Máslo na hlavě? EK


dodal

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

18 reakcí na Máslo na hlavě? EK

 1. NavajaMM napsal:

  Tento nedemokratický legislatívny proces v EÚ taká malá krajina, ako sú naše, nezmení. A kým bude na čele EÚ Macron s Merkelovou, tak to nezmení nikto.

  To se mi líbí

 2. jaa napsal:

  No chleba se sádlem je chutnější než z máslem – tak o co GO. Naši předkové máslo prodávali a na sádle přežili tak co.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   ju a receptů na cukroví je taky dost a určitě jsou zdravější než s palmovým,i a rostinýmituky

   Já vím bába urejpaná

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zde si dovoluji oponovat :
   Chovatelé krav a prasat měli dostali pomoc při snižování cen mléka a vepřového masa peníze od Evropské unie i z českého rozpočtu. Celkem šlo o 559 milionů korun, což schválila i česká vláda.
   Část peněz jim ale mohla být vyplacena pouze v případě snížení stanovené nadprodukce. Nesměli ale chovy úplně zavřít (nin 2 dojnice). Čeští chovatelé tehdy slíbili, že sníží výrobu o 13 700 tun vepřového a minimalizují stavy dojnic.
   Z daného jasně vyplývá že pokud nenakoupíme přebytky vepřového z Ukrajiny, tak ani sádlo nebude.
   Dotace opravdu úspěšně snížily evropskou nadprodukci mléka, Evropská komise tehdy ovšem doufala, že se tak alespoň částečně zvýší výkupní ceny mléka, které tehdy zemědělci prodávali pod výrobními náklady což se bohužel nestalo.
   Taktéž nadprodukci vepřového se podařilo úspěšně zastavit, neboť v současné a hlavně v budoucí formě EU nebude mít odbyt.
   Takže sádlo taky nebude a mazat se bude kunerolem.

   To se mi líbí

 3. rexus napsal:

  Já kupuji máslo naštěstí za Kč 110 rsp. Kč 115 za 1 kg.(to méně obvyklé balení 0,2 kg, 83 procent ) Každý ale tuhle možnost nemá, to je jasné. Čili na tom musí být naprosto nepřiměřený zisk, jelikož tam, kde jej kupuji, to není nijak dotované a i oni mají z toho část zisku. V podstatě by mohlo být klidně i teď za 19,9- za 0.25 kg a pořád by byli v zisku. Jen žasnu, jak se jim povedlo obelhat většinu lidí, jak neuvěřitelně funguje tvrzení , že správná cena je jako 56.9 za 0.25 kg a vyšší.

  To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  Jenom o nějaké blbé máslo tu přece vůbec nejde.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jistě, jde o to, že samozvaný orgán může rozhodovat o důležitých věcech a není proti němu obrany.

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Tak!

    To se mi líbí

    • Jos napsal:

     Když něco tvrdí příslušník Liberálního institutu, racionální občan začne být ostražitý. Pokud se přitom libinstituťák začne zaklínat jmény jako Niedermayer, Petr Mach případně dalších neoliberálních „ékonomů“ a Klausů, a pumpuje to do nás v Mladé Frontě, nastává okamžik, kdy ostražitost dostupuje totálního vrcholu. A vy byste pánové měli vysvětlit, jak to ta EU tak speciálně a obratně pro Čechy zařídila, že nejdražší je máslo v ČR. Všude jinde je levnější. Od Polska až po Británii. Ideologické kecy pane Pánka nebo Macha totiž nemají cenu. Až teprve konkrétní cifry, kolik se vyrobí, kam se to prodá kdo kam co odlifroval a za kolik´,kdo a jakým způsobem zneužil situace obsahují začátek informace. Řekl bych, že nejlepšími ekonomy se tu ukázali Rexus a Kočka Šklíba. A pravdu má ten, kdo se chce podívat kšeftsmanům pod sukně. Včetně Sobotky.

     To se mi líbí

 5. karel napsal:

  …, nebo také takto: Rusko před dvěma lety z okamžitou platností přestalo m.j. odebírat nasmlouvané dodávky českého másla. V odvetě za také české sankce proti němu. To vyvolalo obrovský přebytek tohoto produktu na vnitřním trhu Ceska. Máslo se také někdy prodávalo mnoho měsíců pod dvacet korun za 1/4 kg. Po snížení stavu kraviček a vyrovnání nabídky s poptávkou, se ceny rapidně zvedly. Aby se zacelila předcházející ztráta. Tato příčina, Rusko, se však říct nemůže z ideologických důvodů. Vymýšlí se krkolomné konstrukce. Jedině prezident Zeman tuto možnost připustil asi před čtyřmi, pěti dny na dotaz, týkající se ceny másla. Jsem líný hledat, kde to zase teď cestoval, v kterém kraji… Z hlavy si nepamatuji…

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Podle mých informací je másla dost, nebo určitě ho není nedostatek. Jenže řetězce využily situace a zdražily. Prostě zemědělci dodávají přibližně stejné množství mléka jako v minulých měsících, také za něj dostávají přibližně stejně, mlékárny vyráběly také za přibližně stejnou cenu, jen řetězce se nakapsují, protože lidé jsou blázni a začali skupovat dokonce i máslo z Polska.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.