Rozpočet. Rozpočet?


Mezinárodní den tuleňů, lachtanů a velryb

Dvě strany bývalé koalice se chlubí, jak se jim povedlo prosadit znovelizovaný rozpočet, který samy předložily. Proč by jej nenovelizovaly, když už za něj odpovědnost neponesou. Zaklínadlo „sociálních služeb“ zafungovalo. Babiš si nemohl dovolit něco takového odmítnout.

Jenže už se objevují signály toho, že socialisty prosazovaná verse rozpočtu a lidovci novelizovaná podoba je ve skutečnosti naprosto nereálná.

 1. Kde se vezmou ony 3 mld. Na přidání sociálním službám? Pochopitelně z rezervy
 2. Zásah Ústavního soudu do systému EET ohrozil plánovanou výši příjmu
 3. Ekonomové vyhrožují, že skutečný hospodářský růst nebude takový, jako odhad, který byl ministr Pilný Sobotkou a Bělobrádkem nucen dvakrát navyšovat.

Takže se může stát, že již v pololetí bude vývoj rozpočtu poněkud horší, a vláda bude nucena provádět nepopulární opatření. Každá vláda, která by se teoreticky mohla za stávajících volebních výsledků objevit. Jediný, kdo by to neřešil, je Sobotka. Ten by klidně zvýšil schodek.  Ovšem bude-li u vlády Babiš, jeho marketingové oddělení jistě dokáže ten stav úspěšně využít a odstranit socialisty a lidovce z politické scény. A v předpokládaných podzimních předčasných volbách získá pohodlnou vládní většinu.

Ať máme k Babišovi postoj jaký chceme, na jeho slova dojde a výsledek rozhodně nebude ani v jednom směru dobrý. Tedy ani politicky, ani ekonomicky. Jenže socialisti a lidovci se topí sami a nikdo jim pomoci nemůže. Je to pouze v jejich hlavách a v hlavách jejich vůdců. Socialisty čeká únorový sjezd, ale obávám se, že jeho výsledek nebude takový, jaký by jim prospěl. Je tam zakořeněno příliš mnoho Sobotkovců. Lidovci se na něco podobného zatím nechystají.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

25 reakcí na Rozpočet. Rozpočet?

 1. vittta napsal:

  Ovšem….kolik vlastně EET přinesla minulý rok do státního rozpočtu?
  Myšleno jako čisté plus, po odečtení nákladů na její provoz a odečtení daní (spotřebních, DPH či z příjmu) zaniklých provozoven?

  To se mi líbí

  • bob napsal:

   To přece nikdo neví.
   Zato Vám Kalousek řekne „přesně“ kolik se na tom prodělalo.
   Babiš stejně „přesně“ řekne kolik se na tom vydělalo.
   A protože si to nikam nezaznamenají, tak Vám příště řeknou úplně jiná čísla.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Mě totiž hrozně zaujalo tohle v tom článku.
    „2.Zásah Ústavního soudu do systému EET ohrozil plánovanou výši příjmu“
    V překladu, krade se, a krást se bude, ale s EET by se nekradlo a byly vyšší výběry daní.
    Pokud pak je nějaký daňový příjem plánovaný, měl by někdo vědět, kolik EET „vydělalo“.
    Takhle může být klidně rozhodnutí ÚS ne čárou přes ušlechtilé cíle dobrotivých politiků, ale vítaná výmluva.

    To se mi líbí

 2. bob napsal:

  S tím rozpočtem.
  Já jsem se v životě něco naplánoval. Pohyboval jsem se „jenom“ v řádu miliard. Budu mluvit za sebe, ale jsem přesvědčen, že je to tak prakticky všude
  Podle mě platila následující „pravidla“ (nemám důvod si myslet, že dnes neplatí):
  – chyba v plánu do 5% ať nahoru nebo dolů je úspěch
  – výnosy jsem (paradoxně stejně jako vláda) „nafukoval“, to, aby mi vedení plán schválilo.
  – náklady jsem taky nafukoval, jelikož jsem chtěl mít rezervu
  No a v realitě jsem se pochopitelně podle svého nejlepšího svědomí snažil aby náklady byly co nejnižší a výnosy co největší (to má asi Babiš na mysli, když chce stát řídit jako firmu).
  A na konci plánovacího období, když už jsem tušil, jak to dopadne, tak v případě, že výsledky byly pozitivní jsem něco „pustil“.
  Takže bych si o jednotky miliard starost nedělal.
  To jak se rozpočet „prodává“ před jeho schválením, resp. když jsou na konci známy výsledky je jenom otázka výmluvnosti předkladatele.

  To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Nevím ale v případě Sobotky a Bělobrádka bych ohledně rozpočtu byl shovívavý.V jejich případě se nejedná o naprosto cílené podkopávání ekonomiky jako v případě Eduarda Janoty. V jejich případě se jedná pouze o naprostou neznalost a snahu zavděčít se svým na úkor občanstva.
  Protože dříve ať byla u moci kterákoli vláda, plán jejího hospodaření – státní rozpočet – měl v rukou pokaždé pouze jeden člověk.
  Každý rok si poslechl zadání od politiků a pak narýsoval rozpočet přesně podle zadání svých loutkovodičů. Jmenoval se Eduard Janota a na ministerstvu pracoval přes dvacet let.
  To že tento rozpočet prezentoval nějaký Sobotka či nějaký Kalousek nebo kdokoli jiný opravdu není podstatné.
  No a teprve po jeho smrti si konečně mohl dovolit Babiš vytvořit normální rozpočet, který nebyl tolik závislý na zadání vládnoucích elit.
  Tož to je asi tak vše proč byl a bude ten jeho rozpočet lepší.
  No a co se týče vztahu ČSSD a KDU-ČSL, tak to závisí na tom zda pravdivě odpoví na otázku :
  V čem byl Hamáček horší než Kefalín ?

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   Eduard Janota nastoupil na ministerstvo financí,odbor státního rozpočtu,už v roce 1978.
   ————————————–
   „Jmenoval se Eduard Janota a na ministerstvu pracoval přes dvacet let.“

   tato vaše věta je sice pravdivá,ale „nenápadně“ nám podsunujete že tam začal pracovat až po roce 1989.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Zde se omlouvám a děkuji za doplnění, pouze podotýkám – > on také Štětina byl u stb.
    Co se týče stranické přilnavosti, tak je možné taktéž podotknout že Eva Holubová z LESA hlasuje pro Drahoše a kašle na svého stranického kolegu Horáčka.

    Doufejme že Pažout si to s ní po volbách vyřídí.

    To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Jako technik v.v. jsem se nikdy nezabýval okultními vědami, jako např. ekonomií a tak k tomu něco, co by vstoupilo do historie, asi těžko napíši. K článku jen to, že by mě zajímalo, jak si poradí socdem s tím, že trčí těsně nad čarou ponoru, ve žvanírně jsou jen sobotkovci, kteří to zavinili a ti, kteří by s tím mohli něco udělat, jsou vyautováni mimo hru. Úloha nemá řešení. U lidovců je mně to jedno. Čím dřív vypadnou, tím líp. Stejná škodná jako TOP 5,03.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Žádné strachy Rosťo Sobotku nahradí Hamáček a osazenstvo na hoře (pozor neplést si to s :

   ) změnu ani nepostřehne a Dienstbierovci budou dále makat jako doposud.
   Protože Hamáček
   Chce pomoci sociální demokracii se postavit na nohy, aby oni, sociální demokraté, byli znovu silou, která pozitivně ovlivňuje život v naší zemi.
   Chce sociální demokracii, na kterou jsou její členové hrdí a která jasně hájí zájmy především pracujících, rodin s dětmi a důchodců, jako doposud.
   Tož kdo ví možná to vyřeší až ponor.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Promiňte ja zapomněl Rosťo to je ta nemoc od skla.
   Honza Hamáček :
   „Islám už v minulosti prokázal a prokazuje nadále, že má nezastupitelnou a nevyčíslitelnou roli ve vývoji lidské společnosti.“
   Hamáček má pro svá tvrzení dobrý důvod, protože dlouhodobě v Česku lobbuje pro islámský Ázerbájdžán, jeho vládní síly a podnikatele.To ovšem dělá tento sociální demokrat zcela zdarma a láska k této asijské diktatuře je pouze jeho koníčkem.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Nejsem si úplně jist, že to bude to pravé ořechové a čára ponoru povyleze výš. Ale jinak tu nemoc od skla mám taky. Je obrovská výhoda, že nebolí, ale na druhou stranu unavuje nohy.

    To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   „TOP 5,03“ – to je dobrý. S vaším svolením převezmu do repertoáru.

   To se mi líbí

  • Antimon napsal:

   „Jako technik v.v. jsem se nikdy nezabýval okultními vědami, jako např. ekonomií ….. “ to je super vyjádřeno. Vzpomínám si, jak ředitel jedné firmy, kde jsem také působil, občas udeřil na účetní, že ta výsledovka není tak úplně O.K. No a účetní počarovali s čísly ve skladu, a hned to O.K. bylo. Já jsem si to pojmenoval na „storage magic“ 🙂

   To se mi líbí

 5. Joda napsal:

  Z jiné kapsy, než jsou finance …
  #MeToo
  Když jsem chodil do školky, přišla za mnou holčička z vyššího oddělení s tím, abych jí ukázal cíkálka. Pětiletý chlapeček bezelstně stáhl punčocháčky. Načež ona udělal něco neskutečného. Vzala ho do ruky, zatřepala s ním a zvolala „cililink“. Dlouho, předlouho mě pálilo to ponížení.
  O deset let později jsem byl o prázdninách mezi osmou a devátou třídou (mezi 14 a 15 rokem věku) naposledy na pionýrském táboře. Byla tam s námi jedna stejně stará holka, která se evidentně cítila lépe v klučičím kolektivu. Chodila s naším oddílem na výlety, hrála s námi hry. Dívky ve věku 14 až 15 jsou již dosti vyspělé a ona byla hodně. Pochopitelně to lákalo puberťáky vyzkoumat, co jí to tam vepředu roste. Ti smělejší si sáhli přímo, ti nesmělejší jen jako v zápalu hry. Dívčina, přestože měla kluky obecně ráda, toto nesnášela a vždy smělce potrestala. Pochopitelně si to ti potrestaní nechali pro sebe, aby si to i ti ostatní zažili.
  I já jsem se jednou dotkl. Protože jsem vždy patřil ve vztahu k ženám k těm nesmělejším, bylo to u mne opravdu v zápalu hry. Přesto následovala odveta. Sáhla mi do rozkroku a silně, opravdu silně stiskla. Ještě dnes vidím ty hvězdičky, které mi naskočily před očima.
  Oběma babám (pokud ještě žijí) je dnes už přes 70 let, přesto (pokud se mi po těch letech podaří zjistit jejich totožnost) je práknu. Obě mi totiž způsobily dlouhodobé trauma.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Mě dokonce jedna, hluboko někdy v třetihorách znásilnila úplně a já dokonce vím, která. Problém je, že si to dodnes pamatuji. Jedno moje já říká, že je teď IN přes to MÍ TO ( nebo jak se to jmenuje ) si podat stížnost, ale to druhé moje já zase říká, že jen vůl si stěžuje na něco, co se mu líbilo. Tož včíl nevím. Asi nechám ta dvě moje já se mezi sebou dohadovat a podívám se, jestli není něco ostřejšího ve špajzu.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   V tom druhém případě bych si to na vašem místě rozmyslel, protože dlouhé roky tréninku rychlých nekompromisních odvet by mohly přinést nepříjemné následky i dnes. 🙂

   To se mi líbí

 6. blbíš napsal:

  Stařec a záplavy, a neb, … a co, až voda opadne!

  Tak říkáte, Bavore, záplavy? A někdo, že né Avaři, ale velká voda, že spláchla problém s nima … asi, taky řešení, žejo?

  A co takhle, že by jako UŽ bylo taky na čase, aby i ta druhá (zatím stále ještě po volbách vítězná) strana natolik zaplavila (ovládla) média, policii, státní zastupitelství a soudnictví, aby se nám po opadnutí vody obnažil a odkryl pod dosud různejma umně vybudovanýma nánosama dosud skrývanej kamarádčovskej tok peněz a prebend i na tý dosud křišťálově nejčistší, nejspravedlivější a nejpravdivější straně rybníka s pro nás budovanýma plážema s nepřebernejma možnostma samoutonutí. Budovanýma těma, který to s náma v každým okamžiku mysleli jen a jen dobře, nebo se nějak významně mejlím a vono o prachy a z nich plynoucí moci už nejde? Podle současně vyhrocených sporů a šarvátek soudím, že ta doba rozsáhlých záplav pomalu a jistě JIŽ nastává – říká se tomu, tuším, přebírání moci a myslím, že nás čekaj ubíjející až úmorný doby zaplavenýho skoro všeho, který, bohužel pro nás (=občany), nebudou mít žádnej užitek, než jen zkázu a … a možná, dá-li Bůh, přinese tepláky pár jednotkám lidí, který nám ale můžou bejt stejnak ukradený tak, jak sme my byli ukradený jim. Mnohem závažnější je (bude) zjištění, že ty záplavy nadále oslabí naše možný vyjednávací postavení v otázkách pro nás životně důležitých a spolu s naším vlastním tradičním kolaborantstvím naší možnou společnou sílu natolik v tý vodě rozředí, že nebudeme mít po jejím vopadnutí zřejmě pražádnou šanci ten rozbahněný kousek naší hroudy ani uhájit! Pravda a láska nás rozřeďuje v tý znečištěný smrdutý vodě na všech úrovních tak lehce a tak křišťálově čistě, že se nestačím tomu úmyslnýmu rozpouštění našeho prostoru divit!

  Uvidíte, vo to horší bude náš náraz vo rozbahněný dno. Hloupej ten, kdo plejtvá zcela dobrovolně svejma silama a … a naše politická reprezentace to bohužel nyní předvádí v tom nejrozbanitějším stylu jaký si umíme vůbec představit a … a ani si k tomu nepovažuje za nutný natáhnout gumáky (alespoň před náma!)!

  Liked by 1 osoba

Komentáře nejsou povoleny.