Jaafari: Západní státy plánují nové chemické incidenty


  1. srpna 2018Miri Wood

New York, SANA 28. srpna – stálý zástupce Sýrie v OSN Dr. Bashar al-Jaafari v úterý uvedl, že existují určité západní státy, které používají své „černé vlajky a bílé přilby“ k tomu, aby postavily nový chemický incident, aby zabránily politickému zpracovat a ospravedlnit jejich agresi vůči Sýrii.

Během zasedání Rady bezpečnosti o situaci v Sýrii al-Jaafari uvedl, že Sýrie opakovaně potvrdila, že považuje používání chemických zbraní za nemorální a že odsuzuje jejich použití, opakuje, že Sýrie nemá žádné chemické zbraně, protože splnila své povinnosti vůči Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW).

Tvrdil, že chemický arzenál Sýrie byl zničen na palubě americké lodi ve Středomoří, zatímco jaderný, chemický a biologický arzenál Izraele čeká na „požehnání Rady“.

Al-Jaafari uvedl, že teroristé Jabhat al-Nusra a skupiny s ním spojené se připravují na použití chemických zbraní proti civilním obyvatelům v Idlibu, aby obvinili syrské síly a ospravedlnili jakoukoli vojenskou agresi, kterou by mohli vést vlády států, které ovládají tyto teroristické skupiny.

 

Trvá na tom, že jakákoli agrese proti Sýrii by představovala agresi proti regionálnímu a mezinárodnímu míru a bezpečnosti a že taková agrese by poskytla podporu terorismu a podkopala úsilí o boj proti němu.

V reakci na zástupce některých členských států řekl al-Jaafari, že Sýrie přijala 2700 žádostí Světového potravinového programu o poskytnutí pomoci osvobozeným regionům.

„Syrský arabský červený půlměsíc nepřetržitě spolupracuje s místními a mezinárodními humanitárními partnery, aby poskytli pomoc a odeslali desítky konvojů do potřebných oblastí,“ dodal.

Stálý zástupce Ruska v OSN Vasilij Nebenzia uvedl, že teroristická organizace Jabhat al-Nusra a přidružené skupiny drží více než dva miliony lidí v rukojmích Idlíbu a brání jim v odchodu.

Řekl, že členové „bílých přileb“ přepravili do provincie Idlíb dva kontejnery s toxickým plynem, nemluvě o tom, že již existuje osm kontejnerů s toxickým plynem s úmyslem použít je proti civilistům, aby ospravedlnili novou agresi  Washingtonu, Londýna a Paříže v Sýrii.

 

Nebenzia varoval před novou agresí Západu v Sýrii založenou na vyrobených zprávách a obviněních z používání chemických zbraní proti civilistům v Idlíbu.

Ruský diplomat zdůraznil, že syrská armáda nemá žádné chemické zbraně a poukazuje na to, že jakýkoli západní útok v Sýrii poškodí politický proces v zemi a nebude sloužit zájmům tamních teroristických skupin.

Nebenzia také potvrdil, že nezákonná přítomnost amerických sil v oblasti al-Tanf porušuje suverenitu Sýrie a že mezinárodní anti- ISIS koalice pod vedením Washingtonu se pokouší o kontrolu zdrojů země.

Poznamenal, že západní státy chrání teroristy a manipulují s chemickým spisem, aby vyvíjeli tlak na syrskou vládu. Mezitím pokračuje koloniální politika s cílem rozdělit Sýrii namísto soustředění na politické řešení a boj proti terorismu v zemi.

 

SýrieNovinky:

Karen Pierce zahájila svůj koloniální útok na Sýrii a přidala trochu neo-McCarthyismu velmi nediplomaticky. Svou neznalost beznadějně vykřikla, nevěděla, že Sýrie odevzdala arsenál chemických zbraní a fakta o nedávných mohutných únosech syrských civilistů a dětí.

Pierce hrála roli arogantního lháře o ChZ, Sýrii a Rusku.

Arogantní dočasná předsedkyně nějak zapomněla, že Syrské zbraně byly zničeny na americké lodi v srpnu 2014 (stejné USA ještě dluží OPCW více než 3,000 tun CWs.).

USA „neutralizovaly“ Syrský chemický arzenál v roce 2014.

 

V projevu hyenám v OSN v dubnu 2018 znovu poznamenala Jeho Excelence Jaafari anomálie SAA, která využívala CW, že je nemá  v dobách, kdy učinila obrovský vojenský pokrok, a zvláštnost, že ozbrojené teroristy to nikdy nezabijí, ačkoli nemají správné ochranné oblečení, a jak je divné, že tyto zbraně Sýrie mají zabít jen ženy a děti. V této situaci vystoupila zastánkyně al-Kájdy v Sýrii Nikki Haley, v úžasné nediplomatičnosti.

Abychom pomohli velvyslankyni Pierceové v odstranění znemožňujeme její jasné nevědomosti, nabízíme následující zprávy:

Na začátku roku 2014 USA uzavřely syrské velvyslanectví ve Washingtonu, DC Brzy poté ministerstvo zahraničních věcí omezilo pohyby Dr. Jaafariho v okruhu 40 km / 25 mi od OSN ve snaze cenzurovat jeho velmi úspěšná Setkání na obecních radnicích, vzdělávání obyvatel USA o faktech souvisejících se syrskou krizí .

Ačkoli Jeho eminence Jaffari měl nejhorší překladatele, kteří mu byli přiděleni pro jeho důležité prohlášení, během setkání, v němž byly urážky paní Pierceové dány v dokonalé angličtině, žádný simultánní překladatel nebyl přidělen velvyslanci Jaafarimu během varování před agresemi na základě chemického podvodu plánovaného bílými přilbami a dalšími frakcemi al-Kajdy, které okupují Idlíb.

Nebylo také žádné vysvětlení tohoto opomenutí.

Miri Woodová

https://www.syrianews.cc/jaafari-west-stage-chemical-incidents/

Proto není dobré, když se musí protistrana rozhodnout takto:

https://en.muraselon.com/2018/08/russian-naval-fleet-reaches-lattakia/

 

Příspěvek byl publikován v rubrice tumblr se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Jaafari: Západní státy plánují nové chemické incidenty

  1. bob napsal:

    Je mi naprosto jasné, že žádná ze zúčastněných stran v Sýrii není svatá.
    Přesto za nejslušnější v konfliktu považuji Rusy a vládní uskupení (Bašár), kterým fandím a doufám, že to dotáhnou do mírového konce.
    Tomu, co se píše v článku věřím a bojím se.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.