Lesní vitráže I.


Jistě si všichni dovedete vybavit zešeřelý interiér kostela, do kterého nádherným vitrážovými okny vtékají proudy barevného světla. Ale nejenom kostely a jiné lidské stavby se pyšní vitrážovou krásou. Najít ji lze i v přírodě – stačí, když pár paprsků pronikne mezi větvemi a člověk na to nádheru už jen užasle zírá. Tady máte pár takových lesních vitráží – psát k nim nic nebudu, mluví samy za sebe.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotopříběhy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

18 reakcí na Lesní vitráže I.

 1. NavajaMM napsal:

  Paráda!
  Tiež mám rád tieto letné pohľady nahor cez klenbu stromov.

  To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Právě jsem se do Vás platonicky zamiloval. Přesně kvůli takovým kontrastům jsem začal fotit.
  Neskutečně mě mrzí, že se nemůžu nabourat do svýho umřetýho exteráku a oplatit vám tu nádheru podobnou mincí.

  To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  Díky, je to balzámj na momentálně pošramocenou dušičku…. snad naděje… kdo ví…

  To se mi líbí

 4. Bavor V. napsal:

  A ještě trochu legrace

  To se mi líbí

 5. M-T napsal:

  Pěkné obrázky!!! Buďme rádi za každý strom, poskytující teď v tom horku vlídný stín i kouzelné barevné scenérie, ševelení listí a ospalý bzukot hmyzu. Chraňme si je.
  P.S. Poštěstilo se mi navštívit včera divadelní představení v lesním prostředí, nádhera (snad tisíc diváků!). S dovolením sem dám odkaz:
  https://www.obec-hlina.cz/58403/divadlo-2018/#scroller_container

  To se mi líbí

  • Frant napsal:

   Stromy, vláha, stín, tohle je to opravdu důležité. Jsem zvědav, jak dlouho bude trvat, než si to většina uvědomí.

   https://www.novinky.cz/domaci/479158-cesko-ceka-extremne-horky-tyden-ve-stredu-bude-37-stupnu.html

   (I když tohlre píše paní Honsová, asi cítíme na vlastní kůži, že něco není v pořádku. Přesto pořád slyšíme ty lidové mudrlanty říkat, že v létě bývá horko.)

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Jsem asi také lidový mudrlant, protože jsem podobná horka zažil už před více než 40ti roky. Akorát nám tenkrát nikdo neříkal, kam máme nebo nemáme chodit, co máme nebo nemáme pít a podobně. A nikdo nevydával varování. Nikdo nesledoval teplotní rekordy. Přitom všechno – včetně prudkých bouřek i s kroupami a bleskovými záplavami – jsem zažil mnohokrát. A pokud někdo tvrdí, že to „v životě nezažil“, pak pro něj můžu mít pouze Kiplingovu říkanku o šakalovi“
    V srpnu se šakal narodil
    a v září přišly deště.
    Řek‘: takovýhle lijavec
    já nezažil jsem ještě

    Líbí se 1 osoba

    • jaa napsal:

     Potvrzuji, Neměli jsme na to čas a ani náladu. Prostě tak bylo a nedalo se s tím, navzdory „Poručíme větru dešti“ nic dělat. Já mám zadatovaná léta 1985 a 1994.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Ale letos je to na draka, vůbec se mi to nehodí. Na balkoně kvetou mečíky jak by nemohli počkatt Ranních 28 i přes černé brýle po očních operaci nedovolí je odnést na hřbitov … ach jo. Snad se trochu ochladí.

      To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Ani tak bych neřekl mudrlant, Bavore, jako spíš p. Povondra. Tj. snažíte se nevěřit ničemu, co se nehodí do vašich schémat, dokud oheň nedorazí až k vaší chalupě. Je to ta vlastnost, která rozčilovala už Stroupežnického.

    Vaše argumentace je naprosto dětinská; až na to, že děti nepamatují horka v r. 57, ani 76, ani 83, ani 94, která si,, namátkou pamatuju já.

    Jde o to, že frekvence abnormit počasí se stále zhušťuje. Vedra, sucha, povodně, zmizelé jaro, nevčasné mrazy, zaražená střída počasí. Pořád něco. Už obtížně hledáte nějaký „normální rok“. Dokonce se zdá, že něco už pochopil i Václav Klaus (tedy ten starší), když smutně poznamenal, že „boj s globálními alarmisty je prohrán“.

    Uvidíte, že za 10 let bude tvrdit, že patřil k prvním, kdo varovali před KZ. On a Lomborg 🙂

    Dnešní Lidovky:
    „Takže už se klimatické změny projevují i v Česku?
    Samozřejmě. Globální změna klimatu je jednoznačně prokázaná. Roste globální teplota celé planety a otepluje se i v Česku. Od začátku roku byly všechny měsíce, kromě března, teplejší než dlouhodobý průměr.“
    Zdroj: https://www.lidovky.cz/ceka-nas-nejspis-nejhorsi-tyden-roku-varuje-meteorolozka-nebezpecny-je-i-ozon-v-ovzdusi-g6n-/zpravy-domov.aspx?c=A180729_160103_ln_domov_ele
    No březen byl pod průměrem asi proto, že v druhé polovině vypukly silné mrazy.

    Čekáte-li, až o tom začnou psát vaše oblíbené šajsblaty, bude to asi čekání na Godota. Tohle totiž není rozumně možné připsat nějakým jednotlivým viníkům, zvláště ne těm, které by oni rádi obvinili. Obama, EU a další jsou z toho venku, dokonce i Čína. Leda byste jim nějak pomohl, a vymyslel, jak z negativu udělat pozitiv.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Slime
     já chápu, že počasí je poněkud teplejší, než před nějakým časem. Mně spíš rozčilujou ta „varování“, „výstrahy“ a podobné kecy. Prostě že k létu patří horko je dávno známá věc. A není potřeba kolem toho dělat bůhví jaké tanečky. Samozřejmě, že si budeme muset zvykat na častější vyšší teploty a častější „nezimy“. Ale nemusíme z toho dělat „témata dne“. U spousty věcí stačí, když to jednak vezmeme na vědomí, jednak místo keců budeme něco podnikat. Třeba intenzivně budovat místa pro zadržení vody. Zatím se o všem akorát blbě mele a skutek utek‘.
     Ale mohu vás uklidnit. Ty „moje šajsblaty“ se vyjadřují úplně stejně jako ty české. Také samá varování a upozornění, včetně návodů, jak se chovat. To je totiž něco, co si rosničkové přitáhli právě ze Západu.

     To se mi líbí

     • Slim napsal:

      Vy žertujete, hraběnko 😦

      Libor Kourek, Brno
      Út, 31. července 2018, 13:52:57 | Souhlasím |
      Nesouhlasím |
      +8 / 0
      Léto je nejhorší část roku. Líbí se mě jak se najde vždy nejaká trubka chválící “ to správné léto“ Ovšem tohle není české ale africké léto.

      Taky mě vždycky nadzvedne nějaká připitomělá rosnička (na komerčních tv, nebo rádiích), co se těší na „opravdové letní počasí“..

      To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.