Návrat Evropy


Rostislav Iščenko

 Evropa začíná hledat Východisko ze slepé uličky sankcí. Hovoří o tom generální tajemník Rady Evropy Jagland i Merkelová. Hlavní německé matičce, netoužící po opuštění evropského Olympu, začíná „druhá míza“ velké koalice. CDU/CSU a SPD tváří v  tvář předčasným volbám přece jen ztlumily hrdost a přistoupily k jednáním. SPD už v minulém funkčním období Bundestagu vystupovala za zlepšení vztahů s Moskvou, zatímco koalice FDP a „Zelených“ propadla do značné míry kvůli obstrukcím kolem „Severního proudu -2“ Zelených a zbytečně liberálně-globalistickému programu Svobodných demokratů. Pokud bude Velká koalice obnovena, bude její kurs vůči Rusku daleko příznivější, než v minulých letech.

Poláci dokonce varovali Ukrajince, že v EU zraje zahraničně politický obrat a alibisticky poznamenali, že Waršava Kyjevu nebude moci ničím pomoci. Ve skutečnosti ale pomoci nechce: Polákům je vlastní košile daleko bližší, než kabát podpory banderovských vrahů, kteří na Krymu a v Donbasu jen chtěli etnické čistky provést, zatímco na Volyni a v Haliči Poláky vyvraždili úplně. A přitom tak spolehlivě, že v „polském městě Lvově“ zůstalo Poláků ještě méně než židů (přestože tyto Haličané spolu s Němci vybíjeli také svědomitě).

Před pouhým půlrokem českého prezidenta Miloše Zemana, který vystupoval za zrušení sankcí vůči Rusku, nazývali v EU a na Ukrajině politickým marginálem bez vážnějších pravomocí. Dnes vystupuje jako guru euro-ruských vztahů – Teng SiaoPing evropské východní politiky, o jejíž nezbytnosti píše „Die Welt“, když vysvětluje svým čtenářům, že studená válka a konfrontace síly – je špatně, ale konstruktivní vztahy s Moskvou na základě uznání ruského statutu Krymu jsou dobře.

Z ukrajinské strany to vypadá jinak. Tady nechtějí věřit evropské zradě ideálů majdanu, ale budou muset. A tak začínají strašit Evropany svojí křivdou.

Vypadá to zábavně. Ve skutečnosti to ale není až tak směšné, jak to vypadá, ale může to skončit docela tragicky. Přičemž – všecko k tomu spěje.

Zdálo by se, že „konečně přišla chvíle“, kdy se procitnuvší Evropa odvrátila od Ukrajiny. Zbývá si počkat, až padne banderovský režim, „věznice se zřítí“ a „všechno bude jako za babičky“ (Jekatěriny), kdy poslední hejtmani chocholatých kozáků svědomitě sloužili Rusům a ani je nenapadlo, že „pravnuci těchto chrabrých dědů a pradědů“ budou nejen neruskými, ale protiruskými.

Ale krvelačný režim, který se krvavě dostal k moci, – bez krve neodejde. Všichni jeho vůdcové, všichni aktivisté a dokonce i masa obyčejných občanů jsou po uši umazaní od krve. A nejen to, pokud dřív bylo možné jednoduše přejít do služeb nové moci a tvářit se, že se ničeho nedopustil a nemá s tím nic společného, dnes internet uchovává všechna ta odhalení o  „květnových šašlikách“ a „samicích mandelinky“*), všechny sliby srovnat se zemí a zničit , všechny sliby „kufr – nádraží – Rusko“, atd. Dnes už se nedá říci: „Nevěděl jsem, upřímně jsem zbloudil“. Dnes už nezavyješ v záchvatu předstírané radosti: „Vovko, co jsem se tě načekala!“.

Dnes strašidelná tvář majdanové „kultury“, bývalá „básnířka Pravého sektoru “Jevgenija Bilčenko „prohlédla“ a odcestovala se do Ruska smířit, ale vrátila se ukřivděná a nepochopená. Její návrh, na všecko zapomenout a žít družně jako dřív, nikoho nezajímal. Doporučili jí, aby platila a kála se, platila a kála se, pak budou uvažovat o amnestii (ale po soudu).

Tento exaltovaný strašák přece skutečně chtěl jen to nejlepší a neponoukal nikoho k zabíjení. Ona naopak deklarovala nezbytnost dialogu a klidného soužití s lidmi jiných politických názorů. To děvče prostě vzhledem k vlastní infantilitě nechápalo, že nelze provést ozbrojený převrat (protože demokratickou cestou se moc nepoddala) a hned se vrátit k mírumilovnému životu, jakoby nepálili „Berkut“, nezabíjeli policisty, nemlátili civilisty, nestříleli svoje „nebeské“**) jako kulíky v lovné sezóně.

Co v takovém případě hovořit o vinících. Kdo vydával rozkazy, kdo vytvářel prapory zločinců, kdo ozbrojoval nacisty, kdo ostřeloval města Donbasu velkorážnými děly, jejichž letadla bombardovala Luganskou oblastní správu, kdo raboval, kdo znásilňoval, vraždil pokojné obyvatele, kdo zradil vojenskou přísahu a Ústavu, jako voják obrátil zbraň proti svému vlastnímu národu, kdo mučil ve věznicích Služby bezpečnosti Ukrajiny, kdo spaloval lidi v Oděse, kdo zakopával „separatisty“ v lesích u Dněpropetrovska, kdo organizoval a realizoval blokádu Krymu. Ano, za tu dobu bylo spácháno mnohé. A umazaly se ne desítky, ani stovky tisíc – přinejmenším půldruhého milionu, včetně „novinářů“, šéfredaktorů periodik a televizních kanálů země, bývalých prezidentů, současných oligarchů, pseudoopozičníků, atd.

Pokud by věděli, že nacistický režim zamění Moskva, tak by se nijak zvlášť nevzrušovali. Moskva, často k vlastní újmě, se přiklání duchu a písmeni zákona. Každá vina musí být dokázána. Potrestání musí být podle viny a vinu určí soud. Kolektivní odpovědnost je nepřípustná, stejně jako retroaktivita zákonů. Mnoho všelijakých podmínek svazuje právnímu státu ruce a brání mu místo principu práva použít princip spravedlnosti.

Ale „patrioti“ Ukrajiny, kteří prohlédli nebo prohlédají, chápou, že pokud dokonce někdo vyžene nacistické radikály, kteří jsou každou chvíli připraveni vyměnit Porošenka a uvrhnout zbytky země do období bojujících band, pak to nebude Rusko, ale lidové republiky. Ne nutně jen Doněcká a Luganská republika, může jich být i víc i samo Novorusko nebo Malorusko (anebo dokonce Ukrajina, ale pod jinými prapory). Jenže ti přijdou navztekaní, kteří nic nezapomněli a nic neodpustili a nebudou zatíženi formálním soudnictvím. Jejich názory se shodují s kyjevským režimem v jediném. Stejně jako on staví revoluční nezbytnost nad právní formality. A, mimochodem mají velmi vyhovující, naprosto neevropské zákonodárství. Počítá se v něm s trestem smrti. A schválí ho, kdyby něco, se zpětnou platností – kdo to potom bude kontrolovat?

Kyjevští vůdcové a jejich podřízení chápali už dřív, že v případě porážky v občanské válce pro ně rychlá smrt pro ně nebude tím nejhorším východiskem. Občanská válka let 1918-1920 zanechala v paměti takové vzory „lidumilství“ malého Ukrajince, že dosud tuhne krev v žilách. Kyjevské loutky se ale do poslední chvíle cítily být pod spolehlivou ochranou Evropy a USA a nevěřily, že je tito nechají osudu.  Z povídaček o „amerických raketách u Brjanska“ šílí nejen citlivé ruské hospodyňky a hlídkující patrioty, Ukrajinci věřili, že je Američané potřebují, pokud už ne jako výkladní skříň, tak jako vojenskou základnu. Ale ukázalo se, že je nepotřebují vůbec.

A tady se před banderovci, zpitoměnými vypitou a prolitou krví, zjevila perspektiva setkání se živými a po zuby ozbrojenými „kolorády“ v ulicích vlastní metropole a dokonce i „kulturního“ Lvova. A nejednou se cítili jako krysa zahnaná do kouta. A jak známo, tak krysa, která nemůže utéci ani se vzdát se rve na život a na smrt. A není podstatné, že to bude šílenství založené na strachu a podepřené zoufalstvím.

Jejich duchovní otec – Hitler, když pochopil, že prohrál, se pokusil vzít s sebou do hrobu celý německý národ. Jejich předchůdci – banderovci, když zjistili, že prohráli, tak v bezmocném vzteku vyvraždili všechny (učitele, lékaře, představitele místní administrativy, dokonce i prosté Haličany, kteří se nepostavili sovětské moci), na koho dosáhli.

Ale tenkrát přece nebyl internet. Kdo chtěl, mohl odejít za hranice, někdo se přesunul do jiného regionu Svazu a začal žít nanovo. Zabíjeli až do konce jen ti nejideovější. Teď se ale „ideovými“ nuceně stávají všichni. V zájmu snu o protlačení se na první místa ve „velké ukrajinské říši“, toho všichni napovídali a natropili dost a dost. A utéct není kam. Nikdo je nepotřebuje, protože nic neumějí, a všechny zločiny jsou zaznamenány a účty budou předloženy.

Proto budou zabíjet až do konce. Všechny na koho dokáží. Zvláštně ty, kteří jsou bezbranní a na dosah. A o budoucnosti nepřemýšlejí. Vědí, že pro ně žádná není. Proto mírumilovný hospodář Jechanurov, dlouhá léta mlčící, najednou a z ničeho nic, vystupuje proti Donbasu daleko radikálněji než radikální bandita Avakov. Burjat Jechanurov, narozený v Jakutsku, který na Ukrajinu přijel po škole, požadoval pro všechny, kdo na Donbasu nedostatečně milují Ukrajinu, buď zbavení občanských práv, nebo vyhnání na tutéž Sibiř, ze které svého času odjel.

To všechno neřekl do kamery v Haagu pro nic za nic. Cítění zostřené za mnoho let strávených v ukrajinské politice, napovídá tomuto „Ukrajinci“ a „patriotovi“ Jechanurovi, že ten, kdo nechce být radikály zabit, musí být radikálnější než oni a vyzývat k vraždění, a když bude třeba i sám zabíjet.

Takže návrat Evropy k adekvátní východní politice nám samozřejmě slibuje rychlý západ ukrajinství, ale západ nanejvýš krvavý.

 *) Mandelinka (kolorad) – pohrdlivé označení Rusů, Květnové šašliky – narážka na upálené v oděském Domě odborů..
**) Narážka na „Nebeskou setninu“ – účastníky majdanu zastřelené „neznámými“ snajpery.

Zdroj:                   http://rusdozor.ru/2017/11/30/vozvrashhenie-evropy/

Překlad:   171203

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

58 reakcí na Návrat Evropy

 1. strejda napsal:

  Hodně drsné a hodně předčasné. Ještě mnoho vody odteče v Dněpru širém než se zničená země začne obracet. Nebudou to veselé časy, ostatně nejsou ani dnes.
  Škoda slov. Jen my si musíme uvědomit, že jsme se na tom také podepsali. Máme zastupitelskou demokracii a tak jsme za své představitele odpovědni. Nejen my, samozřejmě. Je zbytečné uvádět jména, jde to od Koláře přes Štětinu po knížete pána.

  To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  Díky, příteli, za překlad. Vždycky, když o tom „svým“ Východu něco přeložíte, vždycky z toho cejtím neskutečnej tlak ze všech stran na Rusko a v duchu si říkám, blbouni, jen si to s Rusem zkuste rozdat a uvidíte, čeho sou mužík s děvočkou schopni! Vždycky se mi vybaví „osvěta“, který jsem nemohl ve vzdělávací a později i profesní fázi života bejt ušetřen. Ale mělo to jednu výhodu. Byli sme všici bez výjimky, na rozdíl od těch paměť a znalosti postrádajících psychopatů, celkem detailně obeznámeni s tím, čím mužik a děvočka museli projít od výstřelu z Aurory. Přesně v intencích, vo kterejch onehdá psal čobol vonovi:

  …predstav si,ked v najlepsom case bitky o stalingrad v treskucej zime,ty vojaci,cakali napoly mrtvy okolo volgy na brehu a kopa ich prezila bo nevykrvacali a vies preco,kukal som jak puk,ked som sa to dozvedel,ich rany zamrzli,oni kurva nezamrzli,ale rany hej,to kurva rana nie? v lete by bolo po nich a to niekedy cakali hodiny,bo prve sa vozila municia,druhe tiez municia a vojaci a az potom ranena holota,kurvy mocny su tie traktare.toto nech si ktokolvek o nich prestuduje,kym do nich naleti,aby potom nekoulel vocima,ked pojde svinskym krokom….

  Opět jsem si uvědomil, že pokud k Rusákovi budeme přistupovat tak idiotsky, jako například náš představitel v NATO seladonskej generál Pavel a vostatní štětinovití, pak nám pomáhej Bůh. Vždycky sem byl zastáncem přístupu, že s Rusem se musí jednat tvrdě, ale na férovku. Bez Rusa se na Ukrajině nepohne nic!

  I proto si myslím, že Zeman obstarává ve vztahu ČR & Rusko úlohu svorníku, tj. státníka s rozhledem, kterýmu sou jasný souvislosti, protože má pravdu náš strejda, když píše, že:

  ….„my si musíme uvědomit, že jsme se na tom také podepsali…!!

  Já jen dodávám, jako stavař vím, že k postavení krovu potřebujete hafo svorníků, jeden prostě nestačí! Pouze fortelně udělanej krov s krytinou zabezpečí, aby na Ukrajinu už nepršelo.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Vy jste člověk přemýšlivý. Napadlo vás někdy, že ti vojáčci od Borodina, Stalingradu, ale i z front občanské války, bojovali i za nás dnes? Nenechali se zničit, vybojovali prohrané bitvy a vytvořili legendu o síle a nezdolnosti svého odhodlání. Nebýt ji – je odstrašující a mnozí, velmi mnozí ji nerozumí, ale bojí se ji – tak se na Rusko vrhli, rozkouskovali ho a zničili. Jen ruské odhodlání podepřené silou o které ví, že by ji použili, zadržuje novodobé humanitární dobyvatele.
   V tom je naše štěstí, čeští vojáci nemusí v širé Rusi bojovat cizí války, byť by si to mnoho našich politiků přálo.
   Dávno mrtví obyčejní lidé bojují i dnes za nás, za náš život, za Evropu jakou známe. Dějiny nejsou nikdy mrtvé, žijí v paměti živých a předávají se z generace na generaci.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … nenapadlo, příteli, já to prostě vím! Mám to jaksi v sobě, nevím jak bych to měl vysvětlit, ale má to něco společnýho s těma mejma věčnejma rvačkama v mládí, kdy sem se naučil odhadovat sílu protivníka a tomu sem pak přizpůsobil svoje chování a činy. Sakra sem uměl ocenit, když někdo stál na mojí straně a ušetřil mě nějakých těch ran. No a samozřejmě, že to má taky něco společnýho i s tou výchovou, která na mně nemohla nezanechat stopy, jako na každým z nás, to přece je jasný, žejo!

    To se mi líbí

   • poznamkovnik napsal:

    K tomu se celkem hodí toto:
    http://www.youtube.com/watch?v=vo7ORTwjqaU&t=32m30s

    Několikrát jsem si říkal kolik asi jen tato scéna stála, že ji tam ti ateisti vůbec dali,
    a pak nás na to nutili chodit se školou do kina..;-)

    To se mi líbí

 3. brtník z brlohu napsal:

  Čekám co se vyvrbí kolem OH – nezatrhnutím výjezdu sportovců se otevírá dost dalších možností, šachista v Kremlu má určitě promyšlených řadu tahů včetně variant.

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   fakt je, že zákaz startovat pod vlasní vlajkou je velmi potupné – moc bych se divila, kdyby to zůstalo bez promyšlené odpovědi.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    No , otázka je jak moc jsou „sportovci“ nakaženi tím many many a dalšímfaktem je, že když to nešlo dle plánu – zkoušej to na mladých. Ono, stačí kouknout se jak nereagují na takové ponižování ti, co ti co jsou pracovně na západě – hokejisti a další.Počítám že ta protiruská histerie v press se projeví víc – mezi tzv. lid obecný. Vždycky to ttak bylo. Ale kdo ví co se do OH semele. Zda ta bublina praskne. Protože, když se kouknete – je těch pravých čistě amerických či jinozápadních vrchoových sportovců pramálo, ale taky se už naučili myslet. No uvidíme.

    To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Děkuji za překlad ale z jasně vyplývající reality na rozdíl od Iščenka, Washington chápe Rusy a Ukrajince jako jeden národ, proto možná použil manipulační postup, který povede k plnohodnotné válce mezi Rusy a Ukrajinci.
  Není to z nějaké zloby, to absolutně ne. Prostě Rusko by mohlo v případě transformace v budoucí centrum Euroasie vytvářet přirozenou protiváhu USA, no a to je přirozeně pro nás nepřípustné.
  I když je to sice velmi málo pravděpodobné ale zde se projevila naše opatrnost a použili jsme již vytvořené rozpory mezi Ukrajinou a Ruskem k postupnému dotlačení obou k onomu nevyhnutnému souboji.
  Zde se z našeho pohledu opravdu nejedná o tom, že bychom snad chtěli bojovat s Ruskem to ne ale naším záměrem je, abychom my mohli pískat v náš prospěch jejich souboj.
  No a protože to nebude souboj našich vojáků s legendárně nezdolnými rusy ale nezdolných ukrajinských rusů s nezdolnými mimoukrajinskými rusy, proto budou síly vyrovnané.
  Nemám růžové brýle. Ale Ukrajinci umírají za evropskou budoucnost a hodnoty, říká novinář Maxim Eristavi v článku Evy Mošpanové, kde definuje náš příspěvek ve prospěch integrace Ukrajiny do EU. Jasně poukazuje na to jak Evropský parlament v posledních letech konzistentně vyjadřuje solidaritu s Ukrajinou a jak posledním vyjádřením této neutuchající podpory je uvolnění vízového režimu.Dále potom např u nás v Česku byl minulou vládou odstartován projekt Ukrajina s EU dotacemi.
  Výsledkem je nejen IRSczech jako nezisková příspěvkovka, která má opravdu velmi rozumný ceník :
  Co všechno je zahrnuto v ceně?
  Poradenství
  Příprava žádostí a zpracování dokumentů
  Podání žádosti na Hospodářskou komoru České republiky
  Poplatky HKČR
  Komunikace s uchazeči z Ukrajiny
  Příprava žádostí pro uchazeče vč. všech náležitostí
  Asistence s příjezdem
  Asistence s ohlášením místa pobytu na cizinecké policii
  No a navíc pan Babiš se jak jsem zde napsal již dřive, zavázal k těm 800 ukrajincům denně na rozdíl od současných 400.
  Proto z daného usuzuji že i budoucí zřejmě staro_nová koalice ANO+ČSSD+KDU-ČSL (HN – Lidovci a ČSSD nabízejí Babišovi jednání o vládě strana 5) bude tento trend pouze a jen rozvíjet.
  Zřejmě proto naše minulá a budoucí vláda jako součást EU se ústy Zaorálka vyjádřila tak jak se vyjádřila a je naděje, že se ústy Stropnického vyjádří naprosto shodně.

  To se mi líbí

 5. jaa napsal:

  Nemalujte čerta na zeď. Jen doufám, že Babišovi dojde,že kdyby to udělal, tak jede s procenty dolů, podobně jako sos s neřešením restitucí a stačí šikovně podpíchnout a „žaloba“ bud opět aktuální a „hlas lidu“ by sám žádal jeho vydání.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Když on je problém v tom, že ta procenta nezaměstnaných nelze donutit k práci a lidi opravdu chybějí. A kdyby se naopak odrovnaly pracovní (otrokářské) agentury, našemu hospodářství by to pomohlo. Největším nebezpečím pro firmy je totiž odmíznutí zakázky. To může znamenat to, že příště nebude už co odmítat. Na straně druhé je to dost dobrý argument proti DEU (Deutsche EU), že migranty bereme, ale jen ty, kteří jdou pracovat a ne brát jen dávky.

   To se mi líbí

 6. Chapan napsal:

  To je zase propaganda jak o roce 1968 z televize Zvezda. Přitom není žádný důvod myslet si, že by Merkelová jednala jinak, než jednala. Ona je politička, co své původní a to vždy promyšlené rozhodnutí, nebere zpět, ani jich nelituje. Bylo by dobré se naučit německy a přečíst si když píši o Německu něco o tom co se píše v Německu

  Merkel sieht keinen Anlass für Lockerung der Russland-Sanktionen
  Epoch Times16. September 2017 Aktualisiert: 16. September 2017 7:55
  Die Russland-Sanktionen bleiben in ihrer jetzigen Form bestehen, meinte Bundeskanzlerin Angela Merkel. „Es müssen substanzielle Fortschritte erzielt sein, die wir leider noch nicht haben“, so die CDU-Politikerin.

  Merkelová nevidí žádný důvod pro uvolnění ruských sankcí

  Ruské sankce zůstávají v současné podobě, uvedla kancléřka Angela Merkelová. „Musíme dosáhnout podstatného pokroku, který bohužel ještě nemáme,“ řekl politik CDU.

  Schultz nikdy předtím nic takového sám nenavrhovalm, naopak v čele EU parlamentu sance byly vždy schváleny velkou většinou stran a ty i těch socialistických. Proti byli jen komunisté, nacionalisté a fašisté.

  Hovořila s Putinem o tom, že vojáci OSN potřebují přístup kamkoli, kde působí jsou umístěny jednotky OBSE, tedy aby byly jednotky OSN umístěny v celé oblasti Doněck / Luhansk. Kancléřka řekla: „Měli bychom pokračovat v práci tímto směrem, ale to jsou choulostivé věci, které zatím nevedou ke zmírnění ulehčení sankcí.

  P.S. Putin jednotky OSN ve vzbouřeneckých oblastech a na otevřené hranici s Ruskem zarputile odmítá. Já ho chápu, kdo by taky připustil vidět jaký je na hranici s Ruskem „provoz“.

  http://www.epochtimes.de/politik/deutschland/merkel-sieht-keinen-anlass-fuer-lockerung-der-russland-sanktionen-a2217638.html

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Zajímalo by mě, co tím chtěl ten dotyčný politik říci. Jestli tedy tím nechtěl říci, že Rusko díky sankcím dosahuje pokroku, protože ono dosahuje, alespoň v zemědělství ano. Bezpochyby.
   A protože si nemyslím, asi stejně jako Vy, že je Merkelová blbá, to určitě není, a ví to, že sankcemi ničeho nedosáhne, spíše naopak, nakonec Kuba (ta dokonce téměř u usáckých břehů) a Korea také neustoupily přes sankce od svých plánů, tak je (Merkelová) spíše navedená. USA jasně a s ní i ti kašpaři v EU. Nakonec Rusku sankce jen pomohou. A to je taky dobře.

   To se mi líbí

   • Chapan napsal:

    tak proč se Rusko skrze tajná jednání různých Kysljaků s Trumpovými podržtaškami, kteří to neumějí ani před vyšetřovateli FBI přiznat a lžou o svých schůzkách s Rusy, o zrušení těch sankcí tak vehementně dožaduje? Zpřísníme sankce a do roka bude mít Rusko HDP jak to Německo, jak se tu lživě tvrdilo naposledy, souhlasíte? Já ano, vždyť to Rusku pomůže….do dává logiku. Kuba si sankcemi rozhodně pomohla a ne že ne. Bez sankcí by na tom byla podstatně hůř. Proto každému kdo nenávidí USA tak zaveďme sankce, tím jim pomůžeme a USA ponížíme! Sankcemi k růstu proti USA! Pomožme i Íránu zavedení sankcí. KLDR díky sankcim jen vzkvétá.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Jistě uznáte, že na rozdíl od Korey a Kuby má Rusko poněkud jiné možnosti, už jen to, že mu s radostí budou dodávat jiní. A naopak, jsou ruské technologie (tolik se v tom zase nevyznám, ale Vy viditelně také ne, na to nám tady chybí Kchodl především) bez kterých se ti Vaši přátelé v USA neobejdou 😉 . Jinak mně prozraďte jak Kuba nebo Korea ustoupila od svých plánů na základě sankcí místo plácání o vyčtených jevech jako například: „..tak proč se Rusko skrze tajná jednání různých Kysljaků s Trumpovými podržtaškami, kteří to neumějí ani před vyšetřovateli FBI přiznat a lžou o svých schůzkách s Rusy…. Zatím to tak nevypadá že? Takže k čemu jsou sankce? Jen k tomu, že EU si podřezala větev pod sebou. Zatímco Rusko je už v některých zemědělských produktech, právě na základě těch Vašich sankcí, skoro soběstačné 😉 .

     To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Kočko, co jste si to vzala za exota k diskusi?

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     No, když si trošičku konspiračně zateoretizuji, začíná mi to, bůhvíproč, připadat jako další reinkarnace jistého otravného liberála s mnoha nicky, pokoušejícího se znovu nacpat tam, odkud byl už vyhozen..

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Mně také, ted jsem si to uvědomila, uvidíme co nám ještě sdělí 😀 .

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Že vystupoval jako mainguard.

       To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … hele Bavore, mně je jedno jakejma nickama se vověšuje, ale je to na tuty ten stupidní deprivant Ctrl+V/C vod tarase, tak se připravte, že Vám to tady s přehledem rozesere!

        Za mne Vám říkám, že pak nemá smysl k Vám chodit na návštěvu!!! – Je to na Vás.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Mně to hned nedošlo, ale když už vím, o koho se jedná, opatření se konat budou. Pokud mu to nedojde samo. Mainguard také zmizel sám po upozornění. Tak doufám, že i teď to půjde stejně rychle.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        souhlas a dík.
        P.S.
        nečiní mi problém se utkávat, jak jsem výše psal, umím odhadovat lidi a tenhle je naprosto beznadějnej, toho může srovnat pouze náraz s realitou.

        To se mi líbí

       • strejda napsal:

        Ty co vypadají jako podivíni ignoruji, v životě i U Bavorů. Necítím potřebu se vzrušovat. Občas zakopnu o nějaký kámen, zakleji, ale o kámen se víc nestarám. A je mně fajn.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … mám už takovej blbej zvyk, příteli, že odstraňuju preventivně kameny z cesty, po který sem zvyklej chodit bosky … já si totiž při chůzi někdy i povyskočím a šutry mě děsně vaděj, neb sem citlivej na chodidla … jestli to takhle stačí?

        To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       … ještě sem zapomněl dodat, strejdo, taky proto, že hned tak všude se zase nezouvám!

       To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Není náhodou chápan opicovitý tvor, nechce se mi to hledat— jo nomen omen :-)?

     To se mi líbí

 7. Rosťa napsal:

  Dík autorovi za překlad. Západ poštval Ukry proti vlastnímu bratrovi v Rusku a výsledek je takový, jaký je. Obchodní výhody fuč, země rozkradená ještě víc, nenávist až za hrob a životní úroveň mnohem horší, než před Majdanem. Smát se jim nemohu, protože i my jsme si nechali zemi rozebrat jak Lego a žereme tu propagandu o tom, že se máme nejlíp v historii. Smutné je, že jsme se na té jejich tragedii podíleli mírou vrchovatou a po Srbsku je to další prasárna, za kterou je namístě se řádně stydět.
  Svět si bude muset uvědomit, že bez Rusa to nejde a okopávání kotníků si budou muset odpustit. A váleční štváči i s tím naším kabaretním komediantem PP by si měli pouštět Putinův projev o tom, že Rus o svou vlast bude bojovat do poslední kapky krve. A tomu zase věřím já.

  To se mi líbí

 8. peter. napsal:

  V r.2014 som bol presvedčený,že konflikt na Ukrajine nebude mať dlhé trvanie.Predpokladal som,že Majdan rozoženie s najväčšou pravdepodobnosťou ukrajinská armáda v ktorej slúžili aj pôvodne „sovietski“ dôstojníci a veteráni z Afganistanu a Čečenska.Mýlil som sa.Neuvedomil som si,že Ukrajina je umelo vytvorený štátny útvar,vznikla až po r.1918 a po r.1939 bola rozšírená o oblasti,ktorých história bola spojená s Poľskom a R.U.monarchiou.Nikdy pred tým žiadna Ukrajina neexistovala.Bolo len Malorusko.Pravobrežné(podľa Dnepru) Malorusko sa po stáročia vyvíjalo pod vplyvom Poľska a R.U.ako ich súčasť.Preto sa od ľavobrežného Maloruska líšilo nie len kultúrou a tradíciami,ale aj religiozitou.O pomeroch na pravobrežnom Malorusku si najlepšie možno urobiť predstavu z trilógie H.Sienkiewicza.Ohňom a mečom,Potopa a pán Wolodyjovski.O juhovýchodnej Ukrajine zase píše M.Šolochov,v Tichom Done.Dej sa odohráva na území odjakživa patriacom Donským kozákom a Rusku,teda na dnešnom Donbase.Myslím,že ani o jednom z väčších ukrajinských miest nemožno povedať,že ho postavili „Ukrajinci“.Stavali ich Poliaci,Rakúsko-Uhorsko a ruskí cári.(najviac Katarína Veľká).Treba povedať,že zlo sa na ľavý breh Dnepra a na Rusko šírilo vždy z gréckokatolíckej Haliče.Išlo o prozelytizmus a likvidáciu pravoslávia.Halič bola tradičným nástupiskom pre „drang nach osten“.
  Zaujímavý je pohľad poľskej historiografie na pravobrežnú Ukrajinu,ktorú Poliaci nazývajú „Kresy“.
  http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/narod-bez-jedne-plice-aneb-pribeh-polskych-kresu/
  Preto si myslím,že najužitočnejšie pre všetky strany zúčastnené v konflikte by bolo,keby sa územia západnej Ukrajiny ktoré vždy patrili Poľsku alebo RU oddelili od Ukrajiny a našli si nejakú formu existencie.Buď ako samostatný štát,alebo ako súčasť Poľska.Napokon Halič to nie je len oblasť na dnešnej Ukrajine.Halič zaberá aj obrovskú časť Poľska a siaha až po Krakow.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Já jsem si tehdy myslel, že se jednotná Ukrajina nevydrží vnitřní tlak a rozdělí se na několik částí. Především se oddělí Západní Ukrajina, tedy tradiční rakouská, případně polská území. Tam mají šanci se přiblížit střední Evropě. V centru kolem Dněpru se udrží další stát a okraje se oddělí. Zatím se tak nestalo, oddělil se jen Krym a vlastně i Donbas. Ale to neznamená, že se tak nestane. Vnitřní pnutí se bude stupňovat. Neudržela se Jugoslávie a neudrželo se Československo. A to byly velmi rozumné federace, ne unitární, vnitřně nejednotný stát.
   Nám čas ubíhá rychle, geopoliticky ale jde zcela jiným tempem. Pro nás je dnes zajímavější kudy půjde hranice zislamizované Evropy. Jestli spadneme do vlivu islámu nebo Ruska. Nebude jiná alternativa. A bude to rozdělení na příští stovky let. Nemusí se nám to líbit, ale nic s tím nenaděláme. Nic!

   To se mi líbí

   • peter. napsal:

    Nemecký filozof J.G.Herder vyslovil na konci 18.storočia myšlienku,že tak ako upadajúcu Rímsku ríšu nahradili Germáni,tak Germánov nahradia Slovania.Ja si myslím,že myšlienka „panslavizmu“je už vzhľadom na historicky vzniknuté animozity medzi slovanskými kmeňmi,utópiou.No zaujímavý názor s ktorým sa dokážem stotožniť vyslovil slovenský politológ E.Chmelár.On má takú predstavu,že keby slovanské národy ktoré sú súčasťou EÚ vytvorili spoločnú platformu,tak by mohli významným spôsobom ovplyvňovať rozhodovanie v EÚ.Tá „slovanská platforma“ by reprezentovala 66 miliónov slovanských občanov a po prípadnom vstupe Srbska do EÚ,dokonca 73 miliónov.To už by bola sila,ktorej názory by museli byť rešpektované aj Nemeckom a Francúzskom. Pre mňa je to zaujímavá myšlienka,hodná pozornosti.
    K tomu návrhu Schulza mám len toľko,že daj Bože,aby sa tak stalo a celá prehnitá EÚ sa rozpadla.Lebo pod náporom imigrantov dôjde čoskoro k ďalšej migračnej vlne.Tentokrát zo západu smerom na východ.Okolie Balatonu v Maďarsku to už zažíva.

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Uf! Tak takhle vyhroceně to zase nevidím. Myslím, že alternativ je víc.

    To se mi líbí

 9. berkowitz napsal:

  USA a i EU už má Porošenka plné zuby, chtějí ho odstranit, ale nechtějí si sami špinit ruce. K tomuto jim má posloužit „Micho“ – požírač kravat, který se snaží vyrobit na UA nový Majdan.
  Dnes je v Kyjevě i náš Plavec (Štětináč), který najednou vychvaluje Šakalašíleného a pro Porošenka nemá přívětivých slov.
  Dnes ráno byl telefonát na Čro + Štětináče přímo z Kyjeva. No, posuďte to sami :
  http://www.rozhlas.cz/plus/zaznamy/#/2017-12-07/9
  (Hned po krátkých zprávách)
  Dokonce má s „Michem“ domluvené setkání.

  To se mi líbí

 10. peter. napsal:

  Keďže u nás je to ako cez kopirák,tak ma zaujíma len jedna jediná vec.Koľko peňazí z tých ktoré prídu na účet týchto parazitov skončí u samotných R´mov!?
  http://www.czechfreepress.cz/kauzy/seznam-nadaci-pro-romy-stoji-nas-tezke-penize.html

  To se mi líbí

 11. peter. napsal:

  A naaa koniec ešte o Junckerovi:
  http://www.meras.cz/2017/12/juncker-tusk-merkel.html

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.