Chystají „Putinovi přátelé“ státní převrat…?


Den spaní na veřejnosti

Pozdvižení kolem slavného „Kremelského seznamu“ se změnilo v klasickou bouři ve sklenici vody. Nejspíš autoři dokumentu, držících za 4 miliony dolarů amerických daňových poplatníků po několik měsíců ruský establishment ve strašném napětí, za 4 miliony dolarů amerických daňových poplatníků koupili telefonní seznam vlády Ruské federace (RF) a loňské číslo časopisu „Forbes“.  Seznam se ihned stal terčem posměchu Rusů, vtipů se strany těch, kteří se v seznamu objevili, a dokonce ukřivděnosti těch, kdo jím poctěn nebyl. Že by hora porodila myš? Známý ekonom a politolog Michail Deljagin je, v rozhovoru se šéfredaktorem týdeníku „Argumenty něděli“,  jiného názoru.

 Hodina zúčtování se odkládá …

 -Podle některých názorů se množství peněz vyvezených ze země za 25 let blíží 5 bilionům (5.000 miliard) USD. Když Američané ohlašovali svůj „seznam Putinových přátel určených k odstřelu“, který je vlastně „seznamem ruských nepřátel Ameriky“, zdálo se, že nadešla hodina zúčtování. Nakonec z toho ale zbyl jen ponižující pšouk. Proč došlo k takové mystifikaci? Kvůli čemu?

 -No, on to zase jen takový pšouk není. Američané zkrátka dali najevo, že „Řím zrádcům neplatí“. Lidé poctivě pracovali proti Rusku v zájmech našich západních konkurentů. Výsledky jejich práce ale kurátory neuspokojili. Ukázalo se, že tichou sabotáží Rusy neotráví. Proto se rozhodli přepnout konflikt do intenzivní fáze – do přímé přípravy státního převratu u nás. Možná to nebude hned po volbách, jak u nich bývá zvykem, ale trochu později, ale přípravy začaly. V zájmu toho musí svoje dobrovolné pomocníky „vzít za koule“ a nedvousmyslně jim ukázat – drazí mládenci, vy pro nás můžete dělat cokoli, jakkoli se před námi klanět, všechny svoje peníze ukládat do našich kapes. Jestliže ale nezajistíte svržení zákonné moci RF, pak pro nás nejste lidmi. A my vás, takříkajíc, budeme rdousit.

Plíživá revoluce …

-A co si představuješ pod pojmem „svržení Putina“? Jaký způsob je dnes nejpravděpodobnější?

Klasický palácový převrat se nehodí, protože historii našeho bezpečnostního systému si dobře prostudovali, a chápou nesmyslnost pokusu o takovou variantu. Takže předpokládám klasickou „barevnou revoluci“ – jako variantu už mnohokrát odzkoušenou a také mnohokrát úspěšnou – třebaže ne stoprocentně. Pro tuto variantu je třeba především dovést společnost do vysoké teploty a vyvolat nepříznivé pocity vůči stávající státní moci..

Co vidíme na příkladu olympiády? Strašnou diskreditaci státní moci se všech stran. Sportovce neochránili, všechny zradili, ocenili zrádce a nijak netrestají ty, kteří tuto frontu prohráli…

A taky na Donbasu. Rada a Porošenko se netají tím, že se znovu chystají k válce. Pokud, nedejbůh,  k válce opět dojde? Necháme se do ní zatáhnout? Nebo se odvrátíme a poskytneme záminku k pokřiku že „Putin zradil Donbas“? A jestli o volbách poletí granáty nejen na Doněck a Luhansk, ale i na ruské území, jak se stávalo v létě 2014? Může k tomu dojít? Může. Může se to stát později, po volbách? Snadno.

Kde ještě mohou udeřit? Například mohou vyvolat další skandál, tentokrát s mistrovstvím světa ve fotbale, které se tak pompézně připravuje.

Na pozadí těchto políčků lidé „ze seznamu“, které vzali za „citlivé místo“, lehce mohou destabilizovat vnitřní situaci. Metody jsou prosté – metodické, systematické a neustálé zhoršování životních podmínek lidí.  Iniciace konfliktů mezi různými sociálními skupinami – například, mezi invalidy a lékárnami, mezi lékaři a pacienty. Zostření vnitřního napětí, korumpování nějakých poloperiferijních generálů – gubernátorů, kteří mohou destabilizovat situaci v provincii. Dále se organizují placená vystoupení lidí. Zkoušky toho jsme tu už viděli. Dvě takové provedl Navalnyj, když vyvedl na ulici děti – a nic se mu za to nestalo, přestože byl v podmínce a teoreticky měl dávno leštit pryčnu.

Ukrajinci se připravují k válce …

-V souvislosti s vyhrocením situace na Donbasu tam USA už dodávají zbraně. Zapojí se i těžké dělostřelectvo a tanky – ukrajinská armáda je plně bojeschopná. A bez vtažení Ruska do konfliktu, lidové republiky rozdrtí.

Horké hlavy v Radě si rvou na hrudi „vyšívanku“ a řvou, že za týden dojdou do Moskvy. Nedostanou od zaoceánských kurátorů takový úkol?

Kdepak, tolik idiotů zase za oceánem není – úkol spočívá v zabití maximálního množství lidí, vlastních i cizích. Za druhé – aby nás vtáhli do války.

-Vtáhli? Takže oni očekávají, že ruské pravidelné jednotky vtáhnou dvěma klíny přes Mariupol a Charkov na území Ukrajiny?

Ta varianta je málo pravděpodobná. K přímému vpádu nás nedokázali vyprovokovat v roce 2014, a sotva doufají, že se jim to povede nyní. Jejich úkolem je, aby do Ruska směřovaly rakve. Ale s jakou omáčkou to budou dělat, a jak vážení diplomaté a nediplomaté budou zdržovat Ruský stát od skutečného boje proti fašizmu – tak to, jak doufám, ještě uvidíme.

Syn se bude zodpovídat za otce …

-Čím doopravdy mohou zatlačit na „lidi ze seznamu“? Ať už z toho falešného dnešního, nebo z tajného skutečného? Co mohou udělat?

-Představte si, že jste na místě onoho Šuvalova11). Zvykl jste si pravidelně luxusně žít na svém zámku v Rakousku a máte luxusní byt v Londýně. Dřív byl  Vaším vlastnictvím, ale když to přestalo být politicky korektní, zařídil jste to tak, jako byste ho měli v pronájmu, přičemž jste takticky pomlčel, u koho si ho pronajímáte – možná sám u sebe… A teď Vám říkají: „Drahý příteli, pokud neuděláte to, co Vám říkáme, nebudete tam moci zajet nikdy. A ani žádný z Vašich blízkých – to proto, že Amerika nežije podle Nového Zákona, nýbrž podle Starého. A tam syn zodpovídá za otce. My to vše zmrazíme, a možná i zkonfiskujeme. Ale pokud budete dělat to, co a kdy Vám řekneme, pak bude vše v pořádku“.

-Co potom může dělat? Otrávit v Kremlu studny? Co může udělat Putinovi, za kterým stojí Federální ochranná služba (FSO)?

-Hlavním, principiálním úkolem přípravy převratu – je dovedení lidí do stavu zoufalství, vytvoření ovzduší bezvýchodnosti. Onomu hypotetickému „šuvalovovi“ v podstatě stačí provádět tu liberální politiku, kterou i tak dosud provádí. Může přitlačit na některé otázky, zesílit finanční tlak na regiony, aby lidé, kteří tam dnes dostávají 9 tisíc rublů, začali dostávat 8. Může zintenzivnit ničivé reformy vzdělávání a zdravotnictví, aby se lidé vůbec postavili na zadní. Uzavřít nějaké klíčové podniky, zvednout sazby za elektřinu a plyn – jak to nedávno vyžadoval Čubajs2).

-No, ale proč potom USA zveřejnily seznam, v němž premiér Medvěděv a vláda skoro v plné sestavě jsou označeni za nepřátele USA? Oni je přece přímo postrkují do Putinovy náruče. Co jemu pak zbývá?

-Stát se prezidentem a znovu jmenovat Medvěděva premiérem. Je pro něj přítelem, ale pro Ameriku nepřítelem. Takže to vypadá, že Medvěděv bude premiérem do roku 2024, ale dál už po vyjeté koleji se stane i následujícím prezidentem.

-To, pokud se převrat nepodaří. Ale pokud se podaří, tak se může stát prezidentem i dřív. V podstatě jde o vydání milosti.

Ve skutečnosti se tak choval už Napoleon. Proč celou dobu bil Prušáky a Rakušáky? Nikoli proto, že byl vojenský génius, ale i proto, že byl géniem píáru. Vybral si nejtupějšího, nejbeznadějnějšího generála u svých protivníků a pečlivě vypouštěl zvěsti, že se toho člověka velmi obává. Pokud se člověka bojí samotný Napoleon, tak ho samozřejmě musíme povýšit – mysleli si protivníci. No, a dál už si Napoleon na bitevním poli s ním dělal, co chtěl. Mohutné zveřejnění „Kremelského seznamu“ je, podle mého názoru, jakási transformovaná Napoleonova strategie.

Oklamat Putina …

-To je ovšem jakási pohádka pro blbce. Jak je možné uvěřit, že někdo z uvedených person je nepřítelem Ameriky, když ti na všech zasedáních sedí s iphony a představují si, že už jsou tam?

-Znám docela dost lidí, kteří upřímně pokládají mnohé členy ruské vlády za vlastence. Ale jste si jist, že za takového lze pokládat i samotného prezidenta? Byl to mimochodem on, pojmenoval Medvěděva premiérem a dokonce paní Nabiulinu, která v seznamu není, nejenže navrhl na předsedkyni centrální banky, ale dokonce ji hájil, když málem rozvalila zemi. To je samozřejmě přístup naivní.

-Musí ale přece v sobě mít pud sebezáchovy? Vždyť Vladimír Vladimírovič pochází z tajných služeb a tento instinkt vyvinutý musí mít. Musí se stále něčeho obávat a vláda se musí obávat toho, kdo je vedle – to je přece axiom.

-Jistě. Drž si své přátele blízko, ale nepřátele ještě blíž.

Ale, přece jen, jak se bude dál vyvíjet situace? Mnozí američtí senátoři prohlásili, že tento falešný Kremelský seznam slouží jen k odvedení pozornosti. A brzy budou skutečně zveřejněna jména lidí blízkých našemu prezidentovi, kteří mají byznys, nemovitost, příbuzné v Americe a v Západní Evropě, a zítra jejich majetek bude zmrazen, pokud na první požádání nepředloží doklady o původu všech těch peněz. Co nás čeká?

-Čeká nás pokus o neverbování celé ofšórové aristokracie. Zdaleka ne všichni jsou – podobně jako Kerimov3) – ochotni sednout za mříže ve třetí zemi. Myslím si, že mnozí z těchto lidí kvůli svým pokladům zvolí zradu Ruska a zúčastní se přípravy státního převratu.

-No, co – scénář je to ponurý, ale mně nezbývá než říci, že z této situace existuje jedno východisko. Je třeba se těch lidí zbavit, navrhnout jim odjet a pracovat pro vládu USA v samotné Americe. Ať odjedou i se svými penězi, protože, koneckonců, my tyto ukradené biliony stejně nikdy neuvidíme.

-Ale ještě lépe by bylo – odeslat je tam, přece jen, bez těch peněz…

1) Šuvalov Igor (1967) – místopředseda ruské vlády od r.2008, od r.2003 státní rada, člen tzv. liberálního klanu
2) Čubajs Anatolij (1955) – šéf společnosti Rosnano (2008), předtím ministr pro správu národního majetku, vicepremiér, jeden z ideologů a realizátorů hospodářské transformace Ruska 90.let, a reformy jednotného energetického systému po r. 2000. Člen tzv. liberálního klanu a jeden z nejméně populárních ruských politiků.
3) Kerimov Sulejman (1966) – podnikatel – dolarový miliardář, později 1999 poslanec Státní dumy za Žirinovského LDPR, od r.2008 dosud senátor za Dagestán, mecenáš. Do mezinár. podvědomí se dostal svým zatčením ve Francii v listopadu 2017 pro údajné neplacení daní a praní špinavých peněz

 

https://delyagin.ru/articles/191-stat-i-i-interv-ju/57062-druz-ja-putina-gotovjat-gosudarstvennyy-perevorot

Překlad:  180227

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

36 reakcí na Chystají „Putinovi přátelé“ státní převrat…?

 1. Petrpavel napsal:

  Dobrý článek, výmluvný. Ale pro mě nic nového.
  Podobnost s ČR není čistě náhodná. Většina toho co se v Rusku (Jelcin) a Česku (všechny „demokratické“ strany) rozkradlo v devadesátých létech je za hranicemi, majetek i osoby. Co zůstalo doma, zůstalo jim taky. Máme přece tady i tam kapitalismus.
  Problémem jsou Putin a Medvěděv. Nevím jestli jsou to vlastenci nebo jenom pragmatičtí politici, určitě se taky neštítí bohatství, ale náklonnost k velkému Rusku (potažmo SSSR) sdílí se svými občany. Ví, že jsou předmětem ataku, ví že když podlehnou, podlehnou všichni. Kolonizátoři se nikdy před ničím nezastavili, nikdy neměli žádné zábrany.
  U nás doma je to jednodušší, mají své lidi zmáknuté, vládnou za pomoci našich voličů v tomto typu demokracie neumožňujícím změnu už 28 let. Kolonizace už je v pokročilém stadiu. Problémem by mohli být Okamura a Zeman s Filipem. Kdepak Babiš, to je „Šuvalov“.
  Jsme svědky něčeho o čem budou hovořit další generace jako o Bílé hoře, o Biafře ducha. Ještě že my se na to nebudeme muset u koukat.
  Mladým se to bude ještě dlouho líbit. Je to jako pustit do volné přírody psa. Je šťastný ze svobody dělat si co se mu zlíbí, běhat po světě, lovit si ovce a králíčky dle chuti, do té doby než ho realita přesvědčí že ve světě existují ještě větší a tvrdší predátoři než je on. Pak bude hledat svůj domov, svou boudu a svou misku se žrádlem, a ono nic takového už nebude, jen ten ještě větší predátor a hlad.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   + 1 Biafra ducha. Oprášené přiléhavé heslo, nemělo by zapadnout!

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Spolu (soc+ano+lid) tehdy vládli, spolu by měli „být popraveni“. Namísto rozprášení ÚOOZ měli už tenkrát rozprášit GIBS. Nechali rozprášit Šlachu. „Šuvalovština“ – hra na obě strany.
    Po pravdě tomu nerozumím, nesnažím se rozumět a ani nemůžu rozumět těmto hrátkám. Vnímám jen výsledky, a ty jsou zřejmé : beztrestnost majetkových zločinců, nečinnost policie v těchto kauzách.
    http://outsidermedia.cz/retro-logika-pravicovych-chobotu/

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Nějak vám unikl průběh obou kauz.
     1. šéfa GIBS odvolává premiér. Kdo že to byl premiérem. Babiš? Nikoli.
     2. Babiš bojoval proti reformě co mohl, ale byl sám a dva jsou vždy více než jeden. Kdo byli ti dva? Babiš? Nikoli.
     Takže opravdu vždy přemýšlejte, než zase něco vyplodíte.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Koalice není manželství. Ale i z manželství se dá odejít. Natož z koalice.

      To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Když je něčeho moc, tak je toho příliš :
      „ … 29. srpna 2016 byla Ondráčkem GIBS nazvána „zločineckou“ ..“
      „ …Kauza Opencard, kterou Zdeněk Ondráček také zpracovával, mu byla předchozím vedením na základě vyhodnocení odebrána a předána jinému zpracovateli, nikoliv z důvodů nějakého bránění v řádném procesním postupu, ale naopak. “ (moje pozn.: tvrdí Martiec, a jak potom kauza dopadla?)…“
      „ …Když se schvaloval rozpočet na rok 2017 tak někdo z ČSSD přispěchal s návrhmen zvýšit platy u GIBSu ….. když to nešlo přes Sněmovnu, tak si to protlačili přes vládu.“ (moje pozn.: ČSSD+ANO+KDU)

      https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Chce-se-mi-blejt-Situace-kolem-GIBS-a-Babise-se-zacina-vyhrocovat-526186

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Protlačit znamená proti vůli ostatních. Zejména proti ANO. A co se týká odchodu z koalice, to by okamžitě znamenalo vládní nedůvěru a volby. A ty by nebyly ještě příznivé právě pro Babiše. Ten si počkal až jej „vyhodí“ a stane se tím „mučedníkem“. A tak teď musí napravovat to, co Pokorného Sobotkovci podělali.

       To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Výstižné :
  „ ….Nabízí se srovnání. Na demonstraci za záchranu demokracie skrze Báru Štěpánovou coby Jeanne d’Arc přišly dvě stovky lidí z celé republiky. Na podívání se na Ledeckou, co umí akorát sjet z kopce dolů, nahoru už jí to nejede, takže žádný zázrak, bylo na Staroměstském náměstí pět tisíc Pražáků. Na guláš a pívo zdarma by jich tam bylo deset tisíc.
  Takhle tu demokracii nevybudujeme nikdy. …“
  https://taras2.wordpress.com/2018/02/27/zaparene-mozky-i-pri-minus-patnacti/#more-1365

  To se mi líbí

 3. Bavor V. napsal:

  Nová hrozba pro EU: rakouský vůdce se setkal s Putinem a přikáže Bruselu „zvrátit vztahy“
  https://www.express.co.uk/news/world/925230/Russia-news-Putin-news-EU-latest-Sebastian-Kurz-Austria

  To se mi líbí

  • poznamkovnik napsal:

   Sebastian Kurz flew to Moscow to meet Russian President Vladimir Putin during his first foreign visit outside the continent with a demand which threatens EU unity over the Russia situation.

   Tak nevím jestli se mám doučit zeměpis nebo angličtinu;-) Poradíte někdo…?

   Liked by 1 osoba

 4. Rosťa napsal:

  Jsem hluboce přesvědčen, že ředitel EH Jakub Janda a Romancov s Mitrofanovem nepřipustí, aby se v Kremlu opět usadil V. Putin. Romancov to tlumočil v televizi a hrozně u toho koulel očima. Z toho soudím,že to asi myslel vážně. Ještě říkal, že europoslanec Štětina se také zapojí, takže proti takové kombinaci není obrany. Já to Vladimírovi říkal: „Chlapče, nezahrávej si, je jich na tebe moc a kdyby se do toho vložila ještě Helča Langsádlová, to by byl teprve mazec“.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   „valil voči jako když kocour sere do řezanky…“
   To je z Knihy… 🙂

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Podle ČT Putin prý nevede předvolební kampaň a přesto dnes mluvil. Hrůza!
   Jak to ti prezidenti Zeman a Putin dělají že tak oblbnou národ aby je zvoil i bez kampaně?

   Helča Langsádlová to dneska v patlamentu nadala Babišovi kvůli puštěnému Kurdovi a Piráti kvůli něčemu co se jim nelíbí na pražském magistrátu. Kde ten člověk všude má prsty!

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    0/3 – fandové Navalného/Drahoše a Helči se smažkami, nebo nepochopená ironie?

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Odpůrci Babiše, to nechápete?

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Nebo odpůrci PP.

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Odpůrci Babiše, tady?

       Odpůrce PP je tady jeden, ne tři 🙂

       To se mi líbí

      • jaa napsal:

       VR- 23,24 – no víte, kdysi jeden bývalý „mukl“ na uranu v jednom pořadu/sledovala jsem to z osobních důvodů- neb jsem chtěla vědět čím strejdové prošli/ vysvětloval při návštěvě těch míst jeho nedobrovolného působení, vysvětloval jak je rozezná. – Ti co nejvíc křičí – jsou buď bývalí, co se na tom podíleli, nebo jejich potomci. Proč – asi prý proto, že tu moc a výsady si neudrželi. No já když tak pozoruju ty „nesnášenlivce“ – vždycky se kouknu na jejich curriculum vitae … a bohužel ten starý pán měl pravdu, stejně jako jedna paní – co přežila koncentráky a říkala něco podobného. Zlatá devadesátá. Tenkrát vyšlo ven tolik věcí – než to bylo zase stopnuto.

       To se mi líbí

 5. cobolik pacholik napsal:

  putin nema priatelov.chystat nieco na neho,to tak na papieriku pisat,putin ma len jedno mat rus a jej holotu,cokolvek sa popise,ci nadrista ,jedno je ocividna pravda,prebral rusiu v okopanom stave,nijake naplaste nedaval,ale cisto nove diely,kazdy ma respekt z rusie,bo buliky novinarov,ci nejakych stetinov a podobnych chujkov,to taka ich hitprada,co normalny nepocuva,ja buran viem a nepochybujem aj DC vedia,ze to najmocnejsi vladca sveta,co naisto vie on sam,bez toho by sa mohol posrat,vacsina rusie stoji za nim jak kurva a na tu holotu to spoleh a toto mu umoznuje robit,co robi,bo holota cuje,ze pre nu,bajky okolo toho,ze sa obohacuje,demokracie a podobne picoviny,to ked ja stim do atlantiku a myslim,ze franciu rozjebe tsunami,akekolvek dristanie,ci tych,co ho maju za boha,ci tych,co ich jebe ,ze mu tak ide,nech si precitaju ten zjeb,co som napisal.
  za 300 rokov nepochybujem,sa budu o nom dumky spievat o stetinovy ?no o nejakej planete co 1000 svetelnych rokov daleko sa bude vediet viac.

  Liked by 1 osoba

 6. jaa napsal:

  Někde jsem tu psala o ruských příspěvcích chi

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rade-evropy-hrozi-nedostatek-financi-musi-se-dohodnout-s-ruskem/

  jejda. Oni si vážně mysleli, že si budou dělat co chtějí a rusové si to nechaj líbit a budou platit??

  To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  Jen tak, ještě by mne zajímalo, kolikže vlastně a do kolika evropských spolků přispíváme. A to namísto toho, abychom peníze tady vyprodukované taky tady utráceli. Ví někdo , je to někde spočítané…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.