Maďarský ministr zahraničí Christiane Amanpourové z CNN: „Neakceptujeme multikulturalismus“


Světový den artritidy, Mezinárodní den za omezení přírodních katastrof (jak příznačné)

By EMMA R.  6. října 2018

Mezinárodní korespondentka Christiane Amanpour se v nedávné době pokusila grilovat maďarského ministra zahraničí Petra Szijjarta v rozhovoru pro CNN. Szijjarto se však odmítl pohnout a stál si na svém.

Byli jsme křesťanská země po tisíc let a já nechápu, proč by to bylo špatné udržet si to tak

Rozhovor připomínal kulturní marxistický výslech, kdy Szijjarto musel vysvětlovat nechápající Amanpourové, proč Maďarsko nechce naplnit zemi přistěhovalci ze třetího světa.

Zdůraznil mimo jiné, že Maďarsko zůstane křesťanskou zemí a nepřijme multikulturalismus a že nikdy neumožní „invazi“ nelegálních přistěhovalců.

Christiane Amanpour vůbec nerozuměla, proč by se evropská země mohla pochlubit takovou přistěhovaleckou politikou.

Poukázala na to, že méně než dvě procenta v Maďarsku se narodily v jiné zemi a nazvala „zvláštním“ to, že maďarský premiér Viktor Orban výslovně řekl, že chce „zachovat křesťanské Maďarsko“.

Peter Szijjarto odpověděl, že není vůbec divné, ale „poctivé“. Amanpour trvala na tom, že je to jeho osobní názor.

„Byli jsme křesťanskou zemí už tisíc let a já nechápu, proč by to bylo špatné, kdyby to tak bylo. Nechápu, proč je špatné zachovat kulturu, historii, náboženství a dědictví, „řekl Szijjarto.

Maďarský vrcholný politik řekl, že musí být na každém národě rozhodnout o vlastní budoucnosti. Zdůraznil, že Maďarsko nikdy nehodnotilo jiné země, které si zvolily multikulturalismus před homogenitou.

„Nechte každou zemi rozhodnout sama za sebe, zda chce multikulturní nebo homogenní společnost. Chápu, že nesouhlasíte a respektuji to „, řekl.

Amanpour pak tvrdila, možná bez pochopení toho, co opravdu řekla, že maďarská vláda je špatná a že Maďarsko nemá žádný „imigrační problém“. Poukázala na to, že z 10 milionů obyvatel Maďarska je méně než 4 000 uprchlíků, že země nemá žádný závažný zločin a že nedošlo k teroristickým útokům.

„Protože jsme proti němu bojovali, jinak bychom měli tyto problémy,“ odpověděl Szijjarto a poukázal na to, že Maďarsko dodržuje Schengenskou dohodu tím, že chrání své hranice a přijímá pouze lidi s platnými průkazy totožnosti.

 

https://voiceofeurope.com/2018/10/hungarian-foreign-minister-to-cnns-christiane-amanpour-we-dont-accept-multiculturalism/#.W7je86soAMo.twitter

 

https://edition.cnn.com/videos/world/2018/10/03/peter-szijjarto-amanpour-christian.cnn/video/playlists/amanpour/

https://translate.google.com/translate?sl=de&tl=cs&js=y&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fvoiceofeurope.com%2F2018%2F10%2Fbrilliant-ann-coulter-wrecks-norwegian-journalist-mass-migration-will-end-all-cultures%2F%23.W7usdvJ8NpY.twitter&edit-text=&act=url

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

34 reakcí na Maďarský ministr zahraničí Christiane Amanpourové z CNN: „Neakceptujeme multikulturalismus“

 1. jaa napsal:

  Docela těm Maďarům závidím…….

  To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Tak jsem v kontextu článku zvědav, jak dlouho nám ta V4 vydrží…Část našich europoslanců hlasuje proti Maďarsku, Polsko je kapitolou sama pro sebe, Slovensko s Kiskou…
  Obávám se, že Euromoloch v krátké době V4 semele.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Bezesporu V4 není pro jednotnou politiku EU překážkou, jak se také vyjádřil poslanec Evropského parlamentu Pavel Telička. Mnohem větší problém pro jednotnou politiku EU dle jeho slov, představujíi bilaterální vztahy východoevropských zemí s ČLR a RF, které nerespektují tuto jednotnou politiku EU.
   Tak jak se např. s velkým vypětím podařilo zahájení realizace projektu JE, jehož odhadované náklady činí 12,5 miliardy eur (324 miliard korun), pomocí regulačních překážek Evropské unie posunout bohužel pouze o 22 měsíců a navíc maďarská vláda jako odvetu EU zapracovala na zkrácení tohoto odkladu.
   Takovéto jednání maďarské vlády a celkově tato protiunijní dostavba JE podle pana Teličku jasné prokazuje nechuť Maďarska respektovat jednotnou politiku EU.
   Naproti tomu například u nás se jednotná politika EU respektuje a nápad pana Františka Hezoučkého paní Dana Drábová rozcupovala s tím, že „firma Rosatom je jen jednou z celkem šesti, které mají svůj zájem zúčastnit se připravovaného tendru a proto je nelze eliminovat a diskriminovat tak jako v Maďarsku.“
   Tož proto nelze hlasování proti Maďarsku smrsknout pouze na nechuť Maďarska příjmout nějakou tu tisícovku připrchlíků ale Maďarsko je nutné prokazatelně eliminovat vzhledem k těmto na jednotné politice EU nezávislým a jednotnou politiku EU nerespektujícím ekonomickým krokům. Maďarsko podle pana Teličky tímto jasně prokázalo, že se nechce plně podílet na financování jednotné politiky EU.

   To se mi líbí

 3. Poram napsal:

  Škoda že neřekl nepodporujeme lidská práva:-)

  Každý ví, že ty víc ještě než multikulturalismus škodí myšlence pospolitosti národa a kultury (gulášového) socialismu v pojetí neohortyovskeho nacionalismu. Je dobre, ze Orbán rozdává priihranicnim Maďarům pasy.

  Nove občany maďarské republiky doted žijící na Zitnem poloostrově, ty určitě rád přivítá s. Kotleba, podobne jako na východní Ukrajině s. Ťahnybok a další náčelníci banderovsko-hlinkovskych gard, kteří maji podobne jako student pana Sorose Orbán,
  který jediné co má rad (snad krom maminky viz film Pupendo) je – „nicnežnárod“.

  Přitom kdyby anglosasky danovy sponzor maďarského socialniho systému, přestal tahat Maďary z chudoby, a investori zavřeli své fabriky, přišla by pak asi na přetřes otazka – jakou cenu má národní hrdost? Jedné fabriky na Audi, typicky to (na rozdíl od naší Škodovky nebo rumunske Dacie) „maďarska“ auta? Nebo snad ještě typičtější ugrofinský výrobce automobilů značky Mercedes v městečku Kecskemét? Nebo Nokia či IBM? Sv. Štěpán – sikovnych synov maaaate…:-)

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Zejména na příkladu Západu a Číny je vidět, že lidských práv se nikdo nenají, ale ekonomika roste spoluprací.

   To se mi líbí

   • Poram napsal:

    To máte pravdu, Bavore, eště lépe to bylo vidět na nacistickem Německu, lidská práva Hitler zrušil a dal každýmu vydělat na Schweinebraten, a lidi mu dali za pravdu, lidsky práva každej za kus flakoty rad vyměnil…Jen Zide ne…Byli už i bez Ády dost boháči, tak kdo by je litoval…

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Pán Poram, tak sa tu oháňate ľudskými právami, ale prečítali ste si niekedy Listinu až do konca? Poznáte znenie posledného článku?
     „V tejto deklarácii nič sa nesmie vykladať tak, aby oprávňovalo ktorýkoľvek štát, skupinu, alebo osobu vyvíjať činnosť alebo dopúšťať sa činov, ktoré by smerovali k potlačeniu niektorého z práv alebo slobôd v tejto deklarácii vyhlásených.“

     Tak už ho poznáte a teraz sa vrátime späť na článok 1:
     „Všetci ľudia sa rodia slobodní a sebe rovní, čo sa týka ich dôstojnosti a práv. Sú obdarení rozumom a majú navzájom konať v bratskom duchu.“

     Tak, prosím, aj Vy dodržujte Listinu a správajte sa v tejto sieni ako medzi ľuďmi obdarenými rozumom, ktorí chcú navzájom konať v bratskom duchu.

     To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Pán Poram, ste touto replikou trochu mimo.
   Po prvé: Pán Szijjarto je veľmi inteligentný a kultivovaný človek. Ani kresťanstvo, ani národný záujem (Maďarska), neboli nikdy artikulované v protiklade k ľudským právam.
   Je to, ostatne, naopak. Multikulturalizmus potláča ľudské práva doteraz väčšinovej populácie. U nás na Liptove sme zvyknutí stretávať rôznych turistov z celého sveta. Dnes bežne stretávame aj moslimky v šatkách a nikto ich v ničom neobmedzuje, sme k nim slušní ako ku všetkým ostatným. Ak nám budú ale na chodníkoch v Tatrách alebo na brehu Liptovskej mary odhadzovať hocikde plastové fľaše, lebo multikultúrne sa to tak robí všade vo svete, tak to im poviem svoje.
   Po druhé: Hádzať do jedného vreca Ťahnyboka s Kotlebom? Tak to o svete mimo Prahy asi neviete vôbec nič a nemá zmysel tu pánovi Bavorovi zaberať miesto výkladom.
   Po tretie: To spoločné ohrozenie multikulturalizmom zblížilo národovcov zo Slovenska aj Maďarska. Pred 20 rokmi by slovenskí národovci „posadali do tankoch a tiahli na Budapešť“, ale tí dnešní sú ochotní ísť Orbánovi na pomoc, keď sa bude musieť biť.
   Po štvrté: Tí výrobcovia automobilov v Maďarsku aj na Slovensku, to už je výhra! Je to časovaná bomba ako Detroit.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    S Poramem je zcela zbytečné diskutovat. Je to provokatér určený na rozbíjení diskusí a ničení blogů. Jedinou otázkou je, zda je to z jeho vlastní hlavy nebo z i z hlav jiných. Jediná účinná strategie je nechat ho vyhladovět, neodpovídat na žádné otázky. Marnost činnosti je pro takové typy to nejhorší. Bez zpětné vazby hynou.
    Jinak, v tom co píšete máte naprostou pravdu.

    To se mi líbí

  • vera napsal:

   Hořkost, spojená s hledáním národní hrdosti…zajímavé. Jo, bývaly časy, že ji člověk hledat moc nemusel, mohl se o ni opřít – těch výrobků bylo…a vlastní vývoj a vlastní práce a vlastní zdroje na sociálno.
   Mají si snad podle vás rovnou říkat otroci, aby to bylo kratší? tss
   To že vy Porame neumíte najít svoje kořeny a důvod k hrdosti, je váš problém.

   To se mi líbí

 4. blbíš napsal:

  Bavore, kdo nakukal tomu nově se tady vyskytujícímu exotovi, že tady existuje (jak on tvrdí) demokratická diskuse a že v rámci ní může tady votravovat? Kurva, říkám, že už nemám sílu na to, abych někoho nutil používat mozek! Ignorovat ho taky nemůžu, když na něj svým úsilím plevelí tolik ze zdejšího kmenovýho osazenstva! Jako by mně nestačili ti přemoudřelí kolem mě v reálným světě, ještě abych si je dobrovolně otevíral ve „svý“/Vaší virtuální domácnosti. Jemu podobný idioty si mohu přečíst v hafo jiných blozích, když mám zácpu! U toho tady opravdu nemusím bejt.

  Mějte se dobře a ať se Vám daří a samozřejmě vám všem kmenovým přeju pevný zdraví.

  To se mi líbí

 5. blbíš napsal:

  tučně měla bejt pouze ta „demokratická“ diskuse

  To se mi líbí

 6. K-k. napsal:

  OT: Vážení, když něco řekne profesor Kvaček, tak to řekl Pan Historik – vynikající jako historik, i jako člověk https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Slavny-historik-profesor-Kvacek-Mlada-generace-je-uplne-mimo-Ani-prezidenty-nevyjmenuji-555086

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Vždyť je to cílem, nevzdělaná a namyšlená mládež. Mnozí z našich, či jiných evropských vzdělanců, mají velmi blízko k lékařům a inženýrům přicházejícím do Evropy ilegálně.

   To se mi líbí

 7. Bavor V. napsal:

  Čím to je, že země s odporem proti migrantům mají nejnižší nezaměstnanost. Maďaři dosáhli na 3,5%

  To se mi líbí

 8. brtník z brlohu napsal:

  Za čtení stojí poslední Taras na Terase!
  https://taras2.wordpress.com/2018/10/14/okolo-terasy-padi-historie/

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jen drobnost. Těžko vinit levicového voliče, že nejde k volbám, když nemá koho volit a pravici volit nechce. Dokud tohle socani nepochopí, nebudou mít žádný úspěch. A proto je se svým „populismem“ v čele stále Babiš, protože to socanské umí použít a prodat.

   To se mi líbí

   • brtník z brlohu napsal:

    A když se už znechuceně k urně dobelhá tak tam hodí Okamuru – aby vůbec něco, prostě aby nevyšel ze cviku.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.