Sýrie má dodat Krymu fosfáty a jiné zboží


6.ledna 2019, Arabi Souri, Krym , Rusko , Sýrie , Ukrajina,   1

Sýrie vyveze na Krym fosfát pro výrobu různých druhů hnojiv, uvedl krymský ministr průmyslu .


Andre Vasiota, krymský ministr průmyslu, potvrdil, že syrský stát je připraven exportovat fosfát na poloostrov, kde továrna Krymský Titan potřebuje tuto surovinu k výrobě různých druhů hnojiv.
Ministr dodal, že část továrny, která vyrábí hnojiva, je dnes uzavřena zatímco všechny její technické části jsou dokončeny a byly vyrobeny zejména pro získání syrského fosfátu a že syrský stát je připraven poskytnout tento materiál, jakmile o to požádáme .
Jiné zemědělské produkty, které zde nemohou být pěstovány, mohou být také dovezeny, zejména některé druhy zeleniny, ovoce a citrusů, a Krym může exportovat do Sýrie brusná zrna a materiály používané pro stavbu železnic, svářecí zařízení a jiné.
Krymský ministr zdůraznil kladnou úlohu, kterou budou obchodní přístavy v jeho zemi hrát, aby přispěly k tomuto obchodu.
Delegace vysokých představitelů z Krymu navštívila Sýrii již v říjnu minulého roku a uskutečnila řadu setkání a jednání se svými protějšky v Sýrii, což vedlo k řadě vzájemných dohod podepsaných v odvětvích hospodářské a vědecko-technické spolupráce i založení obchodní komory, společnosti námořní dopravy, výměně zboží a zahájení letů mezi oběma zeměmi.
Sýrie byla hlavním vývozcem vysoce kvalitních fosforečnanů na světě před „válkou teroru“, kterou proti němu vedli nepřátelé lidstva, USA a jejich poskoků. Po vyčištění Tadmoru (Palmyra) od antiislamských*) sebevražedných Wahhábistických džihádistů, pokračovala operace na fosfátových polích.
Sýrie měla s Ukrajinou v minulosti velmi pevné vztahy, než neonacisté převzali tuto překrásnou zemi a hodili ji pod nohy USA a sionistům, kteří řídí USA, a tak se silná země stává otrokem.
Ukrajina pod Neo-nacisty se stala centrem vývozu zbraní do konfliktních oblastí v Sýrii, Libyi a jinde na žádost CIA a ústřední vláda v Kyjevě se starala jen o to, jak potěšit své nové pány v USA a jejich pánové, místo toho, aby se starali o své vlastní lidi a zájem svých občanů, což vedlo ke změně tradičního spojení s mírumilovnou zemí, která se vyrovnala nejstarším civilizacím na planetě, ve válečnický stát a pěšáky v rukou  Západu.
Tento vývoj vedl etnické lidi v regionech pod kontrolou Ukrajiny, aby usilovali o nezávislost od toho, co se stalo Ukrajinou, a odmítly být kanonenfutter ve válce Západní hegemonie proti Východu. Krym a části východní Ukrajiny prohlásily nezávislost a zůstaly tam, kam je geografie, historie a logika umístily.

https://www.syrianews.cc/syria-crimea-phosphate/

*) Z hlediska Syřanů jsou džihádisté proti islámu
Příspěvek byl publikován v rubrice tumblr se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Sýrie má dodat Krymu fosfáty a jiné zboží

 1. blbíš napsal:

  co říci … i když samozřejmě nemám rád fosfát a z něj vyráběný hnojiva, musím ovšem říci, že alespoň tak … snad se Sýrie a Krym rozjedou na nezbraňový platformě

  To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Google překlad, budiž.
  Žádám autora o definici neonacismu. Bez použití Wikipedie.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Je třeba se dívat na pojmy z pohledu Syřanů. Takže jejich definici pochopitelně nemohu znát.

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   neonacista,je ten,co nepasuje politrukovy od danej ideologie,kazda ma svojich istov ja v kazdej figurujem v prvych radach a proc?bo ja uz od mala neznesiem tie ich skurvene ideologicke zaradenky,ja sam svoja kurva a jebem ja ich zaradovanie,ja nezaradeny independent pojeb a myslim,ze lepsie som za zivota v tych ich ideologiach dodrziaval co z tej ideologie dobre a nie robil zo seba ortodoxneho kokota,co sa drzi kazdej litery tej ich vykurvenej viery v danu ideologiu a clanok podobny do souduha,bo krym to patri k rusku a syrijcik nepise,ktora provincia,ci cast syrie bude dodavat krymu ten prasok fosfatovy,,je to zavadzanie a vonia to za komisarom…

   To se mi líbí

 3. strejda napsal:

  Zajímavá zpráva především tím, že se jedná o syrský pramen a oficiální syrský pohled na vzájemný vztah. Cenné na tom je, že se nepíše o obchodu Sýrie – Rusko, ale o obchodu s jednou specifickou částí Ruské federace. Sýrie i Krym jsou politicky, ekonomicky i kulturně blokovány a sankcionovány mocnými západními státy. Toto je jedna z cest jak prolomit blokádu. Jistě podobných akcí bude přibývat. To nás může jen těšit.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.