Domnívám se


Mainstream media (MSM) neustále přiživují jakýsi případ jakéhosi Čapího hnízda. A neustále omílají, co vede vyšetřovatele k jakýmsi závěrům. Oni se totiž domnívají, ano, tak je to v MSM uváděno, domnívají se, že ke změně nebyl ekonomický ani podnikatelský důvod.  Ale kdo může posoudit, co je nebo není ekonomický či podnikatelský důvod? Kdo může posoudit, co je či není nutné? Samozřejmě jen ten, kdo takové rozhodnutí udělá.

Čapí hnízdo bylo odděleno možná i proto, že onen Babišův příbuzný chtěl nějakým způsobem dokázat, že také něco umí. A tak dostal svou farmičku. Když se pak objevila možnost získat nějaké dotační peníze, prostě sepsal a předložil žádost. Jenže takových žadatelů bylo…

V tom okamžiku nastupuje někdo, kdo předložené žádosti posuzuje, vyhodnocuje a buď schvaluje nebo zamítá. A že zamítnutých žádostí je, o tom by mohli mnozí nejen podnikatelé, ale i obce dlouze vyprávět.

Operuje se tím, že tu dotaci mohl dostat někdo možná potřebnější. Mohl. Ale o tom nerozhodl Babiš, ale ten, kdo ty dotace přiděluje. Určitě tenkrát nebyl žádný problém vyhodnotit žádost jako bezpředmětnou a peníze nepřidělit.  Kvůli změně nebylo možné dohledat majitele firmy. A tak by určitě nebyl problém žádost zamítnout. Už jen proto, že byl určitě znám původní vztah farmy k Agrofertu. Stačilo nahlédnout do zápisů v katastru či podnikatelského rejstříku.

Pochybuji, že měl tehdy Babiš tak dlouhé prsty, aby někoho nutil dotaci schválit. Prostě někdo to zkusil a jiný to schválil. Pokud je tedy někde chyba, pak je tam, kde se peníze přidělují, nikoli tam, kde se pouze žádá. Ostatně odpovězte mi na takovou malou nepodstatnou otázku: Je na dotaci právní nárok? (pro méně chápavé – musí každý, kdo podá žádost o dotaci také tu dotaci dostat)?

V této souvislosti se přímo vtírá podezření, že snaha dostat tehdejšího hejtmana Bendla do parlamentu nebyla pouhým opomenutím volebních komisí. Ale zajištění jeho imunity. Jen shodou náhod, kdy jiný poslanec dostal v jisté volební místnosti pouhý jeden preferenční hlas, a ten, kdo jej kroužkoval, si toho omylem všiml, možná překazila plány na Bendlovu beztrestnost. Jeho by sněmovna určitě nevydala.

Kdekdo se tu ohání Čapím hnízdem, ale zpráva OLAF uvádí celkem 44 projektů, u nichž bylo nalezeno pochybení. „Jemně řečeno to v překladu znamená, že při získávání dotace bylo porušeno právo,“ uvedl v reakci na zveřejněné závěry předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.  Ale nikdo přece nezpochybňuje podobný výklad. Jen mi pořád není jasné, kdo porušil ono právo. Žadatelé nebo přidělující orgán? A bude se u všech 44 zpochybněných projektů postupovat stejně jako u Čapáku?

Už vidím některé z vás, jak  se mne chystají napadat, že zase otravuji s Babišem.  Ale ono přece nejde o Babiše, ale o princip, který se zde uplatňuje již dlouhou dobu.  Někdo se domnívá, že něco mělo být jinak nebo nemělo být a hned se z toho dělají aféry a kauzy. Nakonec to po mnoha letech vláčení někoho po soudech dopadne tak, že se domněnky nepotvrdí, ale to už bývá postiženým celkem k ničemu.

Připomenu ještě jeden poněkud starší případ. Je z města, kde jsem trávil čtvrt století z mého života. Ano, jde o Český Krumlov. Tamní zastupitelé byli obviněni z „nevýhodného“ nakládání s pozemky u řeky. Nakonec samozřejmě žádné nevýhodné nakládání nebylo, zastupitelé rozhodli v souladu s tehdejšími potřebami města, a všichni obvinění byli osvobozeni. Ale pověst už nikdo nikdy neočistí.

Jedinou známou osobou, která se dokázala vrátit zpět do politiky, je Věra Jourová. Ta byla v podobně vykonstruovaném procesu dokonce odsouzena a nějaký čas trávila za mřížemi. Nakonec se případ otočil proti iniciátorovi celého případu a za podvod, který se snažil přisoudit právě Jourové a spol. byl odsouzen skutečný pachatel architekt Říčař.

Takže opravdu si myslíte, že jde jen o Babiše?

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

43 reakcí na Domnívám se

 1. vonrammstein napsal:

  Vypadá to, že Vám asi jo.

  To se mi líbí

 2. jaa napsal:

  Lidi nejsou blbí. Po netu lítá kde co … no posílám

  To se mi líbí

 3. bob napsal:

  Na položenou otázku odpovídám, že Babiš musí určitým kruhům strašně vadit. Pamatuji hodně štvanic, ale téhle se nic nevyrovná. Je zde i snaha o podprahovou štvanici, když např. komerční radia nás informují, jak reaguje na Čapí hnízdo zahraniční tisk…
  No a mainstream si samozřejmě s žádnou podprahovou štvanicí hlavu neláme. Ten si zve „nezávislé“ osobnosti, které nám dávají objektivní náhled na věc.
  Je to tak silné, že dokonce i Putin (který ovlivňuje úplně všecko úplně snadno) má co dělat.
  Jestli se to Putinovi povede se dozvíme po prezidentských volbách, resp. až vláda získá důvěru.
  Mainstream nás o tom bude neprodleně informovat.

  To se mi líbí

 4. bob napsal:

  Ještě to trošku odlehčím.
  Nadporučík Mazurek v Černých baronech, řeší, co on vlastně je.
  Obdobnou otázku řeším i já.
  Jsem ruský troll? Putinův troll? Můžu být troll, když mě nikdo neplatí?
  Jsem ovlivněn fake news nebo sám (proboha!!!) ovlivňuji?
  Mám vlastní názor nebo mě ty Parlamentní listy a TV Barrandov připravily o rozum a jenom papouškuji?

  To se mi líbí

 5. Hudec napsal:

  Antonius podobně řečnil na Caesarovou mrtvolou.

  To se mi líbí

 6. Slim napsal:

  110 let.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/459870-zemrela-sorosova-zachrankyne.html

  Všiml jsem si (poprvé při prohlídce tabulek nad celami v Petropavlovské pevnosti), že hrdinských činů se ČASTO „dopouštějí“ lidé, kteří se pak dožijí velmi vysokého věku, tedy snad lidé mimořádně vitální. Uvažoval jsem proto, jestli nás náhodou náš vnitřní tonus (ta „pravda těla“) nějak k takovým činům nedisponuje, nepředurčuje.

  To se mi líbí

 7. Cech napsal:

  Zde se nejedná v žádném případě o princip, zde se jedná o „Ing. Miroslava Kalouska“ – > lépe řečeno o to co tento velmi aktivní, chytrý, prozíravý a podle ČT nejpracovitější politik kryje.

  Čapí hnízdo není jediná kauza kterou doposud Kalouskem kryté vládnoucí elity vygenerovali :
  Jeden z občanů se Zemana zeptal na to, co si myslí o Babišových dluhopisech. Zajímalo ho, jestli není divné, když ministr financí tvrdí, že bojuje proti daňovým únikům, ale sám se přitom placení daní vyhýbá.
  „Pokud jsem o této věci informován, a to jenom z veřejných zdrojů, tak vím, že pan Babiš koupil korunové dluhopisy před několika lety a že tyto dluhopisy byly osvobozeny od daní. A víte, kdo je osvobodil od daní? Tehdejší ministr financí, který se jmenoval Miroslav Kalousek.
  Zavřete Miroslava Kalouska.“
  Následně bylo od potrestání za korunové dluhopisy ze srany vládnoucích elit upuštěno.
  To zásadní co přinese Čapí hnízdo je :
  a) Naprosto nezbytné odložení hlasování o důvěře kvůli Čapímu hnízdu. Vzhledem k tomu že je to možnéa definoval to Kalouskův Jan Wintr.
  b) Čapí hnízdo zabezpečí nezvolení Zemana prezidentem.
  Těch výhod pro současnou vládnoucí elitu, které ji přinese kauza Čapí hnízdo je opravdu celá řada, včetně toho že se Dienstbierovci udrží u moci pomocí Hamáčka (pozor ! ne toho poručíka, velitele roty) .
  Je to také dané tím, že vyhnat „placeného voliče“ aby nyní protestoval na pokyn jako v případě „Proč? Proto!“ se již Topolánkovi nepodařilo.
  Z daného jasně vyplývá že na vládnoucí elity kryté Ing. Miroslavem Kalouskem je i Ing. Andrej Babiš krátký, ať to byla ona složenka, nebo víc než si myslíte, nebo nyní Čapí hnízdo „Ing. Miroslav Kalousek“ je vždy tím finálním vítězem.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Vlastně za Kalouska to řekla jeho téměř ohledně Zemana mluvčí Zdena Mašínová :
   „Já toho ožralu už nemůžu ani vidět. Jestli zde bude strašit dalších pět let, začnu pochybovat o psychickém zdraví Čechů a Moravanů“.

   To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   To je ale dost depresivní zjištění – takže vlastně jsme prd platný? A zase se toho chopí ti správní hoši, co spolu mluví: Tfuj, to je ale karta! Smutný je, že nemohu s úspěchem tvrdit, že věřím v moudrost voličů…Stejně ale půjdu k volbám a hodím tam toho Zemana, přestože ho osobně moc nemusím. Aspoň proto, abych neměl úplně zaneřáděný svědomí… Nojo, ale co s tou zlodějskou bandou kolem kalousa a spol.?

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Zde je to opravdu velmi obtížné neboť Ing. Miroslav Kalousek obsáhl jak naši historii tak naši současnost ale se** se i do naši budoucnosti.
    Je schopen včas rozpoznat komu nesmí vadit a na koho si může dovolit došlápnout.
    Takže 5 důvodů proč nelze nechat skočit Kalouska i s jeho padákem podle jeho samotného neboli jeho skupina „neovlivní“.
    č. 1: Pád preferencí dost dlouho před volbami dokázal dorovnat z ameriky.
    č. 2: Antibabiš je schválený program.
    č. 3: Fenomén Feri, který je již zakotven ve struktůrách EU a volič o tom neví.
    č. 4: Schopnost napsat program potřebného moderního kapitalismu, vize pro Českou republiku 2030 dovedně přežvatlaná von. Karlem.
    č. 5: Úspěšná výroba absolutní fikce že v Česku existuje střední třída, která nemá koho volit.
    No a v neposlední řadě podpora člena Bilderberg group, ať je jakkoli po zenitu stále je to člen s právem hlasu.

    To se mi líbí

 8. brtník z brlohu napsal:

  Filip – potažmo KSČM – volte Zemana :
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/46884257
  Jeho jméno sice nepadlo ale z textu je to jasné!

  To se mi líbí

 9. čtenář napsal:

  To se mi líbí

 10. tata napsal:

  PANE Bavore docela mě pobavila tato věta vté je obsaženo hodně…………

  .Už vidím některé z vás, jak se mne chystají napadat, že zase otravuji s Babišem. Ale ono přece nejde o Babiše, ale o princip,

  Jde o slovo princip……..Dokonce se dá souhlasit ze vším co otom často píšete,jako že těch 50 milionů je směšné se srovnáním jiných podvodů,jako že je naprosto jasné že je pro ně Babiš hrozba pro jejich zlodějny a další,přesto spojení slova princip…………vtom spojení je totiž principálně jasné že by toto politik v žádném případě udělat neměl a to v duchu káže o vodě a lemtá víno.Trochu odbočím hodně mi bylo předhazováno jak se nestranýný a hájím čssd A BYL JSEM ZDE SKOREM JEDINÝ který ač uznával že na Rátha je hon,použity nestadartní metody,jeho 7 milionu směšné proti jinému,přesto jde o princip že asi normální člověk neponese 7 milionu takto.
  to právě to slovo princip znamená přijmout že třeba i můj kamárád pochybil,přesto že ve srovnání s jinými ,nebo metodami je to svinárna

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   tato
   v principu jde o to, zda to, co se komu předhazuje, bylo skutečně provedeno. Např. u Ratha. Je zakázáno nosit 7 mega v tašce?

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Té šaškárně kolem Ratha také moc nerozumím. Člověk s několika funkcemi jako on, „našetří“ tu igelitku za rok. Zcela legálně. Můžeme diskutovat o tom, že sbírání kopce funkcí za velký peníz je prasárna, ale na to, aby šel dotyčný do lochu, by neškodilo ukázat prstem, kde něco předražil. Kdyby nedělal z Kalouska blbce, byl by v politice dodnes. A s Babišem je to úplně stejné. Celá ta šaškárna se potáhne roky a výsledek v mlhovině Andromedy. Jenom samé dohady, to podle toho, k jakému táboru „zasvěcený“ patří. A protože podobné dotace dostala hromada firem, budou mít zbytečně potíže i oni. A kolik chybělo, aby se to neštěstí, zvané kalousek, nedostalo do parlamentu. Jedno objevené procento, po zázračném výpadku elektřiny a spoza moře připlutých hlasů „krajanů“.
    Ale neztrácejme naději. O víkendu mě vyhledali ruští hekři a předali mně tajnou depeši od Vladimíra P. V té stálo, že zajistil vítězství M. Zemana. Na mou otázku, zda už v prvním kole mi nebylo odpovězeno. Údajně to podléhá přísnému utajení a já prověrku na Přísně tajné nemám. Tu už nedali jednomu od nás z dědiny a dotáhl to až do Práglu na Hrad. Ten kalúsek má paprče všude, pazdrát.

    To se mi líbí

    • Ahele napsal:

     Když je řeč o Rathovi………
     „Veřejný prostor opanovala zpráva OLAF. Pod mediální palbou zůstávají skryté další scény tohoto zajímavého příběhu.
     http://blog.aktualne.cz/blogy/david-rath.php?itemid=30720
     Je fakt, že po přečtení článku mne jako první napadla jeho kauza. pokud si pamatuji tam toho od samého počátku bylo hodně zvláštních souvislostí, ale jako hlavní se mi jeví načasování. A to velmi připomíná současnou kauzu Babiše. O Rthovi si můžeme myslet mnohé, ale to, že je hloupý a nemá přehled rozhodně ne.
     Ne dosti však na tom jsou další příklady, které se sluší připomenout. Třeba takový Čunek, který byl vyšetřován jako vicepremiér až se konečně podařilo jej odstranit dost krkolomným způsobem. (Tady je dobré si připomenou Bělobrádkovu zásadovost, že KDU nebude podporovat vládu, kde jsou vyšetřováni její členové natož premiér.)
     O Paroubkovi ani nemluvě. Tomu se zřejmě podařilo vyklouznout na poslední chvíli, když odstoupil po „prohraných“ volbách ač rozhodně nemusel. Možná se k němu dostaly jisté informace nebo nabídky, které nelze odmítnout..

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Rathovo hlavní provinění je právě to, že není hloupý a má přehled. Kdybych měl tu moc, tak bych mu napařil 10 let. 10 let dělat ministra zdravotnictví bez možnosti odvolání. Co dokázal během chvilky vykouzlit z těžce zadlužené VZP je na nobelovku. To by bylo nářku a skřípění zubů od chlapců a děvčat, co spolu mluví.

      To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      ROP Střední Čechy měl v létě roku 2008, kdy o dotaci pro kongresové zázemí rozhodoval, dva externí posudky, které si objednal. Oba zpochybnily, že by tak malý podnik, jako bylo Čapí hnízdo, bez historie a obratu mohl získat na spolufinancování avizovaný stamilionový úvěr od české dcery banky HSBC. Experti proto navrhli, ať žadatel doplní a vysvětlí, jak si chce hotovost zajistit, neboť bez toho projekt hodnotit nelze.

      „Příjemce dotace nebyl nikdy vyrozuměn o tomto externím hodnocení a nikdy nebyl požádán, aby objasnil problematické prvky. Navzdory závažnosti expertních komentářů a absenci vysvětlení od žadatele byl projekt schválen,“ píší inspektoři. Na nestandardní postup ROP Střední Čechy auditoři OLAF upozornili evropské generální ředitelství pro regionální rozvoj (DG Regio), které LN potvrdilo, že se závěry zabývá. „Zprávu vyhodnocujeme,“ sdělil mluvčí Johannes Bahrke.

      Zdroj: https://www.lidovky.cz/vybusna-zprava-olaf-zavery-hovori-o-moznem-podvodu-i-poskozeni-financnich-zajmu-eu-gz4-/zpravy-domov.aspx?c=A180108_214602_ln_domov_ele

      To se mi líbí

    • jaa napsal:

     No jsem na tom podobně. Taky tomu nerozumím. Na vlastní oči jsem viděla, bylo to v přímém vysílání – přerušili tenkrá program, jak vychází z domu, udiveně se kouká na to co se venku děje, jak od něj bere kukláč krabici, odchází s ní z dosahu kamery a pak ji zase přináší a tvrdí že jsou v ní peníze. Vpozdějších vysíláních už to nebylo. dlouho mi to vrtalo hlavou proč neřekl, že to není ta krabice,. Ale nedávno jsem viděla nějakou detektivku kde obžalovaný vysvětluje proč něco podobného provedl a nakonec po dlouhých tahanicích spor vyhrál. „Byl jsem větší lhář než oni“….říkal … tak kdo ví, zvlášť že takový nestandartní postup vedl k nestandartním závěrům—-A o těch dvou hlavních „komplicích, cosi to prý odseděli natvrdo ani Ťuk. Tož kdo ví….

     To se mi líbí

   • tata napsal:

    nenesl jí v tašce ale v krabici,odposlechy hovoří dost jasně,dále pro soudného člověka stačilo jak se choval po zatčení než si připravil učenou obranu,ale nato téma už je zbytečné debatovat

    To se mi líbí

  • bob napsal:

   Prosím, sdělte mi pár jmen politiků, kteří snesou Vaše měřítko.
   Zvednu trochu laťku. Kromě toho, že vyhovují eticky, tak bych chtěl, aby tam byl i určitý schopnostní potenciál.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    jestli to bylo na mě nemám žadné měřítko,ale neobhajuji co se nedá obhájit……jinými slovy kdyby nesl v krabici 7 milionů Kalousek asi by to nebylo normální a to by byla poslední reakce k tomuto

    To se mi líbí

 11. NavajaMM napsal:

  Dovolím si nezaujatý pohľad na pojem princíp, ako ho vyššie uviedol pán Bavor.
  V MSM dnes neexistuje ani jedno, ktoré by malo nestranný pohľad na veci. Je úplne priehľadné, že v čase tesne pred voľbou prezidenta a potenciálnymi predčasnými voľbami sleduje každá mediálna kauza politické ciele.
  V tomto prípade (Babiš) žiadne MSM nemá ani dostatočne informovaný pohľad. Nikto totiž o veciach momentálne nevie viac, ako vyšetrovatelia polície. Bolo by namieste, aby MSM kričali, keby vyšetrovatelia nekonali… (a aj v iných prípadoch, keď nekonajú).
  Z hľadiska širších súvislostí (lebo my na Slovensku máme tiež kauzy) je otázne, či by z princípu nestranné inštitúcie (ako políciu, súdnictvo, verejnoprávne médiá) mali riadiť ľudia, o ktorých rozhoduje politické grémium, alebo sú to priamo stranícki nominanti.

  To se mi líbí

 12. K-k. napsal:

  OT: A už je to tady! http://domaci.eurozpravy.cz/politika/212159-rusko-ovlivnuje-prezidentske-volby-v-cesku-muze-za-to-zeman-tvrdi-mezinarodni-denik/ Ale trvalo jim to, než zjistili, že zase ten Putin… 😀

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   No jo, Rosťo, jste dobře informovaný! 😀

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Ale nikde to neříkejte. Ten gaypornoherec Janda, co v ČR zastupuje henty evropské hodnoty, tady všude číhá. A jeho neoblafnete, udělá pár uměleckých kreací bez gatí, chvilku ztratíte pozornost a už Vás má. To je kujón.

    To se mi líbí

    • lujjza napsal:

     On nejen číhá, ale s Financial Times aktivně (spolu)pracuje.
     Autorem článečku/komentáře ve FT je James Shotter, prý ho „napsal z Prahy“…. Že by nezávislý žurnalista/pozorovatel?
     A v článku si smočil i Ivan Gabal, prej
     „… by mohly být volby zákonem vyhlášeny za součást strategické infrastruktury. Volební manipulace by se stala trestným činem.
     Jako chráníme letadla, hranice nebo elektrárny, musíme chránit naši volební infrastrukturu.“
     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jakub-Janda-se-vyjadril-pro-The-Financial-Times-Nahlednete-519179

     Teda hlavně ty hranice, hoši…. Ty vám jdou fakt perfektně…

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Ivan Gabal je taky dáreček. To se hned tak nevidí.

      To se mi líbí

     • oh napsal:

      Ivan Gabal je idiot.
      Trestní zákoník
      § 351 Maření přípravy a průběhu voleb a referenda

      Kdo jinému násilím nebo pohrůžkou násilí nebo lstí brání ve výkonu volebního práva nebo hlasovacího práva v referendu anebo jiného takovým způsobem k výkonu volebního práva nebo hlasovacího práva v referendu nutí,

      kdo jinému nebo pro jiného v souvislosti s výkonem volebního práva nebo hlasovacího práva v referendu poskytne, nabídne nebo slíbí finanční, majetkový nebo jiný obdobný prospěch, aby volil nebo hlasoval v rozporu s nezávislým vyjádřením své vůle,

      kdo padělá údaje v dokladu o počtu členů politické strany nebo na petici pro volební účely nebo v jiném dokumentu souvisejícím s volbami nebo referendem anebo vědomě použije takového dokumentu jako pravého,

      kdo vědomě nesprávně sečte hlasy či poruší tajnost hlasování, nebo

      kdo jinak hrubým způsobem maří přípravy nebo průběh voleb do zákonodárného sboru nebo zastupitelstva územního samosprávného celku anebo přípravy nebo průběh referenda, až do vyhlášení jejich výsledků,

      bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

      To se mi líbí

  • bob napsal:

   Uf, to jsem si oddechl. Už jsem měl strach, že nás v tom VVP nechá.

   To se mi líbí

 13. Rosťa napsal:

  Všiml jsem si, že ve volebních průzkumech se udává, že TOP, ODS, Drahoše a pod. volí lidé inteligentní s VŠ vzděláním, bohatí, úspěšní, krásní a s puntíkatým hmyzem pod krkem. Zato ty druhé a Zemana volí lidé bez ukončené ZDŠ, nevzhlední, neúspěšní, intelektuálně pomalejší, s jednou nohou kratší a staří s malým důchodem, co chodí v montérkách i v neděli. Na PL se k tomu vyjádřil Radim Uzel.

  Sexuolog, gynekolog a porodník Radim Uzel uvedl: „Profesor Tomáš Halík si myslí, že Miloše Zemana rozhodně nebude volit občan, kterému leží na srdci zájmy ČR. Posledních dvanáct let se pravidelně každoročně setkávám se svými kolegy, s nimiž jsem promoval na lékařské fakultě v Brně v roce 1963. Tvoříme tedy skupinu téměř osmdesátiletých lékařů různých specializací (chirurgie, ORL, gynekologie, psychiatrie, stomatologie). Pana profesora Halíka nazýváme podle návrhu jednoho kolegy doktorem Solfernem (viz Drdovy Hrátky s čertem). Jeho rady tedy považujeme za ďábelské a Miloše Zemana bude volit asi 90 procent kolegů. Mohu každého ubezpečit, že zájmy ČR nám leží na srdci všem!“

  Líbí se 1 osoba

 14. cobolik pacholik napsal:

  ten cezpolny pepik zvany babis,to sa bojuje proti nemu lepsie jak za soudruha proti tridnimu nepritely,ja kus chcel sa nejak dozvediet,co hvari sprava z toho uradu z tej zasranej EU,uz hned na zaciatku politrucke a podjebovacio slizke ani nie domnieky,ale totlany bullshit,je znakom toho,ze v sprave predpokladam,mozu babisovy skocit na haka,myslim,ze to dobre vie a oni tiez vedia,tak sa krutia jak smrad nad hovnom a nezostane z nich nic,nove volby do parlamentu,bo nikto mu nechce dat doveru,nevedia blbecci,ze uz teraz je po nich a po volbach uz bude amen,este teraz niekedy budu pepici volit prezidenta,ked vyhra babis,to bude posledne zvonenie do ich poslednej etapy zvanej sme v pizde.
  toto vsetko sa nazyva politika,keby tak holota pepikov pracovala a dristala,vymyslala,okolo tej svojej roboty,nebolo ,by ani na rohlik pre otika,jedine slovo co ma napada,tam,je to velmi chore,nazdar.

  To se mi líbí

 15. cobolik pacholik napsal:

  nie babis,ale ten nenavideny zeman

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.