To se dějí se věci


Světový den sněhuláka                             Den medvídka Pú

Přišel mi e-mail, který obsahuje text ke zveřejnění. Jenže mně se líbil i samotný úvod. Tak jej vydávám v kompletní nezměněné podobě.

Milý Bavore,

posílám Vám k laskavému uvážení text, který mi 10.1. vyšel v Nové Republice.
Souvisí s tím, co jsem se dozvěděl z rozhovoru Michálka a Grospiče u Spěváčkové (odkaz byl v Poznámkách).

Česká politika je naprosto šmejdská. Nafoukaný Pirát Michálek krásně (byť nechtěně) vysvětlil, jak k vyšetřování Čapího hnízda došlo: Jakási fyzická osoba se prý z medií dozvěděla, že mohlo jít o podvod a tak šla na policii. No a ta začala, nestranně, jak jinak, vyšetřovat.
To znamená, že kdo vlastní media (třeba Bakala) může takovou situaci klidně vyvolat.
Michálek se samozřejmě nezmínil, že Bakala vlastní společnost Economia (jeho žena je ve správní radě a Bakala v dozorčí radě), pod kterou padá Respekt, Aktuálně.cz, Hospodářské noviny, Drtinová – Veselovský TV a další méně významné servery.
Michálek v rozhovoru tvrdil, že Babišovy LN tvrdily, že zpráva OLAFU nezmiňuje slovo podvod (fraud). Není to pravda. V internetové verzi LN byla pasáž, kterou cituji v článku.
S překlady to není zcela jednoduché. V právních normách jsou tři úrovně instrukcí:

something should be done – znamená, že se něco může, ale nemusí udělat;
something must be done – něco se má, ale nemusí udělat; a
something shall be done – povinnost něco udělat

Když jsem u překladů: možná ani nechtějme vědět jaké nesmysly mohou odkývnout naši politici třeba v Bruselu.
Babišovi vyčítají, že napřed řekl, že zprávu OLAFU nebude číst a teď ji chce vidět. Jenže zase je to polopravda, protože on řekl, že chce, aby ji  viděli jeho právníci.
Zajímavé bude až se z překladu zjistí, že OLAF nepracoval nezávisle, ale opsal český policejní spis.
To, co předvedli Piráti ve středu ve Sněmovně, byla jen politická hra. Bude-li Babiš vydán před hlasováním o důvěře vládě, mohou tihle šmejdi tvrdit, že přece nemohli hlasovat pro politika, který byl vydán trestnímu stíhání. O nic jiného nejde. Všichni se ohánějí tím, že cosi slíbili svým voličům. Po vydání Babiše a Faltýnka mohou ronit krokodýlí slzy: „on nám to zhatil, nechtěl s námi vyjednávat a k tomu je podvodník. Je to na blití, kamaráde.

Zdraví

Jiří

PS Nevím jestli jste zaregistroval matematický rozbor volebního výsledku: Pravice se několikrát ozvala, že ANO sice volby vyhrálo, ale 30% hlasů znamená jen to, že proti bylo 70% občanů. Podle stejné logiky bylo proti ODS a Top 09 80 a 95% občanů.

To se dějí se věci

OLAF pošle zprávu, která se údajně neliší od utajovaného policejního spisu. MF si vyžádá stanovisko státního zastupitele ohledně toho co a kolik lze zveřejnit z dokumentu, který obdrželo z EU. Odpověď zní, že skoro nic.V Česku se ovšem nic neutají a tak Kalousek klidně v ČT cituje z  utajovaného textu. Dochází ke komedii: Kalousek se veřejně vytahuje, že má svoje kontakty. A prý neřekne od koho dokument dostal, protože „zdroji“ slíbil, že to neřekne.
Před časem se únikem utajovaných informací zabývala komise Poslanecké sněmovny vedená poslancem Martinem Plíškem (Top 09). Nic nevyšetřila.
Nikdo za nic nemohl. Teď by mohla být zřízena další komise. Vyšetřovala by konkrétní osobu, která ví odkud materiál unikl.
Utajování má svoje meze. Vzpomeňme na případ Dr. Davida Kellyho. Ten v interview pro BBC zpochybnil tvrzení britské vlády o zbraních hromadného ničení v Iráku. BBC nakonec jeho identitu prozradila a on pod tlakem okolností zemřel.
Kalousek možná anglicky neumí (a nemá se vytahovat) a nebo umí a pak to je ještě horší, protože vytrhává jednotlivá slova ze souvislostí.
Kalouskovi se zalíbilo slovo „fraud“, tedy podvod. Paragraf, který ze zprávy OLAFU zveřejnily LN říká :
Citovaná pochybení v přípravě a schvalování projektu mohou být (may constitute) důvodem pro soudní řízení podle českého trestního práva ve věci dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU.
Pomocné sloveso „may“ má v daném kontextu znamená, že „[ona] pochybení mohou, ale nemusejí být důvodem pro soudní řízení“… OLAF konstatuje, že na určitých schvalovacích stupních nebylo vše v pořádku. Možná šlo, ale možná nešlo o podvod (fraud).
Kalousek vytáhl z textu jedno jediné slovo (fraud, tedy podvod) a demagogicky tvrdil, že zpráva OLAFU znamená, že Babiš je podvodník. Tím ovšem předjímá soudní výrok. K soudu ovšem vůbec nemusí dojít. Přesněji řečeno k procesu s Babišem a Faltýnkem.
Babišovy právníky možná napadne podat na Kalouska žalobu. Pokud ji policie a státní zástupce neodloží, mohli bychom se dočkat, že Sněmovna bude jednat o vydání Kalouska. Ten se jistě pochlapí, odejde z politické funkce a nechá se očistit soudem.
Existuje ještě další zajímavá věc. Antibabišovská fronta najednou přestala s obviňováním, že výroky o účelovosti akce Čapí hnízdo zpochybňují nezávislost policie a státních zástupců. Místo toho mluví o změnách, které provádějí nastupující ministři.
Objevilo se varování, že kdosi je „Pecinův člověk“ a že může dojít k dalším změnám. Jistě, Tuhý není Lessy ani Červíček, ale cožpak si každý mocný nemůže vytvořit „svého člověka“, třeba i Chovanec?

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Poottawí se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

44 reakcí na To se dějí se věci

 1. cobolik pacholik napsal:

  sprava bocianeho hniezda,to u nas na tom jebanom vychode mame jedinecne slovo,sprava hovori o tom,ze trochu ma pojeb a trochu ma pusti,ja tu do ojebania opakujem,ked si tak tu tlac a tie hlasky politikov,citaju a sleduju ambasady krajov v pepikove a podavaju spravy,svojim vladam,jedine slovo staci napisat kokotovo plne bananov….

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Zajímavý aspekt’s našel. Slinivka je svinstvo.
   Zatím se věci s Babišem vyvíjejí tak, že se zdá možné, že ve 2. vládě on sám nebude.

   Pokud jde o text. p. Jírovce. „podle stejné logiky.. “ atd. Jistě že se to dá tak brát, ALE proto se sestavují koalice, ODS ani TOP nechtějí sestavit jednobarevnou vládu.

   Sloveso „may“ tady naznačuje zdvořilý odstup, který OLAF musí dodržet. On nezahajuje trestní řízení, jenom tím říká: důvody tam jsou, můžete zahájit.. (ale je to SAMOZŘEJMĚ na vás. S úctou váš OLAF). Kdyby tam nic nebylo, vůbec by tahle pasáž chyběla.

   POKUD by Kalous tvrdil, že je Babiš vinen v Kauze Čapí, PAK by zajisté předjímal rozhodnutí soudu. Ale on určitě nic takového neřekl, je to přece TAKY zkušený podvodník a „augur augura pozná „

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Ano, netvrdil to explicitně o Babišovi, ale o podvodu vykřikoval. Souvislosti dávají tušit, že samozřejmě měl na mysli Babiše.

    To se mi líbí

   • vera napsal:

    A třeba byl tím udavačem sám Kalousek, proto ji pak dostal jako první. A udal, protože dobře ví, že o žádný skutečný trestný čin nejde. Vždyť se tam uvádí, že jde o prohřešky na schvalovacích stupních, tedy se netýkají vytvoření nové firmy?
    Ono je asi hlavní jenom kvedlat něčím, čímkoliv, co vzbuzuje emoce, jak nejdéle to jde, dokud nebudou všichni tak otrávení, že už bude jedno z čeho se koalice sestaví. Hlavně žádné nové způsoby)
    Vždyť vemte si, jak rychle se přestalo mluvit o dluhopisech, vzpomínáte si? přece kvůli nim měl loni touihle dobou taky Babiš namále, čelil trestnímu stíhání za krácení daní – a to zvučí hodně dobře – a nic z toho nebylo.
    Chtělo by to se už jednou z toho Ká nepotento :-).

    To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Já si o Čapím hnízdě nedělám vůbec žádné iluze. Nevidím ale velký rozdíl mezi touto kauzou a daňovou optimalizací, kterou pro velké firmy realizují špičkové poradenské firmy.
  Co se týče zprávy OLAF, já tam četl samé domníváme se a samý kondicionál….
  Ale připouštím, že text si většinou lidé vykládají tak jak se jim to hodí (líbí).
  To co předvádějí v současné době media nemá obdoby. Jedná se o manipulaci nejhrubšího zrna.
  Nejvíce mě dojímá, když v ČT jistá „mediální odbornice“ hodnotila media.
  Na té „správné straně“ byly ČT, DVTV, Echo…atd. Na té „špatné straně“ Parlamentní listy, TV Barrandov….atd.
  No a ta správná media si zvou ty správné politology a další nestranné odborníky
  Kouzelné je, jak se momentálně pohoršují nad „fakenews“ o Drahošovi. Hlavně, že nikomu nevadily „starosti“ o Zemanův zdravotní stav, které projevovali „odborníci“ typu Honzák, Hnízdil, Stránský (vše lékaři!!!!!!) atd.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   . .. jak se tak navracím do života, nemohl sem si nechat ujít Bavora a jako na potvoru se mi to otevřelo u Boba … a tak si myslím, Bobe, že vokolí, který je na tý špatný straně, než ta „mediální odbornice“ objevila, je značně naivně zpozdilí, ale řekl bych rovnou, hloupý, když proti tý mediální žumpě a jejich loutkovodičům už dávno nevyjeli všema zákonnýma i … a teď poslouchejte …nezákonnýma pákama. Naprostej amatérismus, o kterým si Zeman a spol. myslí, že stačí používat jen přiblblý a přihlouplý bonmoty. Nestačí, pokud chtějí vládnout, musí tu pátou kolonu srazit na kolena a to tak, jak někdo z nás ještě pamatuje (prostě do tepláků). Jinak se těch dluhopisů, hnízd, slinivek apod. nikdy nezbaví a … a prohrajou na čístý KO. Nerad to říkám, ale k vládnutí kromě hlavy potřebujete bejt taky pořádná despotická svině … nebo máte dojem, že ta správná strana sviní není?..
   A aby bylo jasný, píšu o etáži sviní a svinských metod a tam se vstupovalo a myslím i dále vstupuje, myslím dobrovolně a za něco, žejo!

   To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Kauzu Čapí hnízdo nelze chápat odtrženě od znovu rozhýbání se ODS.
  To že kauzu Čapí hnízdo zařadila do svého PR agentura komplot advertising není třeba připomínat. Proto načasování je naprosto bezchybné a odpovídá požadavkům na maximální využití dané kauzy ve prospěch ODS.
  Potvrzení daného lze velmi prostě získat ze slov :
  Petra Fialy : Lidé mají dost politických experimentů – > zde je právě prof. PhDr. Petrem Fialou, Ph.D., LL.M. popsán postup proti ANO.
  Tak jak již definovala tehdy ještě slečna Krystýna Kočí ohledně mocensko_technologických postupů používaných stranou ODS.
  „Dívej – jeden ministr kvůli korupci odejde a druhý se vrátí. – > On řekne. Já jsem čistej. Já jsem absolutně čistej.
  Já to samozřejmě hraju s těma ODS kmotrama, ale s těma, který to chtějí změnit.“
  Připomínat znovu a znovu naprosto zásadní věc a to že ODS bez kmotrů nemohla fungovat tehdá a nemůže fungovat dnes a nebude fungovat ani zítra je bezpředmětné.
  Je nutné si taktéž připomenout poučku kterou definovala ještě slečna Kočí :
  Mně je jedno, jestli Bárta ovládá celou policii, protože my držíme celou justici. Proto ten Pospíšil. Všechno je promyšlený, já to hraju teďka tak, že teď se musí získat jenom lidi.
  To naprosto nejdůležitější je „držet celou justici“ zde prosím obraťte pozornost na slůvko CELOU.Protože Babiš sice urval ministra ale Íčko mu rozkopal bábovičky ohledně Šlachty a JUDr. Lenku Bradáčovou, Ph.D. nyní v této kauze použít nemůže.
  Vzpomeňme si co dokázal třeba státní zástupce Radek Mezlík ve spolupráci se soudcem brněnského krajského soudu Alešem Novotným v kauze Vitásková.Pouze pro představu si také připoměňme obhajobu Radka Mezlíka nejvyšším státním zástupcem JUDr. Pavlem Zemanem.
  Proto kauzu Čapí hnízdo dostal vyšetřovatel Pavel Nevtípil a Městské státní zastupitelství v Praze kde jeho možnosti byly ošeřeny viz :
  „Takže i kdyby případně žalobce chtěl stížnostem obviněných vyhovět, rozhodnout v jejich prospěch, a tedy zrušit z nějakých důvodů jejich stíhání, u Babiše s Faltýnkem to nelze učinit.“
  To co je pro nás důležité je si zapamatovat :
  a) vyšetřovatele
  b) státního zástupce
  c) soudce
  No a tyto jména porovnat s Íčkovými lidmi a jejich angažovaností v rámci ODS.Ne že by bylo možné jejich konání nějak ovlivnit ale pouze pro poučení do budoucna.
  Protože pouze při uvědomění si reality teprve nabývá smyslu snaha o přímou volbu a odvolatelnost politiků. Uzákonění hmotné odpovědnosti politiků, soudců a státních zástupců.
  Limit mandátu soudců a státních zástupců a jeho obhajoba vždy po 5_ti letech atd. atd. ……

  To se mi líbí

 4. Slim napsal:

  Prez. debata se vyvíjí předvídatelně.

  https://www.novinky.cz/domaci/460831-drahos-k-migracni-krizi-se-vyslovuji-jasne-vitac-nejsem.html

  Otázka je jak se mu tohle podaří uhájit v telce, v „palbě otázek„…

  (Často si vzpomenu na tenhle Izerův obrat, kterým parodoval Otu Černého a jeho přihlouplé dotazy v nedělních debatách. Moje pubertální děti z toho byly vždycky zbořený 🙂 )

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nezlobte se Slime ale pokud si myslíte, že odpovídat na otátky typu Ota Černý, je bez zodpověné přípravy a konzultace s poradci pro politického nováčka prof. Ing. Jiřího Drahoše, DrSc., dr. h. c. mult. jednoduché, tak to věřte že to opravdu není jednoduché.
   Protože Ing. Miloš Zeman se nechová konzistentně a předvídatelně, on totiž do těch debat podle provedené predikce vůbec neměl jit.
   A proto slovy prof. Ing. Jiřího Drahoše, DrSc., dr. h. c. mult. :
   „Já prostě nehodlám vyměnit voliče za nic neříkající debaty s Milošem Zemanem.“

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Jj, obránci Švédů jsou u nás doma přísloveční. („A co tomu bránilo, trenére?? Nóo, hlavně tomu bránili obránci Švédů..“).
    Vidím, že tam naskakuje taky anglická královna. To je klasika, Izer propracoval úžasné detaily Klausova kňouravého stylu

    To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Oceňuji, s jakou vytrvalostí nás strašíte tím tajemně znějícím dr. h. c. mult..

   Podpráh je jasný: „ten D. není jeden z nás“.
   Jen se to IMHO nesmí dělat moc často (jako jste kdysi úmorně kopíroval všechny Švarcíkovy přídomky) 😀

   Vzpomněl jsem si na to, když jsem teď koukal, co dělá FedEx v Melbourne.
   https://www.sport.cz/ostatni/tenis/clanek/952482-to-neni-moje-hlasil-ctyrnasobny-otec-federer-kdyz-se-z-hlediste-ozval-plac-ditete.html

   On má totiž Rodž teďka taky doktorát h.c., ale pravda, zatím jenom UNAM.

   (Že Čechům závidějící cizinci přezdívají „smějící se bestie“ právem, mě přesvědčil hned první komentující fanda. Napsal: JEN JESTLI TO OD FEDERERA NEBYLA OTÁZKA. )

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    naprostej souhlas, Slime, „ten D. je jeden z nás“ a chválabohu, jako každej inteligentní učenec, se to presidentování prej hodlá v tý funkci naučit za pomoci těch jeho vodičů a podporovatelů … to mu vopravdu hóóódně žeru, se mi zdá, že to je přesně to, co mi ještě chybělo ke štěstí a životu!

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Důsledně je nutné představovat ty, jež jsou tak prezentovány svoji příslušnou najatou PR firmou a taktéž PR firmou spolupracující s příslušnou najatou PR firmou.
    Tak jak byl kladen naprostý důraz na noblesu v Česku reinkarnované šlechty, tak přirozeně s příslušným sarkazmem bylo nutné představit toho hlavního kdo se o to zasloužil.
    Vždyť i ministra obrany v době osvícenecké PR reinkarnace šlechty v Čechách dělal šlechtic.
    No a to samé jako PR šlechtici nyní tvoří neomarxisté jásající nad postupem Jiřího Drahoše do druhého kola prezidentských voleb.
    Osoby, která by vítala v ČR Sorosovu univerzitu, muslimské migranty a bojovala proti české xenofobii.
    Proto v rámci korektnosti je nutné korektně představovat korektního představitele korektně manipolujících korektních PR agentur.
    Tož asi tak proč je nutné zdůrazňovat zdůrazněné, až do úplného důrazného důrazu.
    Jinak tak nějak lidsky prezentováno je to proto aby se především zviditelnily body spinů jednotlivých manipulujících PR agentur a nedopadli jsme jako kolegové na Slovensku.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Dobře von.

     To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Pouze pro doplnění ohledně zafinancovaných postojů české protinárodní a zaprodané inteligence.
     Porosím porovnejme podporu Karl Johannese Nepomuka Josef Norbert Friedricha Antoniuse Wratislawa Mena Fürst zu Schwarzenberga před pěti lety, se současnou podporou těch samých interlektuálů vůči prof. Ing. Jiřímu Drahošovi, DrSc., dr. h. c. mult.
     V obou případech se jedná o virtuální kopii neexistujícího originálu.
     Možná že mne napadnete s tím, že se jedná o simulakrum respektive o kopii, jež je reálnější než skutečnost ale není to pravda.
     To co Adam Znášik převzal z volby von. Karla tak to jsou pracovní postupy imagologů, vytvářejícich systémy ideálů a antiideálů, tak aby cíleně ovlivňovaly naše chování, naše politické názory a estetický vkus, barvu koberců i výběr knih.
     Zde by práce imagologů měla být stejně mocná, jako kdysi práce ideologů.
     Proto ukázka zapojení protičeské inteligence ve volbě von. Karla :

     No a nyní prosím si dohledejte tuto obdobu práce protičeské inteligence v případě pana prof. Ing. Jiřího Drahoše, DrSc., dr. h. c. mult..
     Prosím vodítkem nechť vám je sám Jakub Kleindienst.
     ANO tento bývalý člen ODS a rovněž bývalý starosta Nového Strašecí.
     ANO právě Jakub Kleindienst prodal Stanislavu Grossovi byt za lidovou cenu.
     ANO je to ten byt, na který pan Gross získal křišťálové peníze od strýce.
     ANO Jakub Kleindienst to je ten co byl členem dozorčí rady firmy, která byla namočena do „úplatků“ Davida Ratha.
     Tož prozatím asi takto.

     To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Promiňte zase ta nemoc od skla, zapoměl jsem na tu důležitou indicii :
     Vědci proti strachu a lhostejnosti.

     To se mi líbí

   • jaa napsal:

    furt nevím co ta zkratka znamená dr.h.c.mult. šifrování mi moc nejde aa rozšifrování teprve ne

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Nevím ale když to dostal prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult. tak mne napadlo jestli to nedostal i Václav Havel a potom jakmile jsem zjistil že tento titul vlastnil i Václav Havel, tak již dešifrování bylo snadné.
     Václav Havel sbíral tituly především za filosofii, právo a literaturu.
     prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult. sbíral tituly především v oboru ekonomie.
     Dohromady má prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult. čestných doktorátů 45 a je v tomto ohledu skoro tak úspěšný jako Václav Havel.
     Ten však obdržel čestné doktoráty na těch vůbec nejprestižnějších univerzitách světa – Harvard, Oxford atd. .
     Proto „Vědecký souboj“ mezi Ing. Milošem Zemanem, dr. h. c. a prof. Ing. Jiřím Drahošem, DrSc., dr. h. c. mult. je prozatím téměř vyrovnaný i když prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult. je ve sběru lepší, protože ten druhý dostal od Univerzity v Kóbe v průběhu prezidentské kampaně.
     Tož ale ve sběru prozatím jednoznačně vítězí Václav Havel, který vzal prof. Ing. Václava Klause, CSc., dr. h. c. mult. o tři kousky.
     Zde si musíme uvědomit to zásadní, že prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult. byl opravdu velice nadaný a pečlivý sběratel.

     To se mi líbí

     • Ahele napsal:

      Je dobré připomenout, že některé instituce titul Čestný doktor prodávají neboli udělují za finanční příspěvek jim poskytnutý. 🙂

      To se mi líbí

    • vera napsal:

     To znamená doctor habilis causa multiplex, je to trochu podobné zaklínadlo jako Dexempo Multo Šumpoplex, akorát se jím neproměňujou lidi na králíky, jenom na sběratele tabulek na zeď ). Titul čestného doktora si můžete koupit i vy, dávají ho hlavně americké školy za donorské dary, a jak máte dva, už jste šumplex 🙂

     To se mi líbí

    • brtník z brlohu napsal:

     https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cestn%C3%BD_doktor%C3%A1t

     Čili jde jen o papír kterým se sice lze ohánět ale má váhu i třeba je toaletního papíru.

     To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Tak díky za osvětu – mně se pořád pod to mult cpala multikultura….
     A stejně je zajímavé jak se nám/jim po té probírce titulů po sumeťáku , takových nic neékajících titulů vyrojilo a navic, že ti nositelé se tím ještě chlubí… dranda, ale je jim přáno.

     To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Par. kritika ve 2. a 3. odstavci je z mého hlediska správná.

   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/drahosovo-nejasne-poselstvi

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Oťas Černý byl v osobním styku velmi příjemný a prokazatelně vzdělaný člověk. Ale v těch nedělních debatách vyvolával opravdu bujarý smích, to je fakt.

   To se mi líbí

 5. Cech napsal:

  Nyní pouze malounko OT ale nemělo by zapadnout :
  Je to o snaze vyměnit okolí Miloše zemana právě uprostřed brodu.
  https://www.novinky.cz/domaci/460878-zemanovi-zdravi-zkratka-chybi-nebral-si-servitky-cunek.html
  To není jen o Čuníkovi ale je to schválená koncepce pro PR Drahoše.
  No a nyní jak se dostala ta plochá děva do volební místnosti :
  Angelina Diash přišla v hloučku novinářů České televize, Seznamu.cz a Hospodářských novin, kteří ji provedli bezpečnostním ověřením do prostoru určeném pro akreditované novináře, konkrétně do tzv. DMZ (demilitarizované zóny), kde se smí nacházet jen prověřené osoby, obvykle z řad médii anebo rodinných příslušníků prezidenta.
  Útok na Miloše Zemana byl načasovaný způsobem, kdy celá jeho pravá strana po příchodu do místnosti nebyla chráněna ochrankou.
  Ochranka nedržela prezidenta v ochranném uskupení, protože vstup do volební místnosti byl prověřován venku, asi 15 minut před příjezdem prezidenta, kdy volební místnost na pokyn ochranné služby byla izolována od veřejnosti, aby prezident mohl odvolit sám.To znamená, že ochranná služba považovala místnost za bezpečnou a předem prověřenou.
  Jasně že není překvapením, že zrovna novináři a pracovníci ČT provedli tuto ženu pod novinářským krytím do volební místnosti, ale děsivá je spolupráce dalších novinářů, kteří se k tomu připojili, protože přítomnost ženy kryla celá skupina novinářů a kameramanů.
  Proto by nyní Zeman neměl akceptovat „naléhavé rady“ na výměnu svých lidí.

  To se mi líbí

  • taras2 napsal:

   A právě proto je nápadná rychlost, kterou byla za jeden den (rekord) záležitost vyřízena trestním příkazem, namísto toho, aby bylo pečlivě vyšetřeno, kdo mulatku do místnosti propašoval. Maření voleb je trestný čin. Takže pravičácká (tj. modrácká a Kalouskova) policie a justice opět zapracovala.

   Líbí se 1 osoba

 6. tata napsal:

  http://www.reflex.cz/clanek/volby-prezidentske-volby-2018/84506/drahos-je-dablos-a-cesi-jsou-smejici-se-bestie.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  I na tom se dá postavit kampan,není dne aby člověk nečetl jaká je Zeman zrůda ale ted mě chtějí přesvedčit že to je naopak

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.