Kdo s kým a pro koho


V současnosti probíhá povolební škádlení a dohadování ohledně orgánů Poslanecké sněmovny. Zejména se jedná o jejího předsedu. Ve hře jsou dvě osoby – Radek Vondráček za ANO a Petr Fiala za ODS. A vytvořily se dva tábory. Jeden podporuje Vondráčka, jeden Fialu. Kandidatura pro Vondráčka je celkem pochopitelná. V případě nutnosti je předseda tím, kdo navrhuje předsedu vlády. A je pochopitelné, že si tím ANO drží v ruce i případnou třetí nominaci pro Babiše. Proti této variantě stojí druhý tábor, který chce tuto možnost zablokovat volbou předsedy ODS Fialy. Určitým rozhodovacím prvkem jsou momentálně Piráti. Tito původně slíbili podporu Vondráčkovi. Ale bylo jim naznačeno, že by se mohli dostat do party s SPD a KSČM, tak budou své usnesení přezkoumávat.

Jenže je tu otázka jiná. Pokud by se skutečně stal předsedou sněmovny Fiala, koho by asi pověřil třetím pokusem? Sám sebe těžko. Odpověď se sama nabízí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

27 reakcí na Kdo s kým a pro koho

 1. jaa napsal:

  Hmm, ani absolvent Masaryčky snad nemůže být tak bl ej aby si myslel/doufal, že se mu podaří posadii Myrku na tu sesli a dirigovat stát, navzdory tomu jak dopadly volby. . Nebo jo?

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To určitě ne, ale Mirka?

   To se mi líbí

   • taras2 napsal:

    Když ne Mirka, tak tedy Udženija? Když jí vidím, jako bych zacítil nakyslou vůni kumysu, kouř z jurty a řehtání říjných kobyl.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Vždyť to píšu. Přece Mirek, skorobývalý předseda jedné z nejmenších stran.

     To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Typovala bych to spíš na tu první, protože je ve věku kdy už by mu měla být vděčná a udělala za to, že ji dostal na vysněný a nárokovaný !sic! post, pro něj první poslední. Udženija je mladá , moderní, razantní a tedy schopná jít přes kdeco. Asi by se moc dlouho ve vedení neudržel.

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Udženia je především ideově – intelektuální pokračovatel Miruny 😉 … Možná je sklon k idiocii, demagogii a defraudaci moderní – nejen u modrých jeden neví …

      To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Už přece v té funkci byla, zná fšecky taje toho postu,.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Bavíte se tady o postu předsedy parlamentu nebo o předsedovi vlády? Zdá se mně že jste to poněkud zapletla.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Ale nezapletla. On ten šéf paatlamentu má jaksi taksi…..no v určitých momentech větší moc než mnozí….. a ty „momenty“ nemělo by být tak těžké zmanipulovat, při tom mixu co voličové zvolili. an .. jak víme.z ne tak dávné histerie

      To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Fiala je nesmysl. Ad personam.

  To se mi líbí

 3. blue.sun napsal:

  Neřešte politiku a pusťte si vánoční písničku!

  To se mi líbí

 4. NavajaMM napsal:

  Vzdialene k téme:

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.