nejspíš dějí.

    To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    Novinky dnes v 18:31:
    „Assange může být znovu stíhán za znásilnění ve Švédsku: Švédská prokuratura zvažuje, že na základě žádosti jedné z obětí, otevře odložený případ znásilnění, ze kterého byl podezřelý Julian Assange. Advokátka oběti řekla, že udělá vše, aby se vyšetřování obnovilo. Případ byl předloni odložen, trestný čin byl promlčen.“

    To se mi líbí

 5. Laco G. Mlynář napsal:

  Včera v Lidových novinách a zároveň jako blogový článek na Aktualne.cz vyšel článek profesora Václava Hořejšího s názvem „Přestaňte strašit říší zla“ a „Na co NATO?“ Na profesora se sesypaly supové jako Romancov, Hřebejk, Szanto, lampasák Petr Pavel a další. Stojí za přečtení.

  To se mi líbí

 6. Laco G. Mlynář napsal:

  Zelená guma Pavel reagovala na článek profesora Hořejšího zprávou, že on zase napíše kritický článek k imunologii. Odpověď profesora v diskusi na Aktualne byla, že se profesor už na článek těší.

  To se mi líbí

 7. Laco G. Mlynář napsal:

  Z kritiků článku profesora Hořejšího je už utěšená smečka ničemů, které článek rozžhavil do bělo-ruda (Romancov, Hřebejk, Szanto, lampasák Pavel, Zídek, Kalenský).

  To se mi líbí

 8. cobolik pacholik napsal:

  ja tak dumam,tym svojim buranskym rozumom,bo ked dumam jasne ze cisto mojim stylom ,tak co sa tyka robenia bu,bu ,ty stara kurvo na traktarov,vidim tam v tej jebnutej siske taky kresleny obrazok,medved sedi v svojom lese,nedaleko plota,na ktorom je taka kapurka(brana) a zerie si cucoriedky z misky,za branou na ktorej visi velky zamok,ktory znazornuje rusky ekonomicky a vojensky potencial,vykrikuju nejaky chujkovia,z NATO,peter pavel,to lepsi general,jak som zazil za soudruhu,co ma ideologicky docista pojebane ,predstavitel americkej vlady a kopa dalsich hlavne velke hovna,jak nejaky sefcovic z united slovak arab emirates,litva,estonsko a dalsie mega mocnosti a ich debilny predstavitelia,svihaju ty vsetci palickami smerom na medveda a medved si spokojne zerie cucoriedky,staci im tou palickou zhodit ten zamok a medved bude ich,ale nejak sa im nechce dotknut toho zamku,bo boja sa toho zamku jak ciganca teplej vodyt,tak tam sermuju,vykrikuju,jak jarovnicky cigani,ked vytahovali kabel, v roku 1980,cez ktory si brali na cierno elektrinu,to kurva bolo placu a policia ich bila hlava nehlava,stal som s elektrikarmi obok,fajcil detvu a videl na vlastne oci ,to neludske nastolovanie poriadku v osade jarovnice,kde som jak ucen opisoval elektrinu,tak take mam umelecke dumanie,ani by som nebol povedal,ze som az taky umelec,co si vie slova preobrazit,asi sa sa dam na umelecku drahu,nejakeho smeru,kreslit neviem,malovanie nie,mozno sa dam na stand up,to dakedy sa volalo ludovy rozpravac,bo v mladi som tak bavil nasich buranov,ci zajazdy,tu by som chodil na inspiraciu,len problem,ze neprerazim nejak daleko bo aj sarisky jebem jak hotentot,slovensky,cesky to by ma nerozumeli a anglicky,to tak mozem doma na zahrade v lete ked dozijem prinesiem svoj klat,kde si budem davat foukacku a mozem smerom na kopecky jebat mater po anglicky,zatial len tu beletrizujem a prejavujem svoje umelecke vlohy,slechta fifth,za to pojde do neba,ze mi to umoznuje,kde ja by sa realizoval?uz by zostala len asfaltaren,mohol by som prechadzat z kopy na kopu,kde statisice ton piesku a kamenia a tam prejavovat svoje umelecke vlohy,slechto som ti za to vdacny,bo tak by som bol v pici…
  a ked pisem vdacny,tak, tak aj dumam bez najmensej srandy kurva.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.