Koleda koleda Štěpáne


 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

28 reakcí na Koleda koleda Štěpáne

 1. Cech napsal:

  Podstatná je výchova od nejmenších, vánoční pohoda koledy a proto tím nejlepším je bezesporu nějaká pohádka.Jmenujme třeba Kouzelníka Žito od Zdeňka Zelenky, nebo mnohem lépe zpracovaná a současnému zadání odpovídající pohádka Čertí brko, která je v souladu s požadavky naší současné vládnoucí elity především tou politickou satirou, kterou evidentně naše děti potřebují.
  Marek Najbrt, který pro společnost Helifreak Limited již úspěšně zpracoval a uvedl do života dlouho očekávaný celovečerní snímek s Tondou Blaníkem jež položil základy úspěšné proti_Zemanovské satiry.
  Tonda Blaník se na počátku filmu rozhodne, že se stane českým prezidentem. Právník Tomáš Sokol mu totiž vysvětlí, že při kreativním výkladu ústavy může prezident celou zemi prodat (respektive dát do zástavy a nevyplatit) a Blaník okamžitě ví, že Česko takto prodá Číňanům. Bohužel však jeho asistent Žížala nedoručí včas podpisové archy a Blaník tím pádem zvolen být nemůže. Musí proto zajistit, aby jej poslouchal ten, kdo nakonec ve volbách zvítězí.
  Děj snímku je vkomponován do skončených prezidentských voleb a natáčelo se ještě dva dny po jejich prvním kole – bylo tak možné do děje zapojit třeba útok ukrajinské aktivistky na Miloše Zemana a jiné proti_Zemanovské akce.
  Ovšem ten zásadní dětem určený majstrštyk Marka Najbrta dle zadání společnosti Helifreak Limited je ono Čertí brko.
  Sice po zhlédnutí Najbrtova Čertího brka je konečně i dětem zcela zřejmé, že tvůrcům zdaleka nešlo o to natočit originální pohádku ale zabezpečit možnost účinné podprahové akce.
  Proto zde musíme vzít do úvahy frekvenci, se kterou se požadované symboly objevují, směr, kterým se tyto symboly snaží vštípit zadavatelem předepsaný názor veřejnosti, a s jakou intenzitou.
  Proto třeba v kině u této pohádky určené pro děti je možné zažít, jak se ‚chlámou‘ rodiče na pohádce a děti sice nechápou, co se děje ale jasně vnímají a podprahově přijímají.
  Proto si dovolím poznamenat že pohádka Čertí brko splnila zadání firmy Helifreak Limited prostě – k nezaplacení.
  V Pytlově totiž vládne rychtář. Ten se k moci dostal tím, že zfalšoval výsledky voleb. A protože není tak docela oblíbený, náklonnost obyvatel Pytlova si získává tím, že rozdává uzeniny a pivo. Zde je možné podprahově rozeznat českého premiéra Andreje Babiše a jeho koblihy.
  Příznačná pro podprahovou projekci je například scéna, v níž sedlák udá svou ženu, kterou vidí jako „rozvracečku systému“. A to se přitom tento sedlák ještě nedávno stavěl k moci poměrně skepticky. Leč nebylo tak složité získat si jej. Stejně jako další vesničany, z nichž se postupem času stane zmanipulované stádo.
  Tož po rozboru pohádky pro děti pohledem Harolda Lasswella dojdeme k tomu, že cíle vytyčené společností Helifreak Limited Marek Najbrt splnil a diváci si z pohádky mohou odnést základní ponaučení o tom, jak nějaké zlé a republice vyloženě škodlivé mocenské struktury ( ve spojení Zeman Babiš) stále bohužel fungují.

  To se mi líbí

 2. Bavor V. napsal:

  Tak tohle je opravdu smutné.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zcela záměrně k izraelskému leteckému útoku ze vzdušného prostoru Libanonu proti Sýrii došlo ve chvíli, kdy na letištích v Bejrútu a Damašku přistávala dopravní letadla.Cíleně byl útok veden proti hizbaláhu a nasedající představitelé hizbaláhu do civilních letadel prostě byli postřelovány.Ten zásadní problém je, že je nutné sestřelovat rakety vypuštěné v Libanonu a Syřané nebo rusové se nikdy neodváží střílet po F16_kách nad Libanonem.
   Proto se sice podařilo sestřelit 14 ze 16_ti raket ale cena obrany 10 x převýšila cenu útoku a navíc ještě pouze s 87 % účinností.
   Zde je jasný důkaz že se nejednalo o provokaci ale o naprosto regulerní a standardní akci proti syrské armádě a jejím spojencům a nějaký ten S 300 si mohou syřané spolu s RF nabouchat do trenýrek.
   Tento útok měl jasně dokázat že celé PVO včetně S 300 je dobré tak na sestřelování munice ale na izraelskou F16 to prostě nemá.

   To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  Pán Bavor, poslal som posla s obrovským nákladom. Snáď sa donesie.

  To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  WordPress mi po měsíci a půl laskavě dovolil vložit další fotky, takže uzavírám cyklus HD jedním unikátním speciálem:
  https://vonrammsteinphotos.wordpress.com/

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   P, S,-ta motorka je skutečně potažená tetovanou kůží. Nikoliv lidskou, pokud vím.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    No , fotky jsou to hezký, ale chtělo by to komentář/kdy kde odkud atd./. I když tomu rozumím jak koza petrželi – promiňte, ale čistit nebo do takhle nablejskaného stavu bych to dávat nechtěla. Vážně na tom někdo jezdí, a jak dlouho se to dává po použití do pucu… když tak koukám na auta kol dokola … tohleto … uff.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Polsko. Je to tzv. showbike, tj. motorka dělaná na parádu a na výstavy. Určitě to jezdí, ale určitě s tím nikdo po silnici jezdit nebude.

     To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     pokud víš?
     … co není, může klidně bejt … už to tady jednou bylo a jak to tak v Evropě pozoruju, řekl bych, že k tomu je dobře našlápnuto!

     To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    až teprve teď sem si přečetl to vo tý kůži! Tak to tedy jó, takže jde jednoznačně „JEN“ o výstavní kus!

    To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Polskej srdcař si zasluhuje velký uznání!
   1)
   zejména „tatér“ odvedl velice dobrou práci.
   2)
   osobně se mi nezamlouvá zadní blatník, tvarově i vzhledově bych ho udělal téměř stejnej jako blatník na sajdkáře a vyhrál bych si se zakomponováním zadního světla na něm. Ta pěstěn (boxer) je na mě zbytečná, nelíbí se mi to.
   3)
   ten běhoun gum je takovej mně nesedící „polskej“ design , ale ta na gumu nanejtovaná postranní „kožená“ tatérská paráda je skvělá, taktéž paprsky kol sou k desingu kapotáže padnoucí
   4)
   páteřní výztuhy na sajdkáře chtělo trošku popřemejšlet. Působí to dojmem, jakoby na sajdkáře docházely síly. Oproti nadnádržní výztuze netvarovaná pásovina na sajdkáře na můj vkus hodně obrušuje dojem, kterej mám z tý nadnádržní páteřní výztuhy – udělal bych je totožný. Kdyby nebyla kapotáž celkově tak hezky votetovaná, tenhle nesoulad by „vyčníval“ zřetelněji a zřejmě by vadil oku!
   5)
   asi jde o hodně výstavní kus, jinak by mě zajímal osud tý černý barvy na žebrech válců po ujetí 100km v běžným provozu.
   6)
   žebrovitý chlazení oleje s ornamenty je skvělý.
   7)
   hodně odfláknutej je rám=jackl v opěráku sedačky v sajdkáře (takhle bych ho dokázal udělat i já), ale pletivo, coby výplň sedáku a opěráku, k celkovýmu designu motorky sedí, to jo, sedět bych v to ovšem nechtěl!
   8)
   ta koženýma řemenama přikurtovaná baterie i přes černou barvu vypadá hodně z PVC, asi si zasloužila prolisovanou plechovou kapotáž. Taktéž „lacině“ vypadaj ty bakelitový fajfky zapalovacích svíček, i když „měděný“ vobjímky tu lacinost chtěly potlačit = snaha byla, to zase jo! Asi by se víc hodila přírodní (hnědá se světlým melírem – za mýho mládí) barva bakelitu, k tý „mědi“ určitě.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Prohlédls to pořádně 🙂 K tomu boxeru vzadu patří designově páky na řídítkách, mají tvar nože-motýlka.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … nejen ten „motýlek“, ale i držák světla! To je ale jen designový sjednocení, vo to nic, to je v pořádku. Ale já kritizoval to mně nelahodící zkrácení blatníku (sice pro většinu motorek IN), který je umocněný tím stojatým, mně neoslovujícím boxerem, kterej navíc to zkrácení brutálně podtrhuje (tam je v pořádku pouze slůvko „brutálně“)!

     Tak tedy řeknu to ještě jinak.

     Ta „kapotáž“ celý sestavy ve mně evokuje pohodlnou rozšlápnutou drsňáckou bačkoru, ale to ufiknutí blatníku zvýrazněný svislým boxerem mi připadá asi tak, jako by ta bačkora měla na patě úpravu sandál, no a já mám rád buď pohodlnou bačkoru, který na patu „netáhne“, nebo naopak jenom sandál, kterýmu na patu „táhne“!
     Rozumíš-li mi trochu, neb jinak to říci neumím.

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.