6


Tak už to bylo šest let kdy se poprvé objevil na síti první článek tohoto blogu. Těch, kteří si pamatuji bouřlivé okolnosti vzniku, už tu asi mnoho nebude. Ale blog přežil a doufám, že ještě několik roků přežije. I díky vám všem, kteří sem chodíte diskutovat. A také díky všem, kteří svými články pomáhají udržet blog v chodu.
V obou skupinách došlo ke změnám. Je to logické. Mění se doba, mění se zájmy. Mění se tedy i lidé.
Mezi diskutéry bylo těch změn nejvíce. Někteří odešli tak nějak časem, některé jsem musel vykázat. A někteří za sebou práskli dveřmi. Přesto všechno sem chodí alespoň číst. Zanechávají totiž své stopy v různých podobách. A naopak sem chodí i jiní, kteří si pouze čtou, ale i oni zanechávají svou stopu. Sice bych je rád přivítal i v diskusi, ale oni se věnují jiným prostorům. To ale nevadí, protože si berou články na ony jiné blogy.
Co se týká autorů, tak také jich několik odešlo, jeden bohužel na věky. Naopak se podařilo některé nové získat pro pravidelnější tvorbu. To je dokladem toho, že blog žije a baví.
Proto díky vám všem za přízeň a také pro vás tu Poznámky stále jsou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 reakcí na 6

 1. Stribog napsal:

  Díky ctihodný Bavore za obrovský kus práce, který je za Vámi. Všichni jsme od jedenáctého září ušli dlouhou cestu za poznáním. Dopustím se trochu zkratky, když ji popíšu jako cestu od Alexe Jonese k Valerii Viktoroviči Pjakinovi… Spoležnost zažívá ten nejlepší možný scénář úměrný její morálce, inteligenci i vzdělání. Bude-li scénář na hranici božího dopuštění nebo stavem kdy místo přežívání bude společnost i prospívat záleží na schopnosti vetšinové společnosti nebýt hajzly nebo tupými otroky. Hondě jme se naučili. Naučili se pracovat s informacemi i zdroji… Naučili se nevěřit nikomu a ničemu a ověřovat a ověřovat. Naučili jsme se přemýšlet.
  Ohlédnu-li se zpět mám obrovskou radost. Kdo by čekal, že se postupně blogspoty Vašeho typu stanou mainstreamem, zatímco jed plivající, ulhaní mediosauři budou před vyhynutím.

  A co se týče existence a dalšího fungování tohoto glogu. Vy jste jej zvednul a použil. Ten model funguje a myslím, že je aplikovatelný i v našich podmínkách. Hillary Rodham Clinton si svého času velmi stěžovala před Congressem, jak alternativa válcuje americký mainstream a žádala další miliardy na promazávání mainstreamové mediální mašinérie pro formování tupoňů. Marně. Američané to dali dost najevo volbou DJT. Ale řekla jednu pravdu: „We are in Information War and We are Loosing that War…“ A https://poznamkypanabavora.wordpress.com na tom, ať se Vám to líbí či ne, má svůj „malý“ podil…

  Ještě jednou díky a hodně štěstí do dalšího kola 🙂

  To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Velká gratulace.
  Jsem rád, když najdu názorově spřízněné duše.
  Zároveň mám možnost se zamyslet, pokud se můj názor liší od zdejšího publika ( u ČT tohoto zamyšlení v případě, že se můj názor liší není třeba…).
  Mimochodem jeden z mála blogů, kde nejsou (až na zcela výjimečné výjimky) nenávistné komentáře a naopak zaznívají zajímavé a (většinou) moudré argumenty.

  To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  Pán Bavor, za mňa tiež veľké ďakujem… za udržiavanie čistej vody v oáze.

  To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Děkuji za tu možnost výchovy k obraně proti mediální manipulaci a taktéž za odvahu nedopustit převrátit toto prostředí v manipulační agitku, jak se to povedlo u některých blogů bez diskuse.
  Obrana proti současné masmediální a politickovýchovné manipulaci organizované vládnoucí elitou není nikterak snadná natož jednoduchá záležitost.
  No a pokud tento prostor umožňuje duševní Krav Maga pro obyčejného občana, je to úžasná věc.
  Ne po zuby ozbrojený ale velmi těžko nebo lépe vůbec nezmanipulovatelný občan, je ten největší nepřítel současné vládnoucí elity. To on odčerpává obrovské finanční prostředky při výrobě souhlasu a nezabezpečuje současné vládnoucí elitě „klid na práci“, bourá možnosti dědičnosti funkcí, postavení a další elitářské praktiky.
  Protože vládnoucí elita není obdařena žádnou mašinérii znalostí, která by ji opravňovala obcházet svobodně myslícího občana jako primární vadu jejich demokracie. Ne vždy se ovšem podaří zareagovat na specificky plíživé formování mysli a sugerování myšlenek tak, aby to nebyly naše myšlenky a naše touhy ale jasně definované PR příslušného manipulátora.( Zde jsem se již mnohokrát poklonil před talentem Adama Znášika a jeho propracovanou technologií manipulace.)
  Tož ať se ještě dlouhé roky daří organizovat v tomto prostoru ono tolik potřebné duševní Krav Maga.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Fakt je, že já jsem byl vždycky „svůj“, což občas dokazuji i zde, když na spoustu věcí mám zásadně jiný názor. Ale pokud jste tady slušní, tak je mi jedno, že jdete i proti mně. Já mám svůj názor, vy máte svůj názor a nepovažuji za nutné, abychom si své názory měnili tím. že přijdete se svým a odejdete s mým. Hlavní je, že si každý lépe ujasní svůj postoj, protože je nucen si jej obhájit.

   To se mi líbí

 5. vonrammstein napsal:

  No, mě se taky hned tak nezbavíte 😀

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   A hnedka zatím čtyři hateři, co by mě rádi vyhnali z cizího prostoru 😀 Neumím ten palec nahoru, ale gratuluju těm čtyřem dementům k přiřazení se do kategorie totálních blbů (a teď ten palec nahoru) 😀

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Už sa s tým netrápte a berte to ako daň za popularitu. Dnes je taká doba, že kto nemá svoj anti-fan klub hejterov, tak je asi úplná nula. Fakt si neviem spomenúť na nikoho z tunajších pravidelných hostí, kto by nedostával mínusy.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Ale uznejte, že já jsem rekordman 🙂 Což podle Vašeho měřítka znamená, že jsem nejlepší z nejlepších 🙂

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Formuloval by som to tak, že v teste popularity, tesne po prebudení otázkou typu: „Povedzte jedno meno z hostí od Bavorov…“ by ste asi vyhrali. 🙂

      Napokon, Putin a Trump sa na obálku Time tiež dostali cez mínusy. 🙂

      Liked by 1 osoba

 6. Minorita napsal:

  Upřímná gratulace a velké poděkování, Pane z Bavorů 🙂 …

  To se mi líbí

 7. Jitka napsal:

  Jsem jen čtenář, ale Váš blog by mi velmi chyběl. Gratuluji!!

  To se mi líbí

 8. strejda napsal:

  Je opravdu velký důvod k poblahopřání. Zdejší prostor je klidný a věcný. Je radost se sem kdykoli podívat a najít něco zajímavého. K diskusi i k poučení. Jak píše Pán prostoru, není nutné mít stejné názory, podstatné je, že si ty své každý může obhájit. Má na to prostor. Někdy je to sice bouřlivější, někdy je to ostří nože, ale takové okamžiky se vesměs nepřenášejí dál a neničí atmosféru.
  Mně osobně se líbí pestrost, od poetických příběhů paní Katy po překlady páně Hrochovy. Příspěvky závažné, příspěvky poučné i příspěvky pro pobavení.
  Tak připíjím na další léta!

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Přiznám se, že vlastně dobu existence nijak nesleduji. Jenže mi to WP připomněl – viz ten věnec v předchozí diskusi. Ale když už, tak jsem se musel pochlubit, že už to tady táhneme tak dlouho a pořád jsme se „nesežrali“

   To se mi líbí

 9. Josef K, napsal:

  Připojuji se k ostatním. I mně se zde líbí, i když (zcela pochopitelně) ne se vším a se všemi souhlasím.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.