Nedělejte nic


V kalendáři je pro dnešek zapsán Mezinárodní den nicnedělání

A tak vám přeji, abyste jej oslavili správně a neporušili jeho základní premisu.

Prostě nedělejte nic.

I tento odstaveček vychází o den dříve ve 23:59

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

39 reakcí na Nedělejte nic

 1. NavajaMM napsal:

  Takýto user-friendly kalendár nemám. Pozrel som tam a je tam „Deň spomienky na Jána Palacha“.

  To se mi líbí

 2. jaa napsal:

  Se divím, že to dali ven – v této doběš. Protože jestli – tož nás to čeká taky….

  To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  Oni dederoái taky patří k části Evropy , co byla donucena myslet komplexně

  To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  Vzkaz pro paní Miluši : dělejte „něco“ i dnes (…ještě 7 dnů) :
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10619779213-romeo-a-julie-mariinsky-balet/21338775044/

  To se mi líbí

  • Miluše napsal:

   K takovému „nicnedělání“ se nechám ráda přemluvit. Určitě nás bude víc.Děkujeme, 🙂

   To se mi líbí

 5. jaa napsal:

  Mno, sněhulí se , sněhuíí – dokonce až na balkon – takže nic jiného nezbyde. Ti co mají okolo chodník toho nicneděklání neužijí.,
  K tomu Mariinskému divadlo. silně mi připomínalo brněnské Divadlo na Veveří asi první co jsem jako prtě byla. Co je ze statických důvodů. v 52 zbourali. Ona ta stará divadla pokud nejsou „modernizována“ mají takový zvláštní nezapomenutelný půvab. JO a opět – ti naši předkové – kam se to podělo…….

  To se mi líbí

  • fotrák napsal:

   Jo, byla divadla po vzoru dívati se, do jednoho takového jsem chodil od šesté třídy po gympl, 3.galerie hlava se točila, všechno v rudém plyši, staré dámy v jednotném oděvu dbaly na zasedací pořádek, hlavní hrdinové později identifikováni ve svazcích poskytovali bezpečí, dívky o přestávce v kuřárně bez cigarety ale v citronových šatech vzdušných zdrojem představ….
   Pak jsem tam ještě pár let fotil, než to strhli a udělali to moderní. Od té doby do toho kulturáku nejdu, i kdyby tam Maryčku Magdonovu hrála třeba sama Hrzánová.

   To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  Poslušně hlásím, že jsem situaci konzultoval i se svým psem, co leží vedle mě na otomanu a k nařízení o nicnedělání jsme se postavili pozitivně. Ale ono nám stejně nic jiného nezbývalo, protože nařízení vrchnosti se musí dodržovat. Normální člověk přece nemůže riskovat, že bychom museli za nedodržení vracet EU třeba dotaci na cyklostezku v Pražském metru, nebo na hloubkovou rozhlednu na dole Paskov 1. To dá rozum.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Já to tvrdím furt, že dotace jsou mor, byť u některých lidí – patrně pod návodnými seznamy možností z ejúnie silně povzbuzují kreativitu některých jedinců. Asi by nebyl čápák, – no to by nebyla až taková škoda, i když pos.anci a spol .by museli makat ale víte co by ubylo cyklostezek, rozhleden aquaparků, metačů sněhu-když nepadá a různých těch oných, kdyby se dávaly jen na čističky vod, silnice, dálnice, a pod. Jak bychom byli ošizeni o mnoho možností kulturního a sportovního vyžití? …

   Liked by 1 osoba

   • Rosťa napsal:

    EU je největší korupční a následně vydírací společenství, jaké lze jen vymyslet. Ale ten „čapák“ by byl postaven i bez dotace. 50 mega jsou jen drobné. Celý projekt byl cenově úplně jinde. A především slouží lidem a nikdo ho nepřestěhoval třeba do Vatikánu.

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   Poslušně hlásím, že snaha nic nedělat byla. Ale někdy včera dopoledne jsem dostal nápad, že bych mohl zkusit, jak vypadá a funguje nejnovější verze avastu a podnikl jsem pokus o aktualizaci programu a ne jako obvykle jen databáze. Ukázalo se, že to byl dost blbý nápad, ba přímo osudová chyba: aktualizovaný program mi zkoušel tvrdit, že z řádně zakoupené licence, platné do prosince 2019, mi zbývá přesně 0 dní a vložit licenční soubor není kde. Na avastím fóru (bohužel až dodatečně) jsem zjistil, že nějaký génius nechal zrušit off-line aktivaci jako nadbytečnou a že po novu bych potřeboval jednak účet kdesi na „my avast“, dát jim mail a číslo platební karty (možnost automatického obnovování licencí s automatickým odčerpávání peněz za ně! brrr!) a ještě bych se musel dohadovat s avastí podporou, jak tam dostat dříve zaplacenou licenci, protože zařízení se musí s licencí spárovat a to ze strany uživatele jde jen tak, že nainstalujete trial, přitom založíte účet, pak si koupíte licenci přes nějaké smluvní on-line obchody podle irského práva a je to. 🙂 Jenže já už jednu licenci mám, druhou nepotřebuji a s tím v avastu tak nějak nepočítají. Podpora vám s tím možná pomůže, ale jedno je jisté – bude to „chvíli“ trvat. Takže jsem si místo toho střihl obvyklou odinstalaci avastu – restart, počítadlo do nouzáku, avastí odinstalační program, další restart – a pic kozu do vazu – místo obvyklého stavu: avast pryč, jinak vše OK, koukám, že ikony na ploše i nabídka start poněkud prořídly a nevidím nic, co bylo nainstalované „pouze pro jednoho uživatele“. Body obnovy sice nějaké jsou, ale nefungují. Tedy kromě jediného, který vytvořil avast někdy v průběhu své aktualizace. A po návratu do tohoto stavu se dostanu jen do nouzového režimu bez sítě a nikam jinam. Ale aspoň mám zpátky veškerý sw nainstalovaný „jen pro mě“. Nadávám na ty {censored] a hledám, kam jsem při předvánočním úklidu založil své obvyklé opravné nástroje – kladivo a DVD s Linuxem. No, hledání bylo úspěšné, oprava spouštění Windows i smazání zamčených souborů, které po řádění zmodernizovaného avastího instalátoru zůstaly, také, počítadlo zase funguje jako dřív, off-line instalátor starší verze avastu (mám naštěstí uložený) zafungoval normálně a licence mi už zase platí po celou předplacenou dobu, aniž bych se o tom musel dohadovat s cvičenými opičáky z podpory, takže to na mé „pravěké“ verzi avastu do prosince 2019 nějak doklepu. 💡 A pak si nejspíš pořídím Kasperskýho.
   Akorát s tím dnem nicnedělání to nějak nevyšlo. 🙂

   Liked by 1 osoba

   • jaa napsal:

    NO potěšlk jste mne, potěšil. Ne tím co se Vám stalo, ale tím že mám konečně potvrzeno, že to opravdu nebyla moje účast. S nápravou jsem se dost dlouho mordovala Prevíti dosáhli i do sekci, které jsou obvykle mimo dosah. Pokud ttam něco uložím – zůstává pokud nevymažu. Tedy letmou kontrolou jsem sice zjistila že adresáře zůstaly – no a pak jsem zjistila, že jen adresy ale obsah +/- čtvrtina se vypařil. Dokonce i excel. Naštěstí mám dost flešek a průběžně zálohuji – jinak by mne asi kleplo. Jóó – z těch „nových verzí“…. kdeže loňské sněhy či dávná minulost jsou. Ale jsou to zvyklosti mnohých „pomocných“ programů.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Jak pravili klasikové (Šimek s Grossmanem), člověka to potěší, když slyší o neštěstí. 🙂
     I když, k těm fleškám – na přenášení souborů odněkud někam fajn, ale jako zálohovacímu médiu bych jim věřil ještě méně, než poctivosti Mirka Kalouska. Už dvě – obě poměrně nové Kingston v záruce – mi náhle umřely bez sebemenší předběžné výstrahy a veškerý obsah byl definitivně a neodvolatelně fuč. Naštěstí důležitá data – zejména taková, která nejde pořídit znovu – skutečně zálohuji a mám je uložená nejméně na dvou různých médiích – externí disk, DVD, případně „někam do cloudu“, ale ne jenom tam!.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Souhlas, Kingstonky jsou takový rakvičky. Co nepotřebujete, uložte na ně. Určitě to brzy beze stopy zmizí.

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       No vyděsili jste mne ale… Kingstone nemám. Jen zcela obyčejný letiý Emtecy…a pak jakési cosi. Ale přidávám ?časem? jak prezentace, tak knížky a zatím dobrý. Fujtajbl….

       To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Já se spoléhám na rady svého syna a na Windows Defender.

    To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    To je tak, když jsou lidi moc aktivní 😆

    To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  Nejde mi sem v W7 dát odkaz – takže slovně. Na Tiscali jede Jégl a přes city. je to síla…. A Drahoš nechce 4 debat ale jen dvě…. ach jo

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   To můžete otevřít i sardinky a vyběhne nějaký kašpar, který vychválí Drahoše až do nebe. Ještě, že ten blbákov za 14 dní skončí. Kdyby to mělo trvat měsíc, tak ho Halík s Hermanem prohlásí za svatého už za živa.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.