Patrioti, kteří padli ve válce, do tohoto boje nevstoupili, aby viděli další říši, která se pokouší uchopit Evropu


Jeden rychlý příspěvek k nedělnímu výročí: Omluvte pouhý Gůglpřeklad

V sobotu budu ve Verdunu spolu s Marine Le Pen a kolegy z Evropy národů a svobody připomínat ty, kteří padli ve velké válce.

Bitva u Verdunu bude navždy součástí francouzského národního vědomí, neboť na tomto strategickém místě se francouzští vojáci odvážně postavili proti německému náporu.

Francouzští vojáci plazí se svými vlastními ostnatými dráty – Obrázek: Everett Historical / shutterstock.com

Verdun byl nejdelší bitva jedné z Velkých válek a byl také jedním z nejkrvavějších, zabíjel přes 300 000 bojovníků a zranil mnohem více mezi únorem a prosincem 1916. Verdun tak symbolizuje hrůzy Velké války, produkuje masakr a lidské utrpení na v průmyslovém měřítku, které nebylo nikdy vidět.

Ale především to ztělesňuje hloupost francouzské armády a jejích vojáků, kteří se statečně vrhli na obranu svého národa. Riskující německý průlom generál Nivelle shromáždil své jednotky vojenským výkřikem: „Vous ne laisserez pas passer, me camarades! (Nenecháte je projít, moji kamarádi) Francouzská armáda skutečně stála na svém místě se stovkami tisíc vojáků, kteří učinili konečnou oběť v obraně Francie.

První den spojenecké ofenzívy označil nejkrvavější den zaznamenaný v britské vojenské historii, protože více než devatenáct tisíc britských vojáků a vojáků Commonwealthu ztratilo život za jediný den

V jiných sektorech západně od Verdunu se britské Expediční síly vrhly k francouzskému pomocníkovi. Velká Británie se k válce připojila před dvěma lety, protože byla věnována trojnásobné dohodě, která vytvořila aliance, která chrání Evropu před německými imperialistickými programy.

Částečně odvrátil německou pozornost a zmírnil tlak na Verdun, byla zahájena bitva o Somme. Zde se francouzští a britští vojáci potýkali s ramenem, což se ukázalo jako nejkrvavější bitva války. V zákopech zde zahynulo více než milion lidí.

Britští vojáci v první světové válce. 1915-18 / Everett Historical / shutterstock.com

První den spojenecké ofenzívy označil nejkrvavější den zaznamenaný v britské vojenské historii, protože více než devatenáct tisíc vojáků britských a Commonwealthu  ztratilo svůj život za jediný den.

Když zbraně nakonec zmizela v jedenácté hodině jedenáctého dne jedenáctého měsíce roku 1918, Francie počítalo s více než 6 miliony obětí (mrtví, zraněné nebo chybějící); společenství 3 milióny; Spojené státy 364 000; Belgie 93 000 a miliony dalších, včetně civilistů, zahynuli.

Celkový počet obětí na straně centrálních mocností činil více než 15 milionů. V letech po Velké válce bylo ve Francii a Belgii postaveno více než 2 400 hřbitů Commonwealthu, aby se položilo na odpočinek tisíce vojáků.

Tato připomínka, přesně sto let po příměří podepsaném v Compiègne, je poctou všech statečných mužů, kteří bojovali za své národy a komu jsme dlužní naši svobodu. Byl jsem tudíž šokován tím, že se tento týden francouzský prezident Macron hanebně pokoušel využít vážnosti tohoto vzpomínání na drobné politické zisky.

Dlužíme těm těmto statečným mužům, aby udrželi nad námi plamen svobody, který nám předali

Rozhodl se, že prohlídka různých bitevních míst bude také příležitostí dostat se mimo Elysejský palác, aby předstíral, jak dobře je spojen s obyčejným lidem. Když byl v přítomnosti kancléřky Merkelové, odmítl připomínat spojenecké vojenské vítězství, protože se bál, protože měl urážet německého kancléře.

Ještě horší je jeho pokus o přepsání historie, a tak se připojuje k chóru byrokratů EU, kteří vylučují nacionalismus jako příčinu konfliktů v Evropě. V roce 2013 Barosso již tvrdil, že vracející se integrace do EU by znamenala návrat k „Evropě války a zákopů“, na kterou Macron nedávno dodal: „Žijeme v Evropě, která je rozvrácena vzestupem nacionalismu. Potřebujeme silnější Evropu, abychom nechali historii opakovat. „

Skutečným nebezpečím, kterým dnes Evropa čelí, není existence nacionalismu, ale federalisté EU, kteří se pokoušejí budovat impérium znovu

Tvrzení, že nacionalismus je vinu za válku v Evropě, není jen historicky nepřesné; je to urážka těch, kteří se obětovali. Ti muži, kteří bojovali ve Velké válce, byli vlastenci, kteří ve skutečnosti bojovali za svůj národ v obraně svobody a proti imperiální agresi.

Byl to především imperialismus, ne nacionalismus, které vyvolalo agresi vůči sousedním zemím. Stejně tak byly říší různých podob, které po staletí násilně potlačovaly národy v celé Evropě. To je důvod, proč se tyto říše bezprostředně po první světové válce, založené na principu sebeurčení, rozpadly a umožnily evropským národům znovu se objevit.

Skutečná ponaučení, která má být vyvozena z velké války, je nebezpečí imperialismu, protože jeho cílem je omezit národní nezávislost. Macron a další federalisté EU používají argumenty, které jsou nejen falešné, ale i zcela nebezpečné. Potlačením národní nezávislosti, ve snaze uspokojit federální ambice, EU riskuje opakování temných kapitol evropských dějin.

Boj o země v Evropě zachovat svobodu a národní nezávislost bude vydržet

Skutečným nebezpečím, kterým dnes Evropa čelí, není existence nacionalismu, ale federalisté EU, kteří se pokoušejí budovat impérium znovu, na úkor svobody a nezávislosti evropských národů. Evropský federalismus tlačí kontinent blíž k okraji než kdykoli předtím.

Součástí toho je i nebezpečná představa armády EU. Macron řekl, že tento týden je potřeba armáda, aby bojovala proti našim nepřátelům – a do toho zahrnul Spojené státy. Nebudeme se hnusit s mými přáteli ve Francii tento týden, protože koneckonců je to jejich prezident, ale ten člověk je rozrušený hanba, pokud si myslí, že volá Spojené státy nepřítelem, zvláště v tomto pamětním týdnu.

Během velké války a druhé světové války se spojenci pevně spojili proti zahraničním agresorům v Evropě. Stovky tisíc britských vojáků, kteří zemřeli na evropské půdě, nesou svědectví o svobodě.

Dlužíme těm těmto statečným mužům, aby udrželi nad námi plamen svobody, který nám předali

Největší hrozbou pro Evropu tentokrát není zahraniční vojenská okupace, ale postupná eroze národní svrchovanosti a nezávislosti, které vyvstávají z federálních ambicí EU.

Vědomí tohoto nebezpečí britští lidé moudře hlasovali pro Brexit, protože chtějí i nadále žít jako svobodný národ. A přesto, že odcházíme z EU do 29. března příštího roku, neznamená to, že se nyní odvracíme od Evropy.

Boj o země v Evropě k udržení jejich svobody a národní nezávislosti bude vydržet a během tohoto úsilí bude Francie a národy po celé Evropě nadále hledat ve Spojeném království loajální spojence.

Nikdy bychom neměli zapomínat na to, že vlastenci, kteří padli ve válce, se do tohoto boje nepřipojili, aby viděli ještě další říši, která se snaží uchýlit se k Evropě. Bojovali a zemřeli za naše národy, což nám umožnilo žít svobodně.

Jak několik zbývajících veteránů druhé světové války upadne, je položena otázka: „Měli bychom zrušit den Příměří?“. Nikdy. Dlužíme těm těmto statečným mužům, kteří udrželi nad námi plamen svobody, který nám předali.

Když slunce zapadne, budeme si je pamatovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 reakcí na Patrioti, kteří padli ve válce, do tohoto boje nevstoupili, aby viděli další říši, která se pokouší uchopit Evropu

  1. Ládík napsal:

    Co je to za choromyslný nesmysly? Účast Američanů ve WW1 nemá nic společného s dnešní bezpečnostní situací v Evropě, spíš je jejím opakem.
    Kdo to píše, co je to za znalkyni, ta Janice??

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.

%d blogerům se to líbí: