Poněkud opomenuté téma


Den bez domácích prací

V současnosti „hýbe“ děním případ otráveného špiona Skripala a jeho otrávené/neotrávené dcery Julije. A dohady o otravné látce, kdo ji kde vyrobil a snad, možná, asi či pravděpodobně dodal do Salisbury.

Jenže evropské státy zajímají i jiné, dlouhodobější problémy. Stále totiž přetrvává problém migrace – invaze. A zajímá Italy, kteří v posledních volbách dali hlas protievropským a protimigračním stranám. Není divu, vždyť dva nejbrutálnější sexuální zločiny se odehrály právě na jejich území (hromadné znásilnění polské turistky s těžkým ublížením na zdraví jejího partnera), či kanibalská vražda a znásilnění, po které následoval ten „odsouzeníhodný“ útok na migranty. A jak to vypadá v Římě dnes vypovídá následující odkaz:

https://twitter.com/twitter/statuses/981627556658065408

Pro pochybovače, zda jde opravdu o Itálii se stačí podívat na SPZ parkujících vozidel, kde je to „Íčko“ docela zřetelně vidět a s ohledem na druh dopravního prostředku se těžko dá předpokládat výlet do jiné země.

Jistý německý politik a ministr vnitra, bavorský premiér Horst Seehofer připravuje nařízení, které by napříště mělo omezit či přímo zakázat slučování širších rodin. Tedy žádné sestřičky či bratříčkové by neměli mít nárok na přistěhování:

http://www.dw.com/en/seehofer-wants-to-further-restrict-refugee-reunifications/a-43251728?maca=en-Twitter-sharing

A ještě jedna záležitost migračně uprchlická. Izrael neuspěl se syrskými migranty hned na dvou frontách. Nejprve se dostal do sporu s OSN, když chtěl Syřany vrátit zpět do Sýrie. A tak navrhl, že je přesídlí do Evropy. Jenže proti tomu se postavilo jak Německo, tak Itálie.

http://www.thetower.org/6122-after-europe-refuses-to-accept-migrants-israel-scraps-resettlement-plan/

No a na ohrožení migrací postavil svoji volební kampaň i maďarský premiér Viktor Orbán.

https://voiceofeurope.com/2018/04/viktor-orban-information-about-migration-is-suppressed-and-manipulated-by-western-europe/#.WsYrG05v490.twitter

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

40 reakcí na Poněkud opomenuté téma

 1. bob napsal:

  Nějak začínám pozorovat, že už se nemluví o chudáčcích, kteří prchají před válkou…
  Možná, že to nakonec té evropské vrchnosti dojde, že to je průser.
  A možná, že se probudí a začnou něco dělat (???).
  Jinak co se týče migrantů, ale i Novičoku, (už zapomenutého) Kuciaka mám pocit, že se mě mohli zeptat, jak to skončí (a to si nepřipadám moc chytrej – naposledy jsem nedokázal vytvořit množné číslo od slizký…).
  Jo a asi dobře ti naši vědí, proč nechtějí referendum o EU…

  To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Izrael je pěkně drzej.

  To se mi líbí

 3. blbíš napsal:

  Prej den bez domácích prací! A co takhle den s našima bankama, Bavore, ten byste tam neměl? Když né, tak já sem lípnu zrovna tam nedávno prožitej jeden den, jó, takže:

  Stařec a Moje banka (KB), a neb, jak i stařec ještě dokáže vzrušit ženy!

  Přátelé, jak tak sleduju tu státní správu, to je samý penále, poplatky, ani netuším za co. Za ty dvě desítky let sem se ani jednou netrefil (a to ani s certifikovaným daňovým poradcem) do tak jednoduchýho dvanáctipoložkovýho součtu plateb, jako je roční součet sociálního a zdravotního, fakt, nekecám!

  Vždycky to končí u okýnka s dámama vod OSSZ a VZP tak, že mi přeškrtají v mnou tam donesených formulářích, co já pracně počítal pomalu tejden a nad ty škrtance napíšou cosi svýho, k čemu bych se já nikdy nedopracoval! Alespoň, že to už dělaj automaticky, bez nasrání, bez keců a dnes i docela už i s úsměvem. Zrovna ve středu sem si s jednou povídal, že jí příště přinesu prázdnou bumážku, abych ji to její psaní ulehčil o škrtání těch mejch čísel, zasmála se a tajemně se zadívala na mě svejma docela hezkýma vočima, že jako že klidně a prej kdy = takový vyspělý už máme úřednice v tom našem kamenitým příhraničí. No, abych se vrátil k tý mý prej Mojí bance. Jak mně to tam všechno ty dámy přeškrtaly, přísně mně vypsaly všechny penále a dodatečný platby a nařídily mi, že prej si musím v bance změnit trvalý příkazy v nový platby.

  Tak sem šel celej zesmutnělej domů a připravil sem si tiskopisy pro tu Mojí banku, tzv.: Trvalý příkaz k úhradě“. Přátelé kdo je viděl, tak se nediví, že když na netu zadáte cokoli o Komerční bance, vyvalí se na vás plno PDF formátů tzv. “manuálů KB“, který sou vo tom, co a jak maj jejich úředníci vyplňovat! Prostě když se podrobně podíváte, řeknete si, á bacha, mešugenství za pochodu. A to se stane tak, že celkem neškodnej blb vymyslí v bance nějakej formulář a jinej, už vůbec né neškodnej blb v tý samý bance k němu vymyslí manuál o tom, jak ten formulář vlastně vyplňovat. Ale bacha přátelé, to není všechno. Kromě těch dvou blbů pak existuje ta děsivá skupina uživatelů těch lejster a manuálů, který to maj v tý samý bance dennodenně uvádět do reálnýho života. A to byste teprve čuměli čeho se dočkáte. Takže například v odstavci s množstvím kolonek nazvaný „Původní údaje trvalého příkazu“ je políčko s nápisem „Datum ukončení“, ale běda, kdybyste si to vysvětlili tak, že tam patři datum, kdy chcete ten původní trvalej příkaz, tedy tu platbu, ukončit!!! Velký kulovaný, přátelé, ani vás to nesmí napadnout, pro to to políčko prostě není, protož to musí zůstat prázdný, fakt nekecám! Ale místo toho se vezme jinej papír, taky ve velikosti A4, a tam je 20 jiných políček, který taky pracně musíte všechny vyplnit (tedy před váma ta Moje úřednice, aby bylo jasno), jak jinak, než stejně jako ten první formulář, ale za odměnu teprve tam můžete konečně to datum napsat. No jo, ale to není všechno, vždyť ste vlastně přišli změnit „jen“ výši platby, žejo. Ale na to je zase další formulář, kde … zkraťme to. Tři změny částek plateb trvalejch příkazů = 9papírů A4 a protože si mé formuláře vysvětlila ona úřednice po svým než sem měl v úmyslu já, jak jinak, než podle toho jejich manuálu, tak naštvaně musela všechno to původně zadaný v tom již uzavřeným počítači na můj popud předělávat a k tomu bylo zapotřebí tu ukončenou operaci znovu zpřístupnit, jak jinak, než vyplněním dalších tří papírů formátu A4 (tzv. zrušujícíma příkazama), takže na samým konci sme byli u 12papírů A4 a protože to musí bejt v kopiích, tak vlastně 24 A4. – samo vo sobě už tohle je na tý mý Mojí bance k pomilování, žejo?

  Ale protože sem měl sebou mojí 2,5 letou miloučkou vnučku, jako že nějaká změna trvalejch příkazů bude pro Mojí banku brnkačka a já s ní pak pudu na hřiště. Ale protože ta brnkačka jako na potvoru už gradovala k tý hodině, tak dosud velice hodná a klidná vnučka k tomu přistoupila naprosto logicky a po svým a převrátila jim tam takovej vachrlatej stojan na tiskopisy a ty se rozlítaly po kanceláři. A když ta nasraná úřednice, která nás začala mít tak akorát plný zuby, jako my ji, narovnávala v pozici sehnutý s prdelí vystrčenou docela vyzývavě nad ten stojan a já tomu zrovna nebyl tak úplně vzdálenej, tak ta roztomilá vnučka uchopila na tam ležícím stolku takovou tu propisku zavěšenou proti krádežím na takovým docela dlouhým péru (pružině) a když se jí tu pružinu s propisovačkou podařilo natáhnout do maxima, tak propisovačku s roztomilostí sobě vlastní pustila, čímž se jí zaryla do vyšpulenýho zadku právě sehnutý Mý úřednice, no a jak sem podotkl, protože sem nebyl tomu všemu úplně tak vzdálenej, ona Moje úřednice se ihned narovnala a významně se na mě podívala, jako že já jí tím snad něco naznačuju! Což mi samozřejmě po tý kalvárii s tím dosud neukončeným rušením příkazů a s dosud vytištěnýma pouze 9 stránkama A4 ani náhodou nenapadlo a to ani, kdyby byla například mě dosud rajcující Jane Birkinovou a valila by to na mě stejně jako na Sergeje Gainsbourga v tomhle:

  To ale nebylo všechno, co se tý mojí holčičce zlatý tam podařilo. Když už se to všechno začalo uklidňovat a vypadlo to na trvalej mír a ze mě notně rozrušená úřednice přecházela do klidově dýchavičnýho režimu (znáte to), aby dle manuálu KB odentrovala celou tu hodinu trvající transakci s trvalejma příkazama, vlezla vnučka nikým nepozorována pod stůl oný Mojí úřednice a zřejmě hlavičkou pod sukní Mý úřednice narazila (ASI) … ano, přátelé, zrovna tam, kam si myslím i já, protože co následovalo, zhruba odpovídalo i mejm zkušenostem z puberty. Ta úřednice s výkřikem nadskočila tak, že i já sem nabyl nutkavýho podezření, že v kanceláři je kromě mě a vnučky ještě nějakej jinej cíleně zaměřenej mužskej … nikoliv však na trvalý příkazy jako já trouba. No pak to šlo ráz na ráz, přilítla vedoucí, vyslechla všechny stížnosti na mě a mojí zaťoučkou vnučku … a co si asi tak myslíte, jak to mohlo dopadnout, no nemejlíte se, zase sem byl vinnej já. Jenže jak sem starej, tak sem taky už vodbojnej. Když se obě na mně ječivě vystřídaly, tak sem se zase rozeřval já, protože jejich řvaní začalo děsit na to jejich řvaní nenavyklou mojí vnučku, že jako: …“ celou tu hodinu a čtvrt netoužím po ničem jiným, než z tý jejich Mojí banky vypadnout a jestli to nebude do pěti minut, že jim do toho stojanu kopnu taky, ale už schválně a že se vůbec nedivím tý mý slaďoučký holčičce, že tý jejich administrativy začala mít tak akorát plný zuby!!!“

  A světe div se, dostal sem svých 12 jimi potvrzených papírů A4 a šel jsem se proskotačit na dětský hřiště, ani déšť nám s vnučkou nevadil, domů sme přišli jak prasata, ale nesmírně šťastný. Vnučku sem předal bez škod mamince a … a teď tady sedím a přemejším, kolik vlastně mě ty změny budou u tý mý milý Mojí banky vlastně asi tak na poplatkách stát, jestli 3x39Kč, nebo 12x39Kč…neví to náhodou někdo?
  Kurva, přátelé, to byl zase den.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Zjistil jsem, že cca 95% lidí, co vlítnou do banky a začnou kolem sebe bezhlavě střílet nejsou ani lupiči, ani teroristi. Jsou to klienti.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Presne to sa stalo švagrovi v Amerike. Potreboval niečo vybaviť pri okienku a baba za pultom mu bez vysvetlenia rozstrihla jedinú platobnú kartu, čo mal pri sebe. Vraj myslel, že v tom momente preskočí pult, ale ochrankár bol rýchlejší… 🙂

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Tak tohle mi asi nehrozí. Já od doby internetového bankovnictví pokaždé jen zírám, jak se banka za tu dobu, co jsem tam nebyl, zase změnila. Takže mám spíše problém najít správnou přepážku. Je to jako v supermarketu, kdy také občas mění umístění regálů 😲

     To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     No banky, ačkoliv tedy jsme si mysleli (já určitě) jak nejsou ve Severní Americe rychlé, prostě jak to mají zvládnuté, tak je to spíš naopak. Alespoň podle dcery a její zkušenosti z Kanady (nechlubím se podotýkám). Prý si jednak musela vzít kreditní kartu, neexistovalo že by mohla mít jen debetní, prostě takhle asi nutí lidi si půjčovat. Pak prý uspěla až asi ve 3. bance, v těch dvou předchozích nějak ty holky vůbec nic nevěděly, ve 3. prý musela vysvětlovat ona té úřednici jak to zařídit. A to nemluvím o převodu z účtu na účet, to se prý vůbec nedá srovnat s našimi bankami, i když i tady jsou nejspíš problémy, ale nic proti Kanadě.

     To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Prosím F A N F Á R U ! ! !

    Vážení, přítelkyně, vážení přátelé, je mi ctí, že vám mohu dnes oznámit, že neskutečné se stalo skutečnem, neboť náš nenápadný a skromný von pod mým moudrým vedením poprvé na tomto webu pokořil deset krásných kladných palců, ale ještě větším úspěchem (pro mě) je, že neobdržel od vás ani jeden, pro něho tak tradičně-charakteristický, záporný palec!

    Dovol, milý vone, abych Ti osobně pogratuloval. Ale vidíš sám, že pokud se držíš staršího, moudrého, zkušeného, chytrého, inteligentního, hloubavého, přemýšlivého … a hlavně rozvážného starce, nenadáváš otevřeně na členy i nečleny komunistické myšlenky, nic nevymýšlíš vlastní hlavou, držíš se striktně mnou vedeného tématu, tak se stane nikoli zázrak, jak si třeba mohou myslet Bavor s Hudcem, ale stane se něco, co osobně pokládám za zcela samozřejmé. Domnívám se, ale spíše vím, že tak bys měl v budoucnu pokračovat, prostě se jenom držet mého shovívavého vedení! Hlavně nic nevymýšlej, nic neřeš (přepínat můžeš) a to by v tom byl čert, abych pod mým vedením nepokořil i těch deset kladných palců tak, aby i náš strejda byl nucen se nad Tebou zamýšlet, neboť jak psal, se názory ohodnocené deseti palci a výše vážně zabývá. I takový náš PP nebude mít jistě důvod při čtení tvých textů kontrolovat svůj krevní tlak.

    To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Banky se přece chovají zodpovědně! Nabízejí/vnucují lidem půjčky.
   Kdo nemá dluh, jako by nežil!
   Přes všechny výhrady k minulému režimu (zdravím všechny Petry a Pavly) je třeba prohlásit, že takové zločinné spolčení peněžních ústavů by bolševik postavil mimo zákon.
   P.S.: Bát sebou do banky tak malé dítě je výrazem buď nezdolného optimismu, nebo dětinství nezkušeného. Nevím co platí pro vás, blbíši? Což zkusit internetové bankovnictví? Když to zmákne takový computerový idiot jako já, vy určitě taky.

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Kouzlo nechtěného. Nikoliv „bát“, ale „brát“.
    Nějak mi ten Freud vytáhl z podvědomí o co ve vztahu k bance opravdu jde…

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … mám jistý nemilý setkání s napíchnutím mý pracovní stanice stále připojený k internetu, příteli a lidi co to řešili mi řekli, že bylo štěstí, že sem neměl na „ní“ internetový bankovnictví…“ nic víc Vám k tomu už, bohužel, nemohu říct!!!

     Ale na to kašlat, zásadně preferuji z očí do očí, mám rád krásný úřednice a když se k tomu přidá blbství na obou stranách přepážky, mám z toho setkávání ještě větší radost. Zajímaj mě změny interiérů a banky nejsou vyjímkou, rád pozoruju reakce lidí v organizacích, který fungujou na formulářích a doslova mě fascinuje čeština v nich používaná a hlavně, jak si ji vysvětlujou úředníci a jak blbíšstvo a jak ten věčnej „konflikt“ dopadne! Miluju malý děti a jejich spontánní reakce, těším se na nedorozumění plynoucí ze setkání dvou světů, toho dětskýho (kam už čím dál tím víc i já patřím) s tím dospělým. Kurva, příteli, a o to bych měl přijít zavedením nějakýho blbýho internetovýho bankovnictví posílanýho po telefonu z postele?

     Jestli budou někdy někoho ukazovat v televizi jako naprostou raritu, že ještě jede s bankama na papírový platformě, tak to budu já a moje žena. Ještě dneska používám často velice krásný a drahý plnící pero zanechávající na papíře obdivuhodně tlustě-modrou stopu a píšu těm úřednicím do těch jejich průklepových formulářů (ale bacha, naprosto pomalu a krasopisně) s vědomím, že na průklepu nebude nic vidět. Vždycky kroutěj těma svejma malovanejma šišulkama a vrhaj na mě svoje zoufalý pohledy, přestože to trpělivě, pomalu a krasopisně po sobě přepisuju i na ten druhej průklepák, nevěřil byste, jak se při tom pozorování mýho počínání dokážou ty holky malovaný odkopávat, strašně rád je při tom pozoruju. Bylo by toho hodně, čím bych mohl svoji „nezodpovědnost “ mýho optimismu a „dětinskou nezkušenost“ obhajovat, ale PP by zase napsal, že sem zbytečně dlouhej, tak to necháme už tak!

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      mám za sebou …

      To se mi líbí

     • brtník z brlohu napsal:

      ????? – maximálně by zjistily že jsem plajte – a k těm pár korunám po posledním důchodu by se stejně nedostali, bez kodu který chodí mimo internet coby sms.

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       nehodlám Vám to brtníku brát, ale určitě byste psal rozvážněji, kdybyste zjistil, že někde stojí docela komplikovaně navržená budova a „nejste jejím autorem“ ač prokazatelně jejím autorem ste. No a kdyby kromě těch ukradených souborů tam měl soubor s heslama, PINama, SMSkama a těma jinýma lehce zapamatovatelnýma důležitostma, co vám cpou ty ochránci dat a soukromí na každým kroku, co mám v jednom soboru na flasch skutečně uložený, tak byste, myslím, alespoň jeden otazník z těch pěti možná i ubral, co říkáte, brtníku?

       A kromě toho, Bavor dobře ví, že mu tady nikdo nepleje, neb tady sou pouze rozumný lidi, žejo Bavore?
       P.S.
       … ale nablito tu občas máme, kdyby tvrdil opak, to bych jako ten rozumnej lid, lhal!

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        blbíši, možná že jste trochu paranoidní a možná, že lezete kam nemáte (v což zase u vás nevěřím, neb píšete rozumně). Takže při vhodném využívání antivirů a pravidelné kontrole disku a čištění je velice malá pravděpodobnost, že zrovna vy byste stál někomu za hacknutí. Já, za tu dobu, co dělám rozpočtáře a využívám DWG prohlížeče, mám takových různých projektů uschovaných nemalé množství. A stejně tak spoustu jiných dokumentů. Předpokládám ale, že když se držím „při zemi“ s návštěvami nebezpečných webů (tedy jakmile mi něco leze blbě na monitor, okamžitě odcházím i ze sítě) a s právě oněmi kontrolami a antivirem, tak jsem tak malá rybička, že se ničeho moc nebojím.
        Doufám jen, že jsem to právě nezakřikl!

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        Bavore, Bavore, asi si Vás najmu na pouhý překreslování papírových výkresů do formátů DWG (nikoli na skenování, aby bylo jasno). Kolik, že berete na hoďku, abyste tušil, kolik ušetří asi tak zpracovatel prováděčky, když nemá k dispozici DWG formát předchozího stupně, ale pouze zamčený PDF formáty?
        Tipnul bych si Vás, že máte pouze prohlížeč DWG výkresů, ale ač Vás mám rád, přesto bych Vám mailem soubory DWG po svých zkušenostech už neposílal, pouze zamčený PDF. Takže Vy o koze a já o voze!

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Teď jsem vaši formulaci absolutně nepobral.
        Na straně druhé, i z PDF se dá počítat, ale je to pracnější, takže bych si samozřejmě řekl o větší peníz. A navíc bych vyžadoval opravdu detailní kótování. Což žádný projektant nedokáže. Takže ještě rád byste mi ty DWGčka poslal. V tom prohlížeči si totiž mohu doměřit cokoli, v PDF to bývá složitější.

        To se mi líbí

       • brtník z brlohu napsal:

        Tak nějak jak to říká pan domácí, pin si ještě pamatuju – takže maximálně přijdu o denní limit – (byla by to katastrofa) – u bezkontaktních plateb – a to bych musel ztratit kartu – mno – na tři měsíce bych musel o jedno pivo omezit konzumaci :), Nevím jestli bych to přežil –
        a aby se mi někdo dostal na platbu – tady je riziko v mobilu – mít jako příjem potvrzovacích kodů dotykáč ve kterým je zároveň bankovní aplikace což nemám – a i za jízdenku na vlak za 25 Kč to chce potvrzovací kod který jde úúúplně jinudy než je internet a je unikátní. Stejně jako na jakoukoliv operaci, tj i změnu limitů pro kartu.

        Jinak v PC nemám nic co by se dalo zpeněžit – i když databáze za cca 20 let — 2x zálohovaná — je nevyčíslitelná – ale jak pro koho.

        Pohyby na účtu si pravidelně kontroluju, prakticky ob den.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        jo a, Bavore, zkuste si spočítat cenu prováděčky se započitatelnýma nákladama stavby ve výši 24 mil. Kč a pak mně vykládejte něco o:
        zrovna vy byste stál někomu za hacknutí…

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        No vidíte a já mám v archivu akci za 500 mega. A co by komu bylo platné, kdyby ji získal, když se jedná o specifickou rekonstrukci. Na to, aby chtěl někdo něco ukrást, je třeba spousta věcí.
        1. musí být z oboru a tedy vědět, co krade
        2. musí vědět, že zrovna vy tu akci děláte
        3. musí to být pro něj využitelné – specifické stavby se těžko využijí
        A když jenom tohle sečtete dohromady, asi by nebyl problém pachatele dohledat.
        Ostatně existují jisté EXIF parametry, které jsou něco jako DNA u člověka. Takže se dá soubor dost dobře stopovat. A když uvážíte hodnotu práce, o které se zmiňujete, pak i policejní pátrání za to stojí.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        No to set mě tedy dostal, Bavore! Kde ste dosud žil, jaký spousta věcí? Je vidět, že neděláte na úrovni „autorství a HIPovství“, žejo? Copak Vy ste nikdy neslyšel, jak „naši milý kolegové“ kradou předchozí stupně? Voni je vlastně nekradou, dostávají je zcela legálně od spřátelených „investorů“!!! Tušíte vůbec, co s tou Vaší DNA a policejním stopováním dokážou udělat naše soudy a tzv. soudní znalci?
        Takže vidím, že budu muset asi takhle:
        1)
        Tam kde cejtím, že investor si mě najme od návrhu po realizaci, což u malých akcí je celkem předvídatelný, tak na formáty DWG pohlížím přibližně jako Vy.
        2)
        Kdyžto, když se soutěží velký akce a třeba jenom po stupních, např. studie, projekt pouze k stavebnímu povolení (DSP), nebo byť i záměry, kde jde o náročný a rozsáhlý akce a lítá v těch nižších stupních dost nezaplacený duševní práce a hodně mých kolegů včetně mě je na tom existenčně vázaných řadu měsíců , tak u takovejch akcí sem už natolik vycvičenej, „mýma“ neznámýma „milejma kolegama“, že dobrovolně investorovi už nedám, kromě zamčených PDF formátů, žádnej výkres v DWG, na který by mohli „mý“ neznámí „milí kolegové“ bez sebemenší námahy navázat a slíznout smetanu, na který se ani jediným závitem svých mozků n e p o d í l e l i! Už to chápete?
        A pokud musím spolupracovat s externistou, kterej není z mojí stáje (např.s imaginárním rozpočtářem Bavorem), tak mi musí ve smlouvě o dílo podepsat, že DWG formáty bez mýho vědomí nesmí pouštět a pokud to udělá, musí počítat s postihem, přímo tam píšu částku, která vychází z konkrétní akce.

        Tak jestli už chápete, ale tu paranoii Vám samozřejmě nevymlouvám.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Teď jsme se poněkud míjeli. Protože mne jako rozpočtáře pochopitelně zajímá ten stupeň, který se rozpočtuje (podle náročnosti DSP či DPS). Takže vzájemná teoretická komunikace by připadala v úvahu až v jedné z těchto fází.
        A co se týká toho podpisu, poctivý rozpočtář nemůže s něčím takovým mít sebemenší problém. Ostatně i já jsem si vědom toho, že pokud bych zneužil DWG, tak by to bylo to poslední, co bych kdy udělal. Takže ze zásady nikomu nic. Jenže na straně druhé, s nikým jsem ještě smlouvu nepodepisoval a přesto dostávám DWG. Většinou přes nějakou tu Úschovnu. Bývá to dost obsáhlé.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        …chci věřit, Bavore, že nepatříte mezi „moje milý kolegy“, ale ubezpečuju Vás, že je to ještě mnohem horší, než možná vůbec tušíte, to mi můžete klidně věřit!
        Slůvko sviňárny, který se dějí v naší branži, je proti tomu něžný pohlazení.

        To se mi líbí

     • Slim napsal:

      „setkávání světů…“

      No jo, je to prdel. Včera jsem volal do jedný instituce a když to dotyčná pracovnice (starší, leč kompetentní) víckrát nebrala, vzal jsme to přes centrálu; tam mi nejdřív řekli, že „v zájmu zrychlení(!!)“ mám provést několik voleb, a když jsem se přes ty 3 výběry dostal k operátorce, ozval se mi mladý ženský hlas a na mou otázku, je-li tam paní G., jestli nemá dovolenou odpověděla: nemám takovou informaci!. To jsem si vyložil jakože nemá dovču a opravdu, asi za hodinu to vzala.
      Jinak mě baví ty překlady z angličtiny typu „zavřete schránku nad Vaší hlavou“. Čekám, až mi časem nějaký nový zubař řekne: otevřete vaše ústa. Rozhlédnu se kolem, čí jako jiná ústa bych měl otevřít a pak otevřu. Svoje

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       jo, jo, přesně. A ty nervy, když během toho dirigovanýho vymačkávání těch jejich blbých čísel se Vám na dotykovým displeji ztratí klávesnice, zvláště tehdy, když Vám předtím 1/2 hodiny vyhrávali vyčkávající monotónně-smyčkově-kontinuální debilní znělku. To byste vzteky řval a telefon nakopl jako Maradona, žejo?

       To se mi líbí

       • brtník z brlohu napsal:

        A není pak lepší starej mobil po vnučce – pro běžný užívání – a na rozežranost a coby knihovna, foto, můj vlak, či co další něco mezi dotykáčem a tabletem?? -by se to ještě vešlo do větší kapsy ??

        To se mi líbí

       • brtník z brlohu napsal:

        A ještě jde o míru rizika – co má větší pravděpodobnost:
        1) spadne mi za krk meteorit
        2) nějakej kuba mne přepadne, přiváže za pomník v místním hřbitově a seberouc mi klíče vybílí byt
        3) zruinuje mne přes PC

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … ne brtníku, už dávno sem se rozhodl pro papírovou platformu, kterou si u Mojí banky taky draze platím. Hudcovi (a z toho to tady i s Váma začalo) jsem prostě dlužil zdůvodnění, proč, nic víc!

        To se mi líbí

 4. hans napsal:

  Ohledně Izraele nejde o migranty syrské, ale AFRICKÉ. Máte to jasně napsané v odkazovaném článku. Vícekrát.

  To se mi líbí

 5. Bavor V. napsal:

  Máte pravdu, poněkud jsem se zamotal, ale v principu je to stejné. Ale jako omluvu přikládám článek z Německa. I tam se volá po „návratu ke kořenům strany“. Tentokráte CDU
  http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/angela-merkel-cdu-kritiker-fordert-kurswechsel-der-kanzlerin-15529000.html

  To se mi líbí

 6. Slim napsal:

  I tohle je pozapomenuté téma. Ani jsem nevěděl, že 7. dubna má narozeniny moje Alma mater.
  Některé obrázky jsou jako vystřižené z těch Hodinek vévody z Berry, kterými nás před časem okouzlovala paní K-k. Pokochejte se, je slunečná sobota!

  https://www.stream.cz/vylety-do-minulosti/10024336-zalozeni-univerzity-karlovy-7-duben-1348

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   Dík za připomenutí, shlédnuto – akorát když mi tam do korunovačního obřadu plácli reklamu na Tesco, pokoušel se o mne infarkt. A taky vražedné choutky…
   No jo, dávno, dávno již tomu – „Bylo to v jednom z mých minulých životů“ jak říká Vladimír-Faust… 🙂

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    ále no tak k-k. Je to soukromá a zaplať ten nahoře, že existují i když se to musí nějak zaplatit. Protože když námi placená, jejich / naše, na to nemá peníze. A ani povědomí co by měla/mohla dělat. Navíc má to slušnou )roveň a kdo ví jak by to jejich karamádi zprznili……. 😦

    To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Smyslem university je zachovat kontakt mezi věděním a jiskrou života, spojit staré a mladé v imaginativním a přemýšlivém studiu. Na představivost bez vědění spoléhá jen blázen, na znalosti bez představivosti jenom pedant. Úkolem university je spojit představivost a zkušenosti v jedno.

   A.N. Whitehead

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.