Hudec versus Slim


(o sporu, který možná ani sporem není)

Zdejší nick „Slim“, se mi často ironicky (to on umí) směje, že mám strach z imigrantů, kteří u nás nejsou. A sám vyjadřuje strach ze sucha jako největšího nebezpečí pro budoucnost.

Jak to tedy je?

Imigranti u nás jsou, ne že ne. Jen v našem městysi, co já vím? Dvacet nebo třicet tisíc? On to přesně neví nikdo, když vezmeme v úvahu i ty ilegální. Od toho musíme odečíst Slováky, kterých je asi nejvíc, protože to (alespoň pro mě) nejsou cizinci, ačkoliv ta sorta, kterou tu potkávám, až tak velké nadšení nevyvolává. Poláky mám celkem rád, ale v podstatně menším množství. A pak už jsme u Rumunů atd. Pravda je, že arabášů a černochů zatím skoro nepozorovatelné minimum, protože se k nám jezdí za prací. Ovšem vypravit se v pátek a v sobotu o půlnoci na Americkou třídu (dříve Moskevská) je i tak dost strašidelný zážitek jen pro odvážné. Leč v podstatě je naše město zatím bezpečné. To je aktuální situace tady a teď.

Pohled přes Šumavu a Krušné hory už tak idylický není. Myslím, že detaily zde netřeba rozepisovat. Pohledy ještě dál za Rýn, za Alpy nebo přes Balt nenabízí nic lepšího. Nechci, aby to u nás s příchodem arabsko/černošské nezvladatelné masy vypadalo stejně. Z toho pramení můj strach, nebo spíše nechuť až nepřátelství vůči masové imigraci takového druhu. Ostatně nechť se Slim vypraví o půlnoci na Václavák a vzorky takové imigrace nejspíš už najde v množství větším než malém.

Teď k tomu Slimovu suchu. Máme to vlastně podobné. Jemu také jistě zatím teče voda ze sprchy, kdykoliv si vzpomene, stejně jako z kohoutku v kuchyni (ale on moc nevaří J). Minerálek si může koupit po libosti, pivovary vaří o sto šest, vínu sucho tolik nevadí a obchody jsou plné potravin. Jaké sucho v Praze? Vltavou voda pořád teče. Jenže Slim, ačkoliv teď do přírody moc nemůže, tak nějak z doslechu ví, že je tam sucho. A má z něho strach. Na vlastní kůži je ještě nezažil, ale skutečného nedostatku vody by se osobně pochopitelně dožil nerad.

A tak zatímco já pociťuji strach z takových imigrantů, kteří se sem derou, ale ještě tu nejsou, tak Slim zase ze sucha, které k němu ještě nedorazilo, ale je přede dveřmi.

Teď mohou přijít reakce na téma „kdo za to může?“. Na principu uvedených předběžných strachů to ale nic nemění. Bát se raději dříve, než pozdě. Třeba i něco dělat, což se nám ovšem, vzhledem k věku, už trochu vymyká.

P.S.: Doufám, že místní pochopí, že to není nic proti Slimovi, který tu (tuším) není úplně oblíbený. Příležitostně s ním tuto úvahu zapiju sklenkou veltlínu, jen co u nás pod dívadlem vyhřeznou kavárny ven do sadů a v Rangu otevřou zahrádku. To už bude zase asi lépe chodit, doufám a přeju.

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

83 reakcí na Hudec versus Slim

 1. strejda napsal:

  Bát se raději dříve, než pozdě.
  To je zcela logický a pravdivý výsledek celé úvahy, pokud ho považujeme za úplně první krok. Nemá smysl bojovat proti jednomu neštěstí a nechat se při tom sežrat tím druhým. Obojí je stejně nebezpečné a obojí se především odehrává jinde. My budeme objektem. A to je kámen úrazu.
  Z různých důvodu tomu varování a) každý nevěří, b) kdekdo si při tom ohřívá vlastní polívčičku a 3) mnozí jsou, jak svorně tvrdí Fenič či Sommerová, méněcenní a neschopní myšlení.
  Naše společnost, založená na především na zisku a hromadění majetku, není schopna uvedené problémy řešit. Z toho je zřejmé, že je nevyřeší. Vhodný čas byl promarněn, nenávratně.
  Svět ale neskončí, jen bude jiný. Neznámou je jen rychlost a směr změn, nemusí jít přímočaře k cíli. Mohou jít velkými a těžkými oklikami.
  Podíváme-li se na naše politiky, na politiky EU i na politiky světa, mnoho vize a schopností neuvidíme. Volíme si lidi málo kompetentní, mnohdy zcela neznámé a pak se divíme výsledku. Dál si to každý popíše sám.

  Hudče, nemohu pochopit tato tři zbytečná slova ve Vašem textu …není úplně oblíbený. Proč si čistou čočku poškrábat?

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   strejdo vidim,ze nemusis,slima ja tiez,bo kurva neznesie AFB,ale zidkov to nema problem,ale katolici to pren vacsie kurvy jak alahisti,bo chuj o nich vie,jak pisem na pout do arabie spoznavaciu,,abo do ortodoxneho gheta v israel,bude sa tam cut jak opicka na strelnici. s tou cockou to cujem prvykrat…

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Poměrně hezky popsáno. Ale nemám s ním až takovej problém, jak si myslíš. Taky mám rád ironii a sarkasmus. Jenom to obvykle netlačím tak na hranu. Ale to bude pokročilým věkem. Taky plánuju bejt pořádně protivnej dědek. Vlastně už skoro jsem.

    To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   No, mám prostě pocit, že není, no. Ale snad to nepřeháním, když si myslím, že Slim je po těch pár letech, co se známe, už můj kamarád. V mnohém spolu nesouhlasíme, v mnohém ano. Obvykle se dost shodneme u té zminované sklenky vína. On umí být dost jedovatý a ne každý to snáší.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Pouze pro doplnění jaký se v současnosti požeduje přístup :
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kamenovani-Penis-musi-vstoupit-do-vaginy-ze-dvou-tretin-A-musi-to-videt-ctyri-lide-odhalili-PL-muslimove-z-Moravy-576179
    Proto na důkaz přispůsobivosti :
    “ Pan Okamura jenom zneužívá toho, že islám tady má špatné jméno. Je to populista. Já jsem taky proti nelegální migraci. Každý muslim má samo sebou dodržovat zákon, a k tomu patří i dodržování pravidel vstupu do země. A navíc pro migranty zde nejsou zrovna ideální podmínky a přátelské, vstřícné prostředí. Naopak muslimové, kteří tu žijí, mají spíše tendenci ČR opouštět. Praktikovat islám v Čechách je totiž velmi náročné: muslimky mají strach chodit zahalené, muži i ženy mají problém najít práci, děti školu, kde by byly akceptovány.“
    Tož asi tak jak se muslim, nebo že by jak si muslim přizpůsobuje každou hostitelskou zemi ?

    To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  strejda jak furt prvy,ja isiel po praglu pred 8 rokmi,zima bola,co tam tej holoty bezdomovskej ,hned som pri nich stal a dristal,moja parta,vietnamcov,viacej jak za komuny,hoci to pracovita holota a jich nabozenstvo nejebe do naseho v kutnej hore to ukrajincov do ojebania,ale kurvy dristaju dobre cesky,ich viera to podobna nasej to uz zaklad na nejake bezproblemove spoluzitie v presove to kebabov,jak u chujov a vlastnici hosi od alaha,co ma najviac jebe,ze nase jebacky im drzia a pracuju pre nich,ked som mu povedal,ze kurva kebab to nie nase zradlo,zacal prskat,ja mu rovno povedal,chuju tu nie turecko,ale nas kraj,,co si anglicky zajebal jak shit,uz som stal okolo pultu a motherfuckoval jak kurva,devcinka,aby som sa ukludnil,ze to poriadny clovek,povedal som jej ,ze s kurevkamy,co kourej arabov,to mozem jebat,aby som tratil cas,ciernych v presove niet,bo tam ostra holota byva,ale ciganov to do ojebania a zobraju,pytali odo mna,povedal som chod robit,ja v amerike zral zo smetia, a ona hned chuju v amerike to amerika,,pristavili sa cigani a uz isla debata,ukazal som im vodicak bo neverili a na kerovacky kukali,bo som po anglicky popisany jak bilboard v las vegas,dal pofajcit a isli so mno traja do obchodu a desat flias jolanky som im kupil,bohovali sa,ze pojdu robit,ale fotky so mnou nechceli si urobit a mestka policia sa ma pytala,ci nemam s nimi problem a ja ze nie,ja nemam,ale kraj ma,bo to na hlavnej ulici a tam cez den naisto bezpecne,neviem jak v noci,pan slim,nech ide do saudi arabie na poznavaciu pout a nech si oblecie kratasi a ked ma babu nejaku,nech si oblecie saty mozu byt po zem,ale kvietkovane,to mu najebu sto palic,daju len desat,bo by neprezil 100 a prehresi vsetkych alahistov na sto rokov dopredu,hudacku slovakov nepocitaj jak imigrantov,moji dvaja burani tam zvaraju uz ponad 20 rokov to nasa holota v lete boli u nas polovnici z pepikova,kurva asi sest ich bolo,raz vypili jak som kupil bratrum u nas v krcme,ale ked videli,ze ja nepijem,nechceli viac,jak by som povedal,oni si tam sedeli,pili volovali a sledoval som buranstvo nase,jak by to nasi burani boli na vychode u nas v nasom burakover,to kludne prehlasujem,ze pepici bezpecny u nas a cuju sa jak doma,bo ked som sa pytal tych polovnikov ci nemaju problemy,vole,vo cem mluvis,my tady chodim kazdej rok,tady se neresi,kdo je slovak,nebo cech,,bo nasi polovnici chodia do pepikova,jak hostia a neberu jak pepikov,tak cobolikov,jak cudzincov,dobre bo tu beletrizujem,bo ja sa zaujimam jak kurva,ja bol v cesku a jak ,ked som vandroval,po ceskych zemych v roku 1985,nic mi nepripadalo,ze by som sa cul cudzio,abo pepici by na mna kukali nejak krivo,hej kus,bo ja po sarisky a to uz pepikov vyvadzalo z miery,mladsi ci som poliak sa pytali,za komuny to bez problemu v praglu,ci kdekolvek sme dristali sarisky a minimalna recova bariera,teraz uz dost velka,dobre dost.

  To se mi líbí

 3. g.hrosik napsal:

  Vítě, ono to je prašť jako uhoď, protože – dle kliímatologů soudě – sem, s od jihu postupujícím suchem, dorazí nejspíš i desetimiliony migrantů… Nic veselýho.

  To se mi líbí

 4. LB napsal:

  S potěšením jsem se dozvěděl, že sucho není a že Vltava teče, aspoň v Praze 😀 . Můj táta, který má zahrádku u Prahy, bude taky rád, až se to dozví. Kamarádce z Hustopečí to radši říkat nebudu.

  Článek je dost osobní, do toho se míchat nebudu, jen zopakuju, že je škoda, že už sem Slim nepíše, jeho články byly to nejlepší, co tu kdy bylo. Je zajímavé, že na druhé místo bych dal pana Hudce. I když dnes se mu to nepovedlo. Mám pocit, že se mu nepsalo dost volně

  To se mi líbí

  • berkowitz napsal:

   Pane LB.
   Mne nejvíc mrzí (původně jsem chtělo napsat slovíčko sere), že tady nechodí „ajťák“ Kchodl, jeho komentáře jsem hltal.

   To se mi líbí

   • brtnikvbrlohu napsal:

    Je to pech – nepochopil to podstatné – proto se nafoukl a puknul – čest jeho památce.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Spíš se prostě jenom nasral, což se dá pochopit. Mně chybí taky. A jeho znalost zbraní. Ale chápu, taky jsem z několika náhle nepřátelských blogů odešel (zná je většina z nás).

     To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   No, asi jsem to napsal moc literárně. A složitě. Na Vás. Tak pardon.
   Měřit stav vody v Hustopečích jsem fakt neměřil.

   To se mi líbí

   • LB napsal:

    Složitě? To ani ne, prostě chybně.

    https://www.novinky.cz/domaci/501410-vody-v-pude-je-letos-vyrazne-mene-nez-loni-touto-dobou.html

    Že už se řadu let zhoršuje sucho ví asi každý, kromě těch co vědět nechtějí

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Jó voda…
    Voda je opět problém přístupu k řešení. Zelení teroristé a jimi vybuzení občanští aktivisté brání budování drobných vodních nádrží, chrání kůrovce který likviduje lesy, které zase mají zadržovat vodu. A mnoho dalších zelených paaktivit. Já vám popíšu jiný přístup k vodě. Jedno pole, které obhospodařuje ZD Pošumaví ve Střelských Hošticích je naprosto klasicky odmeliorované. Klasicky? Až na jednu drobnost. Na konci hlavního vedení meliorace je z kamene vybudovaná „nádrž“, která umožňuje odvedené vodě vsáknout se zpět do půdy a neodtéci nějakým potůčkem až do moře. Ostatně právě u tohoto podniku jsem si povšiml mnoha jiných podobně ekologických akcí. Ale nikde jsem si nevšiml, že by o tom kdekoli vykřikovali a pobírali speciální „zelené dotace“.

    To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Vztekáš se zbytečně.
    Článek nebudu komentovat, je plný… ehm…neuvážených tvrzení, jak už ukázali LB a ji5 (odstavce kolem data 2012). LB dobře píše, stručně a úderně, všiml sis? Představě Vltavy bujně tekoucí v Praze, zatímco kolem Orlíka je sucho jsem se srdečně smál. 🙂

    Chci jenom podotknout, že zrovna loni jsem byl v přírodě Čech a Moravy, ještě víc než jindy, dohromady víc než 3 měsíce, mj. většinu léta, a na nejméně čtyřech místech. Nevím jestli ty jsi byl mimo střed svého „městyse“ déle, pobyt na Krétě bych snad ani nepočítal. Takže jisté narážky v článku jsou mimo.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     No, Orlík krmí Vltava a naše Řeka. Obě dvě zmiňované jsou nad normálem. Kolem Řeky stále ještě nevyschly louže na polích a jarní orba rozhodně nevíří prach.

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      To vám věřím, ale příbuzní, co mají studnu, si posledních pár let „imrvére“ stěžují, jak málo je v ní vody. Já bych se kvůli pár deštivějším rokům, které by dokázaly trochu zvednout hladinu spodní vody, ani trochu nezlobil. 😦 .

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Ty asi nebudou, ale hospodařit s vodou aby neodtékala bez užitku, to bychom měli zvládnout. Jen do toho nenechat kecat ekoteroristy

       To se mi líbí

 5. Miluše napsal:

  Přiznám se, že často Slimovy hlášky musím číst s pomocí wikipedie a slovníků. Má široké znalosti literatury, válečné historie, muziky (neškodí si občas připomenout jeho starší příspěvky), což mnohé popouzí a může připadat jako nemístné „povyšování“. Ale je to člověk se sociálním smýšlením, není atheista, když, tak velmi tolerantní a stejně jako čobolík je určitě „čechoslovakista“. Jsme lidé různí, hlavní je, že se ti dva vzájemně respektují.
  Hodně se teď mluví o Milanu Kunderovi a tak ať se nedopouštíme dalších Žertů.

  To se mi líbí

 6. NavajaMM napsal:

  Na túto tému sa mi páči jedno príslovie z našich končín:
  „Radšej sa báť, ako sa zľaknúť.“
  Parafrázujem: lepší strach dnes, ako zajtra panika.

  To se mi líbí

 7. JIří Jírovec napsal:

  Diskuse o migrantech většinou vedou do „nikam“. Jakmile se dotkneme podstaty problému, zjistíme, že řešení je mimo naše síly. Moje poznámky nejsou proti nikomu.

  Sám jsem migrant bez příčiny. Chtěli jsme se ženou zkusit něco jiného a tak jsme opustili byt, který jsme tehdy před necelým rokem dostali, a vyrazili s 18ti měsíční dcerou na Bělehrad. Jugoslávie byla tehdy mezinárodně považována za svobodnou zemi (pro nás první).

  Mám jisté povědomí o tom, jak migrace z místa na místo probíhá, o integraci s novým prostředím a dokonce i o tom multikulturalismu. V Bělehradě jsme žili v lágru. No byl to autokemp Košutnjak, tříhvězdičkový, kde se dělaly svatby a místní tam o weekendech chodili do vinárny pařit. Ze začátku jsme bydleli v objektu, kde byly jednotlivé pokoje a společné příslušenství na chodbě. Vedle nás byli Poláci, kteří den co den oslavovali, že někdo přijel nebo odjížděl. Naše dcera trávila noc dvojím způsobem, buď spala jako dudek a nebo řvala, když se náhodou probudila. Byli jsme z promíchaného polsko-českého řevu na mrtvici. No a pak jsem viděl migranty v situaci, proti které mělo naše ubytování hodnotu hotelu o pěti hvězdičkách.

  Migrace má rozměr světový i náš malý český. V Česku se nenajde politik, který by si dovolil kritizovat válku a neokoloniální politiku těch velkých. Zeman žvaní o tom, že se u Kábulu bojuje o Prahu a o tom, že jsme k nám uprchlíky nezvali. No oni nezvali nás do její země.

  Proč naši politici neřeknou, v tomhle s vámi nejedeme, musíme se postarat o své vlastní chudé. Jsou to srabové, nic jiného. Důvod je v tom, že jsme nesvéprávnou gubernií, která se nechala vydrancovat během privatizace. Co nám patří, snad kromě lesů a Budvaru?

  Pěstovaná, neváhám říct že vnucovaná, nenávist k uprchlíkům (později přejmenovanými na migranty a to nejlépe na ekonomické) vede k tomu, že z našeho slovníku vymizel člověk. K bezdomovcům (mezi nimi nejsou cikáni, ti zjevně mají vlastní záchrannou síť) se chováme jako za Protektorátu k židům. A je nám to jedno.

  Mohl bych ještě dodat, že v roce 2012 bylo v Německu na 3 milióny přistěhovalců z muslimských zemí, 800000 z Afriky a asi 300000 z Asie. Slyšel tehdy někdo o nějakých problémech? Jistěže nějaké byly ale nepřišel čas k jejich politickému využití.

  V Česku samozřejmě přistěhovalci jsou. Třeba z Ukrajiny. Bezostyšně je přetahujeme. Mám ukrajinského zubaře, když jsem se ho ptal, kdo spravuje zuby tam, když on je v Praze. Pokrčil rameny. Co se stane až nebudou zapotřebí a budou chtít zůstat, protože se po letech nebudou mít kam vrátit?

  V článku „Hrob neznámého bezdomovce“ (http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/270-12-2019-20-brezna-2019/2734-hrob-neznameho-bezdomovce) jsem napsal:

  Karel Kryl zpíval o pánech, kteří se jednu za čas ustrnou. To se například stalo ministryni Maláčové, když se svěřila sociální síti:

  „Zprávy o umrzlých bezdomovcích jsou hrozné … ještě horší jsou ale cynické komentáře některých lidí … v 21. století přeci nemohou lidé umrzat na ulicích! Úřad práce již dostal pokyn, aby byl nápomocný všem, kteří potřebují pomoc.“

  Ale mohou a budou umírat, milá Jano. Ten povzdech je pouhý politický marketing. ÚP nikomu nepomůže, protože nejsou lidi ani peníze a potřebné ideologické vyfutrování. Když jsem se na vás obrátil se žádostí o pomoc pro nemocného člověka, přehrála jste to na nějakého úředníka, který mi poskytl radu jít s problémem na ÚP. Moje peníze drží toho člověka pod střechou. Vám to je jedno, stejně jako Pirátce Richterové a stejně jako většině těch, na které jsem se obrátil.

  Je jim to u prdele, jak by napsal Čobolík.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tady se pořád pohybujeme ve dvou dimensích. A těmi jsou kultury různých migrantů. A tedy to, že jsou lidé z kultur podobných (Ukrajinci, Slováci, Rumuni) nebo aspoň přizpůsobitelných (Vietnamci, Mongolové i Filipínci), a z kultur nepřizpůsobivých až násilných. A těmi jsou už z podstaty svého náboženství muslimové. A je jedno zda Arabové nebo Černoši. Takže vy jste šel sice do jiného prostředí, ale do podobné kultury. Nelze směšovat.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Pane JJ… ono je to všechno jinak. Teď nás straší a oddůvodňují migraci z afriky – nedostatkem vody a bídou. Ale vody je tam dost – jak dokázala Lybie a proto to vše co vybudovali muselo být zničeno, protože si někdo umanul zničit evropské obyvatele.
   Udělat mix univerzálních nemyslících člověků, zrušit národní státy a hrát si na vůdce planety. Kdo .. to si každý přebere sám. Kdyby se peníze, kterými jbyli vyživování a jsou dotováni a vybavováni migranti dali na vybudování toho co Lybie začala…. měli by domácí práci a afrika by byla nejbohatším světadílem.
   Akorát mne kdysi při čtení jednoho sci-fi napadlo, jestli právě přesun původního obyvatelstva do jurop a levné získání tamnějších prostor není právě plnění přání k vybudování národního superstátu pod vedením………… to si každý domyslí. Malér je lenost a pohodlnost .mlaďochů a, a druhé straně tak snaha číňanů afričanům pomáhat … přestěhováním některých výrob právě tam. Proto ta zběsilost proti číňanům ….

   Nevěříte..
   tož https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/dobra-zprava-afrika-ma-obrovske-zasoby-podzemni-vody/r~i:article:741852/?redirected=1554204826

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Tak to už jste se pochlubil popátý. My si to už tak nějak pamatujem. Pašák, borec! Stačí?

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Vážený pane Jírovče,
   tentokráte mi to nedá, abych nereagoval … Nevím, o jakých veřejností „ostrakizovaných, nepochopených migrantech“ neustále hovoříte. Zkusíme to jinak, zkusíme kategorizovat.
   Denodenně jsou plebsu doslova tlučeni do hlav migranti, a jejich „pohnutý osud“ – nejdříve šlo o válečné migranty, a posléze o ty co prý utíkají před tamními zvyky, za „demokracií“ 😁👏 , pak za obživou, atd., a jsem zvědav, kdy se jako oficiální důvod uvede sucho …
   Začneme u těch prý válečných migrantů – od konce II. světové zase tolik neuplynulo, a kupodivu existuje hromada dokumentárních materiálů, jenž prakticky denně masírují diváky , a světe div se, záběry, kupy záběrů, tuny záběrů válečných uprchlíků tehdy vypadaly ouplně jinak – šlo o spousty skutečně zbědovaných, hladových lidí trmácejících se pryč od jatek.
   Nějak mi to nesedí s vyžranými, často dobře oblečenými čmoudy s iphonem v ruce, co humanitárním pitomcům , jež je zahrnují vodou, jídlem, atd. ty dary hází z oken vlaku na hlavu …
   O to více ta chátra řve, když se po nich cokoliv chce …
   Zrovna tak nesedí neskutečná míra arogance , agresivity a nadřazenosti, s jakou si ta chátra automaticky vynucuje kvanta věcí od jídla, přes ubytování až po zdravotní péči.
   S novorozenci co štíty v ruce si vynucují vstup přes zátarasy a ozbrojené složky.
   Místo vděku rána , píchnutí nožem, hromadné znásilnění, skupinové napadání, atd.
   Chápu, že je to pod Vaši rozlišovací schopnost, ale nějak nejsme stejní – díky bohu …
   Naprosto míjíte, co se rasově, nábožensky a díky tomu politicky na úkor bílé rasy děje nejen v té prý „vyspělé“ Evropě, co se děje ve USA – hlavně aby pravda zvítězila nad lží a nenávistí … Realitu je tak snadné popřít…
   Pokud tak horujete za migranty, dozajista souhlasíte s plošným uplatněním práva Šária v celé EU, a určitě Vám nebudou vadit manželství uzavíraná s devčátky ve věku 9 let – neb i to se na tomto kontinentě již začíná slimáky požadovat a bohužel i dít…
   Pravda, obohacení může mít různou podobu, a jsem odporný hnidopich, stejně, jako v jistém Birminghamu se do jistých slimáckých čtvrtí zakazuje po 20-té hodině bílým vstup, ale rozumím Vám, určitě se ty čtvrti bojí bílých rasistů , i když se jich, slimáků, na veřejném odpoledním vzývání vyhubení bezvěrců+pohanských psů modlí něco mezi 140 – 180 000 …
   O africkém obohacování nemluvě, to je vůbec děsivá esence běsů všeho druhu, říznutá mnohdy navíc islámem.
   Pokud jsou toto Vaši bratři, budiž, mně je nenuťte.
   Dalo by se psát o tom „obohacení“ sakra dlouho, ale nemá to cenu.
   Smekám před Vámi, že se staráte o člověka, jehož systém vlastně odepsal, komplexně.
   Nicméně pokud někdy skutečně vyrazíte kamkoli mezi plebs, zeptejte se v místech, kde se co by námezdní síla nebo ubytovávají ve větším množství Rumuni, Bulhaři, Ukrajinci, Mongolové, atd., na „kouzelné zážitky a obohacení“ původního plebsu těmito entitami v proudu času …
   Ale to je také asi marné …
   Apropo, nejen tuto migraci mají na svědomí Ti, za kterými jste před lety s rodinou utekl. Rabování, hospodářsko, nerostné, sociální, rabování po celé planetě mají na svědomí Ti, za kterými jste utíkal, ke kterým jste vzhlížel, jejichž pravidla Vám imponovala – a Vy to víte.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    To jsem zvědav, jestli mne doženete 🤔

    To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    hele minorito,pred 35 rokmi,ked utiekol jicko to zapad,este nemal take tahy jak teraz,a rusi to s nasimy tiez bolo jiny kafe,to treba uznat,amerika ci zapad v 80 rokoch to nebolo to,co je teraz a rusko teraz to nebo a zem,zapad cigani,jak kurva a rusa slucham jak voice europe v roku1982.bo chuj vedel,ze nastavia letisko,rozjebu republiku a strcia ten nos do druhej riti,ja uz letel za lepsich zitrku najlepsej demokracie,ktorej som si vela tam neuzil a sam vidim,za tie roky,ze amerika to drista jak voloda a voloda drista jak dakedy amerika,ja mozem porovnat na obidvoch pologulach mam odjebane rovnako pol,na pol,jicko mysli,ze u nas to kanada a nejak sa rozprasia ty alahisti,co chcu tak pracovat jak chazariky,ostatne co si napisal tvrda realita,pamataj jicko bol uzitocny jak kurva pre kraj ktoru mu dal sancu,jicko mozno berie,ze alahisti taky jak on budu pracovat a zveladovat novy kraj,uctievat jeho kulturu a tradicie,bo im dal sancu,to taka kokotina jak z tej ameriky az ku toryse,1 z desat tisic hej a ostatok to len vyzmyka,system a co najlepsie,bude chcel mat alahovo tam,kde jeho alaha jebu do ucha.

    To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  Pokud chce někdo vidět ty, co tu jako u nás nejsou, tak ať se projde v Brně po štatlu od Role po Čáru ( Nádraží – Masarykova – Česká ). Nevím, co vede leckdy i vzdělané lidi k tomu, aby lhali? Dělají to schválně, nebo mají vymytý mozek natolik, že nejsou schopni realitě uvěřit, i kdyby ty „Syřany“ viděli na vlastní oči? V Brně se pro ně rekonstruují celé bytové komplexy a na úřadě se dá domluvit arabštinou. To jen na okraj. V Kuberově království a v KV to není lepší. Ve Varech přivandrovalci zabírají místa po Rusech, kteří zdvíhají kotvy. Takže ta o Karkulce také není špatná.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Zapoměl jste na řecká bistra … ty mraky arabských co je nahradily jsou otřesné. Co mi ale nesedí, že všechna jsou skoro prázdná… Zatím co v řeckých bylo furt plno, stejně tak jako v českých… i v těch pizeriích je podstatně víc lidí … tak nevím…

   To se mi líbí

 9. oh napsal:

  Jak se psalo v čítankách: „Ó, my se máme!“. Budeme zase světoví. Zásluhou TV Prima budeme mít českou verzi Clinton News Network.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Asi proto, že těm našim to vymývání mozků domorodcům jaksi nejde. A tak si myslej, že díky /bývalému/ obdivu k západu budou úspěšnější…. njn…
   možná jim ušlo že se svět změnil i u nás, takže už nebaštíme vše…. bude to docela sranda… kdoví jak dlouho jim to vydrží…

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nevím, ale kavárna štěká jako o závod. Takže asi přece jen v tom bude nějaký ten „háček“

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Ne !; rozhodovat nad tím zdali profík nebo amatér, když oba ctí masmediální a cílenou manipulaci s občanem jako naprostou realitu je asi pošetilé.
   Pouze amatér se stále ještě podvědomě vzpouzí přijmout naprosto jasnou realitu o síle a schopnostech masmediální a cílené manipulace s občanem.
   Jako příklad: Devana uváděla manipulaci o inteligenčně vyspělém slovenském voliči volícího Mgr. Zuzanu Čaputovou, no a jako přes kopírák zde máme to samé v české podobě.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jan-Zacek-Zeman-na-Hrade-Primitivnim-Cechum-je-jedno-co-si-o-nich-mysli-v-zahranici-Zasadni-je-zda-budou-dal-vitezit-primitivove-nebo-inteligentni-lide-576209
   Tož to co je dle mého to zásadní je :
   a) Opravdu je inteligence slováků natolik vyšší než inteligence čechů ?
   b) Opravdu jsou češi natolik odolnější vůči masmediální manipulaci jako slováci ?
   Nebo má jasnou a to českou i slovenskou „mediální pravdu“ Jan Žáček :
   „Paní Čaputová je přirozená, klidná, pravdivá. Jde si za svými věcmi a těmi věcmi jsou – zdá se
   slušnost,
   spravedlnost,
   pravda,
   hospodářský rozvoj,
   blaho lidu, v jehož čele stanula. A neřekl bych, že Čechům je jedno, co si o nich kdo myslí v cizině. Řekl bych to jinak:
   Primitivním Čechům je jedno, co si o nich kdo myslí v cizině. Záleží jenom na tom, zda u nás budou nadále vítězit primitivové, nebo lidé inteligentní.“

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    já bych sem se optala toho pana Žáčka…. proč asi v té naší kotlince vzniklo úsloví o“ selským rozumu“. tedy ví-li. A jestli ví, že ten selský rozum byl taknějak pohonem pro udržení se našich národů a nepodlehnutí cizině.
    Apropo – kdo je to ten Žáček?
    Což mi připomíná prastaré“ Psí hlas do nebe nevolá“. Jo ti naši předkové…..

    To se mi líbí

   • vera napsal:

    Masmediální manipulace s občany…Ta už je na takové úrovni, že se ani nechce věřit, co jsou vyšší síly schopny předkládat a posílat do éteru.
    Všimli jste si v poslední době zprávy o amerických kosmonautkách, co měly vystoupit do kosmu, a až na stanici se zjistilo, že je jen jeden malý skafandr? ( Odbíhám – a všichni se tváří jako že sranda. To už neprobíhá předstartovní příprava?) No ale tak jsem si na chvilku pustila záznam z výstupu. Jakože výstup z kosmické stanice… Hned na první pohled je víko z výstupního otvoru trochu divně nakřivo, ale mlčím, jsem laik. Motaj se tam dlouho, no, dejme tomu. Ale pak se v čase zhruba 0:40 to víko pohne a prohne – jako plachta na člunu.
    Vážně. Dekl, který by měl vážit hezkých pár kilo, aby zaručil hermetičnost před silou vesmíru, se hýbe jako kus hadru?
    Ale v pravém horním rohu stále běží logo NASA.
    https://www.novinky.cz/veda-skoly/501103-astronauti-opustili-palubu-iss-a-pracuji-ve-volnem-kosmu.html
    Tak vám nevím.
    Jakobych slyšela divnej smích…

    To se mi líbí

   • Jos napsal:

    Já to vidím dost opačně. Chudáci Slováci. Nejdříve si, zmatlaní medii, zvolili za prezidenta „úžerníka“ Kisku, který dokázal zemi dost slušně rozeštvat a rozvrátit a kterého teď čeká soud. A teď,zmatlaní těmi samými medii, si vybrali naprosto bezobsažnou blondýnu, ověnčenou dost prázdnými frázemi, o které se z podstatných věcí ví asi jen její napojení na Sorose. A to všechno se děje zájmu nenávisti liberálů a s cílem odstranit poměrně kompetetntní vládu a nahradit ji liberálními neumětely. Češi si s takouvou situací poradili lépe a poslali Schwarzenberga a Drahoše kam patří.Do historie.

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     A navíc, diplomaticky řečeno, mystifikátorku – ať už jde o CV či tzv.publikační tvorbu … Inu, držím bratrům Slovákům palce …

     To se mi líbí

    • vera napsal:

     Nojo, ale vemte si, že ta poměrně kompetentní vláda vznikla za prezidentování bezbarvého Kisky. Takže je možné, že Slováci (kteří nevolili) raději nechali znovu zvolit bezobsažnou figurku, jen aby zachovali vládní status quo. A klid v ulicích. Na dva roky. A holčina ať si to dojede sama)

     To se mi líbí

   • oh napsal:

    Pro spisovatele Žáčka bych měl doporučení: až ti inteligentnější lidé dokáží najít jiného kandidáta než Kalouska, chabě zamaskovaného knížou Schwarzenbergem, nebo profesora „já nevím“ s hlavní kvalifikací zabíječe králíků a jediným programem „Nejsem Zeman“, tak třeba dokáží nějaké prezidentské volby vyhrát. Do té doby je nejspíš bude porážet i odložená tenisová raketa Václava Klause staršího.

    Asi se shodnu s nickem modrýklokan z diskuze pod článkem: „Já se v tom začínám ztrácet. Takže Čaputová zvítězila nad národoveckým euroskeptikem, který zemi táhne na východ do Moskvy, bruselským eurokomisařem, komunistou Šefčovičem. To mi hlava nebere. Může mi to někdo zasvěcenější vysvětlit?“
    (doplnil jsem interpunkci.)

    To se mi líbí

 10. Slim napsal:

  Abych ale přidal něco jarnějšího.
  Skoro 38-letý Federer běhá jako gepard po kurtu v Miami. Všimněte si, co doběhl a jak to odehrál na stopáži 1:00

  Vítězství Ducha nad Hmotou
  Tenis jde blbým směrem, jako nakonec všechny profi sporty. Brontosauři/mlátičky stále víc v popředí, Všimněte si závěrečné děkovačky. Fedex 185cm, Isner 208.
  Doufám jenom, že Roger bude ještě chvíli hrát, jako vzpomínka na to, jak tenis vypadal.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   NO já nevím Slime, ale vzpomeňte- tedy pamatujete-li, co se říkávalo o kolohnátech. Ta klátivá a pomalá chůze. Menší jsou čipernější a pohyblivějšé. Ona přece jenom asi ta koordinace pohybů je u těch habánů horší. Výška má plus asi jen u skoku dalekého- jinak ty dlouhé končetiny asi zavazí. Takže to vynahrazují agresivitou. Možná taky proto se brzy unaví… kdo ví. Já už se na ty „sporty“ moc nedívám. Ono se to ani nedá. Jo bejvávalo.

   To se mi líbí

  • vera napsal:

   Ale tak vono zase, kam s těmi habány všemi, čelověčenstvo roste, proti našim předkům jsme vyšší, ani ti Japonci už nejsou co dřív ). Nicméně souhlasím, takové rozdíly nejsou fér. Teoreticky by se to dalo řešit jako v boxu – podle váhových kategorií ? Možná by to bylo rozumnější než přestavba DavisCupu)

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    ále Vero, přestavba Davis a mnohých dalších je nezbytně nutná. Jednak se na to stavbaři nového co – no napakují, a druhak a vlastně jako první… zapomněla jste na třetí a další pohlaví… vždyť se ukazuje že je nutné zareagovat……nebylo by to pro ně spravedlivé a postaru se žít nedá….. 🙂

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     jen dodatek, ono se asi v tom planetárním sportu toho bude muset změnit víc. Vzpomeňte na astmatiky a další zdravé /nemocné a přece vrcholové sportovce. Vždy\ť je jen otázka času kdy se začnou jedni bouřit proti druhým. Dělení na východ/západ, nebo všichni proti rusku -dlouho nevydrží…. to v minulých OH bylo jen účelové nouzové řešení. vývoj bude

     To se mi líbí

     • Miluše napsal:

      Sport by měl přinášet radost a to samotným sportovcům i divákům. Pohled na sportovce, který po porážce rozmlátí raketu a nepodá soupeři ruku, je trapné.

      Opsáno z jednoho blogu, autor Ládík

      Až bude všude pažit
      budou se všichni snažit
      narvat míček do jamky,
      být pochválen od mamky.
      Bo v golfovém klubu
      má každý mastnou hubu
      tam je to lepší, než u pásu
      tam musím přinést klobásu
      abych vydržel šichtu
      uhájil životní plichtu.
      Až budou všude hřiště
      budu na něm jak klíště
      držet balón na noze;
      to není jak v kolchoze
      trčit prdel k nebi
      to nemám zapotřebí;
      budu dělat do sportu
      s ním půjdu do holportu.

      To se mi líbí

 11. Slim napsal:

  Už tu dlouho nebyla poezie.

  Jak známo, bylo Milanu Kunderovi v pondělí 90. Méně známo je, že v mladších letech také básnil. A později to zuřivě popřel a zatratil. A napsal mnoho stran o lyrickém kýči. Důvody budou vnitřní a příliš tomu pozdějšímu odsudku nevěřím, jako ani jiným hodnotovým kotrmelcům.

  Vzal jsem dnes do rukou náhodou jeho sbírku Monology (2. vydání, 1964). A jak říkal hejtman Ságner: „Tenhle Ludwig Ganghofer nepíše špatně“.

  Seznámím vás se dvěma plody jeho Múzy:

  PROČ JSI TAK KRÁSNÁ

  Proč jsi tak krásná? Nebuď tak krásná!
  Chci, abys byla z masa, ne ze sluneční záře!
  Proč jsi tak krásná?
  Kdybys aspoň měla pihy, abych je mohl věčně sbírat s tváře!
  Kdybys aspoň trošinku šilhala!
  Celý život bych na kolenou přemlouval to odvrácené oko.
  Ale ty jsi krásná!
  Ano, jsi ze sluneční záře!

  Já však nemohu žít pořád pod tou září!
  Já nemohu žít pořád jako na jevišti! Všechno je na mně vidět
  Každá má škaredost, každé mé klopýtnutí!
  Já nemohu žít pořád pod reflektorem!
  Pochop to.
  Neplač.
  Nemohu s tebou žít.
  Jsi příliš krásná.

  Jak vidno, Milanovi stejně jako nadporučíku Lukášovi (tomu „ušlechtilému samci v uniformě“) ženy (s)tvořily celý jeho svět. Skoro celý.

  Je to vidět i na následující baladě, ze které dám jen první strofu.

  VOJÍN URBAN

  Na niti každý voják visí.
  Drží ho na ní ruce čísi.
  Drží ho ruce jeho ženy.
  Když ho ty ruce upustí,
  tu voják vykřikne a padá
  a padá dlouhou propastí.
  Tak padá dny a týdny,
  tak padá až se rozbije.
  Pak po kasárnách ticho je.
  Umlkne přikázaný zpěv.
  Na dlažbu dvora sypou písek
  a zametají krev.

  Ovšem jako esejista „o lásce a milkování“ byl MK mnohem lepší. Viz závěr z poslední Směšné lásky – povídky DOKTOR HAVEL PO 20 LETECH.

  V té chvíli zastavila před oběma muži žena podobná jezdeckému koni. Doktor Havel se uklonil a žena mu podávala ruku: “Nezlobte se, mám maličké zpoždění”.
  “Nic se nestalo,” řekl Havel “bavím se tu výborně se svým přítelem. Musíte mi odpustit, že s ním ještě dokončím rozhovor”.
  A nepouštěje ruku vysoké ženy, obrátil se na redaktora: “Milý příteli, to, co jste mi vyprávěl, překročilo všechna má tušení. Pochopte totiž, že vlastní zábava těla ponechaná jen své němotě je mrzutě stejná, jedna žena se v ní připodobňuje druhé a všechny ve všech jsou zapomínány. A přece se vrháme do milostných radostí především proto, abychom si je pamatovali! Aby jejich světelné body spojily zářivým pruhem naši mladost se stářím! Aby udržovaly naši paměť ve věčném plameni !
  A vězte příteli, že jediné slovo vyřčené v této nejvšednodenější scéně je s to ji ozářit tak, aby zůstala nezapomenutelná. Vyprávějí o mně, že jsem sběratelem žen. Ve skutečnosti jsem mnohem spíše sběratelem slov. Věřte mi, že včerejší večer nikdy nezapomenete, a buďte proto šťasten!”
  Pak mladíkovi pokynul a drže za ruku vysokou ženu, podobnou koni, vzdaloval se s ní zvolna lázeňskou promenádou.

  To už je protřelý cynismus frankofilního libertina. Dokonalé!

  To se mi líbí

 12. Slim napsal:

  OT – co mně dnes rozesmálo.

  Francouzská ministryně pro evropské záležitosti Nathalie Loiseau pojmenovala svou kočku „Brexit“. „To proto, že mě každé ráno probudí zuřivým mňoukáním, že chce ven. Když otevřu dveře, zůstane nerozhodně stát na místě, a když jí pak vyhodím ven, dívá se na mě zlobně.“

  Smál bych se ještě víc, kdybych nepotřeboval koupit letenky do Londýna. Jenže nevím, co bych ukazoval vnukům ve městě, kde zuří milionové demonstrace. Kdo ví, jestli budou za těch pár týdnů zpět v normálu, spíš ne.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Asi se inspirovala tady

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Letenky ani klid v Londýně bohužel nezajistím, ale zkusím vás ještě trochu rozesmát:
   s tou kočkou to prý byl jen vtip, Nathalie Loiseau žádnou kočku nemá.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Tím líp. Má smysl pro h. a taky představivost. Já tu kočku zrovna viděl

    „Myslím, že pro zvládání brexitu je nutné mít jistý smysl pro humor. Nejen pro mě, ale i pro mé spoluobčany,“ dodala později.

    Vím, že to tady není populární, neboť je tu mnoho blbců, co by chtěli Czexit, ale nad tím mohu jen pokrčit rameny a říct: do čeho ‚s to duši dal?

    To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Tak oh, 1 dobrá a 1 horší zpráva (tedy z hlediska toho výletu).

    Tэréz Májová právě požádala o odklad Brexu do 30.6. (to už jednou chtěla). S tím že se zúčastněj‘ voleb do EP. Což je velká prdel, dát se zvolit poslancem na 1 měsíc! 😀 Ale on je to – možná – začátek delšího odkladu, nemluvě o možnosti druhého referenda. Rees-Mogg musel trochu „ztratit žloutek“…

    Ovšem Boeing našel další SW chybu, což se určitě otiskne na leteckém provozu. Těch dotčených létajících koberců je přes 300. Jen SmartWings jich má 7. A s těma bych letěl dost nerad

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Tanečky kolem Brexitu mají, řekl bych, jen dvě možná východiska – buďto respektovat výsledek starého referenda a zabránit poslancům obou komor parlamentu do toho „kecat“ – což zpětně už nejde, 🙂 nebo nové referendum o tomtéž se zadáním, že výsledek bude závazný a poslanci do toho nebudou smět „kecat“. Jinak se Britanistán z důsledků rozporů mezi požadavkem brexitu a činností parlamentních zlepšovatelů, vynalézajících všelijaké ohejbáky a rovnáky na ohejbáky, jen tak nevymotá. Ale nový Cromwell asi k dispozici nebude.

     Boeingů se podle mě vůbec nemusíte bát. Všechny 737 MAX8 a 9, kterých se to týká, jsou v celé EU uzemněné nařízením EASA a dokud to Boeing neopraví, žádné – ani mimoevropských leteckých společností – do evropského vzdušného prostoru nesmí a létat nebudou.

     P.S. Mimochodem, ti dárečkové, co vymysleli, naprogramovali a schválili „bezpečnostní“ systém, aktivně hrabající do řízení letadla a přebírající přitom informace z jediného čidla, aniž by se přitom zajímal o správnost tohoto údaje, by podle mě měli dostat MAXe jako služební přibližovadlo a měli by s tím povinně létat i na nákup do supermarketu a v neděli s rodinou do kostela. Docela by mě zajímalo, proč to u Boeingů spáchali takhle hloupě, protože ta čidla tam zdvojená už jsou, takže ušetřili náklady na jeden kabel, pár konektorů a několik řádků v programu toho „bezpečnostního udělátoru“. Asi jim to stálo za to. 😦

     To se mi líbí

     • Slim napsal:

      Ne, myslím se Smartwings. Že ty Max8 jsou na zemi je jasné, ale právě proto bude větší problém s letenkama, a to nejen do Lond..

      V Británii je suverénem moci Parlament, takže referendum vždy bude schvalovat. Brexioti ale tuší, že druhé by nemuselo dopadnout. Což bych byl taky nerad.
      Zatímco ve 2016 jsem si myslel, že je to superkravina, dneska si myslím, že nejlepší bude jejich odchod (s dohodou ovšem). Oni potřebují trochu vychladnout, byť jenom „na střídačce“. Moc by mě nepřekvapilo, kdyby po nějakých 10 letech chtěli zase zpět. Už ta historie jejich prvního vstupování byla úžasná..přečtěte si jí někdy 😀

      Zatím Humphreyho.

      To se mi líbí

 13. cobolik pacholik napsal:

  brexit to original,jak sa u nas v tych burakovach drista,trochu ma pojeb a trochu ma pusti…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.