EU nepotřebuje přistěhovalectví k zásobování trhu práce. Miliony Řeků, Španělů a Italů jsou nezaměstnaní


Den preclíku

By ROBERT OSSENBLOK  22. dubna 2018

Migranti mířící do Německa – foto kredity: Janossy Gergely / Shutterstock.com

O trzích práce v Evropě se hovoří hodně. Od té doby, co v roce 2008 začala krize, je tento problém neustále na vrcholu zájmu. V uplynulých letech, s nedávným příchodem migrantů do Evropy, byly trhy práce prezentovány jako argument ve prospěch přistěhovalectví z území mimo Evropu.
Stručně řečeno, argument je následující; Německo má nízkou nezaměstnanost, ale i nízkou porodnost. S aktuálními čísly míry porodnosti v Německu se velikost jeho populace sníží, pokud migranti nenahradí její místo. Je nutné, aby pracovní síla země zůstala stejně početná. To je  způsob, který může zabezpečit daně potřebné k udržení stále rostoucí skupiny německých důchodců. Proto by neměli být migranti nejen tolerováni, ale v zásadě také vítáni jako němečtí spasitelé .
Kdybychom předpokládali, že Německo skutečně potřebuje lidi, kteří se nacházejí mimo jeho hranice, aby obsadili tato místa … Je toto nejvhodnější řešení?

Nezaměstnanost v celé Evropě není konzistentní

Ačkoli německá ekonomika může být velmi úspěšná, to samé o ekonomice jižní a východní Evropy nelze říci. Španělsko , Itálie a Řecko bojují s vysokou mírou nezaměstnanosti která tlačí jejich národy k chudobě. Samotné Španělsko má míru nezaměstnanosti 18,8%, přičemž více než 4 miliony Španělů hledají práci.
Itálie se může pochlubit mírou nezaměstnanosti 11,5%, a přestože klesá, znamená to, že stále je spousta nezaměstnaných Italů. S několika finálními programy podporovanými vládou Itálie, které se blíží ke konci, je pravděpodobné, že toto číslo se v průběhu roku opět zvýší.
S mírou nezaměstnanosti 23,1% je Řecko stále nejhorší evropskou zemí. I když se díváme mimo EU, je zde Srbsko s mírou nezaměstnanosti 13%. Jistě, nemůžeme tvrdit, že Evropa jako celek potřebuje zvýšenou nabídku pracovních sil?
Na stejném vrcholu jako Španělsko, Itálie a Řecko existují stovky tisíc  ukrajinských uprchlíků, kteří v současnosti pracují v Polsku. Pak existují ty evropské národy, které ještě nejsou zahrnuty do volného pohybu práce: Srbsko, Bosna, Albánie, Černá Hora a Makedonie. Mohou plnit kritické role, pokud má západní Evropa vysokou poptávku po práci.

Proč EU více nepodporuje pohyb pracovních sil po Evropě?

Proč EU neuznává tuto příležitost k řádnému začlenění do svých trhů práce? Jedním z důvodů, proč americká ekonomika překonává evropskou ekonomiku, je vyšší ochota lidí přestěhovat se za prací. To by zvýšilo soulad mezi nabídkou a poptávkou na trhu práce.
Samozřejmě to je ve Spojených státech jednodušší. Je to jeden národ, kde každý víceméně mluví stejným jazykem a má stejné hodnoty. Je to docela homogenní kultura.
Ale tato americká výhoda neznamená, že v Evropě je to nemožné. Německo má poptávku, Španělsko má nabídku. Oba národy mají společnou historii a evropskou kulturu. Navíc jsou oba národy členskými státy EU. EU by mohla zabít dvě mouchy jednou ranou zaváděním programů, které by podporovaly Španěly ke stěhování se na německý trh práce.
Dále bychom se mohli zajímat, proč jsou všechny práce shlukovány spíše v Německu než v celé EU. Je to problém s předpisy, infrastrukturou nebo mzdami? Každopádně nejpravděpodobnější řešení tohoto problému spočívá v samotné Evropě.
Bez ohledu na potíže, jistě by to bylo jednodušší řešení než importovat miliony lidí z jiné kultury, jiného náboženství, jiného jazyka, kteří mohou mít celkově jiné hodnoty.

Co je nejlepší pro Evropu?

Nyní lze říci, že ačkoli to není jediná možnost importovat neevropské přistěhovalce, pro Německo je stále přínosem importovat tyto přistěhovalce. Že i když je mohly dostat ze Španělska, je pro Německo stejně užitečné dostat je z Afriky a Středního Východu.
To však popírá skutečnost, když spousta médií tvrdí, že jsme plně závislí na těchto přistěhovalcích, abychom tato pracovní místa naplnili.
No, to je prostě falešné tvrzení a nemělo by se používat jako argument ve prospěch masového přistěhovalectví. V nejoptimističtějším pohledu, pokud Německu nezáleží na tom, zda jsou dělníci afričtí nebo španělští, pak na tom záleží Španělsku. Jejich nezaměstnanost trpí a bude více trpět nárůstem nelegálních přistěhovalců, kteří zaplavují jejich zemi přes Gibraltarskou úžinu.
Konečně existují ti, kteří říkají, že na tom nezáleží, protože bez migrantů se celková populace Evropy bude i nadále snižovat. Ale určitě neexistují žádné přínosy pro rostoucí populaci, pokud části pracovních sil i nadále sedí na jihu Evropy jako nezaměstnaní. EU je unie rovnoprávných národů a nikoliv unie, která dělá cokoli, co by vyhovovalo Německu.
S řečí o tom, že migranti vyžadují práci, nezapomínejme na ty národy v Evropě, které měly za poslední desetiletí vysokou nezaměstnanost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na EU nepotřebuje přistěhovalectví k zásobování trhu práce. Miliony Řeků, Španělů a Italů jsou nezaměstnaní

 1. strejda napsal:

  Článek se tváří jako by pracovní a ekonomický přínos migrantů byl hlavní, nebo alespoň potřebný. Rozumně takové argumenty vyvrací. Ale příliv migrantů má jiné důvody. Mezi hlavní patří snaha o přeměnu evropské populace na nové etnikum, přetvořené pro potřeby světového kapitálu. Etnikum které je o stovky let vývoje za Evropany, etnikum o kterém doufají, že bude lépe ovladatelné. Závažným důvodem je i ničení Afriky a její ekonomiky, včetně změn klimatu, kdy se celé oblasti vylidní.
  Jsme před obrovským experimentem na poli eugeniky, jejímž cílem má být zničení evropské rasy a její nahrazení beztvarou rasou všemožných míšenců. To vše v několika málo generacích.
  Nebude to vražda Evropanů, ale sebevražda.
  Musím po pravdě napsat, že nás se to netýká, nebudeme, a řeči o dětech a vnucích jsou jen bezobsažné povídačky. Ti jsou již vychováváni jinak než my, a vesměs budou souhlasit a mnozí i tleskat. Nemusí se nám to líbit, to je vše.

  To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Podpora migrace je pokračováním kolonizace jinými prostředky. Není náhodou že nejvíc byly (vzpomeňme kdy a v kterých státech Evropy to začalo) a jsou jí nadšeny bývalé koloniální státy. My na východě jsme byli zvyklí pracovat a jsme zvyklí doposud, i když nutno přiznat že už i ta potřeba žít na úkor druhých lidí už se prosazuje i u nás. My nepotřebujeme další pracovníky vůbec, my potřebuje rozumnou domácí hospodářskou politiku, nezávislost na diktátu bývalých států EU a USA, rozumnou sociální politiku, rozumnou podporu rodiny aby se rodilo víc dětí, rozmisťování pracovních příležitostí podle potřeb regionů, ne podle potřeb trhu.
  Ale čo to tárám…stejně to nezáleží na nás protestujících proti tomuto vývoji, jsme přece staří, blbí a nevlivní.

  To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Použití etnicky jiných a ve své podstatě mnohonásobně agresivnějších přistěhovalců. Jejich agresivita odpovídá potřebám 14 – 15 století tedy ono období Husitských válek, tedy souboje duchovní moci za udržení si svého vlivu na úkor moci světské.
  Pouze tento styl myšlení a rozšíření tohoto etnika umožňuje na čas zastavit nastávající genetickou revoluci 1.0 .
  Záměna evropanů tímto etnikem následně umožní odstartovat plnohodnotnou revoluci 4.0 jako první v USA a ne v Evropě.Tímto se celkem bez vážnějších těžkostí podaří USA udržet si technologický náskok nad Evropou po dlouhou dobu a využívat Evropu jako vazalský stát; tedy jako doposud.
  Jakým způsobem se změní chování nám názorně předvedli Armin Nahvi,Bijan Kazemi, Sanferino, P. Janssen, Naoufel Sebbane, Pejman Kazemi a Arash Nahvi.
  To že reakce naši policie byla stejně chromá jako i v jiných státech EU pouze dokazuje, že řízení a z toho vyplývající ochromení ochrany etnických evropanů, je v celé EU téměř jednotné.Vždyť i u nás byla policie vedena k tomu aby je nechala spokojeně vycestovat. Pouze starší evropané dokázali pochopit rozdíl mezi Evropskými a Africko_arabskými hodnotami.Proto také ta paní považovala za svoji povinnost je nahlásit policii, která potom bohužel musela zasáhnout.
  Proto také k hrozící nezaměstnanosti v důsledku revoluce 4.0 je ochrana proi imigraci naprostou nezbytností.
  Pokud se jedná u nás o velmi nízkou nezaměstnanost v současnosti, je to dáno aktivací starších ročníků velmi kvalifikované pracovní síly za ty nejnižší ceny v EU. To že se nám podařilo donutit pracovat za velmi nízké ceny ročníky překvalifikovaných „důchodců“ na THP pozicích ve výrobě, také umožnilo zapojení do výroby i méně kvalifikovaným ale fyzicky zdatným mladším ročníkům.
  Tož opravdu se v žádném případě nejedná o potřebu cizí neevropské pracovní síly, nebo posílení logicky a potřebám revoluce 4.0 ztenčující se evropské populace.

  To se mi líbí

 4. NavajaMM napsal:

  Západ strategicky smeruje ku konfrontácii s Ruskom a výhľadovo s Čínou. Na to potrebuje slušne veľkú armádu, ale nepotrebuje, aby pracovné obyvateľstvo protestovalo kvôli stratám na fronte. Naviac je veľké riziko, že Európania, najmä Slovania budú vo vojne proti Rusku nespoľahliví. Takže vojaci musia byť iní a džihádisti sú skvelé riešenie. Naviac, keď bude po všetkom, bude z nich skvelá nekompromisná polícia. Dve muchy jednou ranou, už žiadne sociálne revolúcie.

  Politika trhu práce v EÚ je v základe chybná. Voľný pohyb pracovnej sily externalizuje náklady výrobcov na svojich zamestnancov, ktorí znášajú odlúčenie od rodín alebo sťahovanie. Podľa mňa by bolo spoločensky oveľa lepšie riešenie, keby výrobcovia šli za pracovnou silou. U nás to napríklad robia výrobcovia automobilov.

  To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  Postupným rozvojem technologií bude problém zaměstnat i odborně zdatné domácí obyvatelstvo. Proto se domnívám, že se s těmito gynekology počítá do pozemních vojsk při napadení RF. S kalašnikovem oni umí.

  To se mi líbí

 6. lujjza napsal:

  Ve Francii mají jasno – do armády s mladými muži-migranty!
  https://www.hlavnespravy.sk/budu-za-nas-migranti-bojovat-foreign-policy-riesenim-na-zvysenie-pocetnosti-armad-europskych-krajin-su-pristahovalci/1384894
  Z článku např.:
  „… Vzhľadom na politické a vojenské riziká spojené s pozemným bojom by prisťahovaleckí vojaci mohli byť určení na oblasti, ako je napríklad zmierňovanie prírodných katastrof, logistika, dokonca aj mierové operácie OSN.

  Daniel Yar Hamidi, iránsky profesor na univerzite vo švédskom Borase, dodáva, že “vojenský výcvik by neobčanom pomohol naučiť sa pravidlá a zvyky svojej novej krajiny, učili by sa jazyk rýchlejšie”, ale nadobudli by aj mimoriadne zručnosti, ktoré by mohli využiť vo svoj prospech: “Nadobudli by vodcovské schopnosti a získali odborné znalosti, ktoré im umožnia založiť vlastné skupiny.”…“

  Ano prosím, hlavně je pořádně vycvičte a důkladně vyzbrojte, oni si s tím už nějak poradí. Ta poslední věta pana profesora je naprosto dokonalá…

  To se mi líbí

 7. blbíš napsal:

  si tak u kafe čtu třeba tohle:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pet-nizozemcu-kteri-napadli-cisnika-privezli-k-soudci-rozhodne-o-vazbe-46022?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
  Nizozemci poslali kvůli zbitému číšníkovi do Prahy elitního zpravodaje

  a začínám se strachovat, aby domů napsal ten elitní zpravodaj, že tady žereme cizince. To bych rozhodně od jeho elitnosti neuvítal. Po zkušenostech s našima elitníma jen doufám, že bude používat ten svůj/jejich elitní mozek, aby náhodou nehrozilo, že bude referovat pravdivě, to bych rozhodně neuvítal, žejo?

  To se mi líbí

 8. jaa napsal:

  Hmm, to jin to trvalo než začali myslet komplexně. Nakonec je k tomu ta pomlouvaná a zavrhovaná V4 dokopala. Otázkou je jestli už není pozdě,. Vážně je mi z trěch pátých kolon už hodně špatně. Ještě že jsem tak stará. S tímhle válčit – to je síla.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   To bych měl nápad. Paní radní, co se tak obává nevhodné „signalizace“, by si mohla s Fesslerovými vyměnit bejvák, nejméně tak na půl roku. A musela by tam povinně bydlet s rodinou, třeba by ta zkušenost její signalizační obavy rozptýlila. 😀

   Když udělá hlupák chybu, vždy vysvětluje, že to byla jeho povinnost. (G. B. Shaw)

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.