V Sýrii ešte nie je koniec


Asi pred mesiacom ohlásil Putin víťazstvo v Sýrii a to, že bude postupne sťahovať ruský kontingent domov. Vzápätí prehlásil aj Trump, že v Sýrii zvíťazili USA a začalo to vyzerať, že svetu odpadne jeden veľký kameň zo srdca a klesne šanca na veľký vojnový konflikt. Pre nás v strednej Európe snáď aj odpadne jeden z dôvodov, prečo by sme mali masovo prijímať utečencov. Hneď ďalšie udalosti z prelomu rokov nám však pripomenuli, že situácia je oveľa komplikovanejšia.

Alternatívne americké zdroje článkom Tonyho Cartalucciho pripomenuli známy plán Wesleyho Clarka, podľa ktorého mali USA v priebehu 5 rokov prevziať kontrolu nad 7 krajinami Blízkeho a Stredného Východu (Irak, Sýria, Libanon, Líbya, Somálsko, Sudán a Irán). Pred viac ako rokom, v období tesne pred prevzatím úradu, prezident Trump prehlásil, že USA opustia politiku podpory zmien nevhodných režimov a budú podporovať stabilitu, nie chaos. Ale koncom roka 2017 vypukli v Iráne demonštrácie proti režimu, ktoré administratíva Donalda Trumpa okamžite podporila. Podpora však ostala v rovine platonickej a propagandistickej, hoci smerom k súčasnej hlave Iránu, ajatolláhovi Chameneímu, si masmédiá USA nebrali žiadne servítky a dokonca naznačovali jeho nekompetentnosť a dočasnosť, ktorá mala trvať len rok.

Tony Cartalucci pripomína Trumpove vyjadrenia z roku 2015, kedy otvorene kritizoval Obamovu dvojtvárnosť v Sýrii a Iraku. Tvrdil, že je hlúpe bojovať súčasne proti ISIL aj sa snažiť o zvrhnutie Asada a prikláňal sa k tomu, aby USA nechali urobiť špinavú prácu ISIL a potom len prišli zobrať plody. Takže súčasný príklon Trumpa v Sýrskej politike k neoconom nie je prekvapujúci. Pokus o zmenu režimu v Iráne teda zdiaľky vyzeral ako pokus o oslabenie víťazného krídla v Sýrii, ktoré tvoria hlavne Rusko a Irán. Slabosť, bezzubosť a platonickosť americkej podpory demonštrantom v Iráne však podčiarkuje aj viackrát dokumentovaný fakt, že mainstreamové médiá prinášali zábery z rôznych miest vo svete, ktoré ale mali vyzerať ako masové pokojné demonštrácie v Iráne.

Trochu zvláštne a ťažko pochopiteľne vyzerá aj súčasná snaha Trumpovej administratívy tlačiť na Irán vznášaním požiadaviek a ultimát vo veci medzinárodnej nukleárnej dohody s Iránom. Podľa USA Irán dohodu neplní a je treba prinútiť ho k „odstráneniu nedostatkov“ alebo túto dohodu zrušiť. Posledné správy z tohto víkendu prinášajú informácie o Trumpovom rozhodnutí dočasne zotrvať na platnosti dohody a prehodiť loptičku na európsku stranu, aby sa do tlaku na Irán zapojili aj ďalší signatári nukleárnej dohody. Trumpovo rozhodnutie ihneď čelí aj kritike, napríklad Michael Singh, bývalý riaditeľ Bushovho výboru pre záležitosti Blízkeho východu tvrdí, že USA zbytočne odpútavajú pozornosť od udalostí – protestov, ktoré prebiehajú priamo v Iráne a robia zo seba hlavného protagonistu.

Dokonca aj zdroje blízke Iránskej opozícii naznačujú, že súčasné protesty boli príliš slabé na to, aby reálne viedli k zmene režimu a dokonca v Iráne momentálne neexistuje osobnosť, ktorá by ihneď mohla prevziať rolu súčasného lídra Chameneího. Naznačuje to, že nepokoje v Iráne mali hlavne oslabiť pozíciu spojencov Asada pred konaním mierových rozhovorov o Sýrii v Soči. Noviny Arab News to formulujú priamo: „Prekážkou mieru v Sýrii je Irán“. Podľa nich sa Irán pokúsil využiť vojenské výsledky po porážke ISIL vo svoj prospech a drzo presadzuje svoje záujmy v oblasti.

Hrá sa totiž o prítomnosť amerického kontingentu v Sýrii, ktorý sa nachádza v počte niekoľkých tisíc vojakov na základniach na území kontrolovanom Kurdami. Američania nie sú v Sýrii na pozvanie vlády Sýrie a nemajú mandát OSN. Kým prebiehali vojenské operácie proti ISIL, bolo možné ich prítomnosť aspoň vysvetliť a tolerovať, no hlavný veliteľ iránskej revolučnej gardy generál Solejmaní už jednoznačne vyhlásil, že očakáva odchod amerických jednotiek zo Sýrie. Ak neodídu dobrovoľne, tak budú prinútené silou. David Satterfield, vysoký úradník na MZV USA na priamu otázku niekoľkých senátorov povedal otvorene, že armáda USA sa nemieni stiahnuť zo Sýrie.

Možným vysvetlením udalostí v Iráne a okolo Iránu je snaha USA a ich spojencov pripraviť medzinárodné prostredie pred mierovými rozhovormi o Sýrii na podmienku stiahnutia všetkých zahraničných vojsk zo Sýrie (teda ruských, iránskych aj čínskych), ak budú musieť svoje jednotky stiahnuť USA. Mediálna masáž mainstreamu za posledné týždne vykresľuje iránsku armádu ako väčšiu hrozbu svetovému mieru, než svojho času predstavoval Daeš.

Postoj USA však obratne využíva Čína, aby sa postavila do roly sprostredkovateľa. Čínsky minister zahraničných vecí Wang Ji už telefonicky rokoval s iránskym MZV Mohammadom Zarífom a nabádal Irán, aby nestrácal nervy a pokračoval v implementácii nukleárneho dohovoru. Zaríf totiž na Trumpov tlak reagoval na twitteri jednoznačným stanoviskom, že medzinárodná dohoda nepredpokladala sprísňovanie podmienok a že Trump na svoje požiadavky nemá oporu v podpísanej zmluve.

Je nateraz neisté, ako sa udalosti vyvinú. Okrem náročných mierových rozhovorov a série diplomatických bitiek v OSN totiž stále prichádza do úvahy aj vojenské riešenie. Ako inak, než prieskum bojom, je možné chápať útok niekoľkých desiatok po domácky vyrobených dronov na ruské letecké základne Chmeimim a Tartus v Sýrii, vedené z územia pod kontrolou sýrskej opozície? Ruské zdroje informovali, že útok sa podarilo úspešne minimalizovať, pričom väčšina dronov bola zneškodnená prostriedkami PVO a rádioelektronického boja. Poučenie z incidentu malo údajne väčšiu hodnotu ako škody, spôsobené dronmi.

Ruská strana pritom uviedla, že drony boli vybavené technológiou veľmi presného navádzania, ktorú útočníci mohli dostať len od niektorej technologicky vyspelej krajiny, ktorá aj podporovala samotný útok. Ruské zdroje neskôr citovali hovorcu Pentagonu mjr. Rankin-Gallowaya, ktorý povedal, že „táto technológia, použitá v dronoch, je voľne dostupná na trhu“ a kulantne naznačili, že Pentagon zrejme o útoku má oveľa viac informácií ako nezainteresované strany.

V nedeľu Arab News uviedli, že ruské vojská v Sýrii odhalili základňu militantov, z ktorej útočiace drony štartovali a zničili ju presne navádzaným leteckým útokom.

Miestne zdroje tiež informujú o pokračujúcich bojoch na rôznych miestach v Sýrii, v okolí Aleppa, v provincii Idlib aj provincii Deir az Zor a naznačujú, že kým budú americké vojská prítomné v oblasti, vojenské víťazstvo nad ISIL ešte nemôžeme považovať za definitívne.

 

 

Zdroje:

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/450473-putin-ohlasil-vitazstvo-nad-is-na-vychode-syrie/
http://www.srspol.sk/clanek-trump-nazval-usa-vitazom-nad-is-v-syrii-a-v-iraku-15624.html
http://www.syrianews.cc/neocons-overjoyed-brookings-covert-rx-chaos-iran-kicks-off/
https://www.globalresearch.ca/iranian-protests-u-s-meddling-and-the-deep-states-unfinished-business/5624834
https://www.hlavnespravy.sk/uniknuty-videozaznam-vyvolava-pochybnosti-o-ajatollahovi-chameneim/1273162
https://fair.org/home/coverage-of-iran-protests-illustrated-with-protests-not-in-iran-organized-by-fringe-cultists/
http://www.jpost.com/Magazine/Orchestrating-a-regime-change-533481
http://www.arabnews.com/node/1225291
https://www.al-monitor.com/pulse/originals/2018/01/trump-stay-iran-deal-targets-rights-abusers.html
https://www.middleeastmonitor.com/20180114-china-says-iran-nuclear-deal-not-derailed-pledges-constructive-role/
https://www.rt.com/news/415374-drones-syria-terrorists-russian-defense/
http://www.arabnews.com/node/1224411/middle-east
https://www.ruaviation.com/news/2018/1/9/10561/?h
http://theregion.org/article/12475-coalition-doubts-syrian-government-victory-over-islamic-state-fight-continues-near-abu-kamal
http://theregion.org/article/12455-senior-us-official-says-us-will-stay-to-protect-sdf-in-syria

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Navaja se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

44 reakcí na V Sýrii ešte nie je koniec

 1. strejda napsal:

  Střední východ je dnes typickým produktem změny hegemona. Ze světa monopolárního – Pax Americana – se stává svět multipolární. Otvírají se tak nové možnosti. Příkladem je KLDR, která odolala tvrdému nátlaku. Podobné je to i s Íránem. Síla protestů byla ubohá a především íránským mocenským orgánům umožnila radikálně eliminovat opozici a posílit svoji pozici.
  Ono se dobře plánuje, ale když nejsou k dispozici adekvátní prostředky na prosazení plánů, tak se může vytvořit hybrid, který na úkoly nestačí. Budeme si muset zvykat na velmi podivné události.
  Když se na svět podíváme kriticky, tak jedinou pevnou mocností je Čína. Centrálně řízená země s prudce se rozvíjející ekonomikou nemá žádný důvod tlačit na pilu. Stačí jen trochu mazat a sem tam trochu šťouchnout, nebo něco popostrčit. Rusko stojí před zásadní reorganizací a je otázka jak z ní vyjde. Pokud vůbec vyjde, bude ovšem velmi silné. A USA se velice těžko smiřují s ústupem. Mají obrovskou vojenskou sílu a je jim na nic. Mají mnoho cílů a žádného skutečného velkého nepřítele. Mohou se prát, ale na velkou válku nemají.
  Je zajímavé v této převratné době žít.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Janouchova podpora Drahoše je až příliš okatá a popisovat „naprosto pravdivě“ Schwartz György Sorose je Janouchova specialita.
   “ Já jsem měl poradce, mezi kterými byli Václav Havel, Jiří Dienstbier, kteří určovali politiku Nadace Charty 77.
   Klaus může za to, že tu není jeho vysoká škola. Soros si myslel, že by Středoevropská univerzita byla v Praze, a byl na to ochoten dát desítky milionů dolarů.“
   Strašně se omlouvám ale nikdy jsem si nemyslel že poděkuji prof. Ing. Václavu Klausovi, CSc. za jeho záchranu české státnosti.Ovšem při uvědomění si Janouchova manipulačního proslovu, naprosto zodpovědně prohlašuji :
   prof. Ing. Václav Klaus, CSc. nechtěl vědomě zlikvidovat českou státnost.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Mně to přijde, že musí mít Janoucha na výplatní listině. Nějak se zdráhám uvěřit, že by mu inteligentní člověk poskytovat takovou apologetiku z přesvědčení.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Já když jsem to četl, napadlo mě, že Janouch není schopen jednoduše překročit vlastní stín.
     To se někdy stává….i zadarmo!

     To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Áno, Rusku aj Číne na platnosti tej dohody záleží. Jej zrušenie by pre USA bolo dôvodom na obnovenie a rozšírenie sankcií proti Iránu.

   To se mi líbí

 2. brtník z brlohu napsal:

  K té Číně – mají to v krvi – inu působí tu TAO – a jeho konání v nekonání.
  A taky se tam píše i Číně :
  http://eurasia24.cz/alternativy/item/2711-jubilejni-zprava-rimskeho-klubu-verdikt-stary-svet-je-odsouzen-k-zaniku-novy-svet-je-nevyhnutelny

  To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Děkuji něco opravdu velmi, velmi podobného s téměř shodným závěrem ale malounko něco navíc :
  Krom zde prezentovaného :
  „Rolí státních vlád v kapitalismu je udržet na uzdě projevy citů ve společnosti. Udržet na uzdě sociální, etnické a náboženské problémy. Aby masy nespokojených neohrozily stabilitu volného trhu a burzovních spekulací.“
  Použité prostředky pro zabezpečení :
  Jsou to masmédia ty jsou nejmocnějším nástrojem vládnoucí třídy pro manipulaci mas. Utvářejí a formují názory a definují, co je normální a akceptovatelné.
  “ Vzhledem k požadavkům se ve vládách kapitalistických států se od počátku ocitli tzv. parlamentářští demokraté. Bezideoví, bezcharakterní a proto nejlépe korumpovatelní politici. Vždy loajální k profesionálním lichvářům a systému. Vždy ochotní použít bezpečnostní a armádní složky k zajištění stability. Stability pro pro lichvu.“
  Proto souhlasně s popisem Římského klubu je popisováno jak „se svět mění na jednu velkou obchodní korporaci, v níž se točí peníze ve prospěch lichvářů. Stát jako dlužník a člověk jako výrobní jednotka jsou odstaveny na vedlejší kolej. Oba zneužíváni, oba vykořisťováni.“
  Zde výstup alalýzy shodný,“ že sobectví je nadřazováno solidaritě, vlastní prospěch je vyzdvihován nad prospěch společný.Krátkodobý zisk vítězí nad kvalitativním rozvojem lidských schopností a tím i celé společnosti.“

  V tom co hledám je navíc naprosto krásné a jasné zdůvodnění, proč současná vládnoucí elita (včetně onoho Římského klubu), nesmí dovolit již geneticky možný skokový rozvoj intelektuálních schopností masy nejen ve vyspělých evropských zemích ale i po celém světě.

  To se mi líbí

 4. lujjza napsal:

  Tak s tímhle by Drahoš asi neměl sebemenší problém:
  http://www.novarepublika.cz/2018/01/nejvyssi-poplach-evropsky-parlament_14.html
  Článek stojí za přečtení…. bohužel…

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Stojí myslím za to přečíst si i první část článku k souboji Zeman – Drahoš, uvažuji stejně jako autor, ale mě především zaujala pro mě nová myšlenka o našich mladých (pochopitelně bez nároku na absolutní platnost). Oni snad opravdu tak touží dostat se zpátky do dob počínajícího kapitalismu, v bláhové naději že přece oni všichni (!) jsou těmi vyvolenými být těmi bohatými a bezstarostnými „kapitalisty“..:

   „ … je pozoruhodné, že současná mládež je patrně první generací v dějinách, která sice opět a zcela přirozeně revoltuje proti světu svých otců a dědů; činí tak však nikoliv směrem dopředu, ale dozadu. Zřejmě prvně v historii se tak může systém a jeho bezohlední a nemorální nositelé moci s úlevou plně spolehnout na mládež. Mládež revoltuje jen jimi povoleným způsobem, „v mezích zákona“, ve smyslu jeho podpory, udržení a dalšího zhoršování situace v zemi, na kontinentě i ve světě. Toť první generace nadšeně revoltujících raků kráčejících zpět v čase, až do starověku, a zastírajících ústup od těžce získané a krví zaplacené svobody, suverenity, cti, kultury a vzdělání bouřlivým rozmachem nových technologií, obsahově vyprázdněné neplodné komunikace každého s každým a nevyčerpatelné zábavy nenáročného komerčního druhu. ..“

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    No jo, Petřepavle, však jsem jim (té mládeži a těm, co je v tom podporují) už kolikrát sprostě vynadal, ve smyslu že jsou to sráči.(atd.)
    Dříve mě měli kvůli tomu za komunistu, dneska už jsem to dotáhl na fašistu!

    To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Petřepavle, pokud budou na školách učit takoví velikáni, jako Halík, Putna a jim podobní, lepší to nebude.

    To se mi líbí

   • anonymní napsal:

    Je to sice OT, ale možná Vás to pobaví. Jeden z těch, co „udělali“ Drahoše, na FB reaguje na Kocábův nápad, že by se jim trochu přilepil do kampaně, hodlal ve volebním štábu drnkat na klavír. A to zdarma.
    https://blisty.cz/art/89525-ma-prazska-elita-pocit-ze-se-bez-ni-dulezite-veci-neobejdou.html
    „V pražském Švandově divadle se v neděli odpoledne sešly některé české osobnosti, aby koordinovaly kroky na podporu Jiřího Drahoše před druhým kolem prezidentských voleb.
    ……..
    „Je to spontánní aktivita, kdy se sešli lidé, kteří jsou ochotni a schopni něco dělat a zkusí podpořit protikandidáta Miloše Zemana, aby v této volbě nejrůznějšími způsoby pomohli. Ať už je to prostřednictvím divadel, či vysokých škol,“ uvedl Šesták s tím, že hlavním cílem je přesvědčit občany, i v druhém kole volili protikandidáta současného prezidenta.
    Mezi diskutujícími byli například bývalý premiér Petr Pithart, hudebník Michal Kocáb, Michael Žantovský, exsenátor Ivan Gabal či ředitelé divadel.

    NE, PROSÍM NEEEE….NEEEEEEEEE 😦 😦 😦 😦 😦
    136 To se mi líbí57 komentářů11 sdílení

    Pro vysvětlení, Martin Freund je z Žít Brno. Hnutí se svým voličům z řad brněnských lepších lidí odvděčilo tím, že zavedlo zpoplatněné parkování v centru Brna v nočních hodinách. Do nedávné doby se třeba na parkovišti na autobusovém nádraží u hotelu Grand nemuselo od 18.00 do 6.00 ráno platit. A dobře jim tak, brňáčkům, za blbost se platí.

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Tak jak matematicky zpredikovala agentura Komplot Creative Advertising, která zabezpečuje koordinaci a sjednocení úsilí proti Zemanovi, potřebovala dostat Zemana před volbu diskuze s Drahošem nebo totální zesměšnění před jeho voliči.
     Protože celou tu dobu až do druhého kola na něj nedosáhla na rozdíl od Fica a proto navrhla pro ni domácí prostředí kde si je jista 100 % podporou a to je ČT.
     Předpokládala maximálně dvě debaty, protože větší zápřah Drahoš podle předběžné kalkulace nevydrží.
     No a proto :
     „Jiří Drahoš vstupoval do voleb jako největší favorit na pozici vyzyvatele Miloše Zemana ve druhém kole. Roli favorita potvrdil a už během sčítání na něm bylo vidět, že ho výsledky naplňují optimismem a dodávají mu odhodlání. Do svého soupeře se proto neváhal opřít a vyzval ho před druhým kolem ke konfrontaci v debatě.“
     https://volby.idnes.cz/milos-zeman-jiri-drahos-televizni-duely-ctyri-televize-nova-barrandov-prima-ceska-televize-gyb-/prezidentske-volby-2018.aspx?c=A180115_194303_prezidentske-volby-2018_ekl
     No a to že Adam Znášik opravdu umí a má Drahoše velmi dobře vyceněného, tak pro případ že by vyšly Zemanovi 4_ři debaty provedl následující manévr :
     https://domaci.ihned.cz/c1-66018050-drahos-zkusi-zemanovy-zbrane-chci-se-lidi-zeptat-proc-si-mysli-ze-soucasny-prezident-zastava-jejich-zajmy-rika
     Soupeřem Zemana podle Komplot Creative Advertising nyní již nesmí být prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult. se svými názory ale voliči volící Jiřího Drahoše.
     Tož finální souboj je nastaven shodně jako Fico x Kiska, pouze s tím rozdílem že je to Zeman x Drahoš.
     Pokud se Zeman poučil z Ficových, chyb tak možná má šanci proti Komplot Creative Advertising uspět ale opravdu to nebude mít lehké.
     Na druhou stranu jsem ale očekával od Adama Znášika trochu větší kreativitu a ne že zopakuje scénář Fico x Kiska.
     Doufejme že Zeman neudělá stejně hloupou chybu kterou udělal Fico :
     Fico tehdy v diskusi označil svého soupeře za lichváře a člověka, který má blízko k scientologům. „Máte blízko k sektě, představujete bezpečnostní riziko“.Tohle prostě Zeman udělat nesmí na to je Adam Znášik připraven.
     Kandidát na Hrad Jiří Drahoš vyjádřil obavy z ovlivňování českých prezidentských voleb.
     Znášik měl připravený celý pseudokompromitující balík, který Zeman ignoroval a proto ho musel ten novinář alespoň zveřejnit.
     Opravdu co se týče manipulačních technik, jsou slováci asi na světové špičce.

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Áno, priznávam bez mučenia, že v prípade proti-Fico dostal aj mňa, ale som už poučený. Verím, že nielen ja.
      Znášik je perfektný profík. Nie je ako väčšina vypatlaných žumpálistov, ktorí sa spoliehajú, že víťazná svetová ideológia urobí automaticky všetko za nich.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Možná je Fico lepší premiér než president

       To se mi líbí

      • Cech napsal:

       Dalo se to předpokládat :
       Řízení kampaně má plně a naprosto kontrolovaně v rukou Komplot Creative Advertising a ví, že Drahoš by to nedal a tak raději zariskuje a odpálí Zemana.
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Obrovska-chyba-pane-Drahosi-Nechapu-vas-narika-odpurce-Zemana-Co-se-stalo-520270
       Stále je lepší zůžit počet otázek na minimum a časově to celé odfiltrovat, než aby Drahoš veřejně rupnul.
       Ne !! to gesto, které předvedl Drahoš bylo naprosto nezbytné ale Adam Znášik potřebuje pouze gesto aby představil předem připravenou fikci. Nepotřebuje skutečnou realitu, ta je pro něho velkou překážkou.
       Proto to že Zeman předložil 4_ři debaty, byl celkem moudrý tah ale bohužel z toho Zeman pravděpodobně nedokáže vytěžit to potřebné.
       Stejně je to velmi dobré znamení, protože i takový profík jako je Adam Znášik, není schopen plně zaretušovat podstatné nedostatky vého chlebodárce.
       Na tahu je Zeman doufejme že dokáže eliminovat Znášikův náskok.

       Liked by 1 osoba

       • NavajaMM napsal:

        Dobre ste to vyhodnotili. Videl som nedávno rozhovor Znášika, kde protestuje proti označeniu „mediálny mág“, lebo pre úspech musí byť dobre zladený celý tím vrátane hlavného protagonistu. Práve teraz veľmi dobre vidieť, že vie, o čom hovoril.

        To se mi líbí

       • Cech napsal:

        Já vím ale bohužel smutné je, že manipulační náskok který má v praze se mu daří proměnit :
        Protože v Praze na středních a VŠ, nejen najatí aktivisté tvrdě agitují a vyhrožují. Kdo si dovolí nejít k volebním urnám nebo dokonce by snad volil prezidenta M. Zemana je mezi studenty odepsán.
        Tento stav opravdu existuje a na VŠ v Praze, opravdu panuje hrůzná hysterie, tak že někteří studenti se těší, aby volby skončily a měli klid na studium a navíc to jak agitují jejich přednášející je něco tak úžasného. Oni jsou snad schopni i podle tohoto volebního kritéria, hodnotit samotné výsledky studia.
        No a potom nadávejte na mládež která nevolí Zemana – > když má natvrdo předepsané od svých přednášejících volit Drahoše.
        To je ta výkonná kampaň, kterou dokáže rozpoutat Komplot Creative Advertising a je 100 x účinnější, než zde předváděli před 5_ti lety amatéři na čele s MgA. Markem Vocelem.

        Liked by 1 osoba

    • Bavor V. napsal:

     Tak když už to píše i Kartous, to musí být tedy síla.
     A o tom parkování pššššššt! Aby se toho nechytli jinde. Protože jinde je zvykem pravý opak.

     To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Kvalitní úvaha!

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Je to dlouhé, ale stojí za to si to přečíst. Víc než stojí, je to kompendium voliče ne volyče. Přečíst a přemýšlet. Do neznámé X = president jsem si dosadil obě řešení. Jednoznačný výsledek – dle znalostí o X – překvapil.

   To se mi líbí

 5. vonrammstein napsal:

  Ale kurva 😦
  Od loňska ti lidi od muziky umíraj nějak moc houfně 😦

  https://www.novinky.cz/kultura/460577-zemrela-dolores-o-riordanova-zpevacka-skupiny-cranberries.html

  To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  No dvě zprávy jsou tak děsivé, a zajímavě načasované k zveřejnění, ale hlavně by si ti ,kterým je to určeno k použití, je měli důkladně ověřit -. jestli je to pravda, aby nenaítli na vidle.

  To se mi líbí

 7. JAHA napsal:

  Ad: autor

  Nemyslim si, ze dovody toho, ze v Syrii nie je koniec su take (alebo presnejsie LEN take), ako uvadzate. Mam mnoho inych zavaznych indicií, informacii a svojich sukromnych analyz, preco najblizsich 5 rokov (najmenej!!!) sa tam vojna neskonci.

  Ale, prejudikujem, ze to uz budu bitky Iran-USA- Rusko, Izrael-(Syria-Hizbalah(Iran)), Turecko(USA?)-Syria, Turecko (turkisticky IDLIB)- Syria (Rusko?), Irak-USA(Kurdi?), Kurdi(USA)-Syria, USA(Kurdi)-Irak, Irak-Iran…

  To se mi líbí

  • JAHA napsal:

   Aby bolo jasne. Nechcel som to este viacej zamotat, tak som nenapisal Cinu. Ta sa bude miesat do VSETKYCH konfliktov, ktore som vymenoval!!!

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Ďakujem za doplnenie. Áno, nie som odborník na Sýriu a priniesol som vlastne len rešerš najzaujímavejších informácií a analýz z posledných týždňov, subjektívnu a určite nie úplnú. Tiež si nemyslím, že by do tohto gordického uzla priniesli nejakú prehľadnú štruktúru, hlavná výpoveď je zhodná s Vašou. Kým tam budú mať záujem USA… píšete najmenej 5 rokov…
   Dúfam, že sa nenecháte občasnými osobnými šťuchancami odradiť alebo strhnúť k odplácaniu (dvoma kameňmi a la Fico 😉 ) a zotrváte.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.