Zápletka českých voleb


Den psaní rukou

Zajímavý pohled zvenčí od známého ruského blogera Pavla Šipilina.

 

V prvním kole voleb českého prezidenta, bezpečně zvítězil 73 letý Miloš Zeman, když získal 38% hlasů. Jeho soupeř, bývalý šéf akademie věd, 68 letý Jiří Drahoš za ním zaostal o 12 procent.

 

Druhé kolo bude za dva týdny (už v pátek – pozn.Bavor.), nicméně není jisté, zda zvítězí stávající prezident.

 

Koncem minulého roku Miloš Zeman k nám přivezl skoro půldruhé stovky byznysmenů. A na otázku, nakolik je pro Českou republiku (ČR) Rusko důležitější, než například Francie, kde byl nedlouho předtím, odpověděl jinotajem: „14 proti 145“.

 

Poté, co zjistil, že ho ne všichni pochopili (a tak se i stalo), vysvětlil: do Francie s ním jelo 14 byznysmenů, ale do Ruska 145. „Takže pro ČR je Rusko desetkrát důležitější než Francie“ – předžvýkal český prezident pro ty nejtupější.

 

Všichni si pamatujeme výrok politika na půdě PSRE o příslušnosti Krymu k Rusku, když na dotaz hbitého ukrajinského europoslance odpověděl bez okolků: – smiřte se s tím a raději si zakšeftujte o kompenzace. Odvetnou hysterii Miloš Zeman nechal bez odpovědi, – stejně se všichni čeští byznysmeni k návštěvě Ukrajiny nechystají. V příštích desetiletích tam jednoduše nemají co pohledávat.

 

Zeman je zkrátka důvodně považován za proruského politika. Důvodně, ale nezaslouženě.

 

Sám se nazývá přívržencem ekonomické diplomacie – setkávat se je třeba s těmi, kteří mohou přinést ČR skutečný prospěch. Má-li Vladimír Putin příležitost, tak se s ním setkává. Zeman dokonce mluví rusky, aby si spolubesedníka naklonil.

 

A k portrétu ještě detail.

 

Hned první den jeho návštěvy došlo k trapné situaci: na webu televizní stanice „Zvezda“ se objevil materiál, pro Prahu velmi citlivý, ve kterém se vychvalují události srpna 1968 v Československu. Česká opozice požadovala od Zemana okamžitě přerušit jednání a vrátit se domů. Přičemž v jejich interpretaci se článek objevil na údajném webu ruského ministerstva obrany (které skutečně má jako zřizovatel ke „Zvezdě“ jistý vztah), a proto vyjadřuje oficiální pozici Ruska.

 

Ani tisíc barelů ropy, ani miliony výhodných kontraktů, nemohou být důvodem k pokračování Zemanovy návštěvy. Mlčením, nebo nedejbůh nějakým novým bonmotem, by mohl podpořit prohlášení  vydané tímto článkem ruským ministerstvem obrany. A to by znamenalo zradu. Hlava státu se nemůže tvářit, že o článku neví a nemůže se tvářit, že Moskva Praze neodporuje. Na to vše může Zeman zareagovat jen ukončením návštěvy. Těžko si totiž lze představit větší urážku a ponížení se strany druhého státu“, – zcela kategoricky formuloval a vyložil své požadavky velmi vlivný časopis Reflex.

 

Obecně vzato, se pro návštěvu nevytvořila nejvhodnější atmosféra.

 

Prezident republiky požadavky ignoroval. Zachoval se jinak: během setkání s Dmitrijem Medvěděvem protestoval proti obsahu článku. Medvěděv, který samozřejmě nevěděl, o co jde, prohlásil, že v novinářském materiálu je vyložen výlučně osobní názor autorův. Nicméně redakce „Zvezdy“ článek smazala, aby se vyhnula mezinárodnímu skandálu.

 

Poté, co byl konflikt zažehnán k obapolné spokojenosti a ve prospěch zdravého rozumu, návštěva pokračovala. Nakonec bylo podepsáno 13 dohod na 20 mld.USD. No, a kdo je pro ČR cennější: – Miloš Zeman, nebo nesmiřitelná opozice?

 

Jiří Drahoš na rozdíl od něj není pragmatik, je víc ideologický. Zemanovy kontakty s ruskými a čínskými vůdci podle něj svědčí o obratu na Východ. Právě na evropských hodnotách jako alternativě předchozímu kurzu postavil Drahoš svou volební kampaň.

 

Existuje pravděpodobnost, že přívrženci poražených kandidátů teď dají hlasy Jiřímu Drahošovi. Nicméně, jak se v takových mezních situacích často stává, domnívají se někteří politologové, že Češi naopak dají přednost stávajícímu prezidentovi.

 

Někdy se zdá, že Miloš Zeman pracuje na elektorát, který trpí nostalgií po socializmu. On je ale mazanější. Například brzy po Brexitu navrhl (nepřesná formulace autorova – pozn.překl.) provedení referenda o setrvání ČR v EU a v NATO. Přitom ale zdůraznil, že je sám pro setrvání republiky v obou organizacích.

 

Chápete už, jak jedná?

 

Nyní premiér Andrej Babiš, který během prezidentských voleb Zemana podpořil, mu poradil před nastávajícím druhým kolem hlasitě deklaroval svoji náklonnost k euroatlantickému kurzu země. A já jsem přesvědčen, že kandidát radu vyslyší – svůj elektorát už má, teď potřebuje odvést hlasy od soupeře.

 

Pokud přece jen vyhraje Jiří Drahoš, pak nejspíš opět ideologie nabere vrch nad zdravým rozumem. On by jistě přerušil jednání, pokud by se v některých ruských novinách objevil článek, který je pro Čechy nepříjemný. Ideologicky pevní politici jsou velmi důslední, ale špatně se orientují v ekonomice.

 

Kdepak, Miloš Zeman vůbec není proruský – on je pročeský. A, abyste věděli, právě takoví politici se mi líbí. V kterékoli zemi světa. Nemusíte nás milovat – ale pojďme obchodovat a spolupracovat.

 

https://pavel-shipilin.livejournal.com/#post-pavel_shipilin-769834

 

Překlad: 180116

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

74 reakcí na Zápletka českých voleb

 1. vonrammstein napsal:

  Pěkný.

  To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Ten ruský bloger to podle mě vidí správně.
  Zeman rozhodně není ideální prezident.
  Ale zatímco ostatní (a Drahoš je jedním z představitelů) říkají, jak máme být sebevědomí, nebát se atd…, tak Zeman se nebál, teď nevím jestli jako jediný, ale určitě jeden z mála jet na oslavy 70 let konce II.WW do Moskvy,
  Pro mě je toto obraz kýženého sebevědomí a statečnosti a okamžik ( těch okamžiků je málo ) kdy jsem hrdý.
  Pro jiné je obraz statečnosti mávání tibetskou vlaječkou.

  To se mi líbí

 3. blbíš napsal:

  Nemusíte nás milovat – ale pojďme obchodovat a spolupracovat.
  … není sám, i tady u Bavora sme si mysleli, že nějak tak asi se k Putinovi zachová Trump, ale blonďák pro samý sračky u nich doma nemá čas se pořádně podívat ani přes plot, škoda, velká škoda!

  To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Zde je to poměrně snadné protože Zeman má velmi špatné mediálně manipulační zabezpečení, tak se možná podaří jej v duelu odepsat a nebo že by ne ?
  Na doporučení Petra Dvořáka si Petr Studenovský vyžádal otázky pro duel na primě minimálně týden předem.
  Petr Studenovský potřeboval tento poměrně dlouhý čas na to aby vypracoval více variant odpovědí, které bude pan prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult. používat proti případným útokům pana Ing. Miloše Zemana, dr. h. c. Tak jak informoval již dříve a jak je i potvrzeno v mfdnes.
  Naopak to co se bude ptát kandidátů Světlana Witowská se podařilo panu Petru Dvořákovi ve spolupráci s panem Vítem Kolářem v podstatě utajit.
  Tuto akci zdůvodnilo vedení ČT tak, že se budou na ulici ptát předem vybraných voličů s tím aby kandidátům položili svou otázku.
  Tato otázka podle své povahy může ale také nemusí jim být položena ve čtvrtek.
  Zde prosím je naprosto jasně viditelné více jak mizerné masmediálně manipulační zabezpečení Ing. Miloše Zemana, dr. h. c..
  Proto si myslím že díky naprosto bezchybnému masmediálně manipulačnímu zabezpečení ve prospěch prof. Ing. Jiřího Drahoše, DrSc., dr. h. c. mult. bude pan Ing. Miloš Zeman, dr. h. c. při duelech totálně vykolejen, protože bude muset odpovídat na otázky o kterých nebude mít ani páru na rozdíl od svého protějšku.
  Protože obchodní vazby FreeCom group a ČT není třeba donekonečna opakovat, tak lze také usuzovat proč si právě prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult. vybral pro debaty jako povinnou právě pluralitní veřejnoprávní ČT.
  No ale raději již dost ekonomiky a přihrávek těm svým a vrhněme se na to podstatné a to je to co definoval Petr Honzejk v dnešních HN na straně 9.
  Jak si Zeman honě, hodně vymýšlel což jasně signalizuje jeho nervozitu atd. atd. .

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No ono s tou nervozitou – z čeho to usuzujete? Prosím?

   To se mi líbí

   • Ahele napsal:

    Ironie. 🙂

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Ani ne, nevím, jestli jste si toho všimla, nebo jestli se dělal nějaký výzkum, ale myslím si, že, ruce a mozek jsou nějak propojené. Já to sledovala tak porůznu a pokud jsem viděla člověk co něco říká a stojí jak prkno, bez pohybu, jsou to jen toporné našprtané fráze. Naposledy to bylo u Drah. na barr. Bezbarvé atp. Naopak, většinou ti, co pohotově reagují a myslí tak říkajíc dopředu a v souladu s vyvíjející se debatou musí ruce nějak zaměstnat. |nejčastěji to bývá cigareta, sklenka,pero, nebo štůsek papírů – do kterých se ani nekoukne. nebo to klausovo hraní si s tužkou , kterou pak mechanicky strčil do kapsy, možná si to ani neuvědomil. Všimněte si jak i moderátoři – mají papíry či tužku, nebo prostě něco čím by ruce zaměstnali.
     Já si to uvědomila, až když jsem se dočetla, že |Zeman má na \barr a asi i |Primě povoleno kouřit. myslím, že toho moc nevykouří ani nevypije, ale zaměstná ruce. a to je hlavní pro plynulý a vyvíjející se hovor.
     Schválně, až budete něco sledovat, zaměřte se na ruce. A uvidíte…..

     Líbí se 1 osoba

     • jaa napsal:

      Jen ještě, kdysi jakýsi herec povídal, jak těžký předmět byl – ovládání těla v souladu s rolí, co může pomoci a jak kamuflovat, aby text běžel v souladu s představením. A vzpomeňte, že dřívější hlasatelé byli většinou na obrazovce bezrucí a ti dnešní moderátoři jsou sice vidět celí ale mají viditelné pomůcky, tak vymyšlené, že nám divákům nevadí.

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Krásně to propojení bylo vidět v jedné bondovce, kde ajťák, jednou rukou mlátil do klávesnice úři vym,ýšlemí změny programu už nevím čeho a druhou neustále kverlal s tužkou. Asi se o tom vrcholově ví, protože proč by jinak znehybňovali zajatcům a provinilcům ruce. hmm

       To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Dnešní HN na straně 9 rozbor Petra Honzejka – > tento definoval onu nervozitu kterou odvodil z toho, jak si Zeman při debatě vymýšlel.
    Ten druhý člának v HN ve stejném duchu již je přístupný tak jej přikládám.
    https://archiv.ihned.cz/c1-66025170-zemana-a-drahose-ceka-prvni-stret
    To podstatné ovšem je, že tak jak pan prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult. se soustředí na rozštípnutí svého soupeře, tak jeho kontaktní kampaň bez něho. Protože on pro úspěšnou kontaktní kampaň není až tak žádoucí. Proto za voliči pojedou Horáček, Hilšer a Fischer co by prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult..
    Je to na pokyn Adama Znášika a výjezdy jsou naplánovány do Českých Budějovic, Liberce a Sokolova.Taktéž mluvčí Kateřina Procházková řekla, že se na středu chystají koncerty na Drahošovu podporu.
    Zde je patrné že kontaktní kampaň se vede naprosto shodně jako na Slovensku tj. do postední minuty.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     No víte Čechu, mně už to může být skoro jedno jak to dopadne. V článku uváděné důvody jsou už tak notoricky profláknuté, že je zcela zbytečné na to reagovat. Připomíná mi to situaci v 89, kdy jsme mysleli že… tůdle nudle nevěřili jsme tomu co nám říkají a proto nastalo co nastalo – tedy tenkrát to byl jen pomalý slabý odvar toho co by bylo /bude teď. Vytanul mi citát nevím už odkud “ opilé bakchantky na ulicích“ – patrně z téch 5ti dílných prvorepublikových Dějin francouzské revoluce, kterou jsem si za mlada doplňovala vzdělání.. Jo přesně to – kavárna a šíbrř – ať finanční či političtí to rozjedou.. a tak ti co uvěřili si to brzo odzkouší tu dobrotu, „úroveň“ a pod, na vlastní kůži. Pak že osud není spravedlivý…
     Co nastane – jen ve zkratce – stop – exportu na východ, přijetí migrantů, na co se zapomíná – vše co se zde vyrobí – nebo bude dovoleno vyrobit – půjde přes ejůnii – takže všechny zisky půjdou kam?
     No jéje, mohla bych pokračovat do nekonečna – ten jejich pocit z vítězství a námaha, kterou na to vynaložili .- musí být odreagována. takže čistky v padesátém podle mého budou procházka růžovým sadem>

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Akorát na co „umělecká fronta zapomíná“? Na to co bylo po 90tkách. že, pokud má ta hrstka majetnejch potřebu kultůry si zajede za kopečky, Na hubu padne i reklama. Jakmile poslouží – nebudou ani šoro dotace – neziskovky taky pújdou do kopru…
      Ale v celku docela bych jim to přála… n= že né

      To se mi líbí

  • anonymní napsal:

   ČT se bude ptát na ulici „předem vybraných“ voličů?
   Tak to nebudou otázky, ale urážky. Něco takového, jako běží v diskuzích na Babišových i-dnes a i-lidovkéch. Vypadá to, že si agent Bureš ve svých firmách neumí udělat pořádek. Ani ve firmě ANO, utíkaj mu Europoslanci a ještě pomlouvají prezidentského kandidáta ANO:
   https://www.novinky.cz/domaci/461291-dalsi-europoslanec-dal-babisovi-sbohem-kvuli-podpore-zemana.html
   Obecně přece platí zákoník práce, za závažné porušení pracovní kázně okamžitá výpověď, myslím, že je to přímo podle paragrafu 46.

   To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  Dnes se ještě podívám na Primu, tam pan profesor přijde, protože otázky dopředu dostal a tým mu je může zpracovat. Ve čtvrtek na ČT ne, nechci mít žaludeční obtíže. Předpokládám, že se „nestranná“ bakalovize postará o maximální ovlivnění voličského elektorátu. Škoda, že se profesor nedostavil na Novu, Koranteng by pískal rovinu, na nedostatek příležitosti prezentovat své priority by si stěžovat nemohl.
  Už aby bylo po volbách. Zase se mně rozšířil okruh komediantů, kterým se obloukem vyhnu. Moc pobavil Martin Dejdar. Po té čočce, co dostal, když veřejně přiznal, že nevolil knížepána, pochopil, že pro budoucí příští musí šlapat brázdu se všemi Svěráky, Mádly, Štěpánovými a ostatními, kteří žijí z grantů a dotací z daní těch, kterými veskrze pohrdají.

  Líbí se 1 osoba

 6. jaa napsal:

  Nevím jestli už neznáš?

  Staré pověsti české za 500 let…
  Malá dcerka se v roce 2513 ptá svého otce: tati, dneska jsem zaslechla, že prý kdysi žili v nějakých Čechách nějací Češi, slyšels o tom něco?

  Samozřejmě maličká, prý právě podle nich se dnes říká: „ty seš blbej jako Čech!“
  Aha, a kde ty Čechy byly?
  No, to se přesně neví, ale asi někde ve střední Evropě.
  A to vážně byli tak blbí?
  Asi ano, prcku, podle pověstí si prý rozprodali a vytunelovali vlastní zemi, jejich vláda nechala lidi umírat, protože náklady na léčení si nemohl prostý člověk dovolit. Pokud ano, brzy zemřel zadlužený hladem, protože lichvářství bylo posvěceno na byznys. Za vrcholné představitele si postupně volili kdejakého lumpa. Jeden prezident dokonce pustil lumpy a darebáky ještě dříve než je stihli potrestat a zabavit jim co nakradli. Ti Češi si zlikvidovali zemědělství a průmysl a tím vzali lidem práci. Prodávali jedovatý alkohol, dováželi a draze prodávali odporné a nezdravé potraviny z jiných zemí jen proto, že se dalo na nich zbohatnout. Kdo se bránil útočníkovi, toho zavřeli a útočník byl ponechán na svobodě a ještě byl odškodněn. Vyživovali si z vlastní kapsy cikány, darebáky a církve a stali se poskoky cizích mocností. Dokonce i zákony dělali takové,aby „zvolení“ vyvolení mohli beztrestně krást a prostí lidé to museli zaplatit z obrovských a nesmyslných daní.Ale nejspíš to jsou jenom povídačky, tomu se nedá věřit. To se jenom tak říká, víš, protože podle statistiky tak blbý nikdo ani být nemůže!

  Je to mejl z roku 15

  To se mi líbí

 7. bob napsal:

  Tak otevřu internet a buď na mě vyskočí Drahoš nebo nenávistné články o Zemanovi.
  Jedinou nadějí pro mě zůstává, že je toho tolik, že většina lidí zareaguje tak, jak si myslím a doufám.
  Z čeho mám upřímný strach, je debata v ČT, jednak těsně před volbami, jednak v ČT.
  Je to ale jako ve sportu. Když chci být nejlepší, tak musím zvítězit nad všemi.
  I když ani to s tím sportem neplatí – viz rozhodnutí MOV nepustit Šipulina na OH…
  Žijeme v divném světě.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   prof. RNDr. Václav Hořejší, CSc.
   „Jsem si naprosto jist, že u Jiřího Drahoše se žádného zklamání nemůžeme dočkat. Znám ho osobně již asi 15 let, mnohokrát jsem s ním jednal – vždy to bylo férové, kolegiální a konstruktivní. Velice jsem oceňoval jeho schopnost přijmout v diskusi i rozumné partnerovy názory a modifikovat své názory původní.
   Moc bych si přál, abychom se mohli před ostatními národy pyšnit tím, že jsme zvolili za prezidenta významného vědce, člověka vysoce vzdělaného, slušného, kultivovaného, bez jakékoli „poskvrnky“ z minulosti.
   Kéž se tak za pár dní stane!
   DRAHOŠ NA HRAD!! “
   No a nyní ta Drahošova hádanka :
   Co podepsali jak prof. RNDr. Václav Hořejší, CSc. tak i prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult. a v kampani vedené Adamem Znášikem prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult. o tom nebylo ani slova ?

   „Jsme vědci a vědkyně, akademici a akademičky, výzkumní pracovníci, studenti a studentky vědeckých oborů, lidé, jejichž základní schopností i hodnotou by mělo být kritické myšlení, schopnost nazírat problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznat fakta od hypotéz a nedopouštět se manipulací. ………………………………………“
   Well, that’s all.

   To se mi líbí

 8. tata napsal:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/podporil-jiriho-drahose-nasledovaly-nenavistne-reakce-a-nadavky-ondrej-brzobohaty-odpovida-na-seznamu-41952?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

  „Je to stále důkaz toho, že drtivá většina lidí nejen u nás, ale i Čechů žijících v zahraničí touží po změně a směřování naší země vstříc slušnosti, lidskosti a morálním hodnotám,“ napsal po prvním kole prezidentské volby na svůj Facebook.

  Ovšem zaleží jak si kdo představuje tu slušnost,jestli ta slušnost zahrnuje jednotu plivání děkuji nechci,když nás mají za neadrtálce nemohou se divit že i z našich řad přiletí plivanec ,např samotného Zemana jsem neslyšel v těchto volbách plivat ovšem druhá strana je jedna řada plivanců,výroky jako by se měl zbořit svět……….za sebe řikám jděte už do zadele vy ochránci té Vaší udajné čestnosti

  To se mi líbí

 9. tata napsal:

  OT.
  jak je ten svět malí dostal jsem meil který zřejmě pochází od paní MILUŠE která se zde vyskytuje a zminuje VÁS PANE BAVOR,A dostal jsem to od lidí co o VÁS NEMAJÍ ANI ŠAJNU…..UŽ ROZTAHUJETE KŘÍDLA

  „Jaké jsou rozdíly jednotlivých generací, současně žijících vedle sebe a
  příčiny těchto rozdílů“.
  Soudím tak i vzhledem k často používaným pojmům v angličtině a některým
  popisům, které neodrážejí přesně české prostředí.
  Přesto se mi ten pohled na současně žijící a dokonce i budoucí generace
  zdá zajímavý, rozhodla jsem se přepsat jej pro vás, neboť si myslím, že
  k němu přidáte i vlastní postřehy. Nedávné „nostalgické“ vzpomínání zde u
  pana Bavora mne v tom utvrzuje.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Už i ke mně na sudetský venkov to došlo. A tak jen dodám, paní Miluško, děkuji, hodilo se mně to i jako příloha k rodopisu.

   To se mi líbí

   • Miluše napsal:

    Děkuji Vám. To člověka potěší. 🙂

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Zdravím Vás, když jsem to přeposílal, tak jsem dodával – vždy něco – napíši, že se s Vámi znám. Znáte to, aby viděli, jaké mám dobré známosti.

     To se mi líbí

     • Miluše napsal:

      🙂 Já jsem zase nezapomněla na to vaše vyprávění o životě z Podkrušnohoří, o těch panenkách. Ale ráda bych si to znovu přečetla. Máte to někde k dispozici?

      To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Mám, kouknu se kde mám Vaši adresu a pošlu. Měnil jsem PC a to je vždy ztrátové, naštěstí jen v mailech

       To se mi líbí

 10. Bavor V. napsal:

  OT Tak nevím. Jsem xenofob nebo nejsem? Stalo se mi, že jsem musel zaskočit na RTG. Vše proběhlo naprosto standardně, až na drobnou maličkost. Zprávu z vyšetření pro mou ošetřující lékařku mi přinesla černá doktorka. I jméno odpovídá někam do středu Afriky. Ale přišla v bílém lékařském, takže mi to vlastně bylo jedno. Měla brýle a neměla šátek. Takže pohoda. Jsem xenofob?

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Jistě, a právem.

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Můj urolog je skvělý lékař, musí nové pacienty odmítat. Je černý jako bota a je naprostý gentleman. Málokde se pacient setká s takovým lidským přístupem. Na každého má čas. Naprosto nikomu nevadí jak vypadá, jinak by k němu nechodili.
   Jsem si jistý, že nemá nejmenší zájem bydlet a žít v nějakém ghettu. Takoví lidé jsou u nás vítáni. V mé bývalé firmě je jeden Slovák a jeden Ukrajinec, oba inženýři. Uživí se a jsou přínosem. Nastoupili po delším hledání, jsme za ně rádi.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Strakonická nemocnice tím rozšířila „zahraniční účast“. Dlouhodobě tam ordinuje Ukrajinec i s manželkou, teď černoška. I když tu odhaduji, že teprve dělá „kolečko“ a že se s ní potkám i jinde (pokud budu nucen tam trávit nedobrovolně nějaký čas). Ale vypadala „symfonicky“…

    To se mi líbí

 11. bob napsal:

  Asi OT (?)
  tak jsem se dokoukal na tu hrůzu na Primě.
  Silně mě to připomínalo Kotel M. Jílkové
  Myslím, že nyní v médiích spustí příznivci obou kandidátů patřičný rykot.
  Za mě:
  Bylo to nedůstojné a půjdu ještě dál. Prohrála TV Prima spolu s oběma kandidáty.
  Na obhajobu obou kandidátů konstatuji, že se to vyhrát nedalo.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Prima to naprosto nezvládla, dramaturg by měl být na odstřel. Půl času byl zbytečný plevel, jak prezentací, tak publikem. Chudák Voříšek. Zeman jako zkušený řečník to zvládal, Drahoše to vykolejovalo. Nic nového tam nebylo, názory obou jsou známé. A tak si jen vyzkoušeli jací by byli krizoví manažeři. Ti musí být pohotoví s nápady. Výsledek byl očividný. Jestli to někoho přesvědčilo uvidíme v sobotu.

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Napal jsem před chvílí svým přátelům :
   „Propadák Drahoše potěšil, ale co naštvalo byl přístup Primy. Plné řvoucí hlediště, skutečně „vhodné“ místo k prezidentské debatě. Tak ubohé vedení diskuse, včetně zbytečných protahujících vstupů ze studia kde nám jako hlupům opakovali známé informace, jsem opravdu ani na Primě nečekal. Zlatá mnou opovrhovaná Nova. Výběr témat jakbysmet, primitivní apolitické věci (kouření) na které mohl odpovídat klidně i neználek Drahoš, naštěstí i to mu dělalo problém. Na tu příhodu s Merkel jsem u Zemana toužebně čekal, zdaleka ne každý ji zná, a ocenil jsem že si ji nechal až na konec, za to ode mě jednička.
   Hlediště ukázalo kdo fandí Drahošovi : zfanatizovaná mládež, Horáček a Hilšer. Kdo ví, zda její svazácké nadšení nepřemůže lenost těch pokročilých (ve věku i myšlení). Jim bych ho přál, nám ne. A my tu ještě budeme.
   Obávám se, že ČT bude ještě víc sterilní k opravdu politickým tématům a budeme vidět ještě víc předehrávek než dnes.
   Mimochodem : na Primě promluvili i tři politici, vytrženo zrovna to když hovořili rozumně, všichni tři z ODS (Zahradil, Kubera, Fiala), hodně zvláštní (placené?) protěžování 😦 .
   Můžeme se utěšovat že je nám to jak dopadne tato volba u zádele, já si to taky pořád sugeruji, ale není … jiní už nebudeme.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Ach Petřepavle, co jste to viděl? Jak můžete psát o zfanatizované mládeži. Podle blahorodého Mitrofanova byli Drahošovi fandové vysoce kulturní diváci, naše budoucí elita. Byli klidní a krásní, na první pohled z nich byla vidět vysoká inteligence. Ukazovali svoji kulturní úroveň. To Zemanova verbež byli dědkové a babky tupých výrazů a hulvátských způsobů, tak odlišných od distingovaných projevů Drahošova výkvětu.
    Ach jo, a ten póvl zase vyhraje. Co to se Sašou udělá?

    To se mi líbí

  • bob napsal:

   Že jsem s tím rykotem nekecal.
   Už je to tady.
   Můj oblíbenec Saša Mitrofanov
   https://www.novinky.cz/komentare/461371-ocima-sasi-mitrofanova-prvni-duel-ukazal-zeman-muze-na-vysocinu-stat-se-nezhrouti.html

   To se mi líbí

 12. jaa napsal:

  Jen tak – o půl 12 na art – Nohavica v |Moskvě

  Ukázalo se že Prima ani Voříšek na takov é akce nemají na rozdíl od Novy….ten závěr už vlůbec ne Dobrý znát

  To se mi líbí

 13. vittta napsal:

  Kdyby Voříšek Drahouše nešetřil, mohl Míla vyhrát místo 8:0 klidně 11:0.
  Drahouš vypadal se svými secvičenými frázemi chvílemi doslova jako idiot, a leckdy i placení provokatéři neměli jak vyvolat nějaký prodrahošovský povyk.
  Takže říčeli nadšením i když ze sebe Drahouš vysoukal alespoň něco!

  To se mi líbí

 14. blbíš napsal:

  ke strejdovi z 22:11

  Stařec a masakr, a neb, jak jsem si nemohl nevzpomenout na škrábání pipiny!

  … s naprostou jistotou vím, příteli, že nemáte pravdu! Nepodezřívám Vás, že zrovna Vy ste očekával intelektuální jiskření a zábavu! PRIMA odvedla ale zcela profesionální práci, neboť ukázala skutečnej a pravdivej stav naší společnosti a mediální reality!!!

  Dokonce velice pravdivě ukázala i virtuální svět „pánů profesorů“, kterým chybí, jako dneska téměř všem vedoucím pracovníkům, sebekritická záklopka. Syrově také ukázala i představy a uvažování jejich loutkovodičů, kteří „pány profesory“ jako prázdné a bezobsažné hadráky popostrkujou do záře ramp před jejich řezníky! Osobně jsem byl vůbec nepřekvapen a moje očekávání se potvrdilo bezezbytku. S čím jsem však nepočítal, když pořad skončil, že moje stále ještě žena, která nervózně za pana profesora celej pořad hluboce oddýchala, shrne viděné následující poznámkou:

  Kdyby si pan president vytáhl během diskuse s Drahošem pilník na nehty a začal si jenom brousit nehty a už nic jiného by nedělal, tak by se pan profesor i tak dokázal sám zcela znemožnit.“

  Protože vím, že jako milovnice poezie bytostně nesnáší „okna“ a přebrepty a jiné z nich vyplývající trapné chvilky, kdy jí prý doslova běhá mráz po celým těle, po očku jsem ji pozoroval, když se pan profesor marně a hlavně s naprostým amatérismem jemu vlastním snažil zlomit nadvládu toho předpotopního ještěra. Její strnulý výraz naznačoval, jak moc s panem profesorem trpí. Nacházela se těsně v předinfarktovým stavu, přesně, jako když naše milovaná maličká vnučka na mikulášské besídce při svým sólovým pískotu na flétnu své muzicírování přerušila a s naprostou suverenitou dětské bezprostřednosti a samozřejmosti se začala škrábat na pipině a to tak, že velice intenzivně a převelice dlouze. Dodnes netuší, proč po skončení jejího přerušnýho výstupu, když tu hrůzu dopískala, to byl právě dědeček, kterej ve stoje jako jedinej ve školní třídě dlouze a bouřlivě tleskal tak, že vnučce záviděly všechny tam přítomný děcka, který se ani neuškrábly. Nešlo jí to do hlavy, protože moc dobře věděla, jak děda nesnáší dětský pískání … na cokoli!

  Tož asi tak bych okomentoval ten dnešní masakr!

  P.S.
  je hodina po půlnoci a na mediálně korektních servrech až podezřelej klid! To asi až zejtra nás čeká nářez … až se všichni presstuti domluví, jak a o čem mají vlastně psát! Chápu je, každej masakr se blbě popisuje!

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Blbíši, máte skoro ve všem pravdu, jen v tom, že se masakr špatně popisuje, ne. Já četl Sašu Mitrofanova. Když jsem vyloučil, že jsme každý viděl něco jiného, tak jsem jen zíral. Holt profík, i Karlštejn by prodal. Drahoš byl skvělý, k zulíbání. A Zeman sotva mluvil.
   Na světě jsem hodně dlouho a jsem velký cynik, machiavelista a praktik, jak jistě pán tohoto prostoru potvrdí, a tak chválu Drahoše vysoce oceňuji – nedělám si legraci. Vždy se mně vysoce vyplatilo, když hloupí kamarádi chválili mé soupeře i za špatný výkon. Oni tomu uvěřili – ti soupeři – a pokračovali ve stejném stylu dál. Až padli.
   Zeman již na naprostém začátku použil trik s vyvedením soupeře z tempa, když mu řekl, že se jedná o nedomluvenou otázku. Na to odpovědět pana profesora nikdo necvičil. Podle toho to také dopadlo, od počátku byl otřesen a již se jen bránil.
   U Zemana to byl instinkt, nevěděl na co se zeptá. Ale profesionální podvědomí pracovalo.
   To jsou momenty, které mám rád. Kdo umí, umí!

   To se mi líbí

 15. vonrammstein napsal:

  “ „Neplatí to, co říkal prezident Zeman, že by ústavní zákon České republiky měl přednost před evropskou směrnicí. Evropská směrnice má přednost před veškerou národní legislativou. Ten ústavní zákon neřešil problematiku evropské směrnice. Zeman uváděl nepravdu,” řekl Novinkám Pospíšil.“
  To jako vážně???

  To se mi líbí

 16. blbíš napsal:

  Stařec a mustang, a neb, jak už (si) moc nevěřím!

  Jak znám tu svoji stále ještě ženu, je už rozhodnutá. Napustila si plnou vanu teplý vody, profesora už rozdýchala tak, že ji už nezajímá a tak už dávno spí spánkem spravedlivých. Kdežto já to mám složitější, i jako životní optimista vůbec nejsem přesvědčenej, když jsem viděl ty (možná i nechápající) rozesmátý mladý tváře za paní Drahošovou v TíVí PRIMA, že to Zeman nakonec dá. Mám to přesně jako Lee Iacocca, automobilový tvůrce pro mě furt překrásnýho Forda Mustanga:

  s tím jeho známým výrokem:

  Základem úspěchu je vybrat si pravý čas. Přijít s něčím moc brzo je stejně špatné jako přijít moc pozdě.

  a říkám si, teď de vo to, kdo je tu brzy, a kdo je tu pozdě!

  Když se koukám na sebe v zrcadle, Zemana a chladič mustanga na toho jeho pádícího koně (logo):

  https://cdn.pixabay.com/photo/2016/07/03/18/42/brand-1495291_960_720.jpg ,

  mám i jako praktikující prostatik takovej stále a stále nutkavější pocit (jako nedávno na tom operačním stole), že ten jím symbolizovanej úprk naznačuje nám předpotopním ještěrům, že to pro nás už nevypadá vůbec dobře!!!
  Kurva a zase kurva!!!

  To se mi líbí

 17. lujjza napsal:

  Kéž by si to přečetli všichni ti nadšení podporovatelé „slušňáka“ a zamysleli se!
  Přesně pojmenovává a rozebírá až na kost….. velice politicky nekorektní…

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Krestansky-filozof-Drahos-pod-humanistickou-maskou-dal-jasne-najevo-ze-migraci-vita-Povazovat-neco-takoveho-za-vzdelani-je-prikladem-mimoradne-pomatenosti-521247

  To se mi líbí

 18. jaa napsal:

  No tak teď začínám mít opravdu strach. Jak jsem tak prolítla noviny – zdá se že zafungovala změna píár plánu. Po těch kýblech špíny minulých dnů se najednou karta úplně obrátila. Bylo mi divné jak slušňák seděl jako poslušný žáček co polkl pravítko s nemstným neslaným projevem. Zatím co Zeman toho taky sice moc nenamluvil aůe co řekl do kamene tesat, režie tak nic moc,
  Tak se mi zdá, že když špína nezabrala – zabere chvála Zemana a lítost nad Drahošem – buď aby lidi k volbám nešli nebo aby se slitovali nad chudákem slušńákem. Jo usmívali se celá rodina – ale nebylo to proto že se plán daří????

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Dokonce ani nedali možnost Zemanovi poslat poselství – běžte k volbám bez ohledu na to koho budete volit. Vždyť nižší účast zvyšuje možnost výhry. Dávají sice vinu Primě, ale tohle bylo/je zdá se mi součástí změnyv
   Fujtajxl

   To se mi líbí

 19. jaa napsal:

  z Parlamentek
  Tabery: Drahoš neprohrál, ale předvedl úplně nový styl

  V rannních novinách pak přispěchal s komentářem samotný šéfredaktor Respektu Erik Tabery. Ten čtenářům vysvětlil, že Drahoš zřejmě splnil úkol, který si vytyčil a předvedl „jiný politický styl a lepší kondici“.

  Miloš Zeman podle něj připomíná starého medvěda, který už nezvládne vyjít ven z jeskyně, ale když se nějaké zvíře dostane do dosahu jeho tlap, dokáže mu pořád zasadit tvrdou ránu.

  CELÝ KOMENTÁŘ ERIKA TABERYHO

  A pak pochválil Jiřího Drahoše: „Jiří Drahoš většinou odmítal zasadit tvrdší úder, ale dva se mu povedly. První: připomínka vystoupení Miloše Zemana, ve kterém před lety brutálně urážel inteligenci české společnosti. Druhý: zmínka, že Miloš Zeman v roli prezidenta neudělal nic konkrétního, aby prosadil českou pozici v Evropě. A to dokonce ani v tématu uprchlických kvót. Bonmot, který Zeman stále opakuje jako důkaz aktivity pronesený při jednání s Angelou Merkel, je spíše svědectvím o jeho nemohoucnosti než naopak,“ napsal, opět v narážce na závěrečný Drahošův výkřik o bonmotu.

  Pak čtenářům vysvětlil, že se vlastně nedá zjistit a určit, kdo vyhrál. Pak je poučil, že účelem debat není utvrdit si současné voliče, ale získat nové tím, že přinutím oponenta říci něco, co je naštve. A to se prý Zemanovi nepovedlo.

  Drahoš prý předvedl nový politický styl, ne tak agresivní, takže kolikrát nevyužil příležitosti dát svému vystoupení jasnou a efektní tečku. „Důležitým spojencem mu naopak bylo jeho publikum: to, že neoplácelo překřikováním a nerušilo Zemana, podtrhlo Drahošův jiný styl,“ napsal Tabery.

  JAK SE SKUTEČNĚ CHOVALI DRAHOŠOVI FANOUŠCI, SI PŘEČTĚTE ZDE.

  Nakonec Tabery Drahošův výkon shrnul optimisticky: „Pakliže sečteme podmínky a Zemanovu zkušenost z podobných střetů, Jiří Drahoš splnil úkol, který si zřejmě určil – ukázat jiný politický styl a lepší kondici.“ Případné chyby, které udělal, byly prý jen důsledkem nezkušenosti s takovýmto typem debaty, rozhodně ne ukázkou nepřipravenosti na úřad prezidenta.

  To se mi líbí

 20. strejda napsal:

  Neff, nemusím ho, ale zajímají mně jeho názory, to vidí krapet jinak.

  Zatímco na iDnes čtu o vyrovnaném souboji s převahou Drahoše v závěru, já viděl Drahoše zbitého až za hranice trapnosti. Asi redaktoři koukali na jiný kanál…“ napsal Neff hned na úvod.

  K tomu není co dodat.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.