17.11. aneb Když mi je z české společnosti na blití, jdu k Renčínovi.


http://rencin-kpfrh.photoplanet.cz

aneb

Politici zpití touhou po moci dělají chybné výkony

Zlikvidovat Babiše to není jako když hajný střílí pytláka.
Parafráze Švejkova výroku o sarajevském atentátu. 

Kdo je Andrej Babiš? Podnikatel s citem pro nabídku a poptávku, tedy pro trh, bohatý a ještě ke všemu Slovák. To je samo sobě na pováženou.

Na politické scéně se objevil jako zakladatel hnutí Akce Nespokojených Občanů (ANO 2011). Ve volbách 2013 skončilo jeho těsně druhé za ČSSD a vstoupilo do vlády.

Pak se stala ta nepříjemná věc: Preference ANO začaly stoupat a ČSSD znervózněla.

Politik Babiš není jako oni. Je to pragmatik, který je schopen smést vše nepodstatné se stolu. Nepotřebuje koryto, aby si přivydělal. Nežije z poslaneckých náhrad.

Babiš byl tedy (před)určen k likvidaci. Zatím jen k politické.

Na podzim 2015 přišlo udání. Od jakéhosi Tomáše Kaplera, který prý trestní oznámení podal na základě článků o této kauze v médiích Svobodné fórum a Euro.

Ptát se musíme, proč se media vrátila k Čapímu hnízdu (ČH) osm let po vzniku podnikatelského záměru a dotace z byla EU přiznána, objekt s injekcí dalších několika set miliónů korun uveden do provozu a v roce 2015 splnil podmínku pětiletého provozu.

Policie vyšetřovala další dva roky. Sobotka na jaře 2017 vytěsnil Babiše z vlády, ale moc si tím nepomohl, protože preference ČSSD dále klesaly. Hrozivých 30% ale zůstalo.

Přišla akce Šuman, která načasovaně vypustila do éteru nahrávky rozhovoru novináře Přibila s tehdy ještě vicepremiérem Babišem. Taky se to moc nepovedlo.

A pak pokus o konečné řešení. Těsně před volbami přišla do Sněmovny žádost policie o zbavení Babiše a Faltýnka poslanecké imunity a jejich vydání světské moci. Pro jistotu byla obviněna celá Babišova rodina.

Ale neuvěřitelné se stalo skutkem: Voliči nepochopili, že nemají hlasovat pro sprostého podezřelého. ANO vyhrálo. A zase tam byla ta prokletá třicítka z roku 2015. ČSSD zůstala kdesi vzadu.

Výsledek byl pro ČSSD tristní. Sobotka odešel z politiky a Chovanec zůstal jen jako hráč v plzeňském pozadí. Přišel Hamáček, který pochopil, že když jeho strana nepůjde s ANO do vlády, bude na řadu let odmazána. Smečka, která se označila za demokratickou ji, pokud vyhraje volby, mezi sebe nepustí. Stejné pochopil i Filip zastupující KSČM.

Babiš i Faltýnek byli opětovně zvoleni a tak je bylo nutné znovu vydat do rukou policie.

Odstranění Babiše se ale ukázalo těžší než zastřelit pytláka.

Přišla zpráva z OLAFu, která byla iniciována anonymním udáním.

Kdysi se u táboráku zpívala píseň, která začínala Byl tu jeden Brandeburák, který měl … následoval popis, že starostova dcera hrdá s ním v lese … atd. doplnění rýmů nevyžaduje přílišnou fantazii. Na té písni bylo zajímavé sdělení, že „člověku se to až hnusí, když to vyprávěti musí„.

Jenže, co „musíme“ vyprávět směrem dovnitř – o udání do Bruselu ani nemluvě.

Opravdu může zostudit republiku každý anonym? Stojí těch ušmudlaných 50 miliónů pro ČH za to, aby se o Česku mluvilo jako o podvodné zemi? To je pouhá čtvrtina ceny, kterou dal majitel TV Barrandov za patro ve Véčku na Pankráci. Je to méně než desetina částky, která se týkala kauzy PROMOPRO. A co to všechno je proti OKD?

Čert vem‘ peníze. V sázce je mravní úpadek, do kterého ženou společnost mocichtiví politici.

Smečka kolem seskupená kolem Fialy (ODS) se třese na mikrofon, aby mohla dštít oheň a síru na Babiše. Jde jim o těch třicet procent.

Neuvědomují si, že „křišťálovou čistotu“, kterou předstírají bude veřejnost vnímat stejně jako desátník Střevlíček výlevy politruka po školení: „Kamaráde, ten si tak nasral do krku, až mu hovna tečou z huby„.

U Škvoreckého to je sranda, ale ne v českém reálu, kde vidíte, že smečka ucítila krev a nedočkavě se trhá ze řetězu a nepočká na vyjádření policie a státních zástupců k informacím, které duo Slonková – Kubík zveřejnilo na seznamu.cz. Je třeba využít příležitost.

Senát ČR se dal slyšet, že by Babiš měl odstoupit do doby, než se ČH vyřeší. To je absolutní pokrytectví, protože takový postup nezná Ústava ČR a navíc pravomocné rozhodnutí může trvat tak dlouho, že se ho Babiš ani nemusí dožít. David Rath ještě nebyl pravomocně odsouzen a to od jeho zadržení s krabicí od vína uplynulo pět let. Vlasta Parkanová byla vydána Sněmovnou v červnu 2012. To je šest let a výsledek nula.

Profesorka Válková (ANO) se 31.10. 2018 vyjadřovala ve Sněmovně k otázce, zda je v ČR možné objednat trestní a soudní stíhání. Napsal jsem jí, že sloveso objednat je citlivé, protože je spojováno se službou. Nabídl jsem jí sloveso iniciovat. Cožpak nebylo na počátku ČH jistě kříšťálově čistě myšlené udání?

V souvislostí s ČH je třeba zmínit, že Babiš je obviňován z možné snahy ovlivňovat výsledky svého stíhání. V podstatě to znamená kydnutí špíny na policii a soudní moc.

Když tam máte vhodné lidi, můžete je ovlivňovat. Takové A má ovšem i svoje B. Stačí iniciovat a pak nechat celou akci probíhat. Kdo byl premiérem a kdo ministrem vnitra v roce 2015?

Zdá se, že myšlenka velké očisty přináší problémy, které ji převyšují.

Chlapci to přepískli. Možná seženou hlasy na odhlasování nedůvěry vládě a Babiš půjde od válu. Jenže zapoměli na Okamuru. Může se s Babišem dohodnout, když ANO bude podporovat programy SPD.

To ale ještě není to nejhorší. Okamura dal najevo, že SPD netouží po ministerských křeslech. To totiž znamená, že může vzniknout jednobarevná vláda a ministr vnitra se může dostat k informacím, které má zatím pod palcem Hamáček.

Zeman se již dal slyšet, že bude-li znovu jmenovat premiéra, bude to opět Babiš. Takže zbývá nějaký majdan podle slovenského vzoru, ale Zeman není Kiska.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Poottawí se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

122 reakcí na 17.11. aneb Když mi je z české společnosti na blití, jdu k Renčínovi.

 1. NavajaMM napsal:

  „Stojí těch ušmudlaných 50 miliónů pro ČH za to, aby se o Česku mluvilo jako o podvodné zemi?

  Čert vem‘ peníze. V sázce je mravní úpadek, do kterého ženou společnost mocichtiví politici.“

  Áno, presne toto ma najviac štve aj na tom slovenskom majdane.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Ale ono je to taky jinak milý Navajo, ale na celé té parádě je nejlepší, jak se nám analytický , za pravdu bojující – pan Hudec – krásně odkopal. Jo seznamy 🙂 na to jsou borci páni presstituti ohánějící se „ideály“. Možné by bylo zajímavé – i když je to fuk a jasný- co dělal dřív , protože stará pravda říká – že nejvíc kope ten – co nemá čisté svědomí a potřebuje je přehlušit.

   Jsou všichni stejní i když zepár výjimek asi bude a počítám, že i my jsme na jeho seznamech. Bylo by docela sranda vědět – copak si o nás pýše. AŤ, já, v mém věku se nebojím ,maximálně mi může pan domácí dát stopku kvůli jeho kamarádovi asi ze školky.
   A jen tak něco

   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/Novinarka-Jana-Lorencova-k-Capimu-180108.htm

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    taky jen tak něco.

    PÁTEČNÍ GLOSY 16.11.2018

    Miroslava Macka

    Ještě pár Babišových vyjádření a budeme mít bipolární poruchu všichni!

    Už ani na to KGB není spolehnutí! Kam se ten svět řítí?

    Facebookový povzdech:
    Byly doby, kdy jste se báli otevřít i sardinky, aby na vás nevyskočila Bradáčová. A teď ji nemůže najít ani Slonková…

    Pro příznivce konspiračních teorií, kteří nevěří na náhodu:
    Babišova Informační služba
    ALEXANDER BABIŠ – spolupracovník StB, krycí jméno Miki, bratr Andreje Babiše;
    LIBOR ŠIROKÝ – příslušník StB, hodnost kapitán, č. 217340, dozorčí rada Agrofertu, nějaký čas předseda;

    http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=139946&menu=0

    To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Kdyby tak hloupost nadnášela, to by bylo – JAXITAXI 😀 – zábavné, milá paní

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     No víte Slime, já si se seznamy užila už co by prtě… v podstatě kvůli tomu ,že jsem na nějakém byla , jsem nesměla študovat a tak jsem na jakékoliv seznamy alergická. Vy jste možná měli štěstí a šlo to mimo Vás. A tak to jinak berete. A o těch co je vytvářejí … bohužel. Víte – každý se nějak živil – někdo proplouval – někdo to holt měl hustý. Ale když na mě někdo vyrukuje s nějaký seznamem… . sorry a zatím se mi tahle má vypěstovaná ostražitost vyplatila.

     To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Asi s velkou částí článku souhlasím.
  Babiš určitě není etalon morálky a ctnosti. Ale já ho považuji za lepšího a mám ho radši, než všechny jeho pronásledovatele. Tak nevím, jak to vypovídá o mě, ale vím, jak to z mého hlediska vypovídá o naší politické scéně.

  To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  a jé je – z gůglu na mne jukla naše vlajka se sdělením, že nastal Den boje za svobodu a demogracii…. hmm

  To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  Pro příznivce konspiračních teorií, kteří nevěří na náhodu:

  Babišova Informační služba

  ALEXANDER BABIŠ – spolupracovník StB, krycí jméno Miki, bratr Andreje Babiše;

  LIBOR ŠIROKÝ – příslušník StB, hodnost kapitán, č. 217340, dozorčí rada Agrofertu, nějaký čas předseda;

  ALEXEJ BÍLEK – vysoká škola ÚV KSČ, vazby na StB, člen představenstva Agrofertu a v dalších statutárních orgánech firem Andreje Babiše;

  VILIBALD BÍLEK – registrován StB, číslo svazku 5687 a 31876, krycí jméno Richter a Villi, otec Alexeje Bílka;

  HERMÍNA BÍLKOVÁ – krycí jméno Mona, č. svazku 688318, matka Alexeje Bílka;

  FRANTIŠEK JANŮ – krycí jméno Fišer, č. svazku 35389, představenstvo Agrofertu, zakládající člen;

  ROMAN KARLUBÍK – krycí jméno Janovic, č. svazku 38838, člen představenstva Agrofertu a v dalších Babišových firmách;

  JAN KADANÍK, otec Jiří Kadaník – spolupracovník StB, krycí jména Emil, Jirka a Zástupce, Jan členem představenstva Agrofertu;

  JOSEF KUBŮ – krycí jméno Luňáček, pracovník I. správy SNB, agent StB ve Vídni, zakládající člen Agrofertu;

  RADMILA KLESLOVÁ – příslušník StB, služební číslo 2400361, členka ANO, pracuje pro firmy Babiše;

  FRANTIŠEK TELIČKA – spolupracovník StB, krycí jméno Terno, č. svazku 19733 a 125106, otec europoslance Teličky za ANO;

  DRAGUTIN PELIKÁN – agent StB, krycí jméno Drastík, číslo svazku 13228, otec ministra Roberta Pelikána, člena ANO;

  RICHARD BRABEC – agent StB, krycí jméno Soukup, č. svazku 651836, otec ministra Richarda Brabce, člena ANO;

  ADRIANA KRNÁČOVÁ – členka ANO – matka Marie spolupracovník StB, otec Jan Gutleber – agent StB, svazek T1577;

  IVAN SOUČEK – člen ANO, dosazen Babišem do firem MERO a ČEPRO, krycí jméno Suk, č. svazku 45086;

  VLADIMÍR ZOUL – člen ANO, Babišem dosazen do státní tiskárny cenin, v záznamech VKR veden pod číslem 147110.

  NADĚŽDA KROPÁČKOVÁ – Kratochvílová – Petrová, osobní asistentka předsedy vlády Mariana Čalfy, dosazena do funkce – šéfredaktorka i Dnes, dcera Josefa Kropáčka- krycí jméno Křižík – zvláštní záloha náčelníka Hlavní správy rozvědky – 1. správa StB -č.sv.164466

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Mnozi si řikaju – tak, a fčil konečně končiš, Andy. Nic ale není černobile, jak na první pohled vypada. Poďme si zrekapitulovat vyvoj:

   – v roce 2007, kdy je malemu Andymu nějakych 24 let, předava mu (a jeho společnikum) tata rekreačni firmu Čapi hnizdo, aby se naučil obchodovat. Bo je to firma mala, enem take hnizdečko, žadaju v bruseli o dotaci pro malu firmu

   – v roce 2008 opravdu ziskavaju z brusele 50 milionu Korun

   – v te době pry měla tatova firma Agrofert zisk před zdaněnim okolo 10 miliard. Kdyby tata nebyl lakomy a synkovi tych 50 milionu věnoval ze svojeho a ne z bruseliho, mohl si ušetřit dnešni problemy. Pro vašu představu – 10 miliard oproti 50 milionum je v poměru tolik, jak byste v hospodě za oběd ve vyši 100Kč dali dyško 50 haliřu.

   – v listopadu 2011 zaklada Andy starši politycky spolek Akce nespokojenych občanu – ANO. V roce 2013 ziskava překvapivě ve volbach do sněmovny druhe misto za ČSSD.

   – 2013: mlademu Andymu, pilotovi Bojinga se moc nedaři, z pozice komerčniho pilota se mu nepovedlo pravděpodobně kvuli psychologickym testum dokončit testy nutne pro pozicu druheho pilota a kapitana letadla. Jeho kolegove tvrdi, že „přestože vypada zcela zdravě, evidentně ma jakysik problem“. Podle bulvarnich deniku ma problem přizpusobit se dominantnim osobam, respektyve příliš se přizpusobuje, což je na pozici druheho pilota letadla docela pruser, že…

   – 2014: mlademu Andymu se nedaři ani jako podnikateli, jeho firma Čapi hnizdo je v minusu cca 30 milionu. Podnik tedy přebira zpět skupina Agrofert

   – 2017: Policajti tvrdi, že ta mala firma až tak mala nebyla a rozdavaju obviněni v kauze Čapi hnizdo (včteně Andyho staršiho i mladšiho)

   – jaro 2018: Agrofert, aniž by se to po něm chtělo, vraci dotaci 50 milionu korun (tak mě napada, že je něco zvrhleho na teto multykulturně socialistycke přitomnosti. Najdou vam 7 milionu v krabici od vina, a ty nikomu nechybi, nikdo je nechce vratit. Vratite 50 milionu a nikdo se neraduje, nikde neni poznat, že by za to kdosik cosik postavil a vylepšil tym život nam všem. Na druhe straně když rozbijete male podnikani, znechutite lidem život, slibujete za to 18 miliard, školky pro děcka, kere se nerodi, nove kryky pro duchodce, keři je nechtěju a po par letech je jasne, že kapřici nepřipluli, školky nejsou, duchodce dostal stokorunu navic, přitom nam všecko zdrahlo, tež to nikomu nevadi. Divna doba)

   – jaro 2018: Pojďme fčil do oblasti velkych peněz, tedy peněz pro opravdu velke kluky. Andy starši tvrdi, že je pro dostavbu Dukovan a Temelina, že je to dobrá investice do budoucna Česke republiky. Investyce bude asi za 500 miliard korun. Mala varianta, tedy dostavba Dukovan by přišla na 200 miliard. To je furt docela dost peněz. Do tendru se přihlasilo 6 firem

   – podzim 2018: přichazi šok – dva dny po navštěvě minystra obrany USA v ČR Andy všecky šokuje, když přichazi s tvrzenim, že by investycu raději o 10 roku odložil a enem trochu (desetinu ceny – blbych 20 mld) by nasypal do modernyzace.

   – co se stalo? Slovensky synek v čele česke vlady se dostal do neřešitelne situace. Ve zpravě o tendru na dostavbu elektrarni se pry piše, že rusky zajemce Rosatom je jedinym vhodnym kandidatem, kery može dostavět Dukovany a to z duvodu jaderne bezpečnosti. Westinghouse stavět nemože kvůli nekompatybilitě se starou dukovanskou elektrárnou, Rosatom ale tež stavět nemože, z politických duvodu, bo to by narušilo česko – amerycke vztahy a to by Andy tež neustal.

   – Andymu došlo, že nejlepší bude nestavět nic, enem trochu zmodernizovat to stare. Tym ovšem proti sobě poštval amerycke synky. Westinghouse je totiž dlouhodobě ve važnych problemach, od roku 2017 byl v ochrannem režimu – praktycky ve fazi bankrotu. Na jaře tohoto roku byl očištěn od dluhu a potřebuje dostavět Dukovany ať se robi co se robi.

   – Když 30. října Andrej Babiš cuknul a rozhodl se nedostavět Dukovany, aby si nemusel zavdat s Američany (Westinghouse) nebo s Rusy (Rosatom), došlo k rozhodnuti sestřelit vládu Andyho stejně, jako byla kvůli dostavbě Temelína sestřelena v roce 2013 vlada Nečasa, který se prořekl, že ruský Rosatom má největší šance na to, aby vyhrál tendr o Temelin. To synci z Ameryky nemohli dopustit. a na dostavbě Temelína Westinghousem trvaju. A neuhnu. Andy samozřejmě vi, že jediny, kdo može Temelín dostavět (což životně nutně potřebujeme) v patřične urovni bezpečnosti, kvalitě a v neposledni řadě s jistou finančni unosnosti, je rusko-česke konsorcium. Pokud by se měl konat regulerni tendr, nemože ho vyhrat nikdo jiný. Polozkrachovalý Westinghouse je pouze vytunelovaná katastrofa.

   – mezitym někdy na přelomu zaři/řijna Slonkova s Kubikem (přes svuj server neovlivni.cz financovany i ze Sorošovych peněz) dostavaju tip na misto pobytu Andy junyjora. Navštěvuju ho a toči svuj rozhovor s nim na kameru ukrytu v gugl brylach. Přestože oba poznavaju, že Andy junyjor je psychicky v hajzlu (anebo pod lekama, což je to same), rozhoduju se jako hyjeny tento rozhovor zveřejnit, aniž by mlady Andy tušil, že byl nahravany.

   – Oslovuju režisery Klusaka s Remundu (znate určitě filmy Česky sen nebo Svět podle Daliborka), a vytvařaju pseudodokument , jehož jadrem je nechutny rozhovor s nemocnym člověkem, točeny bez jeho vědomi tajnou kamerou. A fčil se čeka na vhodne datum.

   – to přichaza odpoledne 12.11. A tak dva tydny po vyroku, že se jaderne bloky stavět nebudou, přichaza pokus o statni převrat v době, kdy je Andy v cizině. Šest demagogickych stran v utery rano 13.11. na zakladě teho, co jejich šefove viděli večer před tym na fejsbučku, žada pad vlády.

   – den pote přijižďa 14.11. za Andym amerycky minyster energetiky. Asi se ho chce zeptat, jestli nezměnil názor na Westinghouse dřiv, než bude rozjeto další kolo barevneho převratu…

   A tak moji mili vesničani! Vzhuru k televizam! Byl rozehrany pokus o barevny převrat v přimem přenosu, nadherně načasovany na okamžik, kdy slovensky předseda česke vlady tu nebyl; a naopak par dnu před vyročim, kdy obvykle hlupe a nevzdělane děcka ze škol vylizaju na ulicu a mavaju červenyma kartama a jinyma fanglama. A to se može hodit.

   Aurora je nabita a mafiani se možu radovat…

   Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=687582

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Zde je nutné si uvědomit že Andrej Babiš při veškeré své inteligenci je totální jel**an co se týče mediálních soubojů.
    Sice vlastní nějaké ty masmediální manipulační prostředky ale bohužel ta parta neprofesionálů která je obsluhuje jej nedokáže účinně zabezpečit. Andrejovi masmediální manipulační prostředky se chovají na současnou dobu v porovnání např s ČT nebo portálu seznam téměř pluralitně.
    Pokud chce Andrej Babiš přežit, musí toho o Ivanu Lukačovičovi sehnat mnohem více.
    Pokud se budeme řídit poznatky Larryho Bartelse, tak je nezbytné posuzovat souboj seznamu.cz s mediálními prostředky Anreje Babiše jako souboj dvou oligarchů kde Ivan Lukačovič jednoznačně vyhrává.
    Při tomto pohledu je nutné posoudit který oligarcha častěji odmítá státem řízenou redistribuci bohatství a sociální programy na podporu méně privilegované části společnosti. Jinými slovy, podle kterého z obou oligarchů by stát neměl zasahovat do majetku bohatších lidí a podle kterého je vůbec stát nutný. Tak jak Bartels rozvíjel spolu s Benjaminem Pagem a Jasonem Seawrightem postoje oligarchů (privilegovaných lidí) k existenci státu.
    Proto prosím patnáctý nejbohatší Čech je mnohem akčnější vlastní televizi Seznam a celou škálu reportérů na něho pracujících. Je sice pravda že nedokončil ČVUT ale díky své akčnosti a píli možná i loktům se propracoval na vrchol. Proto také v roce 2016 získal zpět 100 procent akcií.
    Pokud se zamyslíme jakým způsobem ten který miliardář má výrazný a oproti zbylé společnosti asymetrický vliv na fungování ČR, dojdeme k jasnému závěru, že Ivo Lukačovič je schopen mnohem účinněji vyřadit funkce státu, tak aby se stát nemíchal do jeho byznysu.
    Proto prosím neposuzujme jeho dělníky Slonkovou a Kubíka ale posuzujme jeho firmu.

    Tož pouze jeden evidentně znalý této technologie naprosto jasně pochopil jak to funguje.
    Pouze a jen Ing. Miroslav Kalousek upozornil na to, že by mohl začít mediální souboj oligarchů a to by bylo v neprospěch Ivana Lukačoviče a omezilo by to ve finále dokonce i Bakalova média. Zřejmě proto se Ing.Miroslav Kalousek tak strašně vyděsil.

    To se mi líbí

  • Zdena napsal:

   Hudče, to máte od tchána?

   To se mi líbí

 5. čtenář napsal:

  brtníku,
  pokud se tu objevíte měl bych prosbu,rád bych se o té nemoci dozvěděl něco více.
  mohu třeba tento diskuzní příspěvek považovat za důvěryhodný?

  12. 03. 2018 10:17: Franta (f.korecky@centrum.cz)
  Paranoidní schizofrenie z pohledu schizofrenika.

  Tímto příspěvkem chci laikům srozumitelně popsat, co je to paranoidní schizofrenie pohledem schizofrenika. Jak člověk přijde na bizarní teorie, které nemocní hlásají. Tyto teorie se vždy vymykají lidskému chápání a popírající veškerá pravidla, včetně přírodních zákonů.

  http://www.iporadna.cz/psycho/prispevky.php?theboard%5Bboardid%5D=239

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Čtenáři, síce ste oslovili Brtníka, no z rôznych dôvodov som mal motiváciu týmito vecami sa vážne zaoberať a daný príspevok považujem za dôveryhodný a veľmi zaujímavý. Za geniálne považujem, že si dotyčný do veľkej miery dokázal svoj stav diagnostikovať a aj pomáhať si sám, to je veľmi vzácne, práve preto, že tie patologické procesy v osobnosti sa kvalitatívne nelíšia od normálnych procesov (presne, ako to popisuje).
   Pripomínam, že ako osoby sme jedineční a psychickú oblasť nie je možné chápať mechanisticky. To, čo fungovalo u tohto konkrétneho človeka, u stovky ďalších nemusí. Fakt, že si uvedomoval svoj blud a chcel sa ho zbaviť, je veľmi dôležitý aj pre ten postup jeho „rozbitia“. Mám osobnú skúsenosť, že ak si dotyčný neuvedomuje, že je v blude a verí mu, je pokus o rozbitie bludu zvonku týmto racionálnym spôsobom (asi) nemožné.

   Ak vás táto téma zaujíma nielen kvôli momentálnej politickej situácii, ale aj zo širšieho zdravotného hľadiska, tak dávam do pozornosti šamanizmus. Šamani v stave extázy mávajú psychické zážitky a skúsenosti, ktoré nie sú kompatibilné s našou bežnou realitou a ktoré by psychiater tiež pravdepodobne kvalifikoval ako bludy. Na osobnosť šamana však tieto zážitky nikdy nemajú patologický vplyv. Verím teda, že výskum šamanizmu nám v budúcnosti môže ešte veľmi pomôcť pri hľadaní ciest k duševnému zdraviu.

   To se mi líbí

   • brtník z brlohu napsal:

    Na můj vkus je to až příliš optimistické, ale jako velice vzácná výjimka to sedí – není tam nic co by se dalo vytknout, stejně jako autentičnost textu – halucinace a bludy jsou popsány naprosto věrně. Musí být o vysoce inteligentního jedince schopného kritického myšlení, které nakonec dokázalo prorazit krunýř nemoci což je opravdu vzácná výjimka, ale možná. Jeho aktivity pomáhat jsou velice užitečné a chválihodné bohužel mi tam chybí supervize nějakého odborníka. Mám ostatně pocit že mnohé instituce které by tohle měly zajišťovat slouží spíš jako pašaliky na vytloukání renty.
    Citlivě a dobře vedené svépomocné skupiny je to nejlepší co může existovat – i u závislostí.

    Psychiatrie jako obor je stále na chvostu a nic se nějak moc nemění k lepšímu, hlavně v péči o propuštěné jedince, hodně škody dělají i různí lidskoprávníci kteří nechápou že jde o lidi kteří sami nemohou a nedokáží se kočírovat a že tu musí být někdo kdo je vede a rozhoduje v řadě případů za ně – někdy stačí nenápadná supervize, jindy ale i dost tvrdé vedení. Katastrofa je v jejich začlenění do společnosti – spousta jich končí mezi bezdomovci, základní podmínka po propuštění kromě dohledu je uplatnění – nějaká vhodná práce a bydlení, dost často chráněné které řeší i ten dohled.

    Jako literaturu pro laiky o psychiatrii obecně bych doporučil : Jaroslav Vacek – O nemocech duše, K schizofrenii resp jak to vnímají nemocní – Syřišťová Imaginární svět, pak ještě Oldřich Vinař – Léky pro duši, jsou to starší věci ale po knihovnách přes mezivýpujční službu by se měly sehnat.
    V téhle oblasti vedle dobrých knih je spousta blábolovin a jsouce už nějaký rok coby emeritník neznám poslední novinky. Ono ale mimo nějakého nového léku který stejně neléčí příčinu nic nového v oboru není.

    Navajo tohle znáte : Fantastické a magické z hlediska psychiatrie od prof. Vondráčka?

    Líbí se 1 osoba

  • čtenář napsal:

   NavajaMM,brtník z brlohu

   děkuji za vaše názory

   To se mi líbí

 6. lujjza napsal:

  „Dnes se dá očekávat další pokus červenokaretníků o barevnou revoluci
  Ivan David
  17. 11. 2018
  Uvidíme co provedou blbci pod vedením gaunerů.“

  To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  a opět z neoblíbeného a je to síla
  https://aeronet.cz/news/zjistili-jsme-adresu-andreje-babise-juniora-v-zeneve-za-11-minut-ale-hyeny-z-ceskych-medii-mu-bouchaly-uz-vecer-na-dvere-slonkova-s-kubikem-vystavili-premierova-syna-stalkerum/
  Nevíte o něčem jiném než Seznam,Centrum a Atlas? Hledala jsem, ale tyhle všechny patří do jedné skupiny….

  To se mi líbí

 8. oh napsal:

  Ještě že máme demokracii. To pak nová pražská koalice může začít své vládnutí přesně tím, co z opozice tak hlasitě vyčítala koalici minulé. Oblíbenou hrou Škatule, škatule, hejbejte se! v městských firmách.

  To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  Dobrý text. Měl jsem v příbuzenstvu schizofrenika a vím, co to bylo za trápení pro rodinu. Skončilo to špagátem na trámu. A nebyly v tom drogy, jen pád z kola a následky zoufalé. To, co udělali ti dva zmetci bylo možná dobře zaplaceno, ale slušný člověk se s tím nemůže ztotožnit. Nechci Babišovi radit, ale když bude vyvoláno hlasování o nedůvěře vládě, tak by ANO mělo hlasovat pro nedůvěru. Nějakou dobu by vláda vládla bez důvěry a po předčasných volbách by debilblok značně prořídl a situace se značně uklidnila. Pár Cemperů a Pičínských za cizí prachy by sice vyřvávali dál, ale lid obecný by je bral vážně stejně jako toho šaška z tyngltanglu s porno gay minulostí J. Jandu.
  Řev poražených je samozřejmě pochopitelný. Pokud by se Babišovi zadařilo, což není nemožné, opozice by měla těžkou smůlu a iluze, že by se dostala zpět k plnému žlabu by se rozplynula jak pára nad hrncem. Ve hře je samozřejmě náš přítel nejvěrnější za mořem. Demokracie se dá zachraňovat různě. I na perutích B 52, jak si jistě pamatují v Jugině. Naši političtí pohunci jsou jistě v ulici Tržiště pečení, vaření.

  To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   Ta to já bych mu to rozhodně nedoporučila. Jestli si vzpomenete jak to dopadlo s předčasnými volbami v roce 2009, kdy Miloš Melčák podal stížnost k ÚS proti zkrácení volebního období ( podle mého názoru účelově a právě kvůli získání času) a bylo mu vyhověno. Tak v té době měla socdem našlápnuto na slušnou výhru jenže díky odkladu do jara 2010 se to scvrklo na 22 procent. Sice i tak vyhráli, ale nevládli. Nesestavili koalici. Nastoupil Nečas (ODS, TOP09, LIDEM). Vzpomínám na ty šachy s VV a LIDEM. I pár měsíců je dlouhá doba a AB by taky mohl nakonec utřít nos.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Ta doba je dnes jiná. Lidi vidí, co za prasárny debilblok dělá a o nějaké plichtě, jako tehdy, se mluvit nedá. STAN a TOP jdou ze hry a ostatní budou slabí. Otázka, jestli se vůbec socan udrží ve hře. Na to bych nevsadil ani sousedovy parohy.

    To se mi líbí

    • Ahele napsal:

     Půjčím si slova od kohosi kdo je tu nedávno také použil – závidím Vám Váš optimismus.

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Ale jo, jsem optimista. Furt věřím, že lidi jsou lidi a ne ta uřvaná smečka, co se dnes předvedla v Práglu. I když u nás ve štatlu údajně půl hodiny pár lidí taky chtělo demisi .vlády, presidenta a bůhví koho ještě.

      To se mi líbí

    • oh napsal:

     Na době nebo lidu zase tak moc nezáleží. Záleží na tom, že ústavní soud sám sobě přidělil právo rušit ústavní zákony a už jednou rozhodl, že nárok politického vyžírky na celou dobu mandátu přebíjí právo občanů volit své zástupce do parlamentu a ustanovil tím neodvolatelnost dotyčného vyžírky.
     Když se zadaří tuhle mediální štvanici udržet v chodu celou zbývající dobu do řádných parlamentních voleb, (že se ČT, všechna Bakalomédia, Seznamy a všechny ty „milióny chvilek pro demagogii“ se určitě budou snažit, o tom nepochybuji,) přinejmenším část lidí bude volit zcela nevypočitatelně podle pravidla „aby už byl konečně klid“, část bude natolik znechucená (a nebude mít koho volit), že nepřijde vůbec. A nevsadil bych ani sousedovy parohy na to, že někdo dokáže odhadnout, jak to dopadne.

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      To by musel někdo k tomu US podat. A ti s debilbloku by ze sebe udělali totální blbce. I když u nich je všechno možné.

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       Obávám se, že na podání k ÚS vždycky debilblok nějakého „poškozeného“ poslance sežene. Na to jich mají více než dost. 😦

       To se mi líbí

      • Ahele napsal:

       To dělají už teď. O trochu víc když poteče do bot, proč ne, precedent by tu byl.

       To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Miloš by něco vymyslel, aby debilblok nasr štval. Třeba úřednickou vládu, debilblok by řval jak protržený a tak by milostivě vyhlásil předčasné volby. On by si poradil. To on umí.

       To se mi líbí

       • Ahele napsal:

        A to zas máte pravdu, že to umí. Výše zmíněný Melčák si byl údajně, před tím než se obrátil na ÚS stran té nespravedlnosti, pro rozumy na Vysočině. 🙂

        To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … nevím, nevím, Rosťo, ale být Vámi, zamyslel bych se nad tím Vaším:
     Lidi vidí“ ,
     nebyl bych si tak jist, tedy správněji – bych si nebyl tak jist!

     To se mi líbí

 10. brtník z brlohu napsal:

  Jak koukám, tak majdan nebude – účast byla tristní a ani pragl to nevytrhne, dyť nezaplnili ani staromák – sedm a půl tisicovky je totální propadák

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Bakalovize to nafoukne, přece v tom Kalouska s Gazdíkem a Fialou nenechají, že.

   To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   Kouzlo nechtěného.
   Myslím tím, jak naše vaše veřejnoprávní pod záběry procházejících se skupinek (že by to bylo 7 tisíc? Ani náhodou!) pouštěla na liště, že u frantíků protestuje 124 tisíc lidí (pokud se nepletu) proti zdražení benzinu.
   Nádherné upozornění na bezvýznamnost našeho malého velkého majdanu 🙂 .

   To se mi líbí

 11. jaa napsal:

  A zase další destabilizace obrany – hytří v ejůnii chtějí prosadit odbourání varování před nebezpečím sirénami. Chtějí to nahradit SMSkami… prý údržba a obnovování stávajících je moc drahá….
  fakt by ji měli zrušit….

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   „Žijeme ve společnosti naprosto závislé na vědě a technologii, a přesto skoro nikdo vědě a technologii nerozumí. To je jasný recept na katastrofu.“
   (Astronom, astrobiolog a popularizátor vědy Carl Sagan)

   Jj, sms, to je to pravé. V případě nějakého většího průseru určitě sítě mobilních opů nebudou padat ani nebudou přetížené. 😦
   Ale proč si vlastně stěžuju, vždyť vybavenost Titaniku záchrannými čluny také překračovala požadavky tehdejších předpisů. 😀

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Ale připomělo mi to jednu historku, která se obnovuje vždycky , když se zkouší sirény,.. Na jednom pracovišti jsme v budově vedle vchodu měli pověšenou co by alarm ,kus kolejnice. Chodilo se okolo ní denně a nikdy by mne nenapadlo, co to dokáže. Až jednou – jednoho učně nenapadlo nic jiného, než si na ni párkrát klepnout. Jakým fofrem byla celá budova vyprázdněná a všeci venku na silnici si nedovedete představit. No a já jsem vlastně tenkrát poprvé slyšela – co za randál takový půlmetr poctivé kolejnice dokáže udělat,
    To jen tak…..

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     ano, souhlasím, nikdo nikdy neviděl ten fofr, když jako děcka sme se na letním táboře stavěly do fronty k obědu, když kuchařky zamlátily na kolejnici. Tenkrát jsme měly my děti vopravdu zdravej hlad, všechno sme mezi jídly dokázaly hned vyběhat.

     Včera v lesích byl klid, přátelé, při západu sluníčka modře zmrzlá bílá nádhera, taková… až se domů mi nechtělo. Hlavně ticho a mír, ale nikoli ten „jejich mír“, za kterej Pravda a Láska na náměstích bouřila tak, že rozkopávala svit nepatrných světýlek svíček. Avšak už neměla tu sílu ty „moje“ nádechy modrobílé krásy na smrkových větvičkách a travách ulámat a naházet do košů. A tak se přece jen dalo tichou důstojnou vzpomínkou zavzpomínat na ty, který byli včera naprosto nepřijatelným způsobem zvostuzeni, ač to byli především oni, kdo mi umožnili žít ten téměř bezstarostně krásnej život.

     Stydím se za tu dobu, kterou nyní žiju, stydím se za tu svoloč, co včera na náměstích byla… stydím se před sebou, za to všechno, co sem/sme připustil/li a zpytuju svý svědomí pátráním v mý mysli, čím sám sem k tomu napomohl a … a omlouvám se těm, co včera byli zapomenuti!

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      …a dneska byl západ zbarven do sytých surrealistických odstínů krve, který směrem k severu se rozplývaly do fialovo-nachových odstínů a pak, pak už byl opět šedivý klid. Vzpomněl jsem si i na našeho čobola a jeho „Záři nad Kladnem“ … !

      To se mi líbí

 12. blbíš napsal:

  Aby brtník:
  https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2018/11/17/17-11-2/comment-page-1/#comment-127710
  neměl pocit přílišného rozmazávání, dám to sem na konec (ten nikdo většinou nečte), neb si to mohu dovolit, neznajíc nic o Vaší a Hudcově systémové analýze:

  Proč rozmazávat, brtníku? No protože je to důsledek onoho doporučeného zdrženlivého nazírání na plynoucí události a ty se, jak známo, dostavují postupně, chcete-li, zpožděně, třeba jako dneska tohle:

  Profesor Höschl upozornil, že se přímo k Andreji Babišovi mladšímu nebude vyjadřovat. Kdyby se totiž vyjadřoval … už to by bylo porušení lékařského tajemství (všimněte si laskavě, brtníku, že jeden mluví o tzv.lékařském tajemství a druzí s tou jejich novinářskou etikou o tzv. státním zájmu!). Přesto jsem zaznamenal, že si neodpustil dovětek:

  …“ale já o validitě výroků psychiatrických pacientů vím své…“

  Tak nějak jsem ten rádoby doporučený „zdrženlivý postoj“, ono prosté vyzvání p. Hudce počkat, až bude známo víc ( to jsem si dovolil citovat našeho „s úžasem hledícího“ LB), viděl i já, a to byl důvod, proč jsem se ozval, když kromě jiného se zdrženlivě rozepisoval, třeba o tomhle:

  “ Nesporně podivná je ta psychiatrička, Babišova poradkyně a poradkyně několika ministerstev – asi je to tam samý duševně chorý, jeví se mi…/smajlík/. Členka ANO, mimochodem.

  a kdy to pak může, ale uznávám, že i nemusí(= speciálně pro LB, neb události kráčí dál!!!), končit takto (kdo ví, možná, že i zničeným či značně pošramoceným profesním životem jednoho “Z NÁS“ (chápete-li mě, co tím neumně chci naznačit?):

  „Celé mě to velmi mrzí, protože vím, že jsem ve své lékařské praxi nic nezanedbala a vždy postupovala správně, což potvrdil svými slovy i pan profesor (Cyril) Höschl. To poslední, co bych chtěla, je poškozovat jméno instituce, kterou mám tak ráda. Mediální tlak na samotný ústav a mou osobu, ale byl tak ohromný, že jsem se rozhodla svůj částečný úvazek ukončit. Celá ta kauza velmi zásadně ovlivnila jak můj profesní, tak můj osobní život a já doufám, že mediální hon a útoky části veřejnosti spojené se zpochybňováním mých odborných kvalit, brzy ustanou.”

  a kdy mně to od našeho novináře přinejmenším vyděsilo a žádnej jeho doprovodnej přiblblej smajlík to už zachránit nemohl! Ta další jím na nás valená, v minulosti tolikrát již zažitá a úspěšně odzkoušená, novinářská „etika“ o tom jací jsme Babišovo gerojové vidící ve všem jeho koblihovou konspiraci, s jeho až opovrhujícím odkázáním nás na jedině správnou, jak jinak, než odzdrojovanou vlčí pravdu, spolu s kauzou AB jr. nesouvisejícími „Mackovými“ seznamy, už byly pouze třešničky na jeho jinak nepovedeně upečeným dortu.

  To se mi líbí

  • brtník z brlohu napsal:

   To je těžký dyž von jeden nééníí dialektik 🙂 🙂 🙂

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Phe,
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Protopopova-odchazi-z-Narodniho-ustavu-dusevniho-zdravi-560182
   Takže je jen otázkou času – kdy bude odejit, protože ndemluvil to co chtěkli…
   Je to hnus

   To se mi líbí

  • LB napsal:

   Vaše temné narážky nechápu blbíši (když už jste mně teda oslovil). Pokud to má být pokus o poezii, tak na to jsou tu jiní, zrovna p. Hudec. Stručné a elegantní vyjadřování zkrátka není vaše silná stránka, podobně jako třeba u vlka. Ten taky často utopí zajímavý nápad v přívalu zbytečných slov.
   Jinak to pořád vidím tak, že Hudec jen vyzýval posečkat se soudem. Jak si zasloužil sprosté útoky (nejhorší byla jaa, která si absolutně „nevidí do pusy!), kterých se mu dostalo, to vůbec nechápu. Někteří lidé prostě neunesou odlišný názor.

   Bojím se, že jsme ho jako přispěvatele ztratili, což by byla velká škoda. 😦

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Jarda to celé posral s tím seznamem. I pro mne to je opravdu šok. Protože jednak jiné Mackoviny si nechává pro sebe, maximálně je pošle mejlem, jednak tohle byla rána do něčeho, co sem ale vůbec nepatří.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     pan Hudec mě nešokoval,jen sem vložil to co každý druhý už měl přečtené odjinud.

     mě šokovala paní jaa.

     To se mi líbí

     • Slim napsal:

      Přesně tak. Seznam jsem viděl asi před rokem, myslím že v Kmentově knížce. Nevzal bych na každý detail jed, ale vcelku to jistý dojem dělá, málo platný.

      Ale o to ani tak nejde. Je možný že Hudec to nepoužil na nejvhodnějším místě, ale co je to proti tomu, že jaa tady neustále chaotizuje diskusi šílenejma kravinama. Už si na to tady stěžovalo několik lidí, co si tak pamatuju taky v.R. a šklíba (což je pikantní, ne?). Nemluvě o mně a teď o LB. Jak jsem už říkal dřív, je to váš blog, ALE .. (vocaď pocaď)

      To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      A já se, čtenáři, podruhý přiznávám, že mě přímo vyděsil a doufám, že to výpovědí paní doktorky skončí a to porušení prachobyčejnýho člověčího lidství a slušnosti nebude mít vážnější následky. Buďte si jist, že tohle předváděné jsem v trochu jiné podobě už zažil a že vím o čem píšu, na to klidně můžete vzít jed!

      To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Asi jsem „každý první“, protože jsem něco takového nečetl jinde a rozhodně to nemělo žádný význam pro probíhající diskusi, naopak to bylo velice nevhodné s ohledem na atak na psychicky narušeného švýcarského občana.
      A pokud je někdo háklivý na nějaké seznamy, pak asi má své důvody a špatné zkušenosti. Takže podle toho i reaguje. Pokud tohle nechápete, pak jste se s něčím podobným ani osobně ani mezi známými nesetkal. Dalo by se říci, že jste v tomto směru šťastný člověk.
      Co se týká chaotizace (Slime), tak podobným způsobem sem zatahuje kde kdo cokoli mimo hlavní téma a kdybych měl každému „dávat kartu“, tak by tu skutečně už nikdo nebyl. Včetně vás či LB či čtenáře.

      To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Na to dokáže reagovat pouze mínusem.

     To se mi líbí

     • Slim napsal:

      Tohle je hloupost, na kterou není třeba moc reagovat. Ten advokát to sám ukazuje řadou kondicionálů v článku. A po malé úvaze přijdete na další.

      Mě přijde o dost zajímavější, co tu někdo napsal loni v květnu

      „ani jeden politik nestojí za rozbití přátelských vztahů!“
      https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2017/05/08/nerozvazovat/

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       ale houby politik, Slime, pravdu má jako už mnohokrát náš brtník, bude v tom dialektika!!! A asi úplně nejblíž pravdě jistej rabi tím jeho notoricky známým vysvětlením, to je asi tak celý!

       Přijdou se zeptat rabína, co že je to ta dialektika. Rabín se zamyslí… a zeptá se: „Dva prolezou komínem, jeden je čistej, druhej špinavej. Kterej z nich se umyje?“„No přece ten špinavej…“ „Omyl.“ praví rabín, „Špinavej vidí čistýho, myslí si, že je čistej… proč by se umýval? Zato čistej vidí špinavýho a myslí si, že je špinavej. Takže ten se umyje – ten čistej. A teď,“ pokračuje rabín, „dva prolezou komínem, jeden je čistej, druhej špinavej. Kterej z nich se umyje?“ „Tak teď to řekli rebe: ten čistej.“ „Zase špatně.“ zakroutí rabín hlavou. „Čistej je přece čistej, co by se umýval? Špinavej je špinavej – ten se umyje. A teď,“ znovu rabín naváže, „dva prolezou komínem, jeden je čistej, druhej špinavej. Kterej z nich se umyje?“ „Rebe! No tak čistej je čistej, ale vidí špinavýho, myslí si, že je špinavej… špinavej je špinavej, ale vidí čistýho… my vážně nevíme!“ Rabín potřese hlavou: „Prosím jich, už někdy viděli, aby dva prolezli komínem a jeden byl čistej a druhej špinavej?“

       To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Slime, o tomhle víte absolutní hovno!!! To, že kamarád udělal chybu, nic dál neznamená. Takže rejpejte do hovna a ne do mne a do Jardy!

       To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Já tušil, že to bude s Vámi složitější, LB, proto jsem si dovolil Vás přímo oslovit a pouze použil citace z Vašeho nám sděleného „úžasného koukání“, abych po podle mě dostatečném a Vámi připomenutém „zdrženlivém postoji“, tak jak události plynou, obrátil Vaši ctěnou pozornost z Hudce i na možnou potenciální oběť onoho bezcitného, i když pro někoho zajímavého, novinářského ataku psychicky narušené osoby ve „státním zájmu“. O Hudce se vůbec nebojím, teď jde spíše o to, aby to ustála i ta jedna „Z NÁS“, ta doktorka, co myslíte? Je to už z mé strany pro Vás napsáno konečně dost „elegantně“, nebo sem to zase po vzoru vlka utopil v přívalu pro Vás zbytečných slov tak, že to opět vyhodnotíte jako temný narážky?
    P.S.
    Ale o tom Vašem „elegantním vyjadřování“ žádná, to máte úplnou pravdu, uznávám, každej den se holt neurodí.

    To se mi líbí

 13. jaa napsal:

  pardon oprava … nemluvil to co chtěli…..

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.