Pilné veverky


Veverky jsou celoročně velice pilné – ale na podzim fungují vysloveně podle hesla „Veverka se snaží – veverka má!“ A tak se snaží. Moc! A o co se podzimní veverky snaží? No aby získaly tu správnou postavu do zimních kožíšků. A taky aby jim ta správná postava vydržela až do jara.

Zima je dlouhá a zlá – a tak je potřeba si nadělat zásoby. To se najde oříšek, nebo žalud, nebo něco podobného

A pečlivě se to zahrabe

Jen je potřeba si pamatovat, kde je to zahrabané – jeden známý děda-zahrádkář mi líčil, jak se divil, že mu rok co rok na záhonech mezi jahodami vyrážejí mladé doubky. Pak zjistil, že ten záhon veverky používaly jako spižírnu.

A taky je potřeba při zahrabávání dát pozor, aby to nikdo neviděl. Pozorovala jsem jednou veverky při sklizni lískových oříšků. Zahrabávaly si je opravdu pečlivě – jenže se tam potulovaly i loupeživé veverky, které okamžitě po odchodu majitelky spíže oříšek vyhrabaly a odnesly si ho někam do svojí spižírny.

Prostě je potřeba být vždy ve střehu – jak ten Nick Carter!

A co se nedá zahrabat, to je potřeba okamžitě sníst!

Je tam něco?

No pochopitelně, že už tam byla nasypaná hromádka slunečnice – svoje modelky jsem platila opravdu dobře! No a tak se veverucha usadila a dala se do díla…

K jídlu je potřeba se posadit pěkně pohodlně

Na veverkách se mi moc líbí ty jejich velikánské zadní tlapky. Ono je to praktické, zadní tlapky nesou větší část veverčí váhy při jejím rejdění po stromě – ale ten nepoměr mezi zadními tlapkami a předními „ručičkami“ je kouzelný.

 

A když se veverky zima zeptá, co dělala na podzim, tak pilná veverka může ukázat svou zbrusu novou plnoštíhlou postavu.  A většinou víc plno- než štíhlou…

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotopříběhy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

14 reakcí na Pilné veverky

 1. jaa napsal:

  áááá tak to je nádherný…..dík

  To se mi líbí

 2. Rosťa napsal:

  Veverky si u nás v zahradě udělají lískobraní každý rok a má drahá polovička je z toho krapet nedůtklivá. Takže, až se jich zima zeptá na ten podzim, tak spokojeně zamručí, že ořechy sežraly, listí nechaly na úklid nám.
  Jedna technická. „Vždy ve střehu“ před nejslavnějším detektivem všech dob Nickem Carterem říkával už Franta Kocourek. Nick tohoto velikána jen okopčil. Jo, a dík za pěkný seriálek.

  To se mi líbí

 3. Miluše napsal:

  Při prohlížení Katčiných snímků mne napadlo, jak je to vlastně s názvem „drevokocúr“. Na wiki jsem zjistila, že „drevokocúr“ je pseudovýraz, který podle podivuhodně houževnatého mýtu je slovenským překladem českého výrazu „veverka“. Je to zajímavé a docela jsem se pobavila. 🙂
  Katce děkuji za vždy zajímavé fotky i komentář k nim.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Drevokoc%C3%BAr

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.