V sobotu budu ve Verdunu spolu s Marine Le Pen a kolegy z Evropy národů a svobody připomínat ty, kteří padli ve velké válce.
Bitva u Verdunu bude navždy součástí francouzského národního vědomí, neboť na tomto strategickém místě se francouzští vojáci odvážně postavili proti německému náporu.

Francouzští vojáci plazí se svými vlastními ostnatými dráty – Obrázek: Everett Historical / shutterstock.com
Verdun byl nejdelší bitva jedné z Velkých válek a byl také jedním z nejkrvavějších, zabíjel přes 300 000 bojovníků a zranil mnohem více mezi únorem a prosincem 1916. Verdun tak symbolizuje hrůzy Velké války, produkuje masakr a lidské utrpení na v průmyslovém měřítku, které nebylo nikdy vidět.
Ale především to ztělesňuje hloupost francouzské armády a jejích vojáků, kteří se statečně vrhli na obranu svého národa. Riskující německý průlom generál Nivelle shromáždil své jednotky vojenským výkřikem: „Vous ne laisserez pas passer, me camarades! (Nenecháte je projít, moji kamarádi) Francouzská armáda skutečně stála na svém místě se stovkami tisíc vojáků, kteří učinili konečnou oběť v obraně Francie.
První den spojenecké ofenzívy označil nejkrvavější den zaznamenaný v britské vojenské historii, protože více než devatenáct tisíc britských vojáků a vojáků Commonwealthu ztratilo život za jediný den
V jiných sektorech západně od Verdunu se britské Expediční síly vrhly k francouzskému pomocníkovi. Velká Británie se k válce připojila před dvěma lety, protože byla věnována trojnásobné dohodě, která vytvořila aliance, která chrání Evropu před německými imperialistickými programy.
Částečně odvrátil německou pozornost a zmírnil tlak na Verdun, byla zahájena bitva o Somme. Zde se francouzští a britští vojáci potýkali s ramenem, což se ukázalo jako nejkrvavější bitva války. V zákopech zde zahynulo více než milion lidí.

Britští vojáci v první světové válce. 1915-18 / Everett Historical / shutterstock.com
První den spojenecké ofenzívy označil nejkrvavější den zaznamenaný v britské vojenské historii, protože více než devatenáct tisíc vojáků britských a Commonwealthu ztratilo svůj život za jediný den.
Když zbraně nakonec zmizela v jedenácté hodině jedenáctého dne jedenáctého měsíce roku 1918, Francie počítalo s více než 6 miliony obětí (mrtví, zraněné nebo chybějící); společenství 3 milióny; Spojené státy 364 000; Belgie 93 000 a miliony dalších, včetně civilistů, zahynuli.
Celkový počet obětí na straně centrálních mocností činil více než 15 milionů. V letech po Velké válce bylo ve Francii a Belgii postaveno více než 2 400 hřbitů Commonwealthu, aby se položilo na odpočinek tisíce vojáků.
Tato připomínka, přesně sto let po příměří podepsaném v Compiègne, je poctou všech statečných mužů, kteří bojovali za své národy a komu jsme dlužní naši svobodu. Byl jsem tudíž šokován tím, že se tento týden francouzský prezident Macron hanebně pokoušel využít vážnosti tohoto vzpomínání na drobné politické zisky.
Dlužíme těm těmto statečným mužům, aby udrželi nad námi plamen svobody, který nám předali
Rozhodl se, že prohlídka různých bitevních míst bude také příležitostí dostat se mimo Elysejský palác, aby předstíral, jak dobře je spojen s obyčejným lidem. Když byl v přítomnosti kancléřky Merkelové, odmítl připomínat spojenecké vojenské vítězství, protože se bál, protože měl urážet německého kancléře.
Ještě horší je jeho pokus o přepsání historie, a tak se připojuje k chóru byrokratů EU, kteří vylučují nacionalismus jako příčinu konfliktů v Evropě. V roce 2013 Barosso již tvrdil, že vracející se integrace do EU by znamenala návrat k „Evropě války a zákopů“, na kterou Macron nedávno dodal: „Žijeme v Evropě, která je rozvrácena vzestupem nacionalismu. Potřebujeme silnější Evropu, abychom nechali historii opakovat. „
Skutečným nebezpečím, kterým dnes Evropa čelí, není existence nacionalismu, ale federalisté EU, kteří se pokoušejí budovat impérium znovu
Tvrzení, že nacionalismus je vinu za válku v Evropě, není jen historicky nepřesné; je to urážka těch, kteří se obětovali. Ti muži, kteří bojovali ve Velké válce, byli vlastenci, kteří ve skutečnosti bojovali za svůj národ v obraně svobody a proti imperiální agresi.
Byl to především imperialismus, ne nacionalismus, které vyvolalo agresi vůči sousedním zemím. Stejně tak byly říší různých podob, které po staletí násilně potlačovaly národy v celé Evropě. To je důvod, proč se tyto říše bezprostředně po první světové válce, založené na principu sebeurčení, rozpadly a umožnily evropským národům znovu se objevit.
Skutečná ponaučení, která má být vyvozena z velké války, je nebezpečí imperialismu, protože jeho cílem je omezit národní nezávislost. Macron a další federalisté EU používají argumenty, které jsou nejen falešné, ale i zcela nebezpečné. Potlačením národní nezávislosti, ve snaze uspokojit federální ambice, EU riskuje opakování temných kapitol evropských dějin.
Boj o země v Evropě zachovat svobodu a národní nezávislost bude vydržet
Skutečným nebezpečím, kterým dnes Evropa čelí, není existence nacionalismu, ale federalisté EU, kteří se pokoušejí budovat impérium znovu, na úkor svobody a nezávislosti evropských národů. Evropský federalismus tlačí kontinent blíž k okraji než kdykoli předtím.
Součástí toho je i nebezpečná představa armády EU. Macron řekl, že tento týden je potřeba armáda, aby bojovala proti našim nepřátelům – a do toho zahrnul Spojené státy. Nebudeme se hnusit s mými přáteli ve Francii tento týden, protože koneckonců je to jejich prezident, ale ten člověk je rozrušený hanba, pokud si myslí, že volá Spojené státy nepřítelem, zvláště v tomto pamětním týdnu.
Během velké války a druhé světové války se spojenci pevně spojili proti zahraničním agresorům v Evropě. Stovky tisíc britských vojáků, kteří zemřeli na evropské půdě, nesou svědectví o svobodě.
Dlužíme těm těmto statečným mužům, aby udrželi nad námi plamen svobody, který nám předali
Největší hrozbou pro Evropu tentokrát není zahraniční vojenská okupace, ale postupná eroze národní svrchovanosti a nezávislosti, které vyvstávají z federálních ambicí EU.
Vědomí tohoto nebezpečí britští lidé moudře hlasovali pro Brexit, protože chtějí i nadále žít jako svobodný národ. A přesto, že odcházíme z EU do 29. března příštího roku, neznamená to, že se nyní odvracíme od Evropy.
Boj o země v Evropě k udržení jejich svobody a národní nezávislosti bude vydržet a během tohoto úsilí bude Francie a národy po celé Evropě nadále hledat ve Spojeném království loajální spojence.
Nikdy bychom neměli zapomínat na to, že vlastenci, kteří padli ve válce, se do tohoto boje nepřipojili, aby viděli ještě další říši, která se snaží uchýlit se k Evropě. Bojovali a zemřeli za naše národy, což nám umožnilo žít svobodně.
Jak několik zbývajících veteránů druhé světové války upadne, je položena otázka: „Měli bychom zrušit den Příměří?“. Nikdy. Dlužíme těm těmto statečným mužům, kteří udrželi nad námi plamen svobody, který nám předali.
Když slunce zapadne, budeme si je pamatovat.
Co je to za choromyslný nesmysly? Účast Američanů ve WW1 nemá nic společného s dnešní bezpečnostní situací v Evropě, spíš je jejím opakem.
Kdo to píše, co je to za znalkyni, ta Janice??
To se mi líbíTo se mi líbí
Kde se tam vyskytují Američani? Tam se píše o Francouzích a Britech.
To se mi líbíTo se mi líbí
Aha, tak to už jsme doma.. 😦 Voice of Europe is a far right website that publishes sensational stories
https://mediabiasfactcheck.com/voice-of-europe/
Na nějakou ligu to nevypadá, upřímně řečeno. (Ale tuhle jsem tu zase četl pěkný článeček od Jana Nerudy.)
O Americe se píše tady:
„do toho zahrnul Spojené státy. Nebudeme se hnusit s mými přáteli ve Francii tento týden, protože koneckonců je to jejich prezident, ale ten člověk je rozrušený hanba, pokud si myslí, že volá Spojené státy nepřítelem..“
To se mi líbíTo se mi líbí
Nechci Vám do diskuze zasahovat: Ale strejda gůgl nespecifikoval které spojené státy myslí. Pokud pamatuji a WIKI mi to potvrdila tak původně bylo myšleno
https://www.euroskop.cz/8613/10951/clanek/spojene-staty-evropske/
To se mi líbíTo se mi líbí
Jen ještě
Název google vychází ze slova „googol“ označujícího číslo složené z jedničky a sta nul (10100), které bylo poprvé použito v roce 1938 devítiletým Miltonem Sirrotou, synovcem amerického matematika Edwarda Kasnera.[6]
Všimněte si rok vzniku
To se mi líbíTo se mi líbí
Ten článek je reakce na Macronova prohlášení o potřebě budování evropských intervenčních sil (humanitárním bombardováním a invazemi ke šťastné budoucnosti lidstva! )
a skutečné evropské armády.
Ne že by Macron neměl pravdu v tom, že Evropa by měla přestat spoléhat na to, že ji bude furt někdo zachraňovat, ale Macronova představa o šíření univerzálního liberálního dobra evropskými intervenčními jednotkami mě poněkud děsí. A bruselským erorkomisařům úplně stačí velké kulaté razítko, armáda už by byla moc.
To se mi líbíTo se mi líbí
jo
To se mi líbíTo se mi líbí
Macron vyznamenal hrdinu od Verdunu Pétaina bez ohledu na to, že se z něj stal národní zrádce ve WWII. Stejné, jako kdyby Merkel chtěla vyznamenat maršála Göringa.
To se mi líbíTo se mi líbí
To jste poněkud vedle. Pétain byl po první válce považován za hrdinu. Ale měl ovšem už tehdy autoritářské sklony. Nakonec i de Gaulle byl původně jeho obdivovatelem, a možná nejen původně(?). Rozhodně ho později zachránil před popravou. Göring žádnou takovou záslužnou „první polovinu“ nemá.
Macron, pokud jsem si všiml, nezakrývá, že jde o rozpornou postavu, a nevyznamenal ho, pokud čtu, jen o něm pochvalně pohovořil.
https://zpravy.idnes.cz/francouzsky-prezident-emmanuel-macron-marsal-philippe-petain-francie-valka-kolaborace-nacismus-iel-/zahranicni.aspx?c=A181108_104230_zahranicni_dtt
Takže váš zdroj opět situaci zkresluje (ale spíš se zdá, že ho špatně překládáte)
To se mi líbíTo se mi líbí
Pardon, skutečně se píše že „vzdal hold“, nikoli, že vyznamenal. Někdy se opravdu nezadaří…
To se mi líbíTo se mi líbí
No jo. Chápáni psaného (i když na omluvu nutno připustit, že text není dokonale přeložen) je někde problém. A ty „sensational stories“ mají jednu vadu. Ve většině případů jsou (bohužel) pravdivé. Myslím, že všichni bychom přivítali, kdyby se jednalo o fakes.
Jenže ono se občas urodí i z druhé strany – viz článek z Independentu o Brexitu a Putinovi.
To se mi líbíTo se mi líbí
Pardon, nevšiml jsem si, že už jste si chybného překladu všiml.
To se mi líbíTo se mi líbí
Má mne na svědomí – spadl jsem málem ze židle 🙂
To se mi líbíTo se mi líbí
Tohle se mu také nebude líbit. I když to není VoE.
https://www.washingtontimes.com/news/2018/nov/8/santiago-abascal-vox-leader-becomes-trump-spain/
To se mi líbíTo se mi líbí
Pozor -tady nejsme na Novinkách či kdesi – tady je jiná liga, Ládíku – tady různí Novotní nemají šanci!!!
To se mi líbíTo se mi líbí