Internetoví idioti


V současnosti probíhá v europarlamentu diskuse nad tak zvaným článkem 13,  který má upravovat jakási autorská práva. V praxi by to mohlo znamenat, že vyhledávače by nesměly zdarma vyhledávat články na síti. Jenže dnes snad každý takový článek je opatřen tlačítky, která mají umožnit sdílení článku na sociálních sítích. Takže sami autoři si přejí, aby se jejich dílka dostala k co nejvyššímu počtu zobrazení. A pokud někdo přece jen touží po nějakém tom výdělku, pak část příspěvku omezí jen pro vážené platící.

Zdá se, že v europarlamentu opravdu sedí idioti, kteří by chtěli jen regulovat a zakazovat bez ohledu na to, zda vůbec vědí o čem to vlastně jednají.

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Internetoví idioti

 1. jaa napsal:

  Jednoduchý – peníze ejůnii docházejí, tož se nějak musí získat…..

  To se mi líbí

 2. oh napsal:

  Poprvé si to „autorskoprávní ochranáři“ vyzkoušeli lokálně v Německu. Moc to nefungovalo a vydavatelé se nakonec s Googlem raději dohodli na bezplatném poskytnutí obsahu pro NEWS.
  Podruhé ve Španělsku, kde to vláda vylepšila o ustanovení, podle něhož „Vydavatelé přitom nesmí udělat výjimku a dávat agregátorům obsah zadarmo, byť by se zákonem nesouhlasili. Peníze za ně bude vybírat profesní organizace AEDE.“ (Lupa: Google zavře španělské Google News, nechce médiím platit za odkazy.)
  Tady to zafungovalo dokonale. Google pro Španělsko agregátor Google NEWS vypnul. A „podle jedné studie návštěvnost poklesla o 13% a média přišla o 9 milionů EUR. Problém navíc postihl zejména malé weby, které jsou na agregátorech více závislé než ty velké. Výsledkem je tak soustředění mediální moci do rukou velkých hráčů. Vznikly sice systémy pro licencování a weby pak za odkazy skutečně začaly dostávat peníze, nicméně celkový efekt nebyl pozitivní, jak se naivně čekalo.“
  https://www.svethardware.cz/google-zvazuje-zruseni-zprav-cele-eu-kvuli-clanku-11/48517

  Teď „autorskoprávní ochranáři“ zkouší stejnou klauniádu potřetí, celoevropsky. To už kromě Googlu hrozí i Lukčovič ze Seznamu: „Pokud bude i jen titulek článku chráněný autorským právem, nebudou ve vyhledávačích žádné odkazy na stránky médií. Žádná daň z odkazu nebude. Pokud článek 11 projde včetně nemožnosti tato práva neuplatňovat, budou mít vydavatelé jedinou možnost, jak být ve výsledcích vyhledávání: zaplatit si reklamu.“
  https://www.lupa.cz/clanky/jak-filtrovat-internet-sporny-clanek-13-a-cela-reforma-copyrightu-miri-do-finale/
  James Bond prý říkal cosi jako: „Jednou je to náhoda, podruhé shoda okolností a potřetí nepřátelská akce.“ Máte asi pravdu, mister Bond. Nejsou to idioti. Je to nepřátelská akce.

  To se mi líbí

 3. oh napsal:

  Zatímco bystré oči bezpečnostních agentur vidí neexistující štěnice a vypínače ke kdečemu ve výrobcích Huawei, BISáku Koudelkovi, čučkaři Navrátilovi a Evropsky Hodnotnému Jandovi nějak uniklo, že zákeřný ruský hybridní animáč Máša a mevěd – konkrétně díl Recept na katastrofu – se na Rouře dostal mezi nejsledovanější videa youtube.
  https://www.cnews.cz/youtube-masa-medved-rekord

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   a ta diskuze
   Cituji Novinky.cz, které se tomu věnovaly v listopadu: „Máša je divoká, až zlobivá, ale také kurážná. Troufá si na víc, než na kolik zdánlivě má. Není přehnané ji vidět ‚putinovskou‘,“ citovaly The Times bezpečnostního experta Anthonyho Gleese z Buckinghamské univerzity.
   uff

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.