Glossarium minor LI.


Máte-li více přátel, tak pozor na vaše schůzky.  Podle starosty ve Starých Chabrech (Praha), se může jednat o nepovolené shromažďování a může vám hrozit i pokuta. Opravdu zajímavý výklad shromažďovacího práva.

 

České Budějovice se zhlédly v pražských parkovacích zónách. První z nich byla zavedena symbolicky na pražském předměstí. Součástí je i záchytné parkoviště a autobus, který jezdí z parkoviště do centra. Tedy přímo na náměstí. Jenže jezdí přes letitou pěší zónu Krajinské ulici, kam nesměla auta jezdit už desítky let. A jede až na centrální náměstí Přemysla Otakara II.  Přitom variant by se nabízelo mnohem více a jedna lepší než druhá.

První je návrat k bývalé trase trolejbusu, který jel ulicí U Věže k chrámu sv.Mikuláše, stavěl na rohu u náměstí (na které ovšem nevjížděl) a vyjel směrem k nádraží. To je varianta nejtradičnější. A pak existuje třeba trasa po ulici Na Sadech, tedy kolem centra stejně jako jiné autobusy MHD a mohla by končit u hlavní pošty. Což je do centra slabých 5 minut.

Ale radní vymysleli to nejkrkolomnější řešení. Asi proto, aby návštěvníci města, kteří jsou nuceni zaparkovat v docházkové vzdálenosti asi 20 minut, nemuseli nikam chodit a dovezli své nohy unavené z jízdy autem, až na to náměstí.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Glossarium se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 reakcí na Glossarium minor LI.

 1. cobolik pacholik napsal:

  v presove mala stanica,uz som tu pisal,to vymyslel docista kokot kupit listok v budove a potom ist na druhu stranu kolaje asi 50 metrov kde peron a stoji vlak,predtym stal na stanici a je tam peron tiez,ked som to kazdemu dristal tam,kukali na mna,ze ja kokot.

  To se mi líbí

 2. jaa napsal:

  No víte milí zlatí, že není setkání jako setkání všichni víme. Když jsem včera v noci zahlídla v TV rozsemátého bruselského reportéra, jak spokojeně s hubou od ucha k uchu kvitoval, že Bab se krásně domluví se všemi, že umí jazyky a umí jednat, pří vítání se s Junckerem mi problesklo hlavou- jak se vítal Brežněv s Husákem. Tenkrát jsme si z toho dělali srandu Od té doby mi vrtá hlavou, jestli konečně po 10ti letech ejúnijní komise rozhodne čápí dotace, nebo jestli to bude mít nadále jako páku na něj a tím potažmo i na nás v přijínmání uprchlíků. Vrtá mi to hlavou a připadá mi, že by se opozice měla fofrem sjednotit proti přijímání migrantů – aby zase měli páku oni na něj a tentokrát by asi lidi při něm nestáli.- Jinak ten nahoře – je-li, ať stojí při nás, asi by to bylo zlý.

  To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  K tomu nepovolenému zhromažďovaniu. Asi takto to vyzeralo po väčšinu prázdnin v Suchej Belej v Slovenskom raji. Som celkom zvedavý, ako by dopadol ten policajt, ktorý by začal hľadať organizátora tohto nepovoleného zhromaždenia.
  https://embed.widencdn.net/img/newsandmedia/futsggokn1/1120x630px/?quality=80

  To se mi líbí

  • brtník z brlohu napsal:

   Takže toto místo zařazuje jako druhý na planetě kterýmu se musím za každou cenu vyhnout – po Václaváku, potažmo Praze

   Liked by 1 osoba

   • Hudec napsal:

    Bane, Brtníku, jen se tam nesmí jezdit v plné sezoně.
    V jedné z podobných roklin ve Slovenském ráji, Velkém Sokolu, jsem šel před lety úplně sám. Nejdřív pršelo a pak lilo. Ač skvěle turisticky vybaven, promočen až do těch slipů. Velmi dobře zabalené a v batohu uložené doklady a peníze mokré úplně na hadr.
    Nádhera!
    Dnes bych to už nedal, to dá rozum.

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Pane Hudče, pred rokmi som šiel úplne sám aj cez túto Suchú Belú. Zamladi si nepamätám, že by sa tam na rebríkoch čakalo. Jedine, že niekto nedisciplinovaný šiel v protismere. Mnohé trasy sú od 31. 10. do 15. 6. uzavreté, takže dá sa tam ísť, keď je prázdno, ale s rizikom pokuty.

     To se mi líbí

    • brtník z brlohu napsal:

     Že se najde roční doba kdy je to jinak vím, ale bohužel šanci že bych se tam podíval koncem 70tách let pokazila žltačka co tam řádila – takže se do toho vložila místní hygiena co zatrhla plánovaný tábor – pak už nebyla příležitost – jezdilo se jinam, třeba dovolená na Šumavě, později Alpy po sezoně v září. A dneska jaksi už vůbec ne, jaksi na to nejsou roky, jen sbírka diagnoz.
     Ony i ty Beskydy v sezoně ten Václavák připomínají – akorát bez oné galerky.

     To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Václavák nic moc, to je pravda, ale Slovenský raj je jedno z nejkrásnějších míst, co jsem kdy viděl. Jezdil jsem tam stanovat , nejdřív s děvčaty, potom s dětma. Přehrada na Dedinkách, louky na na Geravách , prielom Hornádu, Veľký Kyseľ a Sokol, Kláštorisko.

    Problém je, že v roce 76 vyhořel Veľký Kyseľ (byli jsme tam v červenci, krátce před tím, ale fakt jsem tam sirku neodhodil!! ), a ten druhý, že už léta nejezdí lanovka od přehrady na Geravy. Což bylo nádherné, vznášet se přes ty strže!
    A žádný ze slovenských mogulů nešáhne pro těch 50 mio do vrecka. Hlavně že Tkáč a spol. zkusili zprivatizovat Štrbské Pleso, chrapouni.

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Tohle J&T udělali s krásným sanatoriem Helios na Š. Plese.
     http://abandonedhotels.eu/liecebny-dom-helios/

     Byla to krásná dvojkřídlá stavba, jedno křídlo bylo dětské; pýcha slovenských pneumologů. Přečtěte si štkaní bývalých pacientů, i pod videem dole.

     To druhé sanatorium dole u Plesa zlikvidovali taky a přestavěli na 5* hotel Kempinski. Pleso mělo vždycky vysoké ceny a tohle tomu pomohlo

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.