PF 2018


Světový den míru

Údery hodín, ohňostroje… a máme tu zase rok s osmičkou na konci s nejasnou predtuchou, že sa treba pripraviť na prekvapenia, o ktorých ešte nemáme ani tušenia. Roky s osmičkou nám často do nášho spoločného domáceho priestoru priniesli veľké zmeny. Ako to už býva, niekto ich vítal, niekto bol nešťastný, no pre väčšinu to znamenalo výzvu na vzdor alebo prispôsobenie sa novej situácii. Často tieto nové situácie naše národy stmelili a priblížili.

Rád by som priateľom pána Bavora V. zaželal práve toto. Vzájomnosť, svornosť a nezlomnosť.

 

Pre veľký úspech z Vianoc pripájam niekoľko dočasných obrazov v snehu. Tieto vydržali najviac niekoľko hodín. Želal by som si, aby naše stopy v tunajšej realite vydržali aspoň roky.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Navaja se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

93 reakcí na PF 2018

 1. jaa napsal:

  Nádhera, Navajo dík. A já pro zdejší zvědavé a zvídavé si dovolím a pokusím se dát taky odkaz na jeden zajímavý obraz.
  Ale musím předeslat, že: Když kliknete na kteroukoliv postavu, objeví se její jméno a dvojklik Vás zavede do WIKI s jejím životopisem. Na levé straně ve sloupci lze nastavit češtinu.- Akorát jednu postavu jsem mezi velikány nenašla, ač je to z dob její slávy. Hmm držím si palce aby se povedlo. Tož uvidím….

  http://www.frizou.org/divers/10/18-qui-est-personnage/index.html

  Liked by 1 osoba

  • NavajaMM napsal:

   Dobrá práca. Vidieť, že autori sú Číňania, práve preto značnú časť ľudí nepoznám. A páči sa mi tá dôkladnosť, lebo ani mačku na ťave nenechali bez popisu: „lol cat – im riding in camel pockits“ (tá výslovnosť je samozrejme čínska).
   🙂

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    No mně dostaly ty hurisky, pyramidy, Stonehenge a Čínská zeď. je to zajímavý výběr . jakoby výběr toho, co svět měnilo, nebo posouvalo dopředu,

    Liked by 1 osoba

    • Bavor V. napsal:

     No, že by zrovna ty hurisky posouvaly svět kupředu…🤔

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Njn, ale jsou často zmiňovány v souvislosti s bojovností těch oných dosídlujících, s jejich samurajskými principy, s neexistencí strachu z konce Kdo ví, jestli tam nejsou jako varování z věcí příštích. Akorát nevím, proč mi nejde rozkliknout Gandhí a ten pastýř co je vedle něj, co je přes jednoho vlevo.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       To mi také nejde. Blbé je, že u toho pastýře si člověk může domýšlet kohokoliv, třeba Sv.Josefa.

       To se mi líbí

       • jaa napsal:

        Hmm, psi a pastýřská hůl. Nejspíš to bude Mojžíš. Ale protože jeho faktické stopy dosud nebyly nalezeny, stejně tak jako místo přechodu moře …. tak asi….. je tu jen jako dosud neověřená legenda – zvláščťz když je hodně uznávám v koránu…. ale kdo v í…

        To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       M. Gándhí s námi nekamarádí.

       To se mi líbí

     • vera napsal:

      Obrázek je hodně nekorektní ) Hurisky, to bych pochopila dřív než dva sportovce, z nichž Tyson skoro zloduch, bankrotář – nebo že by ho vybrali právě za symbol zadlužeností a exekucí, motor dnešního světa?)

      To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    pravdu som mal tu indian z mojave desert, pise,ze cinania namalovali,proste aziat,ja nikde nevidel,ked som kukal,ci vobec nehladal,ze od chuan che obrazok pochadza,nevadi,pochvalim sa,dobre mi blikalo v tej jebanej siske …ci som len trafil?bo stane,sa ze strelim a azbijem svojeho.

    To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Jen ještě Navajo, ten Váš vyhledávací talent mne docela bere. Já to mám leta rozeseto v PC tak porůznu, když na to narazím tak vždycky chvíli pátrám stylem „co tím chtěl básník říct“. Pak to vzdám.
    Vy dvakrát kliknete a víte vše. Teda leda by to bylo znalostí angliny, s tou jsem furt naštíru, nesedí mi. Málo nebo spíš nic a jen intuitivně. Říkala jsem si že v důchodě.. jo tůdle nudle objevil se net a možnost vandrování luftem po světě a byl šmytec.
    +Už se nedivím těm Vašim perfektním „referátům“ a těším se na další. No všichni nemůžeme znát všechno a tady se mi líbí, jak se vlastně doplňujeme, ve stylu “ TEN VÍ TO A TEN ZAS TOHLE A VŠICHNI DOHROMADY TOHO VÍME MOC.
    Pěkný zbytek tohoto svátečního dne všem. 🙂

    Liked by 1 osoba

    • Bavor V. napsal:

     První mne zaujalo to napsané velkými písmeny. Až pak jsem četl zbytek. Ale ta větička může mít i jiný význam. Takový, který se nevztahuje sem, ale do vyšších pater politiky. Ten ví to a ten zas‘ tohle a všichni toho na sebe víme dost…

     To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Ďakujem, pani jaa, to vyhľadávanie, áno, je to moja silná stránka. Vypestovaná cvikom, lebo som na to pri svojej práci odkázaný. Nie je to nič také mimoriadne. Cez sviatky som čítal pamäti generála Šnejdárka, na neho ešte zďaleka nemám. On robil prehliadku vojska v cvale na koni a videl všetko, čo bolo treba.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      ále jděte Navajo,. Vzpomeňte na spartakiádu, na ten obrovský Strahovák s mraky cvičenců. Jednolitá masa a stačilo jen nepatrně úkrok kamkoliv nebo opoždění se a v ten moment nebylo vidět ty mraky lidí, ale jen toho jediného co krapítko vybočil. A předpokládám, že nastoupení vojáci museli být v lati a taky nerozhodovala výška či šířka.
      Zato vystoupení těch nejmenších prťat, kterým ledacos nevysvětlíte a běhaj kam nemaj … to bylo osvěžení….
      Kdeže ty doby jsou….

      Liked by 1 osoba

      • vonrammstein napsal:

       Naštěstí v prdeli. Dyť to bylo jak v Severní Koreji.

       To se mi líbí

       • jaa napsal:

        Jo, proto asi na to k nám jezdili z celého světa a proto asi to tak obdivovali. Ach jo….

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Aspoň se lidi pořádně hýbali, ne jak dne, kdy tráví čas u počítače v práci i doma. A možná se vám to nezdálo, ale ti, kteří na těch vsích chodili cvičit, tam chodili dobrovolně a rádi.

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Jasně, fyzkultůra. Kdo se chce hejbat, ten se hejbe i bez toho, aby ho někdo masově a povinně nahnal na stadion.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Jsou lidi, kteří potřebují nějaký impuls.

        To se mi líbí

       • jaa napsal:

        VR – a fuj. Moc omezené. Víte možnost jít si dvakrát týdně – Po a ČT-ženy, Út a Pá muži -za 20 kč/rok protáhnout tělo a pod dozorem cvičitelky bylo a bylo by k nezaplacení. I když mužští potom skončili v hospodě. A bylo to tak všude – sokolovny, ba chodívalo se i do sousedních vesnic – staří mladí, ten pohyb a pokec – dělal lidi nějak soudržnější. Proto se to asi zlikvidovalo. A zdražilo. Ono vyklopit měsíčně tisícovku v posilovně, pro důchodce tak nějak.. joo tržní hospodářství a nová hytrá krev ve vedení kdečeho. A proč si myslíte, že je u nás tolik 80- víceletých. Zdravé jídlo a pohyb.
        Vy to zatím nechápete ale čas ukáže.

        To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        pozor,bo kukas na vec cez ideologicke okuliare a sam dobre vies,ze dnes zohnat 100 borcov dobre vymakanych,aby sa dalo zosuladit nemozne do vykonia.dnes postavim sto 18 rocnych faganov a zrevem na nich,aby mali mustru,aby boli fyzicky zdatny,aby mohli zobrat zbran do ruky,ked pride na lamanie chleba a to este nebudu vidiet teba v brneni a 90 sa zoserie odrazu bo keby si reval ty,to sa vsetci zoseru.bo ja dumal ja sam cvicenec bol a tam sa naucil salto napriklad,teraz by som asi zrobil,len kus cviku,mozno by ma nejeblo,co vedlajsie,ja tak dumal neraz,nijak ideologicky,bo jebali demokrati,ze to cvicenie to komunisticky bullshit,demokrat neda do kopy 1000 cvicencov,co ma napadalo,ze imperialistu to muselo jebat jak svina,ked videl, a nech mi nikto nehovori,ani jeden z nijakej ideologie,ze to bolo nasilu,ze to zmagorena holota,imperialista ti poviem dumal,kurva to aj tie deti budu vedeli so sapikom strielat.co dalsie ma napadne,ze demokrat prve nema sajnu jak by zmagoril,ked to magornie bolo tolko tisic ludi,aby dobrovolne ich nahnal tak cvicit a co dristal demokrat kolko to penazi sa vyhodilo,oni nemju na poriadnu zbran pre svojich vojakov a lietadlo to b nemali co kradnut,to jak airport letiske zrusil vyrobu zbrani,co vebev na nic nemierim nejak narodnsotne,ja tu ukazoval vojakov tym amikom,co prve sa pytali how match soldiers a ja ze 13000 a to mysleli,ze nieco jak vrcholovy sportovci,ze su a ja ze nie to regular army with draft card,to regularna army na povolavaci rozkaz ja ked im dristal,ze u nas lietadlo by nejeblo v praglu do prasni veze,bo by sme ho zostrelili,ze jaky mi mali system varovania t.j.orej hotovosti a to tam robia veterani,co boli v navy a marines,to mysleli,ze ja pre special ops officer a ja radovy vojak u letectva bol,ale jak kurva vycviceny a jak kurva aj jebany.treba priznat AFB,ze sme slaby jak to hovno a tych vas par,co ma pistolku doma to bude dobra len do zastrelenia sa,v bezvychodiskovej situacii,ideologia jedna vec a zdatnost obcanov bo dabel nikdy nespi vec najvyzsieho vyznamu,kurva tam niekto ma tam take jebnute vidiny jak ja,ze moze prist na lamanie chleba,kurva sme v riti….

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Bez urážky-odpovím jenom čoboldovi, protože ostalgie mi zvedá už tak dost vysokej tlak:
        Spatakiáda byla jenom divadlo, nic o fyzický připravenosti národa neříkala. Prostě se něco nacvičilo a pak zapomnělo.
        Jestli máš doma pistolku a umíš s ní zacházet, je samo o sobě poměrně málo platný, pokud neznáš taktiku a strategii, pravidla pouličního boje atd. Je to kompexní soubor vědomostí, kterej musíš znát, pokud máš mít šanci. S mečem můžu velice úspěšně rozehnat pouliční rvačku i s nožema, to bych uměl. Ale střelný zbraně vyžadujou trochu sofistikovanější přístup. To Tě nenaučej ani na Spartakiádě, ani v Sokolu nebo ve Skautu.

        To se mi líbí

       • jaa napsal:

        VR – ále prdlajs- dneska už můžu, není svátek/ zbytečně se nezesměšňujte Dobrou noc 🙂

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Oponujte věcně, jaa, pokud to dokážete. Prdlajs není argument, není to vůbec nic. Dobrou i Vám.

        To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        ty nedumaj jak individualista,co dobre pre teba,kolko takych tam je,ty budes naozaj dobry,ale co ubranis,ked pride kopa a nemusi byt ani dobre cvicenych,proste ta premozu,ty organizovany a disciplinovany,ale co ostatok tojich spoluobcanov?
        jedno komando dobre na uzpech vacsej operacie a ta sa nevedie komandom.komuna spartiakiadov robila perfektny tah,ktory demokrat nema ani v naznaku chovali k ucte k vlasti,k hrdosti,budovali v jedincovy kurva my dame rady,mysme boli hovno vzdy vo svete ,ale za komuny,to naisto viac respektovane hovno,teraz,to ani nesmrdime za hovnom,jak som kedysi pisal,vojnu ja nezazil,ale komunistov to kantrili jak sarancu za tej vojny a proc?bo oni kurva branili svojich,aj pres to,hoci platili najvyzsiu cenu,pravicovo zmysaljuci hajlovali jedna radost,jasne nie vsetci,taky trojan s cobolamy so zingorom bojoval,zingor kovabej soudruh,ktoreho potom ty jebany komunisti zavrazdili a trojana a pravicaka tiez,ked ide o moc sa nekuka,kto jakeho boha chvali,ale jak sa stavia k svojim,proste to tazko nejak zosuladit,sam vudus jak demokrat nas uz prafl,lepsie jak soudruh a to nie je vojna.

        To se mi líbí

 2. Slim napsal:

  Mně se po ránu dobře vstávalo při břeskné muzice

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Teda Vy jste podšívka. Já čekala nějaký děsný parádemarš , po tom děsivém pozdním odpoledni až do poplůnočního času, kdy se – alespoň u nás lidi rozhodli udělat si ohňostroje sami ci a Vy tohle – šmytce, Skoro to vypadá, jako by espaňol se pokoušeli přivzdělat obyvatelstvo klasikou . Díky

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    No veď – Čajkovskij. Ale plechových dychových tam máte až-až.

    To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Ona je tam i břesknost, ale až ve 4. minutě.
    Je to oslava vítězství nad Napoleonem, a Čajkovskij tam vložil patos široký jak Rusko.
    To tiché téma na začátku, to je citace hymny: Bog carja chrani

    Ve Španělsku se bleskovým davům daří. Tahle parta předtím udělala Bolero. A nakonec ta slavná Sabadell nahrávka s Ódou je na webu asi ve 4 verzích, jedna z nich má přes 70 miliónů zkouknutí. Bude to teplým klimatem, počítám

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     ÁHA … No jo, ale je to přiměřeně, přiměřeně….
     a dík, musím se kouknout na uváděné

     To se mi líbí

 3. vera napsal:

  PF2018 🙂 Tak, logo a název strany bychom měli, teď ještě program a vize. Pěkně z tradic a zvyků našich krajů :

  At nám zůstane smysl pro humor zachován na věky věků )

  Liked by 1 osoba

  • cobolik pacholik napsal:

   to vychodnare jebane spievaju,preobleceny za chlapcov z kraja janosika,tu vidiet,jaky ma ten jebany vychodniarsky akcent,bo na orave a kysuciach to svetovy muzikanti a nezaspievaju sarisky perfektne,jak ten vychodnar slovensky,ale ked budu spievat nejaku cesku a nebude tam vela rz,to aj z oravy a kysuc aj z toho jebaneho vychodu,budu jak rodeny pepipici bo rusini to este svetovejsi a to nie som rusin,ale to mojo ludze.
   ty slovensky perfektne,cesky,jak by smet vasil bilak nebol od mala kaleny svetovo,ale rusini,ktori od mala uz chodili dalej do skoly a este delali v cesku? ti tiez rivna holota jak svina,bo ja ked cujem tych s holymy pupkami na tych huslickach,to prebohove,vychodnare jebane,maju blizko ku nim,bo jedny aj druhy otroci, nervaci,pijaci a aj z tych krajov najviac v pepikove pracovalo a dodnes obraba ceske panenky,bo proc,bo jaky pijaci,taky aj jebaci a makaci,vatsina a zajebem aj politicky,z tych krajov by vacsina v referendum povedala NO,keby sa delilo a proc,bo to nebohata holota cez zlaty prach,ale duchom a rokamy kalena v kopeckoch tvrdou pracou,to svetova holota ja jeden z nich …

   To se mi líbí

   • fotrák napsal:

    díky Čobolíku, já jen poloviční rusnák, ale tam cítím domov, i když chyža ani valal už nestojí

    To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     ta paci sa mi,ze otvorene povies,tam kopa v pepikove miesanky ,hlavne vychodnarska holota a ked spomnem rusinov,bo rovny jak kurva a budu stali okolo nas murom,feferonik uz nie,bo rusini,nebudu chceli cobolostan pricelnit k rusii,ci ukrajine,ale feferonik to uz nie taky,rusini spravny nazov ,jak rom namiesto cigan,my hvarime rusnaci,ci na rusnakoch a tych rusnakov to ani nerusi,bo proc,bo mi jedna rodzina.
     tam citim domov,bo zarvany si tam a ani deko nepochybujem,,pises cesky a zijes v cesku a tiez nedas dopustit a proc kurva?bo czechoslovak z dzada pradzada,malokto mozno ponime,co tu pisem,co mi jedno,bo ja cul,ze fotrak zarvany z toho jebaneho vychodu uz davno a ci rusnak,ci zo sarisa,ci zemplina ci vranar nehra roly bo ten vychod to united states of vychodnare.

     To se mi líbí

     • fotrák napsal:

      jo Čobolíku, dostal jsem se do dobrý rodiny….USV… a ty už teď víš, proč se mi po tobě na Kose stýskalo

      To se mi líbí

      • cobolik pacholik napsal:

       bo pojebanu vychodnarsku naturu mas ta za to,nic vic a nic min,tak jak mna amerika nezmenila,ani ty holubici povaha nebudes a vec vybavena,trimaj se.teraz som volal rusnakovy vysny orlik,konec sveta,nasiel som,navstivil ho,bo rusnak jak repa a slabe 30 rokov som ho nevidel a ked stretol,taky jak bol,to prekurevsky cenin a za to takych uznavam jak svina,len takych kus malo,dobre buduj pepikovo a trimaj pri czechoslovakii pamataj…

       To se mi líbí

       • fotrák napsal:

        trimu a pamatam, kdybys chtěl dneska hledat moje semeno, musel bys ještě kousek za konec světa, za Stakčín, Starinu a tím údolím na severovýchod, kde už dneska ludze nenisu.
        Konec dristů, které tady zajímají jen nás dva. Kurva nostalgie.

        To se mi líbí

      • Divoženka napsal:

       Zdravím, po otci jsem taky poloviční Rusnačka od Stropkova. Bisiduvati jsem se sice nenaučila, ale rozumím všemu. Jezdila jsem tam coby dítě na prázdniny pravidelně moc ráda.

       To se mi líbí

       • fotrák napsal:

        Já jezdil bohužel jen několikrát, jako prcek a pak předpubertálně s tátou na motorce, cesta dva dny, v pubertě bych jistě pokračoval, kdybych tenkrát tam potkal divoženku, ale stádo krav denně na pastvu a s nimi na koni strejdy jen tak bez sedla, kam kůň chtěl za kravami a věděl to líp než já.
        Pak až s manželkou, teprve tam poznala, koho si vzala. V té pubertě pokračuji.
        Pan Bavor vidí, jaký má záběr, snad bych i chápal, kdyby zamezil rusnákům vylévat si zde srdce, udělejte si svůj web, ale tady je to člověčí.

        Liked by 1 osoba

       • cobolik pacholik napsal:

        to vsetko vedlajsie,kto rusnak polovicny,ci z tade ci hentade,co prve taky maju vyhodu,bo rozumia viacej dristacom,co v cesku uz teraz sa da povedat,ze ovlada cudzie reci a ci nikoho nezaujima,co tu dristaju united states of vychodnare,to potvrdzuje,co ja dristam,ze cesi to namiesane s tymy z USV to uz zariadil tatik,komuna a nasledky vojny rozsirili a v neposlednom rade,ked tak pepici budu svetovy,jak sa robia ich niektory politici,to budu tam mali najebane alahistov,ktory pochybujem tvrde,ze splynu s pepikami jak ty jebany rusnaci z vychodu,velice tvrde pochybujem…

        To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        pepici to nie je glupa nacia,aby nevedela,ze ta vychodnarska holota,co si tu drista dokonca v ich materstine,ze ta holota to stoji murom za pepikami,tak blby nejsou ani nahodou vole,oni znaju dobre,ktora bije,barz dobre a toto,co tu pises,ze at vodtud ty vychodnari vodprejsnou,to tezko ,to skor na cobolskom internete,ja toto zistil uz v minulom storoci,ked internet nebol,este ani v plienkach a ked sa niekto najde,co by mi najmenej zily trhalo,samy ty rodili pepici,by ho skopali do kulata,cobolik neciti,cobolik co to vie.

        To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        bisidovati,pre neznalych cudzich reci,znamena rozpravat po rusnacky,proste mluvit ,to slovansky jazyk a rusnacky jake to paracky?jedne z najkrajsich z vychodu a ked som ich opaloval,oni tak pekne po slovensky rozpravali,pokial sa im nevurypalo a ja myslel,ta z presova,ci z kosic a oni buranky z burakovov jak ja,ale pekne gazdyne to pravda,v nymburku ci rumburk neviem uz teraz, tiez pekne tam som videl asi najvaic bab v zivote po kope,ked vychadzali z fabriky,to sme stali tych 10 jebakov z vychodu na dvoch autach a cumeli jak puky na fatamorganu,jak dnes pamatam a hvarim capovi,ten zije ta kukaj boha tu materialu a curo,ten uz nezije a kukaj jaky kvalitny kurva material a capo len, cujes ten opar z komediil,bo naozaj tolko jebaciek to ja v zivote po kope nevidel ani na zocvikoch spartakiadyl,tam mali jebaci zne,tam mee too nehrozilo ani nahodou…
        mozno svinsky napisane,zachovavam autencitu,ktora bola prirodzena u nas a nevadila nijakej strane ba naopak…nech feminstky nereaguju,nech vymenia baterky a hadzu rychlosti na tych dildoch,co im nahradza fucanie do ucha a hotovo,bo len nech mi niekto povie,ze pisem bullshit?nech sa nestrapnuje hej?

        To se mi líbí

  • fotrák napsal:

   Možná mám přespříliš bujnou fantazii, když to vidím tak, že predikujete další příští v Čechách na slovenských notách? Nic ve zlém, chraň mě PB. Z muziky obrovská energie, to je v téhle obecně chemické době poklad, a chlapec zpěvák mistrovsky ustál několik rytmických nedopatření pana basisty.

   To se mi líbí

   • fotrák napsal:

    PB neznamená pan Babiš, ale Pán Bůh.

    To se mi líbí

   • vera napsal:

    Vy to pane budete mít v novém roce těžké, s tou nenávistí k basistům, víte to? ))
    Abychom si rozuměli, já v první řadě šplhám v rámci téhle síně, podle hesla Čí je péefko toho píseň zpívej ) – pan NavajaMM mě baví moc, jak pedanticky popíše historii nebo peníze, a pak sem plácne tak romantické fotky…tak jsem mu chtěla udělat kousek hezkého dne.
    A že je v té písničce všechno, a živé a radostné…beru klidně i slovenské noty 🙂 Je to tak úlevné, a osvěžující, oproti neskutečně otravných reklam na GDPR, a tomu podobných, pokutami podepřených capin, co nás čekají…

    Liked by 1 osoba

    • fotrák napsal:

     Nebudu! a nebudu! Já je naopak návidím, protože jsem logiku jejich hry (především u jazzmanů) nepochopil, to si člověk před spaním v hlavě vymýšlí symfonie a i bez studia harmonie mu to jede samo, ale vymyslet pod peřinou basu jako Victor Wooten to ne-e.
     I mně jste udělala kousek hezkého dne, taková muzika je požehnání i přes moje zahnidopichování.

     To se mi líbí

 4. cobolik pacholik napsal:

  minus 15,zajtra kus menej,mne toto hlavu prebija bo budem vonku robit,bo na obrazku mnohych som nepoznal,podla vyzoru,chaplin to jak mulat vyzera,pop z gruzie okolo da vinci a poznam ich dost uz podla vyzoru,ale predsa forda antisemitu poznam,ale vystafirovaneho v ciernom obleku a nie jak indian jones a nema tam buanaroti a templarov, a juhoamericky janosik che to docista z kraja a valoda,tam sedi na spode zobrazeny jak james dean,to jaka nacia malovala nejaky aziat,bo sikmookych tam prevlada a mnohe tvare skorigoval,myslim,ze to nemaloval clovek,co patri k bielej rase a vobec neriesim nejaku rasovu znasanlivost,proste aziat nema take oko,jak van rijn,on by namoloval tych burlako na volge jak sedem trpaslikov…mne tak pripada ta malovanka a nijaky expert ,som niet na nejake malby,len moj nos mi tak hvari,bo politicky to sa cujem svetovy expert,prikladov mam priehrstami…

  To se mi líbí

 5. Cech napsal:

  Silvestr 2017:
  Mareš slavil ve Vegas.
  Klus se koupal v moři.
  „S dětmi už se ovšem žádná velká party pořádat nedá, proto také Tomáš Klus, vzal celou rodinu k moři.
  Konkrétní místo neprozradil, ale s manželkou Tamarou a dětmi Josefínou, Alfrédem a Jenovéfou si užívají poloprázdné pláže“.
  Prostě v Americe si to užívají a ne v nějakém zaprděném Česku.

  Naši přespolní si to sice také užívají v tej Americe ale bohužel to v_7 nenapíšou.
  Cobolík by mohl vyprávět.

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   cobolik,to v sobotu v noci pratal sneh,cobolik v piatok bude robit okolo oceanu a tam zima jak v charkove na nadrazi bo teraz dva tyzdne uderilo kurva,cobolik nepije,tak nic neoslavuje a v zivote by som neisiel zo zimy niekde na kariibik,na tyzden a potom sa vratil do kosy,ci na tu jebanu floridu,sak tam nic nie je a vo vegas? som bol nedavno v lete na, pustatine stoji velke mesto hotel stoji menej jak v praglu a to priamo v casino z 500$ na noc to daju za 100 a to velke izby so vsetkym k tomu,plus auto rentovat,nech niekto nemysli,ze vegas to drahota,ci nejaky karibik,ja chcem ist do belize na 10 dni 900$ s letenkou sa da kupit a v nijakom stane nebudem spat,pred vamy ocean za vamy hory a jungle,bo ja toto kopu slanej vody,neviem co kto vidi na floride v lete to jak chcanky a okolo vegas v okruhu 600 mil to sa da vidiet nadherne veci,ja v kasine bol len na potrebu a vobec neisiel kukat bo ma vobec nezaujima,ja mam atlantic city pod nosom,niekoho bavy, mna tie mesta tie parady nerusaju,mna neohurilo vegas,ci NY city,ci miami,nie toboz angeles,ale natura tu a tie vzdialenosti,uz som pisal,jak clovek z maleho kraju a k tomu este buran,ked stojite v new mexico a kde oko dovidi nic a idete par hodin a nic,kazdy kraj ma nieco do seba a tie vase celebrity?co ked na silvestra tancuje v casino?to preto,ze vacsi buran jak ja,mohol by rentovat chatu na cergove,ci na lysej u nas,ci kdekolvek v cesku,ci v podhajske mocit koule,jak ta voda pomaha aj na silvestra bo ta voda horuca a berie deti,kde 28 stupnov a vrati sa nimi do ceska a chodia dva tyzdne zvozgrete aj on aj deti,bo to sok pre telo,to nenaturalne,cobolik nijka celebrita,cobolik nema co vypravet,cobolik otrok tu co mu pasuje,ci do toho brudneho city na tu koulicku kukat?to uz docista pojeby,mne pripadju ty ludia,co sa tam tesia bo tam jak v KL,zony a policajtov tolko jak tych pniakov tam co wowuju,bo koulicka ide dole, a sampana nemoze strelit,bo nevolno a skontroluju mu vsetko,aj koule ci vaginy omacaju,jebal by ja jich do ucha,mam dost,ked letim a kontroluju,ci ked idem s holotou niekde od nas a kontroluju jak bin aladinov,cobolik vyprava svoje kuky a serie na celebrity a na ich tahy,bo ukazovanie toho,ze idu tam ci tam a predtym nemohli bo spravny hned vyuzije to ani za nechet brudu,nic o volnosti,mmm a este myslim,ze zapadne celebrity,to kus inaksie dumaju jak nase,tu sa to berie jak normalka a u nas cujem tym nosom drotara,bo taku mentalitu mame,vidite,kde ja? to kokot u mna ,takze tak cobolik vypravy…

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    cobolik to nameznej a nie nejaky celebritny blud,bo celebrita povie,sak vidno nameznej jse nameznej,jemu ani mne zily netrha,kazdy stoji na svojej barikade a ja ich barikadu jebem…

    To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   netreba pisat jak komisar od tych ich skurvenych ideologii,ale sasek v cesku bude ukazovat,vegas,ale kopa amikov vegas,ani niee ze videla,ale na mape nevie,kde je,bo ceske celebrity sa opicia po tycch americkych a nevedia,ze zo seba robia chujkov,oni v amerike to neprerazia a ked to len kusocky pachu z toho mraku tam,jak politickych,tak kulturnych,podnikatelske to by zhnili tu v kriminale tie celebrity,netreba ukazovat jak nejaky zasrany snob,ci ojebok nejakej ideologie,tak po gadzovsky treba povedat,ze neni vsechno zlato co jse trpiti.dufam,ze som spravne napisal,bo ,by ma sralo,aby som na svojej najemenj celbritnosti nestratil tu hej…

   To se mi líbí

 6. Cech napsal:

  NE_SO_PF 2018 :

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Docela pěkná sbírka. Tam by se ušetřilo peněz…

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   A kruciš čechu. Už se nedivím že rusi mají finance na vývoj nových zbraní, když stopli neziskovky. Soroš to založí a dá tam stovku, a státní kasa to pak udržuje a dotuje. Cipísek to musí být peněz. No uviidíme co na to nová vláda,. To zase bude jekotu

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    tote neziskovky,to deticky kurvy vyjebanej uzernickej,to skurvene hnidy,hlavne tie na pomoc cloveku,tu volaju non profit organization a ked toto cujem to docista by som mordoval,hlavne na jakukolvek chorobu sa vybera na vyzkum a pomoc a on kurva z jedneho $ da 18 centov na pomoc a vyzkum a ostane non profitne si najebe do svojej keseni,to vacsia kurva od banky,ci poistovne,to herst ober ojeb,uz tu nejedna celbrita odmietla,len maksie povedala,ze sa nemieni zucastnovat,ci davat svoju tvar na tak neludsky vyjeb a aj zidky su medzi nimi,ktorych neznesiem,ale za to ich uznavam jak svina.ja nemozem nijak ponat,jak niekto moze byt tak vyjebany,kurva ja tu v reklame ukazujem malu holotu ,ktora nedozije do jari,bo ma rakovinu,prispej cloveku a tam take lyse dievcatko,co ho smrt drzi pod pazuchou a oni vlastne na uzkosti a strachu,bo aj ta mala holota neglupa a cuje,ze kurva nedobre,co rodicia to uz docista v smrtelnom strachu o svoju holotu a beru ten vykurveny peniaz,aby sa nabalil,ked toto spojene s humanitou ci nejakou pomocou,tak to uz nam odjebalo docista,nech mi kazdy tyzden 20$ zoberie stat,to tiez dobra kurva ten stat a nech vyplati rovno tej rodine a rodina nech vyda na to,co uzna za potrebne pre svoju holotu,ja ani neviem,ci pisem k reakci tam co soros,co mi kurva jedno,neziskovka to u mna len do plynu…v tomto som este lepsi jak gestapak,bo zisk by bol,keby ich vykantreno ,bo mor,to haved,co nenavidim jak kurva.
    kus som sa ukludnil,pocital bo opravujem a podpisujem,co som napisal a nemienim zmenit,ani makke f a neodvolam ani pred bohom,ne toboz,pred nejakym vyjebkom,co sa vola sudca a povie,ze v to v ramci zakona normalne,jebem ja ho do ucha aj jeho zakon…

    To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     este tu dodam,aby som potesil soudruhov,neziskovky bola da sa povedat narodni fronta,ci akcia zet,ty uz docista starsi,tie stavby mladeze pamataju,to tiez boli non profit organization,ale v tych som jak imperialisticke individum sa dobrovolne zucastnoval,bo mi davalo zmysel ,hlavne akcia zet a nech nikto nemysli,ze ja tu dumam idieologicky,ja jebem vsetkych idieologov do ucha,ta komunisticka non profit organization to bolo to,co ma byt a tote teraz?to som uz pisal,,ostatna kurva lepsia jak oni…

     To se mi líbí

 7. Joda napsal:

  M.T.
  Na Silvestra dávali na ČT2 filmový muzikál „Funny girl“. Vzpomněl jsemsi při té příležitosti, kdy jsem film viděl poprvé. Bylo to v roce 1972 na montáži v Sovětském svazu. V tamních kinech ho dávali pod názvem „Směšnaja děvočka“. Také jsem tam v kině viděl francouzský „Muž se železnou maskou“. Stejně je zajímavé, jaké filmy se promítaly v SSSR v době nejtvrdšího brežněvismu.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No to je ten malér – nejtv rdší brežněvizMus. Víte, já tam byla docela dostkrát. Ať jako účastník, nebo později jako vedoucí zájezdu. Neměla jsem sice takové možnosti/ finance a čas/ jako Štětináč, ale nikdy jsem se nesetkala s nějakým dozorem či omezením. Vždycky, ať to bylo kdekoliv, kam jsme nemohli , tam jsme nevlezli a vždycky a všude.
   ,. Teda jo , asi jednou – jednou, to jim nějak údajně haprovala v e velkém hotelu v Leningradě kuchyně a my měli naplánovaný výlet lodí do Petrodvorců na začátek. Ruská průvodkyně přišla JAK TO ROZHODNU .že další odjezd by mohla posunout až za dvě hodiny. Mno, já to rozhodla demokraticky. Vyhlásila jsem stav – a řekla ať se rouhodnou buď vajca nebo…. Do 10ti minut seděli všichni v autobuse. odjezd lodi jsme stihli a díky tomu zažili to nejkrásnější předletní otvírání Petrodvorců co jsme mohli. Bylo to neskutečné , kdo měl tu možnost – jistě potvrdí.a ještě dlouho na to většina vzpomínala. Nevím, jestli ten kiks s jajcama byl skutečný nebo pokus upřednostnit jinou skupinu -. každopádně MY JSME PLÁNOVANÝ PROGRAM DODRŽELI. 🙂

   To se mi líbí

 8. blbíš napsal:

  Stařec a počasí, a neb, jak sem důležitej!

  Sem tudle slíbil vonovi bagr a dristnutí o profesionálním kutilství, dokonce sem to i napsal, ale nakonec sem to vyhodnotil jako pro mnohý tady moc dlouhý, nezáživný a na Silvestra se tedy nehodící. A tak sem chtěl napsat něco jinýho, ale pak sem shlídl můj nejoblíbenější pořad v ČTV – Počasí (na rozdíl vod Jírovce) a to mě jaksi nakoplo, pootvíral sem všechny mně známý weby vo počasí a jal sem prognózovat, srovnávat a vodhadovat až … až sem to vyhodnotil jako výjimečnou a neopakovatelnou situaci. A taky že jó, sbaleno i souhlas sem měl natotata. Už když sem kráčel v tichu lesa s báglem na zádech, musel sem ze sebe svlíknout některý vrstvy voblečení, kterýma sem se hodlal chránit proti zimě. Bylo mi doslova horko, teploměr sem neměl, ale řekl bych, že nad 10°C určitě … v noci, už v hamace, mě pořádně slil déšť, ale plachta natažená nad hamakou to zachránila. Ten déšť, přátelé, byl takovej skorohoubařskej a les začal děsně vonět a pařil se jak vrata vod maštale. Po sněhu, ani vidu, ani slechu!!! Vody v mechu a trávě však habaděj! To bylo dejcháníčko! A k ránu, jako když utne a celý dopoledne na mě prokukovalo přes to pařící se zimní stříbro sluníčko co tu nádheru na svým sporáku vařilo až ták, že sem si říkal, že to není normální a že mě ani nenapadne, abych šel domů jen proto, že se dva roky o sebe lámou. A tak sem porušil poprvý svý zásady a zapnul mobil a svůj úmysl zkonzultoval telefonicky s tou stále ještě mojí ženou a že prej klidně a ať si to užiju a dokonce na dálku poslala pusu, což se zas tak staříkům nestává, co si budem vykládat, žejo? A tak sem si to vo jednu noc protáhl a za odměnu mě čekala pro změnu smaragdová noc, kdy hvězdy a měsíc se mohly zjančit a svítily a svítily a svítily a jejich svit mi až vadil, protože oslepoval moje voči. Zato to, co v lese osvítily, bylo úžasně koukatelný. Když sem se na zlomu dvou roků pohupoval v docela kolíbavým větru, zachmuchlanej v teplým spacáku, nemohl sem si nevšimnout záblesků a jejich zpožděných zvukových doprovodů toho vzdálenýho lidskýho blbství. Ale jako skoro hluchýmu mi to vůbec nevadilo, vadilo to však lesní zvěři, protože sem zaznamenal z toho směru lidskýho blbnutí její úprk. Hlavně vysoká byla značně neklidná a bylo vidět, že je z toho dezorientovaná. Ale v měsíčním svitu dobře osvětleným lese byly ty úprky a hry stínů jak ze stříbrnýho němýho filmu, podívaná to byla náramná pouze do chvíle, než těm vzdáleným blbům došla munice. Pak se les zase utišil. Co se však v zesilujícím větru neutěšilo, byla na kmenech stromů promítaná fantazie stínů a tušených pohybů. A když mně monotónnost toho divadelního představení začala uspávat a oči se klížily, přepadl mě takovej lítostivej smutek, že sem tu sám a jako každýmu příslušníku lidský rasy se mi začalo stejskat. Pro takový chvilky porušuju svoje zásady a zapínám civilizaci (mobil) a pouštím si ve spacáku videa bez zvuku mých vnoučat – dětí a toho mýho středobodu naši rodiny. Ten mou rodinu už tolik let s naprostým přehledem koučuje a bez kterýho by to všechno stálo za starou belu. A tak sem porušil potřetí svoje zásady (od toho sou novoroční předsevzetí, žejo?) a řekl sem si, že zkusím zavolat a … a tak sem zavolal a opět, jako už tolikrát, sem se, přátelé, utvrdil, že je moc dobře, když máme svý středobody, na který se můžeme spolehnout, který za vás hravě zaskočí, když vy nemůžete a nebo když se třeba chcete v osamění jen tak houpat někde v lese. Jako už tolikrát se utvrdíte poznáním, že až někdy už nebudete, že se nemusíte bát, že se vaše rodina rozpadne! A vy si uvědomíte, že takhle to má přece bejt, neb každej přeceňujeme svoji maličkost a důležitost. Ale do tý doby, než se tak stane, je dobře vědět, že stále ještě sem pro někoho důležitej, že se na mě někdo těší a … a že sem stále ještě furt očekávanej.

  Přeju i vám, přátelé, aby se vaši blízcí na vás těšili, byli ste jimi očekáváni a byli ste pro ně důležitý, hezkej novej rok 2018, blbíš.

  Liked by 1 osoba

  • vonrammstein napsal:

   Ty jseš vážně neskutečnej, železnej dědek! Hodně zdraví, blbíšu.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    děkuju
    …prdlajs železnej, zrovna teď mě bolí celej já a budu muset asi jít na RTG k felčarům, neb sem si asi něco přerazil v rameni, nebo co! Zřejmě budu zase za vola, až se mi zeptá, kde to bolí a já to fakt nevím kde přesně, jen vím, že v rameni … blbej strom-blbá napružená větev-blbá tma- blbej déšť … proč já vůl tam jenom lez?

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Protože jseš nezmar 🙂

     To se mi líbí

    • Miluše napsal:

     … proč já vůl tam jenom lez?
     No proto, abyste mohl napsat takový pěkný příběh a kvůli tomu ponaučení v závěru.
     Vydržať, blbíšu! Čo bolí to prebolí. 🙂

     To se mi líbí

     • Miluše napsal:

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       … bych chtěl Žbirku slyšet, jak by zasvěceně zpíval to jeho …bolí, přebolí… kdyby ho přejížděl bagr co navíc sám řídí?
       Mám to někde napsaný, tak až bude chuť, dám to sem a pak si můžete, budete-li chtít, to …Čo bolí to prebolí… přečíst!

       To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     nemam rad to ponizovanie sa kurva,musim otvorene napisat,nic som nechcel pisat, napisal som lem ta boha,bo kurva tu sa ned nic napisat,ale nervovo som nevydrzal bo by ma rozjjebalo uz,ze to neznesiem,ty kurva stara krabice mas sajnu? co v tebe este drieme,co drieme?co boli?,jakej vul,kurva? neser malajskeho tigra hej? nepisem viac,u nas sa povie ta to kurva…to sa len tak nehovori o hocikom,hej? tak nijake tote smiesne hlasky bo ma to vie vkurvit a basta.

     To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Já myslím, že dobrej felčar sáhne přesně na to místo, kde to bolí. A pokud ne, pak není dobrej.

     To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ta boha…

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Hodne zdravia 🙂

   To se mi líbí

  • fotrák napsal:

   Ty vole, tys to dobře udělal a ještě líp napsal. Já byl jen na rybách, díra v ledu, nádherný mechy na prdelích stromů, co ty jsi prožil si já jen promítal před usnutím.

   To se mi líbí

  • vera napsal:

   todle je o srdce…ostatní prominou, ale… blbíš forever ….at se daří, človíčku ) (nenápadné popotahování) Moji starší dceru měsíc před vánocemi opustil manžel. Ona, ve třetím měsíci těhotenství, on- že se prý během 14 dnů zamiloval jinde. Občas se objeví, ale tak co už s ním…tak jste mi udělal radost, že někde to funguje, krásně závidím…)

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    aj u vas bude fungovat aj bez toho jebaka,hlavne mala holota,to prve a ked sa objavy povedat mu,ze nech ide pice bo AFB zaplatim mu,aby s mecom cakal,ked sa mala holota narodi,povedat tu,aby som vedel date mi adresu,ostatne zariadim,ja nie matka tereza,ani non profit organization,ani bil gates ja sa dobrovolne hlasim abo teraz uz,staci mi povedat,ci pani suhlasi s tym,dam svoj e mail a tam mozeme predsa tu by pani nechcela,co mne jedno kde,ci slechta chuj cakam na odpoved….

    To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     aby bolo jasne,kupim tej malej holote celu vybavu,ked pride na svet,abo date zoznam vsetko kupim a poslem,potrebujem len dva veci,adresu a pohlavie a este som zabudol,bo som pojeb,hlavne nech sa narodi v zdravy ,nic sa nehanbit moj e mail panacek 46@pobox.sk jasne,ze nic nikomu nepoviem,davam slovo,svazacke,ani stranicke nie,len pionierske davam, pioner som bol,bo svazak kratko,vkurvili ma…

     To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Tohle s radostí udělám zadarmo. Meč nebudu potřebovat, ruce mi ještě slouží docela dobře.

     To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      no vidi pani? ty pre istotu obkukaj,sak vies…

      To se mi líbí

      • vera napsal:

       no čoboliku, jak můžete, v tak vážnou chvíli ?? 😀
       Moc jste mě chlapi pobavili, děkuju vám oběma, máte meruňku u mně, vlastnoručně pálenou, píše dobře – vždycky když budu pít, vzpomenu si na vás :-)))

       To se mi líbí

     • vera napsal:

      To von by si možná i přál, tak rychlou a krásnou smrt ruční smrt, rytířu, než kdybych si ten meč s dovolením na chvilku půjčila já, ups, jsem já to ale nešika……)

      To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    este na co sa objavuje?vy ho prijimate? a co uz snim? nic s nim,to smetie a hotovo, u nas by mu strach nedovolil,zajebali by ho,jebaka,dlho by po jebani nechodil,keby ho dorvali a pamatal by do konca svojich dni,bo viem vselico sa stava,nech ide do pice,cim skor,lepsie teraz jak neskor,to spruha pre vas a pre vasu dceru musi byt,hlavne sa zatat,bo to vasa povinnost a mozno si najde nejakeho normalneho,co nema rozum v koulickach,ale v koulicke na krku,jedno pisat na moj e mail,cas vsechny rani zhoji aj bez alkoholu jak som vzdy spieval ozraty.

    To se mi líbí

    • vera napsal:

     život je málokdy černý nebo bílý, čobolíku, většinou se to nějak motá, kdyby bydleli v našem městě, tak dostane na vybranou- zůstat nebo umřít, tady hornický kraj, tvrdé ruce )
     ale oni bydlí 300km daleko, a co holka, má tam zůstat úplně sama? jsme svým způsobem rádi, že se kluk občas objeví, holce udělá čaj, nebo večeři, doprovodí ju k doktorovi.. Tak to necháváme být, dokud nepůjde holka na mateřskou, potom se sebere, přijde k nám nebo jinam, a potom už ho nechceme ani vidět……….u mně určitě ten kluk nemá šanci si to rozmyslet a vrátit se, já bych ho mlátila při každém setkání, já su v něčem strašná mrcha…)Jo, bylo by to na mně, protože pro mojeho chlapa to byla taková rána, že nebyl schopný dva dny promluvit)
     Čobolíku, vím že jste super chlap, to se pozná, ale tady jsme se nějak moc nekontaktovali, nečekala jsem takovou odezvu, to je nad všechny dary a peníze 🙂 bych třeba navrhla tykání, může být? 🙂

     To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … to mně je líto, vero! Nebylo vždycky v mým životě k závidění. Záhy sem přišel vo tátu, ale maminka nám ho, čtyřem děckám, uměla vynahradit (né nahradit!!!) až tak, že vlastně byl furt mezi náma. A já nedělám nic jednoduššího, než tu maminčinu lásku přenáším dál … na moje děti, vnoučata, ženu a svý blízký …vono to zas není tak složitý, záleží pouze na nás. Věřím, že to překonáte a malej/á si ponese v sobě vaši lásku!

    To se mi líbí

 9. vonrammstein napsal:

  Konečně jsem se někde oficiálně dočetl, jakej byl Wiesenthal lhář. Do stejný kategorie patři těch jeho vysněnejch deset milionů Židů zabitejch v koncentrácích. Další nesmyslnej mýtus padnul.
  https://www.novinky.cz/veda-skoly/459122-lovec-nacistu-stvoril-mytus-sam-o-sobe.html

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   simon nebol lhar,prezil svoje a nebol docista vygumvany sionista,jak ty,co stvorili mytus holocaust,nikto ani deko nepochybuje,ze ich mordovano jak kurva,ale mnoho nacii,proste ludi bolo zabito a nemaju nic pod hlavickou smrt napisane,len zidky holocaust,australsky cerveny kriz v 50 rokoch podla dostupnej dokumentacie ,ktora vacsinou bola,pedantne nemecky urobena,ale znicena,hlavne sa opieralo o technicke moznosti a vypovede ludi,co prezili,ze mohlo zahynut maximu 2 miliony zidov,dnes je to 6 milionov,bo biznis a reich plati swiss bank platia desat nasobky a za nasich ,to sme kolko dostali,co mne do rozumu sa nezmesti,dat si zaplatit za zabitie,ked tak zabit tych,co zabili nasich to by som bral,ale skurveny peniaz mozem nasrat,moji to nema reci,aby mi niekto platil,co som kokot?
   sion brothers si proste urobili biznis z krvy svojich bratov,finkelstien a chomsky co kus inaksi experti jak,jasne na to poukazuju za co su persona non grata pre ten sion brothers israel,vidim,ze AFB,vypil antisemitizmus s mliekom svojej matky,brania to zubamy nechtamy,ten holocaust,bo im dava nedotknutelnost,co by mi bolo ukradnute,ale nebudem mlcat,ked mojich mordovano tiez a ta ich hlavicka jich holcaust robi z mojich inaksie maso,toto neznesiem a nemienim na to len tak kukat a ansram na ich platnu obohranu antiemitizmus,zavist a podobne srandy s ktorymy sermuju jak teply s duhovou flags.nepis tak AFB,bo dostanes basu a budem ti musel posielat cigarety a platit avokata.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Dyť já to píšu jen kvůli tomu 🙂 Ne, teď vážně: Nejsem žádnej popírač holokaustu a vím, že si ten zmetek odžil hodně ošklivý věci. Ale problém je v těch číslech. Já četl z poválečnýho sčítání tři mega. Byl to Wiesenthal, kdo nám vnutil těch nepravděpodobnejch šest. A do konce života se to snažil vyšroubovat na deset. Proč? Dva nebo tři milióny zabitejch lidí jsou snad málo? Jakej má smysl to uměle a nesmyslně zvyšovat až k bodu, kdy zjistíme, že tolik židů v Evropě tenkrát vůbec nežilo? To je hodně medvědí služba. Cui bono? Odpověď znáš.

    To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Chcel som niečo odpovedať, ale dobre, že to Čobolík sformuloval takto, lepšie by som to nedokázal. Iba dodám, že Simon dokonca ani ten mýtus o sebe nevymyslel, veď vieme, ako za každého režimu pracujú médiá propagandy. Mossadu sa tento mýtus tiež hodil, lebo sa zakryli jeho akcie a Simon si povedal, že keď im už požičal svoje meno, nech z toho niečo má. Myslím, že správne.
   Vďaka za ten link na životopis, nepoznal som ho tak podrobne a priznám, že si skôr získal moje sympatie, než naopak.

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    dalsi antisemita,jasne prevazuju cobolici co dali slabe 80000 chazarikov odviest do plynu a nijak sa tomu nebranili ty coblici,ze mali hovno do povedania,ze tiez boli len ok lasu vyzsie
    na odstrel jak chazrik,co on stale prva klasa,podla talmudja tu nic dibre nepisem,ja neznesiem nejakych zasrancov znackovanie,ze niekto umrie inaksie jak druhy a tie prachy co beru im aj tak nepomozu,casom vzdy na seba vodu varili,bo nezmenia to jebane ucenie talmud,ale to nie moj problem…,bude az ich bude trebalo uratovat,bo samy sa este nikdy neubranili,vzdy potrebovali brudneho goja,tak nech to akceptuju,bo ked sa nich gojovia vyseru,nedaj boze amerika,su v prdely…

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Kdysi jsem na téma Slovenského štátu psal poměrně obsáhlou esej. Všechny dostupný prameny hovořily a cca 70.000 židech. Ne snad, že by to bylo málo, ale deset tisíc životů ano a nebo ne je furt hodně životů.

     To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      oni uz samy vidia,ze to prehanaju bo je neludske sa handrkovat s mrtvymy,ale pisu ze 70000 to poslo s dymom a 6 tisic sa zachranilo.armenov osmani vyhladovali a nechali zdochnut jak parchvych psov,tiez sa tam navysuje,bo v tej mele jak bola vojna,sam polacek,jaku ja zrobil chybu,ked som neisiel do neho domov,kde ma volal a sedel v oswiencime 2 roky,len hodinu som s nim dristal a ked sa ozval po polsky ja hned ,ze pan polsky zid?dobre ho nejeblo,co len zidzi buli v lagroch?kus dristal o ruskych jak doviezli tych to polovicku mrvych priviezli a ostatnych to co zilo bud zomrelo do par hodin,alebo do par dni,ani do plynu neisli,ked prisiel transport s kus zdatnejsimy rusmi,dristal,hned do plynu,ani do roboty,bo sa bali jich jak dablov,ze mozu nieco vyrobit ked ich viac a ze partie jak v kriminale komunisti svoja partia,zidky svoja,kriminalnici svoja,komunisti jedny z najzdatensjich,mali tam slovo ty tvoji oblubenci,malo casu,keby ja posiel do neho domov ta to by som vedel viac,to ostatny mohykan bol,mal 85 rokov,ten tam nebol jak dieta,ale jak student a v roku 2001 som s nim dristal,toto ma serie uz takej prilezitosti nikdy nebude.

      To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Já ho takhle podrobně taky neznal, ale nakopl mě úplně opačným směrem 🙂 Nejde ale o předsudek. Takhle nefunguju. Jen tvrdý potvrzení dějinný zkušenosti.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.