Britští daňoví poplatníci dali palestinským školám 20 milionů liber, které děti učí, že mučednictví a džihád jsou „nejdůležitějšími významy v životě“


Poněkud šokující zpráva. Omluvte překlad, dělal to strejda gůgl. I tak se domnívám, že je to docela srozumitelné.

 • Více než 20 milionů liber britské pomoci poskytnuté školám v Palestinské správě
 • Šokující zpráva však ukazuje, že nové učební osnovy podporují mučeníctví
 • V učebnici se vysvětluje, že fyzika ukazuje chlapce s praporkem zaměřeným na vojáky

Ministr vlády připustil, že více než 20 milionů britských prostředků na pomoc v Británii se vynakládá na školy v Palestině, které učí děti o džihádu a mučednictví.

Zpráva Institutu pro monitorování míru a kulturní tolerance ve školním vzdělávání odhaluje, že učební osnovy palestinské autority „využívají různé nástroje, které přesvědčují děti – většinou chlapce -, aby riskovali svůj život a zemřeli jako mučedníci“.

Ministr pomoci Alistair Burt připustil v parlamentních zprávách, že britští daňoví poplatníci financují platy 33 000 učitelů, kteří sledují učební osnovy, které rovněž propagují násilí vůči Izraeli .

Vědecká učebnice vysvětlovala Newtonovi ukázáním fotografie chlapce s vojákem zaměřeným na prapory

Vědecká učebnice vysvětlovala Newtonovi ukázáním fotografie chlapce s vojákem zaměřeným na prapory

 Pokračuje v zdůraznění některých lekcí, které jsou financovány britskou pomocí.

Vědecká učebnice Newtonova druhého zákona fyziky pomocí obrazu chlapce s praporkem zaměřujícím se na vojáky, vysvětlující sílu, hmotnost a pevnost v tahu.

Znázorňuje: „Palestinští mladíci používali praporčíky, aby konfrontovali vojáky sionistické okupace a bránili se před jejich zrádnými kulkami. Jaký je vztah mezi prodloužením pryže a jeho pevností v tahu? „

Více než 20 milionů liber britské pomoci je poskytnuto školám v Palestině, které používají učební plán, který podporuje mučednictví

Více než 20 milionů liber britské pomoci je poskytnuto školám v Palestině, které používají učební plán, který podporuje mučednictví

Mezitím matematická kniha pro devítileté studenty je učí, aby počítala a zpracovávala počet palestinských mučedníků.

Další učebnice podporuje devítileté mučedníky s obrazem studentů, kteří se dívají na prázdný stůl se znamením „Mučedník“.

Báseň v historické knize také oslavuje mučednictví a vyzývá k násilnému odporu proti Izraeli.

To zní: „Slibuji, že obětím svou krev, abych nasytil zemi velkorysých a odstraní uzurpáče z mé země.“

Tato fotografie byla také využita pro výuku fyziky, čtení "Palestinští mládež používali praporčíky, aby konfrontovali vojáky sionistické okupace a bránili se před zrádnými kulkami"

Tato fotografie byla také využita pro výuku fyziky, čtení „Palestinští mládež používali praporčíky, aby konfrontovali vojáky sionistické okupace a bránili se před zrádnými kulkami“

Učí také, že rodiny teroristů budou odměňovány v ráji.

Šokující zpráva dospěla k závěru, že radikalizace je v tomto novém učebním plánu více obsažná než ve starém, který byl také široce kritizován.

Učební plán „vyvíjí tlak na mladé Palestince na násilné činy mnohem rozsáhlejším a sofistikovanějším způsobem“.

Báseň v historické knize čte: "Slibuji, že obětím svou krev, abych nasytil zemi velkorysých a odstraní uzurpáče z mé země"

Báseň v historické knize čte: „Slibuji, že obětím svou krev, abych nasytil zemi velkorysých a odstraní uzurpáče z mé země“

Podle časopisu Times minister Burt připustil, že „všechny jejich školy na Západním břehu používají revidovaný vzdělávací program z roku 2017. Veřejní zaměstnanci a učitelé financovaní ve Velké Británii … jsou proto zapojeni „.

Joan Ryan, předsedkyně Izraelských přátel práce, pro Times řekl, že situace je „naprosto otřesná“, neboť učební osnovy propagují násilí, terorismus a antisemitismus.

Vyzvala vládu, aby pozastavila veškerou pomoc Palestinské samosprávě.

Před dvěma dny bylo zabito nejméně 17 Palestinců a 1400 bylo zraněno během jedné z největších palestinských demonstrací podél hranice mezi Izraelem a Gazy v posledních letech.

Oddělení pro mezinárodní rozvoj uvedlo: „Naše podpora pomáhá každoročně chodit do školy přibližně 25 000 mladých Palestinců. Vláda Spojeného království důrazně odsoudí všechny formy násilí a podněcování k násilí. „

Na snímku je prapor, zbraň volby pro některé mladé bojovníky. Používá se k vysvětlení fyziky s typickou otázkou: "Jaký je vztah mezi prodloužením gumy praskliny a jeho pevností v tahu?"

Na snímku je prapor, zbraň volby pro některé mladé bojovníky. Používá se k vysvětlení fyziky s typickou otázkou: „Jaký je vztah mezi prodloužením gumy praskliny a jeho pevností v tahu?“

Kurikulum je extrémně kritické vůči Izraeli a také učí, že rodiny teroristů proti Izraeli budou odměněny v ráji

Kurikulum je extrémně kritické vůči Izraeli a také učí, že rodiny teroristů proti Izraeli budou odměněny v ráji

V loňském roce vyšetřování v neděli pošty zjistilo, že 24 palestinských teroristů bylo pojmenováno 24 škol. Také bylo objeveno důkazy o rozšířeném povzbuzení násilí vůči Izraeli ze strany učitelů, přičemž teroristé jsou běžně zastíněni jako hrdinové pro školáky.

Obrázky „mučedníků“ byly umístěny na školní zdi, revoluční slogany a symboly byly namalovány v prostorách, které používají mladí lidé, sportovní události byly pojmenovány po dospívajících teroristů a děti byly povzbuzovány k tomu, aby stříleli s výstřelky izraelských vojáků do her.

Vedoucí učitelé otevřeně připouštějí pokusy britských a evropských dárců o obtěžování, aby kontrolovaly učební osnovy ve školách. Zjistili, že zřetelně psali politické studijní pomůcky pro žáky, někteří dokonce popírají existenci Izraele.

V nemocné třídě hrají děti v Al-Surra School obklopují spolužáka oblečený jako izraelský voják, aby hráli vymyšlené "popravy"

V nemocné třídě hrají děti v Al-Surra School obklopují spolužáka oblečený jako izraelský voják, aby hráli vymyšlené „popravy“

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5566757/British-taxpayers-gave-20m-Palestinian-schools-teach-children-martyrdom-jihad.html#ixzz5BPYilgy8
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook

Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

48 reakcí na Britští daňoví poplatníci dali palestinským školám 20 milionů liber, které děti učí, že mučednictví a džihád jsou „nejdůležitějšími významy v životě“

 1. Bavor V. napsal:

  A něco málo z Ameriky:
  Karavana uprchlíků míří do USA. A to přímo do Kalifornie. To bude u Schwarzeneggerů radosti.
  https://splinternews.com/a-refugee-caravan-is-headed-to-the-u-s-and-getting-big-1824087413

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Na to je jediná odpověď, zatloukat. Můj zesnulý kamarád Čárlí, když jsme se bavili o nevěře měl jednu jedinou odpověď, zatloukat. Na otázku co ale dělat in flagranti, měl stále stejnou odpověď, zatloukat. I když tě chytí přímo v posteli, zatloukat.
   Vsadím se, že výsledek BIS bude podle receptu Čárlího, bude se zatloukat a zatloukat. Zatloukat bude vláda, EU, Británie a USA. A novináři budou chválit a politici budou řvát o velezradě. A malé děti možná místo školního vyučování pod vedením svých učitelů demonstrovat.
   Majnkot, a jsme u toho, ony se ty školy tak neliší, jen v intenzitě propagandy. Co takhle poslat Hellera na stáž do Gazy. Aba je učil.

   To se mi líbí

 2. lujjza napsal:

  Je tohle něco, co by nás mohlo zajímat?
  V případě, že ano, mohl by to někdo přeložit?
  https://www.gov.uk/government/news/exercise-toxic-dagger-the-sharp-end-of-chemical-warfare

  To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Hádejte na koho teď myslím? .. 🙂
  Přesně a srozumitelně vysvětlený zmatek v hlavách bývalých a dnešních antikomunistů. Chtěli změnu režimu, mají ji, měli by ji hájit a jaksi shledávají že nemají proč. Kritizují, nadávají, zatracují to co chtěli, ale přiznat si to? To by chtělo hodně silnou sebereflexi … :

  „ …. Dokážete si představit, že by komunisté ještě někdy v roce 1980 řešili, co kdo dělal v únoru 1948? Byla to pro ně nekonečně vzdálená minulost. Možná by se mezi komunisty někdo takový našel, ale musel by být nějaký výjimečně hloupý a zakomplexovaný případ. Nebylo to standardní chování režimu. Přitom nás od roku 1989 dělí stejně velký časový úsek. Z toho je jediný závěr: Dnešní kavárna je totalitnější a ideologicky zaslepenější, než komunisté za Husáka!

  Nehrozí tedy, že by se vrátila nějaká obdoba komunistického režimu, jak teď zní mnohá varování?

  Všimněte si, že když komunistické ideály zcela vyprchaly, začal tehdejší režim strašit lidi návratem do kapitalismu dvacátých let. Přesně to se dnes opakuje. Dnešní eurobyrokratický režim už nedokáže nabídnout absolutně nic pozitivního. Nemá žádnou vizi, která by lidem nebyla k smíchu. Straší tedy návratem do padesátých let. Ale stejně jako tehdy i dnes platí, že když politický režim nemůže nabídnout nic jiného než strašení, jak hrozně by se lidem údajně žilo po jeho zániku, je to znak, že se ke svému zániku opravdu blíží.

  A návrat komunistů?

  Nikdy nehrozil návrat komunistů v tom smyslu, že by měli obnovovat státní plánovací komisi, domovní důvěrnice, státní bezpečnost, přehrávkové komise a podobně. Stalo se prostě jen to, že po pádu minulého režimu se někteří jeho exponenti zapojili do normálního života jako podnikatelé, manažeři, zaměstnanci, zákazníci, rodiče, řidiči – prostě v běžných životních rolích. A po čase se logicky začali angažovat i v politice. …“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kavarna-je-totalitnejsi-nez-komuniste-za-Husaka-rika-Petr-Hampl-Ale-jsou-na-konci-sil-mobilizuji-deti-jako-Hitler-na-konci-valky-530349

  To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  Jo, ono když se řekne Konvička tak díky mainstreamu si všichni „slušní demokrati“ odplivnou. Jenomže, má s tím Babišem pravdu předseda … :
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Elity-zasahl-osud-agenta-Skripala-protoze-je-to-mezi-nimi-samy-agent-Proto-tak-blazni-Babis-by-prodal-i-svou-matku-takze-nakonec-prodaji-jeho-tusi-Martin-Konvicka-530005

  To se mi líbí

 5. Petrpavel napsal:

  Poslanec za ODS? Bílá vrána? Ale proč, chápete to?
  Leda že bych měl pravdu s mou volbou v roce 1992, a pak se něco v té straně (logicky, v souvislosti s přechodem ke kapitalismu) zvrtlo? Ono se to zvrtlo stejným směrem vlastně ve všech tehdejších vlivných stranách, vyjma KSČ, žádná ze stran v počátcích nemluvila o rozkradení republiky…

  Otázka : Ve sněmovně vystoupil americký předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan, který Česku mj. poděkoval za vyhoštění ruských diplomatů. Jde však jednoznačně o pozitivní mezinárodní akt? Mnoho zemí EU se k němu nepřipojilo…

  Odpověď : Projev republikána Paula Ryana jsem ve sněmovně poslouchal. Když mluvil o demokratických hodnotách, vyzařoval auru jak když sňatkový podvodník mluví o lásce. Já moc tyhle válečníky (už za Bushe juniora) nemusím. Nevím, jestli se Donaldu Trumpovi podaří jejich vliv vyvážit.

  http://www.reflex.cz/clanek/petka-vaclava-klause-ml/86108/vaclav-klaus-ml-blizime-se-k-predcasnym-volbam.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   Petrpavel napsal:
   2.4.2018 (07:59)
   0 0 Rate This
   Poslanec za ODS? Bílá vrána? Ale proč, chápete to?
   Leda že bych měl pravdu s mou volbou v roce 1992, a pak se něco v té straně (logicky, v souvislosti s přechodem ke kapitalismu) zvrtlo?

   JÁ hlavně nechápu že toto mužete napsat,to že jste volil ODS jste popsal,dá se to pochopit i když důvody jsou proti mím principům chápu to život není o principu.Ovšem toto co jste napsal si lžete sám sobě nebo jsou LŽIVÉ Vaše příspěvky a ody na KSČ.

   To se mi líbí

   • hans napsal:

    Poslanec za ODS? Bílá vrána? Ale proč, chápete to?

    Myslím že chápu. Podobně se v zahraniční politice (Kosovo např.) občas choval i Václav Klaus starší, když spojoval všeobecnou loajalitu k Západu s kritičností vůči některým konkrétním krokům. Vysvětluji si to tím, že Klaus starší se v politice opíral o ODS, to jest „okresní privatizační/podnikatelské mafie“, a těm byly otázky typu Kosova lhostejné, tak si Klaus mohl o Kosovu říkat co chtěl, s jeho politickou základnu to nehnulo. Naproti tomu „havlolidé“ jsou kriticky závislí na přízni fanaticky prozápadních médií a finanční podpoře ze západu, tak si nemohou dovolit luxus vlastního názoru na dění ve světě.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Ano, myslím, že i o Gruzii tenkrát. To byly jediné dvě události kdy jsem s ním souhlasila. Ale myslím si, že to také mohl prostě tak cítit, není to přece vyloučené 😉 . Aniž bych si ho nějak idealizovala, to opravdu nehrozí.

     To se mi líbí

 6. hans napsal:

  Ha, budu první s komentářem in-topic.

  Chválím autory těch učebnic. je správné vychovávat děti k násilnému boji proti hnusnému zlu, proti židovským okupantům,

  Stejně jako Češi a další evropské národy byli obětí zla německého nacismu a bojovali proti němu, zejména násilnými metodami, tak Palestinci jsou obětí zla židovského sionismu – který se od nacismu liší jen v detailech – a je správné je podpořit v boji proti němu. Zejména v boji násilném, protože mají málo sil. Je správné, že jim učebnice vštěpují stejné hodnoty, jaké antifašistickým Evropanům v boji proti nacistům a fašistům vštěpovali naši státníci a propagandisté. Oni mají zmíněné učebnice, my máme filmy jako Vyšší princip, knihy jako Komu zvoní hrana, které nás učí, že používat násilí v boji proti zlu je dobré a naši spoluobčané, kteří bojují proti zlu jsou hrdinové a – padnou-li – oslavovaní mučedníci.

  A stejně jako nebyl v Evropě mír, dokud nebylo Německo poraženo, zahnáno do předválečných hranic, a pak ještě mu byla sebrána část předválečného území, bylo donuceno odškodnit své oběti (aspoň ty západní), nacismus zakázán a Němci na okupovaných územích zabiti nebo vyhnáni, němečtí zločinci potrestáni tak i v Palestině nebude mír dokud nebude Izrael poražen, obnovena Palestina v předválečných hranicích = z roku 1946, židovští okupanti z ní vyhnáni nebo zabiti, Palestinci navráceni domů do Palestiny, sionismus zakázán, Židé donuceni odškodnit všechny své oběti a židovští zločinci potrestáni.

  To se mi líbí

  • karel napsal:

   Ne,zabíjení ne! Příčí se mi! Přes to, že Izraelská defensivní či obranná armáda, s Palestinci zachází velmi krutě. Není to ani to oko za oko, jak snad je psáno ve Starém zákoně, podle něhož se sekulární Stát Izrael řídí. Když se mu to hodí. Jediná cesta, podle mého, je spojení Palestiny a Izraele v jeden státní celek. Tomuto řešení je nakloněna i velká část izraelců, ne však většina. Jiné řešení, pokud Stát Izrael nevrátí uloupená palestinská území, neexistuje. Jo, Izrael…,Stát Izrael…, kolem něj se přechází po špičkách, takové tabu… Překvapuje mě, když čtu různé diskuze pod články ke štítku Izrael, co Čechů schvaluje i ta nejradikálnější řešení Státu Izrael vůči Palestincům. Nejsme slovanský holubičí národ, většinové, troufnu si říct. A ta učebnice v Anglii? Nedával bych jí velkou důležitost. Anglická biska,snad MI6, či jak se jmenuje ta společnost, si to ohlídá. Vono vocudˇ až pocudˇ…

   To se mi líbí

 7. tata napsal:

  TO BYLA ALE ZLÁ DOBA
  Ach, jo…

  To byla otrava, jít do obchodu a vůbec se
  nezajímat o to, zdali tam prodávají bezpečné
  hračky pro děti, jídlo v restauraci má stejnou
  gramáž, složení a cenu v Aši jako v Praze.
  Ach, jo…

  To byla otrava mít ještě před maturitou,
  vyučením jisté umístění a připravené pracovní
  zařazení hned po prožitých posledních
  prázdninách!

  Ach, jo ….
  Každý musel do práce a to si ještě mohl vybírat,
  zda přijme práci, kde se upíše třeba na 10 let a
  oni mu za to dají podnikový byt nebo
  nenávratnou půjčku na stavbu rodinného

  Ach, jo…
  A ve spořitelně po narození potomka mu
  odepíšou z novomanželské půjčky 4.000,- Kč.
  Ach, jo…
  Například jistota, že pokud budu makat a
  neudělám průser, budu mít práci třeba až do
  penze, lidi neskutečně deptala…

  Ach, jo….
  Neskutečné násilí bylo pácháno na nemocných.
  Místo, aby byl vybírán regulační poplatek u
  lékaře a poté v lékárně včetně tučného
  doplatku jako v každé demokratické
  společnosti za léky, odbyli pacienta tím, že za
  jeden recept musel zaplatit jen jednu korunu a
  operační lůžko bylo vždy k dispozici jak pro
  otylého, tak pro štíhlého. Léky byly podávány
  personálem nemocnice a nemuseli jsme běžet
  do lékárny, kde to zaplatíme z vlastní
  peněženky, abychom dopřáli svým blízkým
  předepsanou léčbu lékařem při pobytu v
  nemocnici!

  Ach, jo…
  A co teprve vnucování sociálních jistot, že si
  můžeme s rodinou vyrazit na podnikovou
  dovolenou a vybrat si z několika nabídek, kde
  uhradil podnik polovinu ceny. A po odpracování
  25 let v pracovním procesu měl člověk právo na
  odměnu a také při dosažení různých životních
  jubileí.

  Ach, jo…
  Ženský si vybrečely oči , když odcházely do
  důchodu po porození dvou dětí již v 55. letech.
  Kolik lidí tenkrát snilo o tom, aby mohli
  pracovat o 10 – 15 let déle.

  Ach, jo….
  Po operacích se dělo lidem také bezpráví.
  Zpravidla 6 týdnů se člověk zotavoval v
  nemocnici a poté doma. Vůbec mu nebylo
  dopřáno sladkého pocitu hrůzy, zda ho po
  návratu do práce hned nepropustí.
  A co teprve, když vás do půl roku po operaci
  poslali do lázní. A ti komunističtí tyrani nám
  nedali žádnou možnost finanční spoluúčasti. Ne
  přátelé, nedali nám možnost zaplatit si ani
  třetinu.
  Letci, horníci,policajti měli každoročně plně
  zdarma nařízeny lázně pro rehabilitaci
  organizmu.

  Ach, jo…
  A co to omezování osobní svobody, kdy každý
  člověk musel povinně bydlet a nemohl se ani
  zajít svobodně vyspat do kanálu, nebo pod
  most, a ještě byl nucen chodit do práce a také
  nemohl ani svobodně a demokraticky žebrat.

  Ach, jo…
  Bylo to opravdu děsivé a devastující období
  našich dějin. Z lidí a hlavně z dětí se stala
  bezcitná zvěř.
  Za komunistů mladší vstávali v autobuse, aby
  pustili sednout ty starší.
  Dnešní mladí již znají svá práva v demokratické
  společnosti a pěkně zůstanou sedět.
  A tak to má být !
  Vždyť jsme si je tak v demokracii vychovali!!!

  Ach, jo…
  Již nikdy nechci zažít sociální jistoty ani
  morální zhoubu, atd., atd., atd., která tenkrát
  panovala!!!
  Konečně máme svobodu a nikdy se nevrátí ty
  špatné časy! Vždyť nám vůbec nevadí, že
  většina národa podvádí stát a okrádá nás
  všechny, jak se dá – své okolí, přátele, ba
  dokonce i rodiče! Vždyť my si rádi při léčbě v
  nemocnici zaplatíme léky a pobyt nebo také
  umřeme, když na nás nemá nikdo čas z
  ošetřujícího personálu !
  Vždyť my si rádi koupíme potraviny přesycené
  éčky nebo už prohnilé, aby se náš život maličko
  zpestřil! Vždyť my rádi vzděláváme děti za naše
  peníze už od školky, které neznají v dospělosti

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   To je hodně velká sračka. To psal Grebeníček?

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    CHápu že Vy to nazvete ,jak jste to nazval,ano je to výčet toho lepšího a ignoruje to negativa,je to určtá protiváha proti lidem jako VY,KTEŘÍ zase jen plivou a tvrdí že se nedalo žit,.Ani jedno není zcela objektivní,navíc je složité v tomto najít co by bylo pravdivé pro všechny.JE to jen uhel pohledu a hlavně co jste…….asi jako otrokářství……..otrok bude psát pravdivě jen negativa,otrokář jen pozitiva defakto oba mají pravdu,když vynecháme morálku.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Je to čistá propaganda. Nic víc, nic míň.

     To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     tato,

     text na který reagoval vonrammstein je ale fakt hodně velká sračka.

     autor z bývalého režimu udělal ráj na zemi a ze současného peklo na zemi.

     a kde vzal autor tuto informaci?
     „Léky byly podávány personálem nemocnice a nemuseli jsme běžet do lékárny,kde to zaplatíme z vlastní peněženky“

     tu si asi vycucal z palce u nohy.
     Vy jste při posledním pobytu v nemocnici vstal z lůžka a běžel do lékárny pro léky a platil je?

     já nikoliv,pochybuji že se s tímto někdo v nemocnici setkal.

     je to sračka,propaganda a navíc trapná propaganda,v tom má prostě vonrammstein pravdu.

     ať to autor zkouší na někoho komu je pod třicet,ten mu to možná schlamstne celé.

     To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      Také si myslím, že minulost ani současnost nejsou černobílé.

      To se mi líbí

      • brtník z brlohu napsal:

       To černobílé vidění bylo vždycky, jen mám dojem že nám ho nějak přibejvá.
       Nedávno jsme museli jednoho co mu alkohol zatemnil mozek a vedl rejpavý – dost hlasitý řeči kterými provokoval skalní pravičáky rukou nerozbornou bez rozdílu víry a náboženství dokonce vyhodit z hospody. Frustrace je sviňa a taky temní mozek.

       Když on každej chleba je o dvou kůrkách, takže se přidávám k Hudcovi, jen ti barvoslepí provokujou a vyvolávají obecné bažení si do nich rejpnout – pro pobavení davu. Když to ale přeroste únosnou mez tak jsou z hospody vyhození.

       To co sem dal táta koluje po netu – taky mi to došlo – je v tom olbřímí zjednodušení a nadsázka ale až na nějakou nepřesnost to nejde fakty vyvrátit – je to vlastně taková medicína na trable doby – takový za Krále Holce byla z groš ovce – taková kanalizace nas….tosti dobou.
       A že to odjistí nějakého čertíka na pérku – on je pak pro smích králíkům.

       Inu my dialektici víme svý ……………….

       To se mi líbí

     • tata napsal:

      ČTENÁŘI na to je snadná odpověd mi co jsme víc jak polovinu života vtom víme co je nadnesené a co ne,a to se samozřejmě i mění prožitým………proto jsem napsal když to popisuje otrok bude hodnocení jiné jak otrokáře……..je to jen příměr,docela mě překvapil VÁŠ ROZBOR,VĚTŠINA POCHOPILA TO ZVELIČENÍ ,Právě proti lidem jako je on jak zase on tu dobu hodnotí.Až ted jsem si uvědomil naše dřívější debaty,jak jste popisoval život…..a vtom je právě to já jsem žil spokojeně / a čestně/ VY NESPOKOJENĚ a proto to hodnotíme rozdílně a hlavně je duležité na co kladete důraz.Když vemete materialní asi by přibilo negativ na tom minulém,já hodnotím život jinak a bez ostychu řeknu vyjma 50 let bral bych to minulé jako lepší v komplexu

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       to nebyl žádný rozbor,to bylo upozornění na zcela evidentní LEŽ ,znevažování práce zdravotnického personálu a celého dnešního zdravotnictví.

       kdyby sem chodil zdravotnický personál tak by se ozval.
       předpokládám že mezi tou VĚTŠINOU,která ten text ohodnotila plusem,žádný zdravotnický personál nebyl.

       propaganda se má dělat tak aby se jí dalo uvěřit,ten text je jen trapný blábol nešťastné osoby,která s největší pravděpodobností byla za minulého režimu otrokářem a stala se otrokem.
       ——————–
       a naše dřívější debaty jste nepochopil správně,ty nebyly o tom jestli jsem byl anebo nebyl spokojený.
       ty byly o vysvětlování toho že ne každý si žil tak jak se nám dnes snaží nabulíkovat někteří pamětníci a ty hromadně rozesílané maily o tom jak to bylo nádherné,jak každý dostal byt,jak každý dostal lázně,jak každý dostal zaplacenou dovolenou.

       o tom byly naše debaty tato,o tom abychom nemanipulovali s těmi co nezažili doby minulé jako dospělí lidé.

       protože oni nemohou vědět co je NADNESENÉ a ZVELIČENÉ.

       To se mi líbí

       • brtník z brlohu napsal:

        Jeden čas jsem zdravotnický personál byl – s přestávkami před i po – jelikož mi agenti jisté mocnosti (neumějí latinku) sežrali palce tak ten můj nahoru chybí. 🙂
        Ono je to totiž takle: protože nemocnice trpí nedostatkem peněz tak si skutečně pacienti berou z domu léky (nebo nechají donést) – ty které berou dlouhodobě, často s doplatkem, většinou v případě dlouhodobé hospitalizace.

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        Já jsem se nejvíc zasmál té jednotné gramáži od Aše až.. Zdravotnictví vynechám, tam jsou výsledky smíšené, žádná jednobarevnost.

        A o lázeňství jen malou „historku z natáčení“ (jak říká s oblibou Godot).
        Jezdím do lázní až od devadesátých let, takže úplně nejtužší režim se zákazem „návštěv na pokojích“ jsem už zažil až ve stádiu odeznívání. Ale v Heliosu na (Štrbském; už ho „kapík po slovensku“ zničil, což je bod pro Tatu) se tradovala historka, že jednou asi ve 21.30 se ozvalo hlášení vnitřního rozhlasu, že za okamžik bude chodit po pokojích kontrola.

        Vzápětí to – podle pamětníků – na chodbách vypadalo jako na 1. máje ráno.

        (Je pravda, že tam jezdila hodně půvabných mladších dam; jenže nemajetných a koncem 90. to zejména slovenské poisťovně začaly strašně kazit. Pamatuju se třeba, že jsem se tam jednou zoznámil s jistou prý dost známou zpěvačkou. Zpívala Máriu v něčem, čo sa volá Evangelium o Márii .. Pili jsme vaják a probírali jeho vliv na hlasivky.)

        http://abandonedhotels.eu/liecebny-dom-helios/

        RIP Helios! Bývalo tam i kino, které jinak na celém Plese nebylo.

        To se mi líbí

       • tata napsal:

        Čtenáři moje poslední reakce……..bohužel ono je to v procentech uplně opačně než píšete. Tipil bych si 70/30.Právě proto vznikají takovéto reakce a nemám problé,přiznat že ano nebyt toho že neustále slyším jak se nedalo žít,bych to zavrhl jako nesmysl.VYLOŽENĚ JSTE MI POBAVIL,PROTOŽE je to naopak než VY ZDUVODNUJETE.A naše debaty si dost dobře vybavuji .Problém je že generace co to nezažila je vystavena masáži opačné takže Vaše zduvodnění je opravdu hodně mimo mísu a to je tak všechno co má cenu dál na toto téma debatovat

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        …vliv na hlasivky? …fakt sem četl hlasivky?

        To se mi líbí

  • tata napsal:

   Ja bych šel ještě dál, PAYNE jste blb a dostatečně to v diskuzi zaznělo

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Autor: O. Zuckerová Datum: 2.4.2018 12:13

    několik dotazů a poznámek: Jelikož je „národovectví“ jedním „ze sloganů vytrubovaných z Ruska do Evropy“, mohl byste laskavě uvést plné znění tohoto „sloganu“, případně (jelikož je „jedním ze…“) – uvést nějaké další? Děkuji. Jelikož jste (správně) uvedl, že Fidlovačka ve své době neuspěla u publika (není rozhodující,to n euspělo velké procento uměleckých děl), doplňuji chybějící informaci , že byla pro svou (byť naivně podanou) vlasteneckou tendenci znovu oživena za 1. světové války (Vinohradské a další divadla), a dále pak r. 1934 v době hrozícího nacismu. Proč byla mj. Kde domov můj zakázána za doby Bachova absolutismu ? Není to tím, že dílo obstálo v obvyklém „lidovém (dle Vás pitomém)referendu“ času, který teprve ukáže, může-li něco dát i jiným generacím?

    Dále: Je Vám známo, že J.K. Tyl nebyl mormon ani muslim? Tvrdit, že Tyl „pěstoval mnohoženství“ je opravdu legrační! Měl dvě ženské, s jednou byl ženatý a s její sestrou měl 9 dětí. Prosím, vyjasněte si pojem mnohoženství. – Škroup nebyl žádný migrant (necestoval ilegálně skryt v žebřiňáku pod hromadou sena), nýbrž hudební emigrant, který se jako mnozí nemohl doma uživit. To by se pak i v osobě J.A. Komenského mohlo „oslavovat migrantství“ – což by se ale v tomto případě nehodilo do krámu, že?

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Také jsem TO četl. A vzpomněl jsem si na jeden asi 30 roků starý italský erotický film – Bože, jak hluboko jsem klesla

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.