Chemie proti lidem


Není to tak dávno (14.4.t.r.), kdy USA „potrestali“ Syrskou vládu za použití chemických zbraní proti vlastním lidem. Nehledě na skutečnost, že zatím nikdo použití chemie nedokázal, je tu ještě jiná skutečnost. Ať použil nebo ne, bylo to proti vlastním lidem, nebylo to proti jiné zemi.

Jenže před patnácti lety  použili titíž Američané chemické zbraně proti lidem jiného státu. A to už dokázáno bylo. Jak našimi chemiky, tak i následky použití, které se projevily zejména genetickými vadami v té době narozených dětí.

Bylo to v Iráku a bylo to na základě falešných zpráv (fake news), že Irácký diktátor vlastní zbraně hromadného ničení. Ostatně následující článek o lecčem vypovídá. Za pomoci strejdy gůgla jsem jej převedl do češtiny. Omluvte případné nedostatky a zaměřte se hlavně na obsah

Falúdští obyvatelé líčí hrůzy americké invaze

Dne 28. dubna se připomíná výročí amerického útoku na demonstranty v centrálním iráckém městě Fallujah (Falúdža) v roce 2003. Nejméně 20 lidí bylo zabito, když americké zbraně spustily střelbu proti demonstrantům, kteří vyšli v rozporu se zákazem vycházení vydaným americkou armádou.

Po patnácti letech obyvatelé města stále vyprávějí o krvavém útoku, který následoval po invazi v arabské zemi v roce 2003.

V následujících měsících město Fallujah také vidělo dvě masivní operace pod vedením USA. Američtí vojáci používali bílý fosfor jako zbraň v útoku na město, které se nachází 65 kilometrů západně od hlavního města Bagdádu. Vzorky převzaté z Falludži a analyzované na ověřených německých laboratořích také ukazují stopy uranu, rtuti a dalších jedovatých látek.

Mnozí věří, že rozšíření chemikálií, vysvětluje významný nárůst rakoviny a růstové vady ve městě po útoku USA.

Výzkum, včetně epidemiologické studie „Rakovina, úmrtnost kojenců a pohlavní poměr v sexuálním pohlaví ve Falludže v Iráku 2005 – 2009“ , které vypracovali Busby, Hamdan a Ariabi, zveřejněné v Mezinárodním žurnálu výzkumu životního prostředí a veřejného zdraví, spojil vrozené vady mezi dětmi ve Falludže a bombardováním USA.

Záběr pořízený AFP k výročí masakru v roce 2003 ukázal sedmiletou Fatimu Shehabovou, která se ve městě narodila s rukama a nohama výrazně deformovanýma.

„Zpočátku jsem měla pár potratů, pak jsem ji měla,“ řekla Fatimina matka. „Když se narodila, zjistilo se, že má vady v končetinách, v rukou a nohou. Lékaři zjistili, že je to důsledek fosforu, který Američané používali, „vysvětlila.

V roce 2014 podala americká organizace Centrum pro ústavní práva a Veteráni z Iráku proti válce, která mezi své členy zahrnuje veterány, kteří bojovali ve Falúdži, žádost dle Zákona o svobodě informací na americké ministerstvo obrany. Získali informace o využívání ochuzeného uranu v Iráku, aby lépe posoudili možné důsledky pro vlastní zdraví i pro irácké civilisty.

Invaze pod vedením USA vyvolala sektářské násilí a vznik teroristické skupiny Takfiri Daesh v roce 2014.

Falludža poprvé padla do ruku Takfirisu a byl prolezlý minami vysazenými teroristickou skupinou, vyhnanou  koncem loňského roku.

PressTV

 

https://muraselon.com/en/2018/04/fallujah-residents-recount-horrors-of-us-invasion/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Chemie proti lidem

 1. tata napsal:

  JENŽE oni tu chemii použili na obranu demokracie to je rozdil…….tedy podle těch co ukazují na jiné porušení zejména s Ruské strany ovšem co USA TO JE JINÉ……UŽ ČLOVĚK NEMÁ ANI SILU té záplavě zhovadilostí nák to vnímat,věčinou už se stěmi lidmi ani nebavím je to marné když mi vysvětlují jak se mám bát Ruska a naopak ignorovat zločiny ze strany USA…….

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Tato, dávám Vám +1. Pokud ovšem platí a je propagován Šiklové axiom, že je lepší se mýlit s USA než mít pravdu s Ruskem, tak jsou veškeré řeči zbytečné. Svět se tak velmi zjednodušil. Jsou dvě skupiny, ti poslušní a mocní a zbytek, který nesmí do ničeho kecat. Je to jasné a přehledné.

   To se mi líbí

 2. Cech napsal:

  Zde se jedná o to, že tenkrát měla OSN přehled a proto mohla jednat a posílat do Iráku inspektory a povolit USA udělat v Iráku pořádek.
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/strucna-historie-ne-spoluprace-iraku-s-osn/12985
  Jenže neschopné zpravodajské služby to zvoraly.
  „Vadí mi, že někteří členové zpravodajských služeb věděli, že jisté zdroje byly pochybné a já o tom nevěděl,“ dodal Powell. Narážel tím na špatnou práci tajných služeb před invazí do Iráku.
  Proto to musel z globálního pohledu Vysvětlit až George Bush :
  K otázce biologických a chemických zbraní v Iráku se už vyjádřil také prezident George Bush, který zdůraznil, že i když se nenajdou, vpád do země byl správný.
  Správný byl také proto protože OSN nevyhlásila žádné sankce proti USA.
  Problém v Sýrii je jiný, ne že by nebylo možné bombardovat Sýrii i umístění pozemní armády NATO zvládlo ale není možné Bašára Asada zastřelit či setnout no a to je to celé.Taktéž OSN tam nemůže oficielně poslat jednotky NATO kvůli tomu, že RF neustále již 11x vetuje nařízení k obsazení Sýrie.
  Tož pokud je známo tak OSN neřešila použití chemických zbraní USA nebo armádami NATO ale Saddámem Husajnem a Bašárem Asadem. Z daného vyplývá, že proto také není možné obvinit USA nebo NATO z použití chemických zbraní.

  To se mi líbí

 3. bob napsal:

  Když za totáče byla propaganda proti USA (např. karikatury v Dikobrazu atd…), tak jsem si říkal, že to není možné, jaké z nás dělají blbce. No a přišel ´89 a dělají z nás ještě větší blbce.
  Jenom mám obavu, že je tady jeden zásadní rozdíl. Za totáče jim to většina nebaštila, zatímco dnes nevím….I když ČT se upřímně snaží, aby člověk se selským rozumem pochopil, že jde o ultrapropagandu, tak fakt nevím…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.