Poznámka k výsledku voleb


Jiří Drahoš se během několika posledních dní odkopal. Ukázal se jako arogantní člověk, kterému nejde o Česko, ale jen o pozici (možná si ani neuvědomuje co moc obnáší).

Těsně před volbami bylo zveřejněno video: (https://www.youtube.com/watch?v=Mu1udSjOPJI) z jakési podpůrné akce v Brně. Bylo tam několik vtípků na adresu presidenta Zemana, a zejména jeho zdravotního stavu.

Bývalý president AV ČR by se takovým hloupým útokům neměl smát. Přesněji řečeno, neměl by je ani připustit. Jinak vypadá jako hlupák. A lidé to poznají.

Kdyby měl lepší stratégy, mohl se dozvědět, že v roce 1993 odešel z politiky kanadský premiér Brian Mulroney. Conservative Progressive Party měla v té době 156 poslanců (42% hlasů). Jeho nástupkyně, Kim Campbell, měla vysoké preference a rozhodla se využít svého rostoucího náskoku, aby dále zdecimovala Liberály.

Jejím oponentem byl Jean Chretién, politik s mírně znetvořeným koutkem úst (ale nic proti postiženému Klausovi jr). Jakýsi hloupý stratég nechal tehdy zveřejnit Chretiénovu fotografii s titulkem „Je tohle ministerský předseda?“ (https://en.wikipedia.org/wiki/1993_Chrétien_attack_ad).

A neuvěřitelné se stalo skutkem. Kim Campbell ve volbách ztratila 154 (slovy stopadesátčtyři) poslaneckých mandátů.

Vydalo by to na samostatnou kapitolu v knize politických stratégů. Mohla by mít název „Jak prosrat vyhrané volby“. Je nutné dodat, že v Kanadě neexistuje tak zaťatá media a anti-fronty a nepomohlo, že Mulroney byl podezřelý z přijímání úplatků.

Jiří Drahoš se na videu hloupě smál, místo aby přemýšlel o tom, že se volby vyhrávají myšlenkami. On, pokud vím, s žádnou nepřišel.

Bývalý předseda AV ČR dokázal přijít jen s upocenou nahrávkou na vtip: „Jezdíme s ženou na běžkách, ale nemáme trekové hole – ani nás nemusí nikdo podepírat“. Moderátor k tomu dodal „ale nemáte tak dobře namazáno“.

Jestli je tohle obraz mozku, který řídil 8 let AV ČR, pak se musím ptát, kde jsme mohli být, kdyby tam byl někdo, kdo má skutečný formát.

Jiří Drahoš volby ztratil, abych neopakoval hrubší formulaci. Výsledek nebyl tak katastrofální, jako v případě Kim Campbell, protože se proti Zemanovi vytvořila národní fronta, skoro jako za komunistů.

Jiří Drahoš prohrál i proto, že se na podiu nechoval jako chlap, ale jako chlapec, kterého vede maminka do tanečních, na poslední chvíli mu ještě popotáhne sako a připomene název filmu, jímž má ve společnosti ohromit.

Těsně po volbách už byla peřinka zcela dole. Jiří Drahoš svým děkovným projevem naznačil že opravdu, ale opravdu nechápe, že existují hluboké zahraniční i domácí problémy, které nevyřeší pár ječících herců a nápisy „Zeman není můj president“.

Mohl říct, že je třeba, aby se společnost sjednotila. Jenže on neví nic o sociálních problémech. Nenamítá proti vyloučeným oblastech, jsou mu u zadku bezdomovci i důchodci, kteří sotva vyjdou. Zjevně neví, že při práci za minimální mzdu na plný úvazek si v Praze nemůžete dopřát ani garsonku.

Nejde mu přes pysky varování před válkou. Ví kulový o tom, že kdysi američtí vědci varovali před jadernými zbraněmi. Je mu to všechno šumafuk.

Pohybuje se v jiných patrech společnosti. Pohybuje se v kruzích lidí, kteří spolu mluví. Mezi těmi, kteří sáhnou po šrajtofli a přihazují na sázku na zvolení po stotisících 100000 (jako bývalí předsedové Akademie) nebo milióny, když jde o andělsky čisté podnikatele, kteří si utrhnou od úst jen aby byl ten „ovar“ v hajzlu.

Jiří Drahoš nemá žádnou vizi a tak mu nezbývá než žvanit o tom, že je třeba využít tu nahromaděnou energii a pokračovat dál. Tedy bojovat proti Zemanovi a jeho stoupencům.

Zeman není nadpřirozený člověk, který by několika vulgaritami mohl rozeštvat polovinu společnosti. To mají na triku lidé, jejichž energii teď chce poražený kandidát využít.

Kdysi v USA platilo svrchovaně demokratické heslo Right or Wrong, He Is My President, tedy uznání výsledku voleb.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Poottawí se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

55 reakcí na Poznámka k výsledku voleb

 1. jaa napsal:

  Jste k němu až moc laskavej. To si nezaslouží…..
  Vylezlo na něj už toho docela dost.

  To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Už po několikáté musím autora pochválit za velmi dobrý postřeh.
  Jsem rád, že J.D. nebyl zvolen, volil jsem M.Z. (i když ani on se během kampaně svým chováním nikterak nevyznamenal a nemít loutku místo pořádného soupeře, tak by nevyhrál).
  Ale k J.D.
  Zcela naplňuje mojí představu o politické loutce. Projekt loutkovodičů spočívá v tom, že když nebude zvolen prezidentem, tak na sebe nabalí dostatečně velkou klaku (to je ta energie, která se neztrácí…), kterážto bude dál využitelná….(což se dnes ukázalo, J.D. bude zakládat hnutí…:-))
  Nicméně si myslím, že projekt loutkovodičů je dobrý, ale loutka je špatná….
  On musel být loutkou už jako předseda ČSAV (na to ještě stačil).
  Jenže v jeho případě platí zákon C.N Parkinsona o tom, že pracovník je povyšován ta dlouho , až na funkci nestačí….
  Nemůžu pochopit, že profesor, technik(!!!!!) může vyslovit takovou matematickou hovadinu, jako, že kdyby získal o 80 tis. hlasů více, že by vyhrál. To mu snad musel nějaký jeho poradce napovědět. Vysvětlovat, v čem je ta matematická blbost nebudu, poněvadž bych urazil zdejší publikum.
  Proto nedovedu pochopit některé velmi inteligentní lidi, dokonce i některé blogery, kteří velmi dobře analyzovaly Drahošův neúspěch, že ho mohli volit.

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   zase budu za debila,jako obvykle,ale když něčemu nerozumím tak se zeptám.od toho jsou diskuze.
   kde dělám chybu?

   2 853 390 – 80 000 = 2 773 390
   2 701 206 + 80 000 = 2 781 206

   To se mi líbí

   • bob napsal:

    Já se omlouvám, ale těch 80 000 je pravdou, kdyby se hrálo jenom s počtem voličů, kteří volili, tj. součtem 2853,,,,+ 2701,,,,,.Pak by se těch 80 000 přelilo a proměnilo v těch kýžených 160 000To ale J.D. nezmínil…..
    Takže platí rozdíl 152 184….
    Na to stačilo podle mě (a nejsem žádný analytik) neplácnout to, co JD plácnul úplně na závěr „souboje“ v ČT.
    Mimochodem mi to potvrdila i moje 91letá tchyně..:-)))

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Nevím možná je to 80 000 + 80 000 = 160 000.
    No ale u naši justice si opravdu nejsem tak úplně jistý jak by tento fakt přijala.

    To se mi líbí

 3. vonrammstein napsal:

  Jo, dneska velmi dobře.

  Liked by 1 osoba

 4. cobolik pacholik napsal:

  ja napisal na vlas podobne a nikto nic,len kratsie a jebol tam par kurev,to snad neni Pravda…

  To se mi líbí

 5. kočka šklíba napsal:

  Není skoro co dodat, takže jen – souhlas.

  To se mi líbí

 6. Jethro napsal:

  Mluvil jsem s rozumným a chytrým kolegou z Prahy. Nemohl pochopit, že jsem volil Zemana a proč. Možná je to nějakým jiným vzduchem nebo horší vodou – nevím, co ty pražáky tak zaslepuje.

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   No ne všechny já jsem taky z Prahy, ale asi tu fakt máme nějakou špatnou vodu 😀 .

   To se mi líbí

   • brtník z brlohu napsal:

    Nejen vodu ale i vzduch – proto jsem utekl do svého brlohu ve Beskydských hvozdech.

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Však nám vodu taky prodává francouzská Veolia za příšerný prachy, bůhví, co všechno do ní přidávaj. 🙂
    A určitě na to má vliv i všechen ten elitní póvl, kerýho se venkovani zbavujou tím, že ho vyženou dělat kariéru do Prahy. (A teď už i do Brna, že Rosťo. 🙂 )

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Máte recht. Proto se snažím v Brně pobývat co nejmíň. Oni ti vidláci s holínkama od bláta mají víc selského rozumu, než městská elita. I když okolo sebe mám dost Brňáků s VŠ, kteří se nestydí říkat, že volili Zemana. Samý ing. arch., profa na brněnské veterině, stomatolog, ing. chemik ….. . Ve výčtu ale ani jeden filosof, genderblb, muzikolog, pol. geograf, či jiný podobný vyžírka pověšený na státním vemeni. Takže je otázka, kdo vlastně v Brně tu rychlokvašenou hvězdu volil.

     To se mi líbí

     • brtník z brlohu napsal:

      Podle toho co vidím okolo tak :
      1) podle velebníčka – jak doporučil při kázání
      2) v televizi říkali že MZ je sprosťák
      3) v televizi říkali že se musí volit šlušňák D
      4) známí pohrobci jistého H, zpravidla „pěstující kulturu“
      5) zastydlí „revolucionáři“ z 89
      6) skalní antikomunisti

      Někteří splňují kriterium více bodů.

      To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Asi to nebude vodou, já už to tu asi někdy dávno psala, že zřejmě po Praze se většinově vyskytuje nějaké dosud neurčené záření, které bohužel slabší jedince pěkně semele , ať jsou odkudkouliv.

    To se mi líbí

   • Alena Z. napsal:

    Já taky, a volební lístek panprofesora z druhého kola mám doma „na památku“. 🙂
    Ale v Praze jsme fakt v menšině.

    To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   i ve Zlíně mají ten pražský vzduch a vodu.
   ——————-
   Koho volili vaši sousedi? Prohlédněte si nejpodrobnější mapu výsledků druhého kola prezidentské volby

   https://www.irozhlas.cz/volby/data-prezidentske-volby-mapa_1801271900_cib

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Zde máte pravdu nejen v Praze ale i v mnoha jiných okrscích a městech :
    https://volby.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180129_204012_prezidentske-volby-2018_amu
    Z daného souhlasím s názorem nicku Václav Horejš.
    Další rozbor.Vypadá to, že to bude stejně rozsáhlé dílo jako:
    Poučení z krizového vývoje.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     rozklikávat si jednotlivé okrsky je obzvláště zajímavé,v mém okrsku je to 54 ku 46 pro Zemana
     a ve vedlejším okrsku,je to 58 ku 42 pro Drahoše.
     a lidi tam vypadají úplně stejně jako ti v mém okrsku.

     v diskuzích každý nadává na Prahu,ale kdyby se podíval na okrsky tak by možná zjistil že má „malou Prahu“ už vedle sebe,za silnicí.

     To se mi líbí

   • Jethro napsal:

    Už i ve Zlíně mají kavárnu. Zlínské divadlo pořádalo seanci na podporu Drahouše. Dovedu si představit, jaká „elita“ se tam sešla.

    To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Jethro, mám v Práglu příbuzné. Všichni vysokoškoláci a nesmírně hodní lidé ( samozřejmě původem z Moravy ). Mám je rád, ale jak začnou něco o politice, tak jim hned řeknu, že podle Obč. zákoníku z pera J. Pospíšila je podle § 126 písmeno c. třetí odstavec se zakazuje vidlákům s Pražáky debatovat o politice. A to pod hrozbou peněžité pokuty ve výši 10 Kč na sirotky. Praha je jiný svět, jiný stát. Tam nemají potuchy o problémech běžných lidí v nějaké Horní – Dolní. Jeden můj kamarád mi vždy ze žertu říkal, že od Prahy 4 na východ už je Asie. Tak jsme se pošťuchovali před třiceti léty ( tedy decentně, protože on byl u UNRA a nejsem sebevrah ). Dnes v některých částech republiky to tak opravdu vypadá.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No ale teť na to kápnul Jiří X. Doležal, Zeman je feťák a proto mu to tak myslí a J.D. je slušňák a feťák není a proto mu to tak nemyslí.
   http://www.reflex.cz/clanek/volby-prezidentske-volby-2018/84716/zeman-a-zdravi-cim-lekari-dopuji-pana-prezidenta.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   To se mi líbí

 7. Cech napsal:

  Pokud smím předložil bych poněkud jinou úvahu než donekonečna analyzovat chyby PR agentur které vedly k nezvolení J.D. .
  Vycházejme z toho že PR agentury a jejich mediální podpora ze strany veřejnoprávních i nakoupených médií, tak jak řídily projekt „nezvolení Zemana“ v podstatě nechybovaly.
  To v čem je dle mého ona chyba, kterou dosud mnozí analytici nemohou (nemají k tomu oprávnění) připustit je fakt, který se neznatelně projevil již při zabezpečení prezidentské volby ve prospěch Karla Schwarzenberga.
  Proto porovnáme-li si obě volby jak Karla Schwarzenberga tak Jiřího Drahoše a jejich mediálně manipulační zabezpečení tak zjistíme to podstatné.
  Je sice pravda že při volbě Karla Schwarzenberga ve prospěch jeho zvolení byla prováděna manipulace se společností asi na úrovni 1/3 oproti manipulaci ve prospěch J.D. ale výsledek volby je téměř totožný.
  Čím větší tlak byl vyvinut na českého voliče, tím větší protitlak vyvinul český volič proti manipulaci s ním.
  Potom nezbytně dospějeme k závěru, že je nutné vyměnit českého voliče za jiného což se vlastně v současnosti pozvolna připravuje. Samozřejmě že to nebude tak, jak se mnohé naše celebrity snaží prosadit, když přejí voličům zemana smrt. To co bude uskutečněno je rozparcelování české společnosti na malé skupiny a hnutí, jejiž hlavním cílem nebude zachování české státnosti ale cokoli jiného.
  Cílem je aby společnost byla kontrolována jakoby neosobní silou, v podstatě ale opět jen vládnoucí elitou, která již bude schopna manipulovat populací za použití těch současných metod.
  Tedy metod pro obyčejného občana jakési neosobní síly, nad kterou nemá téměř žádnou kontrolu, která jej bude tlačit do noční můry nového skvělého světa.
  Dosud v obou případech jak u von Karla tak i u J.D. i když byla vyzkoušena celá řada manipulačních technik, tak výsledný součet jejich působení byl nižší než schopnost českého občana analyzovat a rozpoznat realitu i v té velmi sofistikovaně generované fikci.
  Tož Češi to vydrželi sice 300 let ale mám oprávněnou (celkem opodstatněnou) obavu, že se jim to již v příští volbě nepodaří a masmediální mašinérie je semele jako Slováky.

  To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  Článek za jedna. Drahoš prohrál především proto, že neunesl tíhu vlastní „geniality“. Chtít po lidech hlas ve volbách je v pořádku, ale tím to pro nemytou, nečesanou, čeládku českou, končí. A pokud referendum, tak jedině o tom, jestli má být v ulici holič, nebo kadeřnice. Bohužel v tom není sám. Když tak poslouchám jemu pdobné, co mají titulů před i za jménem tolik, že vlastní jméno a příjmení se v té změti ztratí, je mi z těch nafoukaných nabubřelců nevlídno u pajšlu. Fiala ( ODS ), Svoboda ( euposlanec KDU ) a mraky dalších. Uzavření v té své bublině kážou blbosti a jen demonstrují, jak jsou odtrženi od reality všedního dne lidu obecného.
  Jako „borec ze štatlu s tymplem v oltecu“ jsem naprosto zděšen, že se v Brně nenašla jediná čtvrť, ve které by Zeman vyhrál. Ještě, že to v JM kraji zachránili „venkovani“. A nebýt SM kraje a Slezska, tak se na ten arogantní, povýšenecký kukuč díváme pět let.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Já se na to nedívala , ale jestli to tak je tak mne zaráží to naše vedeníz ANO a další,,,, to je divné

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Vokřál je prosudeťák, drahošovec a vzepřel se Babišovi. Už abych se začal pomalu stydět, že jsem Brňák jak poleno. To, co máme na radhausu je děs a celoplanetární pohroma.

    To se mi líbí

 9. Petrpavel napsal:

  Pro mě vychází jako podstatné :
  – poučných analýz prozemanovců mnoho, Jírovcova mezi ně patří, nadávek a pomluv od soupeřů Zemana mnohem víc než analýz od nich,
  – i tak vyhrocená volební kampaň nechává chladnými 34 % evidovaných voličů, neklamná známka rezignace, možná i hlouposti, jedné třetiny občanů,
  – zklamáním je pro mě poměr 51 : 49, čekal jsem že srovnání politika a prázdného sudu bude alespoň 60 : 40,
  – zůstává a stabilizovalo se rozdělení společnosti na tři třetiny, ne jak tvrdí mainstrream kvůli Zemanovi, na 1) apatické nevoliče, 2) samozvané všehoschopné tzv. elity vytvořené polistopadovým přenastavením příjmových možností jednotlivých profesních a stavovských kategorií, a 3) ty které by tito chtěli vyčlenit, nejlépe vystěhovat, aniž si uvědomují že by to pro jejich přežití mělo katastrofické důsledky,
  – Zeman se už může svým nepřátelům (nedají se nazvat soupeři) postavit, ba i vysmát, s nadhledem a humorem jemu vlastním.
  Pro mě, až na poslední, nic dobrého, poslední naopak velmi radostné zjištění. Útěchou mi budiž můj věk a vědomí že jsem prožil většinu svého života v přijatelnějším společenském klimatu.

  To se mi líbí

  • Alena Z. napsal:

   Podle mne výsledek 51:49 je pro ty, co vodili loutku JD, zdrcující, oni v žádném případě nepočítali s tím, že v druhém kole přijde k volebním urnám o 400 tisíc víc voličů.
   Měli taky v záloze korespondenční hlasy ze zahraničí, cca 16 tisíc hlasů, to pomohlo Kalouskovi v říjnu, ale tady to bylo jen plácnutí do vody, i když Petr Kolář dělal, co mohl.

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Je dobře že jste to sem dal.
   Ony opravdu ty volby u nás, v Polsku, na Slovensku, Maďarsku, říkají mnohé o tzv. „západní demokracii“.
   O tom jak ji vnímají lidé kteří měli možnost poznat i jinou variantu demokracie – demokratický centralismus, „západem“ zavrhovaný. Stejně tak protiklad liberální svoboda bez hranic versus zodpovědná svoboda.
   Kdyby tak šlo spojit to dobré a odstarnit to špatné z obého. Ale nejde. Viděli jsme to tenkrát, vidíme to i dnes.
   Kdepak zápas levice versus pravice. Zápas o spravedlnost a nespravedlnost, o rovnost a nerovnost, o právní a neprávní stát, o rozdělení společnosti a nerozdělení = spojování, o vládu „elit“ či vládu lidu, o bohaté a chudé.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Zajímavé je to hodnocení kampaně. Tolik špíny od mainstreamu, jejich/ naší, rádii, havlistů, topáků na něj, a špatný je on…..ach jo….

   To se mi líbí

 10. Jethro napsal:

  OT a zase ne tak OT:
  Někde jsem zachytil v diskusi názor, že pan profesor na nějakou otázku Světlany nezareagoval a zasekl se. No a že mu Světlana napověděla něco ve smyslu „To Německo“ a profesor hned začal recitovat naučenou poučku, že Německo už ustupuje od povinných kvót pro migranty … Tu větu o Německu jsem zaregistroval ale případné nápovědy jsem si nevšiml.

  Vyprovokovalo mne to ke stažení několika verzí záznamu z nezávislých zdrojů.
  Až si najdu hodinu a půl času detailně si to znovu poslechnout, uvidím.

  Pokud by opravdu Světlana napověděla Drahošovi odpověď, znamenalo by to, že profesor měl nejen otázky, ale i rámcové odpovědi od ČT. A že to byl ze strany ČT jen tyjátr.
  A pokud by tomu snad tak bylo, jeví se mi i poděkování Zemana Světlaně za vyvážený nezaujatý postoj ve zcela jiném světle. Byla by to drsná, jízlivá ironie…

  Až si poslechnu, povím víc.

  To se mi líbí

   • Jethro napsal:

    Tak to je nebetyčná grandiózní prasárna!! To, co si naše veřejnoprávní nezávislá televize dovolí, to je už za hranici všeho! Nejen, že pan generální ředitel otevřeně podporuje antibabiše, ale oni si dovolí manipulovat „diskusi“ prezidenta této země s jeho protikandidátem takovým způsobem, že vybaví „kandidáta“ vypracovanými otázkami!
    ČT jsou nebetyčná prasata spolu s paní „objektivní“ moderátorkou!
    Jsem rád, že jim to nevyšlo, ale toto už je opravdu za čarou. Jde v podstatě o protistátní podvratnou činnost provozovanou veřejnoprávní televizí za naše peníze.
    Ty hajzly je třeba odstavit, a to co nejdříve!

    To se mi líbí

  • fotrák napsal:

   Je to tam jasně: ..“už i Německo…“ a učený papoušek opakoval. Mám rád inteligentní jízlivost, ale myslím si, že Zeman to na místě se svým slabším sluchem nezachytil. O to líp se to poslouchá dnes.
   Mimochodem, „….už i Německo..“ rychle otočilo.

   To se mi líbí

 11. ji5 napsal:

  Neříkám to z nějakého uspokojení, ale Drahoš je tak trochu blbej. Politicko-vědecký aparátčík, který dlouho žil v prostředí, kde se dohodl s několika kamarády a nemusel k tomu dělat „véčka“ a jiné opičky.

  Patří ke skupině lidí, která zlikvidovala předcházející Československou akademii věd a vytvořila z ní Českou učenou společnost, kam nabrali svoje kamarády. Profesor Otto Wichterle se pozastavoval nad tím, že to udělali, ale o tom se moc nepíše. Je zajímavé, že nikdo z jeho bývalých spolupracovníků nenapsal řádku o tom, jaký to byl skvělý vědec.

  Drahoš nebyl schopen přijít s jedinou myšlenkou, natož takovou, která by vypadala jako jeho.

  Kdyby Drahoš nebyl blbej, nemohl by přistoupit na bláboly o tom, že nás Zeman táhne na východ. Měl by vědět, že je nutné nebořit mosty, ale ani malé lávky mezi nepříliš přátelskými částmi světa. Jsme možná jedna z mála zemí, která má velvyslanectví v Sýrii zastupujeme tam zájmy těch, kteří odešli.

  O tom, že Česko patří na západ, nemůže být žádný spor. My totiž západu patříme, on nás vlastní.

  Drahošovi se nepovedla ani hra s 80000. Výrok (že kdyby Zeman dostal o 80k hlasů míň, vyhrál by Drahoš) je aritmeticky správný pokud by zůstal počet odevzdaných hlasů stejný a dělilo se jen těch vítězných 152k. Pak by Zeman skončil se 72k hlasů nad vyrovnaný stav, kdežto Drahoš by měl o těch 80k víc a celkově by vyhrál nad Zemanem o 8000.

  Je to připitomnělá snaha ponížit Zemanovo vítězství. Na úrovni vtipu, že Drahoš skončil na vynikajícím druhém místě, kdežto Zeman byl až předposlední.

  To se mi líbí

 12. Rosťa napsal:

  Drahoš řekl veřejně, že chce otázky dopředu. To není žádné tajemství. Odpovědi se naučil nazpaměť a když mu paměť vynechala, Witovská mu helfla. A pan president paní Witovskou ocenil právem. Kdyby začal pan profesor koktat, vyvolalo by to trapnou atmosféru s více citoslovci, než pan profesor Drahoš při tom výpadku řekl a celkový dojem z toho klání by stál za kulový. Dělala, co režie pořadu naporučila, takže u mě dobrý. Žádný učený z nebe nespadl. Dvacet, třicet let a pan profesor Drahoš se bude v politice pohybovat, jako ryba na panvičce.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.