Měl být novinář Kuciak slovenským studentem Šmídem?


Den procházky v parku

Dalo by se říci, že ano. Jenže na vyšší úrovni. Zatímco student Šmíd nebyl ani Šmíd, ani student natož mrtvý, zde už došlo i na lidské životy. Co bylo důvodem k dvojnásobné vraždě se zatím neví, ale slovenští „uvědomělí“ novináři a občané už měli jasno. Za všechno může vláda. A tu je třeba svrhnout. A tak pod vlivem protivládních médií i slovenského presidenta Kisky několik dní po sobě chodili lidé manifestovat. Ohlupováni falešnými příznaky mafianismu. Svého stejně nedosáhli. Fico sice odstoupil, ale vláda na stejném půdorysu zůstala. Kiska si ještě chviličku zahrál na mocipána v rozporu se slovenskou ústavou (běda, kdyby totéž u nás udělal Zeman!), ale nakonec ustoupil a jmenoval vládu dle požadavku Smeru-SD.

Mezitím vycházejí najevo informace uniklé ze spisu, které kromě jiných šíří i matka zavražděné Kuciakovy snoubenky. Tak se najednou zjišťuje, že vražda patrně neměla žádnou souvislost s Kuciakovou prací. Rozhodně tři šálky od kávy nesvědčí ve prospěch mafiána, spíše někoho, koho oba zavraždění znali. I nábojnice zanechaná na místě činu nemá s mafií moc společného a policejní vysvětlení, že vrahovy se zasekla pistole a tak musel přebíjet, se potvrzuje jako pravděpodobnější. Vražednou zbraní totiž měla být předělaná plynová pistole. Tedy opět nic profesionálního, ale čisté kutilství a amatérismus. Navíc snoubenka byla doma víceméně „omylem“. Měla být na archeologickém výzkumu, ale počasí jí neumožnilo odcestovat. Stejně tak byl náhodou doma Kuciak, který měl naplánovaný „home office“. Čili ani jednoho dva dny nikdo nepostrádal. Kdo toto mohl vědět? Určitě to nebyl mafián,ale někdo z blízkého okolí.

Uvidíme, co se ještě objeví, ale patrně bude vše směřovat mimo novinařinu jako takovou a spíše půjde o vyřizování jiných osobních účtů. Ale „ochránci demokracie“ opět předvedli svou tvář. Zneužití osobní tragédie dvou mladých lidí k prosazení svých ambicí rozhodně není nic, co by komu sloužilo ke cti. Pokud tedy někdo ze svolavatelů ví, co to je čest.

Je vidět, jak svolavatelé různých demonstrací, zaštiťující se strachem o demokracii, dokážou manipulovat veřejnost, zejména studenty humanitárně-filosofických studií. A přitom právě onu demokracii zneužívat a ohrožovat.

Sepsáno dle údajů dostupných k 25.3.2018

P.S. http://gumurin.blog.pravda.sk/2018/03/16/trestne-oznamenie-na-organizatorov-protestov/

https://www.hlavnespravy.sk/nicholson-vyplakava-ako-liberalne-media-stracaju-vplyv-nedari-sa-im-manipulovat-ako-tomu-bolo-doteraz/1352930

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

17 reakcí na Měl být novinář Kuciak slovenským studentem Šmídem?

 1. Hudec napsal:

  Moc toho samozřejmě o celé věci nevíme, jen takové střípky. A když je tak skládáme dohromady, co naplat, vypadá to na domácí zabijačku, což je policejní termín pro vraždu mezi známými. Takových je většina.

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Niečo málo nového:
  https://slovensko.hnonline.sk/1717739-policia-zdokumentovala-pohyb-mozneho-vraha-prokurator-informoval-o-vysetrovani-vrazdy-novinara
  Momentálne polícia nepracuje so žiadnym „najpravdepodobnejším motívom“, má niekoľko ekvivalentných.

  To se mi líbí

 3. bob napsal:

  Paradoxně jsou v krátkém období dvě vraždy zneužity k politickým účelům.
  Mohu vyjádřit a to zdůrazňuji pouze svůj názor. Osobně si nemyslím, že mladý pár byl zavražděn mafií, aby byli zastrašeni novináři. Doufám a věžím, že nebyli zavražděni ani kvůli pokusu o vyvolání převratu na Slovensku.
  Naopak jsem přesvědčen, že vzniklá hysterie byla zneužita k pokusu o převrat.
  Otazníků je mnoho.
  Ve prospěch profesionální vraždy svědčí to, že není zatím vypátrán vrah, nesvědčí pro tuto verzi ostatní okolnosti.
  Naopak ve prospěch amatérské vraždy svědčí okolnost, nesvědčí o ní, že stále není nalezen vrah.
  Ještě k věci:
  Vražda kohokoli je tragická věc, která by měla být vyšetřena a potrestána.
  Nevidím žádný důvod pro to, že vražda novináře je horší, než když třeba policista při výkonu služby přijde o život….

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   bobe dal jsem Vám +, ale s poslední větou naprosto a zásadně nesouhlasím. Nejhorší by byla moje vražda a vražda má manželky, dětí a vnuků. Nikdo z nich není policista ani novinář.
   Pro mně je každá vražda špatná, asi bych jen rozlišoval podle věku. Nechápu proč by měl být život novináře cennější než život skláře nebo učitele či poštovní doručovatelky.
   Myslím si, že se mnou budete souhlasit.

   To se mi líbí

 4. NavajaMM napsal:

  Nie som za násilné prevraty na uliciach, no túto situáciu predsa trochu chápem ako signál, že niečo nie je v poriadku s politickým systémom. S jeho základnými princípmi. Veď v podstate vznikol pred 250 rokmi v úplne inom svete.
  Pri terajších protestoch sa vodcovia snažili vzbudiť dojem, že ide o to isté ako pri plyšáku. Ešte aj niektoré osoby boli tie isté (Budaj). Vtedy ale šlo naozaj v princípe o zmenu ústavy – zrušenie vedúcej úlohy strany, zrušenie mnohých článkov o socialistickom vlastníctve, nové chápanie volieb. Dnes podobnú zmenu ústavy nikto nepožadoval. Preto ten prevrat považujem za falošný.

  To se mi líbí

 5. tata napsal:

  Pojem demokracie je už dlouho falešný pojem a tak zneužívaný,že pro mě nabyl opačný význam.Takže každý kdo se tím slovem zaštituje cítím podraz a naskakuje mi husí kůže

  To se mi líbí

 6. lujjza napsal:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesko-vydalo-ruskeho-hackera-Nikulina-do-USA-odletel-v-noci-530148

  (…) O Nikulinovi mluvil tento týden se svými českými kolegy šéf Sněmovny reprezentantů Paul Ryan, který je na návštěvě v Česku. Uvedl, že Washington nechce nic jiného než dodržení zákonů. Odmítl ale, že by se pokoušel vyvíjet nátlak na české představitele. (…)

  No bodejť…
  Jakejpak nátlak, jak to vůbec může někoho napadnout? Oni přece nechtěj nic jinýho než dodržování zákonů, že…

  To se mi líbí

  • Antimon napsal:

   Jasně, přeci nevydáme Nikulina Rusům, protože Putin a Novičok …. my jsme tak apolitičtí a tak nepodléháme žádnému nátlaku, až to bolí ….. 😦

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    V podstatě je mi jedno, kam jsme ho vydali. Jen mi vadí, že jsme ho přibalili Ryanovi jako příruční zavazadlo. Prostě sáhib rozhodl a my se posereme.

    To se mi líbí

  • fotrák napsal:

   Rozkaz není nátlak, rozkaz je rozkaz.

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   To je to ohebné slovo v zájmu demokracie a schová se za to každá špinavost

   To se mi líbí

 7. lujjza napsal:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sest-set-tisic-korun-Tolik-stala-nova-verze-statni-hymny-530157
  (…) Kejval serveru uvedl, že téměř polovina částky byla uhrazena ze soukromých zdrojů. „Velkou částí jsem přispěl sám,“ poznamenal Kejval s tím, že zbytek hradil Český olympijský výbor z vlastních zdrojů. „Nejde v žádném případě o peníze ze státních dotací,“ dodal. (…)

  Nejspíš jim právě tak nějak kolem půl miliónu korun přebývalo a neměli pro ty peníze jiné smysluplnější využití…

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   Na to by byla lehká otázka která by zněj udělala blbce,a ty peníze co dostává OV si snad vydělávají nebo je platíme prakticky ze svých daní,ASI podle pana Kejvala rostou na poli

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   „Vaší aktivitou jste velmi poškodil dobré jméno nejen Českého olympijského výboru, ale také českého sportu. Raději nechci domýšlet, jaké finance byly v této souvislosti na zcela zbytečnou aktivitu využity. Přímo pobuřujícím by byl fakt, že by tyto finance mohly jinak posloužit rozvoji sportu a sportovního prostředí, zejména mládežnického.
   Tímto otevřeným dopisem Vás důrazně svým jménem žádám, abyste od podobných aktivit pro příští léta upustil a svou energii soustředil na koncepční přípravu českého olympijského týmu a a vrátil se k prvotnímu poslání Českého olympijského výboru. Jistě tím prospějete českému sportu mnohem více.“
   vzkazuje Kejvalovi Jakub Janda. (Poznámka: bývalý skokan na lyžích, ne ten evropsky hodnotný pornoherec.)

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Psal jsem svým přátelům k „hymně“ … :
   “ 29. 3. 2018, 9:35
   Re: hymna
   Jsem tu jen na skok, tak jen k největším šílenostem jak je vnímám : Velezrada Zemana v podání Němcové a nová hymna. To první se nedá komentovat, k druhému – když jsem to slyšel na ČT šel jsem se podívat do kalendáře zda je 1. duben. Nebyl, takže jasno : Kejval co byl zvolen do MOV aby za nás všechno odkejval cítí po zruinování Sazky další příležitost jak se nabalit. Tuší někdo jak by byla do budoucna zajištěna rodina autora skladby? Škroupovým určitě už nic neplatí za autorství, ale novým autorům by se milionky jen hrnuly. Klasika tohoto stylu mafiokapitalismu. Naštěstí to nemůže projít (ale co jsme si mysleli o církevním daru či slunečních baronech?). „

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.