Vánoční pozdrav od Johna Lennona


Asi nemá cenu tuhle skladbu komentovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Vánoční pozdrav od Johna Lennona

 1. blbíš napsal:

  Stařec a stromečky, a neb, jak je dobrý zpívat svým stromkům!

  K vánocům patří stromeček, s tím asi tady nebude mít nikdo problém. Já stromečky už notnou řádku let nekupuju, protože se na mých latifundiích vždycky uchytí nějakej semenáček smrčku či borovičky a to tak nešťastně, že jejich dospělý růst koliduje s mým barákem.

  Takhle pamatuju jednu hezkou malilinkou borovičku, která se chytla jako semenáček u soklu našeho domu. Protože zřejmě měla svý předky odněkud ze skal, kde se tyhle nádherný stromy dokážou chytnout na těch úplně nejnemožnějších místech, který jim nedávaj příliš šancí na mohutný růst, byl růst naší borovičky nasměrován nikoli k nebi a slunci, ale svým křivolakým kmínkem kopírovala sokl našeho domu stejně tak, jako kmínky jejích předků kopírovaly křivky nehostinných skalisek, kde spolu s mechy vytvářely a stále vytvářej úchvatný scenérie, za kterýma do skal stále a stále vyrážím a nedokážu od tý mádhery odtrhnout oči. A protože ze semenáčku vyrostl puberťák, který si nárokoval stále větší a větší místo, které sme mu nemohli už poskytnout, musel sem jeho život, ač nerad, ukončit tím pro jehličnan nejdůstojnějším způsobem. Sešla se u něj celá rodina, poděkovala mu za krásu, kterou nám od semenáčku poskytoval, vnučky ho hladily po měkkých jehličkách a … a děda řezem ukončil život té nadějný borovičky. Mám vždycky blbej pocit, když řežu do živýho stromu! Ostříkal sem ho vodou, upevnil do stojanu a odnesl ho domů. I po jeho „smrti“ se nám odvděčil tím, že do zazvonění Ježíška celou místnost provoněl omamnou vůní borový pryskyřice.

  A protože borovička byla křivolaká, tak sem ho neuřízl hned nad zemí, ale nechal sem u země jednu větev, jako že na jaře pahýl i s větví vytrhnu i s kořeny. Jenže na jaře se stal zázrak, ta větev ožila nevídaným způsobem a já neměl to srdce ji rvát ze země. Se soklem domu vytvořila opět podobnou nádhernou symbiózu, jako její předci na skalách. Takže sme milou borovičku (vlastně větev) nechali žít a naopak sme její torzo, tj. pahýl a větev, notně zalévali. A po pár letech jsme řešili opět nerudovské, co s ní. Jasně, že ta křivolaká větev se stala naším dalším vánočním stromečkem, sice nepnoucím se do výšky, zato plazícím se po podlaze tak, že obtočil náš dost velký skleník, který je součástí obyváku. Stromek – větev nám za odměnu opět provoněl celej byt.

  Letos to bude to samý, ale tentokrát se jedná o smrček. Co je na něm naprosto nepochopitelný, je, že vyrostl ve štěrku, kde podle mě není žádná půda, z který by bral potřebný živiny. Prostě záhada. Navíc vyrostl v takový lajdácky mnou udělaný spáře v zámkový dlažbě. Jediný, čeho měl přehršel, byla na něj přímo padající dešťová voda z okapnicovýho plechu. Je tak pravidelnej, že to není v „divoký“ přírodě tak častej jev. A protože v dlažbě chodníku vedoucího podél soklu domu už nemá dostatečný místo, musím ho, bohužel, stejně jako tu borovičku, přizvat k našemu štědrovečernímu stolu. Jak sem už psal, nemám rád řezy do živých stromů, ale ono se nedá nic jinýho dělat. Tak ho holky alespoň pohladí po jeho pichlavých jehličkách, ozdobí a sem si jistej, že mu určitě zapískaj na flétničky a taky mu určitě zazpívaj. Sem naprosto přesvědčenej, že si to zaslouží, protože nám zkrášlí náš domov v době vánoční!

  Přál bych vám, přátelé, abyste i vy měli na Ježíška důvod zpívat svým stromkům a nikdy nikomu nedovolili nám je vzít!

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:


   Zimní slunovrat a úplněk, … nádherné úkazy tohoto týdne *** Přeji vám nové Světlo do vašich životů, silnější a jasnější než dosud *** Buďte všichni požehnáni ***

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:


   v neděli zapálíme čtvrtou svíčku už ohýnkem z Betléma, du si pro něj dneska do kostela.

   To se mi líbí

 2. Slim napsal:

  Dupľa od Johna

  To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  Jen tak – právě mi došlo „nádherné“ přání z České pojišťovny, kde mám pojištěné kde co a neprávě nejlevněji, spolu s oznámením, že 59 tis. zákazníků údajně rozhodlo, že ten milion dostane ta nejzprofanovanější neziskovka „Člověk v plísni“. Tak teď mám nějaký čásek , po po 39 letech na proštudování jejich stávajících pravidel a ….. Žádná sranda ….furt se musí něco dít. Jo svět by byl nudnej…

  To se mi líbí

 4. berkowitz napsal:

  Skromné Vánoční přání

  Chtěl bych popřát všem, kteří chodí na tyto bohabojné stránky dárky, které nejdou zabalit do žádného papíru a vecpat do žádné krabice :
  – mnoho lásky
  – spokojenou rodinu
  – trochu toho štěstí
  – hlavně to nejcennější a to je zdraví

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.