Vražda německé dívky upozorňuje na chyby v azylovém systému


Světový den dárců krve

Vražda 14leté dívky údajně odmítnutým žadatelem o azyl vyvolává výbušné otázky o německém uprchlickém systému. Zločin odhaluje závažné nedostatky v tom, jak jsou vyřizovány ti, kteří žádají o azyl.

V Německu není nyní žádný sporný příběh, než zabíjení 14leté ve Wiesbadenu,  identifikovanéo v médiích pouze jako Susanna. Hlavním podezřelým je odmítnutý žadatel o azyl z Iráku, Ali B.

Pro pravicovou populistickou stranu Alternativa pro Německo (AFD) vražda ukazuje hrozbu migrantů pro – podle slov jednoho z nejradikálnějších vůdců Björna Höckeho – „naše manželky a dcery“. Jiní říkají, že populisté se hanebně pokoušejí využít lidské tragédie a výjimečné události pro svou protiimigrační platformu.

Zde je to, co je známo:

– 20letý Ali B. je podezřelý z vraždy Susanna z 22. a 23. května. Její tělo bylo objeveno 6. června v blízkosti utečeneckého domu ve Wiesbadene, kde žil Ali B. a jeho rodina.

– Žádost Ali B. o azyl v Německu byla odmítnuta v roce 2016. Podal proti tomuto rozhodnutí odvolání a byl „tolerován“ v Německu až do vyřešení jeho případu.

– Ali B. a jeho rodina  opustili Německo 2. června a mířili do Turecka a pak do severního Iráku. Je domněnka, že rodina použila k cestě  laissez-passer dokumenty. Není jasné, zda je měli zadržet osoby pohraniční nebo letecké společnosti.

– Ali B. byl zatčen policisty v severním Iráku 8. června. Byl následující den předán do Německa.

– Dva různí iráčtí policejní představitelé řekli novinářům, že Ali B. se k tomuto zločinu přiznal a tvrdil, že si toho moc nevzpomněl, protože byl pod vlivem alkoholu a pilulek.

Ali B. byl obžalován ve Frankfurtu a v následujících dnech se vyšetřovatelé snaží přesně zjistit, co se stalo. Výsledky tohoto šetření budou dlouhou dobu určovat to, jak veřejnost přijme interpretaci tohoto zločinu. Byla vražda Susanny specificky uprchlickým zločinem? Nebo to byl zločin, který náhodou zahrnoval uprchlíka, ale mohlo se to stát v jiném segmentu německé společnosti?

AfD pořádala pochody na různých místech v Německu, aby příběh dostal více pozornosti

Dva roky čekání

V jistém smyslu je každý zločin samozřejmě jedinečný. Nicméně aspekty příběhu  Aliho B. jsou znepokojivě známé.

Například délka doby více než 18 měsíců, kdy Ali B. a jeho rodina žili v obavách, zda zůstanou v Německu, je stěží výjimkou.

Od počátku příchodu množství lidí z Blízkého východu a severní Afriky do Německa v roce 2015 odpovědný německý úřad, úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) a jeho místní pobočky bolestivě pomalu rozhodoval o azylových řízeních. V Berlíně koncem roku 2017 byla doba čekání na počáteční rozhodnutí stále kolem roku. A nedávný skandál v pobočce BAMF v Brémách, který nesprávně uznal tisíce lidí jako uprchlíky, kteří si zaslouží ochranu, poukazuje na skutečnost, že tyto vládní úřady byly zaplaveny velkým počtem případů, jimiž byly nuceny se zabývat .

Pravicoví kritici říkají, že migranti využívají možnost odvolání odmítnutí, jako další velmi zdlouhavý proces, jako způsob, jak zastavit deportaci a zůstat v Německu. Kritici pro uprchlíky zase také namítají, že systém je nespravedlivý vůči žadatelům o azyl, jejichž budoucnost závisí na rozhodnutích německých orgánů.

Ale to, o čem všichni souhlasí, je to, že uprchlíci budou čekat v situacích, které by je mohly povzbudit k tomu, aby se stal zločincem.

Někteří uprchlíci hledají úlevu v drogách

Užívání drog uprchlíky

Když příběh Susanny ke konci minulého týdne vyřešil,  časopis Spiegel šel do utečeneckého domu ve Wiesbadenu, kde žila rodina Aliho B. Tamní spoluobčané popsali podezřelého z vraždy jako poněkud arogantního gangstera, který se zabýval drogami a cítil se „nedotknutelný“ německými úřady. Dodali, že jeho rodina přijel do Německa v říjnu 2015 a do dubna žila v uprchlickém domově, poté, co jeho žádost o azyl byla koncem roku 2016 odmítnuta přestal brát hodiny němčiny.

Způsob chování popsaný v  článku Spiegelu je stěží neslýchaný. S velmi málo výjimkami jsou žadatelé o azyl, kteří jsou v Německu „tolerováni“; je jim zakázáno pracovat a mají omezený přístup k jazykovým kurzům a odbornému vzdělávání.

Existuje mnoho anekdotických důkazů, které naznačují, že v uprchlických domovech probíhá užívání a obchodování s drogami. V dubnu zveřejnil novinář Hamza Jarjanazi, sám uprchlík ze Sýrie, zprávu o drogové scéně uprchlíků v Berlíně a reportéři popsali podobné situace v městech z Hamburku do Heidelbergu.

Úplné čekání na byrokratické rozhodnutí, nedostatek realistických budoucích perspektiv a blízká místa, ve kterých žijí mnozí uprchlíci, mohou dobře podporovat kriminální tendence.

„Život v domě v nejucelenějším prostoru s mnoha dalšími uprchlíky z různých zemí může být velmi stresující a frustrující,“ napsal Jarjanazi v novinách BZ  „Zvláště pokud tam žijete déle než dva roky ve velmi malé soukromé sféře a bez vlastní koupelny, mnoho lidí chce uniknout situaci, což je vede k tomu, že se stali obětí drog, prostitutovali se nebo prodávali drogy na černém trhu. “

Co je známo o situaci Aliho B. připomíná tyto popisy. Ale otázka zůstává: Co by měla vláda s tím dělat?

BAMF má obrovské problémy s počtem žadatelů o azyl

Co vláda hodlá dělat

Základním pilířem úsilí vlády vedeného ministrem vnitra Horst Seehoferem o reformě azylových řízení jsou tzv. Střediska Anker, rozsáhlá zařízení pro zpracování uprchlíků. Německá federalistická struktura často způsobuje nesnesitelnou  rozdílnost  azylových postupů a Seehofer doufá, že tím, že je soustředí, může snížit čas potřebný pro rozhodnutí a v případě odmítnutých žadatelů i deportace.

Přečtěte si více :  Německý ministr vnitra: omlouvám se za azylový skandál

Seehofer předpokládá, že ve střediscích bude ubytováno až 1 500 žadatelů o azyl, ale vůdcové v šestnácti federálních státech Německa, kteří se pravděpodobně obávají reakce nešťastných sousedů na těchto místech, nebyli na této myšlence nakloněni. Třídenní zasedání regionálních ministrů vnitra tohoto týdne nepřineslo žádný průlom, přičemž jeden účastník popisoval výsledky jako „neradostné“.

Kromě toho vládní koaliční dohoda předpokládá, že žadatelé o azyl budou drženi v centrech po dobu až 18 měsíců. Je tedy otázkou, zda udělají cokoliv, aby zabránili kriminalizaci nebo radikalizaci mladých mužů, kteří jsou v dlouhých časových intervalech drženi v těsné blízkosti.

Muži – pokud se obvinění v případě Susanny ukáží jako pravdivá – jako Ali B.

 

http://www.dw.com/en/german-girls-murder-highlights-asylum-system-flaws/a-44148561?maca=en-Twitter-sharing

    

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Vražda německé dívky upozorňuje na chyby v azylovém systému

 1. brtník z brlohu napsal:
 2. Cech napsal:

  Zde je to poněkud ohnuté protože bezesporu spin to není.
  Pro zabezpečení potřebného bojového nasazení příslušníků IS (zde prosím bez rozdílu národnosti) se většinově používá návyková látka Captagon – známá jako „droga džihádistů“.
  Bez použití tohoto stimulu pro místní bojovníky je nasazení proti SAA nemyslitelné.
  Tato droga bojovníka dodává onu nebojácnost a sílu, díky níž lze bojovat prakticky bez spánku i několik dní a snížená hranice citlivosti na poranění zabezpečuje pokračování v útoku i po zraněních jež za několik desítek minut až hodinu zanamenají smrt zdrogovaného. Nelegální výroba Captagonu se nyní vrací z Blízkého východu zpět do jihovýchodní Evropy, kde se původně vyráběla.
  Použití obdobných i když více sofistikovaných bojových drog je patrné i při nasazení speciálu v ATO (kyborgů).Celkově lze použití bojových drog aproximovat a to tak, že je používají speciálové tam kde normální střízlivý člověk nemůže přežít.
  Začátky použití bojových drog lze dohledat od nepaměti následně specializovaných jako např. v WW II v Německu a Japonsku tam to byl „Šabu“, který brali piloti kamikadze před posledním letem.
  Potom pokud se v současné době za odměnu velká část IS bojovníků ze Sýrie ale i nám zpřízněných bojovníků z Afganistanu usídluje v EU, tak sebou přináší i onen návyk použití drog.To že ani my nejsme vyjímkou je případ tlumočníka z Bulovky. Městský soud v Praze musel spláchnout případ dvacetiletého Afghánce, který byl obžalovaný z pokusu o znásilnění zdravotní sestry, těch kauz je bezesporu celá řada ale prozatím se je daří udržet bez povšimnutí.
  Proto odspinovat celou tuto vráždu, která je naprosto deterministická, na pojem náhodné nebo jiné, je pouze a jen výrobou souhlasu.
  Proto také je samotná otázka :
  Byla vražda Susanny specificky uprchlickým zločinem? ; tak strašně úsměvná.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Ta otázka se může jevit úsměvnou vám, ale v Německu to je opravdový problém, který může zamávat dalšími merkelovštinami. Vždyť už víme, že Angela Šílená uznala chybu jak v kvótách, tak i celém migračním procesu. Proto je důležité, aby nešťastná Susanna byla použita na obranu nejen žen, ale celé té původní evropské civilizace. Civilisace jak s jejími klady tak i mínusy. Ale s pojetím, které je nám tady v Českých zemích i celé V4 blízké.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.