Ako dal Jeľcin rozstrieľať Biely dom (2)


 (voľné pokračovanie)

Minule sme si v článku s týmto názvom prečítali takmer melodramatický príbeh, ktorý americkému dôstojníkovi vyrozprával vtedajší minister obrany Gračov. Dnes niektoré informácie dáme na pravú mieru a uvedieme niektoré detaily, ktoré možno celkom obrátia dojem, ktorý sme z rozhovoru získali.

Predovšetkým, Biely dom zrejme nebol plný ozbrojených bojachtivých militantov. „Obrancovia“ boli prevažne poslanci najvyššieho sovietu a civilní pracovníci. Budova parlamentu, aby boli obrancovia čo najviac demoralizovaní, bola odpojená od elektriny a vody. V čase útoku na Biely dom boli mnohí v budove nepretržite 10 dní a boli takmer vyčerpaní. Vodcovia, Ruckoj a Chazbulatov, vedeli, že použitie zbraní by mohlo vyprovokovať útok na budovu a chceli sa ozbrojenému konfliktu vyhnúť.

Ďalšia vec je, že na nočnom stretnutí s Jeľcinom, kde Gračov požadoval od prezidenta písomný rozkaz na útok, predniesli plán na použitie tankov zástupca veliteľa prezidentovej ochranky, Genadij Zacharov, a veliteľ Alexander Koržakov. Prišli s nápadom strieľať z tankov z protiľahlých strán budovy. Prezidentovi tvrdili, že skoro ráno na horných poschodiach nebudú ľudia a po výstreloch z tankov do prázdnych horných poschodí všetci v panike zbehnú nadol, takže obete budú minimálne.

Pravda však bola taká, že väčšina obetí z Bieleho domu zrejme bola zapríčinená týmito výstrelmi z tankov. Prvý zásah bol do zasadačky, druhý a tretí do kancelárií Chazbulatova a Ruckého. Ruckoj o tom povedal: „Bol som v kancelárii, keď priletel projektil cez okno a vybuchol v opačnom rohu miestnosti. Bol som v šoku a ponáhľal som sa preč. Nechápem, ako som to prežil.“

Ďalší z obrancov to komentoval: „Keď sa začala streľba z tankov, bol som na šiestom poschodí. Bolo tam veľa civilov. Boli sme neozbrojení. Pomyslel som si, že po tejto streľbe vtrhnú do budovy vojaci a rozhodol som sa, že si nájdem nejakú zbraň. Keď som otvoril dvere do miestnosti, kde práve vybuchol projektil, nemohol som vojsť. Miestnosť bola plná krvavej kaše.“ Začíname asi chápať, prečo ani Gračov nepoznal presný počet obetí.

Gračov spomenul, že na Biely dom útočila 119. výsadková rota. No celých 10 dní blokády parlamentu boli v okolí rozmiestnené špeciálne protiteroristické jednotky „Alfa“ a „Vympel“. Skôr, ako Jeľcin ráno zavolal Gračovovi, aby zaútočil na Biely dom aj z ústneho rozkazu, stretol sa o 4:30 s veliteľmi špeciálnych protiteroristických jednotiek a rozkázal im vykonať útok. Oficiálna história hovorí, že tieto špeciálne jednotky odmietli rozkaz vykonať, preto sa Jeľcin obrátil na armádu pod velením Gračova.

Genadij Zajcev, ktorý vtedy velil jednotkám Alfa okolo Bieleho domu, spomína na ranné stretnutie s Jeľcinom takto: „Keď Boris Michajlovič vstúpil, bol to úplne iný človek, než ako sme ho poznali. Unavený, bledý, úsečný. Posadil sa k stolu a hovoril len krátko a stroho – V krajine je komplikovaná napätá situácia. Musíte to ukončiť. Biely dom obsadila banda, ktorá chce vykonať štátny prevrat. Musíte vyprázdniť Biely dom. Musíte z neho dostať všetkých ľudí. Rozhodol som sa vyprázdniť Biely dom násilím. Vaše jednotky sa toho zúčastnia. Splníte rozkazy prezidenta? Odpoveďou na túto priamu otázku však bolo dlhotrvajúce hrobové ticho. Jeľcin chvíľu čakal, no potom sa opýtal inak a dôrazne: Dobre, tak sa spýtam inak. Odmietate vykonať rozkaz prezidenta? Odpovedalo mu znovu hrobové ticho…“ Neskôr Jeľcin o tejto chvíli hovoril: „Prešiel som si ich očami, stáli tam – veľkí, silní, krásni chlapi. Bez rozlúčky som sa otočil k dverám a len som povedal Zajcevovi, že rozkaz musí byť splnený.

Zajcev svoje mlčanie po rokoch komentoval: „Často musíme v živote robiť rozhodnutia. Celý život je na vážkach medzi dobrom a zlom. Ja nie som politik, som vojak a mám svoju prísahu, ktorú musím vyplniť. Rozkaz je pre mňa zákonom. Keby šlo o jasnú operáciu na neutralizáciu teroristov, vtedy by neprichádzalo do úvahy žiadne váhanie. Ale zabíjať ľudí, poslancov a riadnych spoluobčanov – keď si odmyslíme všetky pekné rečičky, do ktorých obalili ten rozkaz, tak presne toto od nás chceli – to bola úplne iná záležitosť. Velitelia jednotiek Alfa a Vympel toto nemohli urobiť.“

Ak sme z rozhovoru s Gračovom získali dojem, že po niekoľkých výstreloch z tankov nabehli do budovy výsadkári a o hodinu už bolo po všetkom, tak pravda bola celkom iná boje prebiehali celý deň a poslední zajatci, medzi nimi vodcovia Ruckoj a Chazbulatov, opúšťali budovu až okolo 18:00 večer.

Špeciálne jednotky Alfa a Vympel, hoci s minimálnym nadšením, museli rozkaz prezidenta nakoniec splniť. Generál Barsukov, ktorý im velil, im povedal, že majú len dve možnosti. Vstúpiť s ostatnými jednotkami do budovy, alebo ich bude musieť odzbrojiť a rozpustiť. Tieto špeciálne protiteroristické jednotky však zvolili iný prístup, než Gračovom spomínané vyvalenie dverí a streľbu na všetko, čo sa pohne. Vyslali do budovy parlamentárov, ktorí sa pokúsili s vodcami obrancov vyjednávať.

Dôstojník špeciálnych jednotiek Alfa podal o posledných hodinách najvyššieho sovietu toto svedectvo: Keďže sme poznali celú zložitosť situácie a vedeli sme veľmi dobre, čo budú v budove robiť naši kamaráti z iných jednotiek, z vlastnej iniciatívy sme vytvorili skupinu, ktorá sa vybrala do Bieleho domu. Našej skupine velil podplukovník Keleksajev a bol s nami aj jeden príslušník jednotky Vympel. Vybrali sme sa vyhľadať veliteľa obrany budovy.

Keď sme sa postavili na rampu pred vchodom, ktosi z okien na nás zakričal: – Nepribližujte sa, zmiznite odtiaľ. – Ja s Keleksajevom sme prišli ku vchodu s improvizovanou bielou vlajkou. Pri vchode nám vyšiel v ústrety seržant milície Sorokin. Keď sme mu vysvetlili, o čo ide, obrátil sa a megafónom zavolal k obrancom, že prichádza skupina z jednotky Alfa, aby k nám prišiel niekto z veliteľov. Prvý sa pri nás objavil Albert Makašov so svojim slávnym baretom. Vo vstupnej hale boli zhromaždení chlapi poobliekaní ako kozáci z Transistrie a chovali sa, musím povedať, veľmi spurne a vzdorovito. „To sú Machnovci, dobrovoľníci, tí mi nepodliehajú“, vysvetlil nám Makašov a viedol nás ďalej do budovy.

Vtom sa rozbehol útok na Biely dom od stanice metra Krasnopresnenskaja. Obrancovia nás požiadali, aby sme niečo podnikli, nech sa to zastaví. Vybral som sa po chodbách smerom, kde sa ozývala streľba, ale bolo to veľmi neprehľadné a nedalo sa zistiť, čo sa vlastne deje. Keď som sa vrátil, ten rozruch zjavne zapôsobil na Machnovcov. Výrazne skrotli. Makašov nás zaviedol do zasadačky Snemovne národov, kde boli zhromaždení poslanci a mnoho iných ľudí. Predstavili sme sa, že sme dôstojníci jednotky Alfa a že sme dostali rozkaz obsadiť Biely dom. Tiež sme povedali, že sme poverení zabezpečiť evakuáciu neozbrojených ľudí z budovy pod našou zárukou.

Potom nás zaviedli na tretie poschodie, kde v jednej z miestností boli Ruckoj a Chazbulatov. Chovali sa ako vojenskí profesionáli a vyjednávanie bolo jednoduché. Chápali všetko. Vyjednávali sme hlavne s Ruckým, Chazbulatov to sledoval mlčky. Ruckoj odmietol opustiť budovu. Povedal nám, že očakáva príchod vojenských jednotiek, ktoré sú k nemu lojálne a požiadal nás, aby sme sprostredkovali Chazbulatovi, aby sa mohol dostať na americkú ambasádu. S týmto sme nepočítali, nemali sme na to oprávnenia a povedali sme, že to musíme najskôr dohodnúť s veliteľmi. Keď sme vychádzali z budovy, už niekoľkí dôstojníci Specnaz organizovali evakuáciu neozbrojených poslancov z budovy. Pripojili sme sa k nim a pomáhali sme, za našimi veliteľmi šiel len Keleksajev.

Keď na to myslím teraz po rokoch, tak vtedajšie vedenie štátu nevyužilo všetky možnosti na pokojné mierové urovnanie. Ignorovalo iniciatívu Patriarchu ruskej ortodoxnej cirkvi Alexeja II. Napokon, prečo sa do vyjednávania s obrancami nezapojil osobne Boris Nikolajevič, veď sa rozhodovalo o životoch našich spoluobčanov a stovky oň vtedy prišli. Len Boh vie, či by to skončilo mierne, alebo by rokovania zlyhali pred dosiahnutím dohody, ale prezident by si mohol povedať – Urobil som všetko, čo bolo v mojich silách.

Krátko pred poludním sa tiež na určitý čas podarilo dohodnúť zastavenie paľby, aby záchranky mohli odviezť ranených. Do Moskovských nemocníc vtedy priviezli asi dve stovky ľudí, mnohí zomreli pri prevoze.

Ďalšou zamlčanou kapitolou tohto boja boli záhadní snajperi. Pri zadnom vchode Bieleho domu zastrelil snajper Genadija Sergejeva z jednotky Alfa. Strela ho zasiahla zozadu do priestoru medzi dolným okrajom prilby a horným okrajom nepriestrelnej vesty. Veliteľ Zajcev to komentoval ako provokáciu. Niekto chcel, aby sa vojaci z Alfy rozzúrili a pomstili na obrancoch Bieleho domu. Ale Zajcev si bol absolútne istý, že strela nevyšla z vnútra budovy. Sergejev bol krytý obrneným vozidlom a strela ho zasiahla do chrbta. Sergej Fjodorov z tejto jednotky to po rokoch v jednom rozhovore komentoval: „Mali sme vysokú mieru samostatnosti a veľmi dobré informácie, no aj tak bola táto operácia jedna z našich najťažších, aj keď to porovnávam s Aminom, Beslanom, Buďonovskom a Pervomajským. Myslím, že sme celému svetu ukázali, že špeciálne jednotky nie sú hrdlorezi, ktorí bezmyšlienkovite splnia akýkoľvek rozkaz hocijakej vlády. Smrť Genadija Sergejeva bola vysokou cenou za to, že vtedy mnoho ľudí prežilo. Napokon, mohli sme Biely dom obsadiť priamym útokom, ale ľudská krv nie je voda…

K snajperom sa ozval aj Andrej Dunajev, bývalý zástupca ministra vnútra: „Na vlastné oči som videl, ako snajper zasiahol policajného dôstojníka. Jeho pozícia bola na hoteli Mir. Bežali sme sa tam, ale snajper už bol preč. Ten štýl, akým tú akciu vykonal, to nebol náš – ani ministerstva vnútra, ani KGB – bol to určite niekto iný, niekto zo zahraničných tajných služieb.

Dimitrij Rogozin, bývalý vyslanec Ruska pri NATO, publikoval o svojich zisteniach medzi veliteľmi špeciálnych jednotiek. Napísal, že prvé výstrely na vojakov špeciálnych jednotiek nesmerovali z Bieleho domu. Všetky zásahy boli do chrbta, zo smeru od hotela Mir, zo strechy budovy, v ktorej mala sídlo aj ambasáda USA. Generál Sorokin, ktorý velil jednému zo smerov útoku, prísne zakázal opätovať streľbu smerom na americkú ambasádu, aby sa vyhol neskorším nepríjemnostiam. Medzi obeťami záhadných snajperov však boli nielen vojaci zo špeciálnych jednotiek. Zasiahnutí boli aj mnohí civilisti, ktorí sa náhodou ocitli na uliciach v blízkosti. Snajperi operovali na viacerých strechách, nielen na americkej ambasáde. Podľa ruského publicistu Starikova neznámi snajperi operovali podobným štýlom ako v Kirgizsku, Iráne, Thajsku a Rumunsku, pričom sa zameriavali na mladých ľudí, ženy, deti, teda ten segment obyvateľstva, na ktorý by nikdy necielili vládne jednotky.

Okolo 16:00 popoludní sa dôstojníkom jednotky Alfa podarilo vyviesť z budovy ešte asi 700 ľudí s rukami nad hlavou. Medzi okolostojacimi zvedavcami sa objavili letáky s titulkom „Posledná vôľa obrancov parlamentu“. Bolo na nich napísané: „Keď čítate tieto riadky, už nie sme medzi živými. Naše prestrieľané telá horia medzi múrmi Bieleho domu. Úprimne sme ľúbili Rusko a chceli sme pre svoju vlasť vrátiť poriadok – taký, ktorý nikomu, nech by zastával hocako vysokú funkciu, nedovolí porušovať zákon (a neplánovali sme uniknúť do zahraničia). Odpustite nám. My odpúšťame všetkým, aj tým mladým chlapcom, ktorých poslali, aby nás zabili. Nie je to ich vina. Ale nikdy neodpustíme diabolskej bande, ktorá svojou tučnou riťou sedí na krku Ruska. Veríme, že naša vlasť sa nakoniec zbaví tohto bremena.

Okolo 18:00 bolo po všetkom a budovu medzi poslednými opustili aj zatknutí predseda parlamentu Chazbulatov, viceprezident Ruckoj a vodca nacionalistickej frakcie Makašov.

V roku 1994 sa generálny prokurátor Alexej Kazannik, ktorý odporučil novému parlamentu, aby prijal amnestiu pre vodcov a aktívnych účastníkov obrany Bieleho domu, takto vyjadril na stránkach tlače: „Preskúmal som výpovede tisícky účastníkov a na prokuratúre sme dospeli k tomuto dôkazovému zisteniu: medzi udalosťami z 3. a 4. októbra nedošlo k žiadnym mierovým rokovaniam, bol len rozkaz okamžite zaútočiť. Pred útokom zo 4. októbra nikto nevaroval ľudí, ktorí ostali v Bielom dome, že sa pripravuje jeho ostreľovanie a útok. Neexistuje na to žiadny dôkaz, že by podobné vyjednávanie prebehlo. Preto udalosti z nasledujúceho dňa je možné kvalifikovať ako zločin motivovaný na základe pomsty, a takým spôsobom, ktorý z nízkych pohnútok ohrozil životy mnohých ľudí.

Historik Michail Gefter, a týmto odkazom túto epizódu končím, aby sa nám jeho slová natrvalo vryli do pamäti, v roku 1994 v jednej televíznej relácii povedal: „Musíme sa stotožniť s prístupom skupiny Alfa. Oni ten Október chápali ako vnútropolitický boj a odmietli splniť rozkaz na zabíjanie. Ich historická skúsenosť, spôsob, akým sa postavili k riešeniu situácie, nám otvára dvere k ústrednému problému ruského povedomia, kam nám škriepky a politikárčenie zabraňuje nahliadnuť.  – Tí, ktorí myslia inakšie, nie sú nepriatelia, ktorých musíme zničiť, sú to naši spoluobčania a bratia.

 

Zdroje:

http://antiterror.one/en/article/they-wanted-blood-us

https://www.rt.com/news/parliament-siege-yeltsin-timeline-691/

https://en.wikipedia.org/wiki/Alpha_Group

https://www.rbth.com/blogs/2013/10/12/the_snipers_of_black_october_30103

https://themoscowtimes.com/news/black-october-revisited-photo-essay-28269

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Navaja se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

53 reakcí na Ako dal Jeľcin rozstrieľať Biely dom (2)

 1. strejda napsal:

  Ruské dvacáté století bylo asi nejhorším ruským stoletím v historii. Pokoušeli se ho zničit zvenku i zevnitř. Rusové přežili jako stát i jako národ, z každého z těch útoků si vzali poučení a proto jsou dnes tací, jací jsou. Silní a nedůvěřiví a přesto natahující ruku ke spolupráci. Jsou stále na počátku své cesty a začíná být všem zřejmé, že jsou zocelení a dokáží si ve světě poradit. Jistě se připravují další Putinové a Jelciny již nikdy nepustí k moci. Co je u Rusů obdivuhodné, je jejich vztah k Evropě ve které vidí svůj vzor. Jen ta Evropa se mění a sype, karta se obrací, škoda, bylo to na zemi nejlepší místo k životu.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   No, příteli, já nevím, nevím, ale třeba takovej Klvaňa to vidí jako analytik (i když netuším čeho) trochu jinak, třeba takhle:

   “ Pokud si tahle většina společnosti myslí, že Rusko nepředstavuje žádnou zvláštní hrozbu, že můžeme být s každým zadobře, tak se zle mýlí“!

   Takže na to Vaše …“a přesto (Rusáci) natahují ruku ke spolupráci…“ pouze odpovím ve shodě s analytikem, že budou zkrátka a dobře všemi těmi klvaňovitými přes tu ruku proste plácnuti, rozumíte tomu alespoň v obrysech?

   Ale protože je dneska už druhej advent, tak já na ty všechny klvaňovitý, jandovitý, kalouskovitý, trenclovitý atd. prostě z vysoka, a proto si dám tohle:

   Stařec se usmívá, a neb, “…dědo, dědo dělej, nebo přijdeme pozdě“!

   „…dědo, dědo dělej, nebo přijdeme pozdě…“, takhle na mě ječela ta moje smečka dětí a tak sem se musel festově oblíknout a už sem pelášil za tou svou bleší smečkou dětí. Vstoupil s nima do našeho domu Páně, maličkýho vesnickýho kostelíku, kde už ta druhá smečka mý krve byla o hodinu dřív a připravovala si píšťalky a hlásky pro JEJICH/NÁŠ vánoční koncert. Chodím tam rád, sedum dřevěných vrzajících řad lavic, jednoduchej oltář, rovnej strop bez kleneb, pouze nad skromným oltáříčkem vzadu v apsidě jednoduchá klenbička (ale pozor, von ten kostelík se zmiňuje někdy od poloviny třináctýho století). Mezi okny je zavěšena na zdi jediná výzdoba onoho hranolovitýho jednolodního prostýho prostoru, dřevěná plastika, kterou sem si pro sebe nazval Archanděl Michael, ani pořádně netuším proč, ale v tomhle věřím Židům, že takhle asi mohlo vypadat kápo všech andělů, když spolu s archandělem Gabrielem jal se ničit Sodomu. Před takhle vyřezaným namakaným týpkem bych se ze Sodomy určitě dekoval i já. Kdyby neměl křídla, klidně by to mohl bejt pořez vod kovadliny, ale vraťme se do kostela.

   Lavice i místa na stání za nimi už byly plný vesničanů, který taky přišli fandit svým nejmenším jako já a na nás všech byla vidět ta odvěká rodičovská nervosita, aby „nášPepíček“ či „našeMařenka“ odehráli či odzpívali svoje party bez karambolů. Mezi, u oltáře hemžící drobotinou, byly k nepřehlédnutí tři dámy z městskýho symfoňáku, který tu drobotinu učí mít rady hudbu tím, že si ji musí sama stvořit a pak to společnou snahu předávat druhejm. Chodím každej rok, a tak můžu sledovat pokroky všech těch Pepíčků a Mařenek, ale nejraději poslouchám tu jejich zanícenou snahu hrát a zpívat v mantinelech, který nastolily ony tři dámy. Jasně že to i zatahalo občas za uši, o to víc to bylo milejší, zvláště tehdy, kdy jedna malá holčička zarazila uprostřed svýho muzicírování dospěláky který ji doprovázeli na violončelo, klavír a flétnu máchnutím ručičky a že jako si to dáme znovu, protože to spletla a taky že jo, na druhou to dala bravurně (už pouze s maličkým upísknutím) a pak už se jen opájela potleskem nás všech … sem si říkal, tak tahleta se v životě určitě neztratí. Blbě slyším, proto sem se vyškrabal na kůr. Sou tam takový maličký varhany s dvou a půl oktávovou klaviaturou, za kterou už seděla malá holčička a na šlapadle měchů byl připravenej její děda, kterej se potil hrůzou víc, než jeho holka a taky tím, aby to tý holce šlapáním měchů nepoplet. Prostě plnej kostel dobrý snahy nic nezkazit a vydat ze sebe všechno co se děcka naučila. Jak sem seděl pod tím rovným stropem, neušlo mi žádný vrznutí, který tam asi nemělo bejt, což mi začalo vadit s přicházejícími party mý krve. Vzpomínám, že já byl coby děcko před davem dost trémista, ale holky za to vzaly tak, že sem se nestačil trémou ani zapotit a obě odpískaly a odzpívaly docela fajnově to, před čím sem doma v předadventní době marně prchal. Pak je ony dámy nahnaly do chumlu před oltář a v doprovodu symfoňaček a místních šumařů se ta drobotina rozezpívala tak, že svým nasazením strhla i všechny vesničany v kostelíku tak, že i já si pod fousem falešně zazpíval. Zima tam byla ale velká a po tý hoďce už sme byli všici promrzlí jak rampouši, ale členky spolku, co ve vsi ještě drží nad vodou kulturno, upekly vánoční dobroty a hlavně uvařily kýbl čaje, takže zmrzlí lidi trošku pookřáli. Když děcka skončila a i z jejich rodičů opadly zbytky nervna a napětí, tak místní šumaři za to vzali a zpívalo se, usmívalo se, podupovalo se, tleskalo se a myslím, že se už nemračilo. Lidi zaplnili v lavicích mezery mezi sebou, který tam byly na začátku a přestali se k sobě nepřístupně-odtaživě chovat a dokonce si začali mezi sebou normálně povídat.

   A vidíte, stačily pouhý tři milý a šikovný dámy ze symfoňáku a jejich muzika nakazila nás ostatní tak, že máme všichni o čem přemejšlet, o tom, jak se v běžným životě vlastně nemáme rádi.

   Přišli sme domů, zapálili druhou adventní svíčku, mlčeli a usmívali sme se. Dneska byl fajn večer. A tak to má bejt, přátelé, hezkej druhej advent a … a nezapomeňte se usmívat, třeba i ze spaní!

   Liked by 1 osoba

   • blbíš napsal:

    společnou snahou

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Metoda plácnutí je u nás celkem propracovaná a proto je nutné korigovat svá slova a jednání jak na neveřejných schromážděních tak i doma :
     Proto třeba Miloslav Rozner vyfasuje nějaké ty 2 roky za výrok, který pronesl během neveřejného jednání na sjezdu SPD v prosinci 2017 o táboře v Letech, jako o „neexistujícím pseudokoncentráku“.
     „Ano, nejsem takový odborník na kulturu jako pan exministr Herman, ale bezesporu bych nikdy nevyhodil z okna půl miliardy za likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku,“ uvedl Rozner naprosto doložitelně podle nahrávky kterou získala a zveřejnila ČT.
     Čímž se zcela jasně Miloslav Rozner dopustil trestného činu popírání a ospravedlňování genocidy.
     Tož v současné době by měl každý velmi vážit svá slova, neb se může velmi lehce dostat do vězení. To co z daného vyplývá je, že se v současnosti viditelně daří postupně realizovat dostatečnou kontrolu jednotlivců a to jak jejich myšlení, tak i jejich chování doma i na veřejnosti.

     To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Mám stejnou zkušenost „od nás“ z Plzeňska, kam vnoučata chodí zpívat do tamního kostelíku na Štědrý den odpo. Tam to organizuje jeden místní nadšenec, muzikant.

    Pak už by jen zbývalo, aby rodiče zredukovali dárky na třetinu. Třeba tam můžou přidat lístky s nápisem: Únorové lyžování v Itálii a tak podobně

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … kdykoliv vidím ony symfoňačky, mám chuť sebou plácnout do bahna louže, jen aby ony mohly přejít suchou nohou, takovou až nábožnou úctu k nim chovám!

     To se mi líbí

  • Stribog napsal:

   Nad vodou je drželi tak, že ta jewrejská rozkrádačka, které se říká IMF Shock Therapy přinesla Rusku málem hladomor. Už byl připraven i rozpad samotné Ruské federace. Natištěny národní měny. Jenže Boris Nikolajevič nakonec neunesl svojí zradu. Než se definitivně uchlastal, přivedl do Kremlu Putina. Jsou dvě verze. Jedna praví, že potřebovali někoho, na koho to celé hodí. Druhá, třeba ta, kterou vypráví poslanec Dumy Fjodorov je, že to byl od Borise Nikolajeviče Jelcina vlastenecký tah.

   To, čeho jme byli tenkrát svědky byla studená okupace Ruska USA a jewrejská rozkrádačka ve velkém stylu. Rusko se z ní ještě úplně nevymanilo. Dál platí sebevražedná legislativa, dál na řadě míst sedí liberální vlastizrádci, ochotní USA kdykoli pomoci při porcování medvěda. Ale už se zacpali hlavní díry, kterými unikal majetek ruských lidí směrem k superelitám. Ale zbytek se rychle mění.
   Pan Zakaria tvrdí na stránkách přestižního západního tisku i na webu CFR, že Putin zradil NWO. Je to horší. Kapitalismus je extenzivní model, neschopný existence v uzavřeném enviromentu. Nemá kam expadnovat, kde loupit své zdroje. Tonny Blair prohlásil, že rozkouskované a depopulizované Rusko použijí, jako plankton pro živení západní civilizace. (Rozumějme pár vypečených rodinek, co ničí svět) Požráním východní Evropy získal systém dvacet let. Zničením EU smlouvami jako TTIP by se podařil USA oddálit kolaps o cca 15 dalších let, ale co potom? Zničením Ruska tak, jak si to představoval Blair by získali dalších cca 200 let…

   V Rusku vždy kradli a kradou zásadně židé. I ten Sommersův HIID-Harvardský projekt byl megarozkrádačkou… Náš milý Larry neúspěch ruské liberalizace – dalšího eufemismu pro čisté pirátství a okrádání národů samozřejmě hodil na to, že se v Rusku krade. Jaksi už se zapomněl podívat na konta jeho souputníků a jejich manželek, třeba činovníka CIA Andreje Schleifera… No nic. не получилоc… A na další století se možnost zničit Rusko zavírá. Než Rusové připustí liberály k moci, uplynou dvě až tři generace. To už bude dávno po druhé americké revoluci.

   Liked by 1 osoba

 2. cobolik pacholik napsal:

  horie bolo v tom traktarove,ked jarlyk platili tym jebanym mongolom,bo potom nic im tak dlho netrvalo,aby sa rychlo nevysporiadali s jakoukolvek potiazou,co im prisla do cesty,jarlyk najhorsi a ked dojebali mongolom,odvtedy to uz len epizody ich historie…
  a vztah a k europe to je preto,bo europa im plati jarlyk za ich ropu a gas,ked prestane,myslim sa neposeru,to mi sa zosiereme az po paty…bo oni to jiny kafe…

  To se mi líbí

 3. Jethro napsal:

  Zajímavé.
  Nechtěl jsem reagovat, nemaje k tomu co (rozumného) říct. Tak alespoň toto:

  Asi v půlce článku jsem se šel podívat na titulek, jestli čtu o majdanu nebo o Moskvě. Ten vzorec se nedá přehlédnout. A navíc neznámí snipeři, co to pálí do zad vojákům i civilům někde z hotelu, kde náhodou sídlí i ambasáda našich aktuálních nejnejkámošů…

  Touto částí ruské historie jsem se nezabýval, neznal jsem detaily. Pokud bych je znal, měl bych o Ukrajině jasno od samého začátku.

  Liked by 1 osoba

 4. Cech napsal:

  Pokud se dobře zpracuje základ, Aldous Huxley jej nazval neosobní síla. Dnes jednoznačně víme že je to celý systém ovládání založený na podprahovém vnímání. Podprahová subliminální metoda řízení společnosti je v současné době rozpracována do nejmenších detailů.
  Bezesporu ten začátek je nutné hledat v onom 100 x opakovaná lež == pravda.

  Tento poměrně úzce definovaný typ komunikace je v současnosti záměrně mediálně ignorován jako že vlastně neexistuje ale opak je pravdou. Dle některých zveřejněných poznatků jsou možnosti opravdu ohromné,skrze ovlivnění lidského podvědomí lze naprosto cíleně a v návaznosti na mat. predikce záměrně manipulovat s jednotlivci ale i s masou.
  Subliminální podněty jsou přitom jevem bezesporu extrémním, kterému občan ani nemůže ( nesmí) věnovat vědomou pozornost, protože doba expozice takového sdělení se pohybuje v řádech menších než 1 vteřina. Proto následně příchází na řadu ona nesmrtelná poučka Paula Josepha Goebbelse.
  Již dávno neplatí ono zastaralé, že lidský mozek vnímá a zpracovává podprahové i nad-prahové podněty stejným způsobem.
  Vzhledem k tomu že CCCP ale především jeho metody práce s masou zaostávaly za ostatním západním demokratickým světem téměř nepředstavitelně, tak proto nedokázal adekvátně zareagovat při nástupu finální likvidace CCCP Michailem Gorbačovem. Tento pomocí reforem shora == (likvidace svazu bez možnosti účasti ruského mužika), vše dotáhl do konce. No a to že Jelcin mohl rozstřílet bílý dům, je pouze díky bezvadnému sublimálnímu zpracování masy (především stávající ale také budoucí střední třídy) tento dlouhodobý krok byl z naší strany (západní demokracie) odpracován opravdu na vysoké úrovni.
  Tož pokud je dostatek času a prostředků, tak je možné subliminálně zpracovat Slováky,Čechy ale jak je historicky doloženo tak i Ruského člověka.
  Proto také je opravdu skutečným nebezpečím ona koncentrace moci bez možnosti eliminovat její technologii vyroby souhlasu. Následně také je nutné nedovolit vyrobený souhlas tak snadno tvarovat, jako se doposud vládnoucím elitám daří.
  Pokud budeme ještě více zobecňovat, tak je to naprosto nezávislé na SEF.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Výborný príspevok, hodný samostatného článku.
   Áno, presne tak to funguje. Dodnes sa mnohokrát stretávam na diskusiách s predstavou, že Jeľcinove obdobie bolo najlepším obdobím Ruska.
   To, čo ste popísali o manipulácii, dnes už MSM robia úplne otvorene a bezočivo.
   Napríklad u nás niekoľko mesiacov bežala aféra s únosom Vietnamca – bývalého funkcionára strany z Nemecka do Vietnamu. Podľa všetkého, tohto Vietnamca zadržala vietnamská tajná služba v Berlíne a potom ho dopravila spolu s vietnamskou delegáciou, ktorá bola na Slovensku na štátnej návšteve a minister vnútra im na cestu domov požičal vládny špeciál. U nás MSM kvôli tomu váľali vládu, že podniká štátny terorizmus.
   Po vyšetrovaní prokuratúra zastavila proces s výsledkom, že na slovenskej strane nikto na únose aktívne nespolupracoval a Vietnamci našu vládu de-facto podviedli s falošným diplomatickým pasom.
   Pred pár dňami bývalý minister vnútra Kaliňák o rozhodnutí prokuratúry informoval na tlačovke s zdôraznil, že médiá zámerne klamali, zverejňovali neoverené špekulácie a zničili kariéru niekoľkým úradníkom a policajtom, ktorých na vrchole hystérie nová ministerka odvolala z funkcií.
   Na to najagilnejšia autorka z Denníka N položila otázku o jednom detaile zo svojej verzie príbehu: „A prečo váš podriadený oklamal Poliakov, že ste na palube, keď ste tam neboli?“
   Zúfalé: „Nič také sme Poliakom neoznamovali…“ už nefungovalo. Novinári mleli pokazenú gramofónovú platňu a vo výsledku bezradný Kaliňák vyznel ako notorický klamár.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Souhlasím jednoznačně s Vámi, že se nejedná o nějakou národní či socialistickou nebo ruskou či kdoví jakou specialitu ale o cílené vědecké využití současných poznatků sublimárního řízení.
    U nás v současnosti se např. nedaří prosadit některé prvky, které nejsou veřejnosti vnímány v souladu s okamžitými potřebami vládnoucích elit. Někteří nezkušení zástupci Dienstbierovců občas promeškají onen důležitý okamžik kdy je potřeba mlčet a naprosto nepromyšleně zvednou oponu.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Petr-Gazdik-Odpor-nekterych-lidi-proti-Zapadu-Falesna-slovanska-linka-mozna-nostalgie-po-realnem-socialismu-Chce-to-vic-a-kriticky-myslet-562594
    Protože díky takovýmto diletantům, kteří si potřebují pomasírovat vlastní EGO se odkrývá to podstatné co musí zůstat veřejnosti skryto. Proto možná díky tomuto kantorovi budou muset Dienstbierovci odpískat dostavbu JE u nás pomocí Westinghouse.
    Odkrytí úlohy Ing. Dany Drábové, Ph.D., dr. h. c. mult (STAN ) v úloze dostavby JE, je celkem více jak nepříjemné pro další pokračování blokování rosatomu. Potom reakce Drábové na vyhlášení ministryně průmyslu Novákové a premiéra Babiše, že by se rozhodnutí o stavbě jaderných elektráren mohlo odložit, mohou mít naprosto kontraproduktivní dopad.
    “ Prozatím podle šéfky Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dany Drábové si vláda odložením rozhodnutí o výstavbě jaderné elektrárny jen kupuje čas. Je třeba rozhodnou jestli se stavět bude, nebo nebude a pak se na to připravit. Drábová nedokáže říct, jestli bude reálné prodloužit životnost stávajících jaderných elektráren. To bude záležet na české a evropské politice.“
    Tato podrážděná reakce Ing. Dany Drábové, Ph.D., dr. h. c. mult , může být totiž pochopena veřejností v návaznosti na skutečnou realitu a to je pro Dienstbierovce a Westingthouse více jak nepříjemné.
    Proto souhlasím, poučme se na chybách našich, Slováků i Rusů a neopakujme je stále dokola.

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Ešte tým, že ste ma primäli premýšľať o týchto veciach ma napadla jedna dôležitá vec a podelím sa.
     Ona tá manipulácia nie je nepriestrelná. Keď tomu človek venuje plnú pozornosť, tak spravidla nájde veľa nezrovnalostí medzi tým, čo počuje a čo vidí na vlastné oči, veľa nezrovnalostí so zdravým rozumom, a s trochou námahy sa to dá rozmotať.
     No oni (MSM a manipulátori) počítajú s tým, že to opakovanie funguje aj ako vypínač rozumu, ako pri reklame. Človek to nevníma naplno, nevenuje tomu plnú pozornosť a necháva bežať podvedomé stereotypy a naučené myšlienkové skratky.

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Nelze jinak než s Vámi souhlasit, bohužel ale u současného cíleného podprahového programování je třeba celkem často jak píšete, ta inventura vlastního myšlení s okolní realitou. Zde selský rozum bezesporu zafunguje bezchybně ale musí se oprostit od cíleně naočkovaného virtuálna.

      Liked by 1 osoba

    • jaa napsal:

     No, ono je to…. Drábová by taky mohla alarmovat o neudržitelnosti bezpečnosti ve stávajícím / rakušáci by se s chutí přidali/… ale zase dvě strany … napřed ujišťovala jak je bezpečná a jak včil ? není?. nemá to holka jednoduchý.
     Hmm a k tomu nahoře. Konečně chápu – proč BJ skončil jako naprostý ochmelka. Asi jej ti mrtví začali strašit….

     To se mi líbí

  • LB napsal:

   Zajímavé.
   A čímpak to bude, že tyhle věci používá ve vašem líčení vždycky jen jedna strana, když byly známé už před Goebbelsem? A podivnou shodou okolností je to vždycky ta druhá strana, než které držíte palce. Nebo že by všechno bylo jinak a zamotanější?

   Jak se třeba Macronovi mohlo stát, že tak podcenil propagační podporu svých návrhů, když je tak snadné masu zpracovat, co myslíte?

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Ne že by nebyly snahy i u jiných ale věřte tomu, že použití subliminální techniky opravdu jako první a reálně, taktéž i s odpovídajícími výsledky zvládl opravdu jako první Paul Joseph Goebbels. Proč byla následně ve vyspělých demokratických zemích tato technologie řízení mas na vyšší úrovni než v bývalém CCCP je naprosto jasné, protože tato technologie sloužila a slouží mimo jiné i v reklamě.
    Co se týče Macrona, tak zde bezesporu udělali Rothschildové naprosto logický a správný tah tj. použili Emmanuela Macrona a jeho En Marche jako nejschůdnější možnou cestu k ovládání Francie potažmo Evropy. Marine Le Penová byla s přehledem poražena a François Fillon eliminován právě onou subliminální technikou.
    Emmanuel Macron dostal velmi zdařilou subliminální podporu ale Rotchildové museli v první řadě řešit pomocí Macrona své problémy v jiných Evropských zemích než ve Francii a i jejich prostředky nejsou bezedné.
    Proto zřejmě padlo logicky přijatelné rozhodnutí ve Francii to zvládnout silou, vždyť i Paul Joseph Goebbels se použití síly nikterak nevyhýbal.

    To se mi líbí

    • LB napsal:

     To asi ty „snahy jiných“ poněkud podceňujete.

     „The Russian government perfected a type of subliminal mind-control technology demonstrated in a series of experiments going back to the 1970s that could be used to suppress riots, control dissidents, and demoralize opposing forces. The technology, referred to as psycho-correction, was created by the Department of Psycho-Correction at the Moscow Medical Academy.“

     http://www.newworldwar.org/silentsubliminals.htm

     Snaha proniknout a ovlivnit protivníkovu mysl je prastará, doporučoval jí už Sun-Tzu. Ostatně celkem nedávno mluvil V. Putin k mládeži o tom, jak je prvenství v AI důležité pro budoucí střety a ovládnutí světa. Metody se různí, subliminální techniky jsou jen kamínek mozaiky

     To se mi líbí

     • vera napsal:

      Samozřejmě, proč by to neřekl, dával ve škole pozor )
      Měli se Rusové od koho učit. O něco dříve než uvádíte jejich školu, měli usáci rozjetý projekt MKULTRA. Pod záštitou CIA (to je jejich kágébé, jestli se nepletu 🙂 se hledaly způsoby psychické manipulace lidí. CIA testovala například ovlivňování myšlení pomocí drog, hypnózu, ale i sexuální zneužívání, mučení a účinky různých látek na lidský mozek.
      Svět se nikdy neměl o ničem dozvědět, většina materiálů o tomto projektu proto byla zničena a ví se pouze střípky z celého projektu. Bylo do něj zapojeno na osm desítek institucí, desítky univerzit, nemocnice, lékaři, farmaceutické společnosti a věznice. Ti všichni testovali pomocí předem nadefinovaných metod velké množství lidí, kteří neměli o ničem ani ponětí.
      Oficiálně program ukončili někdy 1974. Ovšem, jak správně říkáte, cíl zůstává, metody se různí. Výše uvedený projekt zmizel, objevil se marketing. Přesněji řečeno, sociální marketing, do kterého usáci započítávají veškerý vývoz svobody a demokracie. Mají v tom před rusama hodně velký náskok).

      To se mi líbí

     • Cech napsal:

      O tom proč je AI tak důležitá, mnohem srorumitelněji mluvil bývalý šéf Googlu Eric Schmidt.
      https://www.6dhub.cz/robotizace-a-ai/robotizace-a-ai/byvaly-sef-googlu-eric-schmidt-varuje-amerika-muze-prijit-o-prvenstvi-v-zavodu-o-umelou-inteligenci-sesadit-by-ji-mohla-cina/
      Eric Schmit na rozdíl od V.V. Putina popsal i možnosti použití v armádě.
      Taktéž jasně definoval odkud bude USA provádět nákup tolik potřebných mozků.
      To co jsem ovšem tak nějak u Vás nepobral je příčinná souvislost AI a současného cíleného vědeckého využití poznatků sublimárního řízení.
      Dle mého je AI přímo vázána na revoluci 4.0 a použití sofistikovaných zbrojních systémů (použití hyperzvukových, genetických a dalších zbraní) tam kde z fyzikální podstaty není možné obětovat nějakého bojovníka.
      Masmediální programování a manipulace s občanem a masou, je přeci jen trochu něco jiného.

      To se mi líbí

      • vera napsal:

       Možná to souvisí s tím, že než začnete bojovat, musíte mít hotový obraz nepřítele. Umělá inteligence vám pomáhá blokovat jeho dobré stránky a vytvářet špatné.
       A taky sbírá miliardy dat o pohybu, je schopná vypnout na dálku auto, navést ho na špatnou cestu, odpojit lidi od energie, peněz, komunikace. Mně to jako popis zbraně připadá, taky to šetří životy vojáků.

       To se mi líbí

       • LB napsal:

        Jistě že to je zbraň
        https://www.bbc.com/news/technology-37713629

        On to asi Cech myslel jinak, ta souvislost je tam skutečně trochu volná, ale myslím si, že nemá smysl se soustřeďovat jen na jeden z aspektů psycholog. válčení (jako sublim. metody. Ostatně nemyslím, že SSSR v tom nějak zaostával, jen se to rozvíjelo v jiných agenturách než reklamních. A dnes už je Rusko v tomto pozápadnělé zcela, stejně jako v počítačích.)

        To se mi líbí

       • Cech napsal:

        Zde se omlouvám ale použití Silent Subliminals je opět něco jiného než mediální subliminální programování.
        V samotném válečném konfliktu, či při rozhánění demonstrací se používají technologické prostředky působící bezprostředně na příslušná centra v mozku.
        Zde je to něco jiného zde je člověk vystaven fyzickým účinkům spec. frekvencí.
        Mozek funguje na základě bioelektřiny a neustále v něm probíhají drobné elektrické výboje o určité frekvenci (rychlosti kmitání). Toto kmitání mozkových lze změřit na EEG přístroji. Přitom každé frekvenci odpovídá jiný, přesně daný duševní a fyzický stav.
        https://programmed-assassin.org/2018/05/08/silent-subliminals/
        Proto spec. upravené zvukové signály s vypočítanou frekvencí, jsou namodulovány na nosnou, která je na hranici lidské slyšitelnosti a pouští se proti protivníkovi či nežádoucímu demonstrantovi.Toto je ovšem neletální zbraň a ne prostředek ovládání občanů. Proto proti takto konstruované neletální zbrani, není možné se bránit poznáním objektivní reality, jako v případě masmediálně manipulační subliminální technologie.
        Tož pokud jste diskutoval o neletální zbrani a já o řízení společnosti, tak jsme se opravdu minuli.

        To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Bohužel v tom zase vedou semité. Je to tak pár let …. „?oslavovali ? v té jejich/námi placené, jak v zraeli vyvývojovali automatické – půl metru vysoké vojáky – prý nebudou v dunách i jinde vidět a jsou to jen stroje, takže….

       To se mi líbí

 5. Ahele napsal:

  Neboli řečeno slovy Pjakina : studujte Koncepci sociální bezpečnosti zejména pak Dostatečně všeobecnou teorii řízení. 🙂

  To se mi líbí

  • Stribog napsal:

   Možná to Pjakin a další „vykladači“ KOBu myslí trochu jinak. Platí tady Schillerovo, že ušlechtilá duše pozná, co je dobré. Jinými slovy společnost jedinců s liskou psychikou bude jednat v souladu se záměrem NHR ve prospěch společnosti v režimu autopilota.
   Moje nechuť ke kolektivistickému principu doposud pramenila z toho, že to vždy byla jakási elita, která určovala, co je pro společnost dobré. A většinou jen proto, aby mohla získat individuální, či skupinové výhody na úkor ostatních. Ale co když nastane situace, kdy teze že „rozvoj spoločnosti musí mít přednost před zájmem jednotlivce“ bude vycházet z individuální potřeby každého jednotlivce i egregoru lidí ve skutečně lidské společnosti? Tedy ve společnosti, kde převládá jedinec řízený „diktaturou svědomí?“
   Vrátit se k našim orianským tradicím nelze IMHO tak, že se vytvoří skupinky, schopné tak žít. K tomu je potřeba přeměny společnosti jako celku. A v tom ohledu do toho částečně zapadá i ten Pjakin a kobáci. Jako určitý mezistupeň, který má jednoznačně shodný počáteční vektor. Ergo, když bude mít společnost vůli stát se skutečně lidskou, nic ji nezastaví.

   Kdyby byl například kapitalismus provozován na celé planetě, dávno by tu byla nehostinná poušť. Představte si, že si jeden a půl miliardy Číňanů každý den vytře zadek metrem hajzlpapíru a zkuste trochu násobit. Kdyby všichni žili západním stylem, vydrancovali by zdroje planety za dvě dekády… Kapitalismus díky extenzivní povaze nemůže fungovat v uzavřeném enviromentu, aniž by to neznižilo ekosystém planety. To je také důvod proč elity postupně zbídačují i Západ. Teoreticky by liberální kapitalismus mohl fungovat jen pod podmínkou, že by nebyl limitován potřebou nekonečného růstu. Ten je způsoben monetárním modelem a institucí úroku.
   Občas se připojím k ranní dopravní špičce. Vždy si při pohledu na ten nekonečný proud aut říkám, že většina těch lidí vyčerpala svůj kladný ekonomický potenciál v momentě, kdy jim zazvonil budík. Jedou většinou do zbytečné, kontraproduktivní práce, kde tvoří většinou záporné hodnoty z hlediska fyzické ekonomiky. Ale potřebují splácet koktávku na leasing a nějaký panelák naležato na předměstí, což odnáší patnáctinodinovou pracovní dobou a řídkým spermatem. Případně nefunkčními vaječníky. Kapitalismus… Nejidiotštější otrokářský model, jaký lidstvo kdy mělo…A ti dnešní hrabiví šudři se propadnou na společenské dno, kam jednoznačně patří.

   Liked by 2 people

   • Ahele napsal:

    Souhlasím s Vámi, ovšem já Pjakinovy odkazy, především na DVTR, chápu takto – snažte se porozumět dějům minulým abyste pochopili ty současné a dokázali (částečně) předvídat budoucí.

    To se mi líbí

 6. Stribog napsal:

  Rusofobie je projekt, který tu IMHO běží od postnapoleonské éry. Ale západní elita chtěla zlikvidovat Rusko vždy. Válkami, revolucemi nebo kulturní infiltrací. Měli jsme teutonské a německé rytíře a bitvu na Ladožském jezeře, Měli jsme Karla Gustava a bitvu u Poltavy, Měli jsme Napoleona. Bylo ale také pokřeštění Rusi, které mělo ruskou kulturu zlomit. Byli Romanovci, kteří přitáhli západní kulturu, která přinutila část Rusů se dívat na Rusko očima Západu – očima nepřítele. To popisuje třeba Dostojevskij. Měli jsme krymskou válku, měli jsme první světovou. Ta měla za cíl rozbít evropské monarchie a úplnou likvidaci Ruska. V devadesátých letech devatenáctého století vyšel v časopise The Truth článek, který se jmenoval Císařův sen. Byla na něm mapa Evropy s Rakouskem i Německem rozděleným na republiky. Místo Ruska byla poušť. To se nezdařilo. Tak nastoupila ta zednářská revoluce v sedmnáctém, která měla Rusko zničit. K tomu sloužili židovským zlatem placení revolucionáři Lenin i Trockij, jako šiřitelé světové revoluce. Rusko se mělo stát její zdrojovou základnou. Ještě za Leninova NEPu běžela jewrejská rozkrádačka. Jenže ruská společnost vždy ve chvílích ohrožení má v záloze někoho, kdo nakonec zabrání nejhoršímu. Alexandr Něvský, Ivan Hrozný, Suvorov, Alexandr II, Stalin, Putin… A západní elitě nezbývá, než to dokola zkoušet. Když selhala první světová válka i zednářská revoluce a Rusko už v podobě SSSR se vykašlalo na světovou revoluci a namísto toho učinilo obrovský civilizační skok v rámci Stalinova imperského projektu, museli zafinancovat a vyzbrojit Hitlera. Ten měl jasné zadání. Fyzickou likvidaci Ruska. Bylo mu dovoleno vytvořit první Evropskou unii, jejíž zdroje vrhnul do kruté války se SSSR. Přesto neobstál a „spojenci“ měli co dělat, aby Rudá armáda nestanula na březích Atlantiku.

  Potom přišla válka studená. Válka s velmocí číslo jedna nebo dvě, podle toho z které strany barikády se na to díváte. S ekonomickou, jadernou, vědeckou i kosmickou velmocí. Válka která probíhala na informační rovině. Válka, která probíhala i zevnitř SSSR, neboť už Chruščov byl „jejich“ človek. Dostal se k moci po té, co trockisté a MI6 zavraždili Stalinova dvojníka, pár měsíců po vraždě skutečného Stalina. Od té doby se pokoušeli Stalinem rozjetý imperský projekt dobrzdit. Vyhráli v podlé informační válce, kterou završila Gorbyho zrada, kdy prodal SSSR za třicet stříbrných USA. Po studené válce nastává éra studené okupace a nová jewrejská rozkrádačka za Jelcinových boys i různých Schleiferů, Gajdarů a Čubajsů. Všichni se už těšili i na rozpad samotného Ruska a na finální porcování medvěda. Blair tenkrát prohlásil, že rozkouskované a depopulizované rusko bude sloužit jako plankton pro živení západní civilizace.

  Ale objevil se jeden šedý petrohradský úředník, který si nesl pod čepicí snad veškerou esoteriku Kultu tancující smrti, co mohl v KGB pobrat a medvěda jim vyfoukl. Nenávidí ho za to víc, než Stalina. Moc se mi líbilo, že si před časem Čubajs zlámal obě hnáty na Sinaji. Neuvěřitelná symbolika. Zlomil si ruce, kterými ničil matičku Rossii na místě, kde to svého času začalo. Piratizace v devadesátých letech způsobily škody srovnatelné s druhou světovou válkou.
  Sergej Glazjev o tom napsal zajímavou knihu. Genocide: Russia and the New World Order http://www.amazon.com/Genocide-Russia-New-World-Order/dp/0943235162 S pár věcmi nesouhlasím, ale je to docela drsné čtení…
  Nejeden má pravdu. Západu nic jiného, než válka s Ruskem nezbývá. Jenže na to si netroufnou. Každý chápe, že by to skončilo jaderným obdobím dešťů nebo sucha…

  To se mi líbí

  • brtníkvbrlohu napsal:

   Zas za všechno můžou ti židi – jak nedialektické.

   To se mi líbí

   • Stribog napsal:

    Vy o koze, já o voze. Řeč je o historické roli světového židovstva v globálích procesech. Nikoli o nějakém Izraeli, který Rotschildi koncipovali, jako recyklační centrum a destabilizátor Blízkého východu.To možná platilo za zednáře Masaryka, který tvrdil, že si víc, jak dva židovské ministry ve vládě neobhájí. Dnes je ve strukturách mnohem větší procento židů, než by odpovídalo etnickému rozložení. Tenkrát nám žid nešel po krku. Dnes ano. Tenkrát byl Kalergího plán teorií. Dnes praxí. Také neznám ani jednoho žida, který by byl instalatérem nebo zedníkem. Zato armády soudců advokátů, exekutorů a dalších parazitů, kteří otevřeně likvidují národ. Je to naopak. Žid by měl být za dobře s námi. Naopak si myslím, že globální elity, kteří žida používaly po staletí k účelu palácového otroka, dohlížejícího na nás Gojim – otroky od pyramid se rozhodly jej hodit přes palubu s nastupujícím scientologickým hnutím. Žid se dnes sám žene k ošklivému pogromu. Jestli včas neopustí kult Seta a Amona… Věřím ale, že smír je možný…

    I když … tachometr jen těžko stočit o pár set tisíc dolů. Tak jako tak už motor žere dost oleje. Na druhou stranu jsme se s tou károu měli šanci naučit jezdit. Nejezdit systémem brzda plyn a taky méně bloudit. Vnímání reality je subjektivní proces. Stejně jako náš vliv na ni. Nemá tak vlastně smysl čekat na jinou. Systémoví inženýři tohle vědí. A tak zaměstnali plebs natolik, aby nebyl schopen k tomuto poznání dojít a mohli mu snáze vnutit své padělky, korálky a zrcátka. Penězi počínaje Bohem konče. Ale pořád je to tak či onak založeno pouze na vašem souhlasu či rozhodnutí padělky akceptovat či ne.

    Liked by 1 osoba

    • brtníkvbrlohu napsal:

     Ach jo. Tady je ale jiná liga, ať žijou eklektici.

     To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      hele brtniku,je rozdiel jak kurva zid a sionista,ten clen pise o sion brothers,ja cely cas hovorim,ze stale sion brothers pletu na seba bic, a ten bic bude z tej riti,oni vzdy,co logicke rabuju tam,kde toho je do ojebania ,rabovali rusiu,ale pop im skrtol rozpocet,tak v reichu sa z nich zdymilo,teraz v tej riti,ta ich podporuje jak kurva a doplati na to jak kurva,bo to krivaci nad krivakov,a neznesiem ich,ze zabili bernadoteho.
      ten clen pise antisemisticky najhrubsieho zrna,vie dobre podat,nie je vsetko pravda,co pise,ale co naisto tvrda realita,ze v traktarove to je co kradnut,sak to najbohatsia zem na suroviny,myslim,ze boh je,bo vzdy v tom traktarove,ked uz zidky myslia,ze vsetko ich,pride muzik a jebne im po prstoch a hlaska ,ze na vine zid,to nie hlaska,ale zauzivana ludova slovesnost,barz blizka k realite,najlepsie si posluchat a pocitat tiez zidkov,jak finkelstein a druhy arci nepriatel sionistov chomsky,to zidky z dzada pradzada,ale perfektne vystihuju svojich bratov,ktory im zakazali vstup do zeme zaslubenej,hlavne finkelstein,pise ,ze na krvy tej chazarskej holoty sion brothers najebali taky majland,ze to sa neda ani predstavit,tak robi len kriva kurva,co za krv svojich bije zlaty prach,najhorsia kriva kurva,ktory narod,ci religijna skupina,si tak dala zaplatit,len chazare,bo slusny clovek,krv svojich nepredava a ni nekupuje,ale preleje svoju,ponal kurva…

      To se mi líbí

      • brtníkvbrlohu napsal:

       Hele čobolíku – a co takle otcové zakladatelé, dybych je dosalil místo židi, tak je to neeemlich to samý.
       A že lichvaří, to jsme je coby bohumilní křesťani naučili sami když se jim nedovolilo se živit jinak.

       To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Pro lichvu neexistuje žádná omluva.

        Liked by 1 osoba

       • blbíš napsal:

        Lichvář musí mít zkurvenou povahu a nějaký kapitál před tím, než mu nebylo „dovoleno se živit jinak“! Jinak si lichváře, brtníku, neumím dost dobře představit!

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale nemusí to být přímo Žid.

        To se mi líbí

       • brtníkvbrlohu napsal:

        Představit si ho dovedu neb jich vidím kolem sebe víc než dost, stačí se rozhlédnout, a židi to nejsou, sám na to prostě nemám žaludek, takže ze mne je jenom důchodce který počítá jestli bude mít na nájem a či mu zůstane ještě na nějaký pivo.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        to se tedy vyjádřete přesně, protože ty, který Vy „vidíte kolem sebe víc než dost“, brtníku, těm ani náhodou nebyla odejmuta možnost se živit jinak. To jsou přesně ti, o kterých von napsal,. že „Pro lichvu neexistuje žádná omluva.“… nic víc a já pouze připsal, že to jsou lidi se zkurvenou povahou (bez svědomí) a s kapitálem, buď skutečným, nebo z jejich pozic vyplývajícím. Zase to nerozmalovávejte do jiných obrazů, než to von svou poznámečkou orámoval.
        Bavore, jen pro pořádek, von ani já o Židech v souvislosti s lichvářstvím nic nenapsali. I když … víme svý!

        To se mi líbí

  • jaa napsal:

   škoda že se nikdo neodvážil to přeložit

   To se mi líbí

 7. berkowitz napsal:

  Pro nick STRIBOG!
  Propadám se hanbou, že jako vy nevidím pod povrch věcí, a jsem vám vděčen za každý váš příspěvek.
  Děkuji!

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ja ,ked prisiel do riti,prvy rok som byval v meste,kde som nevidel nijakych chazarov a rok neskor som sa prestahoval 10 kilometrov len a tam ich je teraz jak dreva v lese,robil som pre nich a zil s nimi a od mala som sa zaujimal o vojnu a preco prave ich tak kantreno,za pol roka v tom meste som vedel preco a napisat mi,ze zavidim,ci som vypil antisemitizmus z mliekom svojej matky,mam v tej dierke ,cez ktoru chciju,berkowits nevidi nad povrch veci,staci s nimi byt,kukni na youtube,na tie ich gheta v tej zemi co ukradli tej hadrackej holote,kristus jak zid,zmenil ich vieru,bo videl,ze ta jewrejska to pojebana,tak ho spratali ,ja si ich zivo viem predstavit,ked rycali,aby ho ukrizoval,tu som videl,jak jasne rivka nezastavila na stope a big rabi dcera,mala v pici cops,nahrlo sa ich a rycali,ze su diskriminovany,az SWAT team musel prist,treba vidiet a pozit s nimi,to hned budes videl pod poklicku,to slizke kurvy a krivaci,ked im jebnem,ze bojovnik z masada,nema take DNA jak tas chazrska holota dobre ich nejebne,bo najhorsi ty,co prisli od donu chazarsky,bo sefardsky,to jiny cafe a najviac charska holota ryci,ze to ich zem od boha a ich predkov a nijaky ich predok sa nikdy nenarodil na sinaji,bo DNA neojebe,dobre,ze ten clen pise,mozno ho poznam ,alebo len tusim,co jeden chuj,citajte pepici a dumajte.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Hele cobolíku, ono je ti s nimi jako všude jinde. Horní a majetná část řídí a deleguje a ten v celku skoro normální zbytek jen poslušně poslouchá a případně jim slouží jako kanonen futr jejich plánů. A pochybuji, že jste se scházel s tou střední a vyšší vrstvou.

    To se mi líbí

  • brtníkvbrlohu napsal:

   Neprovokovat nebo to vezme vážně.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.