Po letech


Po mnoha letech se Strakonice dočkaly obchvatu. Pochopitelně že v průběhu času se z původní trasy územím nezastavěným stal částečný průtah v blízkosti zástavby rodinných domků. Tedy něco, k čemu by v normálně plánující společnosti docházet nemělo. Míst se stavební uzávěrou trvající i desítky roků zná určitě každý. Jenže ve Strakonicích k tomu nedošlo. Ale nelze v tomto směru dávat vinu vedení radnice v období poplyšákovém. Rodinné domky byly v trase už kdysi plánovaného obchvatu vystavěny již dávno. Možná téměř současně, kdy byla zahájena úplně první etapa silnice odnikud nikam zvaná důvěrně „čtyřpruhovka“. To bylo v počátku let sedmdesátých. Tedy ona nebyla tak úplně odnikud nikam, spojovala dvě výpadovky mezi sebou. Ale protože ta „druhá“ výpadovka vede hlavně do nedalekých místních obcí, její význam je dost podružný a „obchvat“ byl v tehdejším provedení opravdu nadbytečná investice.

Dnes se konečně městu částečně ulevilo. Částečně proto, že byly ukončeny komplikace, které vznikají při každé podobné akci, kdy se stále někde „projíždí stavbou“. A také proto, že směr Písek – Horažďovice se skutečně svedl na novou trasu. Jenže ulehčení nenastalo na trase od Volyně a Vodňan. Důvodů je několik. Samozřejmě první je v tom, že navigace, které řidiči kamionů používají, tuto změnu ještě nezaznamenaly. A pak také dopravní značení je poněkud nedokonalé. Značka zakazující odbočení do města pro vozidla nad 12 t. sice na sloupech visí, ale je celkem nevýrazná. Patrně by bylo lepší, aby aspoň dočasně byly umístěny známé „Změna řazení“, či „Změna dopravního značení“, které by byly pro řidiče mnohem viditelnější.  A také zásah dopravní policie by mohl něco vyřešit.

Pokud se v tomto směru něco nezmění, budou kamiony od Vodňan či Volyně stále zatěžovat ulici, ze které měly vybudováním obchvatu zmizet.

Příspěvek byl publikován v rubrice Strakonice se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Po letech

  1. Bavor V. napsal:

    Jaká by měla být Evropa, aby měla smysl?: More Europe is not the Answer, a Better Europe is
    https://www.anobudelip.cz/cs/makame/aktuality/novinky/entrepreneurs-in-politics.-the-vision-of-the-future-of-the-eu-40511.shtml

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.