333-Rusko je tu v roli arbitra i psychiatra


Antisemitou nejsem ani náhodou, nicméně některé kroky židovského státu i některých jednotlivců, spojovaných se světovými (a nejen světovými) financemi, jsem v silných rozpacích… Nejen Já, a proto jsem pro vás připravil překlad článku z TV stanice „tzargrad-ru“ k aktuálnímu dění v Sýrii (překl.)

 

Podle prohlášení bývalého 1. Tajemníka ruského velvyslanectví v Sýrii Alexandr Nogin, konfliktu mezi Damaškem a Izraelem hraje Moskva nejen roli arbitra, ale i psychiatra.

 

Není v silách ruské strany urovnat osamoceně konflikt mezi Sýrií a Izraelem řekl tv.stanici Cargrad Nogin. Diplomat zdůraznil, že si Moskva historicky vytvořila těsné vztahy především s arabskými zeměmi. Ale Tel-Aviv tíhne k Západu, který je hlavním zdrojem jeho síly.

 

„Izrael je přece jen západní civilizací, i když s implantáty sovětských migračních infuzí. A v tomto smyslu my sami sotva vystoupíme jako prostředníci. Mohli bychom se tak dostat mezi kladivo a kovadlinu. Kdy jak jedna, tak i druhá strana místo aby vám naslouchala, vás bude nenávidět“, -vysvětlil expert.

 

Místo toho Rusko vystupuje na straně Sýrie, kterou by bez jeho pomoci mohli jednoduše zničit. Jde o to, že díky pomoci USA je Izrael vojensky silnější, ale musí se krotit.

 

Diplomat má za to, že je Moskva schopna zadržet další eskalaci konfliktu cestou navazování paralelního dialogu s Damaškem i Tel-Avivem. Nicméně hlavním mediátorem nemůže Rusko být jen samo. Dříve existoval mezinárodní pool vyjednavačů, ale v souvislosti s vyhrocením vztahů se Západem se to opakovat nepodaří.

 

Ruská strana má dostatek moudrosti, aby dávkovala použití síly a nerozdmýchávala oheň  konfliktu.  Zadržuje nejen Sýrii, ale i Izrael, Turecko a Libanon.

 

To budí v těchto zemích úctu, protože se nikomu nechce pod gilotinu. Přitom má každý z uvedených účastníků, včetně Izraele, svoje zájmy. Ovšem Západ tam stále přidává oheň, leze

tam, kde o to nestojí. Vlezli do Sýrie. Kdo je zval? Kdo zval do Sýrie Turecko? S Iránem je to jiné, protože se zapojil na žádost Sýrie – ale Turecko do Sýrie nikdo nezval. Takže je tu takové klubko zájmů, a zájmů velmi protichůdných, někdy až bolestných. Takže Rusko je tu v roli arbitra, a současně i psychiatra“, – uzavřel Nogin.

https://tsargrad.tv/news/rossija-zdes-v-roli-i-arbitra-i-psihiatra-jekspert-o-konflikte-mezhdu-siriej-i-izrailem_180326

 

V noci na 21. ledna Izrael znovu napadl Sýrii a zaútočil na mezinárodní letiště v Damašku pod záminkou preventivního útoku proti iránským vojskům… Podle sdělení syrského ministerstva obrany, potvrzeného i ruskou stranou, syrská protivzdušná obrana sestřelila 30 izraelských raket a bomb, nicméně některé zasáhly dva protiletadlové systémy „Pancir“ a obslužné objekty letiště, zabily 20 lidí. Poněkud komicky působí okamžitá žádost Tel-Avivu, adresovaná Moskvě, aby upustila od odvetného úderu. Nicméně stálý zástupce Sýrie v OSN varoval, že Izrael už dva dny pořádá v Sýrii raketový déšť a že pokud tato mezinárodní organizace Izrael neodsoudí, a Izrael s útoky nepřestane, zaútočí Sýrie raketami na mezinárodní letiště v Tel-Avivu. Dále, viz článek níže:

 

Jde o kódy: Sýrie slibuje, že rozbombarduje Izrael, aby ochránila tajemství ruských S-300 a S-400

Experti Cargradu mají za to, že syrská hrozba, že udeří na letiště Tel-Avivu, pokud se Izrael nepřestane roztahovat na syrském území, je naprosto podložená. Tím, že útočí ze vzduchu na cíle v Sýrii a vysílá tam pozemní diverzní skupiny, koná Izrael mimo rámec mezinárodního právního pole, a Damašek to nestrpí. Přitom ale má Asad další důvod k takové ostré reakci – snahu ochránit tajemství ruských S-300 a S-400, které byly svěřeny syrským vojákům.

 

Izrael, jestliže se snaží získat kódy k šifrám obou raketových systémů, teď hraje velmi nebezpečnou hru – nejen pro sebe, ale i pro své americké partnery, – je přesvědčen V.Matuzov, předseda Společnosti přátelství a spolupráce s arabskými zeměmi.

 

Podle bývalého náčelníka protivzdušných raketových vojsk Sergeje Chatyljeva, jsou je (Izraelce) schopni rozstřílet přímo nad letištěm. Nicméně Izraelcům jde především o získání kódů k systémům S-300 a S-400, a proto vysílají diverzní skupiny a útoky ze vzduchu se snaží vyprovokovat Sýrii k použití těchto systémů, které obdržela od Ruska.

 

„Zatím je Sýrie obrněna trpělivostí, a využívá malé prostředky odporu, jako jsou protiletecké rakety „Buk“ a systémy „Pancir“. Je to ale hra s ohněm, a dříve, či později Syřané adekvátně odpoví“ – tvrdí expert.

 

Být na místě syrského vedení, jednal bych právě tak, pokud by na letiště mojí země útočili stále a pravidelně. Proto hrozba, kterou Izrael vytváří pro syrské civilní letectvo, je dle mého názoru nesnesitelná“ – dodal Matuzov.

 

Izrael obviňuje Sýrii z agresivních úmyslů, ale iniciativu ve všech konfliktech má v rukou on. V nynější situaci musí především Izrael neprodleně skončit s provokacemi na syrském území – proti syrské vládě a armádě. Sýrie má skutečně všechny právní důvody k nanesení odvetného úderu. Izrael velmi silně riskuje.

 

„Nelze zapomínat, že Izrael svým konáním porušuje všechny mezinárodní normy a fakticky uskutečňuje agresi proti syrskému státu“ – souhlasí ředitel ústavu strategických studií a prognóz Dmitrij Jegorčenkov, a dodává, že Sýrie má skutečně právo odpovědět, a má k dispozici nezbytné technické prostředky. Je také nutné vzít v úvahu, že Sýrii podporují na Blízkém východě lidé nijak nenapojení na státní instituce, na vládu Sýrie, Iránu, Libanonu, atd. A odvetná opatření mohou být co nejširší a pro Izrael nepříliš příjemná. Ale otevřený konflikt nepotřebuje ani Izrael, ani Sýrie, a tak by bylo lépe, kdyby to izraelské vedení uznalo.

https://tsargrad.tv/news/vse-delo-v-kodah-sirija-obeshhaet-razbombit-izrail-chtoby-zashhitit-sekrety-russkih-s-300-i-s-400_180291

 

Překlad:  190123

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

48 reakcí na 333-Rusko je tu v roli arbitra i psychiatra

 1. strejda napsal:

  Hrochu, činíte se. Je to mnohem zajímavější pohled než ten, který můžeme číst v našem tisku. Izraele je v současné době naladěn velmi militantně a přilévá do ohně, který pomalu utichá. Jistě, oprávněně se obává budoucnosti. Je si ale vědom, že vlastními silami není schopen se ubránit. zatím musí spoléhat jen na USA. To by mohlo být riskantní. Proto musí hledat dalšího partnera a tím je Rusko se silnými vazbami na arabská sekulární společenstva. Ta nemají náboženský důvod zničit Izrael a proto se s nimi dá najít modus vivendi.
  Ještě bych něco dodal k debatě u jiného článku o tom, že nám za socialismu ve škole neříkali, že část Československa osvobodili západní spojenci. Je to dnešní účelové lež. Maturoval jsem v roce 1961 a již na střední škole, v hlubokých padesátých letech, jsem ve škole i jinde slyšel velmi silnou kritiku, že Američané, ač byli u Rokycan, nepřišli volající a bojující Praze na pomoc a nechali ji krvácet. Velmi jsme je za to odsuzovali. Nemůže se zároveň tvrdit, že Američané nebyli v Čechách a že nepřišli na pomoc, když byli dvě hodiny od Prahy. Na to nejsou třeba žádné mapy, atlasy atd. Tam vždy byla zakreslena čára dotyku. Je to zřejmé, pamětníků byly statisíce.
  Proč dnešní propaganda postupuje tak stupidně je otázka, vždyť se to nakonec obrátí proti ní.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   jo, náš hroch je dobrej

   To se mi líbí

  • Rexus Orbis napsal:

   Velmi jste je za to odsuzovali, tu us army.
   Demarkační linie byla původně stanovena především z vojensko-technických důvodů. Podle dohody na Jaltské konferenci měla vést po hranici Československa, aby zamezila smísení armád či případnému nechtěnému střetu spojeneckých jednotek – Rudé armády SSSR postupující k Praze z východu a armády Spojených států postupující ze západu.
   Takže oni nesměli. Když je lïdé jak v Plzni, tak v Rokycanech vyzývali k pomoci Praze, tak odpověděli : „We cannot. “
   Prahu prostě musili osvobodit Rusové. Představte si, že z důvodu, že byla blíž (Us army) a přišla do Prahy, pak po nich Rusové, stejně by musili odejít, jen by se pak nemohlo hovořit o osvobození Prahy Rudou armádou, byla by „druhá“. A to nesmělo nastat. A ani jednotlivé americké jednotky nesměly svévolně osvobozovat za demarkační linií, čekal by je nejspíš válečný soud za porušení rozkazu a opuštění daného místa. Takže spíš by bylo na místě velmi odsuzovat dohodu o demarkační linii, která tuto včasnější pomoc Praze vlastně znemožnila. jenže tu nedohodla Us army. ale sám víte kdo.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Kdybyste četl pozorně, tak to nebylo o odsuzování US Army, ale o tom, zda nám v padesátých letech říkali či neříkali, že Američané osvobodili část Čech. Nic víc, nic míň.
    Těžko člověk uvěří dnešní propagandě, která říká, že nám tento fakt zatajili a přitom na druhou stranu ve školách odsuzovali Američany za pomoc/nepomoc Praze. Ty dvě záležitosti nejde spojit.
    O tom, jaké to v těch časech bylo, stále ještě nemohou lhát, pamětníci žijí.
    Víte, účinná propaganda musí být alespoň trochu inteligentní a nesmí moc lhát. Jen trochu. Ale dnes dělá propagandu kdejaká nula a podle toho to vypadá.
    Takže, ať to shrnu, pamětníci, žáčci ve škole, VŠICHNI, v padesátých letech a i potom, věděli, že část Čech v dubnu 1945 osvobodila americká armáda. Nebylo to žádné tajemství, naopak, mluvilo a psalo se o tom.
    🙂

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Já se domnívám, že demarkační čára vycházela z tehdejší vojenské situace, kdy se předpokládal rychlejší postup RA a pomalejší USA. A že v tom ta ideologie hrála až druhořadou roli.

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Rexus má samozřejmě pravdu d. čáry byly stanoveny předem, právě s ohledem na „nepromíšení vojsk“. Nejméně v jednom případu si Antonov stěžoval Eisenhowerovi na jejich nedodržení.

     Jinak nemám svoje středoškolské učebnice ze 60. let (zmíněný atlas je mi ale povědomý), ale moje maminka byla pořádnější. Maturovala 1958, na SVŠ pro pracující, tedy se učila vskutku v „hlubokých padesátých“ a její učebnici mám. Autoři Soják, Vávra, Vošahlík.

     Na str. 162, kde se pojednává osvobození ČS se, kromě S. armády, vskutku o dalších spojencích nemluví. Je tu pouze zmínka že se Schoernerova armáda pokoušela klást „další odpor Sovětské armádě a probít se na západ“.

     Samozřejmě, že dospělí na oné škole si pamatovali, a my jsme to určitě v 60. letech taky věděli. Ale že by nám to ve škole říkali, si nepamatuju a materiální důkazy nejsou. Možná jsem nedával pozor, anžto jsem beztak od mala ležel ve Vachkovi a dalších tátových knihách o historii faš., často ještě ze 30.let.

     To se mi líbí

     • brtníkvbrlohu napsal:

      Ono se nemluví a nemluvilo o dalších, když pominu Svobodovu armádu o které se mluvilo v souvislosti s Duklou ale už skoro ne pokud jde o Ostravskou operaci, tak na Vsetínsku operovali Maďaři – a zřejmě nejen tam – spolu s CA. O Američanech byla řeč – i v 50tých letech v souvislosti s Pražským povstáním.

      To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Z nesovětských vojsk na území ČSR bojovali především Rumuni. Bylo jich na čtvrt milionu a padlo jich kolem 60 tisíc.
       Někteří Maďaři bojovali po boku Rudé armády, ale nebylo jich být mnoho. Honvédség bojoval po boku Wehrmachtu až k hořkému konci. Kdo ví, na které straně Maďaři na Vsetínsku bojovali.

       To se mi líbí

       • brtníkvbrlohu napsal:

        Tak jsem si osvěžil paměť a lezl do svých starých poznámek, ty Rumuny jsem zazdil,byli i na Valašsku a skutečně se jednalo o ně. Zmínku o Maďarech jsem našel taky – ostatně kdyby včas alespoň několik nepřeběhlo, tak by byli mezi poraženými což se nestalo.

        To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  Já tohle taky už pěknou řádku let pozoruju a mám podobnej pocit, že:
  „Ruská strana má dostatek moudrosti, aby dávkovala použití síly a nerozdmýchávala oheň konfliktu. „
  Ona totiž už pěknou řádku let nic jinýho nedělá, kdo chce vidět, ten vidí. To je taky důvod, proč mě ta každodenní porce špíny kydaná na Rusko nemůže oslovit.

  Problém ovšem mám s něčím jiným, co až třeba jednou Rusákům ona moudrost dojede … ať už z jakýkoliv příčin?

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   P.S.
   jasně, strejdo, že nás učili, že část Československa osvobodili západní spojenci a nevšiml jsem si, že by to učitel měl zakázaný říkat. Už jako klukovi mi bylo jasný, co je demarkační linie a kudy ta čára vedla. Dějepisář nám vysvětlil, proč Amíci nemohli do Prahy. Ve škole s tím nikdo problém neměl, protože vítězství bylo stejně назначенo Красной Армией, přes to holt nejel vlak!

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    blbíši, vše OK, jen se divím proč máte ty dva mínusy. Schválně, kolik jich bude za 24 hodin. Asi to dává mládež, která nezažila ty staré časy, které nás naučily být velmi ostražitými před manipulativní propagandou. Po té stránce to byly opravdu vynikající školící časy a já z jejich odkazu žiji dodnes. Janda, nejanda.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … já už se ničemu nedivím, příteli, vlastně jó, to když třeba dosnídám a na ubrusu je zase flek vod kafe i přes to, že si dávám pozor. Nějak ták si to předstvuju, že se to děje i Putinovi, taky ani neví jak!

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Víte příteli. Putin je plodem ruského znovuvzkříšení a je nejasné proč byl vybrán. Není to car gosudar, je jen viditelný a schopný. A není sám.
      Je těžké kolosu o skoro 150 milionech lidí změnit směr. Něco o tom vím. Byl jsem v dopravním muzeu v Drážďanech a byl volný velký trenažér pro říční nákladní motorové lodě. Nikdo v sálu nebyl a tak jsem vlezl do kabiny a plul. Všechno jsem rozflákal, loď nemá brzdy, jen zpětný chod, několik minut ani nepoznáte, že brzdíte. Setrvačnost má loď obrovskou, otočíte kolem a stále se pluje rovně. No, jak píši, rozflákal jsem všechno a nakonec mně museli vyhodit.
      To byla příteli jen loď o 1600 tunách. S tím Ruskem je to podobné. Je to práce na desítky let. Snad je čas. Stalin počítal s 12-15 lety, to bylo jiné kafe!.
      Takže je tím vysvětlen i ten ubrus. Dříve to tak nevadilo a leccos jste neviděl, teď máte víc času a jste sentimentálnější. Bude se to horšit. Je krásné být takovým milým, trochu roztržitým staříkem. Jen si na to najít vhodný čas – tedy věk.
      Brou.

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Hmm, proč byl vybrán, myslím, že proto, že je a byl taková nenápadná – ale MYSLIVNA, navíc, historicky i poválečnou dobou zocelený k sobě tvrdý – hrdý Leningraďan. Je otázkou, zda si to ti jeho dva předchůdci uvědomovali. Myslím, že potkat jej na ulici, i dnes, sotva byste si jej všimnul. Nemá potřebu se vytahovat jako šufle z kredence, jako většina „moderních “ politiků, neboť ví, že je to na nic. Lidi neoklamete, nebo ne na dlouho. A pokud jste si všimnul – tak i jeho píáristé.. v tom pokračují. O to větší muselo být zklamání těch ze západu – že se vybarvil jinak než čekali, že se z něj nestal ten, na kterého se všechno svede. No vybrali jej rusové dobře a proto ta zběsilost

       To se mi líbí

       • jaa napsal:

        Putin: Nacistům Leningrad nikdy neodpustíme!

        Nacistům, kteří chtěli vyhubit obyvatele Leningradu během Velké vlastenecké války, nebude nikdy odpuštěno, řekl ruský prezident Vladimir Putin.

        „Není a nebude odpuštění pro nacisty, kteří se rozhodli zlomit nepřístupné město cynickým vyhladověním, úmyslným a záměrným vyhlazováním stovek tisíc civilistů,“ řekl Putin k 75. výročí prolomení blokády Leningradu.

        To se mi líbí

       • Cech napsal:

        Konečně se ČSSD = = SD podařilo zabezpečit mnohem účinnější pomoc Ukrajině.

        V současnosti snad není to nejdůležitější co bylo v minulosti ale co pro nás konečně zabezpečila ČSSD do budoucnosti.
        To dorovnání ceny reverzniho plynu, kterým pomůže ČSSD jako jedna z vládních stran Ukrajině je opravdu v současnosti velmi aktuální.

        To se mi líbí

       • jaa napsal:

        cechu, to jako že my jim to zaplatíme? Nebo to budou platit jen sosani krachující finančně – -/ lihový dům/ sami?

        To se mi líbí

       • Cech napsal:

        Zde se nezbytné si uvědomit, že ČSSD = = SD je vládnoucí strana a to co si prosadí ČSSD = = SD přirozeně musí splnit Česko.
        Tož proto se ČSSD = = SD narvala do vlády ze každou cenu a obsadila těch 5 ministerstev.

        To se mi líbí

       • jaa napsal:

        Tak to jen doufám, že si tohle lidi zapamatujou. Uvidíme o volbách

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Neuvidíme.

        To se mi líbí

 3. cobolik pacholik napsal:

  tento clanok je nadmieru vedeny cisto antisemistickym vyjadrenim najhrubsieho kalibru,bez stipky realneho pohladu na slusnu vec israela,ktory musi branit svoju zvrchovanost.syria, za spoluucasti ruska a ajotolahistickeho iranu,bez najmensej stipky ucty k israelu podporuju otvorenu vojnu syrie,proti tak demokratickemnu kraju jakym je bezpochyby israel,iranske narodne gardy,ktore spolu s hamas operuju v syrii,len cakaju na vhodnu chvilu zautocit na ten mierumilovny stat,preto preventivne udery a bombardovania,akyhkolvek cielov v syrii vcetne civilnych je plne adekvatne a ospravedlnitelne,bez najemnsej pochybnosti,ze israel kona slusne.rusko je hlavny vinnik spolu s iranom na uz tak dost krehkom mieri a maximalnom napati na blizkom vychode,co sa tyka turecka je plne opravnene operovat na syrskom uzemi z dovodu terorizmu kurdskej pashmergy,ktora bezdovodne zabija jak turecke obranne sily,ale aj civilne obyvatelstvo,libanom chce z toho len vytazit a on je hlavna opora teroristickej skupiny zvanej hamas,ktory z uzemia libanonu vypaluje rakety na osadnikov v state israel,preto su odvetne utoky na libanom,nehovoriac uz o pasme gazy,co koliska terorizmu.israel,jedina zaruka mieru a stability na blizkom vychode,lebo jeho pocinanie,je v zaujme jeho a jeho susedov,ktory nechapu,alebo nechcu chapat jeho politicke ciele,ktore su na prospech v tejto casti sveta.pasmo gazy z ktorej su neprestajne vedene utoky na israel z dovodu,co prehlasuje vedenie al fatah,ze zidovsky osadnici zaberaju arabske uzemie,je podlozene na vymysloch a polopravdach,bez najemnsieho pochopenia konsensu medzi vladou israela a al fatah.
  clanok je napisany z ruska,hlavneho aktera nestability v syrii a na blizkom vychode,nemozno ocakavat od takych ludi,pre ktorych terorizovanie inych krajov,ci casti suverennech uzemi vid krym,nemozno cakat ziadnu dobru myslienku,ci len minimalny realny pohlad na tak demokraticky kraj jak israel a hlavne jeho pocinanie,ktore je bezpochyby v medziach prava a slusnosti,co v danej oblasti u inych akterov tu spominanych,ktory hrubo narusuju medzinarodne pravo,bomabrduju nemoznice,skoly,pouziva sa chemicka zbran a terorizuje svoj lud,toto nech si uvedomy rusko a iran a vy co citate tiez.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Jak jsem se zmínil výše, většina z nás je tady cvičena v odhalování blábolů vašeho typu. Nic proti názoru, je to vaše věc, dá se vám minus a hotovo.
   Ovšem proč kradete nick? Tím se váš názor stává špinavou nechutnou žumpou a nestojí za to se jím špinit. Zloděj zůstane zlodějem, o něj se otře zase jenom zloděj.
   Ke všemu jste zcela neschopný imitátor. Proč jste si to trochu nenacvičil? První čobolík byl svérázný člověk života a zanechal hlubokou stopu, druhý se nějak pokouší navázat, snaží se, budiž mu přáno. Ale vy jste neschopný břídil. Opravdu. Ne pro názory, ale pro ubohou prezentaci. Že vás to baví.

   To se mi líbí

 4. cobolik pacholik napsal:

  narokom som to tak napisal a teraz som kukol,mna nezaujimaju plusy,ci minusy ja som cakal na pisomnu reakciu hned dvaja.jasne,ze vsetko kokotina,ani deko nepasuje,jak ja vidim a kazdy tu vie,ze nemusim sionistov,dalsia vec nema prvy cobolik ani druhy cobolik,furt ten isty,mna nikto nemoze napodobnit ja raritas v zjeboch a beletrii tu,moju beletriu nemozno napodobnit a ja za par mesiacov co som bol umrety vela sa zmenilo,ale moje myslienkove pochody adristy a nazory sa nemenia,mozu byt viacej pojebane,clanok vyzsie som napisal narokom docista naopak jak dumam,mozem uistit a jedno mi ci bude uverene ten isty drotarsky kokot,ktory neumrel,ale umrel jeho celozivotny best friends,napisem rovno 4 roky moja sturacka bola smrtelne chora,ostany rok a pol som sa ju snazil zachranit a podnikal som protipravne akcie,ako je oil z marisky,ktory som sam robil,co jej predlzilo zivot o 8 mesiacov,ale tu skurvenu vojnu jak som jej furt hvarel som prehral a to ma dost nadlamalo nie zlamalo,nie ze umrela,5 mesiacov,som vedel,ze len cas,kedy umre,ale ,ze som kurva nedal rady a robil som veci ktore som minimalne 15 rokov nemusel robit,co tym myslim,ze moj zivot plynul jak luznice spokojne a ked ju pritislo,zase som sa zmenil,bo vo mne jebne kontrolka poplach kurva,cvik z ulice zostal a ja delal reakcia zvera z divociny hned sa prebudila vo mne,ked pritisne,kurva som docista iny kokot navonok nie,ale dnuka som kurva preskurvena,nikto nic nevedel,ze je chora,nikto,len moja mafia tu,ani doma,ani najblizsie okolie tu,nevedelo ze umre,co vyrabam,davkujem ,ked umrela,casom som vsetkym povedal a vsetci,preco som nepovedal,bo kurva nechcela a my mlcali ,bosovia z firmy,mi povedali,mohli sme ti pomoct,mame ine moznosti,najvyzsi povedal oil z marihuana,ja mu povedal,ja uz davno robim,kukal docista jak kokot, a rovno som im povedal,nikto z vas by mi nepomohol,aj sa kurvy pytali doktorov a najstarsi prisiel a povedal ,ze kurva som robil vsetko,co sa dalo,bo doktor na rakovinu namiesa chemoterapiu,len to iste,tu kde byvam,aj v los angeles,aj v tom vykurvenom city a oil,tu zakazane som marichu zohnal,co som mal najvacsi problem a jeden gram 100$ a treba pomaly na rok necele kilo,dalsi problem varit,ked nemate niekde chatu,bo to specificky smrad,aj to som vyspekuloval,aj to,ze ked som jej dal na keks vracalo jej asi po dvoch mesiacoch,nemohla olej brat bo vyvracala,kurva dumal som jak sialeny,,jak to dostat do nej,aby to dostala do tela a nevyvracala,aj to som vyriesil,nikoho som sa nepytal nic,nikto mi neradil dal som do kapsul a polykala stal som okolo nej 4 hodiny a cakal reakciu a hned aj dumal,ked vyvraca aj to rozmiesam v alkoholo a dam do zily,ale ked kazdeho strach zo smrti pritisne,reaguje inac,ja neumieral,ale v duchu som vedel,kurva to vo vsechno kurva a nic ma nezastavi,ked som vozil material,jako marichu tiez som mal vyspekulovane,kurva som sa kus urval,ale aby bolo jasne,vojnu som prehral,ja zijem jak stroj,ale co mozem potvrdit ohladom oli z marichy,naisto dela ja mam vyskusane,trebalo by viac napisat do detailov,aby bola holota v obraze,bo nikto nevie,ze moze dostat rakovinu a ten oil pomaha ja mozno zacal neskoro,bo priklad:teraz mate onko markers co je stupnica,kolko tej kurvy vo vas je 14800 ten numer neni priklad,tak bolo a za 7 mesiacov neskor chemoterapia,plus oil uz len 180markers a norma 36 markers,lez pecen uz bola dojebana na sracky a nemala rakovinu pecene,bo pecen dojebala chemoterapia,dobre bo napisem 10 stran,nakoniec,ten isty kokot pise,kus nadlamany a stale dumam tam dnuka,com neumrel ja kurva.
  PS.moze dumat o mne ktokolvek,cokolvek chce ze som kokot preco som pisal,ze som umrel ja jebem to,pokial dakto nezazil vojnu,nech ani neduma a nedaj boze nech neotvara klapacku bo vie chuj a povidacky to detem na dobrou noc a nie mne nazdar.

  Liked by 1 osoba

  • Bavor V. napsal:

   Myslím, že jsem výraz článku pochopil. Protože opravdu to bylo psané podobně, jako občas píše i Cech. Tedy přesně opačně.
   Co se týká vašeho osobního problému, doufám že že vám tahle „zpověď“ pomůže se lépe vyrovnat se skutečností. Teď už chápu, že jste pro nás „umřel“. Asi bych se zachoval nějak podobně.

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Čobole, ale mezi přáteli se prostě má říkat pravda, nebo alespoň naznačit tak, aby věděli vo co go a podle toho se zařídili, pokud si nepřeješ, abychom na Tebe reagovali způsobem neotvarat klapacku. Aby Ti konečně bylo jasný – nás tady naše vera 2x informovala o Tvým skonu, informaci se pokoušela ověřit a prý Tvoje žena ji potvrdila = tečka!!! Pro nás si tedy zemřel, všichni tady Ti vzdali čest a rádi zavzpomínali, protože si je svými názory a hlavně STYLEM psaní hřál u srdce. Najednou se po dlouhý době objeví jinej čobolík, co si, jak se nyní dozvídám, prošel očistcem. Jinej proto, že na rozdíl od mýho čobola píše kraviny, který mu nebyly předtím vlastní a navíc stylem, který jsem u něho nikdy nezaznamenal. Tohle je fórum, čobole, kde si vzájemně nemažeme med kolem pusy, dáváme si i někdy „přes držku“, někdy je to fakt drsný, ale každýho volba, zda zůstane či odejde. Vcítění se do druhého (empatie) může hrát roli pouze tehdy, když může být vyvolána ale Tys´ nám k tomu ale nedal ani příležitost!!! Místo toho si nás rovnou obšťastnil (na mýho čobola netypickýma krávovinama), takže se nediv, žes dostal za to hloupý psaní ode mne „přes držku“. Já tu Tvou výše uvedenou ironii (na kterou tady má copyright náš Cech), spíš vyhodnotil tak, že mě sere a kazí vzpomínku na mýho čobola, proto sem reagoval, jak reagoval!

   Vyjádřil jsem se dostatečně jasně, nebo bys to chtěl zabalit jemněji, nebo dokonce tak, abych držel klapačku, kdykoli napíšeš další píčovinu? Mohu vyhovět, nemám s tím sebemenší problém!

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … jo a ještě, ač to nedělám běžně, přidal jsem Ti pod ten Tvůj blábol záporáka, abys měl zhruba přehled, za co sis to asi tak zasloužil a o čem to moje bylo!

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     cobolik pacholik napsal:
     29.1.2019 (04:22)

     To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      jak stara fronta,by stara krabice ai mala vediet citat medzi riadkamy,bo ruda zare nad kladnem nemieni stat okolo sion brothers,starsi material a uz nedava pozor a neprevraca v siske,bo je nemozne,aby ja chvalil israel….

      To se mi líbí

  • vera napsal:

   rozumím proč jste to nenapsal dřív, chlap co se vždycky uměl porvat se vším a s každým, najednou bezmocný, to nejde… když takhle umřela moje máma, neviděla jsem tatu brečet, chodil jako dřív do roboty, mluvil a smál se, vítal návštěvy, rozdával věci po nebožce…a asi po půl roce se složil, asi týden jen tak ležel, a pak se začal ptát kde ty věci jsou…on si z toho času nic nepamatoval… a že to nerozdejchal, tak mu to potom sedlo na plíce…vykřičte si třeba bránici, ale hlavně nic si nevyčítejte, jestli něco mělo být udělané dřív nebo co…

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    Nák sem zmaten,nejsem zde často a něco mi uteklo,takže je to ten samí nebo plagiator,byl jsem na větvi když jsem to četl

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Mnozí tomu nevěří, ale aby někdo jiný, než pravý čobolík psal z originálních adres (mail i IP) je asi nemožné. I když i já jsem byl při prvním příspěvku také dost v šoku. Až teprve dnes vlastně vysvětlil, co se ve skutečnosti stalo. Prostě mu zemřela žena a tím zemřel i kus jeho samého.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      … rozumím, takže na čobola dál budu hledět jako na čobola a doufat, že čas zmírní jeho hoře, zaslouží si to, moc bych mu to přál!

      To se mi líbí

 5. K-k. napsal:

  OT: Urozený pane, poslíček s mejlíčkem se žene k bráničce vašeho hrádečku! 😀

  To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  Sice mimo téma, ale – kdyby to nebylo k pláči – bylo by to spíš ke vzteku… a pak kdo manipuluje

  https://www.mobilmania.cz/clanky/urad-upresnuje-varovani-mobily-huawei-jsou-v-poradku-riziko-je-stejne-jako-u-jinych-znacek/sc-3-a-1343821/default.aspx

  To se mi líbí

 7. strejda napsal:

  Příteli blbíši, dám to na konec. Těch minusů jste dostal jen šest. Doufal jsem, že to bude alespoň sedm. Takže slabé, nějak ti minusáci slábnou.
  Patří to k včerejšku 2:43 a je to snad tečka za tím případem.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.