Trochu spekulací


Zajímavá mi přijde především druhá polovina článku.

A dále by mě docela zajímalo, kolik imigrantů z posledních dejme tomu deseti let má už ve Švédsku volební právo a koho většinově volili. Jaký procentní podíl voličů tvoří?
Spekuluji tak:
–          Švédské demokraty volil přibližně (mohutně zaokrouhluji) každý pátý Švéd (17 %).
–          Dost si tipuji, že především rodilí Švédové
–          Také tipuji, že imigranti (ti relativně čerství) volili (pokud měli volební právo) někoho úplně jiného
–          Takže jak by vydal výsledek voleb, kdyby volili jen rodilí Švédové, jaký podíl z nich vlastně Švédské demokraty volil? Myslím si, že určitě víc, než těch 17 %.

Wikipedie tvrdí, že v roce 2008 žilo ve desetimilionovém Švédsku cca 500 tisíc imigrantů.
V roce 2015 jich přišlo dalších 150 tisíc, v roce 2016 170 tisíc.
Můj hrubý odhad (neověřený) je, že jich teď tedy musí být k milionu.
Volební účast byla vysoká, prý 84 %
Volilo tedy cca 8,5 milionu všech švédských občanů. Počet migrantů z nich těžko určit. Půl milionu?
Dá se z toho něco vypočítat?
Nevíte někdo o nějaké analýze na toto téma? Myslím, že by to bylo zajímavé.

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

37 reakcí na Trochu spekulací

 1. Slim napsal:

  Nazdar, tvé oblíbené téma, vidím; pro jednou se se k vám rasistům přidám. 😀

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/483195-sexismus-a-rasismus-kritiky-pobourila-karikatura-vztekajici-se-sereny.html

  To se mi líbí

 2. Bavor V. napsal:

  Švédsko nevzal čert, protože se tam opakovala situace z našich parlamentních voleb – výpadek serveru a prudká změna výsledků. Takže naopak varování před tím, co nás ještě může leckde potkat. Zejména v blížících se eurovolbách.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   A ještě strejda gůgl a jeho strojový překlad:https://voiceofeurope.com/2018/09/swedens-election-had-no-control-mechanism-to-prevent-voter-fraud-results-are-suspicious/#.W5kjdIA2gyE.twitter

   Švédské volby neměly žádný kontrolní mechanismus, který by zabránil podvodům voličů – Výsledky jsou podezřelé
   Od INGRID CARLQVIST 12. září 2018

   Toto je příspěvek napsaný švédskou novinářkou Ingrid Carlqvistovou . Originál naleznete zde

   Tři dny po švédských volbách sociální média přeteče se stovkami zpráv o podezření na volební podvody. Avšak sporadické chyby ve volebním systému nejsou problémem – co je mnohem nebezpečnější je politicky iniciovaný volební podvod. Existuje riziko, že strany, které dlouhou dobu vládnou Švédsku, vytvořily systém, který úplně postrádá nebo ignoruje systematické volební podvody? Ingrid a Maria dnes dokážou odhalit, že Švédsku chybí systém, který dokáže odhalit takové podvádění.
   Výsledek švédských voleb se výrazně lišil od mnoha voleb v týdnech před volbami dne 9. září. Průzkumy naznačovaly, že švédští demokraté budou největší nebo druhou největší stranou s 25-30 procenty hlasů a že sociální demokraté poklesl z 31 na 23-24 procent.
   Mnoho Švédů se stalo podezřelým – jak by se výsledek mohl lišit od hlasování?
   Když se v neděli v noci počítalo, švédští demokraté získali pouze 17,6, zatímco sociální demokraté ztratili pouze 2,8 procentního bodu a získali 28,4.
   Politické plakáty ve Stockholmu
   Mnoho Švédů se stalo podezřelým – jak by se výsledek mohl lišit od hlasování? Několik zpráv o sociálních médiích odhaluje podezření na volební podvody a další podivné věci ve volebních místnostech, jako jsou chybějící hlasovací lístky, falešné názvy, sociální demokraté, kteří následovali lidi do hlasovacího boxu a „pomohli“, aby jim v obálkách položili „správné“ hlasovací lístky , muži cizího původu říkají ženám, jak hlasovat, znamení vyzývají lidi, aby neuložili obálky, ale prostě sklopili klapku, hlasovací schránky, které nebyly utěsněny a nepřátelské nebo dokonce těžce opilé úředníky ve volebních místnostech.
   V jižním Švédsku zažil tento stav volič:
   „Na mém volebním místě byli dva velitelé. Jeden z nich byl propíchnut po celém obličeji a byl tak opilý, cítil jsem to na míli daleko. Neexistovala žádná hlasovací lístek pro alternativu pro Švédsko [pravicovou stranu], přestože jsem předtím zavolala a byla si jisti, že jsou na místě.
   Chlapci byli naprosto neuspořádaní a lidé všude chodili. A jedna byla, jak jsem řekl těžce opilý. Myslím, že pokud někdo musí být střízlivý, určitě to musí být lidé, kteří mají na starosti volby … “
   V Švédsku nemůže být žádná korupce …
   Pro většinu Švédsky je myšlenka, že kdysi bezpečná a správná demokracie Švédska mohla být poškozena, je téměř nemožné pochopit.
   Každý si uvědomuje, že mohou být chyby, ale jsou vždy obviňovány z lidské chyby – že volební podvody mohou být organizovány a rozšířeny, je odmítnut jako teorie spiknutí. Protože to prostě nemůže být, to je Švédsko pro Boha!
   Ale Švédsko není to, co bývalo. Švédský státník Axel Oxenstierna (1583-1654) vytvořil naše slavné „odpovědnosti státních zaměstnanců“ za předpokladu, že všichni vládní úředníci „by měli jednat v nejlepším zájmu národa a rovněž usilovat o usnadnění práce ostatních úředníků“ a to bylo pravidlo téměř 400 let.
   Ale v posledních několika desetiletích byl systém, který nám tak dobře sloužil, pomalu, ale jistě ukončen. Vládní úředníci, kteří se ujistili, že nedošlo k žádné korupci, byli vyměněni za lobbisty a aktivisty, většinou z komunit levicových a LGBT.
   V současné době mnoho vládních činitelů / aktivistů odmítá odpovědět na otázky a vnímá otázky týkající se práce agentury jako osobní kritiky.
   Často žádají o zaslání dotazů e-mailem (které jsou zřídka zodpovězeny) a tvrdí, že nemohou odpovědět na otázky, protože jsou na důležitém setkání a pak prostě jen zavěsí. A když odpovídají na své telefony, nejsou skutečně na pracovišti, ale dělají pochůzky jako nakupování nebo vyzvednutí dětí v mateřské škole.
   Žádný systém pro identifikaci volebních podvodů
   Anna Nyqvist je generální ředitelkou volebního úřadu. Když se nejprve pokusíme zavolat tiskovému sekretáři, souhlasí s tím, že zodpoví důležitou otázku, jak se její agentura snaží zajistit, aby nedocházelo k organizovaným politickým volebním podvodům.
   Má vláda systém pro identifikaci politicky iniciovaných volebních podvodů?
   – Ne! Odpověď je ne.
   Je pravda, že občané, kteří se chtějí stěžovat na volební podvody, se musí obrátit na obecní volební výbor?
   – Ano.
   Existuje ve Švédsku 290 obcí, shromažďujete všechny stížnosti do centrální databáze, abyste mohli analyzovat, zda existují známky podvádění tohoto bodu v nějakém konkrétním směru?
   – Ne, hlavním účelem stížností je, že volební komise mohou zlepšit svou práci.
   Takže je to 290 obcí …
   – V roce 2016 proběhlo vládní šetření, které zkoumalo potřebu nejmodernějšího systému hlášení incidentů. Byl nazván „Rychlejší znovuzvolení a posílená ochrana tajného hlasování“ a dospěla k závěru, že není zapotřebí státního systému hlášení incidentů. Takže otázka již byla řešena. Nyní nemám čas na tento rozhovor, ale mohu se k vám vrátit, pokud pošlete e-mail na adresu val.se.
   Žádný zájem o ochranu demokracie
   Ne, jasně jste potvrdili podezření, že Švédsko nevidí potřebu kontrolního systému, který se zabývá volebním podvodem. Takže na závěr lze říci, že ve Švédsku neexistuje jediný kontrolní systém pro zjišťování politicky iniciovaných volebních podvodů?
   – To je správně.
   Pokud by švédští politici opravdu chtěli ochránit demokracii země, samozřejmě by si vytvořili systém bláznivého důkazu a tento zákon by to upevnili.
   Převedení takové důležité otázky, jako je to, že systém hlasování je bezpečný proti volebnímu podvodu do 290 obcí a odmítá shromažďovat případy s cílem provést úpravy, neukazuje zvláštní obavu pro ochranu naší demokracie.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Stát se toho jen desetina v Rusku, píší o tom média 24 hodin denně další měsíc.
    Tohle je ovšem v pořádku, protože demokracie byla takto zachována.
    Lístek se zfalšuje snadno, to sluníčka vědí, ale střela z pušky se zastavuje hůře.
    Švédsko rázně vykročilo k občanské válce.
    Ještě nějaký čásek to vydrží, ale ty příští volby už neunesou.

    To se mi líbí

 3. Slim napsal:

  No Serena je v Evropě a v Aus efektivně mrtvá žena. Je čas zabalit hraní

  To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Nevím ale osobně si myslím že jste naprosto záměrně zvolil na Švédské království šablonu Švýcarských voleb. Především ve Švédském království má na výslednou orientaci politiky rodilý švéd vliv asi jako přílivová vlna na chod kaplanovy turbíny na Orlíku.
  http://www.ceska-justice.cz/2014/12/svedske-politicke-strany-uzavrely-opozicni-smlouvu-do-roku-2022-a-zrusily-volby/

  To se mi líbí

 5. lujjza napsal:

  Copak ve Švédsku… ale u nás by mohla být/bude asi na podzim veliká legrace.
  Četli jste tenhle článek? Je z 20. 8. 2018, je dost dlouhej, ale fakt stojí za to si ho přečíst… Hustý…
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Zpackane-podzimni-volby-Cizinci-mohou-zpusobit-potiz-548382

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tohle nic není. Přece už bylo několik případů zrušených voleb kvůli volební turistice, kde se najednou někam přihlásil potřebný počet lidí a ta ovlivnil volební výsledky v obci. Volby se pak musely opakovat bez oněch přistěhovalců. Tady se dělá velbloud z hodně uleželého komára.

   To se mi líbí

 6. strejda napsal:

  Technická poznámka (jsou to jen odhady, ale metodika je správná).
  10 000 000 Švédů
  průměrný věk 80 let
  volební právo od 18 let
  z toho vyplývá, že volit může 77,5% občanů
  tedy 7 750 000 kousků
  k volbám přišlo 84% voličů
  to je 6 510 000 voličů

  a dál je povídání páně Hudcovo.

  To se mi líbí

 7. vonrammstein napsal:

  Jste si úplně jistej tím průměrným věkem?

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.