Bezpečnostní expert považuje případ „Skripal“ za černou komedii


Den hloupých otázek

Ruský bezpečnostní expert Alexej Bělozerskij vypráví, čím se ve skutečnosti zabývají Boširov a Petrov, označení Britanií za vrahy Skripalových a dalších obětí „ruského chemického útoku“. Proč jejich historka  začíná připomínat filmy Guy Ritchie*) a jak se ve dnešním světě realita zaměňuje promyšleným představením. Plus další dvě témata…

 Případ Skripalových:

 Tento případ je jakýmsi fenoménem, při jehož pouhém připomenutí, se bezpečnostní experti ze kterékoli země už nemohou nesmát. Na druhé straně případ ukazuje, že my jako Ruská federace (RF) – vystupujeme-li k libovolné informaci nebo oznámení – ocitáme se na stroze nepřátelském poli. Sice se pokoušíme prosazovat svoje pravidla, ale stejně hrajeme na protivníkově poli. Nemohou-li tito gentlemani vyhrát, mění za chodu pravidla hry (viz případ s Russia Today – RT, agentury Sputnik, atd.). Vraťme se k případu Skripalových: – historie konce 20.století , kdy politické vraždy byly dost rozšířené (připomenu, že jen na Fidela Castra bylo více než 100 potvrzených pokusů o atentát), používaly se v podstatě stejné metody. Nikdy nemohli lidé, které nazývají agenty GRU létat na stejné pasy do Ženevy, do Francie, pak společně stejnou linkou do práce přímo do Salisbury. Takže pohled na tento případ na jedné straně k smíchu, na druhé straně ale narážíme na následky, při kterých podstatná část západního auditoria skutečně věří tom, že přijeli dva agenti GRU – hloupí, jako všichni ti Rusové – všecko popletli… Inu, někdejší delikátní anglický humor vystřídaly americké komiksy.

Podle mého názoru byl Scotland Yard postaven do velmi choulostivé situace. Ve čtyřicetitisícovém městečku Salisbury, kde  – přiznejme si, život tam zrovna neuhání – mají najít dva Rusy, kteří by se tam ocitli přesně v potřebný den a hodinu. Nemýlím-li se, byli to nejspíš jediní dva občané RF, kteří měli ten den tu smůlu, že se ocitli v Salisbury, a proto Scotland Yard musel hrát s kartami, které měl v ruce a sotva byl stavu vybrat jiné. Proč si to myslím? Protože Scotland Yardu je naprosto známo, že Salisbury je tradiční metropolí kultury pánů netradiční orientace, což naznačují i památníky významných lidí – viz. O.Wilda, zaměření klubů a barů, a koneckonců, biskupem známého chrámu tam je člověk stejné orientace, který důsledně a otevřeně vystupuje za legalizaci jednopohlavních sňatků, a abych tak řekl, provádí besedy s páry majícími v úmyslu vstoupit do takového manželského svazku. Zda se tam ti naši dva nešťastníci chtěli brát …. Ale to je jejich věc – budou-li chtít, řeknou to.

Ale, pokud se na to podíváme zvenku, tak tato výprava Petrova a Baširova připomíná nějakou černou komedii ve stylu Guy Ritchie – karty, peníze, dvě zbraně – a tady Skripalovi, novičok, GRU… Přilétají nějací dva agenti GRU, v takových laciných kožíšcích, ubytují se prakticky v hostelu, podle anglické verze jedou k cíli svojí cesty, brodí se po kolena sněhem. Skrečují svůj úkol, objednávají si dámu lehčích mravů, užívají drogy, svou hlučností vyvolávají stížnosti dalších ubytovaných a následně odcestují. Pak provedou další pokus: – přijíždějí znovu do Salisbury – pravda, už poté, co Skripalovi odešli – údajně otrávení „novičkem“, namazaným na kliku u domovních dveří… Domnívám, se, že pokud Guy Ritchie toto téma propásne, přijde o mnoho. Z vlastních zkušeností vím, že agent na sebe zbytečně neupozorňuje, zná dobře místní jazyk, atd. Navíc likvidátoři dosud nikdy nechodili ve dvojici, nikdy nepoužívali pasy země, která měla útok provést, nikdy neodcházeli ve dvojici a samozřejmě nikdy nebydleli spolu v jednom hotelu – tohle už je, s prominutím, taková divočina…

Zatím je zřejmé, že ti dva jeli za svým byznysem, jehož kategorie je docela zřejmá a docela výnosná (takoví kurýři, se používají k převozu dvou druhů preparátů, jejichž prodej je u nás zakázán – podpůrné prostředky pro sportovce a obdobné pro nadšence zdravého způsobu života) k jejich individuální další distribuci. V této souvislosti připomenu vyjádření prezidenta Putina, který způsobem humoru jemu vlastním řekl, že „na tom nic zvlášť kriminálního není“. Takže trest nejspíš nebude přísný – bude-li vůbec.

Je tu samozřejmě možnost, že se ti dva obrátí na soud s žalobou pro poškození osobní důstojnosti, což by dle mého soudu byla trefa do černého, protože v Británii je řada špičkových právníků, kteří se specializují právě na práva menšin. Některých z nich by mohl Petrovovi s Boširovem nabídnout zastupování – no a o vysouzené by se s nimi rozdělil. Pikantní je, že vyšetřování chemického útoku v Salisbury vedla šéfka Scotland Yardu, která nedávno prohlásila, že je aktivní lesbou – tedy, řekněme, ženou netradiční sexuální orientace. Tím by scénář filmové komedie nabyl naprosté dokonalosti.

Sýrie:

Začal bych základní situací, kterou mnozí bůhvíproč přehlíží: – nesporně na tom ozbrojeném konfliktu, který už dávno nelze nazvat občanským, vydělá nejvíc Izrael. A ten bude i dál ze všech sil usilovat, aby tento konflikt neskončil. Především oslabí Sýrie, která z války vyjde mnohem slabší, než do ní vstupovala. V souvislosti s tím je velmi zajímavé je, že incident s ruským IL-20 se udál bezprostředně po dohodě prezidentů Ruska a Turecka o dalším postupu v Idlíbu. Že bude vedena dělící linie pod kontrolou mezinárodní a ruských pozorovatelů a staženy těžké zbraně – takže kroky uklidnění konfliktu. Jde o nanejvýš delikátní proces, protože se tam potkávají velmi mnohé zájmy mnoha zemí. Například islamisté, kterých je tam soustředěno několik desítek tisíc, a kteří nejsou zemědělci zblblí a vyzbrojení obyvateli měst a jejich propagandou, nýbrž ti, kdo se od počátku připravovali v táborech speciálních jednotek USA v Turecku, Jordánsku. Ti lidé dokázali přežít v těžkých bojích, mají obrovské bojové zkušenosti, skvěle ovládají zbraně.

Problém je v tom, že během konfliktu trvajícího několik let, se dokázali vybavit pasy evropských zemí, takže v přestávkách mezi boji klidně odlétali do Evropy, podávali žádosti o povolení k trvalému pobytu a dostávali je jako uprchlíci. V Německu vyšuměl případ, kdy německá novinářka v Berlíně potkala „isilovce“, který ji zajal a chtěl ji před kamerou podříznout. Když se obrátila na policii, ukázalo se, že to už není příslušník IS, ale řádný německý občan, ke kterému Německo nemá výhrady…

Právě po tomto případu se Merkelová a představitelé dalších evropských zemí obrátili přímo na představitele Ruska se žádostí, aby zastavili vyčišťovací operaci v Idlíbu od oněch podzemních band islamistického zabarvení. Důvod je prostý: – mají obavy, aby se ti dobře vyzbrojení, vycvičení a motivovaní bojovníci, kteří se během útoku dostanou z obklíčení, nerozptýlili po Španělsku, Portugalsku, Francii, Německu, atd. Protože kdo ví, co je napadne za půl roku, rok nebo za měsíc, a jakou další fatvu vyhlásí některý mulláh. Je to v každém případě natolik třaskavá směr, že pouštět si je do Evropy je velmi riskantní. Přitom se ale všechny tyto státy dostávají do velmi choulostivé pozice, protože po dlouhá léta (jak se nedávno ukázalo na příkladu Holandska, kde parlament s překvapením zjistil, že vláda po léta islamistům nakupovala terénní automobily, vojenské vybavení, atd.) islamisty podporovaly. Ve skutečnosti, pokud tento teroristický ostrůvek nebude úplně zlikvidován, přeživší bojovníci nebudou nečinně sedět. Jsou to adrenalinoví narkomani a špatně se přizpůsobují civilnímu životu, který je rychle znudí a vypraví se do jiného konfliktu, anebo ho sami vyvolají.

Taková polovičatá opatření, jako nedokončení operace v Idlíbu na nátlak „světového společenství“, jsou nakonec pro samo toto společenství nevýhodné. Rusku je v podstatě jedno, kam se ti bojovníci přepraví. Rusko a Sýrie by vlastně tomuto společenství prokázaly velkou službu, pokud by všecky ty zbytky zlikvidovali – byli ale požádání, aby to nedělali. Navážu na to, co jsem v souvislosti s Idlíbem řekl na začátku: – pozoruhodné je i to, že v osvobozovaných městech a vesnicích bylo, kromě zbraní nejrůznější provenience, nalezeno a zkonfiskováno velké množství zbraní původu izraelského. To samo o sobě dokládá dlouhodobou snahu Izraele o udržování horké fáze konfliktu.

K incidentu s Il-20 řeknu jen to, že Izrael nemohl nevědět o připravovaných startech raket z francouzské fregaty v Středozemním moři, a tyto starty nemohly být provedeny bez souhlasu velení NATO a USA. Proto se tu počítalo hned s několika faktory: – izraelská letadla nalétala k bombardování od moře, hned po vypuštění raket z francouzské fregaty, kdy protivzdušní obrana Sýrie musela zahájit palbu a nevěděla, kdo rakety vypustil a proč. Při operaci bombardování Latakije se izraelská letadla kryla za silnějším odrazem ruského Il-20 – všechno bylo spočítáno velmi chytře. Vinit izraelské letce a vojáky z podlosti není na místě, protože rozkaz k akci byl dán na pokyn politického vedení a oni jsou zvyklí rozkazy plnit. Vina padá na politiky v podobě premiéra Netanjahu, který k nám přijel na oslavy Dne vítězství 9.května, pověsil si georgijevskou mašli a pronášel nějaká ujištění našemu prezidentovi. Když ale vidí reálnou perspektivu ukončení konfliktu v Sýrii, rozhodne se k naprosto zoufalému kroku, aby  tomu zabránil. Záminky Izraele k útokům na Sýrii, že útočí na iránské cíle, a že cílem jsou zbraně hromadného ničení hnutí Hizbulláh, neobstojí, protože při útocích je ničena infrastruktura Sýrie, no a zbraně hromadného ničení v rukou Hizbulláhu? – směšné! To je ale věcí politické vedení. Domnívám se, že Izrael bude nucen přistoupit na řadu určitých ústupků, snad až po skončení svých útoků na Sýrii – to ale uvidíme během dvou týdnů.

Atentát na Alexandra Zacharčenka:      

Na Zacharčenka bylo spácháno nebo připravováno mnoho atentátů. Ty první byly docela nemotorné, ale s růstem úrovně přípravy operativně-bojových skupin Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) se zvyšovala i dokonalost přípravy útoků. Nicméně, uskutečnit samostatně tak rozsáhlou akci a s takovou efektivností, SBU nedokázala. I řada technických detailů ukazuje, že akce byla naplánována, připravena a provedena za účasti tajných služeb USA, m.j. – a to je nejdůležitější na otázce, kdo Zacharčenka zabil: – před úspěšným atentátem na Zacharčenka v kavárně „Separ“, byl připraven atentát na něj v kavárně „Puškin“. Ten byl příslušnými specialisty odvrácen, výbušný systém byl neutralizován a prozkoumán. Na rozdíl od náloží, používaných při předchozích pokusech (běžná armádní munice nebo plastická trhavina doplněná tříštivými elementy), byl použit systém profesionální s mnohem vyšší brizancí a velmi přesným směrováním výbuchu. Silně pochybuji, že by Kyjev při jeho dnešní technické úrovni, byl schopen sestavit kompaktní systém malých rozměrů, rozeznávající osoby a s velmi zajímavým směrovým vysílačem s garantovaným akčním radiem do 1 až 1,5 km, pronikajícím betonem, sklepy a je přesně orientován na místo, kde se nacházel operátor. Fungoval tak, že poté, co systém identifikoval Zacharčenka, vyslal signál o identifikaci a operátor potvrzuje, nebo zastaví signál k explozi. Takové zařízení nové generace pochází z dílen špičkových specialistů a stojí několik desítek tisíc dolarů. Systém byl namontován v umývárně toalety a s dobrým výhledem, takže vezmeme-li v úvahu tuto zkušenost a to, že zatím nedokázali najít člověka se spouští exploze, který se měl nacházet v blízkosti cíle, svědčí o vysoké profesionalitě realizátorů atentátu – což vylučuje SBU.

*) Guy Ritchie (1958) – britský scénárista a režisér, známý filmy, jako např.: Podfu(c)k, Fotbal za mřížemi, Trosečníci, nebo Král Artuš-legenda o meči, atd.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1713&v=02E8HjakpRw

Překlad:  180924

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

45 reakcí na Bezpečnostní expert považuje případ „Skripal“ za černou komedii

 1. strejda napsal:

  Velice otevřený a jasný popis od odborníka. Jistě se nedotýká všech aspektů uvedených tří případů, ale dává odpovědi, které na rozdíl od většiny jiných mají hlavu a patu.
  Úpadek Západu je již zcela viditelný a je otázkou jen jak rychle a jak dramaticky bude probíhat. Dlouhá desetiletí klidu, obzvlášť po rozpadu SSSR dala vyrůst politikům, kterým je bližší řešit potřeby dalších pohlaví než bezpečnost a rozvoj světa.
  Centrum dosavadní moci již viditelně ustupuje a nastupuje pluralita, o které se dá jen spekulovat, jak se bude vyvíjet. Naději dává Čína, která za svoji dlouhou historii nikdy neexpandovala mimo svůj zájmový prostor. Bude mít zájem na stabilitě a předvídavosti. Rusko má obrovský vnitřní potenciál rozvoje a nepotřebuje žádnou expanzi. Další regionální mocnosti, Indie, Írán, Turecko a Brazílie se celosvětově prosadit nemohou. EU a Japonsko jsou součástí rozpadajícího se Západu a nemají, či zatím nemohou, mít vlastní politiku. Izrael je vojensky a technologicky velice silný, ale regionální mocností nikdy být nemůže. Jeho jediný zájem je – na rozdíl od všech ostatních – přežít. A USA, nedávno světový hegemon, je nevyzpytatelný a zmítaný obrovskými vnitřními rozpory na které nemá řešení. Od něho hrozí největší nebezpečí. Všichni ostatní se mnou těšit či doufat ve zlepšení své pozice, USA ne. Z vrcholu je jen jeden směr, dolů. Cest je ale mnoho.

  To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Osobně článku věřím. Resp. věřím mu víc, než verzím, které jsou nám předkládány main streamem.

  To se mi líbí

 3. brtník z brlohu napsal:

  Sak patří vedle Kellera k našim sociologům, které se vyplatí číst – i když zdaleka nepublikuje tolik jako Keller, tak to pokaždé stojí za to:
  http://www.novarepublika.cz/2018/09/mladi-vzdelani-prazane-nevzdelani.html

  To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Rozkaz zněl jasně! Je třeba oddělit zrno od plev. Lid obecný, nemytý, nečesaný, musí pochopit, kdo je fuj a kdo je ten správňák. A to ti, občane, budeme otloukat o palici tak dlouho, dokud nepochopíš, že co amík ( s poskoky VB, Fr, SRN … ) činí, dobře činí.
  Dík autorovi za článek. Celkem bych se těm šaškárnám mohl jenom smát, protože jsem již výběhový typ dávno po záruce a odborníci tvrdí, že teploty při jaderném štěpení jsou tak vysoké, že to člověk ani nezaregistruje, nicméně mě nenechává chladným to množství ryb, které bych ještě, než by nade mnou zaklapli dekl té papírové bedny, mohl nachytat. Tedy v případě, že by Rus ( s Čínou v zádech ) měl dostatečně odstrašující arsenál strategických udělátek, který nedovolí našim současným kamarádům vytyčovat své claimy na Sibiři.

  To se mi líbí

 5. vittta napsal:

  Mě daleko více zajímají práva homosexuálů a romů, a též těch 50 sirotků!
  A kdy už se konečně zbavíme toho Zemana, co ho volili jen bílí, heterosexuální muži!
  A teď všichni, přátelé!
  „Velká je zem, šplouchá na ní voda- velká je zem, šplouchá na ní voda,
  co je však největší, co je však nějvětší- ta lidská svóóbóóda!“

  To se mi líbí

  • Josef K. napsal:

   Zapomněl jste na transsexuály, intersexuály, pedofily, nekrofily, koprofily a mnohé další diskriminované minority.

   To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  Teď se dívám na ČT 2 o tom, jak si s námi GB vytřela pozadí při Mnichovské dohodě. Mám takový pocit, že ČT 2 jakoby nepatřila na Krkavčí hory. Nejsem si jist, zda se wolnerovo komando jediné správné pravdy, nebude zlobit.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jen klídek, přečtěte si Urbana https://nazory.aktualne.cz/jan-urban-mytus-o-mnichovske-zrade-spojencu-je-lzi/r~12fd33a2c18c11e890620cc47ab5f122/ a hned vám bude jasno
   (Doufám, že si před čtením dáte něco na zklidnění žaludku, nervů i mysli. Za střízliva to nelze)

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Z čeho asi ten Urban vychází?
    Z množství blbostí mě zaujala varianta, kdy Beneš odlétá po marném boji se zlatými zásobami do Londýna.
    Jenom aby, Urbane, jenom aby!
    Londýn totiž Mnichovskou dohodu podepsal také, tak proč by měl přijímat Beneše, který se nepodřídil zrovna jejich rozhodnutí?
    A letadla do Polska leda v bojové formaci, Poláci by asi proti nám vojensky vystoupili, (a kdyby ne, tak jen proto, že jim Rusové vyhrožovali, že jamile to udělají, napadnou je) zde Urban poněkud předbíhá událostem, v září a říjnu 1938 se Polsko s Německem ještě kamarádilo.
    To je blbec, ten Urban, proč dávno nesedí v polstrované cele v blázinci, jak je možné, že takový historický neználek, vůbec dostane prostor ty sračky publikovat?

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Odletět se zlatými zásobami Republiky Československé do Londýna by se docela hodilo. Tam by bylo československé zlato zajisté zcela v bezpečí 😀
     Žádný „finanční Mnichov“ by se nikdy nekonal. (hromada blijících smajlíků)
     http://www.historie.cnb.cz/cs/menova_politika/prurezova_temata_menova_politika/2_ceskoslovenske_zlato.html
     Britská centrální banka Bank of England se aktivně podílela na prodeji zlata, které nacisté uloupili v Československu po invazi v roce 1939. Vyplývá to z dosud nepublikovaných dokumentů, které přibližují činnost banky během druhé světové války
     Skoro by se mi chtělo říci mluvou diplomatickou, že Diag Urban je „poněkud neinformovaný“. :mrgreen:

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Když na ty Brity dneska člověk kouká, musí žasnout zad Benešovými politickými schopnostmi.
      Vydupat si nějaký respekt a politické obnovení ČSR v hranicích r.1937 (vyjma Zakarpatí) byl přímo zázrak.
      Beneš rozhodně nebyl zbabělec, Hitlera se nebál.
      Bál se svých spojenců Francouzů a Britů.
      A dneska už můžeme vidět, proč!
      Kosovo je příklad, jak by Beneš dopadl, kdyby bránil republiku.
      Možná by nebyla II.světová válka, ale my bychom na věky byli ti, co jí chtěli rozpoutat.
      A o pohraničí bychom stejně přišli, já osobně si myslím, že by do ČSR byla nakonec intervence mezinárodní, tedy Německo, Itálie, Francie a Británie v čele.
      Kvůli míru.
      Tihle sráči všechno dělají kvůli míru.
      Dokonce kvůli míru vyzbrojují i IS a svrhávají zlé diktátory, kdekoliv je objeví!

      To se mi líbí

    • Joda napsal:

     Další taková blbost je, že by Beneš jezdil v okupované Praze otevřeným autem a lidi by mu mávali. Hitler považoval Beneše za úhlavního nepřítele a byl by zlikvidován jako první. Také porovnání Československa s Dánskem pokulhává. Dány považovali nacisté za germány a logicky s nimi jednali jinak, než se slovanskými podlidmi.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      To jsou osobní konstrukty toho Urbana, prakticky celý text.
      Je to založené na znalostech dějepisu ZŠ,a v podstatě ani to ne.
      Copak o to, každý ať si pindá co chce, ale tehle text je a byl před 5 lety, prezentován jako seriozní rozbor.
      To svědčí buď o politickém zadání, nebo o debilitě redaktorů, kteří toho vědí ještě méně.
      Nebo o obém!

      To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Vašnosto, Jan Urban byl, je a vždy bude echtdobytek. Nemáte tam něco veselejšího?

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Na PL byl ještě Krystlík

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      „Označovat Němce za zločince a Nacisty je to samé jako označovat nás za zločince a komunisty. My jsme zabili v době míru více německých spoluobčanů, než zabili Nacisti v době války nás Čechů. Dokonce jsem vyvraždili několik vesnic včetně žen, starců, dětí a kojenců. Náckové v Lidicích za války většinu dětí ušetřili. Touto perlou mě před třemi lety obohatilo jakési „historikem“ Krystlíkem se ohánějící individuum, používající etiketu „Jan Novak“ pod těmito zvratky Dr.Dr.Dr.Dr. Bervida-Bukvoje.

      ❗ POZOR! Odkazovaný text je zcela nevhodný pro osoby trpící vysokým krevním tlakem, nebo žaludečními problémy. Pohotovostní kýbl a prostředky na zklidnění nervů i žaludku jsou nezbytné! Nepoužívat na lačno! Před použitím odstranit z dosahu snadno rozbitelné předměty!)

      To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Ano, ČT 2 je snesitelný program.

   To se mi líbí

 7. čtenář napsal:

  omlouvám se pane Bavore,

  ale musím se bránit polopravdám s dohledatelnými fakty.

  pokud budete pokračovat kočko tak sem překopíruji ty vitttovi otázky a moje odpovědi jemu,aby bylo jasné proč jsem na některé otázky neodpověděl.
  vám to jasné ale nebude stejně nikdy,protože jasno máte HNED pouze tehdy když si myslíte že vám to hraje do těch vašich not.

  vittto,snažíte se mě zase vyprovokovat k odpovědím,ale dohledejte si je sám v těch odpovědích které jsem vám poskytl u Janiky.
  ——————–

  a pro oba,Kutilovou jsem nerozporoval,protože není co rozporovat.

  a jak vás tak oba dva už znám tak Kutilová bude za nějakou dobu váš hlavní nepřítel,které nebudete moci přijít na jméno.

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Víte co? Já považuji naší konverzaci za skončenou, kdo by chtěl může si to u Janiky najít, je to myslím pod textem „Zvyk je železná košile“ s 329 komentáři momentálně. A co bude nebo nebude Kutilová pro mě to nemůžete vědět, nejste jasnovidec, momentálně je mně docela ukradená ale v tomto případě potvrdila, že Filipi měla pravdu, Šojdrová a lepšolidé (kam řadím i vás) ne. Tečka.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Tady bylo zbytečné řadit čtenáře mezi lepšolidi (pokud není důvod odjinud). Jeho názory jsou v podstatě podobné, jen je někdy větší rejpal a rád slovíčkaří.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     děkuji pane Bavore,
     jenže on ten důvod odjinud samozřejmě je,i odtud ten důvod už je.

     já jsem celé roky žil v mylné představě že těmi nálepkami jsou označováni pouze ti lidé které to s tím vítáním přehánění nad únosnou mez a své odpůrce také nálepkují.

     jestliže ale každý kdo se kategoricky nevyjadřuje ve smyslu „ani jednoho“ je sluníčkář a lepšočlověk a já nevím co ještě tak mi nezbývá nic jiného než se s tím smířit.
     od někoho mě ty nálepky ale budou mrzet hodně dlouho,možná že si ale nakonec řeknu že to tak mělo být,že mě někdo kdysi dávno onálepkoval.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Já si myslím, že na to, jak málo jste dal odpovědí na to zásadní, se litujete až moc.
      Vítač je vítač, i kdyby vítal jednoho.
      Bohužel, dneska není situace taková, aby šel nějak rozlišit člověk „vítač pár potřebných“ a „vítač milionů“.
      I ti, co mlčí, vítají, a vítači to dobře vědí.
      Když se zeptáte kohokoliv, i těch největších sviní, tak vám opravdu jen ti nepomatenější budou mluvit o mnoha tisících.
      Většina vítačů se bude ošívat, bude mluvit o dětech, humanitě, o pár stovkách, o 1 rodině v každém městě nad 20 000 obyvatel, o lásce a povinnosti.
      Nakonec zjistíte, že je tady NIKDO nechce, jen prostě ti vítači nechtějí fašismus a rasismus a plno keců kolem.
      Proč to neřeknou jasně?
      Chci nebo nechci.
      Sám vidíte, že je to všechno jen lež, vzít dávku, která do Evropy přijede průměrně za 1 hodinu nevyřeší nikomu nic.
      A přeci by je sem někdo cpal.
      Proč?
      Myslíte, že kdybychom těch 50 potenciálních teroristů vzali- kdyby vůbec někde byli, že by nás pak Macron nevystřelil na měsíc?
      Zlatý voči, i kdybychom jich vzali 200 000, budem u nich jen povl a u našich sluníček kriplové nepřející a vítači by mohli používat stále ten stejný argument, lehce vyšperkovaný.
      Když jim máme 200 000, dalších 50 už nebude ani vidět, když jich máme milion, dalších 50 000 je jako nic.
      Jinak v klidu, jsou strany, které negry a čmoudy vítají, TOP09 nebo Starstové či Zelení, volte je, máte na to právo.
      Já zase budu volit Okamuru, který je tady nechce.
      Tak to chodí.
      A nemám je rád, negry, čmoudy, cigoše, teď už ani devianty a všechny tyhle vyžírky ctností a hlavně peněz.
      A jestli jsem kvůli tomu rasista nebo nacista nebo co všechno- no a co?
      Mám se za to stydět?
      To po mě chtějí, abych se styděl, proto mě nálepkují.
      Nasrat, tak jsem fašista, či co- má bejt?
      Důležitý je můj názor, a ten je obecně známý!
      ANI JEDNOHO ZA ŽÁDNOU CENU!

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Myslím, že na tohle téma by už mohla diskuse skončit. Já osobně nepovažuji čtenáře za vítače ani lepšolida. Pouze (jak už jsem psal) za člověka, který se rád šťourá v detailech a slovíčkaří. Někdy až moc, ale víc za tím nevidím. Takže nemá smysl to dále rozebírat.

       To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    ano,vím co,vím stoprocentně že jsem s tím nazačal.kdyby nebylo vaší poznámky ke mě,nebylo by mého dotazu na nezodpovězenou otázku,dále by nebylo vašich výmluv proč nebude odpověď(opakovaných),takže by nebylo ani mé obrany proti těm vašim polopravdám.

    někdo jenom myslí a jiný si zase před tím než něco napíše to svoje myšlení raději i ověří,když je to možné.

    je to pod textem „Dny vrahů“, s 168 komentáři.

    není potřeba být jasnovidec,jen jsem ten rozhovor s paní Kutilovou pozorně poslouchal
    a přečetl jsem si od paní Kutilové i něco čerstvějšího.

    značkování nepoužívám,ale užijte si to,vittta mě také označkoval,když vás to baví.

    já se s vámi rozloučím pouze slibem(který dodržím),že na vás kočko šklíbo už nikde a nikdy nebudu reagovat.

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   NE!
   Já jsem zadal jasné dotazy a jasně jsem na ně na ukázku odpověděl.
   Myslím tady, a Pana Bavora.
   Vy ale na 6-7 řádcích neodpovídáte, a ještě mi něco podsouváte, resp. nám, s Kočkou.
   Já jsem totiž nikdy neřekl, že je Kutilová můj politický idol, nebo že se mi líbí její pohled na svět.
   Já (a nejen já) odkázal na její rozhovor, ve kterém se- JAKO JEDINÁ- snaží pracovat s realitou.
   Vůbec nejde o osobu paní Kutilové ani o její politický názor, ale o její praktická zjištění.

   To se mi líbí

 8. hans napsal:

  Zpět k titulnímu tématu – Skripalům:

  Jak poram v minulé diskuzi psal o programech na rozpoznávání tváří, tak je lidi použili na fotky Bellingcatu

  To se mi líbí

  • hans napsal:

   a dopadlo to tak, že Čepiga a Boširov jsou dvě různé osoby

   viz https://colonelcassad.livejournal.com/4484989.html

   BBC ovšem tuto blamáž britské propagandy situaci vyřešila lehce – ve svém zpravodajství srovnávala černobílou fotku Boširova s barevnou fotkou Boširova, a vyvodila, že když na je těchto fotkách stejný člověk, tak to dokazuje, že Boširov je Čepiga. To se vidí profesionál, provánívěci, které laika ani nenapadnou.

   To se mi líbí

 9. Jiří Jírovec napsal:

  Případ Skripala a MH17 mají jednu společný prvek: Okamžitě je obviněn úhlavní nepřítel, tedy Rusko. Přijde hrozba sankcemi, když se Putin nepřizná, jak to udělal. Pamatuji se, že USA okamžitě po zničení letadla oznámily, že mají důkazy ze satelitu a vědí, že tedy, že to byli Rusové. Pravda, nikdo je nikdy neviděl, tedy ty důkazy. V mediích se objevily fotografie z přesunu jakési jednotky, která vezla rakety a to tak, aby každý viděl, že jedna ze 4 chybí. Rusko nebylo k vyšetřování MH 17 přizváno, přestože podle určité dohodu mělo vyšetřovat všechny havárie nad územím bývalého SSSR.

  Do oficiálních verzí se vždy vloudí nějaká chybička. Tu objeví šťouralové z veřejného prostoru a vláda či tajné služby nestačí reagovat. Ptát se můžeme na to, proč se agenti GRU chovají jako naprostí idioti, nechají se fotografovat a svoje fotografie kdesi vystavují. Patlají se s novičokem místo aby Skripala odpráskli pistolí s tlumičem.

  Něco podobného se děje s vraždou Kucjaka. Teď to vypadá na to, že si nějaký mafián objednal (přes tlumočnici jakéhosi magnáta, která mluví italsky!) vraha. A juž je stopa. Pak se zjistí, že kdosi vyhledával adresu Kucjaka na Google Maps a že v tom jedou, vedle tlumočnice, nejméně tři další lidé. Laik by předpokládal, že se najme jeden člověk a případně druhý, který následně toho prvního odpráskne, aby se ušetřilo na odměně a zametly stopy. A jako Deus ex machina vstoupí do hry Američané. Prý zjistili, že v kritickou dobu se nad místem činu pohybovala jejich družice, která viděla, jak kdosi utíká kamsi do lesa.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Čo sa týka vraždy Kuciaka a jeho snúbenice, veľa z tých informácií, ktoré polícia posúva do médií, je súčasť taktiky. To sa, podľa mňa, týka aj informácií o družici, o Google maps, aj toho, že pred pár týždňami zverejnili identikit údajného svedka, ktorý vyvolal zdanie, že sú totálne mimo.
   Na mieste polície by som postupoval rovnako. MSM je v tomto prípade otvorený nepriateľ polície aj všetkých štátnych štruktúr, ktoré tú vraždu vyšetrujú, takže pustiť médiá k informáciám, ktoré pre vrahov na úteku ešte nie sú úplne pasé, by mohol len úplný diletant.
   Neviem, či ste postrehli, ale zaujímavý je aj vývoj s protestmi na ulici „Za slušné Slovensko“. Vraj budú protesty pokračovať, lebo políciu treba naďalej motivovať, aby odhalila objednávateľa. V lete sa protestovalo, lebo „vláda nemá záujem vypátrať vrahov a polícii v súčasnom zložení sa nedá veriť“.
   Viem, ešte vyšetrovanie nie je definitívne na konci, ale trochu nádeje, že tých mediálnych zombie nie je na Slovensku až tak veľa, vo mne vzbudzuje fakt, že v piatok bolo tých „protestujúcich“ na námestiach už menej ako desatina oproti stavu, keď to v lete kulminovalo.
   Ako si to celé ľudia prebrali, ukážu voľby 2020.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Nevím ale Za slušné Slovensko je dle indicíí úplně něco jiného, je to něco jako soukromá nátlaková skupina Karla Janečka.

    Proto si myslím že naprosto profesionální organizace, kde je jedna z organizátorů manipulační profesionálka Katarína Nagy Pázmány není určena k zabezpečení nějakého vyšetřování vraždy jakéhosi novináře.
    Dle mého je to opět pouze a jen další skupina určená k podpoře Andrejovi Kiskovy.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.