Z dnešního zprávodajství (dávání zpráv)


Následující článek jsem prostě nepochopil. Proč vůbec byl stvořen. Má jít o útok na živnostníky nebo pláč nad živnostníky? Podle mého je plný nesmyslů a skoro bych se nebál napsat, že i lží.

Kde berou živnostníci peníze na daně?

Jezdíte na kole? Pak ale nejste „cyklisti“, ale „lidé jedoucí na kole“

Říkejte cyklistům jinak, jsou to lidé

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na Z dnešního zprávodajství (dávání zpráv)

  1. Lex napsal:

    Ano, geniální výblitky české žumpalistiky.
    Mě ale dneska zvedl ze židle jiný článek – „Jakla rozezlilo vládní ČSSD. Ta v pondělí vytkne ANO údajné porušení dohody“ https://www.lidovky.cz/domov/zvoleni-jakla-rozezlilo-vladni-cssd-ta-v-pondeli-vytkne-ano-udajne-poruseni-dohody.A190329_222830_ln_domov_zdp
    A to až tak, že jsem jednomu známému poslanci obratem poslal e-mail tohoto znění:

    „Vážený pane poslanče, milý ……..,

    dovol, abych vyjádřil nemalé znepokojení nad některými výroky představitelů koaliční ČSSD, v tomto případě jejího předsedy Jana Hamáčka a předsedy poslaneckého klubu ČSSD Jana Chvojky, či dalších, ve věci zvolení Ladislava Jakla a Petra Žantovského, případně dalších osob do mediálních rad, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v případě Ladislava Jakla a Rady České tiskové kanceláře v případě Petra Žantovského https://www.lidovky.cz/domov/zvoleni-jakla-rozezlilo-vladni-cssd-ta-v-pondeli-vytkne-ano-udajne-poruseni-dohody.A190329_222830_ln_domov_zdp .
    Podle mého názoru hraničí minimálně s neomaleností, jestliže uvedení představitelé se takto vyjadřují o volbě do mediálních rad, tedy do těch orgánů, které mají mj. dohlížet – cituji „na zachovávání a rozvoj plurality programové nabídky a informací v oblasti vysílání a převzatého vysílání“, příp. „na poskytování objektivních a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů“ v případě Rady ČTK.
    Vypadá to, jakoby si představitelé ČSSD vzpomněli na „slavné“ Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti po XIII. sjezdu KSČ a tam formulované trvalé a neměnné hodnoty socialismu, v tomto případě na bod „marxisticko-leninská ideologie a její uplatňování prostřednictvím všech nástrojů masového působení“, toliko onen marxismus-leninismus vyměnili za „ideologii liberální demokracie“ v pojetí podle jejich vlastních představ.
    Je to o to trapnější, že zrovna lidé jako Ladislav Jakl a Petr Žantovský mají velkou důvěru značné části lidí, kteří mají co do činění s nezávislým zpravodajstvím a publicistikou, na rozdíl od nejednoho rektálního alpinisty mainstreamu, kteří v Radách udávají tón anebo kryjí nezřízenou jednostrannou propagandu poplatnou právě politice takových představitelů politických stran, jako jsou ti, které jsem v úvodu jmenoval.

    Dovol, abych vyjádřil naději, že ANO se v tomto ohledu nenechá zviklat. Nejenže by to bylo proti zásadám, které hlásá předseda hnutí Andrej Babiš a získává tak podporu veřejnosti, ale bylo by to především proti zájmům právě té veřejnosti, pokud jde o plnění úkolů mediálních rad a zpravodajství a publicistiku vůbec.

    Přeju pevné nervy a pohodu.“

    To se mi líbí

  2. jaa napsal:

    No myslím, že stojí za úvahu zjistit, jestli jsou psavci placeni od řádku nebo od kvality. A kolikpak taková taxa dělá, jak se u jednotlivých denníků liší. Jinak nemá cenu nad tím přemýšlet…
    Jinak, netušila jsem že jim Jakl až tak vadí…….. to je přece kouzelné jak se socani odkopávají…

    To se mi líbí

  3. Lex napsal:

    Možná by vás zajímala odpověď pana poslance – tedy

    „nejsem volič ČSSD, takže mě jejich výroky nechávají v klidu. Myslím, že teď větší kauza bude Klaus a školský výbor…“

    No, a tak si žijem. Sami pro sebe. Ve svých uzavřených bublinách.
    Fakt vás taky víc zajímá, jestli bude Klaus ml. nadále šéfem výboru, anebo jako mě, jak je zneužíván stranický a ideologický vliv na dohledové rady nad médií, zejména nad těmi veřejnoprávními, a na personální obsazování mediálních rad?

    To se mi líbí

  4. Bavor V. napsal:

    Stále ještě platí 20 roků od bombardování Srbska

    To se mi líbí

  5. Lex napsal:

    Třeba to některé bude zajímat. Nespokojil jsem se s odpovědí neodpovědí toho poslance a včera (v neděli) večer v 20.16 hod. jsem upravený e-mail, jako tomu poslanci, poslal předsedovi hnutí ANO.
    Co byste čekali, že se stane?
    V 22.01 hod (přesně za jednu a tři čtvrtě hodiny) mi Andrej Babiš odpověděl – cituji –
    „zdravim moc dekuju za vas nazor hnuti ano je demokraticke a urcite se nebude ridit podle cssd
    pekny vecer
    ab“

    No, a tak tu žijem vedle sebe – žreci, pindosové a podpindosníci. A my, obyčejní. Kdo kam, do které kategorie patří, si udělá úsudek každý sám.
    L.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.