2x Evropa a migrace


Evropa: modlitba ve veřejných prostorech

od Giulio Meotti
11. srpna 2018 v 5:00

https://www.gatestoneinstitute.org/12568/europe-public-prayer

 

Nemusí to být náhoda, že mnoho britských džihádistů pochází z Birminghamu, které bylo nazýváno „džihádistickým hlavním městem Británie“. Na snímku: Birminghamská centrální mešita, v Birminghamu, Anglie. (Zdroj obrázku: Oosoom / Wikimedia Commons)
 • Tyto arabské země vědí víc než Evropa, že pro islámský fundamentalismus je zásadní ovládat ulice.
 • To, že 140 000 muslimů se v nedávné době shromáždilo v Anglii na veřejnou modlitební akci pořádanou mešitou známou svými extrémismy a spojení s teroristy džihádu, by neměla plašit jen britské úřady, ale i v jiných evropských zemích.

Před několika měsíci vypukla celosvětová mediální bouře, když polští katolíci drželi rozsáhlou veřejnou mši  po celé zemi. BBC se domnívala, že je to “ kontroverzní „, kvůli „obavám, že by mohla být považována za souhlas s odmítnutím muslimských migrantů státem „.
Stejná kontroverze však v Británii nevybuchla, když se 140 000 muslimů modlilo v Birminghamském parku Small Heath, na akci organizované mešitou v Zelené Uličce na konec ramadánu.

Francie debatuje o tom, zda zablokovat či ne modlitbu na ulicích. „Na ulici nebudou modlitby, budeme bránit tomu, aby se uličním  modlitbám“, oznámil ministr vnitra Gerard Collomb .
„Veřejný prostor nemůže být zabrán tímto způsobem,“ řekl předseda regionální rady Paříže Valérie Pécresse , který vedl protestoval radních a poslanců. V Itálii se stovky muslimů modlí vedle Kolosea a muslimské modlitby se konají před katedrálou v Miláně .

Čísla vypovídají. Když muslimové po celé Evropě oslavovali poslední den islámského svatého měsíce ramadánu s veřejnými modlitbami, byla městská náměstí – od Neapole(Itálie) až po Nice (Francie) – přeplněná. Každoroční akce v Birminghamu začala v roce 2012 s 12 000 věrnými. O dva roky později se počet věřících zvýšil na 40 000 . V roce 2015 to bylo 70 000 lidí . V roce 2016 bylo toto číslo 90 000 . V roce 2017 to bylo 100 000 lidí . V roce 2018 bylo toto číslo 140 000 . Příští rok?

„Zatímco dva [místní] kostely jsou téměř prázdné, mešita Brune Street Estate má jiný problém – přeplnění,“ poznamenal The Daily Mail , který odhalil situaci v Londýně.
„Mešita sama o sobě není nic víc než malá místnost pronajata v komunitním středisku a může pojmout jen 100 lidí. V pátek se však tato čísla zvětšují na troj až čtyřnásobek kapacity místnosti, takže věřící se vyhrnou na ulici, kde zabírají přibližně stejný prostor jako velikost téměř prázdný kostel  St Mary’s na stejné  ulici.
Veřejná modlitba není „normálním“ projevem legitimní západní svobody uctívání. Prostřednictvím těchto veřejných akcí se zdá, že někteří extremističtí muslimové předvádějí alternativu evropského sekularismu.

Jak to v porovnání s Blízkým východem a severní Afrikou? V Tunisku byla modlitba na ulici zakázána . A v Egyptě bylo po ramadánu zakázáno kázání z 20 000 „význačných mešit“ . „Salafisté a Členové Muslimské bratrstva převzali kontrolu nad mnoha z těchto mešit a pokračovali v jejich používání jako platformy pro vysílání svých mylných náboženských představ,“ řekl Jaber Taya, mluvčí egyptského ministerstva náboženských nadací. Tyto arabské země vědí lépe než Evropa, že aby omezovaly extrémismus, je velmi důležité ovládat ulice.

V Birminghamu, jednom z nejvíce islamizovaných měst v Anglii, se každoroční masová veřejná modlitba uskutečnila pod vedením Mešity v Zelené Uličce, ústředí radikální organizace Markali Jamat Ahi Hadith , která je spojena s údajně „umírněnou“ Muslimskou radou Británie . Mešita Green Lane zakazuje ženám nosit kalhoty nebo používat Facebook; jeho řečníci hlásají nenávist k nemuslimůmAbu Usamah , jeden z předních imámů v mešitě, byl slyšen jak řekl, „Usáma bin Ládin, je lepší než tisíc Tony Blairů, protože je to muslim“; „Alláh stvořil ženu a i když získala doktorát, je nedokonalá. Její intelekt je neúplný“; a obhajoval, že homosexuálové by měli být „hozeni“ ze skály.

Zpráva ve francouzských novinách Le Figaro končila:
„Birmingham je druhé největší město Anglie po Londýně, má téměř milión obyvatel, z nichž polovina je přistěhovalců a čtvrtina muslimů. Ve velmi populární čtvrti Small Heath, ležící na východ od centra města, je téměř 95 procent obyvatel  muslimů.
„Mnoho mešit zde nabízí velmi širokou škálu praktik od sufismu k nejradikálnějšímu salafismu, jako je mešita Salafi … Některé obchody mají různé uzavírací časy odpovídající každodenní modlitbě …
Knihovny jsou náboženské. Cestovní kanceláře zaručují „k muslimům přívětivé“ svátky s cíli, kde mají klienti – zejména ženy – přístup do hotelů se segregovanými oblastmi a plaveckými bazény, kde se ženy mohou koupat a „zachovat si cudnost“.

Nemusí to být náhoda, že mnoho britských džihádistů pochází z Birminghamu, které bylo nazýváno “ džihádistickým hlavním městem Británie „. Francouzský časopis L’Obs zveřejnil vyšetřovací zprávu o tom, že francouzští islamisté se stěhují do Birminghamu, aby si užívali volnějšího a multikulturního prostředí.
To, že 140 000 muslimů se v nedávné době shromáždilo v Anglii na veřejnou modlitební akci pořádanou mešitou známou svým extrémismem a spojeními s džihádskými teroristy , by neměla jen varovat britské úřady, ale i ty v jiných evropských zemích.

Giulio Meotti, kulturní redaktor Il Foglio, je italský novinář a autor.
https://www.gatestoneinstitute.org/12568/europe-public-prayer#.W3Dye0OWDTE.twitter

 

Přistěhovalci v Maroku byli zatčeni a odklizeni od pobřeží: zpráva

Skupina pro lidská práva v Maroku uvedla, že úřady odvážejí potenciální migranty z míst odjezdu do Evropy. EU uvedla, že chce více spolupracovat se zeměmi severní Afriky na snížení migrace.
Marocké úřady začaly násilně odstraňovat několik set migrantů ne cestě do Evropy ze severu země, tvrdí aktivisté za lidská práva.
Od poloviny minulého týdne se mimo jiné v městských oblastech Nador a Tangier zintensivnily nájezdy a zatýkání migrantů, hlásí Marocké sdružení pro lidská práva (AMDH).
Několik lesních táborů poblíž španělské enklávy Melilla bylo také zničeno.
V samotném Nadoru sdružení odhaduje, že více než 600 převážně subsaharských migrantů bylo zatčeno a převezeno do vnitřního prostoru země, často svázaných k sobě.

Přečtěte si více:  Merkelová ve Španělsku pro rozhovory o uprchlících, migrantech

Úřady se obávají o životní podmínky
Orgány v přístavním městě Tangier pro agenturu AFP uvedly, že akce měly za cíl odradit migranty od překročení Středomoří do Evropy. Zástupce jej označil za „misi v boji proti nelegální migraci“.
Podle nich bylo mezi 1 600 a 1 800 migranty převezeno na místa, kde jsou životní podmínky lepší.
Skupiny pro lidská práva odsoudily akci za nelegální. Neexistovaly žádné soudní příkazy, řekl Omar Naji z AMDH. Řekl, že Maroko, Španělsko a EU jsou „odpovědné“ za zatýkání.

Přečtěte si více:  Maroko: Rizikový migrační partner pro EU

Přijíždí na jih
Uprchlík z Guiney žijící v Nadoru řekl německé tiskové agentuře DPA, že marocké bezpečnostní síly tvrdě napadly tábory a byty. Řekli, že policie uprchlíkům zadržela mobilní telefony a cennosti a poté je dala do autobusů.
Přinejmenším někteří uprchlíci byli údajně propuštěni z autobusů poblíž města Tiznit, asi 800 kilometrů jižně od pobřeží Středozemního moře. Jiní byli údajně přivezeni k alžírským hranicím.
Sousední Alžírsko podle Mezinárodní organizace pro migraci také podniklo tvrdé kroky proti migraci. Alžírské úřady údajně zadržely několik set migrantů na severu a dopravily je na vyprahlý jih.

Stále více obchodovaná trasa

Trasa Maroko-Španělsko se stala jedním z hlavních vstupních míst migrantů do Evropy po zhroucení tras do Itálie přes Libyi.
Evropská unie doufá, že bližší spolupráci  se zeměmi severní Afriky, by zastavila tok migrantů do Evropy.
Podle OSN již z Maroka do Španělska dorazilo více než 28 000 lidí, což v roce 2017 bylo téměř celkově.
Německá kancléřka Angela Merkelová byla nedávno ve Španělsku, aby navštívila předsedu vlády Pedro Sancheze, kde uvedla, že Španělsko má hlavní úlohu v rozhovorech se severoafrickým státem.
aw / cmk (dpa, AFP)
https://www.dw.com/en/morocco-migrants-arrested-bused-away-from-coast-report/a-45055355?maca=en-Twitter-sharing

 

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 reakcí na 2x Evropa a migrace

 1. Bavor V. napsal:

  Pro jaa sice OT ale přímo od zdroje:
  @alenaschillerov

  Jak je to s 3 mld. Kč, které údajně chceme vzít neziskovkám? No samozřejmě úplně jinak, než si to vyložila některá média. Děkuji @AndrejBabis, že vše na tiskové konferenci po jednání vlády podrobně vysvětlil.

  To se mi líbí

 2. K-k. napsal:

  OT: Urozený pane, poštovský panáček jede… 😉

  To se mi líbí

 3. Slim napsal:

  ARETHA

  To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  Zabijte každýho, kdo nelegálně překročí hranice kterýhokoliv z evropských států. To je jediný řešení. Skutečně jediný.

  To se mi líbí

 5. Bavor V. napsal:

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.