Rok 2017 v pěti obrazech


Rok Andreje

Kdyby blbost nadnášela I

Je pravda, že si mnozí politici natřásali v poslaneckých lavicích peříčka, předjímajíce porážku Babiše a jeho ANO.  Nakonec se mnozí z nich stali Dietlovými holubičkami a ze Sněmovny vylítli. Málokterý bude postrádán.
Myšlení některých politiků bylo zatemněno představou, že si rozdělí hlasy, které ztratí Babišovo ANO, když se na tohoto zloducha dostatečně tvrdě udeří.
Pustili se do boje. Napřed verbálně na sjezdech svých stran. Po krajských volbách byl nejvyšší čas. Možná našli návod v jednání prasete Napoleona, který všechny neúspěchy svádí na  Snowballa, tedy to druhé hlavní prase ze Zvířecí farmy. Tady všude byl, tohle všechno nám kazí, kvičel Napoleon.
Obvinění Babiše a Faltýnka vedlo k náhlému výronu čestnosti v politice. Se „sprostým obviněným“ se nejedná, volá opozice. Ať se pochlapí, odstoupí, očistí u soudu a pak se může vrátit. Oni sami by to jistě tak udělali.
Andrej svůj rok mezi krajskými a sněmovními volbami jasně vyhrál. Ale visí nad ním prokletí, které formuloval sám Cimrman:
„Dokázat se dá všechno, kamaráde, ale to že nejseš fízl, to nikomu nedokážeš.“

Rok Bohuslava

Kdyby blbost nadnášela  II

V politice může několik slov změnit úspěch na katastrofu.
Pouhých pět slov vedlo v roce 1984 k porážce kanadského premiéra Johna Turnera. Jeho vyzyvatel, Brian Mulroney, při předvolební debatě řekl: „You had a choice, sir“. Byla to narážka na Turnerovu neochotu zrušit jmenování spřízněných politiků do trafik. Tato lakonická věta vstoupila do historie jako příčina volebního debaklů Liberálů.
Sobotka měl možnost volby.
Mohl odmítnout akce založené na anonymních udáních. Jenže proč by to dělal, když mu (původně anonymní) udání pomohlo odstranit konkurenta Ratha. Veřejnost neví, kdo Čapí hnízdo „prásknul“ v Bruselu. Neví se, kdo je Šuman. Jistý novinář Respektu sice avizoval, že jeho identitu zveřejní, ale článek byl zadržen. Patrně nebylo vhodné, aby novinář z Bakalova impéria diskreditoval práci české policie.
Bohuslav nakonec ztratil soudnost, když poslechl, aby odstranil Andreje z vlády (taková pitomost přece jenom nemohla být z jeho hlavy).
S pravděpodobností hraničící s jistotou, lze předpokládat, že v Babišovi měla vzkypět jeho slovenská krev a on, nasratý, stáhne ANO z koalice.
Jenže to se nepovedlo. Andrej totiž prohlásil, že by byla škoda rušit tak úspěšnou vládu, takže neodstoupí. Nechá se presidentem odvolat, pokud to dojde tak daleko.
Bohuslav rychle zjistil, že umění odstraňovat protivníky ve vlastní straně není snadno přenositelné za dveře Lidového domu.
Existuje ještě další promarněná příležitost. Premiér mohl říct:
JÁ a MOJE vláda jsme byli velice úspěšní. Byla to MOJE VLÁDA, která ve spolupráci s ministrem financí, našla prostředky pro zvýšení mezd, důchodů …, atd“.
Neudělal to a k jeho úděsu se preference ČSSD posunuly směrem ke katastrofě. A následovalo  další zoufalství.  Jan Birke, po zádech poplácávaný garant volebního vítězství, byl „zmizen“ a ve straně vznikl nepříliš důvěryhodný triumvirát.
Pak již zbýval pokus utnout sani dvě hlavy jednou ranou. Nelze dokázat zda šlo o účel nebo „jen“ o mizernou práci zástupců a policie (ta se rok a půl babrala s jednoduchým Čapím hnízdem). Možná jednou někdo promluví, v Česku se všechno vykecá. OLAF prý vyšetřuje, ale možná hlavně to, jestli ti Češi nejsou náhodou blbí, že si dělají ostudu kvůli zanedbatelným 50 mega.
Antibabišovci se ovšem zaklínají důvěrou k policii, zástupcům a soudcům. Pouhé zmínění  dvou slovíček (cui bono) je považováno za snahu podkopat český soudní systém.
Vzniklá situace má kupodivu jednoduché řešení:  Stačí aby Ústavní soud určil, že poslance není možno vydat světské moci po dobu trvání jeho mandátu. Tím by odpadla možnost ovlivňovat zákonodárnou moc a s tím i podezření že to policie a ostatní složky dělají. Snahy ovlivnit politickou situaci jsou přece známé a nelze je odbýt poukazem, že to je dávno a dnes je jiná doba.
K tomu lze dodat, že se po jmenování Lubomíra Metnara novým mistrem vnitra objevily v mediích spekulace, že to je Pecinův člověk, že má vazby na Zemana a byl v pohotovostním pluku s Ondráčkem. Je tedy pravděpodobné, že bude kout nějaké pikle. Prý má pochybnosti o vyšetřování Čapího hnízda. To je samozřejmě vážná věc, protože naznačuje, že v přítmí policejní struktury je možné všechno.
Bohuš nic nepochopil a vznesl se vysoko nad hejno potrefených holubiček.

Rok zmaru

Každá velká idea přináší nevýhodu, která je stejně velká nebo větší než ona idea sama. Přírodní zákon.

Po volbách začala na poli, dávno poničeném pokrytectvím, osobními zájmy a falešnou morálkou, bitva Antibabiš 2.0.
Původní baráž měla dvě fáze. Jako první přišla hrozba, že sjednocená pravice zamezí ustavení Sněmovny. S ANO nebudeme jednat zaznívalo v předvečer války.
Když se ukázalo, že by takový krok mohl popudit voliče, zabrousila propaganda do oblasti zvyklostí. Je to pole riskantní, protože zvyky jsou nevymahatelné a navíc není důvod, proč by nemohly vzniknout nové.
Zvyk prý je, aby vítěz voleb předložil seznamem 101+ hlasů, které jeho vládě přiklepnou důvěru Sněmovny. Jinak řečeno, volební výsledek se má přepéct do koláče, který uspokojí i ty nejhladovější politiky.
Máme tucty politologů a analytiků, ale žádný ještě nepřišel na to, že politik, který je pověřen sestavením vlády, nemůže předem slíbit, že má podporu 101+ poslanců.
Pokud poslanec bere Ústavu ČR vážně, musí jednat podle slibu, jehož třetí a závěrečná věta říká:
„Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“
Pravda, termín „všeholid“ je nejasný a do vědomí a svědomí poslance je těžké vidět. Žádný z poslanců ale nemůže předem vědět, kdo bude do vlády nominován a jaký program bude příští vláda mít. Nemůže tedy v této fázi svůj hlas slíbit.
Námitka ohledně seznamu hlasů byla nahrazena „velkorysostí“: ANO vyhrálo volby, to uznáváme a má nárok na pokus sestavit vládu (čti: z toho žádné nebezpečí nehrozí, my mu hlasy nedáme, když se dostatečně semkneme).  Když Babiš nedostane důvěru musí mít druhý pokus ODS.
President zareagoval po svém: Babiš dostane dva pokusy a pak bude třetí pokus, který připadá předsedovi Sněmovny.
Tak se zrodila třetí fronta: Fiala musí získat předsednické místo, aby ODS měla třetí volbu.  Zase to nevyšlo. Předsedou se stal Vondráček za ANO.
Demokratický blok zůstal v zákopech a uchýlil se k propagandistickému triku: „My jsme konstruktivní, ale Babiš s námi o vládě odmítl jednat, tak co máme dělat.  Slíbili jsme to či ono voličům a nemůžeme je zklamat“, říkají. Současně ale chtějí, aby ANO vlastní voliče zklamalo. Dost průhledné farizejství.
V událostech a komentářích ČT se David Borek zuby nehty snažil nepřipustit Patrika Nachera (ANO) k přečtení výroků, které dokazovaly, že ostatní strany s ANO jednat nebudou. http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/217411000371211/.  Nakonec ustoupil a pořadu dodal alespoň trochu kredibility. Martin Kupka (ODS) a Helena Langšádlová (Top 09), totiž nekonečným opakováním několika frází naplnili definici únavného žvanění.
Kdesi v koutku se zatím krčí hrozba předčasných voleb a s ní nebezpečí, že to voliči těm „konstruktivním“ stranám spočítají. Suma sumárum, Babiš asi dostane důvěru ve druhém kole.
Rok sexu

Mě lákaly jen dívčí kozy a přičleněné oblasti. Jiří Dědeček v písni k srpnu 68.

Byla to doba, kdy byl Dědeček mlád a všechno šlo pomalu. Kolik zastávek na cestě tramvají trvalo, než jsme si my kluci troufli dotknout se harasně dívčí ruky na držátku. Kolik týdeníků v kině jsme nevnímali kvůli přemýšlení o tom kdy vzít za ruku holku, když už se uvolila jít do tmy poslední řady a nebo v některých kinech do lóže.
Byla to doba, kdy jsme si jako kluci mysleli že máme v genech „dobývání“, kdežto holky „zdráhání“.   Žili jsme ilusí vítězů a holky, když byly chytré, nám to nevyvracely.
Byla to doba, kdy si české holky dokázaly ochránit oblasti našeho klukovského zájmu.
Byla to doba erotického jiskření. Je o tom Nemocnice na kraji města. Jenže: Ina nese vztah s Blažejem hrdě, doktorka Čeňková některé chlapy odráží, některé ne, kdežto její stárnoucí kolegyně Králová zahrává harašení mladým Peterkou do ztracena. Sestra Huňková řeší zkušenost s Cvachem s gracií. Nedělá ze sebe krávu, která nevěděla, co dělá. Dává mu najevo že u ní ztratil glanc, protože jí vyhrožuje obráceným #MeToo:  chce o ní rozhlásit, že lezla doktorům do postele.
Byla to doba, kdy teprve pomalu končilo heslo, že je lepší dělat lásku než válku.
Časy se postupně změnily. S rozevíráním nůžek se začínaly rozevírat i některé ženské nohy. Šlo o celkem jasný pokus přerozdělit bohatství.  Správně umístěná kreditka může zakrýt břich i tučný podbradek.
Sex mocných se postupně dostal do bulváru, ale to byl obchod s informací, který nevedl k vlně protestů dotýkaných žen. Zprávy přicházely a odcházely aniž by vzbuzovaly nadměrnou pozornost. V roce 2013 rychle zapadl výrok Pavla Landovského o Havlovi: „On o sobě tvrdil, že je kurevník, a chodil tam, kam já, protože tam byly vždycky děvky. Ježíš, těch bylo…“
Havel odešel ze sexuálně uvolněného prostředí na věčnost dřív než ho mohla dostihnout kampaň #MeToo. To by se teď viklaly ideály…
Pokud české ženy přistoupí na hru z USA, budou v nebezpečí zbývající bývalé celebrity, které ještě nedávno dávaly k lepšímu, jak jim holky skákaly do postele.
Nastala doba, kdy muži se muži budou bát dobývat. S rostoucími existenčními starostmi klesá jejich schopnost plnit roli živitelů. „No money, no láska“, říkaly kdysi poskytovatelky rozkoše. Peněz není nikdy dost a klesá počet spermií. Kdo by takové chlapy chtěl? Bohatých není zas tolik, aby se dostalo na všechny. I tak jistý komik mezi českými politiky ženy vyzývá, aby je ve vlastním zájmu hledaly.
Nastala doba, kdy na již devastované mužské pokolení dopadá hněv žen. Současné padesátnice žalují  chlapy, kteří měli před 30 lety moc a peníze. „Já taky“, přiznávají se k hlouposti mládí a nebo ke snaze převaginovat konkurentku. Stěžují si, že z toho nebyla ani role ani vztah.
#MeToo se možná české kotlině vyhne. Naše ženy byly vždy soudnější než jejich západní protějšky a u nás není tolik peněz k vysouzení.

Rok Gábiny

Sportovec, ten tvrdej chleba má. Parafráze písně o řidičích.

Gábina je ta mladá, pohledná žena, která výborně lyžuje, umí střílet z malorážky a je ochotna vykonávat svoji práci ze všech sil. Má výtvarné nadání, umí zpívat a hraje na piáno.
Cosi se stalo a tak ji možná již nikdy neuvidíme ležící vyčerpáním v cíli. Několik měsíců ji trápí achilovky a není vyloučené, že přijde o olympijské hry. Nikdo neví proč a co s tím dělat.
Papalášstvo, i to české, chce výsledky.  Ty z jara 2017 jsou zapomenuty. Český team ztratil Gábinu bez zjevné náhrady a znervózněl. To se dá pochopit, protože jde o živobytí.
Pak ale došlo k výměně názorů přes media. A tak se chce říct: Proboha, nechte tu holku napokoji, udělala toho pro Česko dost a dost. Když už jí neumíte pohladit po duši, tak mlčte.

 

(P.S. než začnete kousat, pořádně se nad příspěvkem zamyslete. Třeba v něm tu pravdu i najdete – pozn.Bavor V.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Poottawí se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

72 reakcí na Rok 2017 v pěti obrazech

 1. jaa napsal:

  Mno, ja bych tak kolerm a kolem. Tedy odejde – li pan Ji z pozice mentorovací a přemění ji na satirizující,
  bez příkras, manipulace a výmyslů je dobrej. Asi konečně našel tu pravou stopu a dokázal že i on je z národa Švejka. Líbí se mi to líbí…. 🙂

  Liked by 1 osoba

 2. vonrammstein napsal:

  „…jestli ti Češi nejsou náhodou blbí, že si dělají ostudu kvůli zanedbatelným 50 mega.“.
  To jako vážně? Protože jestli jo, tak začnu pochybovat o Vašem zdravým rozumu. (Ech…blbost. V tom mám jasno od začátku.) Pokud to je ovšem částka, se kterou běžně kalkulujete na měsíční rodinnou útratu, tak beru námitku zpět.
  Čtvrtej a pátej odstavec naopak podepisuju.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … samozřejmě a nejenom těch zanedbatelnejch 50 mega
   … tu Gábinu si musím vyhledat, pravda, to mně uniklo

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Koukalová. Ale najdeš ji i jako Soukalovou, za svobodna.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     to vím, ale nějak sem to prostě nezaznamenal! Ale pojdu za 10 dní na hory, tak se zase naorientuju na svoje vzory, vono to pomáhá, líp ty běžky pak jedou, nebo co! Zaznamenal sem pouze to astma Bauera, tak teď nevím, jestli ho mám taky a jestli budu podávat mimořádný výkony oproti mejm neasmatiskejm letům.

     To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   hele AFB,vies ty kolko zlateho prachu sa uz poslo jebat,tych 50 mega to ti pomedzi prsty prejde,ani neucitis za tie roky,co ja len citam,to kurva miliardy desiatky miliard, sa posli jebat,tu v tej riti to mulat zobral 800 miliard U$D,aby ratoval ekonomiku a to stale len prach pomedzi prsty,kolko ma ta rit najebane to triliony dolarov a cely cas dristaju jak fajne ide,ten od amazon,co pred 15 rokmi o nom nevedeli,co za jeden,dnes bohatsi jak gates a ma ponad 91 miliard zelenych,ja viem pre obycajneho tie miliony vela,pre tych,co tam sa hraju s peniazmi a kradnu od zaciatku dostatku bananov,to ja vravim do lyzicky od kavy zlata tie padesat mega,aj na cesko za tie roky kradnutia to kurva smetie…

   To se mi líbí

 3. blbíš napsal:

  příteli Bavore, z Vaší poznámky nemám vopravdu radost, neb si nepamatuju, že kdykoli sme se do Vašeho přítele Jírovce navezli, že bysme zas až tááák nepoužívali mozek, tedy tu část hlavy, kde by se mělo zamejšlet! A i kdyby se to mělo zakousnout, von už se z nás Jírovec i bez Vašeho zastání nepos…nezblázní, jako se nezbláznil každej zdejší týpek, kterej to dosud vydržel se tady stravovat! A co, von stejnak Jírovec většinou moc ani nereaguje! Prostřednictvím toho „jeho“ se stejnak sesekáme tady mezi sebou, tak vo co de!

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … naposledy před 16 dny

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jistě chápete, že většina příspěvků přítele Jírovce jde i mně proti srsti. A protože mnoho z vás je a priori nastartovaná na jméno, tak jsem právě pro ty „nastartované“ musel speciálně u tohoto příspěvku požádat o „zamyšlení se“. Ti, kteří myslí i u jiných páně Jírovcových článků, se nemusí cítit dotčeni, neboť jich se to samozřejmě netýká.

   To se mi líbí

 4. cobolik pacholik napsal:

  ja mam rad kanadskych colnikov,vedela precitat moje meno,pytala sa ma,ci veziem nejake cigarety,ci zbran na polovacku a co chcem tam robit,cigarety som mal 5 balikov,ze moze skontrolovat moju batozinu a cele auto,polovnik nie som a myslel som,ze pojdem do toronto,co som sral,stacili mi spravy z ciest a hned som to zrusil,tu nikto sudny nemoze najst na jicku a jeho driste najmensiu chybu,napisal realitu,jasne a zretelne,mozno zaradit jak clanok roku ja schvalujem jak rikaj bratri z cech do puntiku pohlad,aj pre experta aj pre pastiera svini do ponimania,barz dobre…

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   ….nikto sudny nemoze najst na jicku a jeho driste najmensiu chybu
   Chybu bych si dovolil vidět, viz výše, ale i v tom, že pro „velký“ chyby už sme vochotný přehlížet i „malý“ chyby, ale vo co víc, my už je bagatelizujeme, jako by šlo vo máchnutí ruky po vobtížný mouše a právě tak to udělal Jírovec! Takže, čobole, vlastně velká chyba

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    ja myslim cisto ten clanok jedna vec,druha vec mne jedno jak co kto vidi ja si kukam cely zivot jak mi pasuje…

    To se mi líbí

 5. strejda napsal:

  Já mám páně Jírovcovy texty moc rád, dobře se čtou, nutí k přemýšlení a kombinování. Ukazují životní zkušenosti. Nastavují zrcadlo a jsou služné. Věřím o dobrých úmyslech autora. Na souhlas s mým míněním mně stačí manželky pes. Mám ho rád, ale je na mně moc jednoduchý.
  A tak se těším na další článečky a články. U Bavorů i v Parlamentních listech.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … sem taky životně zkušenej a dokážu to tvrzením, příteli, že psům manželek se žije daleko líp než manželům

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ja myslim,ze drist este neznamena,jaky ,kto ma umysel co myslim,ze jako co urobi.kazdy tu pise svoje zdania len,pohlad je spravne,ale umysel to sa moze zmenit ve vterine situaciou,pohlad je staly…
   a este som sa zadumal,souhlas s mym minenim,tak dumam a jak cisto individualista,sam si davam suhlasy,ci nesuhlasy,nepotrebujem nikoho ,hoci je to s tym psom obrazne a myslim vacsina tu nepotrebuje suhlas niekoho,bo na co sak si pise svoje a ja osobne mi ukradnute,co si kto mysli o mne a uz vobec mi zily netrha ci suhlasi,ci nesuhlasi,tu podtrhuji,tu len vitualita na skle,prax,to docista iny svet…

   To se mi líbí

  • brtník z brlohu napsal:

   On Jírovec píše i jinam – třeba i sem:
   http://obrys-kmen-cz.svethostingu-tmp.cz/
   za čtení každopádně stojí, a že s nám mám občas nesouhlas – k čemu by byl kdyby byl jen souhlas – k unudění.
   Ten prvotní nesouhlas mne vede k přemýšlení – PROČ říká to co říká – což je podle pravidel komunikace důležitější než to co říká.

   To se mi líbí

  • Antimon napsal:

   Naprosto souhlasím. Nadhled stáří (nesklerotického a bez alzheimerového), zkušenosti vědce a světoběžníka. I když já mám k emigrantům trochu ostřeji vyhraněný názor, samozřejmě jsou i výjimky. Pan Ji je jednou z nich. A to, že někteří z jeho článků mají osypky dokazuje, že trefil hřebíček na hlavičku 🙂

   To se mi líbí

 6. cobolik pacholik napsal:

  slechto fifth,pravda sa trepoce len na flage ponad prazskej hrad,pravdy nema snad jedinej,ze kazdy umrie,ale aj to sa bude okolo toho jebat mater,ja mam zvyk pisat,nie pravdu,ale realiu a jicko ju vystihol,tym clankom naisto,nebudem cerit vodu,kde podla mna tu rozzury ceske lvy,ale kde kurva napisane,ze sa ma pisat rovnakoci kto jak by chcel ani hovno,sak sa vsetci nepodobame,sme z roznych skupin a hlavne,kazdy ma v siske inac pre druheho nasrane,bo ked budeme rovnaky?to na palici by bolo a tak aspon vzruso,netreba pisat,kym zacne vojna,vojna bude aj tak,uz len preto bo pise jicko a hned sa nieco najde a tak ma byt,nijaka selanka,selanka to na cintorinoch sveta.

  To se mi líbí

 7. bob napsal:

  Článek se mi moc líbil.
  První tři pasáže potvrzují, že v politice jsou lidé chytří, bystří, blbí jako v ostatních oborech lidské činnosti. A to jak na „vedoucích“ místech, tak ti řadoví.
  Co se týče kampaně #MeToo, tak tu jsme tu měli v krystalické podobě v „případu Kulínský“, dneska máme takový odvar….Myslím, že se ozvala pí Jourová – v tomto případu se jedná téměř o povinnost, jinak snad dobrý. Jinak mi ta kampaň připomíná středověkou inkvizici, kdy byly upalovány čarodějnice….
  Co se týče G.K., tak ta mě naštvala, jako mnoho jiných tím, že se pletla do politiky a měla až moc jasno v případě dopingu ruských sportovců. Vzpomínám, jak dlouho si tu u mě „žehlila“ B. Špotáková, když v Pekingu porazila Rusku Abakumovou (za výrok /parafrázuji/ že to má za okupaci). V žádném případě si nedovolím soudit sportovce za to, že mu to nejde. To bohužel potká skoro každého….

  To se mi líbí

  • brtník z brlohu napsal:

   Me Too není nic nového, podobných křečí zažil zavekejlouželand už celou řadu, dokonce to svého času vedlo k objevu fenomenu falešného vědomí – kauza Kulinský je důkazem jak jsou podobné křeče nebezpečné, když se do toho navíc zamontuje střelenej psycholog a to i našich luzích a hájích. Tehdy se to naštěstí houfně neujalo ale není všem dnům konec – stačí nějaká agilní neziskovka a bude srandy kopec.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … jenže tam šlo i vo nezletilý a to je sakra rozdíl. Ale neznám podrobnosti, ale řekl bych, že z toho případu zas nemám hořko v puse jako z Me Too

    To se mi líbí

    • brtník z brlohu napsal:

     Tam to byl takovej mišmaš – nedošlo mu že co je v domě není pro mne, dokud byl jen synáček (taky nezletilej, do určitý doby) tak těžil z toho že mu samy nadbíhaly – a nedošlo mu že je najednou ve štíru s paragrafem (v podstatě den ze dne), no a pak manželovi jedné – psychologovi došlo že se z toho dá udělat kauza – alespoň takle se to jeví podle dostupných zdrojů.
     Hořko z toho taky nemám, ale tahle kauza je začátek tý šikmý plochy odkud se dá – pokud jsou na to podmínky – postupně klouzat až na úroveň Me Too – kterým to dá munici kterou zneužijí pro svý cíle.
     Měl dostat po haťafáku. ale byla chyba jak se to rozmázlo, je jen otázka času kdy to nějaký MT opráší by zdůvodnily své konání.
     Inu vše souvisí se vším – jde tu o řetězení příčin a důsledků, do kterého se dá zasáhnout i pouhým pojmenováním – zřejměním – možných konců.

     To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Ona ta kauza Kulínský byla vůbec nějaká divná. Vzhledem k tomu že to bylo v době že všecko české bylo špatn,é mohlo jít taky o něco jiného. Světově známé Bambini di Praga už neexistují, Kulínského po půlce trestu propustili. Navíc – byl to jen začátek pozdějšího, jak stačí málo a aféra je na světě. Nechci se jej zastávat, ale kdo ví jak to bylo,. Teď už víme, že stačí maličko nespokojená či neúspěšná „umělkyně“ a je zle. A že ta „děvčata“nebyla tak hloupá, je jasné.
    Tož kdo ví, ono, je na pováženou a rizikové cokoliv pro mladé dělat. Stačí jen co dělajněkteří rodičové vúči učitelům ,,,,,

    To se mi líbí

 8. bob napsal:

  Abych byl korektní, tak pí Jourová nikoho konkrétního nejmenovala. A abych byl méně korektní, tak se ptám, zda vůbec někdo korektní v jejím případě existoval :-))

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   este tu neviem,co znamena ta pi jourova,to jako pica,treba pisat jasne,ja sam kokot pre niekoho a tak ma byt,bo picami a kokotmi sa to len tak hemzi okolo nas,to mi date za pravdu a to nepisem preto,aby som nejak sa zapacil,bo dost casto si hvarim,ta ja kokot a niekedy pridam aj herst ober kokot.

   To se mi líbí

 9. st.hroch napsal:

  Nemám důvod se do kolegy Jírovce navážet, protože se mi většina jeho příspěvků líbí a některý jdou i tzv. pod kůži. Navštěvuju hodovní síň rád a s chutí, třebaže se diskuse zhusta neúčastním (mám to raději z oči do obličeje), jsem rád, že tu nedochází k zamindrákovanejm výlevům nenávisti, jájování a „kdybychizmu“. Přihrál mi kolega „bob“ zmínkou o Báře Špotákový – taky mě tím výrokem tenkrát nazvedla, ale ne zas tak moc. To víc si to u mně rozlila svýho času Kateřina Neumannová svým výrokem v jakémsi rozhovoru, že přece nepojede veřejnou dopravou „jako nějaká socka“. – to mě tedy už nasralo. Jí ale kvůli tomu přece nemusí postihnout nechutenství. Dostatečně jí život osladili kamarádíčkové, kteří si v jejím slavným jménu udělali v Liberci pražskej Světovej šampionát v lyžování, aby z ní pak udělali blbku a nechali jí na krku nesplacený účty.. Ty se pak nakonec ale stejně nějak smázly… Vůbec se domnívám, že bychom neměli od vrcholnejch sportovců očekávat znalost Kanta, či teorie nesmrtelnosti chrousta – jsou to jen sportovci, kteří sice sportují a ničí si zdraví především sami pro sebe, ale přitom mnohdy proslaví i svoji zem… Stejně jako politikařící umělce i „umělce“ – je to přece jejich figura (pokud to ovšem nepojímají extrémně agresivně- s čímž by ovšem v politice zase neměli mít co pohledávat)…To jsem se ale příliš rozpovídal…:-) Hofk!

  To se mi líbí

 10. NavajaMM napsal:

  Pánovi Jírovcovi sa nedá uprieť, že to s perom „umí“.
  Veľmi sa mi páči Rok Andreja. Stručná a trefná glosa s gráciou, šarmom aj pointou.

  To se mi líbí

 11. čtenář napsal:

  pořádně jsem se zamyslel a a a……a nic.

  ale vypadá to,že první novorozenec roku 2018 dostane jméno ANDREJ anebo MONIKA.

  To se mi líbí

 12. Jethro napsal:

  Líbí se mi to. A to dost hodně.

  To se mi líbí

 13. Rosťa napsal:

  Pan doktor Jírovec napsal dobrý článek. Je vidět, že se zde začíná orientovat, což se o textech z dob dávno minulých nedalo stoprocentně říct. Jako trefné považuji pasáž, kdy „demokratičtí“ politici žvaní o tom, aby se Andy prvně očistil a pak se vrátil zpět do politiky. Za rok? Za dva? Za pět, nebo deset? Kvůli nějakému anonymu? Kdo vyvodil osobní odpovědnost za stamilionové sekery zaťaté ve státní kase? Vyšetřování OLAFu tu už údajně přišlo a je ticho jako v hrobě. I sám velký Steigerwald psal v jednom hnojníku, že se to asi zamete pod koberec. No, jestli Andy nepochybyl, tak určitě. O Sobotkovi je zbytečné cokoliv psát. Vršil chybu za chybou a socdem dostal do stavu těsně nad čáru ponoru. Tvor k politování.
  Jediné, co mně v článku nesedí, je ta naše lyžařka. Hezká je, výsledky měla, nicméně něco v tom mozku …. no, každej jsme nějaký. Od dob, co naši lyžaři začali do sportu míchat politiku (viz Šlesingr v Soči ), tak to sleduji jedním uchem tam, druhým ven, ale něco mně říká, že výsledky šly rychle dolů. Jestli jim doktor nepřiklepl astma na právo používat anabolika, nebo je v tom něco jiného, to ví jenom oni. Soukalová zmizla z treningového tábora a o tom si člověk může myslet ledascos. Fandové konspiračních teorií třeba to, že jí jako hlavní bojovnici proti ruským sportovcům třeba také hrozí nějaký problém. Kdo s čím zachází ….

  To se mi líbí

 14. ji5 napsal:

  Dovolím si ještě dodat, že případ Kulínský spadal do lékařsky dobře definované kategorie deviantů.

  #MeToo se týká žen, které se pohybovaly v prostředí, kde byl sex součástí určitých privilegií mocných. Nebo kšeftu, chcete-li. Je v tom falešné rozhořčení. Proto se neventiluje zkušenost typu: „já jsem se s ním vyspala, bylo to hnusné, protože ten člověk je tlusté prase a smrdí mu z huby, ale dostala jsem roli.“

  Ke cti žen budiž dodáno, že některé se chtěly vyspat s celebritou jen za zářez na pažbě. Tohle popsal Vladimír Hrabánek ze Semaforu: „Na zájezdě jsme se ráno probudili a často jsme se ptali partnerky: Jak ty se vlastně jmenuješ? Ty holky velmi oceňovaly popularitu. Ty jsi ze Semaforu? Tak to ti dám. Protože věděly, že Gott a Drobný už někoho na pokoji mají, tak jsme dostali šanci i my. Těm fanynkám to v podstatě bylo jedno.“

  V Americe existovaly tak zvane „groupies“ tedy holky, které se chtěly dostat do postele se profesionálními sportovci, kteří zrovna v jejich městě hráli. Jen někdy se stalo, že došlo k obvinění ze znásilnění nebo něčeho podobného. Stalo se to třeba Koby Briantovi z mužstva Lakers. Tam ale byla snaha o mimosoudní vyrovnání, tedy o (velké) peníze.

  Když se dostala do problému americká celebrita, existoval universální návod, jak z toho ven: Dostat se co nejrychleji do Late NIght Show nebo Larry King LIve, mít vedle sebe manželku (pokud byla ochotna přijít), držet ji za ruku, uronit slzu a pronést něco frází na omluvu.

  Tady je zajímavý odkaz na sex v rockové oblasti. (https://xman.idnes.cz/nejslavnejsi-groupie-byla-jsem-specialistkou-na-oralni-sex-p4y-/xman-styl.aspx?c=A080731_084556_xman-styl_fro)

  To se mi líbí

 15. cobolik pacholik napsal:

  mee too blud nad bludy a len kurevky chcu nabit peniaz,slizke kurevky a nie normalne baby,co neriesia,komu dali,ci kourili,bo beru jak zivot dava,spala s riaditelom,mala vyhody a dnes ma muza,robi toto iste,co s riaditelom,druha spala,len s robosami,bo nebola sekretarka a robila to preto bo to v nej,v kazdej v kazdom je ten pud,co ja by nechcel preletiet?,za mladi aj damsky bycikel by bol pre mna hocijaka deva s playboy,jednu poznam osobne a jej deti plasim,vsetko prachy,sama mi povedala,kazdy kto nie z dreva to chce,vsetko okolo toho len vytvorena para a riesenie,mee too to ta para a vec vybavena,priklady tej co specialistka v koureni,nejakych rockers?kurva vsetky to robia,ci robili ci rockers ci s patierom svinico ona uz co hatlatitla bo kourila morrisonovy a co morrison ma toho vtaka zlatou nitkou vysivaneho?,neprerabat este aj toto a jebat do toho,byt hrdy na nase baby,ze nemaju pojebane jak tie tu v tej riti,bo bude kurevka plakat,ze ju za rit lapal,aby sa predtym presadila,nase to cakaju a jebu na presadenie,bo nie vyjebane kurevky jak poniektore a basta,bo kurva ma to vie nastartovat,jak z normality sa robi abnormalita ,nejake mas to vole pomylene to z vysoka mam na haku.

  To se mi líbí

 16. cobolik pacholik napsal:

  este mi tuklo,ze vela debat skonci u sexu a tu ja vysite,aspon u nas sa tak drista a to nie som nejaky erotoman,ci nejaky gigolo,obycajny jebak,jak vsetci ostatny,co nemaju nasrane v hlave .
  este raz,aby sa tu neurazili nase zeny,ste jednicky a svetove borkyne a nie vychcane kurevky,vsetko co robite v oblasti sexu,len zlepsovat a chlapi sa snazit do uplnenho ojebania nazdar.

  To se mi líbí

 17. cobolik pacholik napsal:

  teraz kukam pan doktor jirovec oslovuju,ja len jicko pisem,bez doktor,pochybujem,ze sa doktor urazi a ked si potrpi ja neriesim,bo ked niekto na tom trva,uz sa jezim,bo ja tiez Udr,doktor od udrzby a co jako ,ze ma bejt,ze jo…ja reprezentant spodku a spodek to dabel.

  To se mi líbí

 18. Pepanov napsal:

  Můj dojem ohledně 50 mega je souhlas, uvědomte si kolik desítek ba i stovek mega zůstalo správným hochům za nehty a ticho po pěšině. Systémem já nevím nic o tvých šmejdech a ty nic o mých.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Tomuto sa divím už dávno. Prečo sme delili federáciu a vraj sa s Čechmi nedalo na ničom dohodnúť a ťahali sme vždy za kratší koniec – keď je dnes Ficov hlavný politický program (a podstatná časť ostatných strán mu prízvukuje) zaradiť sa čo najtesnejšie medzi zakladateľov Spojených štátov európskych… a to vyzerá na hodne unitárny a centralistický štát.

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   nech napise pisalek rovno proc JSI delili ceskoslovensko a nie JSME si delili,kto delil?obcania delili,jebane vychodnare,ci na proseku v praze pepici delili,kurva neznesiem proc jsme delili,ja nic nedelil,ja mam federalny pas cely cas u seba,aj vojensku knizku a zda sa mi aj obciansky preukaz,vsade mam leva zo zizkova s kopeckami a ked mi dodaju este orlicu bo miesta u mna je s tym chodskym psom,to az vtedy budem vysvetlovat,ze sa cely zapalim skade to ja a kto to my ceskoslovensko,ty ritiari by sa v zivote nepolapali,bo obmedzeny. a este sa stretnu na vyrocie,co oni kurva sa stretavaju,ukazuju jak ma ojebali?bo kopa zauzivana fraza,jak ja ju nenavidim,rozdelili sme sa a dobre zijeme,este lepsie jak predtym mame dobre vztahy a podobne pindy,nenapise ,ze bananistany,rozkradnute,zadlzene,slabe jak hovno bez army a svojho potencialu,hlavne,ze sme spolu v unii,za kokotov a sluchame taku istu jebanu verchusku,jak predtym z ploscadky,len v opacnom garde a inym smerom zapad,nikde ani slova,ze docista totalitarne a diktatorsky sa rozdelilo,bez volnosti vyjadrenia holoty,ale mame sa jak prasata,este vacsie hovna jak predtym,co take svetoborne to za tie roky tie banaistany dosiahli,jaku to ze dieru do sveta urobili,jak sa pozdvihlo ich sebavedomie?vo vselicom,predtym,to len zaostavame a sme sto roky za opicami,od priemyslu,cez kutluru a sport ani nespominam,co to take mame,cesi zhasinajici hvezdu jagra a cobolici sagana?nebudem tu o prutoch pisat,ci ve dvou jse to lip tahne,nech mi nikto kurva neoponuje bo zajebem,ze mi za kratsi koniec,pepici doplacaju,nezhody?kurva,kde su zhody,kde klape na jednicku,kurva nikde,vsade nejaky vacsi ci mensi problem,teraz to si zijeme obidve nacie bez problemov?kurva nase suzitie ked skoncilo,tak pepici majstry sveta a ty jebany coboli este okoliteho vesmiru?chuj velky,ojebavany jedny aj druhy,co tie nove staty dokazali,jak rozvinuli svoje staty,ja po 18 rokoch videl,toto som hladal a viacej zlata najdem v toryse,jak tam nejakeho dobra,kurva ja mohol porovnat,ja nekukal,jak na ameriku,ja tam vyrastol a zil,potom prisiel a kukal,tie lidli,a viac nic,cesta jaka bola,kolaj jaka bola,stadiony to uz pomaly niet,fabriky to ani nepisem,skoly,ci nemocnice,hovno tiez,las vegas jedno velke som videl tam vsade bilboard a reklama toto mame svetove,ceny mame tiez svetove hlavne energie to kurva sme na urovni a zarobky tiez svetove,niekde maju na tyzden mi na mesiac a co hlavne,o nic nie sme glupsi od nejakych jebanych amikov,kurva to mozno este chytrejsi a proc sa tak mame dobre jak vsade inde,bo vzdy to stado provadi herst ober kokot s tou svojou vykurvenou stranou,tak proto jsme se delili a este neviem,ci nenapisal nejaky jak napisat chuj,co ked sa delilo mal 10 rokov,ja tu vidim tie petiletky fedraciu,ja kukal jak ty z west,brali east holotu myslim germanov,nekukali na nic,nijake naklady,ci problemy ich nemohli zastavit,bo oni tiez vedia eine volke,my kurva rozdelime,este aj hovno,bo budeme mysliet,ze ina jeho cast inaksie smrdi,idem do pice,bo ma jebne.
   kurva hranica otvorena,kopa ma moznost vidiet jak sa zije inde a podumat a tu chuj,aj do neba mozu vrata otvorit,tiez chuj,do pekla uz cez ne chodime,kurva jedny lepsi svetovci od druhych samostatny,ja sledoval jak drista taky petr cech,ci okrem jagra nejaky hrac,proc ta liga neni u nas taka,preco nehrajeme jak oni,kazdy povedal nepriamo,bo kokotovo a kokot to vedie,vsetci uz ziju roky za hranicami a nevidia len sport,ale zivot okolo seba,dobre bo aj tak chuj z toho,ja videl este pred tym kym nastupili tie nejalepsie samostatne staty,ze tam chuj so vsetkym a tak som sam chuj.

   To se mi líbí

 19. blbíš napsal:

  rozmontovali to zcela záměrně, svině zkurvený, až do mrtě, kterou si popsal bezchybně, čobole … v Tatrách sem byl vod tý doby pouze jednou (a to sem tam jezdil takřka každej druhej-třetí rok) a když sem z vlaku uviděl ty hory a krátce tam pobyl, tak sem se ti tam na těch túrách nějak rozesmutněl nebo zasekl, neumím to popsat, až ták, že vod tý doby sem už tam nebyl. Asi jako když mě vykradli barák, tak měsíc mi trvalo, než sem se mohl dotknout toho, čeho se dotýkal zloděj, možná Tě naštvu, ale takovej hnusnej pocit sem z toho měl! Tak to už nechávám vzpomínkám.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … prostě mi Slovensko ukradli, neměl sem k němu majetnickej vztah, ale bylo to moje a to se neodpouští!!!

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    ty kurva pred 6 rokmi horni becva a ceskej policajt a hosi ze slovenska jedou za praci,ja kurva stal v pozore a hvarim mu po sarisky,davaj pozor,ja za nijakou pracou neidem,ja idem kuknut na moj dom,bo ty si tatovy z vajca do vajca prebehoval,ked ma ceske holky mali radi a ja si spieval s pepikami,ja v tatrach nebol od roku 1987 a ani nebudem,nech si ich pojebu a to stity vidim z mojho burakova,bo drahsie jak v grand canyon zadarmo tam nebudem,nech si vsetko zozeru kurvy nenazrate a jasne,ze ti ukradli a este sa najde cobolsky kokot,co povie,co tu cechuni chcu,zajebal by som kokota na mieste a nevie o tarach ani tolko co ten jebany cechun chuj polamany,spravne pises,ja nemal k nicomu majetnicky vztah,jak v cechach ci na slovensku to nijaky majetok to kurva naso bez najmensieho bzinknutia oka,to moja mat cechy a slovensko ja z obidvoch ciciek pil mlieko a dnes povedia,ze moja matka ma len jednu cicku,kokota zo mna robia,jebem ich do ucha,ten system vykurvveny.
    ja ked cujem toto cechuni,to by som zajebal,ja viem len cesi,alebo pepici,idzem na cechy,bul som na cechoch,robim na cechoch,neviem preco,ale cechun,ked cujem ,to som jak ta zare nad kladnem,to normalne tratim kontrolu z nervov,jak dnes ich vidim tych kokotov v bratislave,plakali,samostatne slovensko,kurva nech podochnu kurvy. a nikde do tatier nechod,ked pridem domov,prides do nas do burakova a pojdeme na lysu a cergov,tam sa spijes na srot a kamosi na jeep dovezu az domov,jebat tatry do ucha u nas tiez po piatom poldeci budes mysliet,ze himalaya…

    Liked by 1 osoba

 20. Slim napsal:

  To, co sledujeme, je opravdu jako ze špatného filmu: Zprávu o vyšetřování Babiše a spol. poslali z Bruselu na ministerstvo financí, které ovládá Babiš. To ji poslalo na ministerstvo pro místní rozvoj, které ovládá Babiš. A na středočeský krajský úřad, který ovládá – ano, Babiš. Korespondence mezi Babišovými lidmi je čilá, ticho o jejím obsahu hrobové.

  https://nazory.ihned.cz/komentare/c1-66003270-proc-babisovi-lide-taji-zpravu-olaf-o-capim-hnizde-premier-hraje-o-cas?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

  KOMENTÁTOR HONZEJK SE MÝLÍ (nakonec, vždyť je taky z Balonovin!).
  Je to určitě tak, že zpráva Andreje očišťuje, ALE on při vrozené skromnosti toho nechce využít při hlasování o důvěře 10. ledna. Chce aby ho lidé měli rádi pro něj samotného.
  Jako v Gogolovi.
  Měj nás rád špinavé, čisťoučké si nás každý zamiluje!

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jen tak na okraj. Myslíte si, že poslání zprávy OLAF si Babiš dohodl až na dobu, kdy bude ovládat všechna ministerstva? Protože Babiš ovládá i Justici, kdy Olafa dostal státní zástupce…
   Od vás dost trapné v dané politické situaci.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    http://domaci.eurozpravy.cz/politika/210547-ano-by-opet-drtive-vyhralo-okamura-ztraci-volice-ctete-novy-pruzkum/
    Zatím jsou takovéto výkřiky spíše k Babišově užitku než na škodu. Ale tohle vám vysvětlit? Je to marné, je to marné…, je to marné.

    To se mi líbí

   • LB napsal:

    Argument dost slabý. A trapnost? To je velice subjektivní věc. Mně se zase příčí vaše naprostá nekritičnost vůči B. Zdá se, že částečně potrefila i pana Ji5.

    Z diskusí, které už tu proběhly dřív, třeba tady

    https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2017/05/08/nerozvazovat/

    se dá usoudit, že si to zde myslí víc lidí (ale možná se jim nechce hádat).

    Ten druhý argument (úspěšnost u voličů), je ještě horší. Pamatujete se na masovost podpory Občanského fóra?

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     Hele LB, tady, jak to tak čtu, každej sere na Babiše a Bavor víceméně taky. Já sem vytušil, že se mu nelíbí ta štvanice, kterou (spolu)rozjeli zase Vámi a Slimem adorovaný stejně potrefený socialisti a Vy to sakra víte, žejo, takže to mezi vámi lítá v předváděným stylu … už sme si zvykli!

     Liked by 2 people

     • čtenář napsal:

      ehmm,

      takže panu Bavorovi se nelíbí rozjetá „štvanice“ socialistů?
      ale jinak na Babiše víceméně sere.

      ehmm ehmm ehmm

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       si pište, čtenáři

       To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        spolurozjeli, to je zásadní a vypovídající vo nich, čtenáři

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        kdyby tak panu Bavorovi vadily i jiné „štvanice“ tak by se tomu možná i věřit dalo,ale protože tomu tak není a všechny ostatní poltické „štvanice“ jej nechávají v klidu,tak bohužel,musí být do Babiše zamilovaný až po uši,jinak si to vysvětlit nedokáži.

        nikdy jsem si nevšiml ani náznaku kritiky Babiše od pana Bavora,ale obhajoby Babiše,omlouvání Babiše,pochopení Babiše atd. bych se nedopočítal.
        je to láska až za hrob.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … už sme si zvykli!

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        …a ještě tu o EET a dodržování pravidel silničního provozu

        To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      a ja vcera cital,ze prase bradavicnate,sa vydava do boja za soc dem,chce byt zachranni vodni kolo,aby sa mohli prasata dalej ozierat na verejncyh peniazoch a este hoci nemozem kukat na toho s koulema,sa dal pokrstit som niekde cital,on a jemu podobny,to nech im daju posledne pomazanie a nech idu do pice vyjebavaci,videl si krabice prase bradavicnate jak ty pepici vedia dat prezyvku,kurva,moze byt hrdy,ze v takom kraji zije,kurva dava sa na boj a lepsi jak pacho hybsky zbojnik od nas,ked do party zbojnikov a ojebavakov,tak len za kapitana,ty ludia to pojebany docista…

      To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      hele ctenari,kazdy svoju jebacku chvali a po druhej kuka…

      To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Právě, že si pamatuji tu masovost a podpory Klause a rovněž i to, co z toho všechno vzešlo. A já nechci, aby tu vládla jedna strana. To, že straním Babišovi, je věc jedna, ale nesmí mít absolutní moc. A takovéhle trapné výkřiky, jejichž ukázku předvedl právě Slim, nahrávají právě tomu, co nechci.
     Ale je to marné, je to marné…je to marné.

     To se mi líbí

  • oh napsal:

   Jj, OLAF měl určitě tu zprávu poslat rovnou Honzejkovi a Fendrychovi, aby nám ji přeložili do bakalovštiny.
   Jednu instituci, která zprávu rovněž dostala, pan komentátor nezmínil. Nejvyšší státní zastupitelství. Určitě jen nedopatřením a ne proto, že by to nezapadalo do vyznění komentáře… I když.. NZS vlastně taky ovládá Babiš. 🙂
   „Ministerstvo financí obdrželo závěrečnou zprávu OLAF ve věci Čapího hnízda ve středu 27.12.2017, zpráva byla doručena v poštovní zásilce, v anglickém jazyce, v rozsahu 48 stran a cca 1000 stranami příloh. Zpráva kromě popisu zjištění obsahuje doporučení, která jsou určena Evropské komisi. Ministerstvo financí tuto závěrečnou zprávu neprodleně postoupilo všem dalším relevantním subjektům – v tomto případě Ministerstvu pro místní rozvoj, Regionální radě Střední Čechy coby řídícímu orgánu operačního programu ROP Střední Čechy, příslušnému lokálnímu kontaktnímu bodu AFCOS a z důvodu probíhajícího trestního řízení také Nejvyššímu státnímu zastupitelství.“

   Liked by 1 osoba

  • blbíš napsal:

   V této souvislosti se Ministerstvo financí ihned 27.12.2017 obrátilo na OLAF s žádostí o stanovisko ohledně přípustnosti zveřejnění zprávy a 28.12.2017 také na Nejvyšší státní zastupitelství, zda je možné informace zveřejnit aniž by došlo k maření probíhajícího trestního řízení ze strany PČR. Ministerstvo financí také neprodleně zahájilo právní posouzení všech přijatých žádostí o poskytnutí této zprávy v režimu zákona o svobodném přístupu k informacím. Snahou MF je, aby byly žádosti o zveřejnění posouzeny co nejdříve.
   …v čem je zase problém?

   Liked by 1 osoba

   • blbíš napsal:

    ohi, omlouvám se, to je tak, když neaktualizuju

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     To nevadí, já právě ten váš úryvek původně chtěl taky přidat, ale nakonec mi to připadlo k odkazu už zbytečně dlouhé.
     A problém samozřejmě není v tom, o čem se média mluví, ale v tom, o čem se snaží usilovně mlčet.

     Liked by 1 osoba

   • Bavor V. napsal:

    V tom, že se neobrátili na Honzejka a Slima, ale jenom na OLAF. Honzejk a Slim přece nejlépe vědí, jak se má správně postupovat.

    To se mi líbí

 21. oh napsal:

  Když už probíráme všelijaká ta hnízda, jedno důkladně vystlané penězi zřejmě bude přemístěno do klece. Bohužel ve Švýcarsku.
  https://www.lidovky.cz/svycarsky-soud-v-hlavnich-bodech-potvrdil-verdikt-v-kauze-mus-pbp-/zpravy-domov.aspx?c=A171229_124553_ln_domov_sij
  „Srdečně zdravím z Indie, kde se léčím. Vracím se v lednu. Až se vrátím a seznámím se s rozhodnutím soudu, budu se moci teprve vyjádřit..“ Co myslíte, nepřitíží se teď panu Koláčkovi?

  To se mi líbí

 22. cobolik pacholik napsal:

  vidis AFB,13 miliard ceskejch,kolko z nich su neviem jak napisat poctivo,normalne bo mi pripada absurdne tak pisat,to take vlastovky,mozno niekdo dobry by to aj spocital,kolko ceskejch tak lieta kdekolvek to bys cumel vole,jaky to poklad by bol pre cesko,leci sa v indii kurnik a sejkovia jazdili do pistan,v roku 1976 som ich tam sledoval,co im moze byt,ked tak zdravo vyzerali na tych MB,nemyslim mlada boleslav.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.