Zbytky ISIS provádějí útoky k odůvodnění přítomnosti sil USA v Sýrii


Zbytky milované a sponzorované teroristické organizace ISIS se snažily shromáždit své pozice a provést několik útoků v jižním Damašku a ve východní Sýrii.

Teroristé zahájili rychlý útok ze svých pozic v palestinském táboře Yarmouk na jižním předměstí syrského hlavního města Damašek. Útok byl proti rezidenční čtvrti al-Tadamon.

Po své ubohé porážce v hlavních městských centrech na severu a severovýchodě Sýrie potřebovala teroristická organizace ISIS jakékoli mediální úspěchy, které by ospravedlňovaly získání dalších prostředků a zbraní od svých sponzorů a před jejich příslušníky.

Poslední útoky jsou pro Spojené státy zásadní poté, co Rusové vyzvali k odchodu ze Sýrie po porážce ISIS . Američané trvají na nutnosti zůstat v zemi, protože jejich cíle ještě nejsou dosaženy instalací loutkového režimu nebo loutkových členů v syrské vládě. Takže Američané stojí za stávajícím ISIS, aby zůstali v zemi, a nedávné útoky slouží právě k tomu.

V rychlém překvapivém útoku se podařilo zachytit několik budov v první řadě konfrontace, její teroristé spustili několik raket proti okolí.

Odpověď ze strany syrské arabské armády byla také rychlé povaha a nejenže odrazila útok, ale přesunula se do ofenzívy proti pozicím ISIS . Je třeba poznamenat, že ISIS se podařilo vstoupit do čtvrti palestinského tábora Yarmouk za pomoci hnutí Hamas Muslim Brotherhood.

Zbytky ISIS současně zahájily řadu útoků proti postům syrské arabské armády společně s cestou al-Mayadeen-Bukamal. Neúspěšnými pokusy teroristických pozůstatků bylo zachytit jakoukoli pozici na trase, která by narušila spojení mezi dvěma městskými centry na severovýchodě země na západních březích řeky Eufrat.

Zdroj: ISIS Remnants Carry out Attacks to Justify US Forces Presence in Syria

A pro zajímavost jeden odkaz Utajená studie o (ne)vyváženosti ČT

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Zbytky ISIS provádějí útoky k odůvodnění přítomnosti sil USA v Sýrii

  1. jaa napsal:

    Jen ještě – ta studie se nebude líbit – myslím? Ale mně se líbí. 🙂

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.