78% Američanů žije z výplaty do výplaty – včetně mnoha vládních pracovníků postižených výpadkem


Čtvrtek 10. ledna 2019 14:50

Michael Synder /   Ekonomický kolaps

Za pouhých pár dní bude oficiálně nejdelší vládní výpadek v historii Spojených států a konec není v dohledu. Prezident Trump se zavázal, že nepodepíše žádný návrh na rozpočet, pokud nebude zahrnovat financování hraniční zdi, a demokraté slibují svým příznivcům, že nikdy nebudou souhlasit s jedním penny za zeď. Mohla by to být konfrontace, která nakonec vymezí Trumpovo presidentství, a ten, kdo se nyní couvne, bude vypadat neuvěřitelně slabý. Ale čím déle tento výpadek trvá, tím bolestivější se stává pro stovky tisíc federálních pracovníků, kteří budou bez platu, a pro stovky tisíc pracovníků, kteří jsou zaměstnáni vládními dodavateli a spoléhají na podnikání od federálních vláda.

Nikdy byste neměli „hrát na kuře“*) s někým, kdo je bláznivější než vy. V tomto případě se zdá, že obě strany plně očekávají, že druhá strana uhne dříve, ale pravdou je, že ani jedna strana pravděpodobně nebude brzy mít čas.

Takže následující dny budou pravděpodobně pro většinu federálních pracovníků nesmírně bolestivé, protože stejně jako obyvatelstvo jako celek je většina z nich živa z výplaty do výplaty.

Ve skutečnosti jeden průzkum zjistil, že  78 procent amerických dělníků  v současné době žije z výplaty do výplaty …

Vládní zaměstnanci nejsou ani zdaleka osamoceni, když se cítí stresovaní, že  nedostanou plat. Téměř 80 procent amerických pracovníků (78 procent) podle zprávy agentury Career Builder za rok  2017  tvrdí, že žijí z výplaty do výplaty,. Ženy jsou obzvláště zranitelné: 81 procent z nich hlásí život od  výplaty k výplatě, ve srovnání se 75 procenty mužů.

 Jak jsem  opakovaně zdůrazňoval , žití od výplaty k výplatě je něco, co nechcete dělat, pokud vůbec možné. Když žijete od výplaty k výplatě, jste jen jednou velkou pohromou od finanční zkázy. Například, pokud někdo ve vaší rodině utrpí závažnou nehodu nebo  závažnou zdravotní nouzi , může vás to rychle kompletně zničit.

Ten stejný průzkum také zjistil, že 70 procent všech pracovníků  je v současné době v dluzích …

Více než 70 procent všech respondentů tvrdí, že jsou v dluhu a čtvrtina zaměstnanců tvrdí, že se v uplynulém roku nemohli dočkat konce každého měsíce.

Pokud se snažíte splácet dluhy každý měsíc a nemáte finanční polštář, na kterou byste se mohli spolehnout, pak nemáte místo na chybu a to je situace, ve které se dnes nachází většina Američanů.

Takže pro většinu federálních pracovníků není tento vládní výpadek jen nepříjemností.

Podle  profesora Pavla Lighta někde kolem 800 000 vládních zaměstnanců je v současné době bez platu …

Výpadek zanechal  zhruba 800 000 federálních pracovníků  ve finančním předpeklí. Přibližně 420 000 „nezbytných“ zaměstnanců pracuje bez odměny, zatímco dalším 380 000 bylo nařízeno, aby zůstali doma –  podle výpočtů poskytnutých společnosti CNBC  Paulem Lightem , profesorem veřejných služeb na univerzitě v New Yorku.

 Samozřejmě že hlavní média budou plna příběhy vzteku těchto pracovníků tak dlouho, dokud tento výpadek bude trvat. Například, CNN nedávno popisovala situaci bezpečnostní důstojnice TSA  Jessiky Caraballové …

Částečný vládní výpadek, který začalo 22. prosince, donutil Caraballovou a 420 000 dalších federálních pracovníků v celé zemi pracovat bez výplaty. Dva týdny uplynulo a desítkám rodin, jako jsou Caraballovi, se zastavil život.

„Nájem je splatný, účet za světlo,za  plyn, moje splátka za auto jsou dány na 26.,“ řekla Caraballová. „Už jsem dostala poslední výplatu a už nepřijde žádná výplata.“

„Nevím, kdy budeme moci oslavit narozeniny, kdy budeme schopni pokračovat,“ dodala. „Tohle je pád nazpět.“

 

Bezpochyby jsou nyní věci pro rodinu, jako jsou Caraballovi, těžké, ale budou dělat, když udeří skutečná národní nouzová situace?

Když se díváme na veškerý chaos, který způsobil drobné narušení, měly bychom všichni uvědomit, že jakékoliv závažné narušení může být pro většinu země extrémně katastrofální.

Převážná většina z nás je hluboce závislá na systému. To je v pořádku a módní, pokud systém funguje dobře, ale co když jednoho dne přestane fungovat úplně?

Momentálně mohou mnozí vládní pracovníci nahromadili více dluhů, aby se dostali přes tuto krátkodobou krizi. Samozřejmě, mnozí z nich se už topí v dluzích a právě jsme se dozvěděli, že americká spotřebitelská půjčka  v listopadu vzrostla o  dalších 22 miliard dolarů .

Nicméně, pokud tento výpadek potrvá další měsíc nebo dva, nálada tohoto národa ztrpkne, a to bude obzvláště skutečné,  jakmile se vyčerpají benefity potravinových voucherů …

Ministerstvo zemědělství USA, které dohlíží na SNAP na federální úrovni, je jednou z agentur, které nebyly financovány během částečného výpadku. Tajemník USDA Sonny Perdue v úterý oznámil, že SNAP bude financován až do února, a to díky návrhu zákona o financování, jehož platnost skončila  22. prosince a který obsahoval ustanovení umožňující federálním agenturám ukládat povinné platby na podporu některých programů po dobu 30 dnů po uplynutí jejich platnosti.

Dokážete si představit rozruch, který bychom viděli, kdyby bylo 38 milionů lidí  náhle odříznuto od potravinových voucherů?

Myslím si, že levice s tím počítá jako s vyjednávací pákou, pokud ji budou potřebovat.

 

V tomto okamžiku nevíme, jak politický chaos ve Washingtonu skončí. Dnes (10.1.19) prezident Trump  odešel ze schůzky  s Chuckem Schumerem a Nancy Pelosi, když mu Pelosi řekl, že je jasné, že peníze na zeď nebudou. Zdá se, že v tomto okamžiku není žádný prostor pro kompromis a bude o politicky katastrofální pro každou stranu vrátit se zpět.

Mezitím to stovky tisíc vládních zaměstnanců bude bolet a bolest každým dnem zesílí.

O autorovi:  Michael Snyder  je autor píšící do  několika médií , mediální osobnost a politický aktivista. Je autorem čtyř knih, včetně  Get Prepared Now ,  Začátek konce a  Život, na kterém opravdu záleží . Jeho články jsou původně publikovány na  Blogu ekonomického kolapsu ,  Konec amerického snu  a  Nejdůležitější zprávy . Odtud jsou jeho články znovu publikovány na desítkách dalších významných webových stránkách. Pokud byste chtěli publikovat své články, neváhejte a neváhejte. Čím více lidí vidí tyto informace, tím lépe a potřebujeme probudit více lidí, zatímco je ještě čas.

http://theeconomiccollapseblog.com/archives/78-percent-of-americans-are-living-paycheck-to-paycheck-včetně-mnoho- vládních – pracovníků-způsobilých

*) https://cs.wikipedia.org/wiki/Hra_na_ku%C5%99e

 

Příspěvek byl publikován v rubrice tumblr se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 reakcí na 78% Američanů žije z výplaty do výplaty – včetně mnoha vládních pracovníků postižených výpadkem

 1. bob napsal:

  To mi tedy hlava nebere.
  78% Američanů od výplaty k výplatě?
  Amerika – jedna ze zemí s nejvyšší životní úrovní. Aspoň nám to říkají a já tomu věřím.
  A to se mám rozplakat, že nedostanou, resp. dostanou opožděně (pravděpodobně jen jednu) výplatu? Vládní úředníci, kteří snad mezi těch 78% chudáků snad nepatří?
  To opravdu spíš uvěřím tomu, že vlk v pohádce opravdu tu babičku sežral.
  Co u nás ty tisíce lidí, jejichž podniky neměly na výplatu?

  To se mi líbí

 2. Rosťa napsal:

  Po plyšáku nám někteří politici slibovali, že do dvaceti let doženeme Západ. Ale že doženeme ( a předeženeme ) Ameriku, v to jsem nedoufal. Je to sice o deset let později, ale i tak. Kdo by to čekal, že? Můžeme jim půjčit exekutory, ať se jim to trochu hejbne.

  To se mi líbí

 3. strejda napsal:

  S Putinem se houpe jeho trůn a jeho země je v těžkém úpadku a blíží se rozpadu. Lid je masově nespokojený a už ani nemá sílu demonstrovat. Putinova popularita tak spadla na ubohých 60%.

  To na druhé straně zeměkoule je to v naprosté pohodě. Lidé si žijí skvěle, 22% jich je v balíku, nezajímá je kdy dorazí výplata, topí se v penězích. Jen pouhých 800 000 vládních zaměstnanců může mít problémy. Kolik z nich žije z ruky do huby? U nás by to v poměru bylo asi 27 000 lidí. Že by osud tolika lidí někoho dojímal? Stačí se podívat na bakalovské nájemníky v Ostravě.

  Článek je slátanina všeho možného. Těch 78% co žije od výplaty k výplatě se týká dělníků. Kolik z nich je v USA státními zaměstnanci? Dluhy má 70% lidí, proč ne? Jde přece o velikost a strukturu. Při podrobném pohledu se jedná o silně protitrumpovský článek využívající emoce. Na Chazina musíme počkat tři měsíce, na mexickou zeď bude stačit pár dní.
  Mezi státními úředníky moc voličů Trumpa nebylo.

  To se mi líbí

 4. Minorita napsal:

  Souhlasím s výše řečeným Strejdou – jde o změť čísel a povrchních popisů . A popravdě, zrovna problémy US voliče mne míjí, procházejí mnou jako vodou, jsou mi ouplně fuk.
  US volič je spoluzodpovědný za „nekončící vojenské, politické,, finanční,, sociální, morální “ ( a že by se našla kupa dalších oblastí )dobro, jimiž svět zásobuje a tvaruje jejich federální vláda.
  Jejich pro ně téměř svatý nárok na nadspotřebu, stejně jako houf jejich dalších specifik ( včetně jejich dnes už vcelku zakořeněného přesvědčení o tom, že jsou vyvolený národ ) jsou mimo jiné dostatečným důvodem pro absenci jakéhokoli i jen závanu altruismu či solidarity …
  Speciálně pro ten státní útvar platí – nechť ochutnají vlastní ovoce, nechť si na vlastní kůži užijí vlastních receptů a řešení doporučovaných a prosazovaných jinde , včetně následků …
  Tedy v jejich případě pro mne platí – jen houšť.
  A že se to lehce může obrátit proti malinké středoevropské gubernii ? Panebože, jednak už se to stalo, a když se Ti aroganti rozhodnou, tak to tady prosadí ( i díky zaháčkovaným kolaborantům, jejich slouhům a rezidentům ) tak jako tak …

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Z hlediska Američanů to je ve skutečnosti zásadní průser. Nikoli ten „shutdown“, ten se skutečně týká nepatrné části obyvatelstva. Ale těch 78% všech amerických zaměstnanců kdekoli. Pro nás z toho vyplývá hlavně to, že třeba kecy o tom, jaká je finanční negramotnost Čechů, kteří jsou proti Amíkům ve skutečnosti na vysoké úrovni. Ano, i zde žijí lidé, kteří nemají doma finanční rezervu. Ale není jich těch 78%. Pořád jsme na tom lépe než oni. A tak je třeba naopak ukazovat, co to vlastně je ten „svobodný svět“. Jaký je to ve skutečnosti podvod a jaká to je vlastně bouda nejen na Čechy, ale vlastně na celou Střední a východní Evropu. Tenhle článek by měl spíše varovat před poklonkováním Yankeeům. Že nejen americké zdravotnictví, ale i spousta dalších „vymožeností jejich svobody“ vlastně činí z jejich obyvatel nesvobodné a tím i snadno ovladatelné stádo.

   To se mi líbí

 5. Minorita napsal:

  To já vše vím, pane z Bavorů. Gramotnost – celková, nejen ta finanční, není zrovna tím, co bych US veřejnosti podsouval 😉 … Nakonec fakt, jakým způsobem, a komu, před cca 10-ti a více lety poskytovaly jejich banky hypotéky – vše postaveno na výkonu , minimální či žádné zpětné vazby, potlačené řízení rizik, prostě projev US finančního bordelu, jak tzv.korporátně-akciového, tak departmentu … Vše přece kontroluje a uspořádá trh, ne ?
  Ale to je pouze střípek z finančně – spekulantské megamozaiky , viz děsivá čísla demonstrující nerovnováhu mezi finančně vyjádřenou hodnotou průmyslové výroby a objemem financí zobchodovaných burovně-spekulativním způsobem …
  To, že ono módní kreditní tzv.“žití na dluh“ , kdy přece nic neřešíš, se díky plíživého snaze ultraliberálů a neokonů rozšířilo právě od nich do staré Evropy. Ušatí stihli zničit infrastruktury, finanční systémy, i celé ekonomiky v mnoha zemích. Právě díky mediální, politické, finanční i mocenské podpoře těch správných struktur ze strany State Departmentu se po celém světě liberalizovalo, privatizovali, optimalizovali, odstátňovalo, odstraňovaly bariéry, atd. , přičemž minimálně od dob II.ww za předpokladu samozřejmého zachování nadspotřeby pro spotřebitele v USA, tedy na cizí účet …
  Vždy to bylo, je , a dokud nepadnou úplně na dno v mnoha oblastech, tak i bude , na cizí účet.
  Víte, úskalí onoho údajně svobodného světa chápeme někteří, připouštíme existenci jeho velice nehezké druhé tváře , nepochybujeme o jeho přešlapech, průserech, a tušíme, že současná, halasně podporovaná a praktikovaná podoba oné tzv.svobody je neudržitelná, přičemž již dnes fakticky začíná postrádat, či rovnou postrádá, některé základní atributy.
  A pane domácí, nynější číslo, množina domácností , které mají jistou finanční zálohu není až tak důležité , neb zde jde od výplaty k výplatě myslím cca 50% , a více, plus si připočtěte množinu pracujících nedosahující na mzdový medián, plus zohledněte penálně-exekutorskou realitu v Bohemii, a najednou jsme už nyní naopak víte kde, my.
  Nemluvě o tom, že finančně-politický otřes bude bolet víc svět než je. A co je ještě horší, mladí jsou s tím buď smířeni, nebo to berou jako normal, popřípadě jich se to týkat přece nebude, a koukají na Vás při snaze cokoli vysvětlit , jako na debila, kterému se za rohem smějí…
  Bohužel, pane domácí, dokázali, že to dokážou …

  To se mi líbí

 6. vonrammstein napsal:

  Příští americký prezidentský volby budou výjimečně zajímavý. Kandidaturu zatím ohlásili:
  Mexičan, ženská a nějaká indiánka z Havaje:
  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/494293-hispanec-z-obamovy-vlady-chce-kandidovat-na-prezidenta-usa.html

  To se mi líbí

 7. cobolik pacholik napsal:

  je jasne,teraz som tam bol nemaju radi ty burani z vychodu amikov,na mne tiez ty,co ma nepoznaju pristasi(co sa u nas prizenili,ci vybudovali domy) a pritom schodili celu europu poniektory kurva v china robili,len v tej riti tu neboli,maju dost mylne predstavy o radovom americkom buranovy,co sa lisi ci ten z east coast,ci mid west,ci west coast,nerobi znalost amika poznanie sveta vzdelanie,ale hlavne neni spracovany blbnutim,ze amerika the best,to prva reakcia na hlasky tu,dalsia,ze vacsina tu nevela prispievatelov,jasne prekukla kokotinu,bo moje okolie,co poznam ,kto maka hlavne jeho schopnosti su adekvatne ohodnotene a platba na cas,co nemozem povedat v mojcih zaciatkoch,ked som nemal vyplatu od polacka aj 2 mesiace a este sa cudoval,ze sme nespokojny a to sa nerobilo,ale otrocilo,co som dalej zistil,ze doma je lepsie,co sa tyka dlzky hodin v praci,8 hodin a basta,sviatkov v cobolove,uz jak prazdnin skolskych,ja normalne minimun 10 hodin a soboty,kedy chcem,vacsinou chcem,bo uz mocne na hodinu mam o polovicu viac.co sa tyka,ze nemozu vyzit ritiari,takych poznam vela,ale to je tym,ze kokot je,bo zarobi 1500 na tyzden,za dom plati 1600,plus 300 dan od domu,plus auto a kupi si nie hyunday jak ja,ale pick up za 70000,bo je col a inn,zerie v restauraci,sak kazdy vie,ked mi daju milion na tyzden nevyzijem,ked som kokot pojebany,co chcem ,aby za 1000$ na tyzden som byval vo valdorf astoria,kde noc stoji tolko,proste su to kokoti a nikdy nebudu mali dost.dalej gramostnost,finacna,ked toto cujem to ma dobre nejebne,jak ideologicka uvedomelost za soudruha s tym ma jebali a toty novy od demokracie,to maju tu svoju vykurvenu finacnu gramotnost,clanok napisany v style soudruhu,len v demokratickom garde a vobec tu nemienim chvalit ani tu rit ,ani najbohatsi kraj na planete z ktoreho pochadzam,cisto moj kuk a jebem,ci dakemu pasuje,asi tolik,hej a este stado,o nic mensi barani v amerike jak tam doma a jak tu v tej riti,tak aj tam je vidiet,ze najlepsi system co sa vola demokracia zacina mat big problem,s cim suhlasim,zdravotnictvo tu,tie vyjebane poistovne to kurva na palici,ale uz aj tu zacina proti nim ,bo ty,co nie su spracovany si vygugluju,ze platia najviac asi na svete,mozno maju kus lesiu starostlivost,ale vidia,ze to tiez len ojeb a zarobok,pre darmozracov,vlastne pracovne miesta,ktore uplne zbytocne,dalo by sa viac jebnut,ale aj tak dlhe a hlavne nikoho nebude zaujimat,co mi zily netrha,nedavno som doma podobne zazil, a je mi to jedno.kto jak polape.ja pisem jak vidim a ze som pomyleny?mi zily najmenej trha.

  To se mi líbí

 8. cobolik pacholik napsal:

  este volby,ja jasne vidim,ze sa amerika obracia jak kurva,donald prehadzovacka,ked vyhlasil kandidaturu,to sa lapali za bruchy demokrati a dodnes to este neprehryzli,ostatne 15 rokov sa to riadi na picu,ked prezident moze byt aj kon hatla titla,vzdy to tak je,bo niekto predtym,ak by bol dobry,by vyhral,jasne ta kampan to divadilko jak kurva lepsie jak u nas na prveho maja a trump nalapal holotu pre seba bo demokrat kokot a nie demokrat,hlavne ubrat kyslik uzernickej kurve a zmenit kus zahranicnu politiku,bo aj mongoli boli velky a dnes?nenazranost nenazrancov siaha zenitu a vzdy tak bolo v nasej historii,ze ked to jeblo,ta sa brusili bodaky,ale to sa uz len opakujem…vlastne neopakujem,,leeen historiu nasu dost jednoducho popisujem,jasne buransky…

  Liked by 1 osoba

Komentáře nejsou povoleny.