Nic netrvá v světě věčně


Tentokráte se to týká velice složitého výrobku, který vyžaduje odpovědnou obsluhu. Tím výrobkem je flexibilní vodítko na psa.

Stalo se, že pružina navíjecí cívky už nevydržela časté používání a z flexi vodítka se stala dlouhá vodící šňůra, která samozřejmě nereaguje na potřeby vedeného zvířete. Protože v běžném marketu, který kromě jiného prodává i potřeby a krmivo pro domácí mazlíčky, příslušný nástroj nebyl, navštívil jsem za účelem nákupu obchod specializovaný. Zde jsem tento výrobek samozřejmě zakoupil. Jedná se o německý produkt, splňující nejvyšší požadavky na užitnou hodnotu. Tedy včetně návodu na používání několika jazycích. Pochopitelně včetně jazyka českého. Nebudu vás zatěžovat popisem používání, to si musí každý vyzkoušet sám s vlastním psem. Ale německá důkladnost se projevila i ve varovných a bezpečnostních pokynech.

Již první odstavec otřásl mou sebedůvěrou:

„Uživatel vodítka flexi musí být oprávněn k vodění psů, musí být s voděním psů seznámen a být schopen bezpečně psa kontrolovat a kdykoliv jej během sledování zastavit. Osoby, které nesplňují tyto požadavky, a děti nesmí vodítko flexi používat.“

Kromě běžných upozornění, že je nutné vodítko před použitím zkontrolovat, zda je stále v bezvadném stavu a poškozené nepoužívat je dále nutné:

„Zamezte tomu, aby pes okusoval nebo žvýkal lanko, popruh nebo jiné součásti vodítka flexi. Zejména kousance psa (sic!) mohou Vaše vodítko poškodit a urychlit jeho opotřebení“.

Dalšími nebezpečnými situacemi může být například rychlé navíjení šňůry držené rukou – řezné rány a popáleniny. Stejně tak může být nebezpečné ovíjení vodítka kolem těla.

Abyste mohli spolehlivě užívat vodítko, musíte splnit i další pokyn:

„Sledujte Vašeho psa s předvídavostí, abyste mohli kdykoli reagovat na nebezpečné situace a zohledněte další účastníky provozu.“

A na závěr ještě důležité varování:

„Používejte vodítko výhradně k vodění zvířat, nikdy k jinému účelu“

Když jsem si přečetl celou českou část návodu, zapochyboval jsem o svých schopnostech venčení psa. Ale po několikadenním užívání se moje sebedůvěra přece jen navrací. Jen mi vrtá hlavou to závěrečné varování. Mohu s vodítkem pro psa do hmotnosti 20 kg vést i plemenného býka?

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

35 reakcí na Nic netrvá v světě věčně

 1. brtníkvbrlohu napsal:

  Problém s návodem jsem už dávno vyřešil ke své plné spokojenosti – nečtu ho, navíc jsem si dovolil nebývalé – rozebrat ho když naše nudící se fenka je překousala a musel jsem šňůru vydolovat z vodítka. Zajisté za to budu potrestán orgánem EU,
  Vést plemenného býka nedoporučuji s tím že na vodítku je možné vést jedině vola do Bruselu pokud bude maskován za krokodýla.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Já jsem těch vodítek měl před tím několik, ale tohle bylo první, které mělo návod. Proto jsem byl zvědavý, co se tam vůbec může psát. Byl to opravdu šok, co je možné do návodu na obyčejné vodítko nasmolit. Dokonce v 25ti jazycích včetně korejštiny, ruštiny, čínštiny a japonštiny.

   To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  moje stále ještě žena na naše mamlase vodítko samozřejmě nepotřebuje. Měla-li by ho však, se všema varovnejma hláškama by se seznamovat nemusela, neb je na mě již dávno důsledně praktikuje. Pravda, s vožužláváním a voslintáváním šňůry ještě zkušenosti moc nemám, ale jak říká, není všem dnům konec! A funkci vodítka = „na volno“, jak o ní kdysi psal přítel Kamil (kde vůbec je?), bystejně velice sporadicky využívala, vo tom sem přesvědčenej. Přátelé, věřte mi, i na vodítko se dá zvyknout, zvláště, když tu a tam něco občas vodpadne pod stůl! Zrovna teď sem jedno ucho, vočekávám jeden z mejch voblíbenejch povelů v e č e ř e !!!

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   A máte pavlovův reflex ?

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … nikoli, příteli, ale vopravdu neobyčejně nefalšovanou radost = dneska na mě totiž zbyl i dort, kterej mám zakázanej a kafíčko, který mám zakázaný taky … a jak ta dobrá duše si vodskočila v nestřežený chvilce pro něco vod stolu, nemuselo to ani padnout pod stůl, jak sem byl rychlej. Tyhlety reflexy musíte mít vyvinutý a v naprostým pořádku, čtení návodů je pouze pro kontinuálně nesycený a přežraný, žejo Bavore?!

    To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  Švagrov pes, ktorého občas chodím venčiť, ten návod asi čítal, lebo s predvídavosťou sleduje líniu vodítka, aby sa nezamotal o dopravnú značku alebo inú prekážku. Chápe, že prekážka nesmie preťať vodítko medzi mnou a ním. V horizontálnej rovine je perfektný, len vertikálna predstavivisť mu robí problémy, lebo podlieza veci, ktoré by hravo preskočil, ale ja pri najlepšej vôli nepodleziem.

  To se mi líbí

 4. strejda napsal:

  Problém není ve vodítku, v páníčkovi, pejskovi, ba ani ve výrobci. Problém je v zákonech a debilitě některých lidí. U nás to ještě – naštěstí – tak necítíme, ale v amerikanizovaném světě se to stává běžně. Výrobce se jen zajišťuje proti dementním uživatelům. Neexistuje tak velký blb, aby se nemohl soudit a aby nakonec nevyhrál. V zemi, ve které když si pomocí fotografie najdete zloděje, jste za to odsouzen k pokutě, protože jste narušil zlodějovu integritu a oznámil ho veřejnosti, musíte být ve střehu a počítat se vším. Podobných případů je více a budou přibývat. Jeden takový jsem osobně zažil. Osobně se mně netýkal, ale raději nevzpomínat, tehdy umřela má víra ve spravedlnost a v soudy.
  Kdybych vodítka vyráběl budu stejný.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … naopak, domnívám se, že problém je ve vodítku, protože jeho funkce „na volno“ nebyla schopna bezpečně právníky a na ně navázanou svoloč, co se z vodítka už dávno utrhla, kontrolovat a během vymejšlení a páchání těch jejich neskutečnejch podrazů je sledovat a včas zastavit.

   To se mi líbí

 5. Cech napsal:

  Já nevím ale 1500 – 1700 kg na vodítku ?

  To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  Má starší ratolest tvrdí, že návody čtou jen zbabělí amatéři a systém pokus – omyl je jediný správný. Chtěl jsem protestovat, ale znáte potomky. Co my mumie máme co poučovat, že.
  S vodítky nemám zkušenosti. Ne, že bych cosi podobného neměl, ale nemá to naviják a když jsem jednou toho našeho čistokrevného von křížence jednou připnul, tak se se mnou týden nebavil. A já rozkoly v rodině nerad. Nemám to zapotřebí.
  Býk se vodí na tyči za kruh v nose. I tak je to o držku. Já podle zvěrokruhu jsem také býk, ale ta moje je ke mně citlivější. Je hodná.

  To se mi líbí

  • Joda napsal:

   Kdysi jsem měl motorovou pilu „made in USA“. V návodu bylo zvýrazněno mimo jiné: „Nedotýkejte se rukou řeznéího řetězu, když je pila v chodu !!!“

   To se mi líbí

 7. blbíš napsal:

  https://www.novinky.cz/kultura/450993-zemrel-karikaturista-vladimir-rencin.html

  (mám už dávno takovej pocit, potkali-li bysme se, že bysme si náramně rozuměli)

  Škoda ho, tak ať mu je země lehká!!!

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   když budou ty volby:

   no a samozřejmě jeden pro naše zdejší holky:

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Sakra Sorosákovi je už daleko víc.
   Nepřehmátl se Pánbu?
   Renčín tam rozhodně ještě nemusel, je to legenda inteligentního humoru!

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … bylo to už hodně dávno, tuším, že ještě za bolšána … sme si s kolegy v práci dali jednou tu „práci“ a ke každý tehdy v novinách natištěný politicko-společenský kauze či jiný pro ně typický vyřčený hovadině jsme se snažili přiřadit nějakej Renčínův něžnej vtip. Přátelé, ani jednou jsme nemuseli dlouho hledat, vždycky sme našli a vždycky to byla špica.

    Obdivuhodný, jak ten bard se uměl koukat kolem sebe a svou všeobjímající kreslířskou zkratkou uměl vystihnout jedinečnost okamžiku! Osobně jsem měl rád ty jeho intimnější zamyšlení.

    To se mi líbí

 8. K-k. napsal:

  hm, ten návod je nedokonalej! Já jsem velmi ocenila, když u foťáku bylo v úvodu asi na dvou stránkách pojednání, jak s foťákem zacházet, aby nezpůsobil požár! 😀
  Co se vodítek týče, tak ty flexi mají něco do sebe – ale mně i psiskům víc vyhovovalo vodítko tohohle typu https://psikralovstvi.cz/voditko-pro-psa-kulate-prepinaci-nylon-double-l-xl-2m18mm-blue – s těmi flexi se vždycky někde zamotali ( protože nečetli návod – a jejich manévry byly pro mne naprosto nepředvídatelné). 😀

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   k čemu vodítko, Kačko? Vopravdu nechápu:

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   No právě. Ten týpek, který vázal gordický uzel, vypadá proti pesanovi na vodítku jen jako obyčejný amatér. 🙂

   To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    lepší, než vodítko, byla taška a v náí grilovaný kuře. Psisko přilíplo nos k tašce a mohlo se jít kamkoliv, vodítka netřeba. Bez kuřete přece jenom občas zapůsobily ,nějaké ty rušivé vlivy (napříkad žíhanej boxer Adámek, na protějším chodníku, kterýho bylo nutno seřvat)

    To se mi líbí

  • brtníkvbrlohu napsal:

   Akutně zamotání hrozí když potká kamaráda ze sousedství – to pak jsou dvě zamotaná vodítka kde se zamotání přetvoří na několik uzlů. Naší fenečku ale odepnout nejde, okamžitě ba startovala na kocoura z protějšího domu, případně veverku na druhé straně ulice.

   To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    😀

    To se mi líbí

   • brtníkvbrlohu napsal:

    Když už – obzvláštní dokonalosti dosáhla v umění nepostřehnutelně propašovat kamkoliv – např. do bytu na koberec šišku, kterou pak vítězoslavně rozkouše. Její poslední mistrkousek bylo nepostřehnutelné ukousání tkaniček mých bot když jsem se na několik minut zastavil se známým – inu nudila se.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Je pravda, že psi se dokáži pohybovat teleportem. Náš psí kluk pobíhal po zahradě ničeho si nevšímaje, zatímco syn mi něco opravoval na autě. A najednou nemohl najít krabičku cigaret, kterou měl původně odloženou vedle sebe. Naštěstí pejskovi nechutnala. Nikdo si nevšiml, kdy a jak se přiblížil a vzdálil. Teleport.

     To se mi líbí

     • K-k. napsal:

      Tak tohle jsem se zájmem sledovala při vaření: Pes tvrdě spal na druhém konci bytu. Položila jsem v kuchyni maso na prkýnko a než jsem do něj poprvé zakrojila, zhmotnil se vedle mne pes, oči rozzářený, zubatej úsměv od ucha k uchu a celým, psem oznamoval „Jsem tady, můžeš mi dávat!“ 😀 No, dávala jsem…

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       U nás podobně reagují i na druhém konci zahrady se pohybující kočky. Klapne lednička nebo dvířka u spíže a najednou se to motá pod nohama.

       To se mi líbí

 9. jaa napsal:

  Tss psi a vodítko – nikdy bych nevěřila, co takový mini jezevčí mlaďoch typu“ špagetka“ dokáže – vodítko – nevodítko. Živel co mává s člověkem jak uragán s papírem.. Neskutečný a na hlídání děs. A optimističtí majitelé si myslí – že jej vycvičí na soutěže… no to chci vidět.

  To se mi líbí

 10. Slim napsal:

  Ten náš Ogimura nějak nezvládá nervy.
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/andrej-babis-se-pustil-do-tomia-okamury-jste-lhar-a-slibite-cokoliv-37947

  To ten první Ogimura, Ichiro, to byl pane jinší kábrt. Ukázal nám i nové držení pálky, údery zády ke stolu.. a vždycky ledový klid..

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Okamura měl pravdu a Babiš lhal, to je snadno prokazatelné.
   Pak Babiš napadl Okamuru, že vybral politickou stranu, tak nějak mimo téma.
   Migrantů je tady dost, dle mého tak 500 000, jsou všude a pomalu v každém městě jsou i negři a zahalenci.
   Lživá finta leží na tom, že to nejsou migranti nelegální, nebo že to nejsou migranti, přijatí na základě kvót (dle potřeby) ale myslím, že odpůrcům migrace je asi celkem na háku, jestli tady islámští negři a čmoudi budou legálně nebo ilegálně, prakticky to totiž vyjde nastejno.
   Babiš dle mého ukázal značnou křivost a jízlivost, ten člověk nás zradí.
   Zrada bude spočívat zřejmě právě v té legálnosti- nelegálnosti migrantů.
   Když vezmeme legálně 1 000 000 islámských migrantů, a to dobrovolně, Babiš nic neporuší ze svých slibů, protože kvóty to nebudou, a ilegální migranti také ne.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.