Psychologická porucha


Tak jsme opět zažili den, kdy se náš parlament zabýval naprosto nesmyslným programem. A vyvolali to stále titíž poslanci z řad opozice. Jejich chování už začíná připomínat klasifikaci jistého německého psychiatra. Ten označuje podobné chování za hebefrenii

Doktor Ewald Hecker rozeznal mezi 500 svých mladistvých pacientů 14 případů hebefrenie. Objevuje se ponejvíc brzy po pubertě. Čím dřív začne, tím hůř zpravidla dopadá. Často propuká náhle; předcházejí ji jenom varovné signály. Někdy je natolik plíživá, že dlouho zůstává nepoznána a lidé kolem mladého člověka svádějí její projevy na „zastydlou pubertu“.Vypadá to, jako by neotesaná klackovitost těchhle let nemizela – spíš jí přibývá. Na jedné straně se vidí vážnost nepřiměřená věku (Němci pro ni mají trefné adjektivum „altklug“, je to přemoudřelost k věku nepasující), na druhé straně  nevhodné šaškování, jako by si postižení jenom dělali šprťouchlata. Mívají povznesenou náladu a zastavit jejich sebevědomé žvanění se podaří málokomu. Přibývá šroubovanosti ve očích a pacienti planě mudrují. Sotva škole odrostlí a bez nejmenších znalostí spekulují o nejhlubších otázkách života a existence. Mívají samozřejmě recept na všechno a vědí všechno líp než ostatní. Bývají hrubí, neomalení, netaktní a vulgární. Vývoj spěje poměrně rychle do duševního úpadku, do prázdnoty, do bezduché žvanivosti, a dokonce do stavu podobného demenci. Prognóza je vesměs zlá a ani dnešní terapie nebývá mnohdy příliš úspěšná. Z mnoha hebefrenních se stávají ukecaní povaleči, příživníci či delikventi.*)

Přednášky opozičních povalečů už dávno ztratily půvab originality. Ačkoli se občas objeví něco, co ještě více potvrzuje rozsah jejich choroby.

Opozice se snažila vyslovit nedůvěru. Pro tento úkon je potřebné, aby hlasovala nadpoloviční většina všech poslanců, tedy minimálně 101 poslanec. Na zbytečnou schůzi se jich sešlo všech 92 opozičních. O postoji koalice a podporujících komunistů se vědělo předem, ale výrok, že vláda ztratila ve sněmovně většinu, ten opravdu ukazuje bystrého ducha.

Můžete si o Babišovi myslet co chcete, ale v jedné věci má pravdu nezpochybnitelnou. Opozice se jej může zbavit pouze demokratickou cestou. Tedy ve svobodných volbách (aspoň se to tady tak nazývá) s programem, který osloví více voličů než ten, kterým oslovil voliče on. A k tomu bych doplnil svůj osobní názor, že bez dinosaurů, kteří jsou dnes už právě v oné předposlední fázi hebefrenie. Protože tato choroba končí úplnou demencí.

*) O nemocech duše (str.22)

P.S. I ďábel se může odvolat na Písmo

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

17 reakcí na Psychologická porucha

 1. bob napsal:

  Tak si představuji, že by páteční jednání Parlamentu sledovali děním nejen u nás, ale i na Zemi nezasažení mimozemšťané ( a samozřejmě neznalí diagnózy -viz článek).
  Jejich závěr by musel být jednoznačný – co jsme to za civilizaci, že strpíme, aby nám vládlo takové monstrum, jako je Babiš, když bez něj by u nás, ale nejspíš na celém světě nastal Ráj.
  Jak je možné, že se k moci nedostanou (nedostali) ti, kteří vědí naprosto jasně co a jak – tj. učinit jednoduchou věc a to odstranit Babiše.

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Síce OT, ale hodí sa k nadpisu. Chemický útok chlórom v Aleppe. Hospitalizovaných je viac ako 100 obetí, prevažne žien a detí. Nejako je v MSM ticho. Či to nebude tým, že Aleppo je dávno pod kontrolou sýrskej vlády a projektily s chemickou látkou údajne prileteli z Idlibu z oblastí, kde operujú „umiernení rebeli“ a biele prilby.
  https://syrianobserver.com/EN/news/47055/civilians-targeted-in-aleppo-chemical-attack.html

  To se mi líbí

 3. brtník z brlohu napsal:

  Uřícenej posel s naléhavým mejlíkem buší na bránu.

  To se mi líbí

 4. brtník z brlohu napsal:

  Ukázku z knížky nádherně doplňuje text – opět jde o Petra Saka, kde se zabývá našim „elitama“

  http://www.novarepublika.cz/2018/11/vnitrni-faktory-bezpecnosti-evropy.html#more

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jen by mne zajímalo, o jakou poruchu se jedná v následujícím případě: https://voiceofeurope.com/2018/11/i-prefer-to-welcome-migrants-than-to-have-children-french-woman-tells-newspaper/#.W_2mRTMZmUo.twitter
   „Osobně v mém životě nevidím děti. Nelíbí se mi to, ale nenávidím je. Prostředí je faktorem, který potvrzuje můj výběr.
   Existuje tolik lidí, kteří migrují kvůli změně klimatu, a zároveň nám řekli, že se i nadále rozmnožují, zejména pokud jde o důchody. Radím přivítat migranty, než dělat děti s nejistou budoucností a kteří budou znovu a znovu konzumovat. Děti jsou finanční a energetické potopení. Když se setkávám s lidmi, snažím se situaci rychle vyřešit slovy, že je nechci. Nevidím, že se pro někoho změním, nebo abych svou kariéru zastavila. „

   To se mi líbí

 5. blbíš napsal:

  Nemohu vědět, ale pouze tuším. Až přijedou na to (a ONI na tom budou pracovat, to si pište), že onen institut demokratické volby tak, jak hlásá Babiš a jak ho chápe i zdejší většina, se dá ojebat vysoce sofistikovaným způsobem během zpracovávání volebních výsledků na úrovních, kde se už na tuty rozhoduje … pak ani to vyjádření Babiše mi nepřijde úplně tak fundamentální, jak by si mnozí z vás mysleli.
  Á propos, neděje se už tak třeba u těch koresponďáků z našich zastupitelských úřadů v cizině, nebo, nedejbože, už trochu blíže?

  To se mi líbí

 6. blbíš napsal:

  … protože mě vždycky překvapí ten někde ojediněle objevenej zdvih, kterej přehoupne spolehlivě Kalouska přes těch smrtících 5%

  To se mi líbí

 7. blbíš napsal:

  Vyšetřování začalo poté, co loni dorazil do e-mailové schránky Kriminalistického ústavu vzkaz podepsaný Andrejem Babišem mladším, který je jedním z obviněných v kauze Čapí hnízdo. Stálo v něm, že pisatele kdosi drží na okupovaném území Krymu proti jeho vůli a chce po něm, aby dělal věci, které dělat nechce. Ačkoli kauzu Čapí hnízdo vyšetřuje centrála pražské policie, kauzu e-mailu dostali na stůl kriminalisté z Obvodního ředitelství policie pro Prahu 1.Ti zjistili, že e-mail byl s nejvyšší pravděpodobností odeslaný z mobilního telefonu, který skutečně používá premiérův syn.

  Nechtěl bych cokoli Policii ČR radit či dokonce něco doporučovat, ale měla si to nechat spolu s GIBSem a tím aktivním státním zástupcem pro sebe, protože od teď, jak odhaduju smějící se bestie, začne proudit na policajty tolik e-mailů z magorských telefonů o tom, že sou asi na Krymu, až se z toho naši policajti akorát tak poserou (doslova). To si dost dobře neumím představit, jaký doporučení teď dá policajtům pro takový případy ten už vod teď možná slavnej a přičinlivej státní zástupce s Hamáčkem, aby oddělili zrno od plev! Já si to představuju asi takhle:

  …“helejte se, vyserte se na každýho, kdo se cejtí unesenej na Krym, ale bacha, pokud vám bude mailovat mladej Babiš, tak končí sranda, sedejte do aut a alou třeba i na Krym a s majáčkem na střeše!…“

  … nebo napadá někoho z vás jiný řešení?

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Napsal jsem blbost!
   Taky mě mohlo napadnout, jak si Policie ČR, GIBS či státní zástupci něco můžou nechat pro sebe, to se u nás nemůže nikdy zadařit = sem to ale vůl!

   To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  To, co předvádí opoziční poslanci, včetně socdem, už není ani směšné. Již delší dobu mám pocit, že se ve vrcholné politice usalašil mix grázlů a hlupáků, kteří mají jedinou starost. Vydržet co nejdéle u koryta a dělat z voličů blbce. Když se tam objeví někdo s vizí lepšího příští, okamžitě ostatní vyhlásí poplach nejvyššího stupně a dotyčného likvidují. Nevím, v jakém oboru má Fiala ty svoje tituly, ale poslouchat se ta zaseklá gramodeska prostě nedá. Plácání o ničem a to je stejné u hurvajse Gazdíka, lihového Kalouska a o Pirátech škoda mluvit. Nějak ztrácím iluze o tom, že volby mohou něco změnit. Při těch posledních parlamentních při sčítání vypadla elektřina a topáci hned ze tří procent přeskočili na 5 plus. Zázraky se dějí.

  To se mi líbí

 9. blbíš napsal:

  Netanjahu poznamenal, že Izrael nemá na východní polokouli většího přítele než Českou republiku…“
  Aspoň že tak, sem si ale oddychl!

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.