Maďarský Orbán chválí Salviniho v Itálii: Posádky lodí nevládních organizací jsou „pašeráci“


Getty Images

 1. června 2018

Maďarský premér Viktor Orbán pochválil Ital Matteo Salviniho za to, že nazval nevládní organizace, které převádějí migranty z Afriky do Evropy jako „pašeráci lidí“, peskoval EU za jejich podporu a varovali, že „všichni by měli být opatrní, pokud jde o myšlenku, že islám je součástí jakékoli evropské země „.Na konferenci v Budapešti, která připomíná pozdního německého kancléře Helmuta Kohla, který v pozdějším životě měl mnohem užší vztah s Orbánem než jeho bývalá chráněnka Angela Merkelová, zdůraznil maďarský státník neúspěchy Evropské unie za posledních pět let.

Zmínil konkrétní kritiku posledníhp celoevropskýho rozpočtu EU, když říkal, že je „přesně jako samotná Evropská komise: pro imigrační a pro-migrantská“.

 

Podstata rozpočtu, vysvětlil, „spočívá v tom, že od evropských lidí se peníze vybírají a dávají se migrantům a nevládním organizacím. Je to jako kdyby to napsal George Soros – a snad to i udělal . “

Vůdce Fideszu pochválil novou populistickou vládu v Římě, že se vyslovila proti nevládním organizacím, které provozují takzvané „záchranné“ lodě ve Středomoří, z nichž mnohé jsou financovány ze zdrojů Sorosových organizací.

„Italové konečně deklarovali něco, co všichni víme: že nevládní organizace jsou ve skutečnosti pašeráci lidí.

„Rozpočet [evropské] Komise se je snaží financovat, což znamená, že se snaží podporovat koalici bílých límečků a pašeráků. Právě to řekli Italové, „prohlásil.

Orbán uvedl například odpovědnost za Brexit v nohách nezvolené Evropské komise, kterou vede Jean-Claude Juncker , který jedná jako výkonný a jediný iniciátor právních předpisů na úrovni EU.

Konzervativní premiér uvedl, že jmenování Junckera jako předsedy Komise ohledně námitek britské vlády – Maďarsko bylo jediným členským státem EU, který podpořil Brity – položil „dynamit do vztahu mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií“ zatímco neúspěch bloku v řešení migrační krize „zapálil rozbušku“.

V širším slova smyslu maďarský premiér uvedl, že Junckerovo „zlověstné“ rozhodnutí vést „politickou komisi“ se ukázalo být „kardinální chybou“, což mu umožnilo stát se „nástrojem, velkých států [jako je Německo a Francie] proti menším „a snaží se je přinutit, aby přijali liberální politiku masové migrace formou“ vydírání „.

„Řekl bych, že se [Brusel] mění na Moskvu,“ podotkl s ohledem na to, jak staré sovětský město šikanovalo a manipulovalo  komunistickými satelity.

„V roce 2019 to musí skončit. Tato Komise musí jít a budeme potřebovat Komisi a Parlament, který odráží novou evropskou realitu. “

Při pohledu na volby do Evropského parlamentu v roce 2019 varoval politiky, kteří podporovali a usnadnili masovou migraci, aby se nepokusili prosadit svůj světový názor na země jako Maďarsko a zvážily dlouhodobé důsledky importu velkého počtu lidí z islámského světa .

„Existuje jedna nevyžádaná rada, kterou můžeme dát, protože v tomto má Maďarsko historickou zkušenost: každý by měl být obezřetný s myšlenkou, že islám je součástí nějaké evropské země,“ varoval.

„Je také dobře znát odpověď islámu. My Maďaři víme, co to je. Pokud je islám součástí Německa, tak například v muslimských termínech to znamená, že Německo je součástí islámu. To je něco, co stojí za úvahu. “

Orban a postoj jeho spoluhráčů k islámskému přistěhovalectví mohou být částečně formován  pochopením vlastní historie. Maďarsko bylo ve středověku ovládáno a částečně připojeno otomanskými Turky, kteří v tomto regionu založili stovky islámských škol a mešit a řadu ozbrojených posádek, které byly vyhnány po 150 letech války.

http://www.breitbart.com/london/2018/06/19/orban-slams-eu-praises-salvini-ngo-ships-run-white-collar-people-smugglers/

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

24 reakcí na Maďarský Orbán chválí Salviniho v Itálii: Posádky lodí nevládních organizací jsou „pašeráci“

 1. jaa napsal:

  A je to venku…..
  https://aeronet.cz/news/skandal-za-bileho-dne-angela-merkel-zakazala-andreji-babisovi-koalici-s-okamurovou-spd-napsal-nemecky-mainstreamovy-list-a-my-prinasime-plny-preklad-clanku-protektorat-bohmen-und-mahren-je-zpet/
  Ono dřív nebo pozděhji vžd\cky všechno vyleze. Furt mi nešlo do hlavy, proč se pořád snaží o socany… No servus. tak na volby jsem zvědavá. Jestli to lidem dojde. Proto pořád ten tlak zoncmenů a další pakáže…..

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Vzhledem k tomu, že maistreamová média dokážou vymýšlet konspirace více než ta alternativní, tak bych tohle nebral příliš vážně. Spíše bych chápal, kdyby někdo vyvíjel nátlak na některé poslance ANO, aby se Babišovi postavili. A rozhodně Merklice by netlačila na vládu podporovanou KSČM, která je také proti EU. Takže z pouhé logiky věci je to absolutní nesmysl.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Neřekla bych, endží dobře ví, že souzi a miniúčast ve vládě budou držet hubu a krok. Pořád mi nešlo do hlavy to trvání na socanech, Jo a taky mi bylo divné že i Piráti , krom výjimek – patrně neinformovaných vedení MLČÍ. Zapadá to pomalu ale jistě jako zadel do noční vázy. Promiňte ale… i tohle

    https://aeronet.cz/news/vlada-ma-na-stole-zakon-ktery-umozni-prijmout-migracni-kvoty-pod-rouskou-importu-pracovnich-sil-do-ceskeho-prumyslu-integracni-program-pro-cizince-bude-mit-za-ukol-naucit-je-zvykum-a-obycejum/
    ni-program-pro-cizince-bude-mit-za-ukol-naucit-je-zvykum-a-obycejum/
    a

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     No ANO SIMI to potvrdilo.
     http://www.migrace.com/cs/organizace/o-nas

     To se mi líbí

    • brtník z brlohu napsal:

     Pokud by se striktně trvalo na :
     1) naučit se obstojně češtině
     2) mít použitelnou kvalifikaci
     3) makat
     4) dodržovat tunajší zvyklosti a právo (apropo jaký je na tunajší český jednoislovní ekvivalent?)
     tak by jich bylo ooopravdu málo až nulitně.

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Zdejší

      To se mi líbí

     • poznamkovnik napsal:

      místní

      To se mi líbí

     • poznamkovnik napsal:

      Což však neplatí pro tzv. tradiční příslušníky národnostních menšin – i když těm to většinou nedělá problém…

      Právě skutečnost, že se jedná o občana České republiky, který přísluší k národnostní
      menšině, která tradičně a dlouhodobě žije na území České republiky, je rozhodující
      pro určení toho, zda se bude aplikovat ustanovení § 16 odst. 4 zákona č. 500/2004
      Sb., správní řád, tj. zda takový účastník má před správním orgánem právo činit
      podání a jednat v jazyce své národnostní menšiny. Nebude-li správní orgán úřední
      osobu znalou jazyka národnostní menšiny mít, obstará si tento občan tlumočníka
      zapsaného v seznamu tlumočníků. Náklady tlumočení a náklady na pořízení
      překladu v tomto případě nese správní orgán.

      V neposlední řadě je možné vycházet také z důvodové zprávy k zákonu č. 273/2001 Sb., o právech příslušníků národnostních menšin a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, která uvádí, že na území České republiky tradičně a dlouhodobě žijí
      příslušníci bulharské, chorvatské, maďarské, německé, polské, rakouské, romské,
      rusínské, ruské, řecké, slovenské a ukrajinské menšiny.

      To se mi líbí

  • Cech napsal:

   To se mi líbí

 2. K-k. napsal:

  OT: Urozený pane, putuje k vám nákladní mejlík! 😉

  To se mi líbí

 3. Bavor V. napsal:

  Něco z domova. Říká se že Svatá Markyta hodila srp do žita. Jenže letos platí spíše že Svatý Ján hodil celý kombajn. Ale ne do žita, nýbrž do pšenice. Dnešního dne začaly na Strakonicku žně.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.