321-Porazíme Rusko za 30 dní


Půvabné až pohádkové  vyprávění populární ukrajinské advokátky Taťány Monťan na téma kerčské provokace…

 Ahoj!

Promluvíme si teď o epickém fiasku Peťulkova (míněn prezident Petro Porošenko) blitzriegu. Víc než den jsme sledovali tuto šaškárnu. Zpočátku se zdálo, že nejde o nic zvláštního – pokud jde o manévrování našich nešťastných dvou škopků v Kerčském průlivu. Protože to už jsme tu měli (letos v září), a v podstatě kromě „hajpu“ v nějakých 60 minutách a všeho ostatního, proplutí našich dvou škopků pod Kerčským mostem nic nepřineslo. Vše bylo normální, 48, 24, a 4 hodiny před proplutím jsme informovali vedení přístavu, najali si za svoje peníze ruského lodivoda a v klidu propluli do Berďanska, nebo kam to pod mostem mířili. Zdálo se, že tentokrát to bude stejné…

No, a najednou … po všelijakých epických cirkusech s „tarany“ (čelní náraz), které, kdožvíproč unikly od Rusů do sítě k našim – to, mládenci tak děláte pokaždé? – byly naše škopky vzaty do vleku a odtaženy, 3 členové posádky byli pořezáni nějakými úlomky – nikoli kulkami – uloženi do kerčské městské nemocnice, a začal obyčejných „hajp“ – že obyčejný, se zdál jen zpočátku. Ale potom se ukázalo, že ve skutečnosti není všecko tak jednoduché, a Peťulenka se rozhodl jít do bleskové války, a vyhlásit válečný stav. Ubohý šašek. Nazítří měl narozeniny, a on předhodí takovou haluz – protože pokud vyhlásí na 60 dní válečný stav, takže budou zrušeny už vyhlášené volby, a Ťulka se už ve snu vidí, jak si dál klidně sedí na stolci. Rozšířily se konspirační verze. Všichni si vzpomněli, že v minulých dnech ho novináři načapali na pravidelných setkáních s Medvedčukem*) , přičemž on (Porošenko) to ani nepopřel a odpověděl, že šlo o jednání o výměně zajatců – mnoho-li jste jich spolu vyměnili?

Spolu s „uniklým“ videem taranu a vůbec nepochopitelným chováním Rusů – kteří, bůhvíproč, s těmi škopky naložili tak, jak naložili – a naběhli si na další nářky „náglosasů“ (přesmyčka slova „anglosas“ – náglyj=drzý). Zvedl se nářek, že Peťulka znovu zamával pindosům ocasem, sčuchnul se s moskaly a ti se mu rozhodli píchnout s vyhlášením válečného stavu. Zvlášť pokročilí konspirologové, pravda říkali, že ve skutečnosti moskalové chtěli Ťulkovi pomoci, protože by se posral se všemi těmi útoky našich rezavých kastrólů a následujícími pokusy o vyhlášení válečného stavu. Jak se nakonec ukázalo, tak se ti konspirologové nyní bijí v prsa a vykřikují, že to přece říkali…

Ve skutečnosti ale nic jasné nebylo, protože nebylo vůbec zřejmé, zda a o čem se Peťulka domlouval s náglosasy. Trochu předběhnu a řeknu, že protože Trumpova reakce následovala až následující den v podobě „hlubokého, hlubokého znepokojení“, tak pokud se Peťulka domlouval s anglosasy, tak výlučně s pindostánskými děrmokrady (zase přesmyčka – „děrmo“=hovno), kteří poté, co získali většinu ve Sněmovně reprezentantů, si najednou začali věřit. Ukázalo se, že nejspíš lehce brzy. No, a dál už běžel tradiční cirkus. Krvavý pastor (přezdívka tajemníka Bezpečnostní rady Ukrajiny A.Turčinova) začal vykládat, že – vidíte agresivního agresora, jak v pátém roce války hybridní doagresoroval, a nakonec v pravou chvíli, právě před ukrajinskými volbami, zavedl na Ukrajině válečný stav…?

Velmi dlouho čekali na prezidentův „Výnos“, protože právě v něm musí být uvedeno, která práva a svobody občanů budou omezena. Čekali, čekali – až se dočkali. Byl zveřejněn naprosto nevinný Výnosek. Nakonec se sešel statečný parlament. Julka (Tymošenková), lehce vyjukaná Peťulkovou drzostí, se rychle vzpamatovala, zatřásla s Ljaškem (šéf ultrapravé frakce) a ostatními a přešla do protiútoku. Nacbrigády, nebo jak se jmenuje ten hitlerjugend našich idiotů, začali volat, že nejsou proti válečnému stavu, ale jen na 30 dní, aby nebyly narušeny přípravy voleb, a vůbec, že bychom měli odstoupit od dohody s Ruskem z roku 2003 o Kerčském průlivu. Když se ta dohoda v roce 2003 psala, byla pro Rusko velmi výhodná, ale teď hraje proti nim, protože Ukrajina má právo proplutí bez překážek – tam není zmíněno nic o nějakých 48, 24 a 4 hodinách a potvrzení – takže k Ukrajina je v tomto bodě z obliga. Rusko přece tehdy nevědělo, že si Krym odtáhne. Takže obě strany se zasekly na těch dvou pozicích, a sedí v parlamentu.

Vtom jim rozdali výtisk textu Výnosu – a tam jsou omezení práv a svobod, přičemž velmi rozsáhlá, včetně nejdůležitějšího – odložení voleb. Zvedla se divoká hysterie, Ljaško řval jak potrefený, chudák Parubyj (šéf parlamentu), který doufal, že všechno rychle protáhne, dostal pěkně pokouřit – nepodařilo se. Nakonec se ukázalo, že Peťulka s pindostánci nic neodsouhlasil, a tak ostudně vypadl z parlamentu a musel se zkrotit. Napsal na fejsbůčku, že to bude jen na 30 dní, aby na něj nesvalovali, že chce zrušit volby – nic takového nechtěl a nechce… Jistě, Peťulko, my ti to všichni věříme, všichni kolektivně, protože jsi nevyhlásil válečný stav ani po Debalcevu, ani po Ilovajsku, ani po doněckém letišti (tvrdé porážky ukr.armády od opolčenců), ani po hromadě dalších podobných epizodách odporných činů agresivního agresora Ruska, u kterého jsi do poslední chvíle v jeho hlubokém týlu vyráběl bonbónky, a se kterým teď krásně spolupracuješ na krymském „Titanu“ na dalších legráckách. Ano, Peťulko, tak to bylo.

Inu, odrbali Peťulku jistě tvrdě. A pak v parlamentu začal tradiční cirkus, který aspoň částečně pomohl Peťulkovi zachovat si tvář. Nejdřív ho, samozřejmě nazvali pederastem, ale byl to dost špatný začátek, až jim musel domluvit, aby aspoň v parlamentu mluvili slušně… No a naběhli si, protože pak se začala mezi dvěma poslankyněmi řešit otázka, kteráže z nich je větší matrace, zda Geraščenková, či Vlasenková. Moje milá děvčátka, nehádejte se – vy jste obě matrace, přičemž nahatý, podělaný a počůraný (použila expresivnějších výrazů). Ne nadarmo se potom spolu objaly a smířily – protože o co se mají hádat – dvě matrace…?

No, a nakonec došlo na epické finále. Péťa se posral docela – válečný stav byl vyhlášen jen v několika oblastech, přičemž Krym se mezi ně jaksi nedostal – ani nevím, jak si to vysvětlit. Je to přiznání, že Krym už není Ukrajina, … No a oblasti ve kterých přece bylo od 28.listopadu vyhlášen válečný stav, se z 80%  kryjí s obyčejným územím „modrých“ a „oranžových“. Je jasné, že nic dělat nebude, nikoho se utiskovat nechystá, protože za 30 dní ani nic udělat nemůže – leda snad, že výběrově někoho vystraší, což mu samozřejmě přidá lásky lidu. Shrnuto, – jak se říká, šel si pro vlnu a vrátil se ostříhán.

Kromě toho, že si opětovně Nikky Haley zaštěkala v OSN svým jménem a jménem svých satelitů na Rusko, žádný zvláštní profit. (dále záznam z vystoupení N.Haley v OSN – nepřeloženo – min. 09:34 – 10:20)

Co se z toho dostalo Peťulkovi? Dá se říci, že další propad ratingu – už pod úroveň soklu – a tak budou mít společně s Lidovou frontou společně 0,2%. A tam také, zrůdy patří. Ovšem, Ťulečka dnes jásá – slaví 58.narozeniny – babička vyhrála nad dědečkem! No a naše škopky se tak ocitly v Kerči.. Inu –  Péťa přece slíbil, že naše lodě budou na Krymu – tak tam jsou …

(následuje také záznam vystoupení demonstrantů proti režimu v oblastním centru Černigov – bez překladu: 11:030 – 16:06).

No, a dál… uvidíme. Čeká nás poutavých 30 dní tím spíš, že volby jsou už stanoveny na 31.března, a to znamená, že celý ten cirkus máme ještě před sebou … tak zatím!

 

*) Vladimir Medvedčuk (1954) – považován za „Putinova člověka“ v ukrajinské politice.
 
Pro fajnšmekry jazyka ruského uvádím odkaz na celý její záznam – tu dámu je stále radost poslouchat:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=r6TmTKMshUs
No, a pro informaci připojuji ještě celý záznam komunikace mezi ruskou pobřežní stráží  a ukrajinskými vojenskými plavidly, jak ji pořídil dogger Anatolij Šarij (bez překladu): https://www.youtube.com/watch?v=k2fCVWRSPiI
(půvabné je od 15.min. záznamu tvrzení mluvčího ukrajinských plavidel, že nemá útočné zbraně, přestože je bylo pouhým okem vidět, že dvě z nich jsou  dělové čluny…). Stejně zajímavé je Šarijovo nachytání Porošenka „na švestkách“ – jeho, už únavných lží…

Překlad:  181130

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na 321-Porazíme Rusko za 30 dní

 1. strejda napsal:

  Zajímavé, ale ještě zajímavější je čerstvá zpráva z českého tisku o tom,
  že včera utekl jeden voják KLDR na jih, do Korejské republiky.
  Jsem velmi rád, že jsem naším tiskem informován o nekonformním jednání jednoho ze 7 000 000 000 lidí na světě. Štve mně ovšem, že neznám jeho jméno.

  To se mi líbí

 2. vittta napsal:

  Hodně dobrá muzika.
  Dík za zprostředkování!

  To se mi líbí

 3. Bavor V. napsal:

  To se mi líbí

 4. jaa napsal:

  jen tak – už začínají masírovat a „úspěchy“
  https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/154544/general-petr-pavel-jde-do-civilu-bude-kandidovat-na-prezidenta.html
  No snad se do té doby ejůnie sesype.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.