Hromadná migrace: „Smrtelné rozpouštědlo EU“


od Giulio Meotti
16. července 2018 v 5:00

https://www.gatestoneinstitute.org/12607/mass-migration-european-union

 • Dnes žije v Evropské unii 510 milionů Evropanů a čelí 1,3 miliardám Afričanů. Pokud se budou Afričané řídit příklady jiných částí rozvíjejícího se světa, jako jsou Mexičané v USA, „za třicet let … Evropa bude mít mezi 150 a 200 miliony Afro-Evropanů ve srovnání s 9 miliony dnes“. Smith nazývá tento scénář „Evrofrika“.
 • Kontroverzní systém kvót pro migranty již selhal. Evropský soud pro lidská práva odsoudil Maďarsko za zadržování migrantů. Evropské vlády nemohou zastavit, deportovat, zatknout nebo repatriovat migranty. Co tímorgány v Bruselu naznačují? Přiveďte každého do Evropy?
 • Francouzští Židé se stali oběťmi etnické čistky podle manifestu, který mezi jinými podepsal bývalý francouzský prezident Nicholas Sarkozy a bývalý francouzský premiér Manuel Valls.

„Evropská migrační krize nevede k fúzi ale  ke štěpení,“ napsal nedávno Stanfordský historik Niall Ferguson . „Stále více se domnívám, že budoucí historici považují otázku migrace za fatální rozpouštědlo EU.“ Týden po týdnu se zdá, že předpověď pana Fergusona se stává skutečností.

Nejen že se Evropa  dělí podle toho, jak anti-imigrační nálady získávají na politické síle, ale jako důsledek migrujícího krize, vnitřní zóna EU bez hranic, jako nejvyšší evropská hodnota po druhé světové válce, je nyní definována italskou vládou mezi jinými vládami, například Rakousko jako “ v riziko“ .

Imigrace také znovu definuje dohody uvnitř EU.

Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko, tzv. „Visegrádská skupina“, nedávno vyzvaly k obraně hranic EU. „Musíme mít Evropu, která by nám mohla bránit,“ řekl rakouský kancléř Sebastian Kurz poté, co byl pozván k účasti na  Visegrádském setkání.

This year, Austrian Chancellor Sebastian Kurz (second from left) was invited to join the leaders of the four „Visegrad Group“ countries (Czech Republic, Hungary, Poland and Slovakia) at their June 21 summit meeting. High on the agenda were the issues of mass-migration and border protection. (Image source: Austrian Federal Chancellor’s Office)

Nová italská populistická vláda, poté co Itálie viděla na svých březích více než  700 000 přistěhovalců v posledních pěti letech, také přijala politiku tvrdých opatření. Italský ministr vnitra Matteo Salvini nedávno uzavřel italské přístavy plavidlům  s migranty. V Německu, poté, co se německá kancléřka střetla o přistěhovalectví s ministrem vnitra Horstem Seehoferem, mohla migrační politika také vést k “ ukončení Merkelové vládnutí „.

„Nová populistická vláda v Itálii vysílá velkou výzvu evropskému status quo, ale nikoliv způsobem, jaký většina pozorovatelů původně očekávala,“ komentoval nedávno autor The Wal Street Journal autor Walter Russell Mead „Vládnoucí koalice pozastavila svůj postoj vůči eurozóně, místo toho se obrací na téma, na kterém je evropská instituce zranitelnější: migrace“.

Celý evropský politický konsensus se rozpadá pod seismickým dopadem migrační vlny. Migrace do Evropy se stala politickou otázkou “ stejně toxická jako kdykoli „, poznamenal k právě probíhající debatě v Evropské unii New York Times. Zdá se, že současné problémy EU pocházejí z hluchoty mezi politickými elitami, která odmítají vzít v úvahu problémy svých občanů, které následovaly po masové imigraci.

Masová migrace v posledních letech jednoduše způsobila velké problémy vnitřní stabilitě Evropy. Za prvé, došlo k bezpečnostnímu problému. Podle nové zprávy Heritage Foundation :

„Téměř 1 000 lidí bylo zraněno nebo zabito při teroristických útocích týkajících se žadatelů o azyl nebo uprchlíků od roku 2014. Během posledních čtyř let v 16% islamistických spiknutí  v Evropě hráli důležitou roli žadatelé o azyl nebo uprchlíci. Na Německo zaměřovali se nejčastěji a Syřané častěji než jakákoli jiná národnost. Během dvou let od příjezdu do Evropy provedli nebo bylo zmařeno téměř tři čtvrtiny spiknutí.

„Od ledna 2014 se zapojilo 44 uprchlíků nebo žadatelů o azyl do islamistických teroristických činů v Evropě,  což vedlo k 814 zraněním a 182 úmrtí.“

Existuje také vážná výzva pro etnické a náboženské soužití, které přistěhovalectví představuje. Francouzští Židé se stali oběťmi etnické čistky s ohledem na manifest, který mezi jinými podepsal bývalý francouzský prezident Nicholas Sarkozy a bývalý francouzský premiér Manuel Valls. „Deset procent židovských občanů pařížského regionu bylo nedávno nuceno se přestěhovat, protože v určitých obecních radách nebyla zajištěna jejich bezpečnost,“ tvrdí manifest . „Toto je tichá etnická čistka“.

Hrozba, kterou Evropa čelí, pokud odmítne uzavřít a kontrolovat hranice, je zkoumána Stepheem Smithem, odborníkem na Afriku a obdivovaným francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, ve své nové knize „Rush to Europe: Young Africa on the Way to the Old Kontinent (Útěk do Evropy: Mladá Afrika na cestě na Starý kontinent). Dnes,  uvádí, žije  v Evropské unii 510 milionů Evropanů, přičemž čelí 1,3 miliardě Afričanů. „Za třicet pět let bude 450 milionů Evropanů čelit přibližně 2,5 miliardám Afričanů, pětkrát tolik“ předpovídá Smith . Pokud se Afričané budou řídí příkladem jiných částí rozvíjejícího se světa, jako jsou Mexičané v USA, „za třicet let“ podle Smitha, “ bude mít Evropa mezi 150 a 200 miliony Afro-Evropanů ve srovnání s dnešními 9 miliony“. Smith nazval tento scénář “ Evrofrika „. Největší migrační vlna Evropy od druhé světové války se stává stále naléhavějším problémem, neboť domácí populace Evropy stále stárnou a snižují se její počet .

Kontroverzní systém kvót pro migranty již selhal. Evropská vláda také nemůže skutečně deportovat migranty. V roce 2012 Evropský soud pro lidská práva(ECHR) odsoudil italskou vládu a nařídil, aby zaplatila tisíce eur dvěma desítkám přistěhovalců, kteří byli deportováni do Libye. Italské úřady zadržely migranty ve Středozemním moři, když se pokoušely dostat z Libye na italský ostrov Lampedusa. O tři roky později Evropský soud znovu odsoudil italskou vládu za deportování migrantů. Evropský soud pro lidská práva odsoudil Španělsko ve svém rozsudku k vyloučení skupiny 75-80 migrantů z enklávy Melilla. ESLP pak odsoudil Maďarsko za zadržování migrantů. Evropa nemůže zastavit, deportovat, zatknout a repatriovat migranty. Co tím orgány v Bruselu naznačují? Přiveďte každého do Evropy?

Andrew Michta, děkan Vysoké školy mezinárodních a bezpečnostních studií v Evropském středisku pro bezpečnostní studia George C. Marshala, nedávno napsal, že v rámci této masové migrace riskují evropské demokracie svůj vlastní “ rozklad „. Nevidíme jen „štěpení“ již křehké Evropské unie, ale i západní civilizace.

Giulio Meotti, kulturní redaktor Il Foglio, je italský novinář a autor.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 reakcí na Hromadná migrace: „Smrtelné rozpouštědlo EU“

 1. strejda napsal:

  Cituji:
  „Evropa nemůže zastavit, deportovat, zatknout a repatriovat migranty.“
  To je to podstatné, ostatní je jen omáčka. Ale proč ne.
  Evropa si musí udělat pořádek sama se sebou, umlácení Čecha v Anglii řetězem není ani přestupek, potrestání zdivočelých „micinek“ 🙂 , které znesvětily náboženský symbol většinové populace, je zločin proti lidskosti. Je to jako na konci Říma blahé paměti. Tam senátoři řešily své „velké“ problémy a nezajímaly se o to, že jsou barbaři ve dveřích. Možná si ani nevšimli, že jsou vražděni. Lid římský si toho všimnul.
  Musím napsat, díky bohu za 40 let komunistické vlády, ta nám dala zdravé a silné jádro, které na rozdíl od zbytku Evropy má stále rozum (tedy mimo některých Brňáků) a pocit sebezáchovy. To je element, který jsme ještě nedocenili. Žít si v bezstarostném blahobytu (jak kde) za dvě generace spolehlivě zničí celou populaci.

  Západní Evropa končí, my máme šanci, malou, ale máme. Ovšem s tím, co jsme vygenerovali za „elity“ toho moc nenaděláme. A tak se ptejme mladých, těch se to týká, co na to říkají. Raději se ale neptejme. Proč si kazit naše „stmívání“.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Škoda. Nebýt tý hloupý adorace komunistů, dal bych plus.

   To se mi líbí

   • brtník z brlohu napsal:

    To není adorace, to je tvrdá realita.

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    To není adorace, to je pouhé konstatování faktu. Protože jen díky té době jsme dnes schopni rozeznávat nebezpečí, které ten slavný Západ dávno podcenil.

    To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Nevadí, ale stále platí, že není nad životní zkušenost. Ta předčí jakoukoli teorii i víru. Vy to víte, ale očička zavíráte, je to vaše věc, ale pak se pořádného výsledku nedoberete. Musíte vymýšlet laciná náhradní řešení.
    Za 5 minut odjíždím na své letní sídlo, budu až v neděli večer.

    To se mi líbí

 2. Bavor V. napsal:

  https://voiceofeurope.com/2018/07/czech-prime-minister-the-eu-should-do-less-and-more-efficiently/#.W1Ec-UEDJGQ.twitter :
  Předseda vlády Andrej Babiš zdůraznil potřebu reformovat Evropskou unii a vrátit moc do národních hlavních měst.

  V rozhovoru pro Financial Times Babiš uvedl, že zásada by měla být, aby EU fungovala méně a efektivněji. Nadměrná regulace zabíjí inovace a podnikání, tvrdí Babis.

  Český premiér rovněž kritizoval přístup EU k migrační krizi a označil ji za „nefunkční“. Řekl, že EU by měla lépe chránit své hranice a vytvořit mimo území Evropy „platformy pro vylodění“ migrantů zachraňovaných na moři.

  To se mi líbí

 3. Ahele napsal:

  Migrační krize je zřejmě jen jedna součást velkého plánu na NWO, jehož uskutečňování probíhá už několik desetiletí a sice údajně od roku 1944 od založení Spojených národů. Jelikož mezinárodní situace po WWII se nevyvíjela pro jeho ustanovení (asi je zbytečné opakovat proč) , tak se pomalu ale jistě tu přitlačilo tu povolilo. Pád SSSR byl jako na zavolanou, ale zase se něco zhatilo, takže bylo opět třeba trochu přibrzdit. Ale jak se zdá z plánů nesešlo pouze jim do nich vždycky někdo hodí vidle. Nakročeno bylo dobře třeba pádem dvojčat a válkou proti terorismu, která dosud trvá,
  krize 2007,8 byla toho pravděpodobně také součástí a už vůbec nesmíme vynechat EU a Euro. To byl a je zřejmě testovací prostor.
  Jean Claude Juncker (člen Bilderbergu, což jen jedna z organizací jež má na NWO zájem) ještě když byl pouhý eurokomisař:
  „O něčem rozhodneme, zasadíme to do prostoru a pak jen nějaký čas vyčkáváme co se stane. Nestrhne-li se velký povyk a nevypukne-li povstání (protože většina lidí z toho o čem se rozhodlo nic nechápe) pracujeme dál. Krok za krokem a pak už není cesty zpět“
  Kdoví proč ten chlap tolik chlastá. Asi se nedaří, tak jak by mělo.
  Podle mne je naprosto zbytečné se ještě dnes ohánět komunismem, protože jestli je toto pravda jakože všechno ukazuje, že ano, pak NWO není nic jiného než jakási supersocialistická (kdo chce tak tak může srovnat s komunismem, který sice nikdy nikde nebyl, ale všichni vědí jak by vypadal kdyby byl) a totalitní společnost, kde např. nebudou peníze + další vymoženosti. Taky na co by byly otrokům? Ti budou odměňováni podle svých zásluh a jakého druhu budou ty zásluhy budou určovat ti, kteří budou u vlády a ti si vezmou co budou chtít a kdy budou chtít.

  To se mi líbí

 4. Anna napsal:

  I Blbíš tu dlouho nebyl. A.🙁

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.