Pro lidi bez zkušeností


Pro lidi bez paměti

Moderní až postmoderní lidé mají jakési vnitřní puzení zbytek světa neustále poučovat. Často přitom objevují příslovečnou Ameriku, kterou mohou brát vážně jen buď lidé zcela bez zkušeností (většinou mladí, ale věk není zcela určující), nebo bez paměti.

Dovolte, abych vysvětlil.

Osoby a obsazení:

Vladimír Mlynář, šéfredaktor týdeníku Respekt (tehdy)
Podrobnosti zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Respekt_(t%C3%BDden%C3%ADk)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Mlyn%C3%A1%C5%99

Lubomír Soudek, generální ředitel Škody Plzeň (tehdy)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lubom%C3%ADr_Soudek

Jaroslav Hudec
Toho nejspíš nikde nenajdete, ale znáte ho tady od Bavora

Plzeňský deník (varieta Deníků Bohemia)
https://www.denik.cz/

Stručně shrnuto:
Časopis Respekt je od svého vzniku jedním z předních reprezentantů „pražské kavárny“, jak ji tady u Bavorů všeobecně chápeme.
Lubomír Soudek byl v 90.letech poněkud neortodoxní podnikatel, v té době ikona českého průmyslu.
Jaroslav Hudec byl původně rozhlasový novinář, který v letech 1993 – 1998 působil v Soudkových službách.
Deník/Plzeňský deník je druhý nejčtenější deník v Plzeňském kraji (ve zbytku republiky se mi to aktuálně nechce hledat, ale bývá někde v závěsu za Bleskem a MFD).

K věci:
Deník/Plzeňský deník zveřejnil dne 18.1.2018 na str.5 článek „Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“. Podstatným argumentem článku o Zemanově hanebnosti a podlosti je použití výřezu fotografie, která byla původně pořízena za jiným účelem, než je uváděno a především jsou z ní „vypuštěni“ další protagonisté. Podle listu je to jasný důkaz manipulace (viz příloha 1.).

Sáhnu-li do svého archivu, naleznu tam fotografii, kterou pořídil v roce 1996 fotograf týdeníku Respekt (jméno jsem zapomněl a vysvětlení níže) u příležitosti slavnostního dokončení „Plečnikova monolitu“ na III.hradním nádvořím Pražského hradu v roce 1996. Platila to formou sponzorského daru Škoda Plzeň a tudíž u toho byl i její GŘ Lubomír Soudek…. a také tehdejší prezident republiky Václav Havel. Na fotografii je zřejmé, že dva ostří hoši (jeden v tmavých brýlích a druhý s knírkem) jsou prezidentova ochranka. Ten plešatý s plnovousem těsně za Soudkem a Havlem jsem já (měl jsem to za Škodovku celé na starost), za mnou v tmavých brýlích můj kamarád a šéf Soudkovy kanceláře Michal Kraus, mladík vedle něj s pěšinkou uprostřed můj asistent Karel Samec (později jeden z tvůrců prezidentské kampaně K. Schwarzenberga – jen tak mimochodem). Mezi nimi vzadu v tmavém baloňáku a brýlích Pavel Pecháček, tehdejší šéf pražské redakce Radia Svobodná Evropa…. a další a další.
Tuhle fotografii jsem (včetně práv) od fotografa za 2000,- Kč koupil.

 

Dále cituji ze svojí knihy „Tah střelcem“ (vydané 1999), str.118 – 121:
„Za nějakou dobu, v úplně jiných souvislostech, se vždy kontroverzní Soudek vyjádřil v rubrice „Porota“ Magazínu DNES + TV (čtvrteční příloha Mladé fronty DNES) ve smyslu, že cizinci nám zaplevelují Českou republiku. To vyvolalo ostrou reakci některých médií, včetně Respektu.
Autor článečku obvinil Soudka ze všeho možného a mezi řádky i z fašistických tendencí. Použil i fotografii – shodou okolností tu z Pražského hradu. Hezky si s ní ovšem pohrál, důmyslně odstřihl prezidenta Havla a některé další celebrity a na fotografii tak zůstal jen podmračený černobílý Soudek, vedle ostrý hoch, v němž každý pozná ochranku, a potom pár pretoriánů – Hudec, Kraus, Samec. Že ochranka nepatří k Soudkovi (nikdy žádnou neměl), ale k V.Havlovi, se samozřejmě poznat nedalo a tak Soudek opravdu vypadal jako fašistický nebo alespoň mafiánský boss. Jednalo se o zcela jasnou manipulaci se čtenáři a v tomto duchu jsem také napsal tehdejšímu šéfredaktorovi Respektu Vladimíru Mlynářovi a k dopisu jsem přiložil i originál fotografie, na níž stál vedle Soudka i Václav Havel. Tato kompletní fotografie oslovovala čtenáře samozřejmě v úplně jiném duchu. Od Mlynáře se mi ovšem dostalo odpovědi, že jsem paranoik….“
Tolik citace z mého veledíla z roku 1999.
Přikládám faksimile str.120 z mojí knihy, kde je dole původní fotografie a nahoře článek Respektu s upravenou fotografii. Protože to není příliš dobrá kopie (kniha nebyla vytištěna příliš kvalitně – to víte, peníze….), přikládám i originál původní fotografie (našel jsem ji v archivu) a ta ostřižená ála Respekt

.

Tak a teď se musíme nějak rozhodnout:
Varianta 1: Ostřižení fotografie je manipulací se čtenářem/občanem. V tom případě manipuluje nejen Zeman, ale dlouhodobě i Respekt a jemu podobné tiskoviny. Je to prostě standard a není se nad čí podivovat.
Varianta 2: Ostřižení fotografie manipulací se čtenářem/občanem není. V tom případě Respekt (a ostatní) nemanipulovali a nemanipuluje ani Zeman a …. a není se nad čím podivovat.

Platnost obou tvrzení současně není možná.

Já osobně si myslím, že se o manipulaci jedná a dobroserové a vítači jen nevidí břevna v oku svém. Média (také či především ta hlavního proudu) s námi manipulují/snaží se manipulovat kdykoliv se jim to hodí a doufají buď v naši nezkušenost, nebo špatnou paměť.

P.S.: Nevím, zda obsah článku Respektu bude vinou špatné kvality tisku knihy čitelný. Pokud by vás zajímal, mohu ho přepsat a poslat panu Bavorovi. Ale pro hlavní myšlenku této mojí stati není snad tak důležitý… Nevím. Pokud ano, dejte zprávu a požadavek v případných reakcích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy vzpomínky se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

121 reakcí na Pro lidi bez zkušeností

 1. strejda napsal:

  Já si vždy jako první kladu otázku Qui bono a podle výsledku začnu hodnotit. Nejen u fotek, ale v podstatě ve všem závažném. Podotýkám, že závažného není až tak moc.
  U fotek je jistý problém, jako fotograf bych si mockrát naflákal hubu, že jsem dobře vše nezachytil. Občas se krátce po stisknutí spouště ukázalo, že něco důležitého vypadlo. Takže první výřez je při focení a druhý při zpracování. Zde by se dalo dodat, že je to výsostné právo fotografa jak konečnou fotku udělá a nikdo potom nemá právo fotku měnit. To by odpovídalo – s jinou argumentací – Vaší variantě 1. Je to manipulace. Při výřezu by měla být fotka jednoznačně označena jako výřez.
  V konkrétním případu je to ale irelevantní, cílem je útočit všemi prostředky na Zemana, neboť proti vybájeným teoretickým předpokladům se Zeman jeví jako víc než důstojný protivník. To nase… za ty peníze.
  Ovšem, jak vidíme, máslo na hlavě má každý aktér. Bojuje se jako na frontě.
  A k Vám, Hudče. Moc pěkně zpracované a zdokumentované, profesionál netlačený do rychlého díla, se nezapře. Gratuluji.

  Apropó, je to mimo, ale. Dnes německý tisk v euforii z Drahoše ho označil za vítače. Je to medvědí služba od Germánů, kteří naprosto nic neví o životě v Česku. Jsme pro ně nic, východ.

  To se mi líbí

  • brtník z brlohu napsal:

   Proboha Strejdo – tohle jsem před deseti minutama napsal u Janiky :
   Nač tolik keců – na všechno stačí jednoduchá otázka – V ČÍ PROSPĚCH ?????
   anbeb kdo za tím trčí 🙂

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Brtníku, nejsem vševědoucí bůh, to jistě víte. Pokud ne – tak tedy nejsem, nebyl a patrně nebudu. Na Janiku nechodím, proč bych měl běhat po netu, když chci něco napsat? Nemohu za to, že pro vás jsou to kecy. Pro 9 jiných ne. Možná by to chtělo více tolerance a mně poslat křišťálovou kouli s vaším programem. Třeba přes pána prostoru. Jistě to neodmítne.

    To se mi líbí

    • lujjza napsal:

     Strejdo, domnívám se, že ta věta „Nač tolik keců – na všechno stačí jednoduchá otázka – V ČÍ PROSPĚCH ?????“ je to, co brtník napsal jako diskusní příspěvek u Janiky.
     Asi by bylo lepší a srozumitelnější, kdyby svou citaci dal do uvozovek, předešlo by se nechtěným nedorozuměním.

     To se mi líbí

    • brtník z brlohu napsal:

     Strejdo lujjza to pochopil a oni ne? Jo když tam byla dvojtečka tak jsem uvozovky považoval za zbytečné, Místo aby byl potěšen že taky umí jít na podstatu věci se čertí a zbytečně ………………. Ach jo.
     A na Janiku se občas vyplatí jít, zakopne se tam o dost známých odsud.

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Ach jo, nechme to minulosti, není to tak podstatné. To proboha na počátku znělo opravdu zvláštně. Můj problém je čas. Na Janiku, i jinam, jsem chodíval, ale teď jsem rád, že mohu alespoň k Bavorovi. Jsem tu zvyklý a je tu dobře.

      To se mi líbí

     • lujjza napsal:

      Brtníku, musela jsem si to přečíst třikrát, abych to tak pochopila. A tu „námahu“ jsem si dala proto, že mi to prostě na Vás jaksi nesedělo.
      Za ty uvozovky bych se fakt přimlouvala. 🙂

      To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Ech, Godote… Stačilo prudce předpažit.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   žejo vone, já tam vidím taky jenom samý gaunery, dokonce ten plešatej s plnovousem těsně mezi Soudkem a Havlem mi připadá obzvlášť vypečenej, a ta jeho hnusná kravata s tím mikrofoťákem a vodposlouchávacím zařízením v tý její sponě, a jak se kouká do země – neupřímnec jeden, a kdyby bylo v záběru vidět jeho sako, viděl bys, jak je šňůrou napojenej do DDR na Putina, no schválně, kde je dneska rozfofrovaná ŠKODOVKA, kterou vlastně měl na starosti a de facto von a sám ji tuneloval /* přes nastrčenýho bílýho koně chudáka Soudka, přitom na tý fotce je zřetelně vidět, jak se ho Soudek bojí, protože mu neomaleně cpe zezadu do ledvin pistoli
   P.S.
   /* … a kde si myslíš že vzal ty 2000,- Kč na tu fotografii?

   To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  Jen jsem to přelítla , důkladněji až zítra, ale: No. že to tak nějak funguje, ne jen psané. ale i foto, je asi většině ze zdejších jasné. Dík -ale připomínka -. to jste to sem museli dávat včil – nešlo to až ráno. Kdy si myslíte, že noční můry – čekající na další povídání dneska usnou? Budou jim defilovat v mozkovně kdejaké fotky a dumat co ano a co ne. Ti šťastnější to dospí do oběda, ti pracující holt mají smůlu.
  Jentak – máte-li dobrého právníka a práva k fotce – a nedal-li jste svolení, tak by se to manipulátorům mohlo pěkně prodražit. Docela by se mi to líbilo.
  Dík i za to že jste mi připomenul a potvrdil, jak se dá manipulovat i s televizními záznamy – že to není špatná paměť a to co vidíte tzv. v přímém přenosu – pak ve večerních „zprávách “ vypadá úplně jinak.

  To se mi líbí

 4. oh napsal:

  Pane Hudče, po zobrazení obrázku a jeho zvětšení se to dá tak nějak přečíst a dokonce i je poznat, že ty černobílé fleky na výřezu by mohli být lidé..
  Dávám přednost vaší variantě 1, že je to manipulace vždy, ale dělají to rutinně naprosto všichni a hezky dlouho. Tipl bych si, že už od vynálezu novinové fotografie. 🙂
  Ale poskytnu i jednu konspirační teorii:
  1) Když ořízne fotku v zájmu své argumentace kavárna, je to naprosto v pořádku a o manipulaci se nejedná.
  2) Když ořízne fotku kdokoli jiný v rámci argumentace proti kavárně, je to samozřejmě manipulace. Přesně podle výcvikového manuálu KGB.
  Z toho jasně vyplývá, že jsem také paranoik. 🙂

  To se mi líbí

 5. blbíš1 napsal:

  protože už sem zkušenej stavař, takže to dám dneska asi takhle:

  Stařec scenáristou, a neb, jak se čistí v ČT kanalizace!

  Asi si umíte představit, přátelé, ve vejškovým baráku kanalizaci, žejo? Prostě od nejslabších trubek se přes silnější trubky sbíhá ke stoupačce, aby ta se v suterénu budovy napojila ležatým potrubím na venkovní uliční stoku. Nic složitýho to není!

  Jenže složitý to začne bejt, když všichni nájemníci (naše pátá kolona) vod shlédnutí bijáku Masakr č.1 na PRIMĚ se domluví, že se budou celý ty dva dny ládovat vším možným hnusným jídlem, a že ten hnus svým trávením přemění v ještě hnusnější hnusy, který v jeden okamžik spláchnou na za stolem Witowský sedícího našeho starýho ještěra! A tak vám od včerejšího večera ta pátá kolona kálí do těch svejch hajzlů ty svoje připravený svinstva, ale protože sou blbí, tak jim nic neříká tzv. součinitel současnosti. A tak, když všichni v danej okamžik spláchnou, tak si tu svoji stoupačku zaser.., vlastně ucpou. Pak nezbyde nic jinýho, než aby někdo šel do suterénu a na stoupačce otevřel tzv. čistící revizní otvor a porubí opět zprůchodnil.

  A já dám boty na to, přátelé, že náš starej ještěr ten revizní otvor otvírat nebude a že naopak i přes svoji neuropatii se vyškrábe do prvního poschodí a pro něj typickým pohledem s hlavou skloněnou na svým rameni bude přihlížet, jak ten otvor otevře pan profesor a jak následně se v těch jejich sračkách utopí, protože disponuje jedinečnejma samozničujícíma sklonama (nevylučuju, že se při tom zasmradí i Witowská)!

  A věřte mi, že od zasmraděných se ostatní spolehlivě odvracej.

  Tak to je asi tak v kostce zejtřejší scénář bijáku Masakr č.2, kterej sem si dovolil napsat a kterej nás čeká na naší/vaší.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Stařec je pokořen, a neb, jak důležité míti Filipa (v originále The Importance of Being Earnest) v dramaturgii ČT.

   Helemese, přátelé, voni snad v tý naší/vaší ten můj scénář četli a hodlaj nám to pěkně vosolit, protože do toho kanalizačního potrubí chytře namontovali mobilní přečerpávačku vodpadních vod, která ty hnusy v stoupačce bude (nuceně) přečerpávat přes filtr, kterej se jmenuje hlavní filtr dramaturg Luhanský a ty sračky budou „ hlavním dramaturgem, jenž bude sedět v přenosovém voze v režii, přebírány a von sám rozhodne, co předá moderátorce“! No to sem zvědav, jak se ten filtr do toho přenosovýho vozu vejde, když bude zcela určitě sám! To nemá chybu, teď de vo to, aby i ty do hajzlů vhozený vložky od zvlášť povedenejch televizních kurev dokázalo to čerpadlo rozšmelcovat a patřičně našlehaný přečerpat do sluchátka v uchu Witowský, jinak taky vytečou i v tom přenosovým vozu!

   To nebude, přátelé, jen tak vobyčejnej biják, to bude asi na Voskary bohatej akční thiller 2018! Kurva, já se vám tak nějak už i docela těším na tu střílečku, doufám, že poteče móóóře krve, abych u toho, jako obvykle, neusnul!

   To se mi líbí

 6. Jos napsal:

  Pane Hudče, obávám se, že vaše příhoda je slabá limonáda proti tomu co předvedl Respekt a Mlynář v roce 1991-92. Časopis Respekt byl mimo vražedným nástrojem, který má v tomto období na svědomí jednu oběť sameťáku, život minimálně jednoho dobrého člověka. Člověka, který po sobě zanechal o mnoho ceńnější dědictví,než by dokázaly všechny Respekty za 100 let.
  O co se jedná:
  Každý asi má povědomost o filmu M.Formana Černý Petr. Málokdo si ale asi dnes vzpomene,že pro titulní roli učně Petra v tomto významném filmu si M. Forman vybral neherce Ladislava Jakima.Film je slavný, umělecky významný a přelomový. Role v tomto filmu L. Jakimovi zajistila účast v řadě dalších významných projektů a filmů které uvádím mimo jiné:
  1987 Proč?
  1972 Jatka č. 5
  1971 Pět mužů a jedno srdce, Svědectví mrtvých očí
  1970 Dlouhá bílá nit (TV film)
  1969 Případ pro začínajícího kata
  1968 Nejkrásnější věk
  1967 Přísně tajné premiéry
  1965 Každý mladý muž
  1964 Bubny , Zpívali jsme Arizonu
  1963 Černý Petr
  Řada z těchto filmů jsou důležité milníky tzv. nové vlny české kinematografie a v ní L. Jakim důležitým představitelem.
  Avšak L.Jakim bral filmování jen jako zábavu a zpestření studentského života a na začátku 70.let se filmování vzdal. Dostudoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a získal titul JUDr.. A vykonával advokátskou praxi v Praze. Což se mu stalo osudným.
  Co se přihodilo dál si možná ještě někdo vzpomene. V noci z 30. září na 1.října byl ve vazební cele Ruzyňské věznice zabit 3 spoluvězni mladý zloděj Viktor Bačík. Tuto smutnou smrt viděl časopis Respekt jak výbornou příležitost k rozpoutání obrovské mediální kampaně v roce 1991, s velkými shromážděními na Václavském náměstí v Praze, možná si ještě někdo na to vzpomene. Chytl se toho kdejaký plátek. Smůlou L.Jakima byl fakt, že byl V. Bačíkovi přidělen jak obhájce ex offo. Respekt si mohl vybrat koho si podá: prokurátora, vyšetřovatele, Sbor nápravné výchovy. Jenomže na ty asi tak moc nemohl,tak si podal toho, co prakticky za nic nemohl a hlavně neměl šanci se bránit, obhájce ex offo L. Jakima. Bohužel Ladislav Jakim stres z brutální kampaně Respektu proti němu vedené, neunesl a nevydržel,zemřel náhle na srdeční selhání 27.2.1992. Ve věku pouhých 46 let. Pro mne je Respert vražedný plátek. A vyučil mne a zformoval můj vztah k mediím. Jsou v zásadě zrůdná.

  Liked by 1 osoba

 7. cobolik pacholik napsal:

  hudacku,ty si pracoval pre zbojnikov?co okradli pepikov,ci buduci airport si sa tak blizko zdrzoval?nebol by som povedal,spytujes si svedomie?nehovor,ze mas ne hole,ale ciste ruce…

  To se mi líbí

 8. cobolik pacholik napsal:

  ja neviem,co sa tu ukazuju take srandy,ci poukazuje na hocijake clanky,kazdy normalny buran vidi,ze to lepsia skurvena ideologia jak za soudruha,pokial nebude tvrdy postih na cas doby kamennej,budu klamat v zive oci a este sa smiat,demokraticka ideologia ide do pice a skonci skor jak zvezda,samy sa dojebu,ale este o tom nevedia,budu jak maliar z reichu rvat v bunkru,29.4.1945,kde je divizia,co ma ubraniy berlin a po berline traktare behali jak rozumu zbaveny,bo konecne sa tam dostali,ja taky isty jak traktare v berline kus v inom garde,nebeham,len viem,ze sa hosi samy tak vyjebu a myslim,ze aj dozijem,jednych na vecne casy,som bol kus prekvapeny,ale potom uz nebol bo po 2 rokoch som si to politicky prebral a vedel jaka to bila a teraz?mozno aj budu dlhsie,bo ta holota,este 20 rokov,co zna stare casy vydochne a ty mladsi,to ich naucia,ze to normalka a ty hudacku neukazuj take fotky,bo jak tam prevdiem puc,budes po plzni lapany jak zajac…

  To se mi líbí

 9. bob napsal:

  Fakt je, že si manipulace všímáme tehdy, když jsme vtaženi do děje.
  Ta manipulace samozřejmě nespočívá jen ve výřezu fotografií.
  Jako pomýlený člověk a starší a méně vzdělaný (protože volič Zemana) jsem pravidelným čtenářem „fakenews“ na webu Parlamentní listy. Ale díky některým odkazům a vůbec při brouzdání internetem narážím na ty „správné“ (tj. pravdivé) weby. Jenom žasnu, co jich je. Rovněž i když čím dál, tím méně sleduji jedinou objektivní a vyváženou veřejnoprávní ČT.
  Stačí mi sledovat výběr záběrů, kde je prezident Zeman na těch správných webech a udělám si obrázek o „fake televizi Barrandov“, kde pracují zcela jistě, když to porovnám s těmi správnými záběry s fotomontáží prezidenta Zemana)
  A jako starému a méně vzdělanému (jediné plus /nebo mínus?/ je, že nejsem z venkova) mi taky hodně pomáhá web DEMAGOG – už se přeci jenom neorientuji v tom, co je pravda a co lež.
  Takže shrnuji: naštěstí nám jakoukoli manipulaci ČT a ty správné weby včas odhalí, takže se nemusíme bát konce demokracie, pokud bude zvolen Zeman a vlády se ujme Babiš.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   nesouhlasím, bobe, na venkově sou taky uvědomělý, viz:
   venkov už jede:

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Njn, v peněžence přibude další seznam – od koho nenakupovat 🙂

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    teď mi napadá, snad naše Kočka by mohla vědět, jak ti traktoristi do „knihy jízd“ před finančákem vykazujou tu služebku, když jedou do Prahy za Drahošem. Nebo to cmrdají z tý dotovaný zelený nafty?

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     No z uvedené fotografie usuzuji, že naši sedláci jsou vybaveni jedním typem traktoru a nebo jsou ty traktory jednoho velkoagrárníka. Potom by bylo možné odvodit, že platba za spotřebovanou naftu se hradí z volebního fondu pana Drahoše.
     Jak se postupně ukazuje jak při tom „stahování občanů“ do Prahy, tak skoro vítězství pana Drahoše v obou debatách, jakási stále jasnější představa.
     Jak celá polovina občanů ČR již nyní vidi pod Drahošem svou budoucnost naprosto optimisticky,zatimco druhá polovina nemá na drogy peníze.

     To se mi líbí

 10. Cech napsal:

  Děkuji profíkovi za tuto praktickou ukázku, té nejen dle mého mínění totálně „soft“ manipulační praktiky.

  To se mi líbí

 11. NavajaMM napsal:

  Osobne by som ten prvý výrez s Drahošom a Merkelovou ani nepovažoval za manipuláciu. Proste sa vyskytli vedľa seba, na mňa by presne rovnako zapôsobila aj celková fotografia, v ktorej by dali Drahoša do krúžku. Ten záver z vloženého článku, že ide o úmyselnú manipuláciu, považujem za prehnaný.
  S Respektom by som si už taký istý nebol.

  Obraz a foto sú veľmi vďačný nástroj na manipuláciu. Napríklad aj taká legálna a neupravovaná „ilustračná fotografia“. Použije sa akoby na vyplnenie priestoru na stránke, ale autor do nej vloží podlinkovú informáciu, ktorú si z právnych a etických dôvodov nemôže dovoliť napísať.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   yslím,že chyba – vedle tante Merkel se jen tak někdo nevyskytuje. A že ta návštěva nebyl jen tak.- Ale vyskytl se zajímavý závěr – když může být chemička merkel kancléřkou, proč by chemik Dr ahoš nemohl být prezidentem, zvlášť když už nám tu vládle taky prý chemik Kalous.
   Ti chemici…….

   To se mi líbí

 12. Petrpavel napsal:

  Já si myslím, že fotka s Havlem nebo bez Havla nic na konečném vyznění nezměnila, stejně jako ta Drahošova s Merkel…

  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_(podnik)

  „ ….Dne 31. prosince 1990 vznikla na základě rozhodnutí ministra strojírenství a elektrotechniky ČR akciová společnost Škoda, koncern, Plzeň, do které byl vložen majetek zrušeného státního podniku stejného názvu.[4] V následujících letech proběhla privatizace, v roce 1992 bylo rozhodnuto o využití tzv. „české cesty“ (tzn. privatizace bez spojení se zahraničním partnerem), přičemž minoritním vlastníkem Škody a jejím generálním ředitelem se stal podnikatel Lubomír Soudek. Roku 1994 změnila společnost název na ŠKODA a.s.[4] a pod Soudkovým vedením začala rozšiřovat své výrobní a podnikatelské aktivity, po odtržení od Škodaexportu však musela zřídit vlastní zahraniční zastoupení (nakonec ve 23 zemích po všech světadílech) bez výrazného přínosu. Nevydařila se ani původně slibná investice do závodu na výrobu hliníkových nápojových plechovek v Plzni, která spadla do náhle rozpoutané kampaně proti používání hliníku v potravinářství a velká část odběratelů se obrátila k plechovkám z nerezového plechu. Zakoupené podniky Umformtechnik Erfurt (1994), LIAZ (1995) a Tatra (1996) sice vhodně doplňovaly portfolio koncernu, zmítaly se však ve vlastních finančních problémech a nízkými prodejními objemy nedokázaly vygenerovat zisk. Vnitřní reorganizace koncernu (v tehdejším trendu samostatného hospodaření jednotlivých závodů) přinesla rozdrobení na cca 25 dceřiných společností s ručením omezeným (Škoda Hutě, Škoda Kovárny, Škoda Machinery Tool, Škoda ETD, Škoda JS, atd.) ale nepřinesla žádanou efektivitu a expanze koncernu nakonec přinesla kumulovanou ztrátu cca 13 miliard korun, takže Škodě (i přes zajištěný odbyt v řadě oborů) reálně hrozil bankrot.
  Roku 1999 se podařilo uzavřít dohodu s věřitelskými bankami a společnost dočasně stabilizovat. V dubnu 2000 byla v rámci restrukturalizace založena akciová společnost Škoda Holding ….“

  https://ekonomika.idnes.cz/lubomir-soudek-uz-neni-sefem-skody-plzen-ffx-/ekonomika.aspx?c=990222_120553_ekonomika_jkl&setver=full

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nějak to nesouvisí s danými událostmi ani s článkem v tehdejším Reflexu. To, co popisujete je prostě nějaký další vývoj.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   NO jo, ale pro potopotomky je to docela důkaz – dobrej . jak blízko se předek ke svatému dostal.
   POčítám ýe havlisti, by jej uvítali s povděkem

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   No vidíte, Petřepavle, a v tom je ten rozdíl mezi námi. Vy si to přečtete na webu idnes, a já byl uprostřed toho dění. A vím nejen jak to bylo, ale i proč, a proč to dopadlo jak to dopadlo, tedy blbě.
   Já se rozešel se Soudkem hodně ve zlém, což nic nemění na tom, že to ve Škodě bylo pro mě zajímavých šest let. Prostě jedna z řady životních kapitol, v níž jsem plnil funkci najatého kondotiéra.
   Skutečné rozkradení plzeňské Škodovky neproběhlo za Soudka, to byl v tomto směru vlastně čučkař. To až po něm přišli jiní sekáči, kteří se nezakecali…..

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Hudče, člověk který je přímo účasten jistého děje to často vidí jinak než diváci okolo. To je přirozené.
    (Ten článek o odvolání Soudka dole odkazovaný vyšel začátkem roku 1999, v době kterou citovaný popis událostí z wiki končí ….“reálně hrozil bankrot“)

    To se mi líbí

 13. Ahele napsal:

  Jak také může dopadnout manipulace a kde Drahošův tým čerpá inspiraci ?
  http://www.novarepublika.cz/2018/01/nerozveselil-drahos-zkuste-bohma.html#more
  Doporučuji vřele zvláště v těchto pohnutých dnech. Garantuji vám, že si spravíte náladu.

  To se mi líbí

 14. JAHA napsal:

  „Pro lidi bez paměti“, vratane autora.

  „Stručně shrnuto:
  Časopis Respekt je od svého vzniku jedním z předních reprezentantů „pražské kavárny“, jak ji tady u Bavorů všeobecně chápeme.“

  Vseobecne sa da chapat (aj to mnohi vseobecne nechapu, asi ich treba k tomu prinutit, ci co), ze existuje planeta Zem a jej mesiac Mesiac.

  Teda – kecate, nikto tu nic vseobecne nechape, uz len z tychto dovodov:

  1. Casopis Respekt!!! – (dam Vam po cesky, aby ste rozumel) „Vychází od roku 1989.“
  2. Prazska kavarna!!! Pojem začali používat už stoupenci ODS, ZPOPULARIZOVAL jej však zejména prezident České republiky Miloš Zeman, který jím označuje významnou část svých odpůrců, a jeho mluvčí Jiří Ovčáček, který jej často používá ve svých prohlášeních. Skutečností je, že Praha patřila k baštám Zemanova hlavního protikandidáta v prezidentské volbě Karla Schwarzenberga.

  Mne, ako clovekovi, na ktoreho si treba dat POZOR, ako sa VYJADRIL MAJITEL!!! toho priestoru, ESTE mozog funguje, VIROZU nemam. Takze suma sumarum PRINAJMESOM!!! text:

  „Časopis Respekt je od svého vzniku jedním z předních reprezentantů „pražské kavárny“, jak ji tady u Bavorů všeobecně chápeme.“ je BOHAPUSTA LOZ!!!

  Vseobecne mohol v roku 1989!!! i TERAZ , Respekt chapat ako „jedním z předních reprezentantů „pražské kavárny“ „OD SVÉHO VZNIKU!!!“ len naozaj DNESNY!!! zaslepeny zemanovský (ani ten este vtedy nebol ako tak znamy!!!) privrzenec, lepsie povedane mojou recou – blbecek.

  To neznamena, ze som privrzencom Drahosa.
  Mate, bohuzial, na vyber klamara, nezodpovedneho „krivaka“, ktory pouzije vo svoj prospech akukolvek podpasovku BEZ HANBY, ako pre piatimi rokmi, cloveka dlhodobo postihnuteho „virozou“, atd. – o cinskom poradcovi nemeditujem.

  Na druhej strane umelohmotneho, neemotivneho, sucheho, necitatelneho (nemyslim citatelnostou nejake prehlasenia, ci uz Zemana, alebo Drahosa!!!) cloveka, ktory nevim, cim by zaujal a ako ludi v beznom rozhovore.

  Nezavidim vam.

  Ale to neznamena, ze sa mi paci NEOBJEKTIVNOST!!! tohoto priestoru!!!

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Každý prostor je nějak neobjektivní. Je to dáno majitelem a jeho návštěvníky. Nikdo vás nenutí zde zůstávat, aniž bych vás vykazoval pryč.

   To se mi líbí

   • JAHA napsal:

    Napisal som nieco take? O nejakom „zustavani“? Alebo by ste bol naozaj rad, aby tu boli iba taki, ktori zdielaju Vas nazor? Tak to napiste na prezentaciu blogu. Nic jednoduhsie!!!
    Preco to posuvate do „rozepre“ ?

    Mate z toho radost, keby som odisiel?

    Konstatoval som JASNE!!! fakty a Vasa SQUADRA, BEZ TOHO, ABY SA zamyslela, kyda v kuse? Bez precitania, co som napisal, bez zamyslenia?

    Fajn, aby som vedel, PRECO:-))).

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Pán JAHA, objektívny priestor musí zo zákona byť len ten verejnoprávny. Na blogoch som nikde ešte objektívny priestor nenašiel. Ako to tu poznám, tu sa žiadna objektívnosť nevyžaduje ani neočakáva. Je tu niekoľko desiatok pravidelne diskutujúcich a každý z nich je viac-menej vyhranene subjektívny. Vzájomná zhoda sa tu nevyžaduje a verím, že aj Váš vyhranene subjektívny postoj by bol v tunajšej diskusii prínosom, keby ste boli trochu vecnejší.

     To se mi líbí

     • JAHA napsal:

      To je jasne, pane. Len sa pytam, PRECO, a priori pan domaci ma niekde zaskatulkoval, a to este s komentarom, ze nic o mne nevie. Ved uz to samo o sebo o nom vypoveda VSETKO, ci nie?

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Ja Vás chápem, že to nie je príjemný pocit a že Vás to škrelo. Na jeho obhajobu uvediem toľko, že sme tu v minulosti videli aj veľmi nepríjemné výmeny názorov, po ktorých niektorí obľúbení diskutujúci nadobro odišli a nevrátili sa ani po čase. Takže je to skôr obava o miestnu atmosféru než zášť voči Vám.
       Podľa reakcií ostatných diskutujúcich vás vcelku prijali a je už len na Vás, či ukážete pánovi domácemu, že sa pri poznámke o Vás mýlil.

       To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … zrovna sháním advokáta, Navajo, soused mě už dlouho sejří a počítám, že kdybych tý trosce dal rovnou do zubů, že by to asi bylo moc drahý. Jak Vás tady čtu, tak mě napadlo, kolik si účtujete za hoďku a kilometr?

        Liked by 1 osoba

       • NavajaMM napsal:

        Díky za záujem, priateľu, vážim si to, ale nestíham. Dlžím pánovi domácemu nejaké pondelkové príspevky, čo som sľúbil a nechcem teda toho nasľubovať primnoho.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … sem si myslel, Bavor zase přeplácí, žejo?

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Priateľu, toto mi nerobte. Takéto impertinentné otázky a teraz si ma vychutnávate ako sa krútim a neviem, čo na to povedať…

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        no co co? … jako každej Slovák

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        …co jako každej Slovák? (tu by mal prísť veľmi špecifický smajlík, ktorý neviem napísať)

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        není to osobní, ale vemte si například takovýho Mečiara = starej boxer a jak se před vyzáblým Klausem krútil a neviedel, čo na to povedať…

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        …aha, uznávam, to prirovnanie sedí… asi aj tak s vami dopadnem.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        jasně že, příteli, stačilo Klausovi jednu natáhnout přes celou držku a ten náš hrdina by to už pověděl Dybům, Stránskejm, Ježkům, Kalvodům, Havlům a vono by je to hned na začátku přešlo. Von ten svět není úplně tak složitej, jak to některý tvrdí!

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Aha, … ja nie som taký … ako Mečiar. Začínam tušiť, kam mierite – že tá jedna cez držku – vášmu susedovi, že to je vec cti a odvahy, a že by sme do toho mali ísť spolu.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … vy Slováci ste navíc natvrdlí, jako ty vaše vokraje! Do džky budu dávat samozřejmě já osobně, vo to byste se nemusel starat, když je Vám už jenom z Miečara nevolno, ale Vy, že byste si to následně jako advokát vyžral (myšleno samozřejmě vobrazně) celý a já budu z obliga, to dá snad rozum, né?

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Natvrdlí? No, zas je vidieť, ako nás podceňujete. Samozrejme, že vám nechcem brať radosť z dobre vykonanej práce.
        „Ísť do toho spolu“ predsa znamená aj deľbu funkcií, to dá snáď rozum, nie?

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        a já myslel, že byste se mi chtěl motat do tý přesdržky, tu radost bych si nenechal vzít, to já sem byl vždycky zvyklej sám

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Ja sa skôr spolieham na soft power

        To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     Mate z toho radost, keby som odisiel? … proč bych si měl dávat na Vás pozor, pro mě za mě děte třeba do prdele, mně je to šumák

     To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Pane JAHA, oznamujete, že píšete jasné fakty. Já jsem vám oponoval, že se kardinálně mýlíte.
     Osobně budu mít radost když zůstanete. Mně naprosto nevadíte. Není nad pestrost. Nemusíte brát mé argumenty, ale když stále opakujete svoji mantru („Časopis Respekt je od svého vzniku jedním z předních reprezentantů „pražské kavárny“, jak ji tady u Bavorů všeobecně chápeme.“ je BOHAPUSTA LOZ!!! ) nemůžete se divit, že je vaše důvěryhodnost v mých očích nevalná a cítím, že na argumenty nereagujete.

     To se mi líbí

     • JAHA napsal:

      Neviem kedy som „stale opakoval“. Ja som to napisal iba raz. neviem o tom, ze by sa to opakovalo. A ked, tak nie preto, ze by som to chcel ja opakovat, ale mohlo sa to stat tym, ze castokrat mi moje prispevky NEPREJDU. A potom sam o 10 hodin vidim, ze sa zverenia opakovane, alebo vobec. Takze sa OSPRAVEDLNUJEM!!!. Nekontroloval som, takze som ani nemohol vidiaet, ze sa moj prispevok objavil viackrat. To som nemal v umysle, takze este raz sa ospravedlnujem. Mne staci, ked nieco napisam raz a snazim sa to napisat tak, aby som k tomu uz nemusel pisat vysvetlivky, pokial mozno.

      To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Hezky po moravsky – nekritizuji – ale taky nelezu tam kde se mi nelíbí/ nepáčí…,……Teda leda musím doma držet hubu a krok

     To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Keď ste spomenuli tie začiatky, na začiatku 90-tych rokov som ešte nadšene čítal Reflex, dokonca sa mi miestami páčil JXD. Odvtedy si pamätám hlášku Karla Kryla: „Reflex nerespektuju a na Respekt nereflektuju.“
   Je zrejmé, že mal dar vidieť do budúcnosti ďalej, ako snáď väčšina z nás.

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Pojem „pražská kavárna“ byl jen pojmenováním fenoménu, který v Praze existoval od roku 1990. Jméno dostal později. To je běžný postup v poznání, napřed něco vznikne a funguje to bez přesného jména. To se pak v určitý čas objeví.
   Divné by bylo, kdyby se pojem „pražská kavárna“ z ničeho nic objevil a začal se teprve naplňovat. Proto je text „Časopis Respekt je od svého vzniku jedním z předních reprezentantů „pražské kavárny“, jak ji tady u Bavorů všeobecně chápeme.“, správný. Tady u Bavorů ji většina diskutujících opravdu tak chápe. Respekt od počátku reprezentoval takové názory, které se časem začaly souhrnně nazývat „pražská kavárna“.
   Srovnejte si to s pojmem I. světová válka, ten se prosadil až více než 20 let po jejím ukončení. A přesto se dnes běžně používá! Je to také lež? V roce 1938 by vám nikdo nerozuměl, co máte na mysli. Válka 1914-1918 se nazývala Velká válka. To zase dnes mnoha lidem nic neříká.
   V roce 1630 probíhala třicetiletá válka a nikdo na světě to nevěděl. Přesto se dnes o ní tak mluví a píše.
   Nepoužívejte proto silná slova, buďte pokornější a více myslete. To hlavně!

   To se mi líbí

  • anonymní napsal:

   Milá Jaha, chce to přidat vykřičníky. Máte jich tam s ohledem na závažnost vašeho textu moc málo.
   S pozdravem

   To se mi líbí

   • JAHA napsal:

    Milá anonymní.

    JAHA posobi v ceskom priestore desatrocie a za svoj nick sa nehanbi. Je to muz, kuorientovany muzsky. Takze mila(y) anonymni – ked nieco chcete, aspon ku nicku anonymni desifrutje, akeho rodu ste a PRECO sa hanbite pri pokece aspon urcit svoju sexualnu orientaciu. Aby som vedel, ako Vam mam odpovedat priamo, aby ste rozumeli:-))). On-ONA-ONO-MY—

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Sám jsi blbeček.

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   zase tu jebe mater…

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Ale jděte JAHO!
   Pražská kavárna nejsou odpůrci Miloše Zemana, ale odpůrci české státnosti a českého národa.
   Vy jste to pojal, jako nějaký boj jednotlivce Zemana (a Ovčáčka) s nějakou skupinou.
   Tak to ale není.
   My dnes a zítra nevybíráme mezi Zemanem a Drahošem, se všemi svými vlastnostmi.
   Vybíráme mezi národní revoltou proti Bruselu (Němcům), a otroctvím.(kolonizací)
   Neříkám, že Zeman dokáže naší kolonizaci vysloveně zastavit, ale reprezentuje odboj.
   A to je hodně!
   Alespoň pro nás!

   Liked by 1 osoba

 15. Ahele napsal:

  A sakra že by? Několik pokusů. Ostatní bez problému.

  Tento web není dostupný
  Odpověď webu http://www.parlamentnilisty.cz trvala příliš dlouho.
  Zkuste:

  Zkontrolovat připojení
  Zkontrolovat proxy server a firewall
  Spustit Diagnostiku sítě systému Windows
  ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Občas se to stává, ale chyba bývá „doma“

   To se mi líbí

   • Ahele napsal:

    Už dobrý, možná slyším trávu růst.

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Tipujem, že im nestíha server. Cez FB sa rozšírilo, že im zablokovali účet, tak sa tam vrhli všetci naraz, že či fakt. Takto je možné legálne bez hackerov zhodiť server.

     To se mi líbí

   • oh napsal:

    Pane Bavore. Tahle chyba doma nebyla. Střihl jsem si trasování i když to není žádná sláva, problém je až ta ve světě počítačů naprosto obludná doba 2462ms u položky č. 3. A to už je mezi dvěma uzly v síti Ouvej Tútů
    1 < 1 ms < 1 ms < 1 ms 10.0.0.138
    2 21 ms 21 ms 21 ms 88.103.200.43
    3 * * 2462 ms 88.103.203.1
    4 * 23 ms 24 ms 120.197.broadband16.iol.cz [90.183.197.120]
    5 26 ms 23 ms 24 ms 194.228.190.1
    6 * 23 ms 23 ms nix1.to.cas.ip-anywhere.net [91.210.16.15]
    7 23 ms 23 ms 27 ms MLC.vl97.cas.ip-anywhere.net [81.0.192.22]
    8 22 ms 55 ms 23 ms swh2.cas.ip-anywhere.net [217.11.224.235]
    9 23 ms 23 ms 23 ms assigned-81-0-231-109.casablanca.cz [81.0.231.109]
    10 22 ms 23 ms 23 ms assigned-77-78-97-114.casablanca.cz [77.78.97.114]

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Díky za vysvětlení, ale je fakt, že v tuhle chvíli „nerozumět jazyk váš kmen“ 😀

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      No jo, nedošlo mi, že všichni nemusí umět ajťácky. 🙂 Omlouvám se. Původně to byla tabulka, ale wordpress zákeřně odstranil nadbytečné mezery. Prostě jsem použil jeden z diagnostických příkazů z Windows. Funguje to takhle:
      https://cs.wikipedia.org/wiki/Traceroute
      Přičemž ten poslední údaj na každém řádku je IP adresa: 10.0.0.138 je můj router (ta piksla od poskytovatele připojení) další v pořadí je ústředna, ke které jsem u O2 připojený a pak postupně všechny další počítače v internetu, přes které se pakety dotazu pokouší dostat k cíli. Poslední záznam pak je server, na kterém běží Parlamentnilisty.cz.
      Časový údaj v tisících ms nebo hláška „Vypršel časový limit žádosti“ pak obvykle znamenají, že jste narazil na úzké hrdlo nebo na špunt.

      To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Měla jsem před cca 10 minutami stejný problém. Na PL jsem se dostala, ale na žádný článek mě to nepustilo.

   To se mi líbí

 16. Rosťa napsal:

  Dík autorovi za článek. Diskutující ve svých vstupech si občas pletou Respekt a Reflex. A ani se jim nedivím, stejný hnůj. Novinařina spadla na samé dno a člověk aby se bál už cokoliv otevřít. Stačí první dvě věty, popřípadě fotka ( viz rozšklebený Paroubek ze správného úhlu, aby vynikla bradavice ) a i středně vyvinutý foxterier pozná, v jakém dresu dotyčný presstitut kope. V této pokřivené době se dobrat k něčemu, co alespoň přibližně vypadá jako pravda, je nadlidské úsilí. A úplně nejlíp si to vyšperkovala ČT. Je to vlastně takový zvláštní politický orgán, který sice občan nevolil, ale platit si ho musí i kdyby nechtěl. A dovedli si to tak ošéfovat, že je ani nikdo kontrolovat nesmí, nepočítám – li Radu ČT, která jim dělá křoví. Pro mě, jako občana je to totéž, jako by mi stát přikazoval, že musím v marketu X nakupovat pravidelně shnilé brambory. Takže, Respekt, Reflex, J. X. Doležal, Tabery, Mitrofanov, Pehe, Šídlo, Wollner, Fridrichová ……. že se ti takélidé nepozvrací, když se ráno podívají do zrcadla. Žijeme v podivném světě, kde se hraje na emoce a pravda se utopila hluboko v městské kanalizaci. Zítra nám Pražská kavárna zvolí odborníka na řezání prken a stahování králíků a žádné dítě nezakřičí: „Král je nahý“.

  To se mi líbí

  • Alena Z. napsal:

   No a jestli to ten Jura nevyhraje, … tak přeřízne králíka a stáhne prkno! 🙂

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … Aleno, Aleno … chudák paní Drahošová

    To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    A pustí míchačku obráceně. Ale Witovská to nedopustí. Bude mít odposlech a na „drátě“ bude tým psychologů, mediálních expertů a pečlivě přichystaný kýbl špinavostí. Heslo pro tento večer: „TEĎ NEBO NIKDY“. Jde i o jejich přežití.

    To se mi líbí

 17. jaa napsal:

  Tak jsem dvakrát zahlídla naši atomovku. Nevěřila jsem že by zlo mohlo změnit vizáž tak moc, ale z usměvavé chytré ženské je jedubaba. fuj

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Vy jste žena, to vše vysvětluje. Nevyznáte se.
   Promiňte tu tvrdost, ale jsou chvíle, kdy je lepší to říci. Já se zase nevyznám v chlapech. A nevadí mně to.

   To se mi líbí

 18. jaa napsal:

  Docela mne vzalo to |Dr tvrzení že bude pro všechny lidi, zatímco se při výjezdech setkával jen s vybranou úzkou skupinou lidí – jaký rozdíl proti Zem. na celých náměstích. Myslím že to napovídá mnohé.
  No uvidíme…

  To se mi líbí

 19. vonrammstein napsal:

  Právě jsem dokoukal prezidentskou debatu. Závěrečná Drahoušova minuta byla mimořádně výživná. Pokud znáte film Team America (pokud ne, určitě si ho stáhněte), dokonale kopíruje závěrečnou scénu „Arreca Barrdwina“: Hybridní auta… blabla…Globální oteplování…Blabla….
  Načež je rozstřílen samopalem na prejt. Takže tomu chyběla jenom ta katarze.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Standa Sekanina
   11 hod ·
   Kandidát na Českého prezidenta Prof. Jiří Drahoš, narozen 20.2. 1949 , Český Těšín. Ženatý ,manželka Eva 66 let, dvě dcery Radka a Lenka 5. předseda Akademie věd ČR . Od r.2003 člen Římského klubu .Společně s Miroslavem Kalouskem a Karlem Schwarzenbergem. Od r. 2006 Člen Muslimského bratrstva. Společně s Muneeb Hassan Alrawim . Veřejný rozpočet na prezidentskou kandidaturu cca. 37 mil. Kč. Skrytý rozpočet na prezidentskou kandidaturu k datu 10.1.2018 — 76 346 421,– Kč. Hlavní donátor – Ústředí muslimských obcí ČR.

   Zdroj : WikiLeaks
   ????????

   To se mi líbí

 20. tata napsal:

  NO byl jsem překvapen podle mě moderátorka šila do obou,podle mě Drahoš by to zvládl ovšem koncem uplně vše podělal………TÍM KONCEM Zeman zvítězil na celé čáře a ukázal kdo nalepkuje a stříká žluč kolem sebe

  To se mi líbí

 21. blbíš napsal:

  no já sem mírně řečeno překvapenej až zmatenej, ale to už je u blbíšů běžný, že sou zpozdilí. Ale zeptám se, může mi někdo vysvětlit, co sem to právě shlédl za televizní formát? Nebyl to jakejsi vědomostní kvíz o tom, co kdo kdysi řekl, prostě: otázka – odpověď a utrum! A já blb myslel, že uslyším diskusi, kde je nutnej jediný předpoklad: hlava a umět poslouchat toho druhýho co říká a na to taky pohotově reagovat. Kurva, jestli tomuhle v ČT říká duel, tak to mohli voba kandidáti ve futrálu poslat soubojový pistole a Witovská z nich mohla střílet sama, nebo ?… ve futrálu, aby z ní střílela sama.

  Takže se omlouvám, přátelé, s tím sem ani náhodou nepočítal a jestli někdo tady vyhrál, tak to byl filtr Luhanovský, musím uznat, vopravdu chytrej tah, říká se tomu vypálenej rybník a to myslím, že nám všem! Jinak nejlepší práci vodvedla vizážistka na Wadovský, koho si vlastně nabrnkl Záruba po ní, dejte někdo foto?

  To se mi líbí

 22. Ahele napsal:

  K debatě. Drahoš byl tentokrát zdá se o něco lépe připraven a přitvrdil. Ale na mně tedy dojem stejně neudělal. Když pominu argumenty, tak mi stačilo to nervózní mrkání za brýlemi a setrvale pohrdavě zdvižený levý koutek. Zeman na to jaký je prý sprosťák byl proti němu skoro jako dívka z církevní školy.
  Potěšilo mne, že v první řadě jeho lidí seděla také Eliška Hašková Coolidgeo které nedávno někde Monika Elšíková (spolupracuje s Wollnerem na Reportérech) napsala (na facebook?), že je ….a proto, že se otevřeně přihlásila k podpoře Zemana. Přitom ta paní byla cca 25 let v administrativě 5ti amerických prezidentů (Kennedy, Johnson, Nixon, Ford, Carter) mmj jako šéfka oddělení styku s veřejností. Např. Johnsonovi občas psala i návrhy na projevy. A stranila vždycky republikánům. To by se přece těm havlárníkům mělo líbit. Ne? A taková nula se o ni vyjádří……..ani se nechci domýšlet co těmi tečkami konkrétně myslela . Napadají mne hned čtyři výrazy jeden horší než druhý.

  To se mi líbí

 23. Rosťa napsal:

  Jiří Hynek v ČT podpořil ve volbách Zemana. To si odskáče.

  To se mi líbí

 24. cobolik pacholik napsal:

  kurva ,neprezivajte nejake debaty, kolko rokov sluchate tu skurvenu sebranku tych vasich stran,tie ich programy a potom,hraju jine divadilko,tie strany a tie prolhane kurvy pchaju drahosa,bo zeman pre nich brzda provozu,moze sa debatovat kolko chce v sobotu bude jasne,ze zeman umrie jak prezident,bo este stale voli pepicka holota,co pamata velmi dobre casy cinkania a potom tu rozvinutu zbojnicku a cigansku stesku tych skurvenych stran,zeman je isty a umrie jak prezident,potom odporucam ringo cecha nazdar.

  To se mi líbí

 25. lujjza napsal:

  Hlídací „Demagog“ zase blinká…

  Ve včerejším článku na PL https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Zastrelit-Zemana-Dement-Zabedneni-volici-Toto-rika-clovek-spojeny-s-webem-Demagog-cz-ktery-vini-prezidenta-ze-lhani-A-je-toho-vic-521686
  jsem našla:

  „…Projekt Demagog.cz má ale zajímavé partnery, což může mnohé vysvětlit. Webové stránky projektu uvádějí své podporovatele a organizace, s nimiž spolupracují. Mezi podporovateli nalezneme kupříkladu americkou ambasádu v Česku nebo Visegrádský fond…..“
  „…..Demagog.cz spolupracuje s agenturou Little Greta. Jejím jednatelem je Jan Blažek, který je velmi aktivní na sociální síti Facebook…..“
  „….. Koncem října loňského roku sdílel jednatel agentury spolupracující se serverem Demagog.cz fotku životopisu Miloše Zemana, který byl rozesílán do schránek, na který míří vztyčeným prostředníčkem. „Neřekl ten dement, že žádnou kampaň nepovede?! Tak co je tohle?“ opatřil to ještě vulgárním komentářem…..“

  Jo jo, není nad objektivní analýzy……………

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.